Th. Pouwels m slagerij chr. goumans Gemengde Berichten „Onze" Volkszang. Hn f, Advertentiën. geen consultatie bureau H. DONDERS OOGARTS zal AFWEZIG zijn van Zaterdag 24 Juli tot en met Maandag 2 Aug. Damesfasschen Joh. Claessens Onze Reclame 6 fijn porceleins goudrand tassen voor 60 ct. Imaakglazen P. HENDRIX SS» Hul >eiz EXTKO RESTTE Jc CU Fijne Viel Tkiu\ OPRIIN' f Jon{ boenk lugstfHe Slagè Waterlossingen. Nu de reeds lang bestaande Water lossingen in onze gemeente belang rijk zijn gewijzigd en uitgebreid en talrijke nieuwe op de leggers zqn geplaatst, hebben wij in dit nummer een begin gemaakt met het plaatsen eener lqst, waarop alle waterlossin gen voorkomen benevens hun loop. De gewone jaarlijksche schouw zal dit jaar gehouden worden van 16 tot 26 Augustus a.s. Zie bekend makingen hieromtrent volgende week Geslaagd. Op het op 12 Juli te Venray ge houden examen van de E.N.M.V. slaagde voor het diploma Costumière de dames M. Ewalts, Venray D. Vissers, Wanssum B. Smits, Casten- ray. Voor het diploma AT. v. Encke- vorst, A. Peters, T. Sijbers, A. Tielen, T. Selen, allen te Sevenum. M. Euwals te Wanssum, H. Muijsers te Venray, M. Wismans en M. Smits te Castenray. Zij genoten hun opleiding bij Mej. Voesten, Directrice-Hoofdleerares bq het Modevak en Kunstnijverheid— Onderwijs. Werk in Duitschland. A.s. Maandag zullen een 10-tal metselaars uit deze gemeente in de Duitsche grensstreek worden tewerk gesteld. Meerdere aanvragen zijn nog by de districts-arbeidsbeurs alhier ingekomen. Paardenrennen. De deelname voor de morgen alhier te houden paardenrennen is nog nooit zoo groot geweest als thans. Alle nummers zijn buiten gewoon bezet. Paarden van naam zijn ingeschreven en zullen aan den start verschijnen. De entréeprijzen zijn zoo laag gesteld, dat niemand hiervoor behoeft weg te blijven. Aan onze Ruiterclub ook thans weer het succes, dat deze jaarlqks te beurt viel. Krasse oudjes. Deze week zagen wij de 75-jarige H. v. d. Munckhof en de 75-jarige P. Aarts in het veld bezig met rogge, maaien. Met jeugdigen ijver hanteer den zij nog beiden de zicht, op een wijze, waaraan tegenwoordig menige jonge arbeiders een les konden nemen. Kosteloozc rijwielmerken. De Ontvanger der Directe Belas tingen enz. te Venray maakt hier door bekend, dat, behalve op de gewone kantooruren, voor het aan vragen en afhalen van kostelooze rijwielmerken te zijnen kantore, Stationsweg Nr. 7, zitting zal wor den gehouden 20, 21, 27 en 28 Juli en 5 en 6 Augustus e.k, telkens des namiddags van 7 tot 9 uur. Men gelieve, ter voorkoming van teleurstelling, zooveel mogelijk van deze uren gebruik te maken. Zegt het voort. Woensdag veroordeelde de Politierechter te Roermond D. A. D. 31 jaar te Venray verdacht van mis handeling van W. Siroen te Gemert op 23 Juni j.l. eisch en vonnis f 10 of 10 d. h. Ongevallenwetten. De werkgevers, die een verzeke- ringsplichtig bedrijf volgens de On gevallenwet 1921 of de Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922 uitoefe nen en bij de Rijksverzekeringsbank zijn aangesloten, worden in hun eigen belang er aan herinnerd, dat zq deze maand hunne ingevulde loonlijst over het eerste halfjaar 1937 ten Postkantore of ten kantore van den Raad van Arbeid moeten inleveren. De loonlijst over genoemd tijdvak moet ook worden ingeleverd als geen werklieden in dienst zijn geweest dit moet dan op de loonlijst worden vermeld. Vlekziekte. Op verschillende plaatsen in onze gemeente héerscht de vlekziekte onder de varkens. Voor velen weer een schadepost. P D V de Eendracht. Wedvlucht van Corbeil, afstand 408 K.M. Los 5.15. Eerste duif 11.19.44. Laatste duif 11.29.11. G. Philipsen 1 J. Strijbosch 2, 6 H. Arts 3 L. Coopmans 4, 5 J. Dinjens overduif. P D V de Zwaluw. Op Zondag 11 Juli hield boven genoemde vereeniging een wedvlucht met jarige duiven vanaf Melun, af stand 410 K.M. De duiven werden gelost om 6 uur met W.