DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale Venray Ons weekpraatje. DERDE PROGRAMMA Van de Sport velden. Zaterdag 4 September 1937 Acht en vijftigste Jaargang No I Raads ver g ader ing Maashees-Overloon op 30 Aug. Aanwezig alle leden. .ncr De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken: Goedgekeurd werden door Ged. Staten; 1. Gemeenschappelijke regeling B. Ij Onderwijs te- Boxmeer, 2. het raadsbesluit d.d. 19 Mei tot wiizleing begrooting 1936 no. 2; 3 he! raadsbesluit d.d. 6 Aug. aankoop grond van E. Creemers te Maashees voor verbetering van den W4g ngaeMle°nmgaedn'f 3250 voorver- beEennSseWhröv?nÖ3ometoetreding tot het streekplan Oost-Noord-Brabant wordt voor kennisgeving aangenomen Van J. G- Franssen te Overloon is een schreven ingekomen, waarin Ueze verzoekt met de gemeente te ruilen een perceel grond, groot 15 aren gelegen tusscben het klooster en A Hendriks, tegen een perceel grond' aan den V.erlb.weg nabfl de woti Deenen, onder de volgend voorwaarden: le dat verdere kosten voorwaar gemeente zyn; 2e°of de gemeenteraad wil bevestigen dat gelden beschikbaar worden ge steld voor het bouwen eener land- arbeiderswoning; 3e of aanvrager in de werkverschaffing kan bigt em De Voorzitter zegt, dat B. en W. tot die ruil willen overgaan en de kosten voor rekening der gemeente fe nemen. Wat no. 2 betreft, kan de Voorzitter geen bevestiging geven, daar de gelden van het Rijk moeten komen, dgoch B. en W. zullen hiertoe hunne volle medewerking verleenen, en Franssen voorstellen zoo spoedig mogelijk eene aanvrage Ingevolge de Landarbeiderswet in te dienen en dan zal dit wel in orde komen. Met algemeene stemmen, metont- houding van het lid Franssen, wordt zulks goedgevonden. Een verzoek is ingekomen van de Centr. Esperanto-Comm., om mede werking te willen verleenen voor de uitbreiding der wereldtaal, door het beschikbaar stellen van leerkrachten, localen e.a. Wordt voor kennisgeving aange nomen. Dan volgde in geheime zitting vaststelling eener staat van nog te verhalen en oninbare posten. Hierna volgde aanbieding der Gemeenterekening dienst 1936, welke gedurende 14 dagen ter inzage op het Gemeentehuis ligt. Deze werd post voor post behandeld en waar noodig door den Gemeente-Ontvanger toegelicht. Deze post sloot met een batig saldo op den gewone dienst van f 2952 26 en een nadeelig slot op den Kapitaaldienst van f 16456.02. Wordt zonder op- of aanmerking door den raad vastgesteld. Rekening en verantwoording van de resp. Armbesturen Maashees en Overloon. Deze sloten met een batig saldo voor Maashees van f 6.25 en voor Overloon van f 24.64. Dan volgde een korte bespreking voor het inleggen van een autobus dienst op Boxmeer, aangezien er li kinderen uit de Gemeente zullen deelnemen aan het Bijz. Lager Onder wijs te Boxmeer. Deze vervoerkosten komen voor rekening van de gemeente Van deze autobusdienst zou dan ook gebruik kunnen gemaakt wor den door menschen, welke b.v. naar deze plaatsen willen waar deze dienst loopt. Verschillende leden zyn van mee ning. dat dit door het publiek zal worden toegejuicht. Ook zal deze dienst door Overloon en Holthees komen, waar nog geen autobusdiensl is. Dan was er een verzoek ingeko men om een kleine bijdrage voor den aftredende Directeur van het Staatsboschbeheer De raad macht igt B. en W. om een nader vast te stellen bedrag be schikbaar te stellen als blijk van erkentelijkheid. RONDVRAAG. Bonants vraagt, wanneer de brug te Holthees nabij de Smakt in orde wordt gemaakt. De Voorzitter zegt