Met P. Maessen J. A. K0RT00M1I Buitenland. Kloppende hoofdpijn Ons weekpraatje. Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten It TJ o® strsd:w, hl AdH M MEUBILEER NG Komt onze »r De grote eonciie tocht van vrouwen en kinderen te onderhandelen. De toezegging, die de ambassa deur hierbij gemachtigd was te doen behelsde, dat deze vrouwen en kin deren tot het einde van den strijd onder de bescherming van het Corps Diplomatique te Madrid zou den verblijven. Het verleenen van asyl werd verder in de nota gekenmerkt als een der oudsie menschelyke rechten, dat daarenboven in het onderhavige geval voor het meerendeel toepas sing vond ten behoeve van vrouwen en kinderen om deze te beschermen tegen groepen eu individuen, „waar mede de Regeering van Uwe Exc. zich noch zal kunnen, noch zal wil len solidariseeren". Bruin staat sportief Alleen AMILD A-zonnebi uincrême bevat Pigmentol dat Uw huid, óók bij geen zon, direct mooi bruint en zonnebrand voorkomt. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. OORLOG IN HET VERRE OOSTEN Japansch-Chineesche gevechten Geleidelijk, maar zeker, verovert Japan het ontzaglijk groote Chinee- sche gebied en het bezit daartoe een eigenaardige methode. Ter bescherming der Japansche onderdanen in China legert de re geering van Tokio hier of daar in Chineesch gebied Japansche troepen. Als die er een poosje zyn, ontstaat er altijd een of ander „incident", hetwelk den Japanners gelegenheid biedt tot het nemen van krasse maatregelen, het verdrijven b.v: van de Chineesche militairen en het vormen van een provinciaal „auto noom" bestuur. Dat laatste wil dan zeggen, dat de een of andere Chinees, die hand- langersdiensten aan Tokio wil be wijzen, tot „gouverneur" of iets dergelijks wordt aangesteld. Aldus ontviel Mandsjoerije aan China en kwamen daarna opk eenige noordelijke Chineesche provincies onder Japanseh toezicht. Steeds zuidelijker zakten de Ja pansche troepen af en aldus ont stond vorige week het al lang ver wachte „incident" in de buurt van de vroegere Chineesche hoofdstad Peking (Peiping). Te toevalliger is het incident, nu het samenviel met pcgingen van de Centrale Chineesche regeering om haar gezag in de Noordelijke pro vincies zooveel doenlijk te herstel len. Het heet zóó te zijn toegegaan Japansche militairen zouden inde buurt van Peiping een nachtelijke oefening hebben gehouden, toen ze werden overvallen door Chineesche militairen. Toen kwam van het een 't ander en het „incident" ontwikkelde zich tot een veldslag. De Chineezen beweren, dat zij het waren, die door de Japanners waren aangevallen. Hoe het zij, sedert dat nachtelijk incident zijn de tegenstanders her haaldelijk slaags geweest met el- der; slechts nu en dan werden de gevechten onderbroken om op de bekende Oostersche manier met el kaar te gaan onderhandelen. Er moeten wederzijds vele dooden zijn gevallen. ERNSTIGE TOESTAND. Het schijnt, dat het Chineesche leger, dat tegenover de Japanners staat, beter is toegerust dan we van een Chineesch leger gewoon zijn. De mannen worden bovendien ge dreven door een begrijpelijke fana tieke haat tegen de indringers en schijnen tot ernstigen weerstand bereid te zijn. Ook de centrale regeering te Nan king toont zich energieK. Er worden versterkingen, w.o. vliegtuigeskaders naar het front gezonden. Maar ook de Japanners voeren machtige versterkingen aan; over en weer is men bezig zich in te graven. Het Japansche ministerie van oor log heeft in een communique o.m. gezegd: „De Chineesche troepen te Loe- kautsjiau hebben geweigerd zich te laten ontwapenen