Gemengde Berichten Buitenland. Gekookte Metworst voordeelig gesneden half pd. 25 ct. Gekookte Schouderham voordeelig gesneden half pd. 40 ct. by Slagerij Ckr. Goumans ruimen hebt. Alles wordt in dank aanvaard. Doe daarom allen mee Komt, ziet en overtuigt U. Op de fancy fair geniet U. De Patronaatscommissie. GEVONDEN kindertasch, haar- strik, kinderporteraonnaie. Inlichtin gen bij de gemeentepolitie. Een rg- wielplaatje is bij Gerrits, Stations weg 49. MIDDENSTANDERS Door de Pers en op Uwe verga deringen zijt gij op de hoogte gesteld van hetgeen de Vestigingseisen-wet voor het Mindenstand-Kleinbedrijf inhoudt. Hebt Gg begrepen, wat U te doen staat Sta er niet onverschillig tegenover. Geeft Uw kinderen de gelegenheid tijdig hun diploma Handelskennis te halen. Uw bestuur heeft energiek de zaak ter hand genomen en gezorgd, dat er in Venray is le. De Venraysche Handels-avond school, waar uwe schoolvrije kinderen zich gedurende 3 winteravond-cur sussen kunnen bekwamen om met vrucht 't examen af te leggen, ter verkrijging van dit diploma. 2e. 'n Spoed-cursus, waar vooral de ouderen in negen maanden tijds worden voorbereid voor dat examen. Dit is dus de cursus voor hen, die geen diploma behaald hebben. 3e. 'n Z.g. aanvullingscursus, waar diegenen van kunnen profiteeren, die reeds vroeger 't Hanze-diploma, een Mulo-diploma of iets dergelijks be haald hebben. Overlegt met elkander, zoekt die lessen uit, welke voor U dienstig zijn en meldt U spoedig aan. Ziet de advertentie in dit blad. VEHA. Verblindend licht. Door de Kon. Marechaussee alhier werden Zondagavond verschillende wielrijders bekeurd wegens het rijden met verblindend licht. KONINGINNEDAG 1937. Begunstigd door heerlijk weer werd 31 Augustus, Koninginneverjaardag, recht feestelijk gevierd. De openbare en particuliere gebouwen hadden het rood, wit en blauw, aan de gevels en gaven het geheel een meer feestelijk aanzien. Om half drie werd onder leiding van het Oranje Comité een keurige en fleurige stoet in elkaar gezet uit de vele kleinen, die getooid met de Oranjekleuren een mooie aanblik gaven. Ook de wagentjes en rijwie len en snelloopers, alle uitgedost in fraaie versiering van bloemen en slingers, vlaggetjes en wimpels ge tuigden van de toewijding en gver, waarmede zij vervaardigd waren. Met een trommelslager voorop trok de stoet door de Schoolstraat, Markt straat Groote straat en Patersstraat naar het Sportterrein Leunsche- weg waar een schare kinderen, trap pelend van ongeduld, stond te wach ten op het ontsluiten der poort om getuige te zijn of deel te nemen aan de verschillende spelen, die door het Oranje-Comité georganiseerd waren, en waaraan aardige prijsjes verbon den waren. Deelnemers en deelneemsters waren er ruim voldoende, zoo zelfs dat er eenige strijd was al3 er geen plaats was aan de te beklimmen masten, ge brek aan zakken bij het zakloopen enz., maar toch was dit niet in staat de animo ook maar in het minst te verflauwen. De uitslagen der verschillende wed strijden op het Sportterrein en het Bloemencorso waren als volgt; Bloemencorso: 1 P. Wintels, 2 M. Janssen, 3 Hendriks, 4 Oudenhoven, 5 P. Laurenssen, 6 J.Vollenberg, 7 J. Billekens, 8 Douven, 9 Pouwels, 10 v. Teefelen, 11 v. Oss, 12 Gossens, 13 D. Vercauteren, 14 Verhey, 15 v. Leipzig, 16 Bom, 17 Poels, 18 M. Arts, 19 P. Poels, 20 v. Bergen. Hardloopen voor Jongens: 1H. Arts, 2 A. Görtz, 3 H. Camps, 4 Jos Seuren, 5 Jos. Goumans, 6 M. Janssen, 7 Th. Linders, 8 Vic. Kersten, 9 A. Janssen. 