DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale Venray Van de Sport velden. Gemengde Berichten DERDE PROGRAMMA Zaterdag 2S Augustus 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 35 Het „schaffende" volk. leder, die de groote tentoon stelling in Dusseldorf heeft ge zien: „Das schaffende Volk" zal het vergaan als wij. Men krijgt een imponeerenden indruk; men staat een moment sprakeloos van de enorme ener gie, die aldaar wordt gedemon streerd en welke energie thans in geheel Duitschland wordt betoond. Men moge in zijn gevoelens nog zooveel antipathie ten op zichte van het Derde Rijk koes teren, men mag in zijn enge begrenzing nog zoo op Duitsch land smalen, men ontkomt niet aan de gedachte „Er wordt al daar iets grootsch gewrocht I" Duitschland werkt eendrachtig tezamen aan één doel: Ie schep pen ten behoeve van zichzelf, zijn gezin, ten behoeve van de komende generatie en ten voor- deele van het vaderland. Er gaat in dat land een be zielende kracht uit, een kracht, die iets tot stand brengen moet om het even in goede, dan wel in kwade richting. Duitschland is momenteel een bron van menschenkracht, van menschen-energie, van intensen werkdrang; men is bezield met dat eene gevoel: te scheppen Waar men ook komt, bij den fabrieksleider, bij den arbeider, bij den grooten of bij den kleinen middenstander, bij den staats ambtenaar, hoog geplaatst of eenvoudig van geest, steeds is de oergedachte hetzelfde: „schaf fen" Werkloosheid bestaat er in het land niet meer; integendeel men komt er arbeidskrachten te kort en men is krachtig bezig om den kleinhandel in het land te rationaliseeren om werkkrach ten vrij te krijgen voor den op bouw van het land Er wordt in alle lagen gewerkt en gedachtVoor het eene doel: Duitschland in alle geledingen te ontwikkelen. Is het niet- typeerend, dat het stelsel van den toe- en afvoer van en naar de groote „auto strada's", welk stelsel zoo bui tengewoon is geregeld, afkomstig is van een scholier, die in het belang van het binnen'andsche verkeer op rationeeten en veiligen grondslag, zijn intellect in dienst heeft gesteld van zijn land en die slechts gedreven werd door zijn ijver, zijn land te dienen, zonder acht te slaan op het ma- terieele. Men zal ons natuurlijk ver denken: pro-Duitsch te zijn, in dienst te staan misschien van den Oostelijken buurstaat, te be- hooren tot het nalionaai-socia- lisme of te moeten worden ge- klassficeerd als tweede-rangs NederlanderAlleen omdat wij den drang om te „schaffen" ter- wille van zijn land bewierooken! Te „schaffen" is toch niet identiek met „veroveren", vechten dooden, rooven etc. In zijn geborneerdheid vereen zelvigt de middelmatige mensch zoo graag en zoo gemakkelijk de Duitsche drang om te werken voor zijn land, als een ingeboren karaktertrek om den geweldenaar te spelen! Het is mogelijk, dat het officieele Duitschland inner lijk die gedachte koestert, maar het is even goed mogelijk, dat zulks niet het geval is. Hoe het ook zij, wij zouden zoo gaarne zien, dat ook ons volk den drang bij zich voelde opkomen om schouder aan schouder te gaan staan teneinde Nederland en diens Overzeesche gebieden te dienen, in de eerste plaats om te kunnen medewerken aan den opbouw van ons volk en slechts in de tweede plaats terwille var. zijn materieele be staan. Wij zouden zoo gaarne willen, dat zich een kern van „bouwers" vormde, die de Regeering weet te bezielen met hun scheppings ijver teneinde van die Regeering de moreelen en materieelen steun te verkrijgen voor dien opbouw! Wij zijn een verzadigd volk; wij teren op den vroegeren rijk dom en wij verdoen onzen tijd door te wachten op het oogen- blik, dat het oude Luilekkerland van voor den oorlog terugkeert I Wij kunnen echter lang wach ten, alvorens dit zal geschieden; dan zijn onze jongelieden reeds grijsaards geworden, die vadsig van het wachten, niets kunnen