deze binnen kort door een deskundige op bruggen- bouwgebied t.e laten nazien. Bonants klaagt nog dat enkele bordjes voor rijwielpaden niet op de gewensch te plaatsen blijven. De Voo. zitter zegt toezicht door de politie tce. Weth. Crooymans is van meening, dat er enkele waarschuwingsbordjes betreffende verboden te rooken niet op hun plaats staan. De Voorzitter zegt een onderzoek te zullen instellen. Bonants vraagt nog, of het niet mogelijk is de werkverschaffing wederom te doen aanvangen, aange zien hier werk in overvloed is. De Voorzitter zegt, dit al beproeft te hebben, maar nog zonder resul taat. Hierna sluitiDg. Kwakzalverij in het maat schappelijk verkeer. Juist omdat ik mij steeds ijverig heb gekeerd tegen de kwakzalverij op medisch gebied, geraakte ik tot in het diepst van mijn gemoed ge schokt door de beschuldiging van den inspecteur voor de volksgezond heid te Utrecht. Dr. Hemmes, dat ik zelf.... óók 'n kwakzalver zou zijn. Let wel, de beschuldiging was niet tot mij persoonlijk gericht, maar tot al degenen, die zich van tijd tot tijd inlaten met het snijden van.... ekster- oogen De uitlating werd gedaan by een proces te Utrecht tegen een ver dachte, die beschuldigd werd van het langs electrischen weg verwijde ren van hinderlijke gezichtsharen. Ala getuige-deakundige was in deze zaak voornoemde Dr. Hemmes gedag- j vaard. Hy achtte de geschiedenis l van de onthaarde dame een over- j treding van de wet op de uitoefening j van de geneeskunde en gaf bovendien als zijn meening te kennen, dat ook het snijden van likdoorns een onbe voegd uitoefenen van de geneeskunde beteeken t. Pedicures, zeide hij, dienen een medische opleiding te hebben gehad. Ik heb geen medische opleiding gehad en ben dus een kwakzalver. Want ik snijd mjjn eksteroogen maar dan ook alleen de mijne op tijd, d.w.z. vóór ze gelegenheid krijgen om als barometers te gaan dienen en me met veel gesteek, op handen zijnde regenbuien te gaan voorspellen. Moet ik voortaan nou werkelijk met zoo'n akkefietje naar den huisarts, wat zeg iknaar den specialist, naar den chirurg Het legertje der kwakzalvers is met de officiëele uitspraak van den Utrechtschen Inspecteur der Volks- 1 gezondheid wei plots 'n kolossale bende geworden. Een geluk voor ons, kwakzalvers, is het nochtans, dat we gewoon zijn om onze operaties nagels knippen en eelt afpellen, op voor het publiek en de politie ontoegankelijk terrein te verrichten, n.l. in de slaap- of de badkamer Als het overheidstoezicht op ieders privé-verzorging zijner gezondheid zich in de door Dr. Hemmes aange wezen richting, blijft ontwikkelen, dan krijgen we binnenkort zelfs den dokter-specialist-in-het-haarknippen! En mogen we 's morgens niet meer opstaan vóór de komst van een der geneesheeren, die zich zullen gaan specialiseeren in het wasschen en ooren-peuteren hunner volksgenooten. Als ge het mij eerlijk vraagtik vind likdoorns-snijdende genees heeren voorloopig bestaan ze nog slechts in de toekomst-verbeelding van Dr. Hemmes nog grooter kwakzalvers, maatschappelijke kwakzalvers, dan de kooplui, die een onschuldig watertje „geschikt voor alle kwalen" aan domme lijders aan ingebeelde ziekten zien te slijten. De wetenschap blijve de groote lijnen der volksgezondheid verzorgen en bewaken, het poetsen van de machine kan wel aan de gebruikers worden overgelaten. Een belangrijke opzet kan door een al te groote detailleering worden geridiculiseerd en daardoor worden geruïneerd. Ik denk hier niet alleen aan de zorg voor de volksgezondheid, maar