10 P. Bertrams. Hardloopen voor Meisjes: 1 D. Lichteveld, 2 O. Pyls, 3 Verheugen, 4 Nelly Manders, 5 Annie Arts, 6 M. v. Gestel, 7 Grada Ewalts, 8 v. d. Heuvel, 9 Nelly Dupont. Wielrijden: 1 M. Poels, 2 Coopmans Veulen, 3 Jules Camps; 1 A. Wijn hoven, 2 M. Janssen, 3 P. Muis. Mastk'.immen: 1 A. Görtz, 2 A. Hendriks, 3 W. Hendriks, 4 M. Jacobs, 5 Fr. Hendriks, 6 G, Hendriks, 7 J. Swinkels, 8 J. Goumans, 9 G. Pelzer, 10 Arts, 11L. Vermeulen, 12 Keyzers, 13 Thijssen, 14 v. d. Goor. Zakloopen: 1 M. Jacobs, Lull, 2 vd. Sommen, 3 Fr. Poels, 4 J. Goumans, 5 J. Sijbers, 6 W. Oudenhoven, 8 René Camps, 9 A. Fila, 10 L. Ouden hoven, 11 Theo de Jong, 12 A. Gou mans, 13 P. Reijnders, 14 M. Sijbers. Zakloopen voor Meisjes: 1 M. v. Oss, 2 M. Vervuurt, 3 N. v. d. Bekerom, 4 Tr. v. Meyel, 5 F. Poels. Lepelloopen voor Meisjes: 1 Mia vd. Borst, 2 Mia Pyls, 3 L. Poels, 4 L. Lamers, 5 C. Meyers, 6 J. Meyers, 8 D. Berbers. Balkruien voor Meisjes: 1 Tr. Cre- mers, 2 v. Oss, 3 Goumans, 4 N. v. Kessel, 5 F», v. Lipzig. Balkruien voor Jongens: 1 L. v. d. Goor, 2 T. v.d. Bekerom, 3 T. LiDders, 4 L. v.d. Bekerom, 5 W. Thelosen, 6 A. Görtz. Des avonds gaf Venray's Harmonie een keurig concert op het Hensenius- plein, De muzieknummers werden af gewisseld door prachtige turnoefe ningen der Gymnastievereeniging, welker mooiste standen met Ben- gaalsch vuur werden opgeluisterd. Een groote menigte was naar het Henseniusplein gekomen om van concert en gymnastiek te genieten. Alles bijeen een mooie feestdag voor klein en groot, die besloten werd met een marsch door de straten, als een mooi slot, waarbij de Turnver- eeniging met trommelmuziek tempo en animo wist te houden. Jammer dat het gebruik van voet zoekers etc. velen hinder en last veroorzaakte. V olksont wikkeling. Het Bestuur der Vereeniging Volks ontwikkeling gaf ons inzage van het voor het komende seizoen ontworpen plan. En we kunnen zeggen, dat er Sprekers op staan van naam. Er zijn onder hen: Pater Colsen, Paul Huf, Prof. Bessemans, Dr. Cornelis- sen, Paul de Waart, Dr. Julien, Dr. v. Ginneken de Vlaamsche Sprekers Callewaert of van Gestel, die zullen spreken over Declamatie, het revo lutionaire Spanje met zijn Geloofs vervolging, Spiritisme, Staatkunde Journalistiek en reizen in de wilder nis. Een zeer actueel en boeiend programma. Het Bestuur stelt zich voor den eersten avond te houden op 4 Octo ber, zoodat het noodig is abonné's en eventueele groepen te bezoeken in den loop dezer maand. Bij deze bezoeken zullen de abonnements kaarten worden aangeboden, die on getwijfeld evenals voorheen gretig zullen genomen worden. In het begin van Januari zullen de Vereenigde Haagsche Spelers hun tooneelkunst te genieten geven. Volksconcert. LEUNEN. Morgen Zondagavond van 6 tot 8 uur zal de Fanfare „Sc. Catharina" alhier een volksconcert geven. Bg gunstig weer wordt een druk bezoek verwacht. HORST. Naar we vernemen, heeft den heer L. Feiten te Venlo, na bijna 14 jaar de leiding der Kon. Harmonie te hebben gehad en deze tot den hoogsten trap in de beoefe ning der toonkunst te hebben ge bracht, (n.l. le prg's in de superieure afdeeling), ontslag genomen als directeur dezer vereeniging. WANSSUM. De jager J. Rutten alhier had het geluk om dezer dagen een prachtige volwassen jonge vos te schieten. De vanwege de Nederlandsche Bond van Politiehonden te houden wedstrijden om 't kampioenschap, zullen dit jaar gehouden worden op Kermis-Zondag, 3 October, te Wans- sum, in het gemeente-sportpark. Installatie