DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale Venray Ons weekpraatje. Van de Sport velden. Gemengde Berichten DERDE PROGRAMMA Zaterdag 11 September 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 37 Nu de algemeene crisis ten einde is.»., breekt een crisis uit in het krantenvak Ongekende stijging van de papierprijzen Eigenaardig:, nu het zonnetje van welvaart weer zwakjes is door gebroken en een toekomst van warm geluk, voor zoover dat van de ma- terieele levensomstandigheden af hangt, voorspelt, is de krantenman in den put terechtgekomen. Dezelfde krantenman, die in de sombere achter ons liggende jaren zijn best deed om de lezers een hart onder den riem te stekeD, ze van week tot week voorhoudende, dat ééns de kansen toch weer ten goede zouden moeten keeren De krantenman, die meer dan eenige andere ondernemer offers heeft gebracht in den crisistijd, krijgt nu groote slagen toebedeeld, nu het den anderen beter gaat in de maatschappij. Dezelfde oorzaken, die andere artikelen in het bereik der massa brengen, n.l. technische uitvindingen en voortschrijdende mechanisatie, dreigen de krant.... onbetaalbaar te maken. De krantenman zit in den put, omdat anderen er uit zijn geraakt. De beweringen, welke ik in de laatste zinsneden deed, wil ik mid dels korte verklaringen rechtvaar digen. Ik had het over de offers van den krantenman in crisistijd. Ik mag daarover spreken, omdat ik er van weet en persoonlijk niet geïnteres seerd ben bij de financieele uitkom sten van de exploitatie dezer krant. Niemand heeft me dan ook om dit artikel verzocht, maar ik meen het me tegenover den uitgever verplicht om de lezers, die in de krant de belangen van elk ander bedrijf vinden verdedigd, ook eens met de moeilijkheden van het krantenbedrijf op de hoogte te brengen. Dat aan het drukken van een krant met alles wat daaraan vooraf is gegaan, en aan de verspreiding derzelve, ontzaglyk veel onkosten zyn verbonden, begrijpt ten halve althans ook de leek. Denken we maar eens aan de dure machines, welke een goedgeoutileerd drukkers- bedrijf behoeft, de loonen van 't personeel, van de redactie w.o. de kosten van persbyreaux, correspon- deptep, medewerkers, enz de papier- kpsten, administratie, sorteering, bundeling, adresseering, bezorging, porto's enz. enz. Ook van een gewone plaatselijke krant kost de verzorging van elk Dummer eene groote partij guldens en het is een herhaaldelijk weer- keereDd gróót risico, óf deze uit gaven al of niet loonen d kunnen worden gedaan. Immers, de opbrengst aan abonne mentsgelden moge een min of meer vaste bron van inkomsten zijn, daaruit kunnen de kosten slechts voor een onaanzienlijk deel worden gedekt. Er zijn wel jaren geweest, waarin liet papier aliéén,- dat de lezers thuis kreger, méér had gekost dan het abonnementsgeld bedroeg- De belangrijkste factor van ont vangsten zyn de advertenties. Welnu, op deze werd in de crisisjaren door de meeste zakenmenschen het meest en het eerst bezuinigd. Dat was verkeerd van ze ongetwijfeld! maar van den anderen kant was het toch ook weer begrijpelijk. Al gaan de kosten de baat vooruit, voor het maken van kosten moet men over contanten beschikken en die waren krap in de crisisjaren. De een hield tydelyk op met adverteeren, de ander krimpte zijn reclamebudget aanmerkelijk in. Per nummer en dat geldt voor alle kranten groeide het verschil voor de groote bladen met vele honderden, voor de plaatselijke met vele-, al thans verscheidene tientallen guldens. Eerst verdween de winst van den