Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 4 September 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 36 Sneeuwklokje Roomijs verfrischt, voedt, versterkt. Halve liters op géwensch- ten tgd bezorgd 50 cent PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS 1—8 regels 60 ct per regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Daar is ie weer Een nieuw seizoen Nieuwe versnapering Sneeuwklokje Roomijs Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKIIOF, VENRAY I Abonnementsprijs per kwartaalvoor Venray 65 ct Telefoon 51 Giro 150652 buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct OX. Vrouw „Behoudenis der Kranken" Oostrum. Economische ineen storting dreigt in Denemarken. En dit land was ons in de crisisjaren nog wel ten voor beeld gehouden HET GEHEIM VAN DE DEENSCHE BOTER OP DE DUITSCHE MARKT. Omtrent de economische voor uitzichten in Denemarken doen sombere berichten en verontrus tende voorspellingen de ronde. Langen tijd is ons Scandina vië in het algemeen en Dene marken in het bijzonder ten voorbeeld gehouden. Dit land, geregeerd door een socialistisch kabinet onder leiding van den grooten socialistischen vóórman Stauning, voerde een welvaarts- politiek, zuivere realiteitspolitiek. in Denemarken was zoo goed als geen werkloosheid. Denemarken, in nog meerdere mate een land- bouwland dan het onze, kon zijn overproductie kwijt. Niet alleen tal van Nederland- sche arbeiders kwamen onder den indruk van deze Deensche resultaten, maar ook vele boeren. Zij mopperden, dat men in Den Haag te laks was. Denemarken kreeg veel hoogei boter-uitvoer- contingent voor Duitschland toe gewezen dan wijbovendien wisten de Denen op de Duttsche markt hoogere prijzen te bedingen. Maar bij ons... Onze regeering zou te veel oog hebben gehad voor de belangen der industrie en vooral van de margarine industrie. Zoo heette het ten minste. Maar thans is het geheim van de Deensche „welvaart" ontslui erd en bekend is, hoe Denemarken met zijn landbouwartikelen zijn bevoorrechte positie op de Duit- sche markt verwierf. De schijnwelvaart van het land is ineen gestort, het staat op het oogenblik voor een econo misch bankroet. Om een en ander aan te toonen beschikken we over meerdere bronnen van inlichting, maar om de grootst mogelijke objectiviteit te betrachten, zuilen we ons voor ons verder betoog houden aan hetgeen we ter zake vonden ver meld in de bladen der Arbeiders pers, d.i. in Het Volk en Volks blad. Het Volksblad op zijn beurt ontleende de gegevens in hoofd zaak aan het orgaan der Noor- sche sociaal-democraten „Arbei- derbladet". Vast is komen te staan, ook uit mededeelingen van den Deen- schen regeeringsleider Stauning zalven, dat de economische en financieele positie van Denemar ken ellendig is. Terwijl het Deensche invoer- overschot in 1935 al 63 millioen kronen bedroeg (invoerover- schotis het kapitaal, dat méér aan goederen het land werd ingevoerd dan uitgevoerd) steeg dit in 1936 tot 104 millioen en in '37 tot reeds 95.2 millioen, alleen in het eerste halfjaar! Deze laatste sterke stijging wordt vooral veroor zaakt door het feit, dat in dezen landbouwstaat 'n nijpend tekort was ontstaan aan graan en voedingsmiddelen, welke daarop uit het buitenland moes ten worden ingevoerd. Dit tekort aan graan- en andere voedingsmiddelen was slechts ten deele een gevolg van misoogst; in hoofdzaak ontstond het tekort door te grooten uitvoer van landbouw- en zuivelproduc ten naar Duitschland I De Denen hebben met geweld hun overproducten op de Duitsche markt willen brengen. Daarvan heeft Berlijn gebruik gemaakt om den Denen de economische duimschroeven aan te draaien. Zij moesten als tegenprestatie voor een waarde aan afgewerkte Duitsche industrie-artikelen koo- pen, welke de eigen uitvoer waarde sterk overschreed. En om dien invoer te kunnen betalen, moesten ze veel méér van de eigen landbouw- en zui velproducten leveren, dan