-wind. Aankomst eerste duif 12.10.30. Aankomst laatste duif 12.36.42. P. Kersten 1, 2 10 E. Vermeulen 3 G. Vissers 4 J. Verstegen 5, 11 H. Beterams 6, 7 H. Theeuwen 8 Gebr. Hendriks 9 G. Janssen 12 en overduif J. Vollebergh 13. gekookte metworst gesneden 25 ct. per half pond aan stuk 40 ct. per pond gek.schouderhani gesneden 35 ct. per half pond droogworst gesneden 35 ct. per half pond aan stuk 65 ct. per pond droge saucisse gesneden 45 ct. per half pond aan stuk 80 ct. per pond dit zqn specialiteiten van HORST. Door de gemeente-politie werden deze week een twintigtal ingezetenen bekeurd, allen in over treding wegens artikel 30, Algem. Politieverordening der gem. Horst, n.l. net niet knippen of opsnoeien van langs de openbare wegen of voetpaden staande heggen of struik gewassen. WANSSUM. Maandagavond had hier het examen plaats voor het diploma melkcursus. Dit werd afge nomen door den Rijksveeteeltconsu- lent Ir. J. Zuidema. Er waren 16 candidaten, waarvan er 14 het diploma behaalden. Dit waren de meisjes M. Gielen, J. v.d. Sterren, L. Maas, G. Cox, A. Hendriks, N. Lenssen, A. Lenssen, M. Metse- makers, M. v. Dyk, Cr. Gielen en de jongens J. GieleD, J. v. Dijk, M. Smits en A. Tax. De leerlingen genoten hunne op leiding bq Th. Camps uit Oostrum. Dinsdag had alhier een bijeen komst plaats van zaakvoerders van de L.L.T.B., waarna bezichtiging van de gebouwen van Landbouwbelang volgde. Na afloop werd door deafd. Wanssum een koffietafel aangeboden. Verschillende sprekers voerden hier- bq het woord. Na een dankwoord door den Voorzitter van de afd. Wanssum, werd deze goedgeslaagde bijeenkomst gesloten. De weg WanssumGeijsteren naar Maashees nadert zijn voltooiing. Het werk is zoover gevorderd, dat deze in den loop der volgende week geheel klaar zal komen. Hiermede zal dan de gemeente Wanssum alle op haar gemeente toeloopende wegen zoowel naar Venray, Well, Blitters- wijk, Meerlo in orde hebben. Het strekt in ieder geval het gemeente bestuur tot eere, dat voor een kleine gemeente als Wanssum de wegen voor het groote verkeer tot in de puntjes verzorgd zijn. Dit strekt menige grootere gemeente tot voor beeld. Dezer dagen had de heer V. alhier het ongeluk, zich met een steekbeitel zoodanig te verwonden, dat hierbij een pees geraakt werd. Hij moest zich onder dokters behan deling stellen. Op 22 Maart j.l. werd den heer Cr. Cox alhier, terwijl hij zich naar de markt te Venray wilde be geven, ter hoogte van huize „Sonne- vanck" te Venray aangereden door L. uit Oostrum. Het kantongerecht te Venlo eischti tegen L. een geldboete van f 75 en intrekking van het rijbewijs voor den tqd van drie maanden. Uitspraak 23 Juli a.s. Als getuigen waren hiervoor op geroepen Mej. Kroon en H. Baeten, beiden uit Venray. OVERLOON. Door jachtopziener A. Keizers werden een tweetal jonge vossen gevangen. Dit nieuws zal door vele kippenhouders en jachtliefheb bers in die buurt met vreugde worden vernomen. Morgen Zondag zal alhier in de parochiekerk de plechtige sluiting plaats hebben van de 7-daagsche noveen van den H. Donatus, patroon tegen onweer, 's Middags om 3 uur zal een plechtig Lof met predikatie worden gehouden, waarna processie door het dorp. 50-jarig jubilé Lourdcsgrot tc Tienray A.s. Zondag 18 Juli zal het feest van het 50-jarig jubilé van het op richten der Lourdesgrot in de kapel van Tienray feestelqk worden her- dacnt. De groote Maria-vereerder Pastoor Maessen z.g. stichtte in 1887 de Lourdesgrot