uitgever, daarna teerden zijn reserves in.... En de uitgever „verhaalde" de veranderde omstandigheden niet op zyn lezers. Ook die leden immers van de crisisDe krantenman ziet zyn bedrijf niet alleen als een zaak, maar ook als een ideëele taak en het volgen van een roeping. Hij vocht of liet vechten in zijn kolom men, eiken keer weer opnieuw, voor de belangen van de boeren in crisis tijd, voor de belangen van den arbeider, van den werkgever..alleen niet van zich zelf. Een oratio pro domo bleef achterwege, hoe hoog de nood soms ook was. De papierprijzen liepen wat om laag. Deze zpuden all hans ten deele kunnen vergoed hebben, wat de crisis den krantenman kostte. Maar van deze verlaging hebben alleen de lezers geprofiteerd. Alle crisis omstandigheden b.v. de uitge breide berichtgeving daaromtrent elschten uitbreiding van de krant, d.i, nu en dan een blad of half blad méér. Iedereen kan voor bet meerdere, dat hy levert, meerdere betaling erlangen. De krantenman niet. Enfin, als de moeilijke jaren voor- by waren, zou ook voor hem de zon weer schyuen verschijnsel is er zijn zeer goede gronden aan te wijzen, welke deze duurte verklaren. Een collega van de „Gelderlander" heeft ze in be voegde kringen nagespeurd en ze in zijn blad opgesomd. Ook de pryzen van het papier zyn natuurlijk aan de regelen van vraag en aanbod verbonden. Nu heeft er in de laatste jaren in de technische wetenschap een ont wikkelingscrisis geheerschtin de laboratoria heeft men allerlei vin dingen gedaan voor producten, die uit hout kunnen worden vervaar digd. Het was de crisis, die de fabricage op groote schaal van deze producten tegenhield, maar zoodra de opleving doorbrak, ontstond er groote vraag naar. Zoo wordt thans voor materialen in de kleediogindustrie in toenemen de mate gebruik gemaakt van pulp, d.i. houtpap waaruit men ook krantenpapier vervaardigt. De kuDstzöde-industrie maakt steeds meer gebruik van pulp en in millioenen dameskousen heeft men reeds hout verwerkt. Ook ter ver vanging van wollen en katoenen bestanddeelen in bepaalde kleeding- stukken wordt van pulp gebruik gemaakt. Voor deze doeleinden is het laatste jaar over de heele wereld reeds 250.000 ton pulp verwerkt, waarbij men echter moet bedenken, dat deze fabricage-methoden om zoo te zeggen nog in de kinderschoenen staan en reeds in de naaste toe komst veel grootcre verbreiding zullen vinden. Een ander belangrijk industrieel terrein, waar hout zijn intrede als grondstof heeft gedaan, betreft allerlei artikelen van plastischen vorm. Hierbij hebben wij industrieën op het oog, die geperste en be werkte houtpulp gebruiken bij de vervaardiging van artikelen als schalen, aschbakken, telefoon-toe stellen, radio-toestellen, hoeden, ga'aiterieën, enz. Men ziet hetdit terrein is zeer uitgestrekt en ook in dit opzicht zal men in de naaste toekomst in versneld tempo gebruik maken van hout als grondstof. Tenslotte moet nog in aanmerking worden genomen, dat de oorlogs industrie, die den laatsten tijd een ongekende activiteit vertoont, groote hoeveelheden hout noodig heeft in verband met de cellulose, die in tal van springstoffen verwerkt wordt. De menschen, die pulp yerkoopen, doen dit het liefst aan 'de zoo éven genoemde nieuwe industrieën, omdat deze een sport pulp Roodig yehben, waar meer aan te verdiepen valt dan aap de soprt pulp, die voor kpanteppapier geschikt moet warden geacht. Dientengevolge werkt langzaam maar zeker de toestand door, dat vele uil gevers van kranten niet de hoeveelheid papier kunnen krijgen die