Burgemeester van Meerlo. Woensdag heeft te Meerlo de in stallatie plaats gehad van den nieu wen Burgemeester J. M. H. F. J. Baron de Weichs de Wenne. De dorpen Meerlo, Tienray, Swol- gen en Blitterswijk hadden overal langs de straten prachtige versie- ringeu aangebracht. In al deze plaatsen had een drukbezochte receptie plaats. De muziek- en ruiterkorpsen luis terde het geheel op. Geheel de uitgestrekte gemeente heeft haar nieuwe Burgemeester op hartelijke wijze verwelkomd. Rechtbank te Roermond. Zitting van den Politierechter Woensdag 1 Sept. P. J. H. in 't V., 46 jaar, landbou wer te Blitterswijk, verdacht van het na dagvaarding niet verschijnen als getuige voor den Politierechter te Roermondeisch en vonnis f 15 boete of 15 d. h. BRAND TE MAASHEES Tijdens afwezigheid der bewoners is Donderdagmiddag brand uitge broken in de boerderij van P. D. te Maashees. In korten tijd stond de geheele hoeve in lichter laaie. Van den inboedel kon niet veel worden gered. De boerderij brandde geheel af. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. BERGEN. Bij den heer J. Ponjée, nabij de tramhalte alhier is Dinsdag morgen in de vroegte een auto, beladen met stroo en voor vervoer gereed staande, door onbekende oor zaak verbrand. De auto is zwaar beschadigd. Op 22 Aug. j.l. werd door de schutterij St. Petrus deelgenomen aan het eerste bondsconcours van den Schuttersbond Venray en Om streken bij „Het Zandakker." Er werden niet minder dan 13 prijzen behaald. Op a.s. Zondag zal deelgenomen worden aan het tweede bondsconcours bij „St. Anna" te Venray. BLERICK. Door den heer G. Coenegracht is aan Hare Majesteit de Koningin eervol ontslag aange vraagd als burgemeester der ge meente Maasbree, met ingang van 1 November aanstaande. DE VEHATE. De Venlosche Handelstentoonstel ling, welke j.l. Zaterdag geopend werd, mag zich in een grootsche belangstelling verheugen. De twee eerste dagen had de ten toonstelling reeds ruim 4000 bezoe kers. De keurige inrichting der stands, de talrijke demonstraties en bedrijven, die er in werking te zien zijn, zijn dan ook bijzonder attrac tief. De cabaret-tent welke plaats biedt voor ruim 700 personen is elked avond tot in de uiterste hoe ken bezet. Donderdag is in een der tentoonstellingshallen een groote modeshow gehouden. Het aantal bezoekers nadert de 10.000. Midden-Limburgsche Fokvccdag. De Midden-Limburgsche Fokveedag zal op 15 September te Roermond plaats hebben. Van Midden-Limburg zijn 101 stuks rundvee aangewezen. De visiteuse met vacantie. Zondag was de ontvanger van 't grenskantcor te Roosteren op vacan tie met zijn echtgenoote, visiteuse aan 't grenskantoor. Als een loopend vuurtje had zich dit onder de dames van de grensdorpen verspreid. Sommigen hadden dezen dag ver beid, 't kwam nu juist gelegen in den inmaaktrjd. Zij togen nu naar Maeseijk om de goedkoope zoetig heid. Ze konden nu smokkelen wie zou hun visiteeren. De douanen ston den machteloos. De stroom werd hoe langer hoe grooter, zoodat één ambtenaar het bijna niet meer af kon. Meerderen keerden tot zesmaal terug naar Maeseijck, dan p?r fiets, dan weer per autobus of taxi. Dit spelletje duurde den héelen Zondag tot laat in den avond, tot groot genoegen van de Belgische winkeliers, 's Maandags was 'tden ambtenaren genoeg. 5 K.M. van 't grenskantoor is een visiteuse. Onder geleide van ambtenaren werden drie groepjes dames opgebracht. Nu was de pret uit en vielen processen-verbaal en de smokkelwaar waren ze kwijt. L.K. Spertijd in het slagersbedrijf Een slager te Heerlen begon een nieuwe zaak, nadat de spertijd voor het slagersbedrijf was ingetreden. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt, de zaak is evenwel niet gesloten. Binnenkort zal te Maastricht het eerste geval van overtreding van de spertijd-regeling behandeld worden. In een aardappel gestikt. In Schinveld kreeg een 3-jarig meisje van de familie Theunissen tijdens het eten een aardappel in de keel. De vader liep ijlings met het kind naar den dokter, maar de kleine is reeds onderweg overleden. 50 Jaar leidingwater.- Maastricht herdacht Woensdag 1 September het feit, dat de inwoners der stad voor 50 jaar het eerst kennis maakten met de waterleiding. Deze zeldzame gebeurtenis heeft men niet ongemerkt laten voorbij gaan en daarvan een officieele plech tigheid gemaakt. Ontginning van woeste gronden. Het ontginnen van woeste gronden in werkverschaffing neemt te Neder- weert steeds grootere vormen aan. Momenteel zijne vele tientallen H.A. in bewerking, terwijl nog voor on geveer 100 H.A. is aangevraagd. Waar echter slechts arbeiders uit de eigen gemeente aan deze werk- schaffingsobjecten mogen arbeiden en geen arbeiders van andere ge meenten, is er voor de aanwezige werkloozen uit de gemeente nog voor meerdere jaren werkgelegenheid. De aanvragers dienen dus te wach ten tot ze aan de beurt zijn, waar mee korteren of langeren tgd ge moeid zal zijn. Groote Fokdag te St.Anthonis. Bij goed weer zal de groote Fok dag op 8 Sept. a.s. als naar ge woonte uitstekend slagen. De aan voer is weer ruim voldoende, niettegenstaande de teeltbeperking, n.l. 264 stuks Rundvee, 107 paarden (Belgische en Tuigpaarden) en 80 hokken varkens. De aanvoer van varkens is wel eens wat te groot geweest, wat de kwaliteit niet ten goede kwam. Zóó is het beter, alléén eerste kwaliteit. De regeling is als steeds in goede handen, de medewerking der omlig gende plaatsen uitstekend en de entrée laag gesteld. Doorloopend entrée 25 cent en 10 cent de cata logus. Een druk bezoek dus over waard. (Zie advertentie in dit blad). Dame op trottoir gedood. Donderdagmiddag reed zekere Dr. uit Amsterdam onder toezicht van een garagehouder te Eindhoven. In een ouden wagen trachtte hij zich de beginselen van het autorijden aan te rgden. In de Houtstraat brak plotseling de stuurstang. De wagen vloog het trottoir op en drukte daar twee dames uit Eindhoven tegen den gevel van een huis. Mevr. v B. werd het glas van haar bril in beide oogen gedrukt. Haar 48-jarige zuster werd zoo ernstig getroffen, dat zij spoedig overleed. Invoer van Deensch vleesch Volgens een mededeeling van het statistisch departement zijn in de week van 2329 Augustus van Denemarken naar Nederland uitge voerd 189.500 kg. vleesch en 60 paarden. Arbeiders door gloeiende cokes overvallen. Donderdagmorgen heeft op het hoogovenbedrrjf te Velsen een onge val plaats gehad, doordat bg het verwisselen van koelstukken cokes uit een oven is gekomen. Hierbij bekwamen drie arbeiders brandwon den. De 49-jarige gehuwde P. J. J. Stals, uit Velsen-Noord werd zeer ernstig gewond. Hij is enkele uren later overleden. Kloosterzuster uit een raam gevallen Donderdagmiddag is de eerwaarde zuster Pelacia in het weeshuis in de St. Janstraat te Breda vermoedelijk bij het openen van een raam door het onklaar raken van een trap waarop zg stond door het raam der Kapel naar buiten gevallen. Het slachtoffer is in het ziekenhuis over leden. Weer in gebruik genomen. Na vanaf 1928 gesloten te