ten behoeve van de eigen consump tie kon worden gemist. Aldus ontstond een voedsel tekort in het land, dat van het vette der aarde overloopt. Aldus ook ontstond een han delsbalans, welker uitkomst naar de financieel economische ruïne wijst. En aldus ging geleidelijk de Deensche industrie ten gronde, omdat deze speciaal is ingesteld op de veredeling van grondstoffen. Deze grondstoffen weigerden de Duitscliers te leveren; zij overstroomden het Deensche land echter met hun afgewerkte pro ducten, zooals machine's, textiel- goederen e. d. 4> Het gevolg derhalve van den Deenschen afzet van landbouw- en zuivelproducten op de Duitsche markt waarop onze Holland- sche boeren zoo jaloersch waren is een dreigende aigeheele economische ineenstorting van 't land, de vernietiging van alle welvaart van alle welvaart en het volkomen gemis aan elk perspectief. De Zweedsche en Noorsche sociaal-democraten beweren, dat de Denen tot hun fatale over eenkomsten gekomen zijn door Duitsche politieke chantage. Berlijn zou de Denen hebben gedwongen, onder bedreiging, dat anders als politieke eisch de teruggave van het in 1918 ver worven voormalige Duitsche Sleeswijk zou worden gesteld. Minister-president Staunig ont kent dat echter ten stelligste. Ware de suggestie omtrent Duit sche chantage juist geweest, dan zou men tenminste nog mede lijden gehad kunnen hebben; thans kan men ze, om hun ge voerd economisch beleid, slechts ais dom kenmerken. Dat onze boeren er uit mogen leeren, dat een eenzijdige welvaartspolitiek 's lands huis houding ontwricht en de aige heele economische ineenstorting van alle maatschappelijke groe pen, dus uiteindelijk óók van de boeren zelf, tengevolge heeft. Md. De Belgische Kamers. De kwestie der Nationale Bank én Van Zeeland's betrekkingen tot deze, heeft in de afgeloopen week het bestaan der regeering in ernstig gevaar gebracht. Er is een voor- loopige oplossing gevonden middels de bgeenroeping der Kamers, vóór de termijn is verstreken, waarvoor de regeering volmachten had ont vangen. Van Zeeland zal dan zgn lasteraars antwoorden en opnieuw het vertrouwen der volksvertegen woordiging vragen. Of het intusschen alles laster was, dat de opposanten naar voren brach ten Ook in den boezem van de regee ring is de critiek op Van Zeeland's houding niet geheel uitgebleven deze komt voornamelijk van de zijde van den socialistischen minister van financiën, de Man. En ze betreft het feit, dat de heer Van Zeeland achteraf heeft moeten toegeven, dat hg een som van 330.000 francs van de Bank heeft ontvangen, toen hg minister was. Dit geld zou hg echter vóór zijn ministerschap reeds aan de Bank hebben verdiend. Hce het zij, velen achten het feit in strijd met 's ministers fiere ver klaring bij de behandeling van de interpellatie-Sap in de Kamer „Sinds ik aan de regeeriDg ben, heb ik, buiten hetgeen de stad mij betaalt, geen centime belooning ontvangen, van wien of van waar ook, noch directelijk, noch indirectelijk." Vermoedelijk zal de Kamer Dinsdag a.s. bijeenkomen en de Senaat Don derdag a.s. Mussolini komt naar Duitschland. De geruchten houden in Rome aan, dat Mussolini einde September Hitier zal bezoeken. Na de ontmoeting der beide staatshoofden te Berchtes- gaden zou de duce een bezoek bren gen aan München. In officieele kringen te Rome geeft men thans de waarschijnlijkheid van dit bezoek toe en verklaart men dat het de coDtra-visite zou zijn van den duce aan Hitier voor het bezoek dat de Fuehrer Mussolini bracht te Venetië in 1934. Nader wordt bericht, dat de reis zal plaats hebben op 25 en 26 Sep tember. Den vijf en twintigsten Sep tember zou Mussolini doorbrengen in gezelschap van Hitier te Berchtes- gaden, waar hij een langdurige politieke bespreking met den Fuehrer zou hebben. Den volgenden dag zou gewijd worden aan manifestaties te München en in de omgeving. Waarschijnlijk zal graaf Ciano Mussolini vergezellen, terwijl voorts generaal