zij noodig hebben, en dat de hoeveelheid, welke zij zich nog kunnen verschaffen, exhorbitant duur moet betaald worden. Terwijl voor vele bedrijfstakken het lentezonnetje der welvaart reeds is doorgebroken of op opkomen staat, binden de uitgevers van kranten, tijdschrifien en boeken den strijd aan met nieuwe moeilijkheden, waarvan men de grootte thans zelfs nog niet kan overzien. Dat bedoel ik met de sterking van het krantenfundament. De krant bracht in het algemeen belang vele offers, maar voor zich nochtans geen liefdegaven. Slechts dat men ze voor 100 pet. geeft, wat haar in het bijzonder het plaat selijke blad, het orgaan van een uit eigen kring rechtens en krach tens oude traditie toekomt. Dal is heel anders geloopen. Hoe meer de „opleving" merkbaar wordt, hoe dieper het krantenbedrijf in den put raakt. D- opleving gaat n.l. gepaard aan een verbijsterende stijging van de papierprijzen. Voor levering in het komende jaar worden al prijzen be rekend. welke 75 pet. boven die van het loopende jaar liggen En hét ia helaas vaststaand, dat nét auré papier geen voorbijgaand Het is wel vaststaand, dat het krantenbedrijf in zijn geheel, niet in staat zal zijn om dezen nieuwen schok op te vangen. Verwacht mag worden, dat de advertenties ruimer zullen gaan toevloeien, nu dank zij de overigens algemeene opleving de zakenlui hun kans weer kre gen aangeboden op de verkoopsmarkt, maar dat zal waarschijnlijk geen voldoende tegenwaarde voor de ont stellende stijging der papierprijzen opleveren. Wat er dan gebeuren zal Daarvan weet ik niets. Het is niet waarschijnlijk, dat elke uilgever op eigen gelegenheid zal handelen om de crisis in zijn bedrijf te overwin nen; als er maatregelen moeten wor den genomen, zal dat vermoedlijk geschieden in algemeen overleg. Zullen ze genomen worden Dat zal veel van de lezers en de adverteerders afhangen. Ik vind het goed en juist om het publiek in te lichten over de zeer speciale moeilijk heden van het krantenbedrijf in het algemeen, opdat ze vooral met een rechtvaardig oordeel zullen komen te staan tegenover evenueel noodig wordende wijzigingen in de exploi- taliewijze van het Nederlandsche krantwëzen. Maar zij kunnen misschien ook veel voorkomen. Heel wat bladen zouden al lang verloren zijn ge gaan, als ze niet zoo'n hecht fun dament hadden gehad in de trouw van zijn lezers en adverteerders. Er is geen trouw zoo groot, of ze kan nog worden gesterkt. Laat men de krant bezigen voor alles, wat mogelijk is, opdat dit geestelijk bezit der plaatselijke gemeenschap voor hetr welk de uitgever als beheerder zop veel persoonlijke offers bracht in moeilijke jaren, vergoed krjjge den steup, die zoo gul en met zooveel kracht aan het algemeene belang en i de velerlei groepsbelangen werd ver leend. I Als er „voor een goed doel" moet worden opgewekt, weten we altijd I „de krant" te vinden en „bereid" te i vinden. Laten we dan ook niet op een vermenigvuldigingsapparaat zit ten te prutsen om een paar kwart jes uit le sparen voor het byeenroepen van een vergadering. De krant worde weer, wat ze vóór de crisis was: d' spreek-en roepbuis van en voor allen, in plaats en streek. Misschien zyt ge door crisiszorgen eens gedwongen geweest om de krant „samen" te gaan lezen. Welnu, doe (die parapluie omlaag, nu de zon weer ochflnt, Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd vöör 1 uur in ons bezit zijn. Kring Horst-Venray. DE LUSTRUMFEESTEN OP 12 SEPTEMBER. -ts De wegens regen op 15 Augustus j.L uitgestelde feesten zullen morgen plaats vinden