en nemen een vij andige houding aan. De Chineezen trekken versterkingen samen aan den linkeroever der Jingting." „In Japansche legerkringen legt men er den nadruk op, dat het in cident het vijftiende is binnen wei nige maanden. Men schryft dit toe aan het in Maart j.l. door de Kwo- mintang genomen besluit, het gezag van Nanking over de autonome re geeringen van Hopei en Tsjahar te herstellen". Aan den rechteroever der rivier de Jinting hebben de Japanners loopgraven aangelegd. Aan den linkeroever der Jinting versterken de Chineezen hun stel lingen. Jonge Chineesche soldaten zijn hier, naar United Press meldt, in allerijl bezig loopgraven en prik keldraadversperringen aan te leggen. De Chineesche soldaten zyn in khaki-uniformen gekleed en met machinegeweren uitgerust. Zij ver klaarden vast besloten te zyn, zich tot het uiterste te verzetten tegen elke eventueele poging der Japan ners zich een weg over de rivier te banen. Met de verdediging van Peiping heeft de Nanking-regeering generaal Feng Tsji Tsjang en een der opper- officieren van het 29ste leger be last. Troependeelen van dit leger heb ben ten Zuidoosten van Peiping ge legen vliegterrein Nanjoean bezet. De lucbtdienst Peiping—Tokio is gestaakt. De Japansche eischen. De Japansche keizer, die op een zijner buitenverblijven vertoefde, is naar zijn hoofdstad Tokio vertrok ken om overleg te plegen met zijn raadslieden. De Japansche regeering heeft zich daarna bereid verklaard tot verdere onderhandelingen met de Chineesche regeering, mits deze eerst haar leedwezen betuigde, de „schuldigen" beloofde de straffen, schadevergoe ding aan de Japanners toezegde en maatregelen zou nemen tegen anti- Japansche agitatie in het land. In Nanking schijnt men niet be reid om zich tot nieuwe vernederin gen te verplichten. Frankrijks financiën. De Fransche minister van Finan ciën heeft eerst in den ministerraad en daarna tegenover de pers, iets van zijn plannen tot herstel van Frankrijks financiën medegedeeld. Deze plannen beoogen 8 milliard nieuwe inkomsten te brengen op de gewone begrooting en 21/, milliard op die van de spoorwegen. We zullen strijden, zoo verzekerde hij, tegen de speculatie. Alls overtredingen zullen overeen komstig de wet worden gestraft, terwijl de staat het rechtvaardig oordeelt, dat de voordeelen van hen die tegen den franc hebben gespe culeerd door den staat in beslag worden genomen. Op de tweede plaats zullen wij, alvorens het land nieuwe offers te vragen, de belastingontduiking tegen gaan. Het systeem, dat wy hiertoe zullen volgen is volledig doeltref fend. Verder zal de regeering een ver hooging van de productiebelasting vragen, alsmede een regeling van de douanerechten, teneinde de bescher ming te geven, welke noodig is ge worden door de verhooging van de prijzen in Frankrijk. Ook de zegel-en registratiekosten zullen worden vermeerderd. Geen belasting zal worden ge heven op de eerste behoeften en ook de rechten op de benzine zullen niet worden verhoogd, in verband met het toerisme. De kosten van het vervoer van vee en levensmiddelen op de spoor wegen zullen worden vermeerderd en maatregelen om de verhouding tusschen de prijzen van groot- en kleinhandelaren te regelen zullen worden genomen. De minister verklaarde verder nog dat de sociale maatregelen, waaraan het volk zooveel waarde hecht, be houden zullen blyven, doch ieder moet begrijpen, dat we samen moe ten werken en dat men al zyn krachten moet inspannen. De strijd tegen den „Antichrist". In alle katholieke kerken van het Duitsche rijk is Zondag een schrijven