presteeren en ook geen leerling kunnen verstrekken aan het ge slacht, dat zij in hun werkloos heid in het leven hebben ge roepen. Nederland heeft noodig: wer kers in dienst van het ideaal „werken" en al zou men in dit verband iets hebben over te nemen van het Duitsche volk, welnu dan worden wij er niet slechter van 1 Europa heeft zijn werklust verloren; Engeland is op zijn weg terug en zal in den eersten tijd zich niet kunnen herstellen van de verslapping, waarin het Engelsche volk is geraakt. Frankrijk is eveneens op het pad der mentale inzinking en zoo kunnen wij doorgaan met te wijzen, welke, landen naar omlaag hollen 1 Te „werken" voor een practisch ideaal kan nimmer onverstandig zijn, mits het ideaal gezond is, Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd vöör 1 uur in ons bezit zyn. Kring Horst-Venray. JEUGDCOMPETITIE. Uitslagen van 22 Augustus. Afd. A. D.E.V.Swolgen 8—2 WanssumT.O.P. 50 Afd. B. EricaOostrum 02 De Valk AMerselo 10 Afd. C. Griendtsv.-Sevenum uitgest. Programma 29 Augustus. Afd. A. Wanssum—Swolgen 5 uur Afd. B. De Valk A-Ysselsteyn 5 uur Oostrum-Merselo te Oirlo 5 u Afd. C. SevenumH.S.C. 5 uur Programma 5 September. Afd. B. De Valk B—Oostrum YsselsteynMerselo Afd. C. GriendtsveenSevenum. Servatius-Omroep. Na een lange afwezigheid doet koning voetbal Zondag a.s. wederom z'n glorieuse eutrée. S.V.B. de sterke eerste klasser uit Blerick komt Servatius met een bedoek vereeren. Zal de thuisclub haar overwinnings reeks voortzetten en zal S.V.B. nu haar a.s. slachtoffer worden. Na de smadelijke nederlaag die de Venlosche Boys hier leden, kan de club uit Blerick op een warme ont vangst rekenen. Doch een gewaar schuwd man telt voor twee en met die gedachte voor oogen zal S.V.B. zeker haar uiterste best doen om de eer van de eerste klasse hoog te houden. Servatius dat den heelen Zomer duchtig getraind heeft, en in uit stekenden vorm verkeert, speelt ge woonlijk tegen de sterkste tegen standers haar beste spel zoodat we Zondag op het Servatius-terrein van een prima partij voetbal getuige kunnen zijn. We vernemen dat S.V.B. zoo sterk mogelijk uitkomt en met onderstaan de elftal de competitie zal ingaan. Ook Servatius verschynt zoo sterk mogelyk en zal probeeren S.V.B. het vuur zoo na mogelyk aan de schenen te leggen. Deze wedstrijd wordt bovendien voor een goed doel gespeeld. Een broer van Jos. Zevenhoven fr. Caro- linus O.F.M., vertrekt naar de Missie in Brazilië. De baten van deze wed strijd zullen aan hem voor zijn Missie worden afgedragen. De aftrap wordt door zijne Eerw. gedaan. Mogen velen een offertje voor dit goede doel bydragen. Opstelling S.V.B. V. d. Brund Derix Schoenmaker Geerits Holthuizen Manders F. C. Peeters Versleijen Slijpen Wouters Theews Jos. Zevenhoven A. Swinkels W. Vermeulen Bexkens W. Peeters J. Langen A. Gommans J. Tol J. Gommans M. Manders L. Campstein VALK-REVUE. De donkere wolken welke Zondag boven Venray dreven, vermochten niet de opgewekte stemming in het Valk-lcamp bederven en het jeugdig vuur, dat nog lustig brandt in de Valkenclub, te dooven. Schitterend was Zondagmorgen de opkomst der junioren en senioren, om met slaande trom en zwierend vaandel op te marcheeren naar de Parochiekerk, waar de geestel. adv. Kapelaan Kuepers de vaandelwyding zou verrichten. Op waardige wijze werd de dag begonnen met een H. Mis, waaronder alle leden van de Valk ter H. Tafel naderden. Na de H. Mis en Vaandel wijding ging het weer in opgewekten pas i naar het clublokaal, waar Voorzitter J. Derksen een enthousiaste rede uitsprak, welke een daverende by val oogstte. I Om precies half twaalf werd het startschot gelost voor den 2600 M.