Fok Advertentiën. Herman Ebberink Maria Henckens Dankbetuiging. AFWEZIG Dr. A.J.M. Lokman Veeverzekering ..Eensgezindheid Naar Willem. Garage Derksen Voor den Inmaak Joh. Claessens Gekookte Metworst voordeelig gesneden half pd. 25 ct. Gekookte Schouderham voordeelig gesneden half pd. 40 ct. by Slagerij Clir. Coumans schied, waar het behoort, den 9 September 1937. Burgemeester en Wethouders van Venray G. H. HOUBEN l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. scherpschutters 6e prijs en J. Colsen, Venray, in de afdeeling Schutters le klasse 13e prijs. boeiend kregen. en gaaf geheel wordt ver- Fancy-Fair Patronaat. Nog even vragen wij hiervoor uw welwillende aandacht. Iedere fancy- fair heeft zyn aantrekkelijkheden en een paar daarvan hebt U de vorige week gelezen en nog goed onthouden natuurlek. Bij deze bijzondere gelegenheid zyn er ook bijzondere attracties. Even deze verklappen. Op 19 Sept. zal er bijkomen een groote ballon-opstijging, een heele groote en echte, waarvan U de vulling en opstijging die zeker niemand wil missen, kunt zien op 't Sportterrein. Deze reuze kolos, die honderde kubieke meters gas inhoudt, zal voor Uw oogen opgaan. Iets ongekends voor onze gemeente Voorts is er in de zaal een door- loopende bioscoopvoorstelling onder gebracht. Een oerkomische film waarin de alombekende Charlie Chaplin optreedt, zal U daar tus- schen al de bedrijven door, vermaken en doen lachen. Ook daaraan een bezoek te brengen, staat dus nu al bij U vast. Ook het schoone ontbreekt op deze fancy-fair niet. Onze Venraysche schilders zullen voor U exposeeren met eigen werk. Ken Uw eigen schoonheid en breng daarom een bezoek aan onze bovenzalen, waar U rustig het genot hebt van kunst werk uit eigen plaats. Dat alles biedt U onze fancy-fair en nog veel meer. U komt natuurlijk op 19 en 26 Sept. naar de fancy-fair Patronaats-T ekenschool. Zoals U waarschijnlijk wel weet, bestaat reeds jaren in Venray de Patronaats-tekenschool. Gaarne ves tigen wy opnieuw Uw aandacht op deze nuttige, ja noodzakelijke instel ling. De laatste tijd wordt er veel ge schreven over de vestigingseisen inzake klein-bedryf. Iedere zaken- of ambachtsman zal binnen afzienbare tijd aan de wet moeten voldoen, en aan bepaalde, in de wet genoemde, eisen moeten beantwoorden, wil hij een ambacht of zaak zelfstandig be ginnen of gaan uitoefenen. Een der voornaamste eisen van de wet is: vak kennis. En onder die vakkennis valt natuurlijk ook 't vakkvndig-tekenen. Daarom is 't zaak ons zich daarin zo goed en zo spoedig mogelijk te bekwamen. Onze plaatselijke Patro naats-tekenschool biedt daarvoor een gemakkelijke en prachtgelegenheid. Bovendien zijn de leerlingen van de 2 laagste klassen verplicht de lessen in Rekenen en Nederlandse taal te volgen, wat velen nog te goede komt. Wanneer straks de crisis gaat verdwijnen en de wet in werking treedt, dan zal de vraag komen naar bekwame vaklui. Dan zullen 't eerst in aanmerking komen, niet degenen die bij de pakken neerzaten, maar die zich nu zoveel mogelijk op vak kennis en bekwaamheid hebben toe gelegd. En daar hebt gij nu nog vrije tijd en gelegenheid voor. Ouders, laat dat in Uw doordrin gen en laat Uw jongen, die straks voor eigen werk in eigen vak zal moeten bestaan, 't onderwijs aan de tekenschool volgen. Gij bewijst hun daarmee een goede dienst die bin nenkort zyn vruchten zal afwerpen. Lesgeld kan geen bezwaar zijn en wordt berekend naar inkomen. Zie achterstaande advertentie. GEVONDEN: portemonnaie met inhoud, is bij P. Smets, Veulen H 35b; een sleutel is op 't bureau van de Gemeentepolitie. Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne verga dering van 24 Augustus 1937 is vastgesteld de volgende verordening: VERORDENING, HOUDENDE TAPVERBOD OP DAGEN VAN MOBILISATIE. Art. 1. Op de dagen, waarop dienstplichtigen ingevolge art. 34 der Dienstplichtwet voor geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden bui tengewoon in werkelijken dienst moeten komen, welke dagen door den burgemeester ter openbare kennis worden gebracht, is het ver boden in herbergen en tapperijen en andere voor het publiek toegan kelijke localiteiten, alsmede in de voor het publiek open aanhoorig- heden dier inrichtingen alcoholhou denden drank te verstrekken, toe te dienen, te verkoopen of te gebruiken. Art. 2. Overtreding van het ver bod van art. 1 wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 6 dagen of geldboete van ten hoogste vyf en twintig gulden. Art. 3. Onverminderd het be paalde bij art. 141 van het Wetboek van Strafvordering, zrjn, voorzoover daaronder niet vallende, alle ambte naren en beambten van gemeente politie tot het opsporen van over tredingen dezer verordening bevoegd. Zoo dikwijls de zorg voor de na koming van de bepalingen dezer verordening vereischt, zijn de in het eerste lid genoemde ambtenaren en beambten bevoegd, de woningen en lokalen der ingezetenen tegen den wil der bewoners te allen tyde bin nen te treden met inachtneming der voorschriften van de wet van 31 Augustus 1853 (Stbl. Nr. 83). Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Liraburg volgens hun bericht van den 3 Sep tember 1937, 4e Afdeeling, La. 11262 3 A in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging ge- HORST. De uitslag van den ballonwedstrrjd, die gehouden werd op 31 Augustus j.l. zal nader worden bekend gemaakt op Zondag 12 Sep- Burgemeester en Wethouders van tember a s. bij gelegenheid der - - - - lustrumfeesten van den kring „Horst- Venray." Per geluidsversterker wor den dan de winnaars en prijzen in Op verzoek van de vereeniging WaDssum is de wedstrijd Wanssum- Swolgen ongeldig verklaard en daar om opnieuw vastgesteld. Voor Zondag 12 September zyn alle wedstryden afgelast wegens Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne verga dering van 24 Augustus 1937 is vast gesteld de volgende verordening: Verordening tot aanvulling der „Algemeene Politieverordening Venray" Artikel 1. Na hoofdstuk VIII wordt ingevoegd een nieuw hoofdstuk, luidende Hoofdstuk VHIa Van het houden van springbokken. Artikel 175a Het is den eigenaar of houder van een of meer springbokken verboden zoodanigen bok van drie maanden of ouder ter dekking beschikbaar te stellen, wanneer die bok niet staat ingeschreven in een stamboek, ge houden wordende door een rechts persoonlijkheid bezittende vereeni ging of stichting, welke volgens haar statuten of stichtingsbrief het ver beteren van het geitenras ten doel heeft. Artikel II Acnter artikel 180, 2e lid, wordt de punt weggenomen en bijgevoegd „en 175a! Zynde deze verordening aan de Gedeputeerde Staten van Limburg volgens hun bericht van den 3 Sep tember 1937, 4e Afdeeling, La 11258/ 3 B in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging ge schied, waar het behoort, den 9 September 1937. Burgemeester en Wethouders vnd O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN. Middenstanders I Aangiften voor Handelscursus en spoedcursus Handelskennis (Vesti- gingseischenwet) kunnen nog tot a.s. Maandagavond geschieden. OVERLOON. Onze dorpsgenoot de heer Joh. van der Zanden, onder wijzer, is als zoodanig voor tijdelijk benoemd aan de Bijz. Lagere School te Ledeacker. HOLTHEES. Morgen Zondag zal de Schutterij O. L. Vr. Gilde haar jaarlrjksch Konings- en prijsschieten houden, op de schiethoornen bij café W. Loonen. Een en ander zal worden opgeluisterd met muziek. Burgerlijke Stand Maasheés en Overloon. GeborenJohanna M. A. dochter van C. Werjmans-Schaminee, Over loon