zgn geweest, is de Alkmaarsche straf gevangenis Woensdag weer in bedrijf genomen. Dit was noodig, daar Veenhuizen in den loop der laatste jaren te zeer overbelast werd en daar menschen moesten ondergebracht worden, die er eigenlijk niet thuis hoorden. Het personeel zal in dezelfde formatie werken als voorheen het geval is geweest. In den loop van de volgende week worden de eerste „gasten" weer ver wacht. Groote brand te Staphorst. Donderdagmiddag is, vermoedelijk doordat kinderen met lucifers speel den, brand uitgebroken in de woning van den landbouwer J. Brakke te Staphorst In korten tijd was de geheele boerderij een prooi der vlammen. Aangewakkerd door den Zuid-Westen wind, sloeg het vuur over naar aangrenzende boerderijen. Het duurde niet lang, of niet minder dan zes boerderijen waren door den brand verwoest. Enkele paarden, kalveren en var kens zijn in het vuur omgekomen. Mede is de geheele oogst verloren gegaan. De boerderijen waren alle verzekerd, doch volgens plaatselijk gebruik wa3 dit met geen der inboe dels het geval. Doodelijkc verkeersongevallen Te Valkenswaard werd esn 50-jarige Belg, bij het plotseling uitwijken door een auto gegrepen. Hij overleed in het ziekenhuis te Eindhoven. Te Bolsward werd een 50-jarige landbouwer door verkeerd oversteken door een auto aangereden en gedood. Te Oldebroek werd een 10-jarig meisje, bij het oversteken van den weg door een auto gedood. Te Groningen is een 5-jarig meisje spelenden onder een auto geraakt en aan de gevolgen overleden. Weduwe de dupe van een oplichter. Te Hilversum had een weduwe kennis gemaakt met een man, die een gunstigen en betrouwbaren in druk maakte. Hij ontpopte zich als een ernstig huwelijkspretendent. Zij was niet afkeerig van het plan. In den loop der nadere kennismaking stelde de man aan de weduwe voor, haar meubilair te verkoopen en bg kennissen van hem gestoffeerde kamers te betrekken te Amsterdam, waar hij volgens zgn zeggen uitzicht had een passende betrekking te krijgen. De vrouw liet zich bepraten en deed haar aanstaande den inboedel verkoopen. De huwelijkscan didaat voerde de opdracht stipt uit, stak 't geld in den zak en.... verdween met de noorderzon. De weduwe werd het wachten moe en deed aangifte bij de politie, die thans den oplichter tracht op te sporen. Valsche munter aangehouden. Vorige week Zaterdag werd aan de gemeentepolitie te Eist kennis gegeven, dat tijdeDS de kermis te Uden in een café aldaar een drietal valsche rijksdaalders in betaling was ontvangen. Door het ingestelde onderzoek werd de aandacht geves tigd op een persoon uit 't naburige Huissen. Zondag op de kermis te Gendt werd op onopvallende wijze vastge steld, dat de verdachte, de 25jarige bakker J. Z. uit Huissen, op deze kermis aanwezig was. Hg werd op handige wijze aangehouden en per auto naar Eist overgebracht. Bij zgn fouilleering bleek dat hg werkelijk de gezochte valsche munter was. Op hem werd nog een aantal valsche geldstukken aangetroffen, terwijl uit zijn verklaringen boven dien kwam vast te staan, dat hij dienzelfden avond nog te Gendt een valschen gulden in betaling had uitgegeven. Dit geldstuk kon nog denzelfden nacht bg een caféhouder aldaar in beslag genomen worden. De nagemaakte geldstukken wa ren duidelijk van echte te onder scheiden, ze hebben alle kenteekenen bewerkt te zijn door een beginneling. Als tragische bijzonderheid bij dit overigens voor de gemeentepolitie van Eist zeer succesvolle en spoedige ingrijpen, moet bericht worden, dat