- dorpsloop. De spanning zat er al direct in. Een groote menigte ver zamelde zich aan de finish, om I getuige te zijn van de eindspurt der loopers. j Het Valk-bestuur stelde de in schrijving van P, Meys, Limb, kam pioen op 1500 Meter, op zeer hoogen prijs. Aangezien er geen deelnemers buiten den Kring HorstVenray mochten deelnemen, liep P. Merjs buiten mededinging het parcours mee. De uitslag was als volgt; Dorpsloop 2600 M. 1 J. Verstegen, De Valk, Venray2 H. Steeghs, Castenrav 3 H. Coppus, H.S.C., Horst: 4 G. Janssen, Ysselsteyn; 5 Jac. van Well, H.S.C. Horst. Om half drie werd een nieuwe stoet gevormd door voetbalclub en turnclub, die onder de feestmuziek van Leunen's Fanfare, na een tocht door Venray optrokken naar het Sportterrein, waar door een eere haag van Valk-spelers, de veteranen het veld betraden. De veteranen lieten zich niet on betuigd en speelden een interessanten wedstrijd op het voetbalveld, hun dierbare jeugdherinneringen her levend. De match eindigde in een 22 gelijk spel. De atletiekwedstrijden werden met groote spafcniïg gevolgd: •►De uitslagen volgen hieronder. De tijd was gekomen, dat de wed strijd De Valk ID.S.S. I een aan vang zou nemen. Tegelen liet echter nogal op zich wachten. Het was reeds een half uur over tyd het werd één uur over tijd en nog steeds kwam er geen D.S.S. opdagen, tot groote teleurstelling van de wachtende menigte en het Valk- bestuur, die nu buiten hun schuld het zoo schoon opgezette feest in duigen zagen vallen. Later bleek dat een garagehouder D.S.S. in den steek had gelaten. De junioren-match eindigde in eeü magere 10 overwinning voor De Valk A, waardoor zij hun kampioens kans behouden. De stand i3 thans. De Valk A 8 6 1 1 13 29 Oostrum 3 8 6 1 1 13 16—4 Merselona 2 7 3 1 3 7 817 Erica 2 8 2 0 6 4 12—18 Ysselsteyn 2 6 1 1 4 3 8—16 De Valk B 3 0 0 3 0 1—18 De uitslagen der athletiekwed- strijden luidden 100 M. hardloopenA. Peeters, H.S.C., Horst2 H. Litjens, Venray; 3 Fr. Fonck, Venray4 H. Jacobs, Meerlo. 400 M.1 A. Peeters, Horst 2 J. Verstegen, Venray3 Th. Jacobs, Meerlo. 1500 M.1 H. Steeghs, Castenray 2 Th. Jacobs, Meerlo 3 L. v. Neerven, Meerlo. 4 x 100 M: 1 Studentenclub, Ven ray 2 Meerlo 3 De Valk, Venray 4 Turnclub De Valk, Venray. Hoogspringen: 1 Verslegen, Venray; 2 H. Litjens, Venray. Morgen speelt de Valk I te Venlo een wedstrijd tegen den nieuwen 2e klas I.V.C.B.-er F.C.V. L Het zal een zware doch nuttige oefenmatch voor de Valk worden. De Valk II neemt deel aan de bekerwedstrijden te Broekhuizen, terwijl de Valk 3 een wedstryd gaat spelen tegen Ysselsteyn I. De Valk A speelt voor de jeugd- competitie thuis tegen Ysselsteyn. Veel succes rood-zwarten DUIVENSPORT. P.D.V, De Eendracht Wedvlucht Solré, afstand 185 K.M. Los 10.10. Eerste duif 12.20.23, laatste 2.36 50. H. Arts 1, 8, 10, 11, 12, 15, 16 L. Coopmans 2, 9 J. Boom 3, 6 J. Dinjens 4, 17, 18 J. Lumler 5 J. Strijbosch 7, 14 en overduif A. Vermeulen 13, 20 Gebr. Thienen 19 J. van Houdt 21. Geheimzinnige vondst in de Peel. By het verrichten van ontginniDgs- werlczaamheden, wélke onder leiding van de Nederlandsche Heidemaat schappij op het grondgebied der uit gestrekte Peelgemeente Deurne worden verricht, werd een dezer dagen een skelet aangetroffen. Het menschelijk geraamte moet reeds zeer lang ter plaatse aanwezig zijn geweest het zat diep onder de zandlagen. Sensationeel min of meer was de bijkomstigheid, dat in de nabijheid van het skelet een verweèrd mes werd aangetroffen. Het behoeft weinig betoog, dat deze geheimzinnige vondst de volks fantasie ruimschoots stof bezorgt tot het weer ophalen vaa de velerlei geheimzinnige verhalen, waarmede 1 de geschiedenis van de vroeger zoo intens verlaten Peelstreek is aaneen- geweven. Het nu gevonden geraamte, hoe lang heeft het in den Peelbodem gerust 50, 100, 200, 300 jaren of nog langer Wordt hier een tipje heel even weggelicht van een onop gehelderd gebleven drama uit ver vervlogen tijden 'n Slachtoffer van een roofoverval, toen laDg, heel lang geleden de Peel nog ontoegankelijk en bijDa ondoordringbaar was Of het verteerde overschot