slagerij chr. goumans Gemengde Berichten Markten Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Venray, brengen ter algemeene ken nis, dat de Raad der Gemeente in n15 zijne openbare vergadering van 30 *ec Juni j.l. besloten heeft de door het Schoolbestuur St. Mathias te Cas- tenray gevraagde gelden voor het .v maken van een overdekte speelplaats te verstrekken tot een maximaal &8 bedrag van f 1000. Venray, 3 Juli 1937. „f Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris, m VAN HAAREN. Opening en sluiting der jacht. De Burgemeester van Venray ti brengt ter kennis van belangheb- in benden, dat door den Heer Minister :r< van Landbouw en Visscherij a.i. is er bepaald, dat de jacht op wildsoorten it (voor wat de Provincie Limburg C betreft) zal zijn geopend, zooals ai hieronder aangegeven GROF WILD. Herienbokken en dambokken van gc 25 Sept. tot en met 9 Oct. 1937. Herten en damherten (bokken en )r hinden) van 27 Dec. '37 tot en met e 29 Jan. '38. Reebokken van 31 Juli tot en met 21 Aug. en van 16 Oct. tot en met 13 Nov. '37. Reegeiten van 16 October tot en met 13 November 1937. KLEIN WILD. Patrgzen van 21 Aug. tot en met 31 Dec. '37. Korhanen van 2 Oct. '37 tot en met 29 Jan. '48. Korhennen van 2 Oct. tot en met c 6 Nov. '37. Fazantenhanen van 2 Oct. '37 tot en met 29 Jan. '38. Fazantenhennen van 2 Oct. toten met 31 Dec. '37. Houtsnippen van 2 Oct. '37 tot en met 29 Januari '38. Hazen van 2 Oct. tot en met 31 Dec. '37. WATERWILD. Watersnippen van 2 Aug. '37 tot en met 9 April '38. Eenden, alle soorten, behalve berg eenden en eidereenden, van 2 Aug. '37 tot en met 5 Febr. '38. Ganzen van 2 Aug. '37 tot en met 9 April '38. Meerkoeten van 2 Aug. '37 tot en met 5 Februari '38. Goudpluvieren van 28 Aug. '37 tot en met 5 Febr. '38. Dat in het geheele Rijk de jacht niet zal worden geopend op herten kalveren, reekalveren (t.w. reeën, die in den loop van het kalender jaar zgn geboren) benevens op zwanen, bergeenden, eidereenden, duikers, kemphanen, wulpen, schol eksters. grutto's, tureluurs en water hoentjes. Omtrent het vangen van water wild met kooien en netten, kunnen nadere inlichtingen ingewonnen worden ter Secretarie. Venray, 8 Juli 1937. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Noviciaat St.Paschalis Baylon. Ala eerste nieuws van het Novi ciaat der Broeders van Liefde te Venray kan gemeld worden, dat Vrijdag 9 Juli 18 Postulanten zgn ingekleed, d.w.z. 't habijt van de Broeders van Liefde hebben ent- vangen. Ook hebben ze bij deze plechtigheid hun kloosternaam ge kregen. Na een jaar noviciaat, ge durende welken tijd de novicen zich zelf beproeven en door hun oversten beproefd worden, zullen zij tot de kloosterbeloften worden toegelaten. De plechtigheid werd voorgezeten door den Generalen Overste. Verder waren nog aanwezig de Provinciale Overste, de Overste en Broeders van het Noviciaat, alsook verschillende Broeders van Huize „St. Servatius" alhier en van het Juvenaat „Eiken burg" te Eindhoven. Nu gaan de novicen een jaar doorbrengen in 't rustig gelegen, met heerlijke bosschen omgeven prachtig doch eenvoudig gebouw, waarvoor onlangs bij de opening zooveel belangstelling bestond. Verkeersveiligheid van vrachtauto's. Donderdag van de vol gende week komt een auto in Venlo, teneinde de vrachtauto's te con troleeren op verkeers veiligheid en bedrijfs zekerheid. Werken de remmen goed? Zgn de lichten volgens de eischen van de Motor- en Rijwielwetgeving Is het stuur goed in orde Zijn er geen gebreken aan raam of veeren Het is een nieuw denkbeeld van den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, dat deze uitgewerkt heeft in samenwerking met het Weten schappelijk Bedrijfsautorlnstituut naar het voorbeeld van een auto- mobilistenvereeniging in Frankrijk, die een wagen op den weg gebracht had met het doel