in Tienray. De H.H. Diensten op a.s. Zondag 18 Juli zijn als volgt: Om 7 uur stille H. Mis; om 9 uur Hoogmis; om 10 uur Hoogmis met preek door den eerw. Pater Gardiaan uit Venray; om 3.30 uur plechtig Lof, kinder- hulde aan de Lourdesgrot, processie om de kerk met het Allei-heiligste en het aloude Genade-beeld van O. L. Vrouw, Troosteres der Bedrukten en daarna aanroepingen, zooals die te Lourdes worden gehouden. Aanbesteding Door den architect Grubben te Blerick werd ten raadhuize te Grub- benvorst aanbesteed het bouwen van een nieuw gemeentehuis. Er kwamen 21 biljetten binnen. Hoogste Th. Verhaegh, Tegelen, f 20860. Laagste G. Baten, Venlo, f 14750. De gunning werd aangehouden. Limb. Handels- en industrie- beurs. Reeds enkele maanden is het or ganisatiecomité druk doende met het treffen van voorbereidingen voor de Limburgsche Handels- en Industrie beurs, welke van 28 Augustus tot met 5 September a.s. onder de naam van 5de Vehate in Venlo zal worden gehouden. De grootsche opzet van deze ten toonstelling heeft de algemesne be langstelling gewekt en verschillende in ons land bekende firma's hebben zich reeds van een behcorlqke stands- ruimte verzekerd. De tentoonstellingshallen zullen opgebouwd worden op het Mgr. Nolensplein te Venlo. Het front is 60 Meter lang, de diepte 72 meter. De verschillende paviljoens zullen alle uitkomen op een groot midden terrein, waarbq een groote bloemen en plantententoonstelling zal gehou den worden. De opzet van deze Limburgsche Handels- en industriebeurs, heeft tot ver buiten Limburg, tot zelfs in het buitenland de interesse gewekt. Er is een eere-comité voor deze handels- en industrie-beurs samen gesteld, waarvan voorzitter is mr. B. Berger, burgemeester van Venlo, Plotselinge dood. Woensdagmiddag werd de 41-jarige handelaar P. Bruqnen te Panningen in een schuur achter zijn woning dood aangetroffen voorover liggend op een zak aardappelen, die hq bezig was te verplaatsen. Limburgsche studentendag te Beesel. Dit jaar houdt het Limburgsche Studentengilde van St. Servaas zijn landdag en kampdagen te Beesel van 48 Augustus. Nieuw postkantoor te Weert. Naar de Msb. verneemt, is over eenstemming bereikt omtrent de plaats, waar het nieuwe postkantoor te Weert zal worden gebouwd. Het terrein is gedeeltelijk eigendom van de gemeente en gedeeltelijk van particulieren gekocht en is gelegen aan den Wilhelminasingel. Bij den bouw wordt rekening ge- honden met de^noodige ruimte voor het onderbrengen van de rijkskanto ren van registratie en domeinen en van directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen en met de auto matiseering van de rijkstelefoon. „Vogelschieten" verboden In strijd met de wapen- en hinderwet Verleden Zondag nog hebben d Limburgsche schutterqen een mani festatie gegeven van kracht er onderlinge verbondenheid in het oud- Limburgsche schuttersfeest te Geleen En even later bereikt ons het op zienbarend bericht, dat het „vogel schieten", hetwelk sinds eeuwen de g'orie vormt van het Limburgsch schut terswezen, verboden is als zijnde in strijd met de wapenwet en de hinderwet. Tot heden heeft dit oer oude volksgebruik in ons land dog nooit van politiezijde eenige beden king gewekt. Thans echter hebben rijks- en gemeentepolitie te Obbicht bq Sittard er, voorlonpig althans, een einde aan gemaakt. De juridische zijde van het hierdoor gerezen pro bleem zal wellicht voor de recht bank haar definitieve oplossing vinden, want, naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling een princi- pieele rechterlijke beslissing uit te lokken. Of een dergelijke uitspraak ten aanzien van onze schutterijen in het algemeen en het „vogelschieten" in het