voorgelezen, waarin wordt aange spoord tot eensgezindheid tusschen katholieken en protestanten in den strijd tegen den „Antichrist". In den brief worden de katholieken gewaarschuwd, geen geloof te schen ken aan de berichten in de Duitsche pers over katholieke kwesties. De Duitsche bladen worden ervan be schuldigd op steeds fellere wijze een anti-katholieke campagne te voeren, waarbij vele berichten vaak niet in overeenstemming zijn met de waarheid. De boodschap verzoekt allen ge- loo\igen hun kerk in dezen ki Pieken tyd trouw te blijven en spreekt haar voldoening er over uit, dat ook in de protestantsche kerk de geloovigen zich niet op een dwaalspoor laten brengen. Zelfs geen arrestaties of andere beproevingen kunnen de protestanten bewegen, hun kerk ontrouw te worden. Indien allen het christelijk geloof trouw blijven, zal zich alles ten goede keeren. „Alle christenen, aldus besluit de boodschap, moeten zich aaneen sluiten en zich niet laten verstrooien in den strijd tegen den „anti-christ". Alle predikanten van de belijdenis kerk hebben heden van den kansel een oproep tot de geloovigen voor gelezen, waarin wordt verklaard, dat de leiders van de Luthersche kerk deze week aan de regeering zullen vragen, een oprechten vrede met de kerk te sluiten. In de kerk van Dahlhem heeft superintendent Dibelius een brief voorgelezen, welken de predikant van deze parochie, ds. Niemoeller, in de gevangenis heeft geschreven. Deze spoort hierin zyn schapen aan, den moed niet te' verliezen. Hitte in Amerika eischt 300 dooden. Het door de hittegolf veroorzaakte aantal dooden bedraagt thans 221, terwijl tydens het weekend 93 per sonen verdronken zyn. Zondagavond heeft het boven New- York geonweerd, waardoor eenige verlichting is gebracht. In deze stad alleen zijn Zondag 29 bewoners door de warmte bezweken. De hittegolf in de Vereenigde Staten duurt nu reeds vier dagen. Te New-York heerschteen tempera tuur van 36 graden Celsius en in het Westen, o.a. in Iowa stijgt het kwik tot 40 graden. De weerberichten voorspellen geen verandering van weer. Duizenden hebben de laatste nachten doorge bracht in de parken en aan de stranden. Volgens de jongste statistieken hebben in totaal 300 menschen het leven verloren als gevolg van de hittegolf. Een Goede Huidver zorging Witte Purol wryft onzichtbaar weg in de huid en is daarom zoo geschikt voor gebruik overdag. Dit houdt de huid zacht en mooi en voorkomt en geneest zonnebrand en vervellen. Doos 30 ct. Spionnage-affaire in Luik ontdekt. Te Luik heeft men in de kazerne Fonck, waar het derde regiment artillerie is gelegerd, een spionnage- affaire ontdekt. Een kast, waarin belangrijke docu menten lagen, was opengebroken en de inhoud ontvreemd. De vermoedelijke dader is voort vluchtig. Men denkt, dat hij is uit geweken naar een naburig land, voor welks rekening hij heeft ge werkt. De gestolen documenten waren opgeborgen in een kast, welke ge plaatst was in het bureau van den staf. Het slot van de kast was ver nield. Behalve documenten werd ook een bedrag aan geld medegenomen. De auditeur-militair werd dadelijk ver wittigd. Hij stelde direct een onder zoek in en liet appèl houden, waarbij bleek, dat een brigadier (korporaal) ontbrak. Deze man wordt ervan verdacht, de agent te zijn van een buitenlandschen spionnagedienst. Daar men vermoedt, dat er ook burgers bij de zaak zijn betrokken, houdt ook het parket van Luik zich met de aangelegenheid bezig. De hevigste hoofdpijn bedaart spoe dig door Mijnhardt's Hoofdpijn poeders. Per stuk 8 cent, doos van 6 stuks 45 cent. RADIO-GENOT. Ik zal