Gemengde Berichten Advertentiën. Servatius I S.V.B. i Blerik Inmaakglazen, Kefels en Poffen, Joh. Claessens fanfare zich voor 't hoofdgebouw opgesteld en liet haar jubelende Klanken over Venray's landouwen weerklinken. Er maakte zich een echt vroolyke feeststemming van de aanwezigen meester, hetwelk bleek uit de vreugdedansen, die de familie rond den Jubilaris en fanfare uitvoerden en de serpentines, die door de lucht zweefden. Nadat de fanfare enkele nummers ten gehoore had gebracht, dankte de feesteling met welgekozen woor den voor de hem gebrachte serenade en prees in 't bijzonder de innige samenwerking en prettige, nauwe band die er bestaat tusschen de leden der fanfare en tooneelvereeniging, waarvan hij de voorzitter is. Ondertusschen waren er talrijke bloemstukken en telegrammen, o.a. van de Maria-feestcommissie, van de Patronaatscommissie, enz. aan gekomen. Daarna eischte de familiekring den Jubilaris op en in intiemen kring werd hy gehuldigd met toe spraken en door het aanbieden van cadeaux. Des middags onder het diner, het welk voorgezeten werd door den Eerw. Vader Provinciaal, werd de Jubilaris op passende en eenvoudige wijze gehuldigd door de Communiteit. Om 4 uur had er een plechtig Lof plaats. Zoo is deze zonnige dag voor den Jubilaris, familie en inwoners van Huize Servatius tot een onvergetelijke jubeldag geworden en werd Broeder Berachus, die zich reeds zoo dikwijls uitgesloofd had om anderen te dienen zelf eens flink in de bloemetjes gezet en hieraan kon men constateeren hoe populair en verdienstelijk de eerwaarde broeder zich tijdens zijn verblijf in Venray heeft gemaakt. Om half 8 bracht de Harmonie van Venray hem een serenade, een attentie welke ten zeerste op prijs gesteld werd. Moge eens zijn gouden jubelkroon z'n zilveren hoofd sieren. Verlenging sluitingsuur. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat door hem ingevolge het bepaalde in artikel 122 der Algemeene Politie verordening Venray het sluitings uur voor alle inrichtingen waarvoor een volledige vergunning of een verlof A is verleend, in de GE- HEELE gemeente is verlengd en bepaald op TWAALF UUR midder nacht op Dinsdag 31 Augustus 1937. Venray, 26 Augustus 1937. De Burgemeester van Venray, G. H. HOUBEN l.b. Nakeuring van springstieren. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de houders van springstieren, die hunne stieren aan de aanstaande nakeuring wenschen te onderwerpen, hiervan ter Secretarie aangifte moeten doen vóór den 15 September a.s. Na genoemden datum zullen ter Secretarie geen aangiften meer wor den aangenomen. Venray, 26 Augustus 1937. De Burgemeester van Venray, G. H. HOUBEN 1. b. V uurwapenwet. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat zij die in het bezit zijn van een ver gunning tot het voorhanden hebben van een vuurwapen opnieuw vergun ning kunnen aanvrage tot uiterlijk 4 September a.s. De vroeger verleende vergunning moet bij de aanvraag worden over gelegd. Venray 25 Augustus 1937. De Burgemeester van Venray G. H. HOUBEN l.b. Fancy-fair. In den loop van Sept. zal hier een groote Fancy-fair gehouden worden, ten bate van het St. Antonius- Patronaat, welke tevens zal zijn een herdenking van het 25-jarig bestaan van dit Jeugdhuis. Waar het Patro naat zoo hoog staat aangeschreven in onze plaats, mag het Bestuur toch ook bij deze gelegenheid op Uw aller medewerking rekenen. Nadere bijzonderheden volgen nog. Wel doen wij