Buitenland. Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten loonJ. Oostendorp, HandelJ. Snelders, TwistA. Saris, Stratum M. Schoonwater, OplooTh. Ver- burgt, Everloo, Helden-Panningen. Voor den kleine boer. In verschillende deelen van ons land zijn kleine boerenbedrijfjes aan gewezen, die in de toekomst op een bepaalde wijze beheerd moeten wor den. Het doel van deze „voorbeeld- bedryfjes" is om vooral aan den kleinen boer te leeren, hoe men op een klein bedrijf dient te werk te gaan. Door den heer Ir. van Vliet is in samenwerking met den heer Giesbers uit Liessel zoo'n bedrijfje aange wezen te Neerkant bij H. Sonne- mans Schans No. 127. Zijn bedrijfje van ongeveer 5 hectaren is in kaart gebracht. Van de verschillende per ceeltjes iseengrondmonster genomen. Elk perceel heeft een nummer ge kregen. Reeds bij het inzaaien van de herfstgewassen is rekening ge houden met het doel waartoedit bedrijfje dienen moet. 30 Aren zijn bezaaid met zoete lupinen. Er komt ongeveer 1 hectare mergstamkool. Deze twee gewassen moeten het eiwit helpen leveren voor de boerdery. Ook worden 30 aren ingezaaid voor kunstweide. De overige vrye grond wordt bezaaid met knolgroen. Voor de aanschaffing van het benoodigde zaaizaad, mergstamkoolplanten en meststoffen wordt rijkssubsidie ge geven. De heer Giesbers zal er namens den Rykslandbouwconsulent toezicht houden, leiding geven en de boek houding voeren. Wij verwachten van dit bedrijfje veel leerzaams voor den kleinen boer, die dan ook wel zooveel mogelijk zal protiteeren van deze gelegenheid om te leeren hoe een kleine boerdery beheerd moet worden. Nieuwtjes en wenken. De schitterend geslaagde land bouwtentoonstelling (Sept. 1936) te Deurne heeft een tekort opgeleverd van f 1250. De velderwten hebben dit jaar veel opgebracht. We hebben een opbrengst gewogen van 3500 K.G. per H.A. Honden wascht men wekelijks in lauw water met een scheutje Lysol. Dat doodt het ongedierte. Duitschland ontvangt geen aard appelen uit Frankrijk en België vanwege den Coloradokever. Het wordt langzaamaan tijd bollen van hyacinthen, tulpen en narcissen te bestellen voor potcultuur in den winter. Van een zwervers volk. In verband met het vijfhonderd jarig jubilé van de nederzetting der Zigeuners in Hongarij e, zal in Augus tus a.s. een wereldcongres in de Hongaarsche hoofdstad plaats vinden, waarop alle zonen van de poesta, die thans door geheel Europa zwer ven, welkom zullen zijn. De zigeuners zijn dikwijls beschre ven als de laatste Nomaden van Europa, het eeuwig zwervende volk. Toch zijn zij niet geheel zonder vaderland. Deze menschen, van wie zoo vaak verteld is, dat zy niet alleen de wasch, die bij hen aan de lijnen hangt, maar soms ook de kinderen stelen, worden niet over alle Europeesche grenzen gejaagd. In Hongarije hebben deze zwervers vyf honderd jaar geleden een vader land gevonden en dit jaar zullen zij de vyfhonderdste verjaring herdenken van hun intocht in 1423 in het Donau- land. Dit wereldcongres vindt dus precies veertien jaar te laat plaats. Het was in het jaar 1423, dat Koning Sigismund van Hongarije als Roomsch keizer der Duitsche natie den Zigeu ners verlof gaf zich in Hongarije neder te zetten, ,,mits zij het den Hongaren op geenerlei wijze trachten Ofschoon men zou durven ver wachten, dat het woord eens ster venden soms eenigen indruk in het gemoed van een afgedwaalden zou kunnen teweegbrengen, was dit bij een door slechte philosofische lek- tuur verdorven geest als dien van den dokter toch niet te verwachten. Van zijn kant vermeed de zoon het steeds zorgvuldig het geloofs thema aan te raken, zoodat de vader in den waan bleef, dat Alfred nog steeds Katholiek