geen woord kwaads zeggen van de radio ze was van een aangename verrassing voor me, toen ze in mijn leven werd ingeschakeld en dat leven zou iets van zijn aan trekkelijkheid inboeten, als ik de kraan zou moeten gaan missen, waaruit ik mijn muziek tap of het gesproken woord, dat me in een of andere richting poogt op te voeden. Juist omdat ik 't genoegen en de ontspanning, wélke mijn toestel me bieden, zoo waardeer, ga ik er zuinig mee om. Niet om financieele redenen maar om mijn smaak niet te be derven. De meeste menschen vinden een taartje op z'n tijd lekker, maar wie zich bij eiken maaltijd aan taartjes ou trachten te verzadigen, krijgt er al héél gauw een afschuw van, of hij raakt den smaak ervan volkomen kwijt. Op 'n roomhorentje zal hij zitten kauwen als een ander op een droge korst brood. Ik zet mijn toestel regelmatig aan voor het beluisteren op verschillende stations van de persberichten. Deze hebben nu eenmaal mijn permanente belangstelling. En als 't onderwerp me interesseert, zoek ik een of an dere rede te beluisteren. Soms, als ik niets beters te doen heb, „zoek" ik den aether af, om te zien, of ik van hier of daar iets kan opvangen dat aanslaat op mijn oogenblikke- lyke geestelijke gesteldheid. Dan kan plots de een of andere theoloog al mijn aandacht verwer ven voor zijn verklaring van een bijbeltekst. Of ik verbijt mijn inner lijke onrust op de wilde klanken van oeuvre van Tsjaikowski; dan wel: ik laat myn fantasiën deinen op het golvende rythme van een wals van Strauss. Dan geniet ik van een radio. Maar ik kan nu eenmaal geen Strauss aanhooren, als ik aan indi gestie lijd en ik gruw van de knap ste ontleding van theologische twist punten, wanneer myn ziel, bevangen door de grootheid Gods in een zon- stralende natuur, van binnen-uit een onweerstaanbaar „Credo" galmt. Een uitzending kan zoo goed ver zorgd zijn als mogelijk is, de knapste artisten mogen al voor de micro foon staan, de grootste geleerde moge van zyn kennis bereid zyn over te dragen wanneer de hon ger, althans de trek er niet is, smaakt geen enkele boterham, hoe de „meubileering" derzelve overigens ook moge zyn. Heel veel menschen bederven het radio-genot, dat hun deel zou kun nen zyn, door hun toestel van den morgen tot den avond „aan" te laten staan. Het schijnt, dat sommigen daar toe komen uit vrees, dat hun iets zal ontgaan wat hun belangstelling zou kunnen hebbenanderen voelen zich geschaad, wanneer ze voor hun goede geld niet zooveel verwerven als maar mogelijk is. Typisch Neder- landsch en volksch is zulke gedach- tengang. Wie den heelen dag de radio heeft „aan" staan, hoort practisch weinig of niets meer van hetgeen deze voortbrengt» Misschien wiegt men in zoo'n geval nog instinctmatig de heupen, als „An der schonen blauen Donau" door de kamer galmt, maar als iemand onverwachts het toestel af zou zetten om daarna aan het radio-slachtoffer te vragen wèt er laatstelyk werd gegeven, dan kreeg men misschien ten antwoordrecep ten van Kers. Het radio-misbruik is vooral ergerlyk in café's. Dat ervaar ik vooral in dezen vacantietijd. Daar zijn de luidsprekers een plaag ge worden voor de gasten, een feite lijkheid, welke volstrekt niet wordt ingezien door de exploitanten dezer zaken, die steen en been klagen over den slechten tyd, maar voort gaan met hun klanten via Hilversum, Huizen, Pary's of Keulen, de deur uit te jagen. Caféhouders schijnen te redenee ren ik heb voor het toestel betaald en ik betaal bovendien belasting voor de radiomuziek, nou zullen m'n klanten er ook voor de volle 100 pet. van genieten. Het