Russo, de chef van den Italiaanschen generalen staf en een hooge militaire persoonlijkheid Mus solini op zijn reis zouden vergezellen. De Duce moet te kennen hebben gegeven, dat hij in zijn eigen vlieg tuig zal reizen en zelf achter de stuurknuppel gezeten, over de Alpen zal vliegen. DE OORLOG IN SPANJE. De nationalisten in Asturië. De Spaansche nationalisten zijn van de week het laatste bolwerk binnengetrokken, dat de regeerings- troepen nog in het Noordwesten van het land bezitten, n.l. de provincie Asturië. De regeeringstroepen be staan hier in hoofdzaak uit de mijn werkers van de streek, de beruchte dynamiteros, die in het zeer berg achtige terrein een gunstige verde- digingsgelegenheid hebben. De ver overing van Asturië met zijn haven stad Gyon zal dan ook veel moeilgker blijken te zgn dan ze van de aangrenzende provincie en stad Santander is geweest. Inmiddels trekken de regeerings troepen nog steeds terug, zonder veel tegenstand te bieden. Alleen leggen ze hier en daar mjjnen. Dynamiet immers is het voornaam ste wapen van de bataljons uit Asturië. De groote weg langs de kust is over een afstand van 20 K.M. op elf plaatsen opgeblazen. Zelfs hebben ze getracht de rotsen bij Serra del Escudo te doen sprin gen, om aldus den oprukkenden nationalisten den weg te versperren, doch de steenlawine bleef halver wege steken. Ook hebben Franco's troepen het offensief aan het front van Aragon tot staan gebracht. In de meeste sectoren van het Aragon-front zijn thans de rechtschen weer in den aanval. DE OORLOG IN CHINA. De Japanners bezetten Woesoeng. De Japansche troepen hebben de stad Woesoeng, ten noorden van Sjanghai gelegen, bezet. De Japan ners waren er in geslaagd, onver wacht troepen aan wal te zetten op den linkeroever van de Wangpoe- rivier in de buurt van Woesoeng. De verovering van Woesoeng en van de forten in de omgeving geschiedde na hevige gevechten van man tegen man, terwijl Japansche bommen werpers een feilen aanval deden op de Chineesche stellingen. Kanton gebombardeerd. De Japanners hebben uitbreiding gegeven aan het Chineesche oorlogs gebied door een bombardement op Kanton, de hoofdstad van Zuid-China, dat onder een eigen regeering staat. De Japanners verklaren hun optre den met de bewering, dat Katon- neesche legers aan de verdediging van Sjanghai medewerxen. Een Chineesche onderofficier, zoo wordt bericht, die gevangen werd genomen bij Lotiensjen behoorde tot de 153ste divisie van het Kanton- leger. De opperbevelhebber van hetKan- tonleger, generaal Joehamoe, heeft gelast, dat zijn leger op voet van oorlog moet worden gesteld. Door de Chineesche bladen wordt het aantal burgers, dat te Kanton door het bombardement is gedood, op acht geschat. De vluchtende burgerbevolking. Teneinde den grooten stroom vluchtelingen uit het Chineesche gedeelte van Kanton tegen te houden, zgn de ijzeren poorten van de inter nationale nederzetting gesloten. De exodus uit Nanking met het oog op nieuwe Japansche luchtaan vallen blgft intusschen, naar Reuter meldt, aanhouden. Naar schatting hebben reeds 700.000 van de millioen inwoners de hoofdstad verlaten. De Katholieke Kerk. De pauselijke nuntius te Berlijn, mgr. Orsenigo, heeft zijn vacantie uitgesteld naar aanleiding van een verzoek van den staatssecretaris van buitenlandsche zaken, von Mackensen om een nieuw onderhóud. Dit onderhoud heeft plaats gehad en duurde, even als het gesprek van eenige dagen geleden, meer dan een uur. In Duitsche regeeringskringen wordt beweerd, dat de laatste dagen een ontspanniDg is ingetreden in 't con flict tusschen 't derde rijk en Katholieke Kerk. In katholieke kringen daarentegen wordt verklaard, dat tot nu toe geen teekenen van ontspanniog merkbaar zijn. Wel schijnen zoowel de regeering als de partij zich te beijveren, om een te scherpen toon tegenover de katholieken en tegenover de evan gelische kerk in de redevoeringen, welke voor den partijdag te Neuren berg