geloofde en leefde. In dat bewustzijn is hij ook heen gegaan. Ongeveer zes weken na de terug keer van den zoon, droeg men het lijk van den vader naar den dooden- akker te Holtum. waar het in het familiegraf bij de stoffelijke over blijfselen der lang geleden ontslapen gade bijgezet werd. Vida campestre Landleven. Kinderen gewennen gemakkelijk aan een nieuwe omgeving. Welis waar was de kleine Soledad niet verwend, want het leven op de estancia La Soluza was geruischloos, op bijna eentoonige wijze verloopen; toch wa-en hier in Holland vele dingen zoo geheel anders als daar ginds in de Pampa, ofschoon Holtum ook maar in een stille afgelegen heidestreek lag. 't Meest miste ze haar rijpaardje en ook wel een beetje de sp> elmak- kers van daar ginds, Lucien en Thérese Descamps. Voor deze laatsten had zij echter al weer plaatsvervangers gevonden in de kinderen van den pachter van den watermolen, die ongeveer van haar leeftijd waren. Huub was een lastig te maken. De reden, waarom het wereldcongres niet veertien jaar geleden werd belegd, is, dat er ieder jaar iets tusschen kwam, waardoor onmogelijk was de Zigeuners aller landen bijeen te roepen. Deze herdenking is aanleiding ge weest tot talryke muziekfeesten in Boedapest, alle uitgaande Zigeuner kapellen. Hongarye is beroemd om die orkestjes van de „Tsiganen." Sinds eeuwen betooveren de vurige melodieën van deze donkere knapen het volk van Boedapest en van alle Hongaarsche landen en alle beschaaf de landen daarbuiten. Vandaar dat de „primas" meer dan eens invloed heeft uitgeoefend, zelfs op de wereld geschiedenis. Uit de beroering der snaren wordt by hem de grootste romantiek geboren. Vandaar ook het groot aantal legenden in verband met Zigeuners en Zigeunermuziek. De Zigeuners zyn het eenige No madenvolk, dat gebruik maakt van het Europeesche continent. Hoewel zij her- en derwaarts verspreid zyn, weet iedere Zigeunerfamilie van de nelangrijkste gebeurtenissen, die een of andere Zigeunertroep betreffen, waar ter wereld zich die ock bevindt. Bovendien bezitten zij een koning, die door het geheele volk wordt ge kozen. Hun wetten en zeden schijnen overal dezelfde grondtrekken te vertoonen en wat hun taal aangaat is dit laatste een vaststaand feit. Wel zyn er bepaalde dialecten ont staan, maar alle Zigeuners moeten zich zonder moeite mondeling kunnen onderhouden. Het wordt nog altyd als een min of meer eigenaardig verschynsel beschouwd, dat de Zigeuners niet in de Europeesche volken zyn opgegaan. De ongenegenheid daartoe moet van twee kanten komen. Niemand zal ontkennen, dat de Zigeuners groote talenten op het gebied van muziek hebben. In Hongarije verdienen zy hun brood met musiceeren in zooverre zy niet handelen. Zy hebben veel verstand van paarden en een erkende bekwaamheid als veedieven. Een enkele maal kiezen zij een vaste verblyfplaats, maar meestal wordt hun de kans daartoe niet gelaten, daar men hen niet vertrouwt en daar zy zich inderdaad ook zelden als s'-aatsburgers gedragen. Hun twisten brengen zij ook zelden voor het gerichtde vendetta beslist. Tydens de wereldoorlog liet men hen in munitiefabrieken werken, maar dit beroep, dat de Westersche beschaving op hen deed, bleef zonder resultaat. Na eenigen tijd pakten zij hun biezen en verdwenen. Het aantal Zigeuners wordt op 800.000 tot één millioen geschat. Alleen in Roemenië leven er al 250 000. Vandaar uit trekken ze naar Joego-Slavië, Tsjecho-Slowakye en Turkije. Voorts reizen ze voortdurend naar Spanje, Italië en Rusland. In Noord- en West-Europa zijn betrekkelijk weinig Zigeuners aan te treffen. In het Czaristische Rusland namen de Zigeuners niet de laatste plaats in. Adellijke