ding davert en tatert den heelen dagde caféhou der beseft geen oogenblik meer, wat het ten gehoore brengt, maar de moe-gefietste klant is gedoemd om een kniples van mevr. Ida de Leeuw van Rees aan te hooren, weerberich ten en koersen te verwerken in een taal, die hy niet verstaat, Johan Sebastian Bach te genieten, terwijl hy met zyn meisje over de liefde zit te praten of 'n wals van Strauss te dulden, niettegenstaande zijn eenig verlangen uitgaat naar talkpoeder op een dank zij een fietszadel doorgezeten lichaamsdeel, 'n Paar veekooplui zitten misschien in 'n hoek van de zaak te zwetsen, terwijl 'n pastoor een godsdienstig half uurtje per luidspreker ten beste geeft of „pandoer met vijftig" klinkt op van de kaarttafel, détoneerend tegen de stemmige klanken van een psalm. Radio kan een genot zijn, omdat 'n goed toestel het doorkomen van een van velerlei stations met zeer onderscheidene programma's, naar keuze mogelijk maakt, 'n Verstandig mensch zoekt zich dan ook iets, dat zijn oogenblikkelijke interesse heeft. In een café of welke openbare ge legenheid ook, waar menschen samen komen van allerlei geestelijke stan ding, van verschillende smaken en van vaak zeer tegengestelde stem mingen, is een radio een kwel-ding. Een draadlooze uitsmijter van zeer gewenschte klanten. Als de exploitanten van openbare lokaliteiten dat begrepen, zooals men zulks in het buitenland pleegt te begrijpen, dan zouden ze het kwel-ding uitbannen en aldus klan ten behouden te winnen. Want die zoeken vooral verpoozing door rust. VENRAY, 17 Juli 1937. Tegen een boom gereden. De heer van Eekeren, gemeente secretaris te Bergen, die verleden Zondag een uitstapje per motor rijwiel maakte naar de Heide, had bij zijn terugreis 't ongeluk op de Langstraat tegen een boom te rijden. Bij zijn val liep hij een paar ernstige wonden aan het voorhoofd op en bleef een paar minuten bewusteloos liggen. Dokter Vercauteren constateerde een lichte hersenschudding en achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Het hoofd der school, de heer Nikkessen uit BergeD, die achter op den motor gezeten was, liep slechts enkele lichte verwondingen aan het been op. Bekroond. Door de bekroonde Fanfare „St. Catharina" te Leunen werd j.l. Zondag een volksconcert gegeven op de Groote Markt te Venray. Onder de leiding van dirigent Jah Dietz viel er van dit kranig fanfarecorps mooie muziek te genieten o.a. de concoursnummers van Heel. Een talrijke schaar muziekliefhebbers beeft van dit concert genoten. Na de pauze was per telefoon bekend geworden, dat aan directeur J. Dietz den directeursprijs te Heel was toe gekend en aan de Fanfare de eere- prys afd. Fanfares. Na felicitatie door den Voorzitter werd een „lang zal hij leven" ingezet voor den directeur. Na afloop volgden vele felicitaties aan den dirigent. Geslaagd. Deze week slaagde te Arnhem onze dorpsgenoot Joh. van den Hom- bergh, Nachtegaal M 78 voor het diploma Belastingconsulent, waarop t recht is verleend tot 't toetreden als lid der Nederlandsche Vereeni- ging van Belastingconsulenten. HOLTHEES. Zondag had alhier vanwege de schutterij „O.L. Vr. Gilde" een onderlinge schietwedstrijd plaats waarvan de uitslag is als volgt le prijs A. Janssen, 2e prijs W. Smits, 3e prys A. Bonants, 4e prijs K. Koenen5e prijs W. Loonen. OVERLOON. De alhier gehouden vlaggetjesverkoop ten bate van de K.R.O. bracht f 15.20 op. Emdhovenaar geronseld 1 De verdwyning van een inwoner van Eindhoven heeft de politie autoriteiten voor de vraag gesteld, of er wellicht in deze stad lieden aan 't werk zijn, die