worden klaar gemaakt, te vermijden. In kerkelijke kringen wordt er evenwel op gewezen, dat de situatie volkomen ongewijzigd is, daar de wrijvingselementen nog steeds niet uit den weg zijn geruimd. Koninginnedag. Met grooter opgewektheid dan ooit is dit jaar de Koninginnedag gevierd, er was inderdaad feest alomme. Tot de stemming droeg het fraaie weer bij, maar óók en vooral de hoopvolle gedachte van het volk op een blijde toekomst van het Huis van Oranje, waarin H.M. de Konin gin een plaats als grootmoeder zal krijgen. Deze gedachte is in vele redevoeringen uitgesproken. Natuurlijk culmineerde het jaar- dagfeest in Apeldoorn, de koninklijke zomerresidentie. H.M. maakte daar 's middags een rijtoer door de stad. Dc lintjesregen. Daags voor het feest werd de ge bruikelijke lijst van koninklijke on derscheidingen gepubliceerd. Nieuw was daarbij, dat meerdere namen van vooraanstaande sociaal-demo craten werden vermeld. Een tweede opvallend verschijnsel is, dat wel oud-kameraden van de S.D.A.P. zijn onderscheiden, maar niet de nog zitting hebbende leden. Dit is vermoedelijk geschiedt bij wijze van overgang. Vroeger werden aan sociaal-demo craten geen onderscheidingen ver leend, omdat deze daarop geen prijs stelden. Dat hierin thans kentering is ge komen, is zonder eenigen twijfel toe te juichen. Immers, het mag wel als vast staande worden beschouwd, dat er zekerheid bestond, dat de gedeco reerden de onderscheiding op pas sende wijze zouden weten te waar- deeren. Zoo wordt een zeer belangrijk deel van ons volk geleidelijk meer en meer in het nationale leven opge nomen. Daarover zal ieder oprecht Nederlander zich moeten verheugen. Overdracht „Piet Hein". Het was niet alleen de Koningin nedag, welke ons op het einde van Augustus „in hetteeken van Oranje stelde". Ook Zaterdags te voren is er braaf feest gevierd in 't bijzonder door de Nederlandsche watersport beoefenaren. Dien dag werd n.l. de „Piet Hein" aan het prinselijk paar overgedragen. Dat heeft aanleiding gegeven tot veel vroolijk vertier op het water van het Buiten-IJ. Dat de prinses en de prins het geschenk van het Nederlandsche volk waardeeren, bleek den anderen dag reeds. Een belangrijk deel van den Zondag heeft het prinsenpaar met hun jacht op de voormalige Zuider zee doorgebracht. De politiek. Eén ding omfloerst altijd even de vreugde over Koninginnedag, het besef n.l., dat we mét deze viering zoo'n duidelijke aanwijzing krijgen, dat de zomer teneinde loopt en de herfst met al zijn narigheden, regen en wind en de politiek voor de deur staat. Straks rolt het bruine monster weer over de voetbalvelden en doen we griep en verkoudheid op bij ons enthousiasme langs de krijtlijnen. En de politieke partijen gaan onze ge voelens ontstemmen middels haar begrootingsdebatten in de Kamer, welke ten doel schijnen te hebben om alle dingen bloot te leggen, waarover de goede vaderlanders zich dik en kwaad kunnen maken. En tot overmaat van ramp voor spelt De Bilt, dat het weer tegen woordig ook al op den langen af stand ontleedt, een vochtig najaar met ongeveer 25 pet. meer neerslag dan normaal. Wél moge het ons bekomen Wij en Franco. De graaf de Marchant et d'An- sembourg heeft getracht om ook onze belangstelling voor de buiten landsche politiek op te wekken. Hij heeft de regeering in het openbaar gevraagd, of het geen tijd werd om de Franco-regeering van Spanje officieel te erkennen. Wij zijn een christelijke natie, zoo constateerde de graaf en Franco wil ook niets liever dan de christelijke liefde be trachten.... Enfin, minister Colijn heeft geant woord in andere zinnen dan wij hier neerschrijven dat hij eerst nog eens het verloop van den bur- gerloorlog wil afwachten en dat de regeering ook thans reeds officieel „contact" met Franco, in het bijzon der voor handelsdoeleinden heeft. We zijn dus altijd „gedekt" voor de toekomst. Als Franco verliest, dan hebben we, achteraf gezegd, ons nooit met