van een verdwaalden eenzame, die het spoor I in de wildernis was kwijtgeraakt en van wien, behalve het gebeente, slechts het mes. dat hij bij zich droeg, den tand des tijds heeft weerstaan? Het zal alles wel een open vraag blijven, zooals zooveel andere geheim zinnigheden het bleven, die nu weer worden opgerakeld, als onvergane restanten van Peelsche romantiek. Weer hoort men thans vertelsels opgeld doen van de „zwarte waters" uit het oude Peelgebied. Griezelige gebeurtenissen uit het diepe ver leden. Zy gingen van mond tot mond in de tijden, toen de Peel volmaakte wildernis was, toen er geen wegen waren, geen kranten gedrukt werden, geen boerderijen in den wijden om trek vielen te bespeuren, en toen men, bij gemis aan alle moderne comfort, des avonds bij de haard vuren elkander bij kout en buurt de uren kortte. De „zwarte waters" zijn de donkere Peelvenpoelen, waar, om de een of andere reden, de klokken uit de kerktorens waren weggezonken. Duistere, onbekende vreemdelingen had men de klokken zien wegvoeren, Men hield hen voor handlangers van den duivel of ook wel voor Satan zelf. Met doffen slag waren de klokken in de moerassen neergestort; het zwart water bleef sindsdien zwart en bevroor nimmer. In den Kerst nacht hoorde men ze nog luiden, waar wee wie haar klanken volgde en poogde op te sporen hij verdoolde, om in de zwarte waters te verdrin ken.... Een der „zwarte waters" lag ter hoogte van Merselo. Een olifant in stervensnood. Het circus Sarrasani, dat te Sche- veningen een reeks voorstellingen had gegeven, wilde Dinsdag per trein naar Rotterdam vertrekken, waar Woensdagavond een nieuwe serie voorstellingen werd begonnen. Dieren en materiaal werden op de gebruikelijke wijze naar het station gebracht. Voor het transport van het zware materiaal wordt de hulp in geroepen van de olifanten en ook gisterochtend werd hiervan een dank baar gebruid gemaakt. „Jenny", een van deze kolossen, had aan het versieepen van de zware wagens deelgenomen en zou te circa half twaalf in een der groote wagons worden geladen, toen het beest plot seling ineen zakte en met geen mo gelijkheid meer op de been was te krijgen. De politie liet den grooten kraanwagen van de brandweer komen en na eenige vergeefsche pogingen, waarbij de touwen onder het ge wicht van circa 4000 kilo braken, gelukte het eindelijk het dier overeind te trekken. Men liet „Jenny" eenige minuten in de touwen hangen, liet haar nog hangende eenige p sen maken en omdat het er naar uitzag, dat het beest weer heelemaal was bijgekomen, maakte men de touwen los. Doch nauwelijks had „Jenny" eenige passen gedaan, of voor de tweede maal stortte zy neer en nu vond de politie het toch wel eerst raadzaam een deskundig on derzoek naar de oorzaak van het ineenzakken te doen instellen. Bij dit onderzoek, waarbij mevr. StoschSarrasani en de heer Van Bylandt, directeur van den Haagschen DierentuiD, aanwezig waren, was de oorzaak niet zoo moeilijk vast te stellen. Jepny toch is een beetje van 108 jaar en al kunnen olifanten veel ouder worden, toch leed dit dier kennelijk aan ouderdomszwakte. Ock het personeel van het circus wist dat heel gced en liet „Jenny" niet meer in het circus werken, alleen aan het versieepen aan het zware materiaal nam ze af en toe deel. En tenslotte, Jenny wist zelf ook heel goed dat haar einde naderde. Wist heel goed, dat wanneer ze zou gaan liggen, ze nooit meer zou kun nen opstaan, want ook al lyken die zware pooten ijzersterk, de ouderdom zou deze massieve blokken verhin deren het nog veel zwaardere, plompe lichaam op te tillen. Daarom ook had „Jenny in 2 jaar niet geslapen, had ze zich sinds twee jaar niet op het behaaglijke stroodek uitgestrekt. De heer Van Bylandt adviseerde het dier af te maken. Nooit meer immers zou het dier weer kunnen staan. Zoo niet stervende, dan was hei beest toch in ieder geval schoon