bijzonder noodzakelijk is Wq meenen het te mogen betwijfelen, daar het hier naar ons van rechts kundige zijde wordt medegedeeld geenszins een dubieus geval betreft. Het oude volksgebruik aldus wordt ons verzekerd kan in ieder geval bestaan blijven, indien slechts aan bepaalde wettelijke voorschrif ten voldaan wordt. Inmiddels heeft het gebeurde te Obbicht in Limburg sche schutterskringen zeer groote verwondering en beroering gewekt. Het „vogelschieten" toch is de kern van het schutterswezen, het hoogte punt van ieder schuttersfeest. Zou dit oude volksgebruik onverhoopt moeten verdwijnen, dan zou zulks ongetwqfeld de ondergang beteeke- nen der eeuwenoude schuttersgilden. Zoo ver zijn we nog nietDe Ob- bichtsche schutterij heeft er voor- loopig al een oplossing op gevonden houdt haar oefeningen te Stein. Nieuwe burgemeester van Boxmeer. Bq Kon. besluit van 14 Juli 1937 is met ingang van 1 Augustus 1937 benoemd tot burgemeester der ge meente Boxmeer mr. A. J. J. M. van Hellenberg Hubar. Mr. van Hellenberg Hubar werd 12 Febr. 1906 in Tilburg geboren en is dus 31 jaar. Hij woont thans in Rijswijk, waar hij volontair ter gemeente-secretarie is. De nieuwe burgemeester van Boxmeer is de jongste broer van den burgemeester van Rqswijk mr. J. A. G. M. van Hellenberg Hubar. Onweer, windhoos, stortregen. Twee personen gedood* Donderdagmiddag heeft over bijna het geheele land een zwaar onweer gewoed, dat op verschillende plaat met een windhoos en hevige stortregens gepaard ging. Te Leiden, waar het onweer om streeks zes uur voorbijtrok, is de 35-jarige tuinder J. van der M. door den bliksem getroffen en gedood. Het slachtoffer was gehuwd. Hij schuilde met drie andere land arbeiders in een schuurtje achter de Rijn- en Schiekade. Een 70-jarige man, die naast hem stond, werd aan den schouder ge troffen en moest naar het academisch ziekenhuis worden overgebracht. Te Aalten, waar een buitengewoon hevig onweer zich om zeven uur ont- iastte, dat met geweldige stortregens gepaard ging, werd het dertienjarige dochtertje van den landbouwer Bul- sink op de Haart vlak bij de ouder lijke woning door den bliksem getroffen en gedood. Het meisje was het eenige kind van het gezin. Ook een knecht werd door den bliksem geraakt. Hij viel bewusteloos neer, doch kwam spoedig weer bij kennis, zonder eenig letsel te hebben opgeloopen. Voorttrekkend langs den IJssel heeft het noodweer ook te Vaassen geducht huis gehouden. Om half 8 kwam de bui opzetten met een hevige windhoos gepaard gaande. Tallooze boomen werden ontworteld. Bij het kasteel „Cannenburg" werd een laan prachtig geboomte door de woedende elementen geheel geveld. Op den Pastoorsweg bezweek een gevel en van een huis aan den Kerkweg ver nielde de bliksem den voorgevel. Ook in Engeland zwaar weer. Ook Engeland werd Donderdag door een noodweer geteisterd. Weymouth werd bezocht door een wolkbreuk, welke in weinige minuten verscheidene huizen en winkels onder water zette, terwql ook Bristol, Dorchesterlen en Darmouth van aan zienlijke regenval te lijden hadden. Op het cricketveld te Leicester werden stoelen en tafels weggespoeld, terwijl te Londen enkele huizen door den Dliksem werden getroffen. Invoer Deensch vleesch. Volgens een mededeeling van het statistisch departement te Kopen hagen zijn in de week van 5 tot 11 Juli uit Denemarken naar Nederland uitgevoerd 497.100 K.G. rundvleesch en 73 paarden. Moordende hitte. Donderdagmiddag heeft de 40-jarige arbeider W. Groeneveld te Moor drecht, in dienst bq de Amsterdam- sche Ballast-Maatschappij, bij het verrichten van werkzaamheden onder Waddinxveen aan een tunnel in den nieuwen rijksweg Den HaagRotter damUtrecht, een