een beroep op de burgerij om ons te helpen met giften, die wij als prijzen beschikbaar kun nen stellen. Een en ander hebt U thuis of in de winkel wel verborgen liggen, wat voor U weinig waarde heeft, maar door ons goed gebruikt kan worden. U mag ods daarmee gerust lastig vallen en kunt U dit in dank bezorgen aan het Patronaat of even door ons laten halen. Werkt op deze stille wyze mede aan Uw eigen jeugdwerk. De Patronaats Commissie: Hoogeerw. Heer Deken, Vóorz. Edelachtb. Heer Burgemeester, eerelid: Kap. Kuepers, Dir. Patr.; W. Laurensse, Secr. P. Janssen, onderw., penningm. Dr. Vercautere.u, A. H. Martens, H. Kraykamp, J. Wijnhoven en H. Bexkens, Leden. Koninginnedag. Het Oranje-Comité alhier heeft voor de jeugd wederom een aardig feestprogramma in elkaar gezet. Om half 3 zal een bloemencorso gehouden worden vanaf Hensenius- plein, Schoolstraat, Marktstraat, Groote Straat, Patersstraat naar het j Sportterrein, met versierde rijwielen en wagentjes, waarvoor meerdere j prysjes disponibel gesteld zijn. Op het Sportterrein' meerdere spelen voor de jeugd alsvlieger wedstrijd, fietswedstrijd, ringsteken, zakloopen, eier- of ballooper, hard- loopen, balkruien, touwtrekken en mastklimmen. 's Avonds concert en turnoefeningen op Henseniusplein. Gaarne zag het Oranje-Comité bovengenoemde stoet met trommel - muziek of anderszins opgeluisterd. Wie kan helpen Ontwikkelingsavonden. Men verzoekt ons mede te deelen, dat eventueele onderwerpen waar over een spreekbeurt gewenscht wordt tot a.s. Maandagavond schrif telijk bij den Weleerw. Heer Kapelaan Linssen kunnen worden opgegeven. Gevonden Een jongenspullover. Inlichtingen Gemeente-politie. Luxor theater. GOUD-EILAND. Wanneer het boek over boven staand verhaal ingeslagen is, dan kan het bijna niet anders of het verfilmd verhaal moet ook succes geven. Zoo is 't ook gegaan met de film Goud-Eiland met Jackie Cooper (Jim Hawkins) in de hoofdrol. Op zekeren dag komt er in de herberg „De Admiraal Benbow"aan de Engelsche kust, 'n oude zee schuimer. Maandenlang blijft hij in deze herberg en kijkt angstvallig uit naar zeelieden, in 't bijzonder naar één, die 'n houten been heeft. Deze zeelui zijn zeeroovers, die hij bedrogen heeft. Hij vreest hun waar schuwing, de Zwarte Stip. Tenslotte drinkt hij zich dood, maar vóór hij sterft, vertelt hij Jim Hawkins, van de schat, die zich in zijn scheepskist bevindt. Vóór de bandieten terugkomen om den „Kapitein" af te maken, doorzoeken Jim en zijn moeder de scheepskist en vinden maar weinig goud, maar wel 'n Kaart betreffende 'n begraven schat op 'n eiland van den beruchten Kapitein Flint. De landheer van 't dorp en de dokter zullen deze schat gaan op graven. Zij nemen Jim Hawkins mee als scheepsjongen en 'n ouden zee man met één been, als kok. Ze weten niet dat deze kok, Lange Jan Silver, de vyand is dien de „kapitein" 't meest vreesde. Eenmaal aan boord, wordt Jim met langen Jan de beste maatjes In de nacht voor hun landing luistert Jim 'n gesprek af tusschen zyn vriend Langen Jan en eenige matrozen. Daaruit blijkt dat de kok de aan voerder is en 't plan heeft den dokter en den Landheer te vermoorden, als ze met den schat op de terugreis zyn. Jim vertelt alles aan den kapi tein en men maakt zich gereed tot verzet, 't Aantal hunner belagers echter is te groot. Jim ontmoet in 't woud Ben Gunn, een zeeman, door Flint op 't eiland achtergelaten. Door zijn bemiddeling krijgt Jira 'n