de verdachte de oudste zoon is van den gemeenteveldwachter Z. uit Huissen, die zelf op krachtdadige wijze des nachts aan het onderzoek had deelgenomen. Deze arrestatie is voorden vader, die als een zeer goed politieman bekegd staat, en wiens gezin alle achting geniet, een zeer zware slag. Maiscultuur in ons land. Reeds jaren worden er van ver scheidene zijden proeven genomen om 'n soort mais te kweeken, welke in Nederland tot volkomen rijpheid komt. Ons land moet tot dusverre alle benoodigde mais uit het buiten land betrekken en het zou een groote bron van inkomsten beteeke- nen voor den Nederlandschen land bouw, indien dit product op eigen bodem kon worden geteeld. Een der vele proef telers, de heer A. H. Th. Kortlang te Ermelo, is nn gelukt 'n maissoort te kweeken, welke thans reeds tot rijpheid is gekomen. Deze mais, welke tegen vrij sterke nachtvorst is bestand gebleken, kan vroeger dan gewoon worden uitgezaaid en komt dus vroeg tot rgpheid. Dit jaar wordt voldoende zaad vereregen om het volgend jaar eenige H.A. uit te zetten. Einde 1938 zal derhalve zaaigraan voor den landbouw beschikbaar komen. Nieuwtjes en wenken 2 en 3 Sept. wordt te Den Bosch de tentoonstelling gehouden van warmbloedpaarden. Tegelijk worden verschillende demonstraties gegeven. De peelheide heeft maar een ma tigen oogst gegeven aan den heiboer. Noordenwind doet geen goed aan den honingoogst op de hei. Dezand- hei bloeit nog minstens een week. Als die nu maar goed geeft. 't Is nog niet te laat om geraniums te stekken. Men kan nu het beste in een bloempot stekken. Vier in een pot. Ze blijven daar dan tot het voor jaar in staan. Eieren moeten bewaart worden zonder iets er tusschen. Nooit in kartonkisten. Als we nu onze bollen in potten zetten, hebben we kans op vroegen bloei in den winter. Hyacinthen wor den pas in October op glazen gezet, Geladen atmosfeer in Whitehall. De jongste incidenten in de Mid- dellandsche Zee hebben de gemoede ren in de Britsche hoofdstad, waar even te voren de telegrammen uit het Verre Oosten over bommen op Engelsche oorlogsschepen al een z^er pijnlijken indruk hadden ge maakt, in de uiterste opwinding gebracht. In officieele kringen weigert men weiiswaar nog, zich over den aanval op de „Havock" uit te spreken en wacht men blijkbaar op nadere bij zonderheden over het incident en speciaal over de identiteit van den aanvaller, maar het is evident, dat ook in Whitehall de atmosfeer zeer geladen is. In de straten der Britsche hoofd stad schreeuwen de venters van dagbladen het sensationeele nieuws „duikboot viel Britschen destroyer aan." En ofschoon het Britsche pu bliek zich niet gemakkelijk overgeeft aan openlijke manifestaties van zijn gevoelens, getuigen thans toch de opmerkingen, welke men allerwegen vernemen kan, van een diepe en steeds feller wordende verbittering over de piraterij in de Middellandsche Zee. Wie zijn de piraten in de Middellandsche zee 1 Het ministerieel consult in Londen heeft tot gevolg gehad, dat de Britsche strijdkrachten in de Middel landsche Zee versterkt worden met torpedojagers, die jacht zullen maken op de piraten-vloot. Het Fransche voorstel tot overleg der Middelland sche Zee-staten werd aanvaard. Be sloten werd, de volgende week het kabinet in voltallige zitting bijeen te roepen. Rome, Berlijn en Salamanca wijzen met beslistheid het bolschewistische Valencia en zijn Moskousche be- schermheeren aan, als de piraten der Middellandsche Zee. Troebelen in Marokko. Ernstige troebelen