zonnesteek ge kregen. De man is spoedig daarna overleden. Hq laat een vrouw met zes kinderen na. Ronselaar aangehouden te Utrecht. De Utrechtsche politie heeft op het centraal-station een tweetal jonge werkloozen aangehouden, dat gereed stond naar Spanje te ver trekken om dienst te nemen bij de regeeringstroepen. Liftkooi naar beneden gestort Dinsdagmiddag is in het gebouw van de Nationale Levensverzekering Bank te Rotterdam een liftkooi van de vierde verdieping naar beneden gestort. Alle zes de inzittenden, leden van 't personeel werden ge wond en zijn in de ziekenhuizen opgenomen. Naar de oorzaak van dit ongeval, dat betrekkelijk nog goed afgeloopen nu er geen dooden te betreuren zijn, wordt een onderzoek ingesteld. Verbrande bankbiljetten vergoed. Bq den brand, in den nacht van 26 op 27 Juni 1937, te Rossum werd een geldkistje met inhoud mede een prooi der vlammen. Dit geldkistje, met den verkoolden inhoud, werd aan de Nederlandsche bank toegezon den om den inhoud alsnog te con troleeren en de waarde der ver brande biljetten te vergoeden. Belanghebbende mocht 't genoegen smaken de waarde der verbrande biljetten (f 530) van de Nederland sche bank terug te ontvangen. Slachtoffer van aanrijding overleden. Woensdagmorgen is de 22-jarige arbeider W. van Hoey, die Maandag avond met zijn fiets op den Heesche- weg te Oss door een auto werd aan gereden, aan de bekomen verwon dingen overleden. Melkwol. In ons land heeft men de vervaar diging van vol uit ondermelk ter hand genomer, wat de veeboeren met eenige nieuwe hoop op uitkomst heeft vervuld. Mr. Steenberghe heeft er nadrukke lijk voor gewaarschuwd, dat deze nieuwe vinding de ciisiszorgen van den veeboer niet kan opheffen, maar zal bq'dragen tot een econo misch herstel van hun bedrijf. We kunnen aldus immers een deel van onze overproductie nuttig aanwenden en komen in één opzicht minder af hankelijk van het buitenland te staan. De vinding stelt de toekomst profeten weer eeDs 'n keer te meer het ongelqk. Men „voorspelt" soms zoo verzekerd, dat een „nor male" toestand nimmer zal weer- keeren. Wat weten we er echter van, hoe de maatschappelijke, eco nomische en technische verhoudingen zich zullen ontwikkelen? We zijn in de crisis geraakt, zonder dat iemand ons deze had kunnen voorspellen, mogelijk zullen we er op dezelfde manier weer uitraken. Wie had het kunnen voorzien, dat we wol zouden gaan vervaardigen uit melk Op het oogenblik verwarmen we ons met uit den grond gesneden turf, hullen ons straks in melk- flanelletjes en kaasjassen, we schieten ééns met granaten, welke uit het vroeger spreekwoordelijke spek zijn vervaardigd. De wereld zal wel doordraaien. Laten we hopen, dat dit in de goede richting zal blijven gaan. JAPAN MOBILISEERT. De hoop op een vreedzame bij legging van het geschil in het verre Oosten is thans weer zoo goed als verdwenen, nu bekend wordt, dat de Japansche regeering de mobili satie gelast heeft van drie millioen reservisten. 24.000 man buiten gevecht gesteld Het offensief van de rooden aan het front van Madrid is een compleet échec geworden. Zonder dat het de vastgestelde objectieven heeft kunnen veroveren, heeft het roode leger ruim vier en twintig duizend man verloren aan gesneuvelden, gewonden of gevan genen. Een veertigtal gevechtswagens zqn door de nationalisten buitgemaakt of vernield. Zeven en vijftig vliegtuigen werden door de nationalisten neergehaald. De beevaart naar Maastricht be hoort alweer tot het verleden. Nu ben ik niet van plan een nabeschou wing te houden over alles, wat ons op dien dag geboden is, over het al of niet goed functioneeren van heel de organisatie van de reis of van ons verblijf in Maastricht zelf, maar alleen wil ik 't even hebben over de plechtige hoogmis. Mq dunkt, dat iedereen daarover tevreden heeft kunnen zrjn. En 't mag gezegd zqn, dat de volkszang liefhebbers goed hun best hebben gedaan. Met menschen, die van alle richtingen zoo maar bijeengebracht zijn, direct heel de H. Mis zingen, is niet zoo gemakkelijk. Er is flink gezongen en we mogen best tevreden zqn. 