dien rebel ingelaten en als-ie wint, dan kunnen we wijzen op het officieele „contact", dat we „al dadelijk reeds" met het nieuwe regeeringshoofd hadden gezocht. Dat is „buitenlandsche politiek". Prijsverlagingen I We hebben den laatsten tijd zóó veel gelegenheid gehad om te mop peren over het duurder wordende leven dat we ons nu eens extra wil len verheugen over enkele prijsver lagingen, welke de overheid heeft bevorderd. De eerste betreft het bin- nenlandsche briefport, dat met ingang van 1 September j.l. van 6 op Scent is gebracht, vóór-oorlogsch tarief Hulde aan tante Post. Ook hulde voor de automaten, welke ze in de meeste plaatsen heeft laten aanbren gen en ons zoowel het wachten aan de loketten bespaart als de mogelijk heid verruimt van den aankoop van zegels. De minister van Economische Za ken heeft zich verdienstelijk gemaakt met een verlaging van den accijns op boter en margarine (oliën en vet ten). Op boter bedraagt de verlaging 10 cent per K.G., op margarine 5ct. Waarschijnlijk zullen deze verlagin gen in de detail prijzen tot uitdruk king komen. Het is een gelukkige omstandigheid, dat het boterverbruik, dank zij den verbeterden economischen omstan digheden, een stijgende tendenz ver toont. Dc handel in voetballers Ook het artixel voetballers is wil lig gestemd op de markt. Er zijn nochtans enkele moeilijkheden, n.l. de amateur bepalingen van den Kon. Ned. Voetbalbond. Een der le klasse clubs te Den Haag, is met de schor sing gedurende een jaar van zijn voorzitter, gestraft voor het betalen van een half weekgeld gedurende een jaar aan een werkend lid, dat... een betrekking aangeboden had gekregen in een andere stad, waar men goede voetballers eveneens „op prijs" wist te stellen. Onze nationale voetbalglorie Bep Bakhuys heeft zich zelf verkocht naar Reims waar men hem inmiddels met een zoet winstje wenschte te ver handelen aan Parijs. Nu het echter op leveren aankomt, wenscht Bep m Venlo te blijven, waar zijn sigaren- klanten hem niet willen missen... De K.N.V.B. heeft nu aan de „af faire" maar een einde gemaakt door Bep tot beroepsspeler te verklaren, waardoor hij niet meer voor het Ned. elftal zal kunnen uitkomen. Dat had al veel eerder moeten gebeuren. Onze Nederlandsche repu tatie kan erger dingen verliezen dan een paar wedstrijden Zenderwee. Met onze Nederlandsche zenders zijn we niet gelukkig. Dan wordt ons een golflengte ontnomen, 'n anderen keer nestelt zich een buiten lander op onzen schoot in den aether en thans, nu we een verhuizing naar de 415 Meter op het oog hadden, is bij het opstellen van den 80 Meter hoogen stalen antennemast te Jaarsveld, het heele geval naar beneden gekomen en in brokken gegaan. Enfin, ook deze zaak zal tenslotte wel „reg kom VENRAY, 4 Sept. 1937. Inlevering van Rijksgoederen. De dienstplichtigen der lichting 1922 uit de gemeenten Venray, Wanssum en Meerlo zullen hun militaire goederen moeten inleveren te Venray, St. Antonius-patronaat op 20 October a.s. des voorm. 8l/j uur. Gouden Jubilé in de Derde Orde te Venray. Zondag was het een feestdag voor de Derde Orde van Venray. Zij ge noot de hooge eer den nieuw ge kozen Provinciaal der Minderbroeders den Hoogeerw. Pater Prudentius van Leusden in haar midden te hebben. Hij was gekomen, 't gold zijn eerste bezoek, om overeenkomstig het ritu eel der Orde de beide Jubilarissen, zr. Bertha Custers-Hoedemaekers en br. Jean Hoedemaekers met goud te kronen. De eigenlijke datum der vijftigste verjaring was Woensdag 25 Aug., feestdag van den H. Lodewijk, Pa troon der Derde Orde. Op dien dag Zij, die zich met ingang van 1 October willen abonneeren op „Peei en ontvangen de tot dien datum verschijnende nummers qtatis droeg de Directeur der vereeniging, Paler Silvester Coenen een plechtig Misoffer op van dankbaarheid tot intentie der Jubileerenden. Zeer vele Tertiarissen waren aanwezig en na derden ter H. Tafel. Na de H. Mis kwam het voltallig bestuur de