Johannes W. zoon van L. J. van Kempen-Kuypers, OverlooDWil helmus G. M. zoon van A. M. Cox- Jacobs, MaasheesJohannes C. M. zoon van A. H. Janssen-de Ponti. OverloonKarei L. J. zoon van M. H. de Hoog-Elbers, Maashees. WANSSUM. Onze dorpsgenoot, de Weled. Heer Dr. B. J. Timmer mans, is benoemd tot Leeraar aan het Lyceum te Alkmaar. Dinsdag a.s. zal onze oud dorpsgenoot, Mgr. G. Martens, voor enkele maanden terug benoemd tot Apostolisch Prefect, naar zijn pre fectuur op Celebes vertrekken. Wij wenschen Mgr. een voorspoedige reis toe. - Maandagmiddag werd door het Photo-vliegtuig van de K. L. M. verschillende photo's genomen van het bedryf van „Landbouwbelang" en van de haven alhier. Het geronk van de zware motoren bracht een heele opschudding in het anders zoo stille dorpje. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. In aansluiting op de viering van het 10-jarig bestaan der afdeeling Roermond van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm, zijn Woensdag op de Melickerheide de korps- en personeele wedstrijden van het Gewest Limburg gehouden. Aan den schuttersmaaltijd in het Harmonie-paviljoen, zaten ruim 600 landstormleden met bestuur, auto riteiten, (waaronder thans o.m. ook Mgr. dr. Poels, Jos. Maenen, mr. dr. Frowein, burgemeester mr. Reymer, res. kol. Haenecour, kol. Coenegracht, enz. aan. Op het Stadhuis heeft het Roer- mondsche Gemeentebestuur om 7 uur 's avonds een officieele ontvangst aangeboden aan de leden der Gewes telijke en Plaatselijke Landstorm Commissies. Burgemeester Reymer sprak,een hartelijk welkom, speciaal tot mgr. dr. Poels, wiens naam onverbrekelijk verbonden is geweest met de op richting van den Landstorm. In 1918 bij de revolutiepoging a.h.w. uit den grond gestampt, telt het landstorm korps thans 80.000 man, die bereid zyn het wettig gezag te steunen. Spreker bracht tenslotte hulde aan de organisatoren van deze welge slaagde schietwedstrijden. Mgr. dr. Poels dankte voor deze hartelijke officieele ontvangst in Roermond, welke te meer beteekenis heeft, omdat Roermond ten nauwste verbonden is met de oprichting van het vrijwilligerskorps. Op 't Land- bouwhuis hebben in November 1918 eenige voormannen de koppen by elkaar gestoken en gezorgd dat het Limburgsche volk attent werd ge maakt op de groote dreigende revo luties. Mannen als de toenmalige kapitein Froeling, Jos. Maenen, M. Tops en Aalm. Corten maar vooral V. Pyls, Venray mogen hier met eere genoemd als de pioniers voor de op- officieren en onderofficieren duren wekking van het Limburgsche volk een week langer. Zij zijn dan ook tegen de socialistischen machtsgreep, reeds ongeveer 8 dagen in de kazerne, Mgr. dr. Poels wijdde een eeredronk welke tijd is benut om dit verlofs- aan dhr. V. Pyls. Venray, die ervoor kader met de gewijzigde reglementen zorgde, dat onze Limburgsche jon-en dienstvoorschriften op de hoogte gens in Den Haag het wettig gezag t te brengen en hen voor zooveel hebben helpen handhaven. j noodig voor te bereiden voor de taak, In de afdeeling Koningschutters welke hen thans wacht, behaalde P. v. d. Ven, Oirlo, een 3e De troepen keeren op Zaterdag prys. 25 September wederom met groot B. Buisen, Leunen, in de afdeeling verlof huiswaarts. het H. S. C. Sportpark afgeroepen. Daarna volgt publicatie. Een 40-tal kaarten zyn reeds binnengekomen o.a. uit Neuss, Heerlen, Köln, Coblenz. Frankfurt a. d. Main enz. Hieruit blijkt dus wel, dat vele ballons een verren afstand hebben afgelegd. Eervolle Pauselijke onder scheiding. Toen Zaterdag bekend was ge worden, dat de heer P. Kleuskens, eigenaar van de enveloppenfabriek „Holland" te Venlo, door Z. H. den Paus was benoemd tot Commandeur der Ridders in de Orde van St. Sil vester, en persoonlijk door den H.E. Heer