de auto's te onder- gekookte metworst gesneden 25 ct. per half pond aan stuk 40 ct. per pond gek.schouderham gesneden 35 ct. per half pond droogworst gesneden 35 ct. per half pond aan stuk 65 ct. per pond droge saucisse gesneden 45 ct. per half pond aan stuk 80 ct. per pond dit zijn specialiteiten van zoeken aan remmen, stuur, enz. en waarbij gebleken was, dat niet min der dan 75 pet. niet beantwoordde aan de eischen van de wet. De auto door den B.B.N. voor dit doel op den weg gebracht in samenwerking met het W.B.I. bevat verschillende appa raten voor deze controle en komt Donderdag 15 Juli a.s. 's morgens vroeg in Venlo, Café-Restaur. Prins Hendrik, Mgr. Nolensplein. Ieder, die met een of meerdere vrachtauto's daar komt, zal zijn wagens kunnen laten onderzoeken tegen het luttele bedrag van f 1.75 voor het eerste onderzoek, dat bevat onderzoek van stuurinrichting, incl. fusees, voorwiellagers, stuurstangen, enz. remmen door bepaling remver- traging, afstelling van den carbura teur of algemeenen toestand diesel motor. En f 1.40 voor het tweede, dat omvatverlichting in verband met wettelijke voorschriften, algeheelen toestand van koppeling, gangwissel, transmissie- en achteras, controle van algemeenen toestand motor, en verder een zeer laag tarief voor onderzoek van details, die noodig mochten zijn. Aan de eigenaars van deze auto's wordt binnen enkele dagen toegezon den een officieel rapport samenge steld volgens de reglementen van het wereldbekende bureau Veritas in Parijs, bekend door zijn maatregelen ter verhooging van verkeersveilig heid ter zee, welk bureau sinds eenige jaren ook een reglement heeft voor verkeersveiligheid te land, welk reglement het W.B.I. het recht heeft voor ons land toe te passen. Het greote voordeel van een dergelijk rapport is, dat hiermede eventueel de politie kan worden getoond, welke groote waarde de eigenaar hecht aan de verkeersveiligheid van zijn mate rieel, wanneer zgn wagen zou worden aangehouden. Het is een origineel idéé dat bij de autoriteiten alreeds in goede aarde is gevallen en het is te hopen, dat vele wagens op de bovenver melde plaatsen aanwezig zullen zijn, om voor dit luttel bedrag van dezen bij zonderen dienst gebruik te maken. De controle-wagen zal zijn tocht vervolgen door alle districten in Nederland, om op marktplaatsen en overal, waar bedrgfsautohouders te zamen komen, hun wagens te con trol ee ren op verkeersveiligheid en bedrijfszekerheid. De B.B.N. wil zorgen, dat het goe derenvervoer langs den weg ver keersveilig is in het belang van het publiek. LEUNEN. Op Zondag 4 Juli j.l. werd door de fanfare St. Catharina deelgenomen aan het muziekconcours te Heel in de eerste afdeeling. Uit gekomen werd met de nummers Caecilia en Le Diamant Noir. Onder de deskundige leiding van directeur J. Dietz werden deze stuk ken prachtig vertolkt en was men heel gerust op de uitslag van de juryH. Cuypers, Amsterdam, H. Hermans, Maastricht en A. Dreissen, 's Gravenhage. Doch bij het bekend maken van de uitspraak der jury werden de verwachtingen overtroffen: Leunen eerste prijs met hoogste aantal punten van den dag (328). Besloten werd deel te nemen aan den eerewedstrijd (Antigone) en heel nieuwsgierig wacht Leunen nu de 2e concoursdag af, om de uitslag te vernemen. Onderdehand was het aardig laat geworden en hoewel het kranig fan farecorps na middernacht te Leunen aankwam, waren nog vele inwoners op de been om het gezelschap met bloemen en speeches te ontvangen. Besloten werd het feest Maandag te vieren. Op Maandag heeft Leunens bevolking dan ook aan de fanfare een mooie dag bezorgd en de fan fare blies er lustig op los. Vele felicitaties van zustervereenigingen waren binnengekomen (Mannenkoor Venray, fanfares Oirlo, Merselo e.a.) en een deputatie van Venray's Har monie, die bij monde van