Zigeunerfamilies werden aan het hof ontvangen en als muzikanten vermaakten ze de keizerlyke familie. De leerplichtwet geldt nergens voor de Zigeuners. In landen, waar een dergelijke wet voor de staats burgers van kracht is, vallen de Zigeuners er buiten, omdat hetgeen staatsburgers zijn. Onder invloed van het Westen hebben belangrijke Zigeuners al meermalen moeite ge daan de kinderen van hun volk een moderne opvoeding volgens Wester sche opvatting te doen geven, maar deze plannen leden tot nu toe altyd schipbreuk door de ingewortelde afkeer, die de Zigeuners met be trekking tot schoolvakken aan den dag leggen. Eenigen tyd geleden is er in de nabijheid van Presburg een school voor Zigeunerkinderen gesticht, waar men de jonge Zigeuners de genoemde nuttige bezigheden tracht bij te brengen. De kinderen vertoonen over het algemeen een groote graad van levendigheid en intelligentie, maar groote lezers en schrijvers worden het niet. Met des te meer succes onderwyst men hen daarentegen in de muziek en de „Nationale bond van Hongaarsche Zigeuners" welks statuten door de Hongaarsche regee- flinke jongen van twaalf jaar en Anneke even oud als Soledad. 't Waren weliswaar maar min of meer lompe pummeltjes, maar daar lette Soledad niet op. De moeilijkheid om elkaar te ver staan duurde maar korten tijd. 't Is verwonderlijk hoe vlug kinderen al spelend een vreemde taal leeren. De vader verbaasde er zich niet weinig over toen zijn dochtertje hem reeds na verloop van eenige weken met een paar plat-Limburgsche uit drukkingen verraste. Huubke en Anneke spraken natuurlijk bij hun spelen niet anders d&n de platte dorpstaai maar ook zij hadden reeds eenige Spaanse e en Fransche brok ken van de kleine Soledad overge nomen. Nu en dan kwamen ook de kleinen van den brouwer van Olmen en van dokter Welborn op bezoek, maar die waren nog wat jong voor den geregeluen omgang met Soledad, zoodat deze voor haar spelen op de kinderen van den pachter Derks aan gewezen was. Daar 't te voorzien stond, dat zij nog eenigen tijd te Holtum zouden blijven, liet dokter Delmotte zijn dochtertje een paar uur per week door den onderwijzer uit het dorp les geven in de Nederlandsche taal, omdat het platte Maaskantsche idioom op den duur toch te gebrek kig zou blijken. Het beviel den dokter van dag tot dag beter in zijn stil geboorte plaatsje. De jeugdherinneringen leef den weer bij hem op nu en dan praatte hij ongedwongen en kame raadschappelijk met de vroegere schoolmakkers en 't deed hem aan ge^aam aan, dat zijn dochtertje zich ring zyn goedgekeurd, heeft onlangs een muziek-academie opgericht ten behoeve van de Zigeuners. Wanneer het ooit mocht gelukken dit Nomadenvolk tot een deel van de staten te maken, waarbinnen ze zich op een bepaald tijdstip bevinden, dan zullen ze misschien de voorname plaatsen binnen die staten innemen, want hun natuurlijke begaafdheid schijnt bijzonder groot te zijn. De moeilijkheid is echter hun belang stelling blyvend op Westersche levensuitingen te richten. Waar komen deze vreemdelingen vandaan Ze weten het zelf niet en hun geschiedenis is niet veel meer dan hetgeen waarheid en fantasie door middel van de overlevering hebben bewaard doen blijven. De onderzoekers hebben lang voor een raadsel gestaan ten opzichte van de afkomst van deze uitheem- sche zwervers, die zoo geheel buiten de sfeer der gewone bevolking vallen. Hun taal, die nog in verschillende dialectvorm is bewaard gebleven, heeft tenslotte de oplossing van het raadsel gebrachtde Zigeuners vor men een Volksstam uit Voor-Indië; hun taal is verwant aan de Ara bische talen, waartoe ook de Euro peesche behooren. Eeuwen geleden zijn ze door