't Kan voor ons weer een aan sporing zqn om op den ingeslagen weg voort te gaan. 't Bijwonen van zoo'n Congres-Mis wordt werkelijk een feest. Verschillende menschen die me dat gezegd hebben REM. Ingekomea en vertrokken personen van 9 tot 16 Juli INGEKOMEN G. A. Hermsen, arbeider, Vlak water L 77 van Nieukerk. E. G. J. Janssen, dienstbode, Broekweg 9 van Venlo. M. M. J. Poels, zonder beroep, Grootestraat 23 van Echt. G. J. L. Wilms, dienstknecht, Boschhuizen B 34 van Horst. G. A. Caspers, zb., Merseloscheweg 30 Sambeek. G. H. Coppes, monteur, Hensenius- plein 9 van Arcen. J. F. J. van Duren, dienstbode, Mr. Ch. Ruqsstraat 14 van Sambeek. A Janssen, dienstbode, Grootestr. 30 van Nqmegen. M. Kurth, dienstbode, Stationsweg 14 van Tegelen. F. L. W. Linders, dienstbode, Over- broek H 10 van Wanssum. J. P. Vermeulen, dienstbode, St. Odastraat 19 van Meerlo. G. A. M. de Luij, verpleegster, St. Annalaan 5 van Ravenstein. Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 9 tot 16 Juli GEBOREN Margaretha H. M. Op Heq, Oirlo Jacobus B. M. Philipsen. Deurnschew. Maria A. Maassen, Merseloscheweg WilhelminaP. J. Janssen, Bontekoestr. Johanna W. M. Litjens, Oostrum Hubertus J. Smits, Eindstraat. OVERLEDEN Johanna Gertrudis Laurensse, wed. van E. Oudenhoven, oud 83 jaren Eindstraat. 1 patient v.h. St. Annagesticht. ONDERTROUWD Peter J. H. van Soest, rijwiJher- steller en Josephina M. Strijbosch, beiden te Venray. Peter H. J. Letnmen, stoffeerder te Belfeld en Johanna Ch. J. Derickx, te Venray. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Parochiekerk Gironummer 136144 Heer der weekKap. Kuepers. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 7 uur alge- meene H. Communie voor de leden der Meisjes-Congregatie, 2 uur groote Congregatie, 7 uur leesmis voor Piet Eibers en echtgenoote. MAANDAG half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Martin Wismans, Hendrina Trijnes, en Henrica Wis mans, 7 uur Lof. DINSDAG half 8 besteld Jaarg. voor de vrouw van Jos. Claessens, 8 uur leesmis. WOENSDAG half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Adriaan van den Biggelaar, Catharina Otto en dochter Wilhelmina. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis generale H. Communie van de leerlingen der Jongensschool, 8 uur Jaarg. voor Petrus Johannes Bister- veis. VRIJDAG half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Hend. Poels en Gertrudis van Meijel. ZATERDAG 7 uur leesmis voor Simon Willems, 7 uur Lof. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige M, Janssen, G. Verstegen, H. Franssen, A. Coopmans, A. Ver meulen, J. Janssen, P. Janssen, A. A. Cremers, W. Cleophas, G. v. Goch, Th. v. Dqck. Patronaat. ZONDAG van 1112 u. gelegen heid tot afhalen kaartjes voor paar denrennen. Prijs: klein- en midden- patr. 15 ct. Groot Patr. en Jongel. vereen. 20 ct. Goudpluvier 25 ct. Om 3 uur trekken we gezamenlijk naar 't terrein. Denk aan Kinderlof Verder GEEN patronaat. WOENSDAG om 7 uur groepen der Jonge Wacht. Allen present. De Jo. Wa. gaat vóór alles en een flinke Jo. Wachter stelt daar ook prijs op. Dus om 7 u. aan het Patronaat en niemand laat zich halen op 't voetbalterrein of elders. We rekenen op je trouw aan de wet. Zondag 25 Juli: Buitendag. Congregatie. 7 u. algem. Zondag-communie. 