Deken van Oppen deze hooge onderscheiding om zijn bals was ge hangen, stroomden vele gelukwen- schen ten zijnen huize binnen. Dat het een zeldzame onderschei ding betreft, kan blijken uit het feit, dat in ons land slechts aan vier personen deze eer is te beurt ge vallen. In Limburg is de heer Kleuskens de eenige. Dit zeldzame feit was ook voor de Venlosche muziekvereenigingen aanleiding om den heer P. Kleuskens te complimenteeren. Zaterdagavond bracht de Philharmonie een serenade in de Parkstraat, terwijl Zondag middag de Kon. Zangvereeniging Venlona tot datzelfde doel uittrok. Ten slotte was het de Fanfare die van haar ingenomenheid blijk gaf en een serenade bracht. Post- en Telegraafdienst te Venlo in hulpgebouw. In verband met de voorgenomen stichting van een nieuw post- telegraafgebouw te Venlo op het terrein van het oude kantoor, zal de post- en telegraafdienst op 16 Octo ber a.s. worden overgebracht naar een hulploods, die Wordt opgesteld op een terrein der Nederlandsche Spoorwegen aan den Stationsweg aldaar. Weer in werkverschaffing. Het groot aantal personen in de gemeente Bergen, dat onlangs van de werkverschaffing in de steun regeling werd opgenomen, wat voor talrijke gezinnen een groote achter uitgang van inkomsten bracht, is geleidelijk weer tewerkgesteld op de werkverschaffing, die onder leiding staat van het Staatsboschbeheer te Well. Motorrijder gedood. Woensdagnacht is in de bocht van den rijksweg te Klimmen de motor rijder J. K. uit Heerlen, door onbe kende oorzaak tegen het trottoir daarna tegen een hoop steenen gereden. K. sloeg over den kop en overleed spoedig daarna. Zijn duo-passagier, de J. uit Heerlen werd licht gewond. Gevaarlijk heerschap in Limburg In een buitengewoon politieblad vestigt de officier van justitie bij de rechtbank te Roermond de aandacht op den reeds eerder gesignaleerden Dieudonné Burhenne, geboren te Venlo 21 December 1896. Deze per soon verblijft vermomd in Midden- en Noord-Limburg, draagt een don- donkeren bril en is thans zonder knevel, in 't bezit van een nieuw rijwiel (vrijwel zeker ontvreemd) en veelal in gezelschap van een zwerver. Hij slaapt in de bosschen, steenovens, e.d., draagt een revolver met zes patronen los in zijn zak en heeft zich tegen meerdere personen uit gelaten, de politie, die hem wil aan houden, neer te zullen schieten. Een fraai belastingconsulent. De thans gedetineerde M. A. L., 58 jaar, uit Venlo stond voor de rechtbank terecht wegens verduis tering van een bedrag van ruim f 100, ten nadeele van een inwoner uit Belfeld. Verdachte, die zich als accountant en belastingconsulent uitgaf, had zich ten huize van den gedupeerde ver voegd, en verteld, dat deze te hoog in de inkomstenbelasting was aan geslagen. L. zou dit wel opknappen door een bewaarschrift bij den in specteur. Eenigen tijd later verscheen L. weer en deelde het resultaat van zijn bemoeiingen mede; f70 afgekre gen, maar dan moest de rest direct betaald worden. Deze rest, ruim f 100, werd dan maar direct aan L. mee gegeven om de zaak geheel onder de voeten uit te maken, maar na een paar maanden kreeg de winkelier een aanmaning zijn belasting te komen betalen, er was niet alleen niets afgegaan, maar ook de aan L. mee gegeven f 100 waren bij den fiscus niet gestort. Er bleef dus niets anders over dan nogmaals te betalen. Spr. vindt in deze een flinke straf op zijn plaats en eischt tegen dezen „belastingconsulent" voor eigen por- temonaie twee jaar gevangenisstraf. De herhalingsoefeningen begonnen. Donderdag begonnen de herhalings oefeningen. In den loop van den dag kwamen een kleine 2000 korporaals en soldaten, behoorende tot de lich tingen 1931 en 1933 gedurende 17 dagen te Venlo onder de wapenen. De herhalingsoefeningen voor de Aangiften van 3 tot 10 Sept. GEBOREN Wilhelmina H. M. Willems, Oirlo Maria C. Teunissen, Ysselstein Gertruda H. M. Rutten, Smakt Joannes M. M. Michels, Leunen Maria G. G. Reijntjes, Veulen GEHUWD Antoon W. P. Jeuken, 29 jaren, kleermaker, en Gertruda M. J. Poels, 25 jaren, zonder beroep, beiden te Venray. ONDERTROUWD Peter J. W. Verstegen, kantonnier, en Petronella H. Cox, zonder beroep, beiden te Venray. OVERLEDEN Johanna Loonen, Wed. van M. de Mulder, 82 jaren, Merselo. Wilhelmus van Elk, echtgen. van H. J. H. Jacobs, 61 jaren, Land- weertweg. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Parochiekerk Gironummer 144136. Heer der week Kap. v. Wijngaarden Morgen ZONDAG de H. Missen om 8, 9 en 10 uur, 8 uur leesmis 6, 7, De a.s. blijde gebeurtenis in het Prinselijk gezin. De Staatscourant van Woensdag bevatte de volgende officieele mede- deeling De behandelende geneesheeren kringfeest te Horst, van H. K. H. Prinses Juliana hebben met groote voldoening kunnen vaststellen, dat de zwan gerschap, welke thans tot onge veer halverwege gevorderd is, een geheel normaal verloop heeft en dat de gezondheidstoestand van H. K. H. in alle opzichten reden tot volkomen tevredenheid geeft. Dr. C. L. DE JONGH. Dr. J. DE GROOT. Doodelijk ongeluk. Donderdagavond zijn tusschen Gooreind en Wustwezel aan de Bel gische grens twee Nederlandsche vrachtauto's met elkaar in botsing gekomen. De eene vrachtauto was ingericht voor vleeschvervoer kwam uit Antwerpen, de andere had een lading haring op wegnaar deze stad. De gevolgen waren vreeselijk.. De auto met de lading haring vloog in brand en werd totaal vernield. De chauffeur bekwam vrij ernstige brandwonden. De heer J. B. uit Breukelen, die naast den chauffeur van den vleeschauto zat, werd op slag gedood, terwijl de chauffeur ernstige verwondingen bekwam. Invoer van Deensch vleesch. In de week van 30 Augustus tot 5 September zijn volgens hetstatitisch departement van Denemarken naar Nederland uitgevoerd 331.200 K.G. rundvleesch, 3100 K.G. slachtafval (darmen, enz.) 1600 K.G. varkensvet en 36 paarden. Fokdag te St. Anthonis. De Woensdag te St. Anthonis ge houden fokdag was druk bezocht door belangstellenden uit de geheele streek. De fokdag had een vlot verloop. De regeling was perfect in orde en hiervoor past lof aan bestuur en regelingscommissie. Noodlottig geweerschot. Woensdagnacht heeft zich op het kazernecomplex te Amersfoort een ernstig ongeluk voorgedaan dat een dienstplichtigen soldaat van het vijfde regiment infanterie het leven heeft gekost. De betrokken soldaat, in opleiding voor sergeant, stond Woensdagnacht als schildwacht bij het munitiege bouw. Zooals gewoonte is, was zijn geweer geladen met vyf scherpe pa tronen. Door tot nog toe niet bekende oorzaak is het geweer, dat aan den voet was geplaatst, afgegaan. De soldaat werd in den rechterslaap doodelijk getroffen. Luchtbeschermingswet. Voor het Arnhemsch gerechtshof i3 een interessante strafzaak behan deld in verband met de nieuwe Lucht beschermingswet. Bij de laatste in Gelderland gehouden luchtbescher mingsoefeningen in Maart j.l. werd T. B., meubelmaker te Nykerk, door den burgemeester van het stadje, den heer J. v. d. Kluyve, bevolen op een bepaalden tyd op een bepaalde plaats aanwezig te zyn om aan de luchtbeschermingsoefening deel te nemen. B. heeft dit geweigerd, waarna proces-verbaal werd opge maakt. De zaak kwam voor de rechtbank te Zwolle waar de Officier van Justitie tegen verdachte wegens overtreding van de Luchtbescher mingswet een geldboete eischte van f 25, subs. 25 dagen hechtenis. De rechtbank sprak verdachte echter vrij, oordeelende dat de be palingen van de wet tot bescherming tegen luchtaanvallen niet zoo ver reiken, dat de burgemeester op grond