Dr. Sala haar felicitatie bracht. Zondag 11 Juli zal door de be kroonde fanfare St. Catharina een concert gegeven worden op de markt te Venray om 8 uur nam. De muziek liefhebbers kunnen daD dit gezelschap eens critisch hooren, temeer omdat de concoursnummers ten gehoore zullen worden gebracht. OVERLOON. Donderdagmorgen had de smid Hub. Henckens het ongeluk tijdens werkzaamheden een stuk ijzer in zijn oog te krijgen. De onmiddellijk ingeroepen geneeskun dige hulp van Dr. B. uit Venray achtte overbrenging naar Nijmegen noodzakelijk. Cursus E.H.B.O. te Wanssum. Op initiatief van het gemeente bestuur werd gedurende den afge- loopen winter te Wanssum een cur sus E. H. B. O. gegeven door Dr. Hootsmans uit Venray. De belangstelling hiervoor was buitengewoon groot. Dezer dagen werd door Dr. Hootsmans, van hen die hiervoor in aanmerking wensch- ten te komen, een examen afge nomen. Het diploma werd behaald door de dames I. Rutten. G. van de Pas, E. v. d. Sterren en door de heeren J. Weijers, F. Cuppen, J. van Helvoirt, J. van Els, J. Verstraeten, G. v.d. Bruinhorst, M. Basten, H. M. Jans, J. B. Postma en L. Busse- makers. Na de uitreiking der diploma's werd Dr. Hootsmans door den heer Bussemakers dank gebracht voorde prettige manier waarop hij de lessen leidde. WANSSUM. Het bouwen vaneen landhuisje voor rekening van den heer L. Bussemakers, werd opge dragen aan J. Houwen, Oirlo, voor f 4144. De jaarlijksche vergadering van de aangesloten Boerenbonden afd. Noord-Limburg werd Dinsdag jl. alhier gehouden in de zaal Wei Euwals. Na afloop werden allereerst de nieuwe gebouwen van Landbouw belang bezichtigd. Intusschen was door de leerlingen van de Landbouwhuishoudschool uit Venray, onder leiding van Mej. Sangers, een koffietafel klaarge maakt, waaraan de gasten zich te goed konden doen. Tot slot deelde ook het personeel van de afd. Landbouwbelang in de feestvreugde en konden ook zij ge nieten van het heerlijke door ge noemde meisjes klaargemaakt. De pastorie alhier begint teekenen van ouderdom te vertoonen en het kerkbestuur heeft besloten tot het bouwen van een nieuwe woning voor den Z.E. Heer Pastoor. Bereids werd aan den Heer A. H. Martens te Venray opgedragen om een plan uit te werken, waarna binnenkort de besteding zal plaats hebben. Woensdagmiddag woedde boven ons dorp een geweldig onweer, dat ongeveer een uur aanhield en waaruit de regen in stroomen neerviel. Op verschillende plaatsen stonden de velden blank van het hemelwater en werden de veldgewassen plat ter aarde geslagen. Gelukkig bleef het hierbij en maakte het hemelvuur verder geen ongelukken. Nieuw werk te Bergen. Maandag eD Dinsdag j.l. zijn iederen dag ruim een 100-tal arbeiders die voorloopig van de werkverschaffing en steunregeling zijn uitgesloten ten Raadhuize geweest met het verzoek om werk of steun. Werd Maandag op hun verzoek afwijzend beschikt, Dinsdag is in zooverre een goedgunstige beschik king gevolgd, waarbij bepaald is, dat alle arbeiders gedurende deze week, vanaf Woensdag tot en met Zaterdag weer werk werd verschaf t. Ernstig ongeluk Aan de bierbrouwerij De Vrienden kring te Arcen had een ernstig on geval plaats. Na afloop der werk zaamheden heeft het 7-jarig zoontje van dhr. J. van Boven in een on bewaakt oogenblik nabij de fabriek een vuurtje aangelegd, waarbij zijn kleeren vlam vatten en hij zeer ernstige brandwonden opliep. De kleins is aan de bekomen brand wonden overleden. Eerste Limburgsche Centrale Fokveedag. Het heeft aan Hare Majesteit de Koningin behaagd een medaille te schenken aan den Eersten Limburg- schen Centralen Fokveedag voor roodbont M.R.Y.