hebben te Meknes, in Fransch Marokko, plaats gehad. Bij een treffen tusschen duizenden betoogers en de gewapen de macht vielen verscheiden dooden en gewonden. Zware typhoon te Hongong. Een typhoon, welke zich met een snelheid van 130 mijl per uur voort plantte, heeft Woensdagnacht te Hongkong ontzettende verwoestingen aangericht, zoodat de stad er bij 't aanbreken van den dag uitzag, alsof zij door vliegtuigen was gebombar deerd. Sinds elf jaren werd Hongkong niet door zoo'n wervelstorm getrof fen. De straten der stad zijn versperd door de puinen der ingestorte huizen Groote schade werd ook toegebracht aan de scheepvaart, daar in de haven juist een vijftigtal schepen lag, waar onder vele oceaanstoomers, die hier, in verband met de Japansche blok kade van China's kust een toevlucht hadden gezocht. Onder de getroffen schepen bevindt zich ook het Nederlandsche s.s. Van Heutz, dat strandde bg Green Island een eiland, dat op drie mijlen van Hongkong is gelegen. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 27 Aug. tot 3 Sept. GEBOREN Christina J. Hendriks, Kruitweg Elisabeth J. A. Strgbos, Castenray Theodorus H. J. Kleeven, Wanssum Josephina H. Duijkers, Castenray Martinus G. M. Kruijsen, Eindstraat Louisa G. J. Asselberghs, Smakt Hendricus J. A. Weijs, Leunen Martinus B. J. Tacken, Land weer tweg GEHUWD Gerardus Wijnhoven, 25 jaren, boomkweeker, te Wanssum en Maria G. Lemmens, 25 jaren, zonder beroep, te Venray. ONDERTROUWD Jan H. Gregn, 47 jaren, pluimvee houder te Venray en Gertrudis M. Linssen, 46 jaren, te Tegelen. Gerlacus M. H. van Ass, 34 jaren, landbouwer en Maria P. Geerets, 27 jaren, beiden te Venray. OVERLEDEN Henricus J. M. Janssen, 5 jaar en 9 maanden. Oostrum. Petrus W. van Well, 1 jaar, Yssel- stein. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Parochiekerk Gironummer 144136. Heer der weekKap. Linssen, Tel. 186 Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur H. Mis en generale H. Communie van de mannen der H. Familie en Werk- liedenvereeniging, opgedragen voor Joh. Claassens, 8 uur H. M:s ter eere van den H. Gerardus Majella, 2 uur groote Congregatie waaronder col lecte voor het St. Petrus-Liefdewerk, half 3 Kinderlof, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof en processie. In alle H. Missen collecte voor het herstelfonds. MAANDAG half 8 leesmis voor Mechtildis Custers als afgestorven lid v.d. Vughtsche Processie, 8 uur Sol. jaarg. voor den Z.E. Heer Pastoor Eugène Janssens, 7 uur Lof. DINSDAG half 8 leesmis voor Joh. Claassens als lid v.d. Retraitepen ning, 8 uur jaarg. voor Anna Maria Janssen, 9 uur pl. Huwelijksmis voor Antoon Jeuken en Gertruda Maria Poels. Biechtdag voor de meisjes scholen. WOENSDAG feest van O. L. Vrouw Geboorte, de diensten als op Zondag. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leer lingen der meisjesschool, 8 uur be steld jaarg. voor Martinus Vermaten en echtgenoote, VRIJDAG half 8 jaarg. v. Mathijs Janssen en Lambertina van Rens, 8 uur jaarg. voor Martinus Jennes- kens. ZATERDAG half 8 jaarg. voor Agnes Poell, 7 uur Lof. A.s. ZONDAG 12 Sept. processie naar Oostrum. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige G. Gommans, G. v. Soest, J. Swinkels, A. Litjens J. Pijpers, Jean Gossens, L. Litjens. P. v. Lierop, M. van Lierop. Congregatie. 2 uur groote Congregatie met collecte voor St. Petrus liefdewerk. K. J. V. Zondag 6 30 nieuwe aspirantKJVers Dinsdag 2 uur naaikrans. Woensdag 8 uur algemeene ver gadering voor alle K.J.V.