Jubi larissen feliciteeren en sprak Pater Directeur een woord van geluk- wensck. Bij deze gelegenheid werd aan beiden een Pauselijken Zegen met groote foto van den H. Vader en een sierplant aangeboden. J.l. Zondag had de eigenlijke feest viering plaats. Om half drie was de kloosterkerk geheel gevuld met Ter tiarissen. De plechtigheid zette in met een Veni Creator door heel de vergadering gezongen. Daarna nam de HoogEerw. Pater Provinciaal het woord. Hij zeide gaarne naar Venray gekomen te zgn met zijn bloeiende Derde Orde-vereeniging, omdat hij zelf daar de eerste schreden had gezet op den weg naar het francis- kaansche ideaal en er in de Derde Orde was ingekleed. Hij wenschte de Jubilarissen van harte geluk met hun gouden feest. Vijftig jaren lang hadden zij met eere het Derde Orde kleed gedragen, een leven geleid van eenvoud, boetvaardigheid en naastenliefde. Zeker, bij zoo'n feest vindt men de groote wereld niet vertegenwoordigd. De wereld, vooral die der twintigste eeuw, met haar wonderbare techniek, vraagt groote, d.i. eervolle daden, heeft geen achting meer voor een eenvoudig, braaf leven. De beide Jubilarissen hebben tegenover dat alles in den geest van Sint Franciscus den geest van een voud betracht. Zg zijn de schreden gevolgd van dien kleinen man van Assisië, wiens leuze was: „Amornoc amatur", de liefde wordt niet be mind, naar wien de Paus henen wees met zijn „Alles herstellen in Christus". Welk een vreugde op zulk een welbesteed, vruchtbaar leven te mogen terugzien, vooral als eenmaal de eindterm er van voor beiden zal zijn bereikt! Nu volgde de vernieuwing der H. Professie in de handen van Pater Provinciaal, en werden zg met een gouden kroontje gesierd. Na den drievoudigen Zegen van het ritueel en het Te Deum, door het dames koor onder de kundige leiding van Pater Remidius gezongen, celebreer de Zijn Hoogeerw. een plechtig Lof, daarbij weer geassisteerd door den nieuwen Gardiaan van het klooster, den Zeereerw. Pater Lucas Berben en den Secretaris der Provincie, den Zeereerw. Pater Arcadus v.d. Hoeven. Pater Directeur fungeerde als cere- moniarius. Machtig klonk de volkszang, welke zijn hoogtepunt bereikte in het Ju bellied „Moge onze zang zich paren" langs de gewelven der kerk. Na de plechtigheid werd op het plein een foto genomen van den Hoogeerw. Pater Provinciaal met de beide Jubilarissen en de Offi cianten. Marktbericht. Op de j.l. Woensdag gehouden veemarkt werden in totaal aange voerd 112 stuks, t.w. Dragend vee 27; Vet vee 7; Gust vee 9; Biggen 39: Handel dragend vee prijshoudend, tamelijk levendig, gust vee matig, vet vee idem. Prijzen dragend vee van f 220.— tot f 300.—; gust vee van f 160.— tot f 220.vet vee 37 tot 39 cent per pond; biggen van f 16.tot f 18.— per stuk. Patronaats Fancy-Fair. Nog 14 dagen en we kunnen weer lekker snoepen van de grootsch- opgezette feestelgkheden bij gelegen heid van het 25-jarig bestaansfeest van het Patronaat. Dit feit komt maar eens in- de 25 jaar voor en daarom mag 't niet ongemerkt voor bijgaan. Het bestuur mag daarbij wel op aller medewerking rekenen, wat uit hun lange ervaringen ook wel ge bleken is. Onze fancy fair, die op 19 en 26 Sept. gehouden wordt, moet u zeker bezoeken, want het is een bezoek waard. Alle attracties vindt u er de traditioneele grabbelton, met waardevolle prijzen, rad van avontuur met honinglekkere koek, schiettent met zuiver dragende geweren, tenten met altgd prijs, een keurig ingerichte lunchroom met galante bedieningen moderne fgne muziek, waar 't een genot zal zgn even uit te rusten enz. enz. De nieuwste attractie's verklappen we een-volgende keer. Om ieder in de gelegenheid te stellen iets bg te dragen als prijzen- materiaal, zal in de loop van de week door de dankbare hulp onzer K.J.V. aan de huizen even aangebeld wor den om een en ander af te halen. Kgk daarom Uw kasten en kamers eens na of U misschien iets op te

Peel en Maas | 1937 | | pagina 1