Perzië naar het Westen getrokken en er is geen land, waar ze thans niet voorkomen. De vergiftiging van Harenkarspel. Wees voorzichtig met vleesch en behandel het op de juiste manier. Vele couranten in ons land hebben reeds een kleine handleiding gegeven, hoe men vleesch moet bewaren ten einde het te beschermen tegen de gevaarlijke bacteriëD, wij willen hier omtrent nog iets mededeelen. Vleesch is n.l. geweldig snel aan oederf onderhevig als het niet op de juiste manier bewaard wordt, terwyl dikwyls op warme dagen ook nog de beschermingsmaatregelen falen. De gevolgen van het nuttigen van be dorven vleesch weet een ieder, een doodelyken afloop van een dergelijk geval is heusch geen zeldzaamheid Men zij dus gewaarschuwd Een van de eerste eischen is, koopen by een vertrouwd adres, hetgeen tegenwoordig gelukkig niet moeilijk is uit te visschen. Toch kan men dikwyls van gevallen lezen, welke wijzen op het bestaan van knoeiers onder de slagers. Verkeerd is het om maar direct de slager er op aan te zien wanneer zich een vergiftigingsgeval voordoet. Dikwijls immers komen de bacteriën eerst later op het vleesch. Practisch ge sproken treft men op elk vleesch bacteriën aan, alleen in zeer gering aantal. Dit geringe aantal kan zich echter indien de omstandigheden daartoe gunstig zyn, in een onge- looflyk korte spanne tyds vermeer deren tot een geweldig aantal. Het is immers bekend dat bacteriën zich vermenigvuldigen als geen ander wezen. Men dgnke er maar eens aan hoe snel melk zuur wordt. Het vleesch echter, vormt een gunstige ontwikkelingsbodem voor bacteriën en daarom is het zaak, deze om standigheden zoo goed en zoo kwaad als het gaat, weg te nemen. Men kan dit op allerlei manieren doen. Ten eerste is een yskast wel het beste middel tegen bederf, kou is dan ook wel de grootste vijand van bacteriën. Heeft men een ijs kast, dan is de kans op vergiftiging door bedorven vleesch zeer gering De menschen echter bezitten geen ijskast en hoe moeten deze nu te werk gaan Wel. dat is betrekkelyk moeilijk te zeggen. Het beste is, om het vleesch direct als het van de slager komt uit het papier te pakken, te zouten en op een koele plaats te leggen. Is het by voorbeeld erg warm, zoo- dat, vooral op bovenhuizen, een koele plaats moeilijk te vinden is, dan legge men het vleesch op den tocht, of wel, en dat is nog beter, men brade het evenop. Dit opbraden is vooral aan te bevelen by-vleesch zoo goed in de nieuwe omgeving schikte Hij sprak daarover met den ont vanger van Melle, die met Netje dikwijls naar Otterbeek op bezoek kwam. Geleidelijk had de dokter hen op de hoogte gebracht van alles wat er in zijn Argentijnsche loopbaan voor gevallen was. Van den onverwach ten voorspoed in zijn medische carrière, 2ijn gewaand fortuinlijk huwelijk, de reeds spoedig daarop gevolgd zijnde koele en uiteen- wijkende verhouding tusschen hem en zijn echtgenoote, met de gerucht makende slotcatastrophe, toen Feliza hem verlaten bad Hij had hen ver teld van het leven op La Soluza en zijn nieuwen werkkring te Cordoba, van de zeereis met de kleine Soledad hierheen steeds vond hij niet alleen dankbare, maar ook meevoelende toehoorders in den jovialen ouden heer van Melle en diens goedhartige dochter. Den besten raad dien ik je geven kan, Alfred, is dezeblijf een tijdlang hier te Holtum. De gezonde, eenvoudige levenswijze hier op het land en de herinneringen uit de jeugd zullen een heilzamen invloed op je gemoed uitoefenen en alles weer in evenwicht brengen. Toen de ontvanger deze woorden geuit had, voegde zijn dochter eraan toe En dat 't Soledad hier goed bevalt, dat kan men met een enkelen oogopslag zien. Als ze 't me zelf niet