menschen trach ten te winnen voor den strijd in Spanje. In ieder geval is .zeker, meldt de Tel., dat ondanks de con trole aan de grenzen de Eindhove- naar er in geslaagd is, zich aan te sluiten by de linksche strijdkrachten. Het is zeker, dat de verdwenen man geldelyk door een organisatie moet gesteund zijn. Het onderzoek in deze zaak, dat met groote zorg was ingesteld, heeft reeds aan het licht gebracht, dat de man 's avonds door eenige bekende communisten naar den trein is ge bracht, die in Roosendaal aansluiting geeft op de expresse naar Parijs. Van een der begeleiders kon men de identiteit echter nog niet vast stellen. Het verder onderzoek heeft het vermoeden gerechtvaardigd, dat de man geholpen of geronseld 'is door een communistische mantel organisatie, die te Amsterdam ge vestigd is. De Koninklijke marechaussee, die in de zaak gemoeid is, tracht thans na te gaan of er wellicht nog meer Eindhovenaren naar Spanje ver trokken zyn. Boterham met rattenvergif. In de gemeente Zwaag (N.-H.) heeft eenige dagen geleden,, naar «erst thans bekend wordt, een 74- jarige weduwe getracht haar veertig jarigen schoonzoon door middel van vergiftiging van het leven te be- rooven. Bedoelde weduwe woonde by haar schoonzoon in en de verhouding tusschen beiden was bijzonder slecht. Steeds waren er meeningsverschillen, die af en toe een zeer hef tig karak ter aannamen. Zoo was het ook enkele dagen geleden en als uitvloeisel daarvan, heeft de weduwe haar schoonzoon een boterham voorgezet, die zij voor dien besmeerd had met het bekende rattenvergift „Rodent." Deze proefde echter vrywel direct de scherpen smaak en heeft het brood dan ook onmiddellyk uit ge spuwd. Geringe vergiftigingsverschynselen deden zich slechts kort voor en de schoonzoon heeft dan ook geen aan gifte bij de politie gedaan. De burgemeester, wien de geruch- ter oore kwamen, heeft evenwel een onderzoek ingesteld, dat tot arrestatie van de bejaarde vrouw leidde, mede uit vrees voor herhaling van het gebeurde. De vrouw heeft een volledige bekentenis afgelegd en is op trans port gesteld naar Alkmaar. Tentoonstelling warmbloed- paarden te 's Bosch. Op 3 September a.s. wordt in de Bossche Veemarkthallen de groote tentoonstelling gehouden van warm- bloedpaarden, ingeschreven in het stamboek voor het Nederlandsche Tuigpaard. De vierdaagsche. Dit jaar 4400 deelnemers. Aan de Vierdaagsche Af stands- marschen van de N. B. v. L. O. die van 2730 dezer rond Nijmegen ge houden zullen worden, hebben zich 4400 deelnemers opgegeven. Het vorige jaar 3800. Voor de 30 K.M. zijn er 50, voor de 40 K.M. 2600, voor de 50 K.M. 500 en voor de 55 K.M. 1250 deelnemers. Er zullen ruim 600 dames meeloopen. De dagparcoursen zyn gelijk aan die van verleden jaar. Er is deelneming uit Engeland, Frankrijk, Duitschland, Zweden, Zwitserland en Oostenrijk. Nieuwe garnizoensplaatsen Naar verluidt, aldus de „N.R.Ct." heeft de generale staf bij het ont werpen van de nieuwe vredes-orga- nisatie der Koninklijke landmacht, in overweging, eenige nieuwe vredes- garnizoenen in het leven te roepen. Hiervoor schynen in aanmerking te komen Apeldoorn, Zutphen, Zwolle, Doesburg, terwijl mede in ovei weging is, het 4e half-regiment huzaren te Deventer te vervangen door infanterie garnizoen. Een en ander houdt uiter aard verband met het feit, dat het zaak is om den commandant der strategische veiligheid Noord en Zuid en de aan hen ondergeschikte vak commandanten der bewakingsgebie den ook in vredestijd eenige troepen te geven. Van ccn paard gevallen. Maandag is een zoon van den landbouwer Mettink te HeDgelo (G.) van zijn paard gevallen, doordat het dier op hol sloeg. Tengevolge van den val werd de ruggegraat van den jongeman zoo ernstig gekwetst, dat zyn onderste ledematen geheel zijn verlamd. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Zutphen overgebracht. R. K. L. V. B. Kring Horst-Venray. DE JAARVERGADERING. Voorzitter Lucassen zeide met speciale vreugde deze jaarvergade ring te willen openen omdat ln 1937 het eerste lustrum van den kring HorstVenray gevierd kan worden. Hij sprak verder den wensch uit dat de medewerking der clubs in de toe komst steeds over het algemeen zoo bereidwillig verleend zoo blyven mocht en waar noodig nog verbeterd. OVERLEDEN LEDEN HERDACHT. Aan het slot herdacht Spreker de afgestorven kringledende kring- secretaris J. Brouwers uit Meerlo het kring-commissielid Gijs Boeke- steijn de Meerlo-secretaris Jac. Kes- sels en het Oirlo-lid G. Nelissen. Uit de presentie-lijst bleek, dat slechts één club niet vertegenwoor digd was. Door de voorzitter werd de agenda even onderbroken om de afgevaar digden vanD.E.V. Arcen, dat voortaan bij den kring Horst is ingedeeld, te verwelkomen. Het financieel verslag werd nog niet uitgebracht, omdat nog eenige administratieve details op hetK.L.S. betrekking hebbende, geregeld moes ten worden. Op de eerstvolgende bijeenkomst zal dit financieel jaar verslag aan de orde komen. De kringcontributie bleef gehandhaafd op f 3 per vereeniging. Bij acclamatie de reglementaire verkiezing geschiedde reeds op de vorige kringvergadering werden als afgevaardigden voor de bonds vergadering van 25 Juli a.s. gekozen de heerenDr. v. d. Meerendonk, HorstH. Vissers, WanssumH. Joosten, BroekhuizenvorstA. Slits Venray en Leo Timmermans, Seve- num. DE VOORSTELLEN DER JAARVERGADERING. De bestuurs- en vereenigingsvoor- stellen voor de algemeene bonds vergadering werden vrywel allen conform d3 bondsadviezen geaccep teerd. Enkele voorstellen ontlokte eenige discussies. De kring-afgevaardigden werden verzocht met de wenschen der kring-clubs rekening te willen houden op de algemeene vergadering. UITREIKING KAMPIOENS- MEDAILLES. Achtereenvolgens werden door den voorzitter de kampioens-medailles uitgereikt aan de volgende clubs: Wanssum, H.S.C. II, Meterik I en II; America en Excelsior IIServatius, de eenige LV.C.B.-kampioen uit den kring werd speciaal gefeliciteerd. BESTUURSVERKIEZING. Het zitting hebbende bestuur werd in zyn geheel op één uitzondering na, wegens bedanken door toekom stig vertrek naar elders van den heer Leo Timmermans herkozen In plaats van het aftredend be. stuurslid werd gekozen de heer H. Derks, Venray. Het kringbestuur i3 dus als volgt samengesteld: voorzitter G. Lucassen, Horstsecretaris H. Vissers, Wans sum penningmeester H. JoosteD, Broekhuizenvorstleden W. Peeters, Venray en H. Derks, Venray. VERKIEZING KASCOMMISSIE. Door het bestuur werd voorgesteld de zittinghebbende leden ook nu weer te kiezen. De Sevenum-afgevaardigde van Enckevort, was echter van oordeel, dat het beter was, wanneer niet steeds dezelfde personen de kas controle verrichten. Na een kort debat hierover werd besloten de regeling van het stellen van candi- daten voor de kascommissie te laten geschieden zooals 't ook door den Bond gebeurd, n.l. twee vereenigingen worden door de clubs aangewezen. Die twee clubs wijzen zelf één van hun leden aan, welke zitting neemt in deze commissie. Door het kring- bestuur wordt één harer leden aan gewezen. Tenslotte werd de kascommissie als volgt voor 1937 vastgestelduit het bestuur H. Vissers, Wanssum uit de