bootje en bereikt hiermee de „Hispaniola", 't schip der zeeschui mers. In 'n hevig gevecht weet Jim zich van zijn vijand, den dronken wachter, te ontdoen en brengt 't schip in 'n verborgen inham. Dan gaat Jim naar zijn vrienden terug. De roovers verzetten zich tegen 't gezag van Lange Jan en bijna had Jim 't leven er bij ingeschoten. Nadat de roovers de kaart van Flint hebben gekregen, gaan ze naai de plek van de schat, maar de kisten zijn verdwenen. Hierdoor ont staat v/eer 'n twist. Men begeeft zich naar de grot van Ben Gunn, waar 't geld verborgen is en men brengt 't naar de „Hispaniola." Enkele muiters worden achter gelaten. Lange Jan moet mee om hem in Engeland voor 't gerecht te brengen. Hy wordt echter geholpen door zijn „maat" om bijtijds te ont vluchten. Sportdag R.K. Limb. Studentenbond Kring Venlo. Woensdag 25 Aug. had alhier de sportdag plaats van alle studenten clubs uit de Kring Venlo, die als zeer goed geslaagd beschouwd mag worden, aangezien met de puike organisatie ook het weer buiten ver wachting schitterend medewerkte. Bij aankomst der resp. clubs had om 9.15 uur in tegenwoordigheid van de Bonds-moderator, Jac. Janssen, de loting plaats tusschen de ver schillende elftallen voor de in de namiddag te spelen wedstryden. Na deze loting begonnen eerst de athletiek-wedstryden en wel voor de Senioren op 't Valk-terrein, voor de Junioren op de terreinen van 't Gymnasium. Bijzonder opmerkelijk was hierbij, de overgreote deelname uit iedere club zoowel van Senioren als Junioren, iets wat andere jaren nogal eens te wenschen overliet, zoodat wij hier uit mogen concludeeren, dat de sport dagen zich meer en mogen verheugen in 'n steeds stijgende belangstelling. Als noodzakelijk gevolg van dit enthousiasme kon het programma niet stipt volgens de vastgestelde uren worden afgewerkt en waren deze wedstryden pas om 2 uur be ëindigd. Evenals over de deelname mogen wij ook over uitslag en behaalde resultaten tevreden zijn. Uitslagen wedstrijden volgende week. Maandag zal een voetbalwed strijd gespeeld worden tusschen de Venraysche Studenten contra Oud studenten. N.V. verzekering-maatschappij „Johan- de Witt". Onder verwijzing naar de desbe treffende advertentie in dit blad kan worden meegedeeld, dat door tus- schenkomst van de N. V. Verzeke ring Mij. „Johan de Witt" in de ge legenheid gesteld wordt, in de rege ling en de kosten van een mogelijke begrafenis vooraf te voorzien, door het sluiten eener begrafenisver zekering bij deze maatschappij. Door een verzekering bij deze in stelling, worden alle kosten door haar betaald, terwijl de premie wekelijks, maandelijks, of in andere termijnen kan worden voldaan. Hare organisatie is nationaal ge regeld; de accountants-controle staat onder een accademisch gevormd accountancy, G. H. A. J. Janssens, lector in de accountancy aandeR.K. Handels-Hoogeschool te Tilburg. De commisarissen zijn Mr. Schel- delaar, advocaat en wethouder van Tilburg en notaris StassenteOirschot. Haar polisvoorwaarden zijn zeer vrijgevend, zooals extra uitkeering bij ongeval premie-vrijstelling bij invalidideit, uitstel premie betaling, by ziekte, werkloosheid, etc. De N. V. Verzekering My., „Johan de Witt" biedt een ideale verzeke- ringsvorm, en voorziet in een lang gevoelde behoefte. OOSTRUM. Dinsdag 24 Augustus slaagde te Roermond onze dorps genoot de heer L. Claessens voor de Hoofdacte L.O. HEIDE. Op 7 November a.s. zal de Zangvereeniging „Het Heide bloempje" een concert met tooneel- uitvoering geven. CASTENRAY. Onder flinke belang stelling hadden alhier de jaarlijksche wedstrijden der plaatselijke afd. van het Landstorm corps „Limburgsche Jagers" plaats. Naast de zeereerw. heer Pastoor Verheggen en de heer Vollebergh, voorzitter der pl. commissie, waren verschillende andere personen aan wezig. De wedstrijden welke om 6 uur begonnen hadden een gezellig verloop. Na een spannende maar bovenal fairen strijd werd deze kamp beslist. Uit onderstaande volgorde der 10 hoogste schutters moge blijken, dat de meeste plaatsen eerst na twee maal afkampen bezet konden worden, 1. H Emonts 96 punten, 2. H. Kuypers 96 p., 3. Classens 96 p., 4. M. Dinghs 96 p., 5. H. Dinghs 95 p.. 5. J. Keijzers 94 p., 7. H.Smits 92 p., 8. W. van Rhee 89 p., 9. G. v. Kuyck 89 p., 10. H. Verstegen 89 p. WANSSUM. Te Roermond slaagde voor het examen Hoofdacte onze dorpsgenoote Mej. I. Rutten, onder wijzeres. Verleden week werd ten nadeele van den gemeente-secretaris alhier te Boxmeer een overjas ontvreemd. De politie heeft de zaak in onder zoek. Zaterdag ontdekte het speurend oog van den gemeenteveldwachter een paar mannen op het jachtgebied van J. v. Bracht alhier. Bij nader onderzoek bleken zij in het bezit te zijn van alle middelen, noodig om een onvoorzichtig konijntje te vangen. Tegen h^t verdachte tweetal, komen de uit de omgeving van Venray, werd procesverbaal opgemaakt. Jubileumfeesten der Kon. Harmonie te Horst, Zondag werd te Horst op feeste lijke wijze het 120-jarig bestaan der Harmonie herdacht, tevens het gou den jubileum van het praedicaat „Koninklijk." De feestelijkheden werden geopend op den vooravond door de Konink lijke Harmonie welke een concert gaf, met welwillende medewerking van het Horster Mannenkoor en de fanfare van Sevenum. Zondag had in de dekenale kerk een plechtige Hoogmis plaats voor de overledene en levende leden der Kon. Harmonie gevolgd door een muzikale wandeling door Horst. In den namiddag had een groote optocht plaats waaraan door de diverse deelnemende vereenigingen werd deelgenomen. Op het feestterrein werd door den voorzitter van het feestcomité een toespraak gehouden, waarbij Spreker de jubileerende vereenigiDg felici teerde namens de bevolking. In volgorde werd door de deel nemende vereenigingen een 3-tal muzieknummers ten gehoore ge bracht. Aan de muziekfeesten werd deelgenomen door de Harmonie Venray; Harmonie Tegeleu; Gesang Verein Lobberich; Harmonie Deurne Fanfare TienrayFanfare Oirlo Fanfare AmericaFanfare Meterik; Mannenkoor ReuverMannenkoor Tegelen en Horst, terwijl het avond concert werd gegeven door de Har monie van Grubbenvorst. Wegens het aanhoudend slechte weer werden de concerten slechts matig bezocht. A.s. Zondag zullen de feestelijk heden worden gesloten met het op treden van het gemengd koor „Orpheus" uit Blerick en de Harmonie •„Kunst na arbeid" te Belfeld, terwijl tevens een bal-champètre zal worden gehouden. Groote brand te Sevenum. Woensdagavond omstreeks half negen is brand ontstaan in de fabriek van de coöperatieve handelsver- eeniging en landbouwbank, gelegen nabij het station HorstSevenum. Twee gebouwen, welke van onder tot boven met veldvruchten, meel, hooi en stroo waren gevuld, stonden spoedig in lichter laaie. De brand weer van Sevenum bestreed het vuur met alle kracht, doch kon de gebou wen niet meer redden. Een derde gebouw was gelukkig door een brand