gezegd had, zouden we 't immers wel aan haar merken want ik kom het lieve ding niet tegen of 't zingt en jubelt, 'k Geloot dat ge gelijk hebt, dat niet denzelfden dag genuttigd wordt. Het laagje vet, dat zich door het opbraden vormt, is een betrek kelijk goeden beschermer tegen bac teriën. Een andere voor de bacteriën gunstige omstandigheid is vochtige luchtMen kan zich niet voorstellen hoe snelde bacteriën bij een dergelijke gelegenheid ontwikkelen en ver meerderen. Juist in een keuken waar immers door het koken een vochtige lucht hangt, moet men goed oppas sen. Vochtige temperatuur ontwik keld zich ook dan wanneer men het vleesch na ontvangst van den slager, niet direct uit het papier pakt. Het vleesch verstikt daD, de vochtig heidsgraad in het pakje neemt toe door het verdampen van de weefsel sappen, en de bacteriën overwoekeren in minder dan geen tyd het geheele vleesch. Dan is er nog een belangryke factor welke eveneens dikwijls ver waarloosd wordt. De vliegen, die zijn namelijk de grootste bacteriën- overbrengers. Niet alleen vleesch, al onze etenswaren dienen tegen hen beschermd te worden. Laat dus het vleesch nimmer open en bloot staan, een fijne vliegenkap is nood zakelijk. Wij waarschuwden door het boven staande nog eens uitdrukkelijK tegen het onoordeelkundig behandelen van vleesch en het is daarom van het grootste belang genoemde methoden zoo goed mogelijk op te volgen, teneinde vergiftigingsgevallen door ondeugdelijk vleesch tot zoo gering mogelijke proporties terug te bren gen. Heeft ^men een stuk vleesch in huis en vertrouwt men de deugde- lykheid er niet heelemaal meer van, gooi het liever weg, dan het met groot risico te nuttigen! DE OORLOG IN CHINA. Dood en verderf in Sjanghai. De oorlog in China wordt thans in alle vormen zyner onmensche- lijkheid en onmeedoogendheid. De Chineezen verzetten zich hardnek kig en niet zonder succes tegen de Japansche indringers en overwel digers. In het noorden zijn de Japanners er nog steeds niet in geslaagd om de strategisch uiterst belangrijke Nankau-pas op de Chineezen te veroveren en aan de kust stuiten de indringers in en rond de inter nationale millioenenstad Sjanghai op een tot nu toe van Chineezen ongekend verweer. Een bom slaat in. 500 dooden. Een vreeselijke tragedie heeft zich in Sjanghai afgespeeld. Ruim 500 Chineesche burgers en enkele Europeanen en Amerikanen vielen ten offer aan een verkeerd gerichte bom uit een Chineesche vliegma chine, welke bom waarschijnlijk was bedoeld voor een der in de haven liggende Japansche oorlogsschepen, maar in de internationale concessie terecht kwam. De verkeersweg, genaamd „Grand Monde", bood een ontzettend schouw spel. De grond was bedekt met verscheurde lijken en de muren waren met bloed bespat. De politie der Fransche concessie deelde mede, dat tengevolge van bom-explosies in de Avenue Edouard VII niet minder dan 456 personen werden gedood, terwyl 828 anderen verwondingen opliepen. Van de gewonden zijn er inmid dels tientallen overleden. Een ander bombardement werd door ,de Chineezen uitgevoerd boven den Nankingweg. Hier vielen twin tig dertig slachtoffers, waaronder twee personen van Amerikaansche nationaliteit, namelyk Frank Raw- linson, een der meest vooraanstaan de zendelingen in China, en zijn dochter. Dat het aantal slachtoffers zoo groot is, vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat tienduizenden Chinee 3che vluchtelingen zich „vei ligheidshalve" in de straten der beste vrienden. Ik denk er werkelijk sterk over voorloopig niet van hier weg te gaan. Langzamerhand zal de tijd aanbreken, dat er een verande ring moet gebracht worden in de opvoeding van Soledad. Ik