in het Sportpark van H.S.C. Vele heeren van het éere- comité hebben toezegging gedaan, om met hunne tegenwoordigheid, deze feesten op te luisteren. Het aanvangsuur is thans vastge steld om 3 uur. 2 45 uur zal een optocht geformeerd worden vanaf het St. Lambertusplein. Om half 3 komen de spelers van H.S.C en Servatius in het clublokaal van H.S.C. café „De Sport" bij elkaar. Ook de bestuursleden van H.S.C. en het kringbestuur worden verzocht daar aanwezig te zyn. De optocht zal worden opgeluisterd door de Koninklijke Harmonie van Horst. De Zenderensche Motorclub zal met haar programma aanvangen om kwart over drie. Deze wyd en zijds bekend staande Motorclub, zal onge veer 2 uur lang de pia'.htigste prestaties ten beste geven op het gebied van motor-kunstrijden. Ge vaarvolle toeren alseen hoogstand öp de kop, een levende hindernis, de sprong in het onbekende en vele anderen, zullen door deze Motor- acrobaien op meesterlijke wyze worden uitgevoerd. Geen wonder dat de pers vol lof over hun kunnen is. Wij halen slechts eén enkele recensie aan uit de Eerbeeksche Courant die schreef „Dij de gisteren alhier gehouden motqrwedstrijden, uitgeschreven door de JD M-A.Cverleenden Q,a. ook de leden vap de „KunstmotQrrijclub Zenderen" hun medewerking. De heeren lieten sterke staaltjes van behendigheid en vaardigheid zien, maar ook een groote dosis durf was by hen aanwezig. Het leken wel ,Kozakkenryders-," zoo handig giéten zy verschillende toeren, by het acro batische af, op keurige én correcte uHjze ten uitvoer te bréngen. Het soepele en sportieve rijden van deze Twentenaren waa boven allen lof verheven en een langdurig applaus was de dank van de overgroote menigte voor hetgeen dit groepje rijders gepres:eerd had. En welver diend!" Dit was het eerste schrijven wat een der tijdschriften over deze Motorclub schreef. Achtereenvolgens zal deze motor club te zien geven: 1. Voorstellings- roude. 2 Solo-kunstrijden. 3. Gecom bineerd 3olo-rijden. 4. Duo-kunstryden 5. Trio-kunstiijden. 6. Gecombineerd ryden 5 rijders op 3 motoren. 7, Zwevende motoren. 8. Vyf man op de Indiaan. 9. Carousselryden. 10. Finale, 7 rijders op 4 motoren. 11. De sprong in het onbekende. Hierby komen nog enkele aparte nummers. De athletiekwedstrijden bestaan uit 100 M„ 400 M., 15C0 M. en 4 x 100 M. estafette. Het volledige programma is 2 45 uur Optocht vanaf het St. Lambertusplein, 3 uur Athletiekwedstrijdën 100 en 400 M. hardloopen. 3.15 uur Optreden van de bekende Zenderensche Motorclub. (Duur 2 u.) 5 uur: Athletiekwedstrijden 1500 M. hardloopen en 4 x 100 M. estafette 5.15 uurWedstrijd H.S.C. (Horst) contra Servatius (VeDray). 7 uurDorploop door Horst, afst. 2500 M. De te volgen route van den dorp loop is als volgtSteenstraat, St. Lambertusplein, Hoofdstraat, Gast huisstraat, Herstraat, Schoolstraat, Molenstraat, Jacob Merlostraat en finisch Veemarkt t.o. de pomp aldaar. De deelnemers aan dezen dorploop, personen uit en buiten de kringen Horst-Venray en Gennep J-cleedjgn zich om in café Wed. Cox'aan de Veemarkt, waar ook de startnum mers worden uitgereikt. Vanaf kwarl voor zeven kan men deze nummers aldaar krijgen. De voorver koopkaarten van J5 Augustus blijven natupriyk geldig. Reserveeren kan men op den dag der feesten van half 11 'tot half 12. Werklqozen gepieten opvertooq van hun stempelkaart reductie. Voor den aanvang van den wed strijd H.S.C.