vrijen muur van de andere geschei den; het bevatte een kostbare machine-installatie voor het persen van veekoeken en stroo. Om dit pand veilig te stellen, werd assistentie verzocht van de Venlosche brandweer, welke om kwart voor tien op het terrein van den brand verscheen. Toen was het pleit gauw beslecht. De oorzaak van den brand is on bekend. Verzekering dekt de schade- OVERLOON. De op kennis- Zondag alhier gehouden bloempjes verkoop ten bate van de T.B.C. bracht op f 20. Onze vroegere dorpsgenoote de Eerw. Zuster Syliviani, in de wereld Petronella Ewalts, thans in het St. Anthonius-klooster te Rotter dam, mocht het geluk hebben om op 16 Juli j.l. den dag te herdenken waarop zij voor 25 jaar in het klooster trad. Wegens omstandig heden werd de viering hiervan uit gesteld op Woensdag 25 Augustus en heeft verlof gekregen dit feest te mogen vieren in het St. Allewy- siusgesticht te Vierlingsbeek. Gewassenwedstrijd Ovcrloon. Door de R.K.J.B. werd dezen zo mer een gewassenwedstrijd georga niseerd. De uitslag was als volgt Rogge Petkuser: le prys A. Wil- lems, M. van Mil, W. Hendriks, A. Weerts Mzn.2e prijs G. Creemers, H. Hendriks, M. Poels, H. Loonen Jr. en M. Bloemen; 3epr.M.Gerrits. Haver Gouden Regenle prys W. Hendriks, H. Loonen Jr., H. Her mans 2e prijs M. Bloemen/' M. van Mil3e prijs A. Weerts Lzn., M. Poels, P. Giezen, M. Nabuurs, A. Weerts Mzn. Zegehaverle H. Wienen. Aerley Millerle H. Creemers. Aardappels Industriele H. Cre- mers, 2e H. Hendriks, 3e J. Hendriks en W. Hendriks. Erwten Mansholt extra kortstroo: le H. Hermans, 2e G. Creemers en J. Giezen. Gele WortelenH. Wienen. Mais Mecklenb.2e G. Creemers. Tarwe v. Hoek Zomertarwe3e J Hendriks. Bieten Ovana, Teutonia, Barres, Productiva le P. Giezen, A. Weerts Mzn.G. Cremers2e M. van Mil, A. Weerts Lzn., 3e H. Hermans, P. Nabuurs, M. Bloemen. Bakhuys verdwijnt van de Nederlandsche voetbalvelden. Na onderzoek van verschillende rapporten, besloot het bestuur van de K.N.V.B. Bakhuys officieel te be schouwen als beroepsspeler en hem van de bondslijst, die slechts enkel amateurs bevat, te schrappen. Door deze officieele uitspraak ver dwijnt Bakhuys voor goed van de Nederlandsche voetbalvelden. Naar de heer Lotsy verklaarde is het de vereeniging V.V.V. zelfs ver boden om hem mee te laten spelen in de vriendschappelijke wedstrijden, die vóór het begin der competitie nog zouden plaats hebben. Op deze uitspraak bestaat bij de K.N.V.B. geen beroep. Bakhuys zelf was zeer getroffen door de uitspraak van de K.N.V.B., die hem practisch gesproken thans noodzaakt, zijn weg in het buitenland te zoeken. Of Bakhuys thans een contract met Reims aangaat is nog niet zeker. Wanneer hij echter daartoe over gaat, moet hij vóór 30 Augustus ge- teekend hebben. Papierfabriek vestigt zich nabij Roermond. Naar de N. K. verneemt is in be ginsel overeenstemming bereikt om trent den verkoop der voormalige machine werkplaats der Limburgsche Tramweg-mij. te Roermond tusschen deze Maatschappij en de N.V. Papier industrie v.h. Nestelroy-Trompenburg aan den Amsteldijk te Amsterdam. Zooals bekend is de machinehal gelegen onder de gemeente Maasniel- Leeuwen. Zoowel Maasniel als ook Roermond zullen ongetwijfeld de vestiging der nieuwe industrie met vreugde begroeten. Tegen auto gereden. Te Roermond reed de heer Van C. uit Meiick Maandagmiddag op de Kapellerlaan tengevolge van foutief uitwijken met zijn rijwiel tegen den luxe-auto