daarvan de ingezetenen zou kunnen bevelen tot het verrichten van persoonlijken dienst. De Officier van Justitie bracht hierna de zaak voor het Arnhem- sche Gerechtshof, dat dezelfde straf eischte. Verdachte's raadsman, mr. van Straten, wees in zijn pleidooi op de consequenties van een dergelijk wets artikel. Zoo zou dan iedere burge meester op een luchtbeschermingsdag alle auto's en voertuigen kunnen requireeren. Bovendien personen kunnen oproepen van buiten zijn gemeente. Iedere burgemeester zou op zoo'n dag dictator zijn. Bij de behandeling van het wetsontwerp is geen enkele aanmerking gemaakt door onze 150 volksvertegenwoor digers, waaruit volgens spr. blijkt, dat de wet op dit punt anders be grepen is dan door den advocaat- geDeraal nu gedaan wordt. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Ronselarij Op grond van verklaringen, afge legd door een 19-jarige Haarlemschen jongeman, die dezer dagen uit Spanje te Haarlem is teruggekeerd, heeft de politie den 36-jarigen van S. aangehouden, die reeds lang ver dacht werd van ronselarij. Na een langdurig verhoor heeft deze man een volledige bekentenis afgelegd, waarbij vastgesteld kon worden, dat hy niet minder dan in 42 gevallen bemiddeling heeft ver leend om personen naar Spanje te laten vertrekken. Door electr. stroom gedood. Woensdagavond heeft de heer H. W., winkelier, wonende in de Eind- straat te Breda, bij het repareeren van een stopcontact zonder dat hy den stroom nad uitgeschakeld, dezen door het lichaam gekregen. Hij werd uur Mis voor, overl. familie v. d. Weegh en v. d, d t-i o, i xr Woensdag, ^aueruae Burgerlijke otand Venrayzg'n de kwatertemperdagen,geboden uur bedevaart van de Derde Orde uit Venray. VRIJDAG feest van de H. Wonde- teekenen van St. Franciscus, na de H. Mis gen. abs. voor de Derde Orde. Zondag in beide H. Missen collecte voor het Jeugdwerk. Vrijdag en Zaterdag uiterlijjKn rtemperdagen, geboden aan Vastendagen. Woei willen ter eere van den H. Gerardus. Om 8 uur gaat de processie naar Oostrum. In alle H. Missen collecte voor het R.K. Jeugdwerk. Half 3 Kinderlof, 6 uur Lof, na het Lof vereering van de relikwie van den H. Gerardus. MAANDAG half 8 leesmis, 8 uur uitvaart voor Willem van Elk, 7 uur Lof. DINSDAG half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Martin Poels en zijne echtgenoote Catharina Joosten, 10 uur Sol. jaarg. voor de overl. Priesters van Venray. De geloovigen worden verzocht den dienst by te wonen. WOENSDAG half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Johannes Hanraets en echtgenoote. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis generale H. Communie van de leerlingen der Jongensschool. VRIJDAG half 7 leesmis voor Willem van Elk als lid v.d. flam bouwdragers, half 8 jaarg. voor Simon Dekkers, 8 uur jaarg. voor Gerard Willems. ZATERDAG half 7 leesmis voor Willem van Elk als lid v.d. flam bouwdragers, 7 uur Lof. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn de quatertemperdagen, geboden vasten en onthouding van vleesch- spijzen. In den loop dezer week zal door de dames der St. Elisabethvereeni- ging de jaarlyksche collecte gehouden worden. H. Familie. Deze week vieren hun Patroon heilige A. Goumans, P. Janssen, C. Janssen, J. Janssen, Th. Janssen, M. Arts, G. Versieyen, J. Swinkels, A. Litjens. K. J. V. ZONDAG processie naar Oostrum, trouwe opkomst van alle K.J.V.-ers in COSTUUM wordt verzocht. MAANDAG 8 uur Bestuursverga dering. WOENSDAG 8 uur vergadering voor allen die meehelpen aan de Fancy Fair. DONDERDAG Leidstersclub. Poetsen Gemma Galgani. K. J. M. Alle K.J.M.-ers worden verzocht met de processie naar Oostrum te gaan in costuum. 