—Servatius zal de be schermheer van den kring, Dr. H. van Qrunsven, een korte toespraak houden tot de spelers van deze beide vereenigingen, waarna hy ook den aftrap zal verrichten. Deze feesten worden georganiseerd ten bate van den kring Horst Venray. Als men bovendien bedenkt., I dat. 25 pet. der opbrengst ten goede i komt aan het Diocesaan Missie- comité, dan mag verondersteld wor- i den dat velen uit de dekenaten Horst en Venray dit sportfestijn zullen bezoeken. I Rest nog te vermelden dat deze j feesten, ongeacht het weder, defini tief doorgang zullen vinden. V ALK-RE VUE. DE VALK I D.S.S. I 4—3. Het ideale zomerweer had menige voetbal-enthousiast naar het sport terrein gelokt, waar de volledige elftallen van D S.S. en De Valk in een aantrekkelyken wedstrijd elkaar de overwinning bestreden. Voor beide elftallen is het een nuttige oefenmatch geworden, voor het steeds meer naderende competitie avontuur. De Valk kan op een goed gespeel den wedstryd terug zien. In haar huidige samenstelling kunnen zy met een geiust hart de competitie in gaan. Voor menige tegenstander zullen zij een struikelblok zyn. Vooral op eigen terrein zal het moeilijk zijn hun twee punten afhandig te maken. Ook de Valk II mag op een goed gespeelden wedstrijd terugzien. In dien de rood-zwarten wat meer zorg gaan besteden aan 't afwerken der der aanvallen meer en zuiverder schieten dan zullen ook zy in het a.s. seizoen een geducht woordje ,-tneespreken. 'De Valk 3 en 4 betwistten elkaar onderling de overwinning. Het 3e, dat met 31 won, beschikt momen teel over een goede combinatie, waarvan we gunstige resultaten verwachten. Het doet ons denken aan de Valk 3 van twee jaren ge leden. Voor de A-junioren was het niet prettig, om slechts een half uurtje tegen Wanssum 3 te mogen spelen, cm toen het veld te ontruimen voor hun grootere broers. Maar een fietstochtje naar de Wanssumsche haven, is met mooi zomerweer ook niet te versmaden. De Valk b nam tegen Oostrum 3 reeds na enkele minuten de leiding, doch kon niet verhinderen, dat 't bij het eindsignaal 61 voor Oostrum was. Morgen spelen alleen de beide junioren-elftallen. Weet de Valk a thuis van Ysselsteyn te winnen, dan staan zy met Oostrum 3 gelijk en is een beslissingswedstrijd noodig. om den kampioen der jeugdcompe- titie aan te wijzen. De Valk b geven wij niet veel kans op succes tegen Merselona 2. Het Valk-bestuur is er in geslaagd voor haar eerste elftal, een andere indeeling te verkrijgen, welke er als volgt uitziet; Mulo 2 Helmond, Kol- ping 2, Helmond, Mierlo Hout I, N.W.C. I Asten, Sparta I Beek en Donk, Eli I Lieshout, D O.S. I Deurne, Udi I Uden, S.S.V. I Deurne, G.V.V. I Gemert en de Valk I Venray. We zijn benieuwd, wat de Valken in deze nieuwe omgeving zullen presteeren. De sportliefhebbers krij gen ia elk geval de gelegenheid om clubs aaa het werk te zien, welke tot dusver voor Venray onbekenden zijn geweest. P D V De Zwaluw. Bovengenoemde vereeniging hield met De Eendracht een concours met jonge duiven vanaf Pont St. Max, afstand 344 K.M. De duiven werden gelost 11 uur met N.O.-wind. Aan komst eerste duif 5.59 26 uur. Laat ste Maandag 1.54.56 uur. le, 3e en 9e H. Aarts, De Eendracht 2e, 5e, 6e, 17e en overduif Gebr. Rutten, De Zwaluw 4e P. Maaders, idem 7e en lie G. van Dijck, idem 8e, 10e en 20e G. V'ssers, idem 12e J. Verstegen, idem 13e, 16e, 18e en 19e W. Thijssen, id. 14e Gebr. Theeuwen, idem 15e St. Servaas, idem. Eerste serie G. Vissers. Tweede serie H. Aarts. Kampioen joDge duiven le Gebr. Rutten, 2e J. Verstegen, 3e Gebr. Theeuwen. Wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Wychmael, afstand 60 KM. De duiven werden gelost 8 30 met N. O. wind, aankomst eerste duif 9 23.36, laatste 9 55 3. OUDE. 1 M. Poels, 2 3 M. van de Ven, 4 5 15 16 23 Gebr. Rutten, 6 13 M. Franken, 7 17 27 G. Vissers, 8 H. Dexks, 9 J. VerstegeD, 10 St. Servaas, 11 14 P. Manders, 12 19 20 J. Aarts, 18 H. Beterams, 21 G. Janssen, 22 26 P. Janssen. 