-ers. Donderdag 8 uur leidstersclub poetsen door Margaretha Sinclair. K. J. M. Zondag 3 uur Marietje Philipetto, Agnes en Theresia groep. Woensdag 3 uur Rosa v. Lima groep Kindsheid. Dinsdagavond kwart voor acht aanbidding in de kerk vcor alle zelatricen van kindsheid en Shing Tao daarna vergadering, geld meebrengen van busjes. (Wegens omstandigheden kan het deze keer niet op Maandag zijn). Patronaat. ZONDAG half 4—6 u. KI. en Mid. Patronaat. Half 79 Groot-Patr. en Jongel.ver. tot half 10. De trouwste leden bleven ook in de zomer komen. Was jij daar ook bij Zoo niet, blijf van nu af een trouw patronaatslid. Neem ook trouw deel aan gezamelijke H. Mis en Communie a.s. Zondag en ben lid eener godsdienstige vereeniging. Laat zien, dat er wat in je zit. WOENSDAG Jo. Wa. groepen, zooals Zondag wordt bekend gemaakt. Paterskerk Morgen ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoog mis. Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzgde. Om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. DINSDAG gedurende de uitstelling v.h. Allerheiligste te verdienen volle aflaat, om 7.30 gez. Antonius-mis, 's avonds om 6 uur gez. Vespers met Lof ter eere van St. Antonius. WOENSDAG feestdag van Maria's Geboorte, Generale absolutie voor de leden van de Derde Orde. De H. Missen als op Zondag, om 5, 6 en 7 uur, om kwart over 8 de plechtige Hoogmis, waarna de plechtigheid der professie, 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis, avonds om 6 uur oefening van de H. Kruisweg. OP DE WEEKDAGEN de H. Mis sen om 5.306.157 en 7.30. Dagel. om 7.30 'n h. Mis voor klooster en weldoeners. Maandag half 8 pl. gez. zieledienst voor J. Haenraets en echtgenoote. Woensdag 7 uur H. Mis voor Gerardus Wilhelmus Martens, echt genoote en overl. kinderen. Derde Orde. Tertiarissen, die aan de bedevaart naar Tienray en Oostrum op 15 Sept. wenschen deel te nemen, gelieve vóór Zondag 12 September een pro gramma te halen bij Mej. Elisabeth Linssen of bestuursleden. Jonge Derde Orde. ZONDAG 10 uur kerkelijke verga dering afd. jongens. DINSDAG 4 uur bestuursvergade ring afd meisjes. GENADE-KAPEL OOSTRUM Morgen ZONDAG feest der H. Kindsheid, 7 uur de Vroegmis9l/4 uur worden de kinderen afgehaald aan de schoolhalf 10 Hoogmis voor de belangen van de H. Kindsheid, na de Hoogmis optocht door het dorponder beide H. Missen feest- predicatie en collecte voor de H. Kindsheid, 3 uur Lof. WOENSDAG feest van O. L. Vrouw Geboorte en titelfeest dezer kerk, de H. Missen om 7 uur en half 10 om half 3 afhalen van de processie van Leunen, plechtig Lof met preek en ommegang over den vlasakker, daarna vereering der relikwie van O. L. Vrouw. A.s. ZONDAG 7 en 8 uur H. Mis om kwart vóór negen afhalen van de processie van Venray, daarna plechtige H. Mis met feestpredicatie voor deze processie, daarna vereering van de relikwie van O. L. Vrouw. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 chauffeur-tuinier, ongehuwd 1 brood- en banketbakker Metselaars, opperlieden en grond werkers voor België. Metselaars voor Duitschland. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 2 boerendienstmeiden BIEDEN ZICH AAN 3 dagmeisjes burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j. en ouder 1 timmerman 2 jaar a.h. vak 2 meubelmaker.s Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. molenaarsknechten 1 Schildersknecht en 1 leerling 1 Boerenknecht voor October 1 Kok voor feestel. gelegenheden

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2