acht het voor haar beter, da( zij over een of twee jaar naar een Europeesche kostschool gaat, in plaats van de eenzijdige studie bij miss Lawton voort te zetten de/.e laatste is het trouwens zelfs op dat punt met mij eens. In dat geval zou ik toch gaarne min of meer in de nabijheid van mijn kind blijven en 't zou niet gaan dat ik in Argentinië en zij 1 ier in Europa bleef. Ik heb reeds een paar plannen in mijn hoofd, die ik in ver band daarmee denk ten uitvoer te brengen, doch ik moet daar nog eens ernstig over nadenken. Om te begin nen zal ik een paar rijpaarden moeten aanschaffen, want Soledad was daar ginds zoo aan 't paardrijden gewend en heeft er me hier al zoo dikwijls om gepaaid, dat ik er wel aan zal moeten toegeven. Buitendien boud ik er zelf ook veel van en onze oude rijtuigknol kan ons nu eenmaal daar voor niet dienen. Eenige dagen later reisde hij naar j den Haag, waar hij een uitmunten- j den hunter en een fijn gedresseerde cob kochtde eerste als rijpaard voor hemzelf en de andere voor Soledad. Ook schafte hij een puike auto aan, om grootere tochten te ondernemen. Overigens leefde hij zeer kalm en eenvoudig op Otter beek de bekwame trouwe huishoud ster van den ouden heer Delmotte had nog geen enkele aanwijzing ont vangen verandering in hare menus te brengen of iets aan de oudherkomstige 1 huisorde te veranderen. Wordt vervolgd. internationale concessie hebben samengepakt. Maandagmorgen hebben de Ja panners het offensief te land, te water en in de lucht tegen de Chi neesche stellingen geopend, nadat zy deze tevoren uit de lucht hadden gebombardeerd. De JapaDsche vliegtuigen hebben het vliegveld Hoengjou gebombar deerd. Alles was 'n ongeluk. De regeeringen van Frankryk, Engeland en de Vereenigde Staten hebben by het Chineesche ministerie van buitenlandsche zaken geprotes teerd tegen het bombardement van de internationale concessie. In een rapport heeft de escadrille- leider medegedeeld, dat de bommen per ongeluk zijn gevallen, als ge volg van beschadiging der bommen- rekken door het Japansche afweer geschut. Tsjang Kai Sjek heeft inmiddels beloofd, dat de schuldige vliegeniers voor een krijgsraad zullen worden gebrachthy hoopt op deze wijze de verontwaardiging der buiten landsche mogendheden te bezweren. De burgemeester van Sjanghai heeft verklaard, dat de Chineezen wel gedwongen zijn om het oorlogs geweld ook tegen de internationale concessie te richten, daar de Ja panners dit gebied tot militair punt van uitgang van hun actie tegen China kiezen en o.m. afweergeschut hebben opgesteld op sommige par ticuliere gebouwen. Dit laatste wordt, na ingesteld onderzoek door vertegenwoordigers van neutrale mogendheden, ontkend. Deze vertegenwoordigers hebben den Japanners ook vergunning ge geven om hun oorlogsschepen in de haven te laten, teneinde zoo noodig te kunnen optreden ter bescherming van leven en veiligheid der 30.000 in Sjanghai gevestigde Japansche burgers. Treedt van Zeeland af In België blijven de geruchten aanhouden, dat min. president Van Zeeland in het Dajaar zal aftreden en waarschijnlijk zou worden opge volgd door den socialist De Man. Of de katholieken een socialistischen premier zouden aanvaarden Van Zeeland, zoo heet het, zou Franck opvolgen als president van de Nationale Bank. Franck's positie wordt onhoudbaar geacht in verband met geruchten over zijn beleid. De regeering zal binnenkort on getwijfeld tot een reorganisatie van de Nationale Bank overgaan en na de heropening van de Kamerzitting aan het parlement mededeelingen doen over wat zich by deze Bank heeft afgespeeld. Het aftreden van Van Zeeland wordt verwacht bij de opening van de Kamer, nadat hij aan