ook aan die voorde algemeen maat schappelijke welvaart. Die zorg ont aardt nu en dan eveneens in over- heidsgekwakzalver, in officieele lik- doornsnijdery. Ik heb vóór me liggenhet weekblad „Peel en Maas", uitgegeven te Venray. Daarin staat o.m. het verslag van de jongste raadszitting dier gemeente. Dit dat verslag citeer ik het volgende De heer Van Boven deelde mede, dat bij de laatste inkwar tiering een steuntrekker ook een militair ingekwartierd kreeg, waaraan hij zijn beste zorgen besteed had. Hiervoor kreeg hij een vergoeding van 20 cent, waarop aan de Arbeidsbeurs 14 cent ingehouden werd wegens „genoten" bij-inkomsten. Spreker vond dit kras. De Voorzitter merkt op, dat men in den Haag streng is op dergelijke dingen. Men zou zoo zeggenals 'n werk- looze een soldaat krijgt ingekwartierd ad 20 cent per dag en de man moet voor zoo'n geval 'n paar bossen stroo aansleepen en een gedeelte van zijn kleine behuizing afstaan. laat de overheid zich dan vooral niet be moeien met het „vraagstuk", hoeveel de „bevoordeelde" werklooze van die 20 cent overhoudtWanneer de kwartiergevers even weinig scheutig waren als de autoriteiten, dan zou den de Nederlandsche soldaten het belabberd hebben in hun tijdelijke tehuizen. Maar de meesten bewaren daaraan dankbare herinneringen, wat ten duidelijkste bewijst, dat de „winst" op de 20 centen inkwar- tieringsgelden niet in de zakken der kwartiergevers is gebleven. Maatschappelijk-officieel peuter- werk als het raadslid van Venray signaleerde, maakt een goede en rustige bevolking onnoodig wrevelig. Wanneer de weelde van 20 centen inkwartieringsgeld den werkloozen kwartiergever gaat steken, dan hoeft de overheid zich nóg niet met het snijden van dezen likdoorn te be moeien, de vrouw van zoo'n man kent wel een practisch huismiddeltje voor zoo'n kwaal Een ander voorbeeld van officieele Kwakzalverij. Een elfjarig jongetje had bij een landbouwer te Vlist een stuk koek gehaald. Dat was een geschenk voor zijn grootvader, die overmorgen jarig was. Zy'n grootvader had het niet breed en daarom had de gulhartige boerin ook een stukje boter mee gegeven. Zij haalde het af van de voor eigen gebruik bestemde klont en deed het stukje tot een gewicht van drie ons op een schaaltje, waar mede de jongen, blij met de geschen ken, op weg naar opa toog. Aldus het simpele verhaal vaneen goede daad, zoo schrijft de Tel. Maar wat gebeurde. Onderweg kwam de jongen een paar ambtenaren tegen. „Wat heb je daar, laat eens kijken", kreeg hij te hooren en toen werd het vast gesteld de knaap vervoerde boter, niet voorzien van een merk. En dies stond Woensdag de echt genoot van de vrouw met het mede voelend hart voor den kantonrechter terecht. Hij vertelde van wat er na de aanhouding van den jongen was gebeurd. De ambtenaren hadden in zijn huis alles nagezocht, in de boeken gespeurd en den room gemeten, om verzamelde menigte voorhield, dat na te gaan of er soms geknoeid Rusland tegenwoordig het meest werd, doch dit was niet het geval vooruitstrevende land is, waar de en ten slotte bleef er niets anders werkers met hoofd en hand een over dan de ten geschenke gegeven maatschappij „bouwen" van geluk- drie ons boter. Maar hiervan werd kige menschen dan ook proces-verbaal opgemaakt, j Van de massa-executies onder Sta- ,,'t Is toch treurig dat een mensch lins tyrannie en van de ellende naar niet eens wat mag weggeven en een lichaam en ziel waaraan de bevol- armen man niet met een kleinigheid king is blootgesteld, scheen zelfs nog mag