24 25 G van Dijck, overduif Gebr. Hendriks. JONGE. 1 8 H Derks, 2 11 15 L. Maassen, 3 6 19 27 van der Heiden Siebers, 4 10 30 31 Gebr. Rutten, 5 9 26 M. vd Ven, 7 J. Aarts, 12 J. Janssen, 13 14 Gebr. Janssen, 16 29 G. Vissers, 17 20 33 St. Servaas, 18 en overduif Gebr. Hendriks, 21 :Gebj\ Theeuwen, 22 23 28 32 35 M. Franken, 24 25 J. Verstegen, 34 H. van Ooi, 36 G. JaDssen. P.Q.V, De Eendracht, Wedvlucht vanaf Pont St, Mare, afstand 34g K,M. Los 11.15. Eerste duif Zondagavond 5.59,42, laatste duif Donderdag 8.10: H. Arts 1, 2, 3, 4, 5, 6. Dit is voor onze jonge liefhebber van de Eendracht een mooie prestatie. Diploma's Jonge Duiven: J. Strybosch No. 1 met 606 H. Arts No. 2 met 718 A. Vermeulen No. 3 met 625 Hokkampioen werden behaald: J. Strijbosch No. 1; L. Coopmans No. 2; J Dinjens No. 3. PROGRAMMA 12 tot en met 18 Sept. Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag BRUSSEL (Vlaamsch) 8.Berichten, Gymnastiek. Gramo- foon 8.45 Gesproken dagblad. BRUSSEL (Fransch) 10.20 Orkest. Gramofoon LUXEMBURG 11.20 Gevar. concert KEULEN 12.20 Populair concert BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. 1.30 Omroeporkest KEULEN 2 20 Omroeporkest DROITWICH 3.20 Gramofoon. Apachenband RADIO PARIS 5.20 Visciano-orkest DEUTSCHLANDSENDER 7.20 Fur jedes etwas BRUSSEL Fransch 8.20 Omroeporkest LUXEMBURG 9.Gramofoon ROME 10.Marschen ec Walsen LEIPZIG 10 50 Dansmuziek Maandag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Tydsein LUXEMBURG 20 Gramofoon RADIO PARIS 10.35 Gramofoon DROITWICH 11.35 Gramofoonplaten KEULEN 12.20 Brandweermuziekkorps BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. 1.30 Omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 Sted. orkest KEULEN 4.20 Omroeporkest BRUSSEL Fransch 5.20 Dansmuziek LUXEMBURG i.20 Gevar. concert 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.BBC Harmonie orkest BRUSSEL Fransch 20 Omroepsalonorkest KEULEN 10.40 Omroeporkest Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Gymnastiek LUXEMBURG I.20 Gevar. concert DROITWICH II.05 Dansmuziek RADIO PARIS 11.35 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Militair concert BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad KEULEN I.30 Omroepkleinorkest DEUTSCHLANDSENDER 2 20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 Jack Wilson Band DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Eugen Wolf orkest RADIO PARIS 5.20 Roger Ellis orkest LUXEMBURG 6.20 Concert 7 —8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER 8.Omroepamusementsorkest KEULEN 9.20 Populair concert BRUSSEL Vlaamsch 10 20 Gespr. dagblad. Gramofoon HAMBURG II.— Populair concert. Dansmuziek Woensdag BRUSSEL (Vlaams) 8.— Gramofoon Gespr. dagblad. Gymnastiek LUXEMBURG 9.20 Gramofoon RADIO PARIS 10.35 Gramofoon DROITWICH 11 35 Orgelspel. Gramofoon KEULEN 12 20 Omroeporkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad HAMBURG 1.35 Concert DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert PARIJS RP 3.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Verzoekconcert DROITWICH 5.30 Dansorkest REGIONAL Programma 6.20 Orkest 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten FRANKFURT 8.Gevar. progr. DEUTSCHLANDSENDER 9.30 Gevar. concert BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gesproken dagblad BRUSSEL Fransch 10.30 Omroepdansorkest DROITWICH 11.20 Dansmuziek Donderdag BRUSSEL Vlaams 8.Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert DROITWICH 11.25 Gramofoon KEULEN 12.20 Militair concert BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. 1.30 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 Sted. orkest STUTTGART 4.20 Populair concert DROITWICH 5.20 Dansmuziek BRUSSEL Vlaamsch 6.05 Kinderuurtje. Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER 8.Omroepkleinorkest BRUSSEL Fransch i.35 Omroepdansorkest BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gespr. dagblad, Gramofoon MUNCHEN 10.50 Volksmuziek Vrijdag i BRUSSEL (Vlaams) I.00 Gramofoon Tijdsein. Gespr. dagblad LUXEMBURG 9.20 Concert RADIO PARIS 10.35 Gramofoon DROITWICH II.35 Concert HAMMBURG 12.20 Blaasorkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. KEULEN 1.30 Omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert REGIONAL Programma 3 20 Carltonhotel orkest LEIPZIG 4.20 Omroeporkest DROITWICH 5.20 Frank Walker octet LUXEMBURG 6.20 Gevar. concert 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER 8.Omroeporkest BRUSSEL Fransch 8.20 Omroeporkest ROME 0 II Controlore operette BERLIJN 53 Populair concert Zaterdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gesproken dagblad. Gramofoon Gymnastiek. Tydsein LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DROITWICH 11.05 Orgelspel RADIO PARIS 11.35 Gramofoon KEULEN 12.20 Oostland-orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad HAMBURG 1.35 Concert DEUTSCHLANDSENDER 2 20 Gevar. concert BRUSSEL Vlaamsch 3.20 Ludo Langlais orkest FRANKFURT 4.20 Gevar. progr. DROITWICH 5.20 Dansmuziek DEUTSCHLANDZENDER 6.20 Eugen Wolf orkest 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.ABC Cabaret KEULEN 8.30 Gevar. progr. BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gespr. dagblad. Gramofoon BERLIJN 10.50 Dansmuziek Vergiftigde paddestoelen. Te Utrecht heeft zich een tragisch geval van vergiftiging voorgedaan na het eten van paddestoelen, dat aan twee personen het leven heeft gekost, terwijl voor het leven van e m derde slachtoffer wordt gevreesd. Een Indisch joDgeman, die aan de Utrechtsche Universiteit studeert was gedurende de vorige week in in gezelschap van zyn verloofde en zyn aanstaande schoonmoeder een tocht gaan maken in de omgeving van Hilversum, In de bosschen had men een aantal paddestoelen gestoken met de be doeling deze thuis te bereiden en by den maaltijd te gebruiken, Nu moeten zich onder deze padde stoelen eenige zeer vergiftige exem plaren bevonden hebben, want vrij kort na den maaltijd deden zich bij alle drie personen ernstige ziekte- •verschynseleD voor, waarvoor onmid- middellyk medische hulp moest wor den gehaald. Zaterdagmiddag is de schoonmoe der reeds aan de gevolgen overleden, terwyl ook de student Dinsdagavond aan de gevolgen van de vergiftiging ia gestorven. Het meisje wordt nog verpleegd in het Stads- en Acade misch ziekenhuis te Utrecht, doch haar toestand is hoogst zorgelijk. Bankbiljet van f 10 nageteekend en uitgegeven De 21-jarige werklopze kantoor bediende J. S., uit Roermond, stond Dinsdag voor de rechtbank terecht wegens het nateekenen en daarna uitgeven van een bankbiljet van f 10. Wegens het uitgeven van een zelf nagemaakt bankbiljet luidde de eisch twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaarde lijk.

Peel en Maas | 1937 | | pagina 9