deze rapport zal hebben uitgebracht over het gevoerde regeeringsbeleid. Korte berichten. v Een aantal Russen, die wederom een vlucht poogden te maken via de Noordpool naar Amerika, zijn in de Poolzee moeten landen. Moskou zond ter reddiDg vliegtuigen en een ysbreker uit. Boven het vliegveld Hannover is een Duitsch vliegtuig neergestort en in brand geraakt. De acht in zittenden kwamen om het leven. Het miDisterie van luchtvaart heeft medegedeeld, dat het veronge lukte vliegtuig geen militair, noch een burger vliegtuig was, doch een toestel, dat gebruikt werd voor proefnemingen. De acht slachtoffers zijn allen Duitsche burgers. In een aanval van waanzin heeft een Beiersche boerin vier van haar kinderen in de Isar verdronken. De kinderen waren allen jonger dan zeven jaar. De vrouw werd juist gegrepen, toen zij haar vijfde kind eveneens in de rivier wilde werpen. Tijdens automobielwedstrijden te Pesoara (Italië) om de zoogenaamde Gaerbo-beker, vlogen de Italiaansche en Engelsche renners Érmini en Tongue tegen elkaar. Een der auto's schoot in het publiek, dat langs de kanten stond. Een onbeschrijfelijke paniek maakte zich van de menschen meester. Onder de toeschouwers vielen vier dooden. De Italiaansche auto-renner Ermini ligt op sterven. Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veilingver eeniging van Maandag was de aan voer 1.800.000 eieren. Kipeieren van f 3.30 tot f 4. Kleine eieren van f 2.40 tot f 3.20 Eendeieren van f 2.50 tot f 3. ROERMOND. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 3.850.000 eieren. Kipeieren van f 2.40 tot f 4. Eendeieren van f 2.60 tot f 3.00 wordt aangeboden in ruil voor zyn hulp. d'Artagnan heeft niets van het gesprek gehoord, maar als de koets van Milady weg rydt, daagt hy den graaf uit tot een duel. De eenige voldoening, die hy krijgt is een gat in zijn hoofd door een slag met de kolf van een pistool van een lakei. Als d'Artagnan in Parys is, brengt hy den aanbevelingsbrief van zijn vader aan Tréville, kapitein van de Musketiers. Tréville deelt d'Artagnan mede, dat hij alleen musketier kan worden door twee jaar als kadet te dienen of door daden van groote dapperheid. 's Middags krijgt d'Artagnan ruzie met Athos, Porthos en Aramis, drie musketiers, die het zwaard weten te hanteeren als geen ander. Tijdens het duel bewijst d'Artag nan, dat hij tegen Athos is opge wassen. Manschappen van de lijf wacht, bittere vijanden van de musketiers, trachten de vier jonge mannen te arresteeren om dat ze aan het duelleeren zijn. d'Artagnan sluit zich nu bij zyn tegenstanders aan en met zijn vieren drijven ze deze op de vlucht. Zoo worden de drie vyanden vrien den. De vier jonge mannen zweren eeuwige vriendschap onder het motto, een voor allen, allen voor een. De vele gebeurtenissen die thans elkander opvolgen zijn te veel om hier te beschrijven, alleen dit nog, het is een film waarmee iedereen zal zijn ingenomen. De film voor allen. VENRAY, 21 Aug. 1937. Luxor Theater. Deze week gaat hier de groote historische film „De Drie Musketiers" volgens den gelijknamige roman van Alexander Dumas. Een waar meester werk der cine mat egrafie van ridders zonder vrees of blaam. Onderweg naar Parys, waar de jonge d'Artagnan carrière hoopt te maken, komt by een dame te hulp, die naar hij meent in nood verkeert. De man, die de koets van Milady de Winter heeft aangehouden is evenwel geen struikroover, maar de graaf de Rochefort. De Rochefort duwt d'Artagnan op zy en deelt de dame mede, dat hij een poging zal doen den Franschen troon te bezetten. Hy geeft haar een geheim verdrag, dat hy ter hand moet stellen aan den hertog van Buckingham, den Engelschen minister-president, waar