verblijden. Zou de rechter datgeen gerucht te zijn doorgedrongen kunnen straffen zoo vroeg de tot dezen lofredenaar, die voorts o.m landbouwer. Het O.M. wees er op, dat het nu eenmaal niet mag. Overigens is wel gebleken, dat het hier geen clan- ;erde: 't Bestaan van de Sovjet-Unie wordt als iets geweldigs over de heele wereld begrepen en heeft nieuwe desti«»nen handel betrof. Hiermede horizonten geopend en millioenen rekening houdende, eischte de ambte- j van bewondering vervuld. Als het naar vijf gulden boete subs, een dagSpaansche volk niet tot de Sovjet- hechtenis met verbeurdverklaringUnie kon opzien zou het nooit den van de boter. moed hebben gehad aan Franco weer- „Da's zes gulden te veel", sprak stand te bieden (luid applaus), de landbouwer prompt. Dit citaat lijkt ons in elk geval bij- De rechter vond de oplossing. Hij zonder leerzaam voor degenen, die in legde de gevraagde straf voorwaar-den Spaanschen burgerkrijg alleen delijk op met een proeftijd van een een worsteling om de „democratie" PROGRAMMA 3 tot en met 11 Sept. Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondagi jaar. Het rechtsgevoel van den land bouwer was bevredigd, zegt de Tel. Zou dat waar zyn Is het rechtsgevoel van een een- voudigen man inderdaad bevredigd, wanneer de rechter hem oplegteen jaar lang geen goed meer doen aan een ouden, armen mensch en ènders krijg je f 5 boete te betalen aan den Nederlandschen staat Zeker, wet is wet en als er geen toezicht was op de uitvoering der crisismaatregelen, dan zou dezer uit werking illusoir zijn. Maar de crisis-geneesheeren, die hier controleerend langs de door de overheid getrokken lijnen liepen, zijn kwakzalvers. Ze verrichtten peuter- werk in grootschen styl Krakelingen. Stapel Ik zag een plaatje in de krant van de aankomst te Londen van den, naar het schijnt „grooten" en bemin- nelyken film speler Robert Taylor. Hand in hand geschaard stond op het kiekje een keten van politiemannen afgebeeld, die een heirleger jonge dames van tusschen de 20 en de 80 jaren achteruit drong. De zwakke sexe vocht in den let terlijken zin om een glimp op te vangen van den aangebeden filmheld. Is dat weerzinwekkende, hysterische gedoe, nu een staaltje van de op voedende waarde van de film Aan boord van de Berengaria, waarmee Robert Taylor naar Europa kwam, moet het nog erger zijn toe gegaan. De grootste „autogrammen- r" van deze eeuw was oorzaak, dat dit schip van 52.000 ton een half uur te laat uit New York moest vertrekken. Duizenden schreeuwende en gillen de vrouwen en meisjes bestormden het schip. Tusschen de politie, de stewards van het schip, douanebeambten, kruiers en passagiers eenerzyds en de bewonderaarsters van de filmartist anderzijds kwam het tot een ver schrikkelijke worsteling in het ver loop waarvan twaalf vrouwen in onmacht vielen. „Toen de „binnendringsters" ten slotte „teruggeworpen" waren vond men nog twee meisjes, die tot in de cabine van Robert Taylor hadden weten door te dringen en zich daar, haar autogram boekjes krampachtig onder den arm gekneld, onder het bed hadden verstopt. 