-vee en schapen van het Texelsche ras, welke op 15 September a.s. te Roermond plaats heeft. Aan de gevolgen overleden. Het 3-jarig zoontje der familie B. te Geleen, dat Zondag het ongeluk had in een emmer kokend water te vallen, is in het R.K. ziekenhuis „De Goddelijke Voorzienigheid" te Sittard aan de bekomen wonden overleden. Fietsen naar Duitschland. EENIGE WAARSCHUWINGEN EN RAADGEVINGEN. Wie vroeger naar Duitschland ging per fiets bekommerde zich niet om de douanen. Wielrijders overschreden de grens waar het hun goeddacht, of er een Duitsch douane-kantoor was of niet. Den laatsten tijd echter zijn verscheidene douanemaatregelen verscherpt. Zoo ook voor de wiel rijders. Het Nederlandsche consulaat te Kleef vestigt daarom de aandacht op het volgende; Rijwielen zijn in Duitschland aan invoerrecht onderhevig. Zij kunnen echter worden vrijgesteld van in voerrecht, wanneer zij, als men ze meeneemt van Nederland naar Duitschland, alleen voor personen vervoer dienen en alleen ten dienste van den berijder staan. De wielrij ders zullen zich dan echter bij de Duitsche douanekantoren moeten melden. De wielrijder, die langs zijwegen Duitschland binnenkomt, is verplicht voor zijn rijwiel belasting te betalen. Bovendien zijn deze wielrijders, die zich naar de Duitsche wet schuldig maken aan verboden invoer van goederen, die aan invoerrecht onder hevig zijn, strafbaar. In sommige uitzonderingsgevallen als daarvoor bijzondere aanleiding bestaat, kan de Duitsche douane toestaan, dat zonder betaling van invoerrecht en zonder kans op straf vervolging rijwielen langs zijwegen worden ingevoerd. De betrokken wielrijder zal dan echter moeten zorgen, dat hij een schriftelijk bewijs van de douane verkrijgt. Kort en goed komt het boven staande dus hier op neer: Komt met uw rijwiel Duitschland alleen binnen langs de hoofdwegen en meldt u bij het Duitsche douanekantoor. Fiets niet langs zijwegen Duitschland binnen, want het zal geld en straf kosten. DE COLORADOKEVER. In een aardappelveld in de pro vincie Limburg is op 6 Juli een aantal larven van den Coloradokever gevonden, blijkbaar afkomstig uit de eieren, die door één enkele kever over een oppervlakte van slechts weinige vierkante meters op de planten gelegd waren. De noodige maatregelen om dezen haard volledig uit te roeien zijn al reeds genomen door den Planten- ziektenkundigen Dienst. Daar het mogelijk is, dat meer van deze kleine haarden in aardap pelvelden in de provinciën Limburg, Noordbrabant en Zeeland voorkomen en het voor ons land van het hoog ste belang is, dat deze eveneens worden uitgeroeid, wordt een drin gend beroep gedaan op alle aard appeltelers (land- en tuinbouwers, zoowel als particulieren) om nu met de grootste nauwkeurigheid hun aardappelgewas op de aanwezigheid van de oranje-roode larven van den Coloradokever en van de door deze veroorzaakte gaten in de bladeren te onderzoeken, Het is, in verband met den ont wikkelingstoestand der larven nu het beste oogenblik, om een eventa- eele aanwezigheid van die larven vast te stellen en uitroeiing van zulk een haard is thans nog mogelijk, als daarvoor de noodige maatregelen worden getroffen, door den daartoe aangewezea Dienst. De belangen, die hierbij op het spel staan, zoowel voor onze aard appelcultuur als voor onzen uitvoer handel van land- en tuinbouwpro ducten zijn zoo groot, dat niemand in dezen mag achterblijven. Onmid dellijk nadat men iets gevonden heeft, moet daarvan aangifte gedaan worden ten gemeentehuize en bij een ambtenaar van den Planten- ziektenkundigen Dienst, waarna door dezen Dienst de noodige maatrege len tot uitroeiing worden genomen. Laat iedereen zijn plicht doen en daarom, nu meer dan ooit LET OP DEN COLORADOKEVER. Beleediging van minister Deckers Donderdag heeft voor de recht bank te 's-Hertogenbosch terecht ge staan een 44-jarig kippenhouder uit Huisseling M. v. R., die zich te verantwoorden had ter zake van beleediging van minister Deckers door middel van een schrijven in het blad van de