van den expediteur H. uit Roermond. De heer v. C. liep hierbij een ernstige schedelfractuur op, hij werd naar het ziekenhuis overge bracht. Jongen onder vrachtauto. Dinsdagavond is in de Steegstraat te Geleen de 9-jarige zoon van den heer D. te Lutterade door een vracht auto met aanhangwagen van den kermis-exploitant S. uit Heerlen overreden. De knaap zat bij een anderen jongen op den bagagedrager van de fiets. Toen hij de auto hoorde naderen, werd hij bang en sprong van den bagagedrager af. Daarbij had hij het ongeluk te struikelen, waardoor hij onder den wagen raakte. De jongen was op slag dood. Geleen 15.000 inwoners. De heer M. J. Willems uit Kra- winkel (gem. Geleen) heeft Dinsdag bij den ambtenaar van den burger lijken stand aangifte gedaan van de geboorte van zijn dochtertje Elisa beth. Elisabeth bleek de 15.000ste inge zetene van Geleen te zijn. Zij zal, volgens besluit van B. en W. een spaarbankboekje waarop een bedrag van f 25 ontvangen. Beschermde en niet bescherm de vogels. Thans is verschenen het Vogelbe- sluit 1937, hetwelk strekt ter uit voering van de Vogelwet 1935. Niet tot de beschermde vogels in den zin van de Vogelwet behooren voor onbepaalden tijd de zwarte kraai en de huismusch. Voorts kan de minister bepalen, dat een of meer van de volgende vogelsoorten, niet tot de beschermde vogels zullen behooren: schollevaar, blauwe reiger, sperwer, slechtvalk, mantelmeeuw, zilvermeeuw, kok meeuw, houtduif, bonte kraai, ekster, vlaamsche gaai en spreeuw. Dit zijn de z.g. voorwaardelijk onbeschermde vogels. Vogels voor de kooi zijn volgens het besluit: zwarte lyster, kauw, vink putter, sijs, kneu, groenling en geel- gors. Vogels voor de jacht zijn; havik, slechtvalk en klapekster. De werkverschaffing te Eindhoven. Als gevolg van de aanschrijving van den minister van Sociale Zaken, dat de tewerkgestelden bij de werk verschaffing te Eindhoven, die Dins dag den arbeid hadden neergelegd, geen steun zouden kunnen ontvan gen, terwijl de verschaffing voor hen opengesteld bleef, hebben Dinsdag weer ongeveer 180 van de 200 sta kers den arbeid hervat. De arbeids voorwaarden zijn niet gewijzigd. Biggenmerken. De Msb. verneemt van bevoegde zijde, dat het aantal aangebrachte biggenmerken in de week van 9 tot 14 Augustus 1937 bedroeg 37.995, tegenover 46.832 in de overeenkom stige week van het vorige jaar. Van de toekenning 1937 zyn van 1 Januari tot 14 Aug. in totaal aan gebracht 1.063.550 merken tegenover 1.253.900 merken in de overeenkom stige periode van 1936, In het oog geschoten Woensdag kreeg te Roggel tijdens een patrijzenjacht de arbeider Bergs van een schot hagel eenige korrels in het oog. Een tweede schot pas seerde hem rakelings. De getroffene moest in Venlo onder behandeling gesteld worden. Twee jongemannen verdwenen. Sedert Maandagmorgen worden twee jongemannen vermist, een uit het Betuwsche dorp Tricht en een uit Rotterdam. Vermoed wordt dat beiden naar Spanje zijn geronseld en er wordt dan ook een uitgebreid onderzoek ingesteld om de verblijf plaats der verdwenen jongemannen op te sporen en wie hen bewogen zou hebben naar Spanje te gaan. Staking opgeheven. De melkbezorgersstaking te Eind hoven is Donderdag geëindigd. Vliegongeluk in Engeland Boven Fontley in Hampshire zijn twee militaire vliegtuigen met elkan der in botsing gekomen. Drie per sonen vonden daarbij den dood. De lijken zijn nog niet geïdentificeerd. In China gewond. De Britsche