't Wordt tyd, dat die meneer Taylor zich een secretaris aanschaft om handteekeningen te zetten. Anders zal de lieverd zich nog overwerken. P.S. Als er onder de lezeressen toevallig eene mocht zyn, die een handteekening van Taylor „over" mocht hebben, dan ruil ik die met liefde in voor 25 persoonlijke auto grammen van mezelf. Rare wereld In Soesterberg vonden ze 'n kat met een stel jongen in den staart van een vliegmachine, een bommen werper. De familie bleeek daar reeds enkele weken gehuisd te hebben. De piloten waren verteederd by den aanblik van de jonge kattenhuishou- ding. Ze namen de familie voorzich tig op, bereidden haar een zachte legering in een mandje met hooi en gaven dat een „veiliger" plaatsje in een der barakken. En toen bestegen ze weer plichts getrouw hun machine om te oefenen, hoe ze in oorlogstijd hebben te ma- nouvreeren en hun projectielen heb ben te richten, teneinde zooveel mogelijk dood en verderf te zaaien onder de menschen, onder de kin deren van moeders Uit de houding der piloten jegens de kattenfamilie blijkt hun goede inborst. Maar wie zijn toch de ellendigen, die de samenleving zóó vervormen, dat wij, menschen, gedwongen wor den om ons in bepaalde omstandig heden zoo vreeselyk te misdragen tegenover de eigen menschenfamilie Ontaarde wereld Russisch zomerfeest „Het Volksdagblad" in welks schaapsvacht de communistische „Tri bune" kroop onthaalt zijn lezers op een verslag van het „groote Ne- derlandsch-Russische zomerfeest", dat door de V.V.S.U. op 'n terrein aan den Kralingenweg te Zeist werd gehouden ter herdenking van de Russische revolutie nu twintig jaar geleden. De „Msb." ontleent het een en an der aan dit verslag, er de aandacht op vestigende, dat voor deze vrien den der Sovjet-Unie, de sinds jaar en dag om zyn communistische ge zindheid befaamde Dr. Snethlage op trad, die met een stalen gezicht (oftewel „Stalin-gezicht") aan de meenen te zien. Wy hebben hier de erkenning door iemand, die het we ten kan, dat de gee3t van Moskou ook in het ongelukkige Spanje rond waart en zyn dictatuur er de wet wil stellen. Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd. vóór 1 uur in ons bezit zijn. Kring Horst-Venray. JEUGDCOMPETITIE Uitslagen van Zondag 29 Aug, Afd. A. WanssumSwolgen 25 Afd. B. De Valk AYsselsteyn in onderzoek OostrumMerselo 20 Afd. C. SevenumH.S.C. in onderzoek Programma 5 September Afd. B. De Valk B—Oostrum 6 uur YsselsteinMerselona 5 uur Afd. C. GriendtsveenSevenum uitgesteld Programma 12 September Afd. A. Beslissingswedstrijd D.E.V.Swolgen op nader te bepalen terrein voor het aanwijzen van de kampioen. Afd. B. De Valk AYsselstein MerselonaDe Valk B Voetbalver Juliana Op Zondag 5 September zal de Voetbalvereeniging Juliana te Wans sum haar terrein officieel in gebruik nemen. Er zullen drie wedstrijden gespeeld worden n.l.Wanssum I Volharding, VierlingsbeekWaDssum IIExcelsior IIWanssum IIIDe Valk IV. Tevens zullen diverse volksver makelijkheden plaats hebben. Indien het weer meewerkt, zal het de symphatieke Julianaclub niet aan belangstelling ontbreken. VALK-REVUE. De Valk was verleden Zondag by F.C.V. te Venlo op bezoek en ver richtte daar verdienstelijk werk door tegen dezen sterken I.V.C.B.-er slechts met 75 te verliezen. Was Valk defensie in dezelfde vorm geweest als de aanval, dan was de overwinning mee naar Venray ge ga&n. De Valk II verricht eveneens uit stekend werk op de beker-wedstryden te Broekhuizen. De overgangsclubs Excelsior I en Swolgen I werden geslagen met 21 en 3—1, waardoor de reserves in de finale tegen G.F.C. I uit Grubbenvorst slechts gelijk behoefden te spelen om winnaar van den beker te worden. De twee voor afgaande wedstrijden hadden echter te veel van hun krachten gevergd, waardoor deze wedstrijd met 3l werd verloren. Den beker ging dus naar Grubbenvorst, terwijl de Valk 2 beslag legde op den lauwerkrans. De Valk 3 won met korfbalcyfers (76) van Ysselsteyn. Bij de Valk aYsselsteyn II