op. Maar daar wilde mevr. Stosch Sarrasani niet van weten. Zy telefoneerde naar haar man, die met een gedeelte van het circus in Brün in TsjecheSlowakye voorstellingen geeff. „Nicht tot machen", sprak deze aan de andere zyde van den draad en daarmede was de vraag: al of niet afmaken, beslist. En dit sentiment was in zekeren zin te begrypen. Want men weet hoe circusmenschen aan hun beesten zijn gehecht. En vooral in dit geval. Was „Jenny" niet de olifant, die den tragischen circusbrand te Antwerpen had overleefd Was „Jenny" niet de politie-agent van de andere olifanten en had zij niet vele malen een op passer het leven gered door hem voor de, zware pooten van een anderen olifant weg te trekken om dan haar broer of zuster de af straffing te geven Lief en leed bad Jenny met de familie Sarrasani doorgemaakt en doorleefd en daarom was het te be grijpen, dat men het dier geen ge- weldadigen dood wilde laten sterven. Maar wat moest er dan met Jenny gebeuren Men kon haar toch niet op het Scheveningsche stations emplacement laten liggen? De heer Van Bylandt bood ten slotte aan, het dier in zyn Dieren tuin te verplegen. Maar nu stond men voor de groote moeilijkheid. JenDy daar naar toe te krijgen. Weer kwam de kraanwagen het was intusschen 6 uur geworden en weer werd Jenny in de takels geheschen. In de straat langs het iets hooger gelegen emplacement sloegen hon derden Scheveningers het schouwspel gade. Een groote platte wagen werd naast het emplacement geredeD, de hekken, die een afscheiding vormden, werden verwijderd en na heel veel moeite slaagde men er in den olifant op den wagen te leggen. Twee for- sche paarden brachten het rustig liggende dier blijkbaar was het reeds versuft in snel tempo naar den Dierentuin. Dat dit transport groote belangstelling trok, behoeft nauwelijks te worden gezegd. PROGRAMMA 29 Aug. tot en met 4 Sept. Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag BRUSSEL (Vlaamsch) - Berichten, Gymnastiek. Gramo- foon 8.45 Gesproken dagblad. BRUSSEL (Fransch) 10.20 Concert DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Militair orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. I.30 Omroeporkest LUXEMBURG 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.35 Graraofoon LEIPZIG Gev. concert RADIO PARIS 6.20 Andolfi orkest. DEUTSCHLANDSENDER 7.20 Oost-Tiroolsche dansen en volksliederen KONINGSBERGEN 8.20 Vroolijk concert BRUSSEL Fransch 10.30 Omroepdansorkest HAMBURG II.Dansmuziek Maandag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Tijdsein LUXEMBURG 9 20 Gramofoon DROITWICH 11.35 Sted. harmonieconcert BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. KEULEN 1.30 Nedersaksische Symphonie DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 Sted. Orkest Margate LEIPZIG 4.20 Orkest RADIO PARIS 5.20 Populair concert KEULEN 6.20 Gevar. concert 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH - Promenadeconcert BRUSSEL Fransch 10.Omroepkleinorkest FRANKFURT 10.50 Populair concert. Dansmuziek Dinsdagi BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Gymnastiek LUXEMBURG .20 Gevar. concert DROITWICH 11.05 Dansmuziek KEULEN 12.20 Militair orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad KEULEN 1.35 Omroepamusementsorkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 Jack Wilson band DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Omroeporkest RADIO PARIS 5.20 Populair concert LUXEMBURG 6 20 Gevar. concert 7.-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENDER 8.Dansmuziek REGIONAL PROGRAMMA i.20 Promenadeconcert RADIO PARIS 9.40 Galaconcert HAMBURG 10.50 Dansmuziek Woensdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Gymnastiek LUXEMBURG i.20 Gramofoon RADIO PARIS 10.35 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 11.20 Silezische orkestvereen. BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad KEULEN 1.35 Landesorkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert PARIJS RP 3.