ambassadeur in China, Sir Hugh Knatchbull Hugessen, is, toen hij zich per auto van Nanking naar Shanghai begaf, door mitrail leurkogels uit een vliegtuig getroffen. Zijn toestand is ernstig. Het huwelijk van koning Faroek Volgens nog niet bevestigde be richten in de bladen zou het huwelijk van koning Faroek op 12 Februari 1938 worden ingezegend, een dag na den achttienden verjaardag van den koning. Triomfale parade in Santander De brigaden van Navarra en de legionaire troepen hebben Donderdag middag kwart voor 12 onder het gejuich der bevolking hun intocht in Santander gehouden. De heele stad prijkt in feesttooi; overal wapperen de nationale vlaggeD. De bevolking ontving de nationale troepen op de straten, waar zich tooneelen van groote vreugde af speelden. Men schat, dat er van het 50.000 man sterke roode leger in den San- tander-sector 10.000 te water zijn ontkomen en 20.000 zijn gevangen genomen of over zijn geloopen, of gedood werden. Tienduizend hebben zich thans overgegeven en 10.000 zijn verstrooid en zetten nog op hun eentje den strijd voort. Men ver wacht echter, dat ze zich spoedig zullen overgeven. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 20 tot 27 Aug. GEBOREN Henrica B. G, Th. Thomassen, .Groote Straat Henricus K. M. Clephas, Overl.weg Antonius A. H.Philipsen, Wieënweg Peter J. M. van Zwamen, Langeweg GEHUWD Augustin J. O. Beukers, 26 jaren, smid, Friedrichsbafen en Hendrika J. H. Maassen, 24 jaren, Venray. OVERLEDEN Johannes Claessens, echtgen. van Maria Th. Bistervelts, 76 iaren, Lull. Francisca M. van den Heuvel, 5y2 maand, Maasheesche weg. Peter J. H. Poels, echtgen. van Johanna H. Poels, 45 jaren, land bouwer, Merselo. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Parochiekerk Gironummer 144136. Heer der week: Kap. KUEPERS. Morgen ZONDAG de h. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur. In alle h. Missen collecte voor de kaars van Oostrum, 2 uur kleine Congregatie, half 3 Kinderlof, 5.15 Apostolaat des Gebeds, 6 uur Lof. MAANDAG half 8 besteld jaarg. voor Johannes Stevens, 8 uur jaarg. voor de gebr. Paulus, Antonius en Peter Johannes Niessen, 9 uur pl. h. Mis voor de 50-jarige echtver- eeniging van Mathijs Verstralen en Hendrika de Bruini. DINSDAG half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Jacob Rongen, Helena Daniels, ouders, broeders en zusters, 9 uur pl. Huwelijkmis voorGerardus Wijnhoven en Maria Gertrudis Lem- mens. WOENSDAG half 7 leesmis voor Johannes Claessens, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Joh. Henricus v. d. Biggelaar en zijn zoon Lauren- tius. DONDERDAG 7 uur te Veltum h. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale h. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur jaarg. voor Johannes Roelofs en Anna Gertrudis Verstappen, 's Avonds van 89 H. Uur. VRIJDAG, 1ste Vrijdag der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 gezongen h. Mis, half 8 leesmis, 8 uur gestichte leesmis, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. ZATERDAG 7 uur Lof. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige W. Lenssen, J. v. Lankveld, P. Voesten, J. Gossens, C. v. Uden, W. Swinkels, A. In de Rijp, C. v. Es, Wijnands, P. Bom, P. Beerkens. J. Py'pers. Patronaat. Zondag half 46 Klein- en Mid denpatronaat. Half 79 Groot-Patr. en Jongelingen ver. tot half 10. De contributiegelden zyn door velen nog niet betaald. Deze moeten zoo spoedig mogelijk aangezuiverd worden. Bij afwezigheid zij men zoo beleefd even te (laten) waar schuwen. Woensdag 7 u. Jo.Wa.groepen. Wat je doet, doe dat goed. Wie was een goed propagandist voor onze beweging^ Dat moet je zelf zijn Congregatie. 