3 uur K.J.M. voor allen. Patronaat ZONDAG parochieele piocessie naar Oostrum. Alle patronaatsleden gaan zooveel mogelijk mee en gaan zoo goed mogelijk ter H. Tafel. De gezamelijke H. Mis valt als zoodanig uit, alsook de jongenscongregatie. Half 46 u. klein- en midden-pa tronaat; half 79 u. gr. Patronaat en Jongel. ver. tot half 10. Voldoe geregeld uw contributie door trouw iedere Zondag te komen. Wees in de zaal ordelyk en zinde lijk, zoodat ieder daar gerust mag verschynen. Aan een en ander wordt streng de hand gehouden. WOENSDAG 7 u. groepenbijeen- komst. Heb je je best gedaan voor de Jonge Wacht. Ben zelf een goed Jo. Wa. en maakt anderen goed Wat je doet, doe je immers goed! Paterskerk Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7 uur, om 8.15 de Hoogmis. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde. Om 4.45 gez. Vespers en om 5.30 Lof. DINSDAG gedurende de uitstelling van het Allerheiligste te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gez. Antonius- mis, 's avonds om 6 uur gez. Vespers met Lof ter eere van St. Antonius. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis, s avonds om 6 uur oefening van den H. Kruisweg. OP DE WEEKDAGEN de H. Mis. j sen om 5.306.157 en 7.30. Dagel. om 7.30 een H. Mis voor klooster en weldoeners. WOENSDAG, VRIJDAG en ZATER DAG zijn de Quatertemperdagen, geboden Vasten- enonthoudingsdagen WOENSDAG en DONDERDAG 7 Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 dames-heerenkapper Metselaars, opperlieden en grond werkers voor België. Metselaars voor Duitschland. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 2 boerendienstmeiden BIEDEN ZICH AAN 1 boerendienstmeid voor Paschen 1 huishoudster 6 dagmeisjes burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j, en ouder 2 meubelmaker.s Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. molenaarsknechten 1 Schildersknecht en 1 leerling 1 Boerenknecht voor October 1 Kok voor feestel. gelegenheden Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. Getrouwd2 die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belang stelling, bij hun huwelijk onder vonden. Overloon, 8 Sept. 1937 (Toekomstig adres: Venray, Marktstraat 5.) Hiermede betuigen wij aan allen onzen hartelijken dank, voor de vele bewijzen van be langstelling, ondervonden bij gelegenheid van ons gouden jubilé der Derde Orde een bij zonder woord van dank aan den ZeerEerw. Pater Directeur, Be stuur en leden der Derde Orde Bertha Custers- Hoedema@ke.rs Jean Hoedemaokers van 13 f.m. 18 Sept. Internist-röntgenoloog Weert. Premiebetaling op Zondag 12 September na de Hoogmis In het Bondslokaal te LEUNEN, van 2 tot 3 uur bij S. Rutten, Heide van 4 tot 5 uur by J. Kejjzers, Ysselsteyn, van 6 tot 7 uur bij Hub. Manders, Veulen. De prernie bedraagt 1 Het Bestuur. Zondag 19 Sept. rijdt weer een bus naar Wittem. Op 13 September vertrekken de bussen om 8 uur. Nog enkele plaatsen vrij. N 2 onze prima GLAZEN op slag gedood. Kring Horst-Venray. JEUGDCOMPETITIE Uitslagen van 5 September. Afd. B. De Valk BOostrum 16 Ysselsteyn—Merselona 2—1 Programma 19 September. Afd. A. WanssumSwolgen Afd. B. De Valk AYsselsteyn MerselonaDe Valk B Afd, C. H.S.C,Griendtsyeen 7> 7, 1 1 V« 2 Liter 11 12 13 14 15 ct Pae. compleet met ring. Derde Orde. Inmaakpapier per rol 5 ct. Morgen ZONDAG na de Hoogmis Prima zware ringen los 2 ct. Bestuursvergadering. GENADE-KAPEL OOSTRUN Morgen ZONDAG de H. Missen om 7 en 8kwart voor 9 afhalen van de processie van Venray, plech- tige H. Mis en feestpredicatie voor111 alle maten, deze processie na de H. Mis ver- 1 eering der relikwie van O.L. Vrouw; 4 uur Lof. WOENSDAG 's namiddags pl.m. 6 Augurkenglaasjes Moesmessen 30 ct Steenen Inmaakpottun extra goedkoop. bijtf. vi dfiniel eE bigg bij Vlijzers, selo-Kl.

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2