2 u. groote congregatie. K. J. V. Zondag 7 u. algem. Commmunie. K.J.V. en K.J.M. in uniform. 3 uur picnic; samenkomst in K.J.V.-gebouw Meebrengen: fiets, boterhammen, tochtenboekje. Maandag 8 uur verg. Zelatricen Kindsheid en Tsing Tao. Dinsdag 2 uur naaiclub. Donderdag 77.30 groepleidsters. 7.308 u. asp.-ap.-leden. 8.15 u. ap.-leden. K. J. M. Woensdag 4 uur alle K.J.M.-ers. Paterskerk ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur met onderrichting, om 8.15 de Hoogmis opgedragen voor de leden der Aartsbroederschap. Na de Hoog mis processie. Om 4.45 gez. Vespers om 5.30 Lof. Gelegenheid om ie biechten aan de Evangeliezyde. DINSDAG, gedurende de uitstel ling te verdienen volle aflaat. Om 7.30 i gezongen Antoniusmis. Om 6 uur gezongen Vespers en Lof ter eere van St. Antonius. VRIJDAG om 7.30 gez. H. Mis, 6 uur oefening v.d. H. Kruisweg. ZATERDAG om 7.30 plechtig gez. zieledienst voor Mevr. Wolke, over leden te Bolsward. OP DE WEEKDAGEN de H. Mis sen om 5.30—6.15—7 en 7.30. Dagel. om 7.30 'n h. Mis voor klooster en weldoeners. Woensdag 7 uur H. Mis voor de levende en overl. leden v.d. Francis- caansche Missiebond. Derde Orde. Na de Hoogmis bestuursvergadering. Zij, die nog gaarne een Rotter- damsch kind ter liefde Gods willen opnemen, moeten zich vandaag nog vóór den middag tot Pater Direc teur wenden. "iyeu Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 huishoudster v. Sevenum 1 meisjes 14 jaar voor burgergezin Metselaars, opperlieden en grond werkers voor België. Metselaars voor Duitschland. 1 burgerdienstmeid voor Helmond voor dadelijk 1 jongen v. boerenwerk b. m. m. 3 jongens 15—17 j. v. boerenkn. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg Binders gedurende den oogsttijd 1 boerendienstmeid voor dadelijk BIEDEN ZICH AAN 1 timmerman 2 jaar a.h. vak 1 boerendienstmeid Bedrqfsleider voor boerderq 1 meubelmaker. Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. molenaarsknechten Vleeschbonnen worden uitgegeven op Woensdag tusschen4 en 5 uur. Onvermengde margarine van 4 tot 5 uur nam. Donderdag 5, 12 en 19 Augustus voor zuigelingen, wel Dins^ dag 10 Augustus. S VENLO Ontvangen reuzensorleering Linnen Damesfasschen de groole mode, vanaf 95 ct Bij aankoop van elk pond Koffie vanaf 35 cent of bij 2 ons Thee 2 pond fijne Pruimen 22 Suiker bij meerdere waar 22 5 pond fijne Rozijnen 90 5 pond fijne grove Rijst 35 10 pond fijn Zout 35 10 pond Soda 20 2 pond Vermicelli figuur, middel of fijn 25 Glas Mosterd 19 Mosterd los per pond 50 2 pak Edelweis Zeeppoeder 10 Groote bus Schuurpoeder 9 Bij elke groote flesch Ranja, Citroen, Grenadine van 45 ct. half pond fijne gevulde Zuurtjes voor 18 cent. Zoekt uw voordeel. Hofstraat 8 Telefoon 64 Alle soorten aan concurreerende prijzen. Patersstraat 9. 1 Laat Tevens] bekend, I warm «J gens hall5! van 2 toli tijc nieu 2.50 de h Verlegi 1 «SRi 2 stuks 1 gy f 1.— pe- Stier j ringen f Bekapt de Tnbf klei anbf rèrktt erv in Glas/jjnei O prolan E i-looi i-looi 'til, 1 ZitEta Dik inlai Boterhai Droge 1 Fijn Rouih, hakt, iiWoi blik. flirten blik. T 2 bus Lrslei fRAA vaiiin C Tafelzeil, ^m, Buitengn laj ThOT O-IET I th op een 0 en Brieve] nc van dit 1 I dl Plaatst' 13 tevens i. (Ihei en bedi tisch. M Prospet Bezoek. MISS ST. JOSE. !hi JI GliiA. wegens str d. v indiensttre een die ook jen i Adres bu va voor borfaPP< werk. Adres U» va TiKC eikenho0'aai twee.f4 st twee ]en( groote 5n Alles geb d( staat. FONCK, TE KOOP nieuwe aardappelen a 4 cent per kilo bij afname van 25 kilo a3'/sCt. L. Backus, Stationstraat 23 Gekookte w Boterhamwl st Gekookte 1 Gek. schol!'m Tomatenprt Zult

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2