2 uur kleine Congregatie. K. J. V. Maandag 8 uur Godsdienstclub. Dinsdag Mis voor overleden K.J. V.-ers en K.J.M.-ers. Donderdag 8 uur leidstersclub. Zaterdag Priester-Za terdag. K. J. M. Zondag 3 uur Theresia en Rosa Lima groep. 4.30 Marietje Filipello en Agnes groep. Priester-Zaterdag alle K J.M.-ers om 6.30 in de H. Mis in costuum. Paterskerk Morgen ZONDAG de h, Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoogmis. Gelegenheid om te biechten aan de Evaugeliezyde, om 4.45 gez. Vespers, om 5.30 Lof. DINSDAG gedurende de uitstelling v.h. Allerheiligste te verdienen volle aflaat, om 7.30 gez. Antoniusmis, 's avonds om 6 uur gez. Vespers met Lof ter eere van St. Antonius. VRIJDAG, le Vrijdag van de maand om 7.30 gez. h. Mis ter eere van het Goddelijk Hart met Litanie, 's Avonds om 6 uur gez. Vespers met Lof en Acte van toewijding. ZATERDAG feest van de h. Rosa a Viterbio, maagd der Derde Orde, te verdienen volle aflaat o.g.v. OP DE WEEKDAGEN de H. Mis sen om 5.306.157 en 7.30. Dagel. om 7.30 'n h. Mis voor klooster en weldoeners. Dinsdag 61/,, uur h. Mis tot zekere intentie. Zaterdag 6y4 uur h. Mis tot zekere intentie. Derde Orde. ZONDAG om half 3 gecombineer de vergadering voor de mannen en vrouwen ter plechtige viering van het Gouden Jubelfeest van br. Jean Hoedemakers en zr. Bertha Custers- Hoedemakers als leden der Derde Orde. De plechtigheid zal worden verricht door den Hoogeerw. Pater Provinciaal Prudentius van Leusden, die bij deze gelegenheid de Derde Ordelingen zal toespreken en de beide Jubilarissen zal kronen. De Tertiarissen zorgen ALLEN present te zijn. WOENSDAG om 7 uur Requiem mis voor br. Johannes Claessens als lid van de Derde Orde. OP 15 SEPTEMBER zal de vrou- wenafdeeling ter bedevaart gaan naar Tienray en Oostrum. De reis ge schiedt per bus en per fiets. De programs zijn verkrijgbaar bij de bestuursleden en Mej. Elisabeth Linssen. Jonge Derde Orde. Zondag a.s. voor de meisjes afd. om 2 uur geen kerkelijke vergadering. Om half drie worden allen in de Paterskerk verwacht om de plech tige Kroning van de gouden jubilarir- sen mee te maken. Ook de jongens afd. wordt ver zocht erbij tegenwoordig te zijn. Vrijdag: Bestuursvergadering afd. jongens 's avonds om 8 uur. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 Burgerdienstmeisje - 1 Werkmeisje voor halve dagen 1 huishoudster v. Sevenum Metselaars, opperlieden en grond werkers voor België. Metselaars voor Duitschland. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers .in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg 2 boerendienstmeiden BIEDEN ZICH AAN 3 dagmeisjes burgerdienstmeiden van 18,19 en 20 j. en ouder 1 timmerman 2 jaar a.h. vak 2 meubelmaker.s Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. molenaarsknechten 1 Schildersknecht en 1 leerling 1 Boerenknecht voor October 1 Kok voor feestel. gelegenheden Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. Zondag 29 Augustus Missie-wedstrijd Aanvang half 3. Entrée 25 ct. Werkloozen en kinderen 10 ct. Veeren, Ringen, Beugels, Thermometers, Appelboren, Kool -en Boonenmessen Vliegenvangers, enz aan zeer lage prijzen.

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2