kwam laatstgenoemde niet op. De spanning in de jeugdcompetitie houd aan. Wie hier tenslotte kam pioen zal worden is moeilijk te voor spellen. De Valk a Oostrum 3 Merselona Erica 2 Ysselsteyn De Valk b 15 30-3 15 18—4 7 8—19 4 12—18 3 8—16 0 1—19 Morgen speelt de Valk I een oefen wedstrijd tegen het sterke D.S.S. I uit Tegelen. We zyn benieuwd hoe de Valk, die momenteel weer over een goed sluitend elftal beschikt, het tegen een compleet D.S.S. zal afbrengen. Teneinde de voetballiefhebbers schadeloos te stellen voor de teleur stelling ondervonden by 't vaandel- wydingsfeest, wegens het niet op komen van D.S.S., heeft het Bestuur van de Valk besloten voor dezen wedstrijd geen entrée te heffen. De toegang is dus voor iedereen vry. De wedstrijd begint om 4 uur. Om 2.15 speelt de Valk II tegen D.S.S. II. De A-juniores spelen op uitnoodiging een wedstrijd te Wans sum tegen de juniores aldaar, terwijl de Valk b thuis partij moet geven aan Oostrum 3. Scrvatius-Omrocp. Wederom krygt Servatius Zondag den strijd aan te binden tegen een sterke le klasser, n.l. Best-Vooruit. Tegen deze club hebben de Ven- raysche jongens nog iets goed te maken, immers een paar maanden BRUSSEL (Vlaamsch) - Berichten, Gymnastiek. Gramo- foon 8.45 Gesproken dagblad. RADIO PARIS 10.20 Populair concert BRUSSEL Vlaamsch 11.05 Harmonicasoli's KEULEN 12.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch I.20 Gesproken dagblad. DEUTSCHLANDSENDER 130 Omroepamusementsorkest LUXEMBURG 2.20 Gevar. concert DEUTSCHLANDSENDER 3.20 Orkest FRANKFURT 4.20 Kurorkest van Wiesbaden BRUSSEL (Fransch) 6.20 Gramofoon LUXEMBURG 7.20 Concert KEULEN 8.20 Omroeporkest BOEDAPEST 9.50 Omroeporkest WEENEN 10.50 Dansmuziek Maandag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Tijdsein LUXEMBURG 9 20 Gramofoon RADIO PARIS II.35 Concert DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1 20 Gesproken dagblad. KEULEN 1.35 Symphonie-orkest DEUTSCHLANDSENDER 2 20 Gevar. concert. Walsen KEULEN 4 20 Omroepamusementsconcert LUXEMBURG 6.20 Concert 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten STUTTGART 8.Gevar. concert RADIO PARIS 9.05 Concert BOEDAPEST 10.25 Jazz-orkest MUNCHEN 10.25 Voorspel en 3 acten van „Die Meistersinger" Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Gymnastiek LUXEMBURG '.20 Gevar. concert DROITWICH 11.05 Dansmuziek. Orgelspel KEULEN 12.20 Fabrieksorkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad KEULEN 1.35 Munchener omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Omroeporkest RADIO PARIS 5.20 Orkest 7.-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER 8.Omroeporkest MUNCHEN 8.20 Concert RADIO PARIS 9.20 Berl. Philh. orkest HAMBURG 10.50 Populair concert. Dansmuziek Woensdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Gymnastiek LUXEMBURG .20 Gramofoon RADIO PARIS 10.35 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Omroeporkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad i Omroepdansorkest DEUTSCHLANDSENDER 2,20 Gevar. concert DROITWICH .20 Gramofoon 6.20 DEUTSCHLANDSENDER Gramofoon en orkest PARIJS RP Orkest KEULEN Gevar. concert 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten STUTTGART 8.Gevar. concert DROITWICH 8.20 Dansmuziek BRUSSEL Fransch 9.35 Omroepkleinorkest BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gespr. dagblad. Dansmuziek FRANKFURT 10.50 Populair concert. Dansmuziek Donderdag BRUSSEL Vlaams 8.Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG 9.20 Gevar. concert DROITWICH 11.25 Concert KEULEN 12.20 Fabrieksorkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. 1.30 Omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert BRES L AU 4.20 Orkest DROITWICH 5.20 Dansmuziek BRUSSEL Vlaamsch 6.05 Kinderuurtje. Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.BBC orkest RADIO PARIS 9.05 Concert STUTTGART 10.50 Populair concdrt. Volksmuziek Vrijdag i BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gramofoon Tijdsein. Gespr. dagblad LUXEMBURG 9.20 Concert RADIO PARIS 10.35 Gramofoon DROITWICH 11.20 Gramofoon HAMMBURG 12.20 Blaasorkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. KEULEN I.30 Omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert KEULEN 4.20 Orkest DROITWICH 5.20 Orkest LUXEMBURG 6.20 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.Promenadeconcert REGIONAL PROGRAMMA 9.35 Zigeunermuziek BOEDAPEST 10.25 Concertorkest WEENEN 10.40 Omroeporkest Zaterdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gesproken dagblad. Gramofoon Gymnastiek. Tijdsein LUXEMBURG i.20 Gramofoon DROITWICH II.05 Orgelspel. Gramofoon KEULEN 12.20 Oostlandorkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad DROITWICH 1.30 Commodore Grand orkest DEUTSCHLANDZENDER I Gevar. concert BRUSSEL FraDsch 3.20 José SchDyders orkest HAMBURG 4.20 Gevar. programma DEUTSCHLANDSENDER ,20 Eugen Wolf orkest 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER Omroepamusementsconcert BRUSSEL Vlaamsch .20 Cabaretprogramma MILAAN 10.Populair concert BERLUN 10.50 Dansmuziek geleden werd in Best onder tropische hitte verloren, met niet minder dan 72. Of het den Bestenaren dit keer zal gelukken de overwinning te be halen, betwijfelen wy ten zeerste. Gezien het spel tegen de Venl. Boys en S.V.B. Blerik, kan er zeker een eervol resultaat bereikt worden; vermits de middenlinie der thuisclub zich wat meer met den aanval be moeit en het spel meer naar de vleugels opengooit. Hierdoor krygt men meer het verrassende, hetwelk de achterhoede der tegenpartij uit elkander rukt en meer kansen schept voor onzen snellen midvoor. Wat Best-Vooruit als tegenstan der beteekent, heeft Servatius maar al te zeer ondervonden. Dus jóngens aan jullie nu de wijze lessen van trainer Hoogstede in de practijk te brengen, waarop uw tal rijke supporters rekenen. De wed strijd begint om half 3 onder leiding van scheidsrechter Lichteveld. Als voor-wedstryd speelt 't derde elftal een nederlaag-match tegen Oostrum I. Het derde elftal speelde reeds drie nederlaag-wedstrijden en verloor er slechts één. Een prachtige beker ontvangt die ploeg, welke Servatius de grootste nederlaag toebrengt. Oostrum heeft ons inziens een goede kansom hier op beslag te leggen. P.D.V. Dc Eendracht. Uitslag wedvlucht vanuit Noyon, afst. 304 K-m. Los 10.15 uur. Aan komst eerste duif 4.39.41, laatste duif Dinsdag 11.42 uur. le en 4e A. Vermeulen, 2e, 3e, 5e, 6e, 8e, 11 en overduif H. Aarts, 7e J. Strybosch, 9e J. Dinjens, 10e Coopmans, 12e Boom. P. D. V. De Zwaluw. Uitslag wedvlucht met jonge duiven vanuit Noyon, afstand 302 K.M. De duiven werden gelost 10.25 met N.W.- wind. Aankomst eerste duif 5.6.2 uur, laatste Maandagmiddag 1.0.13 uur. le, 11e, 17e en 27e M. Franken, 2e, 3e, 7e en 24e Gebr. Rutten, 4e, 6e en 10 G. Vissers, 5e P. Manders, 8e, 22e en 23e H. Derks, 9e en 20e J. Kers ten, 12e, 15e en 21e J. Verstegen, 13e L. Maassen, 14e, 25e en overduif, 16e Gebr. Theeuwen, 18e Joh. Jans sen, 19e St, Servaas, 26e v.d. Heiieo,

Peel en Maas | 1937 | | pagina 9