vereenigingenSevenum en Tienray. KRINGFEEST 15 AUGUSTUS. Op dien dag wordt door den kring haar traditioneel sportfeest georga niseerd. Een gedeelte der recette wordt o.a. ter beschikking van het Missie-comité gesteld. Het programma zal ditmaal bestaan uiteen voetbalwedstrijd, waarschijn lijk H.S.C. HorstServatius Venray motorwedstrijden door de gunstig bekend staande motorclub uit Zende ren en verder nog eenige athletiek- nummers. De medewerking tot volkomen slagen van dit sportfeest werd den clubs met nadruk verzocht. Iedere club zal één lid opgeven, dat dan in eigen gemeente speciaal met de propaganda belast wordt en verdere hulp verleenen zal bij de voororganisatie en de regeling. De meeste clubs voldeden hieraan op de vergadering. De achterblijvers zullen dit nog moeten doen, zoo spoedig mogelijk bij den kring secretaris. Een uitgebreid eere-ccmité zal worden samengesteld. Al de Noord- Limburgsche geestelijke en wereld- lyke autoriteiten zullen gevi aagd worden hierin zittijpg te willen nemen. Men zal hun niet lastig val len om financieele steun, doch alleen om hun moreele hulp. Het bestuursvoorstel om via den voorverkoop van entréekaarten tegen verminderden prijs, om zoo een kleine waarborgsom te kunnen vormen, werd na eenig debat, eenigszins gewyzigd, aanvaard, met 21 voor, 7 tegen en 1 blanco stem. Nu ver plichten de clubs zich per elftal minstens 10 entréekaarten a 30 cent te verkoopen. Vereenigingen met 3 elftallen echter een minimum van 25 kaarten. AFSCHEID VAN DE HEER TIMMERMANS. Voor den aanvang van de rond vraag sprak voorzitter Lucassen nog hulde en dankwoorden tot het schel dend bestuurslid de heer Leo Tim mermans, Sevenum. Als blijvende herinnering aan den kring noodspr. hem een gepast souvenir aan. De heer Timmermans dankte voor deze aardige attentie, waarby hy het bestuur en de ledén de verzeke ring gaf, steeds met groot genoegen te zullen terugdenken aan zyn wer ken voor de Noord-Limburgsche sport. DIVERSEN. De heer Derks uit Venray vroeg attentie voor de ongezonde rivali teiten, welke er momenteel heerschte tusschen de twee Venraysche clubs Servatius en De Valk. Om hierin verbetering te brengen vroeg hij de hulp van het kringbestuur en de openbare opinie. Ree<j|j Servat;,^e£ wedem*11 een dan al"J*sPelJ 'jaar. j/.É611,. v°orloc-.yrs-t sing ('.•Jjlff verandJ®£e en spor^ e De '«et Vi compel»/' omdaf? ue mo&el*7 k; werkt. 6 aUoondPMt fulks %lei<J I lef de club,, aK-Od ^ber0( ken<1 =,t dt gaand, t Wllil •«ent Burei'„ ei Venrajbin t£ dat helE^j vai voor ha:.ek g Vrijden 10 middag „er3 danelili, J dag enipTk|( uur voaDi^j. Voorrüfginj kunnenbnen noodig .jn, bureau i^eeE |is verife tec Gemeeniijang namiddsj VenrajvUDi Burg^ e 4 VENLo de eenigingiMaa voer 2.1Heier Kipeiereln f Kleine v£ Eendeieiran ROERMJ. vereenigiifan aanvoer 4#0 KipeiereB Eendeiejan VENRATtasc VacM-i Mapjes iey 8 versthde Mapjes'ene tuk Mapjes Di-R Mapjes Yaiel Bloementan, Verkrije» in Fa. vale alsic Bij ons krijgt U voor de volle 100 procent Compleete SLAAPKAMERS in blank ti» 5 gebeitst, alsook de betere geschilderde l*rj meubelen, enz. Veerende OPLEGMATRASSEN, Kapok-, riol en stalen Gezondheidsmatras311 Ons eigen werk zet het fabriekswerk in iaa én in kwaliteit. - in Uurwerken, Goud, Zilve'M Gedipl. Horloger en gedipl.^e Antoniuslaan 50 L Bij mij blijven de OUDE PRIJZEN en st'" met eikelblad gestempeld (dus geen I of1' goud, let er vooral oi' Dus 14 karaats gouden TROUWRING#11* BRILLEN voor ver en nabij fl*s Op RECEPTWERK kunt U Enorme groote sorteering en schrifl* i Geen i^1

Peel en Maas | 1937 | | pagina 6