in den hertog de provincie Bretagne Dure appels. Op de groote verkooping van hard fruit welke Vrijdagavond te Eist (Betuwe) gehouden is, werd voor ongeveer f 20.000 in totaal besomd. De duurste boomgaard leverde f 2260 op. Naar schatting worden goudreinetten betaald tot f 6 per per H.L., andere soorten appels noteeren zoo ongeveer f 3.50 tot f 5.50 per mud aan den boom. In de Over-Betuwe zit een goed gewas appels, in tegenstelling met elders, waar nogal wat van de aan vankelijke hoopvolle verwachtingen de bodem is ingeslagen. Rekent men de plukloonen en het risico by de prijzen op het hout, dan ligt daarin de zekerheid opge sloten, dat in dit najaar de winter appels prijzig zullen zyn. De omzetbelasting. Naar aanleiding van het feit, dat de omzetbelastingwet op 1 Januari 1939 zal komen te vervallen', heeft de Kamer van Koophandel voor Utrecht, zich in een adres tot den minister van Financiën gewend. In dit schrijven herinnert de Kamer aan de voor s ryks financiën uiterst moeilyke omstandigheden waaronder deze wet tot stand is gekomen. De wet aldus adressante draagt een crisiskarakter, weshalve haar werking terecht aan een bepaalden termijn is gebonden. Het bedrijfsleven vertrouwt er op dat de regeei-ing geen maatregelen zal voorbereiden, welke tut voort zetting van de wet in eenigerlei vorm zouden voeren. Hiertoe lijkt des te meer reden aanwezig, wanneer men rekening houdt met het algemeen ganstiger aspect, hetwelk de toestand van de inkomsten van het rijk na genoeg over de geheele lijn te zien geeft. De Kamer'meent, dat de regesring het heffingspercentage geleidelijk zou kunnen verminderen, daar dooi de toegenomen bedryvigheid en de stijging der marktprijzen de opbrengst der belasting by vooitduring stijgende is. De Kamer is van oordeel, dat verlaging van het heflingspercentage aan de koopkracht van den consu ment ten goede komt, terwijl zij tevens leidt tot vergrooting van de bedryvigheid in handel en industrie. Drinken van Lysol met doodelijken afloop. De in het liefdegesticht te Mill ge huisveste J. H., die in de meening verkeerde uit een flesch bessensap te drinkèn, heeft per abuis een flesch lysol genomen. Ofschoon de hulp van Dr. Arntz spoedig werd ingeroepen heeft zulks niet meer mogen baten en is de ongelukkige man, die ruim 76 jaar oud was, na eenigen tyd tengevolge van vergiftiging over leden. Slag van een koe tijdens het melken.. Een landbouwersknecht te Wanroy kreeg tydens het melken der koeien, van een der dieren zoo'n hevigen slag tegen zyn buik, dat hy bewus teloos in de weide viel. Toen hij wederom by zichzelf kwam (niemand was van het voorgevallene getuige) gevoelde hy hevige pijnen, doch kon nog op eigen kracht naar huis toe gaan. Bij onderzoek werden inwendige kneuzingen geconstateerd. Dc Coloradokever. Eenige dagen geleden werd voor de tweede maal de Coloradokever in ons land gevonden, en wel te Baarlo (L.). Ditmaal waren het levende kevers, die uit den grond kwamen. Alle noodige maatregelen worden door den Plantenziektenkundigen Dienst getroffen. Met den grootsten nadruk wordt er daarom op gewezen, dat het van het hoogste belang is, dat alle land bouwers, vooral die in Limburg, Noord-Brabant en Zeeland, nu nog met groote nauwkeurigheid op de aanwezigheid van den kever in hun aardappelgewas letten, aangezien als de kever zich door onoplettendheid verspreiden kan, dit voor hen en voor vele anderen zeer groote nadeelen kan opleveren. Dab'ng der werkloosheid blijft voortduren. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling deelt mede, dat in de week van 25 t.m. 31 Juli 1937 by gesubsidieerde vereenigingen met

Peel en Maas | 1937 | | pagina 6