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Orkest Op een afgelegen plaats in den Dierentuin, waar een stroodek was aangebracht, werd Jenny van den wagen gerold. Toen was het negen uur in den avond. En om tien uur 's avonds gaf Jenny den geest. Zy stierf aan ouderdomszwakte. Zoo kwam de 108- jarige Jenny aan haar einde. Door trap van een paard gedood. De 63-jarige paardenhandelaar F. Bolsens, wonende te Clinge (Z. VI.) is Dinsdagmorgen door zyn paard getrapt en zoo ernstig gewond, dat hy korten tijd later overleed. De heer Bolsens was bezig wonden, welke het paard had, uit te wasschen. In een stuk appel gestikt. Te Nuenen is het één-jarig kind van den arbeider J. v, G., dat een stukje appel had gekregen en een gedeelte daarvan in de luchtpyp kreeg, gestikt. Geneeskundige hulp mocht niet meer baten. DROITWICH 5.20 Dansmuziek BRUSSEL (Vlaams) 6.20 Omroepsalonorkest 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten FRANKFURT 8.Omroeporkest KEULEN 8.30 Omroeporkest BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gespr. dagblad. Dansmuziek BRESLAU 10.50 Orkest. Dansmuziek. Donderdag BRUSSEL Vlaams 8.Gramofoon Gesproken dagblad LUXEMBURG >.20 Gevar. concert DROITWICH 11.25 Gramofoon KEULEN 12.20 Verzoekconcert BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. 1.50 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 3.20 Sted. orkest DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Omroeporkest KEULEN 5.20 Omroeporkest BRUSSEL Vlaamsch 6.05 Kinderuurtje. Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten LEIPZIG 8.Omroeporkest KEULEN 8.30 Concert WEENEN 9.20 lm Wienerwald BRUSSEL Vlaamsch 10.30 Omroepdansorkest BOEDAPEST 10.45 Militair concert Vrijdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gramofoon Tijdsein. Gespr. dagblad LUXEMBURG .20 Concert RADIO PARIS 10.35 Gramofoon DROITWICH 11.20 Concert HAMMBURG 12.20 Blaasorkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. KEULEN 1.35 Verzoekconcert DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert DROITWICH 4.15 Populair programma DEUTSCHLANDSENDER 6.20 Oude dansen en liedjes 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten STUTTGART Populair gramofoonconcert KEULEN .30 Omroeporkest BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gespr. dagblad. Dansmuziek FRANKFURT 10.50 Gevar. concert Zaterdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gesproken dagblad. Gramofoon Gymnastiek. Tijdsein LUXEMBURG 9.20 Gramofoon RADIO PARIS 10.35 Gramofoon DROITWICH 11.05 Orgelspel. Gramofoon KEULEN 12.20 Ostlandorkest BRUSSEL Vlaamsch I.20 Gesproken dagblad Omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert BRUSSEL Vlaamsch 3.20 Luc Darcy band KEULEN 4.20 Orkest 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDZENDER 8.00 Omroeporkest KEULEN 8.30 Omroeporkest DROITWICH 10.20 BBC Variété orkest BOEDAPEST II.00 Militair orkest Rijwielplaatjes-drama. Heel dorp gedupeerd. Nauwelijks is omstreeks den eersten Augustus het eerste nieuwe belas tingplaatje aan een fiets bevestigd of de dieven van deze blykbaar goed verhandelbare koperen dings- kes, komen met vernieuwde energie in actie. Zoo bont echter als ze het nu in het Limburgsche dorpje Kelpen- Oler hebben gemaakt, zal wel nimmer zijn vertoond. Naar de N. K. meldt, is n.l. ge durende de vroegmis j.l. Zondag aan de St. Liduinakerk aldaar door tot nu toe onbekende personen een aan tal fietsplaatjes weggenomen tot een getal van ruim 50. Op de meest ge raffineerde wtjze waren de plaatjes van de fietsen afgehaald, wat wel bewyst, dat er werkelyk „vakmen- schen" aan het werk zyn geweest. Verdenking bestaat tegen een paar jongelui, maar arrestaties heeft da politie nog niet verricht.

Peel en Maas | 1937 | | pagina 9