Christelijke Organisatie van kleine zelfstandige boeren, tuin ders en middenstanders. Verd. deelde bij het verhoor o.a, mede, dat het artikel door Bouwan is omgewerkt voor het geplaatst werd. Hij had er geen beleediging in gezien en die ook niet bedoeld. De officier van justitie mr. v. d. Burg qualificeerde het artikel als vuil geschrijf. Hij requireerde f 100 boete subs. 50 dagen hechtenis. Uitspraak 22 JulL Verdronken Te Maarheeze hebben de ouders van den landarbeider L. Teeuwen, die sinds enkele maanden in Ober- hausen (D.) als landarbeider werk zaam is, bericht gekregen, dat hun zoon verdronken is. De jongeman zou Zondag a.s. voor het eerst op familiebezoek naar huis gekomen zijn. Een pijnlijke geschiedenis Het Eindhovensch Dagblad schrijf t d.d. 7 Juli: Bij een begrafenisplechtigheid in de St. Georgiuskerk is het heden ochtend tot onaangename gebeur tenissen gekomen. Sinds jaren is er veel te doen ge weest, om de z.g. begrafenisonder neming, waaraan nagenoeg alle Eindhovensche pastoors zgn aan gesloten. Woensdagochtend kwam een begra fenisstoet aan de Stratumsche kerk, die door een parliculieie onder neming verzorgd was. Aan den ingang der kerk stonden enkele mannen var Eindhovensche begrafenisonderne ming, waaronder de heer Vos, die de dragers beletten wilden, het lijk in de kerk te brengen. Het schijnt daarbg zelfs tot hand tastelijkheden te zgn gekomen. Tegen een der omstanders werd zelfs proces-verbaal opgemaakt wegens beleediging van genoemde heer Vos. Wat het ook zij, het getuigt van weinig piëteit der verantwoordelijke manneD, dat zij zich zelf zoo ver geten, waardoor een toch al zoo schrijnende plechtigheid voor de familie van den overledene nog eens extra verzwaard wordt. Overigens werd ons medegedeeld, dat de begrafeniskosten van de particuliere onderneming f 50 lager waren dan de kosten van de Eindh. Onderneming. Wij willen hierbij geen commentaar leveren, als wij alle feiten niet kennen, maar het incident zelf is in ieder geval een hemel tergende ontheiliging van de heiligste ceremoniën. Restitutie graanvoorraden. Naar de Msb. verneemt, ligt het in het voornemen, de regeling voor de restitutie op voorraden tarwe en andere granen alsmede sommige derivaten ingeval van verlaging van het monopolie-prijsverschil, te ver vangen door een nieuwe. Terwijl de bestaande regeljng uit sluitend voorziet in restitutie bij verlaging der monopolieheffing, zal de nieuwe regeling ook voorzien in bijbetaling voor het geval het mono polieprijsverschil verhoogd wordt. Wol uit Ondcrmclk. Donderdagmiddag heeft minister M. P. L. Steenberghe een nieuw be drijf van de A.K.U. te Arnhem in werking gesteld, n.l. de fabrikage van wol uit ondermelk. Een zeer beperkte kring van gasten, die bij de voorbereiding op een of andere wijze hun medewerking verleend hadden, was hierbij tegen woordig. In het fabriekslokaal werd een demonstratie gegeven van het procédé en de verschillende chemicaliën, ter wijl een groote collectie van uit melkwol vervaardigde producten was tentoongesteld. De melkwol is geschikt om zoowel alleeD, als gemengd met schapenwol, tot allerlei soort weefsels Le worden verwerkt. Er was een uitgebreide collectie modestoffen, zoowel voor dames- als heerenkleeding, vervaar digd door de firma van Dooren en Dams' textielfabrieken in Tilburg, aanwezig. Ook voor de vervaardiging van sajets en bandwerkgarens, zoo als deze door de firma's van Schuppen te Veenendaal en Clos en Leembrug gen te Leiden, gemaakt worden, is de melkwol uitstekend geschikt. De aanvankelijke moeilijkheden met de aanverving zijn zoo volledig opgelost, dat de melkwol thans op precies dezelfde wijze kan worden geverfd als natuurwol. Er zijn ook verschil lende soorten fijnere garens gefabri ceerd, die door de firma Willink te Winterswijk tot wollen tricot zgn verwerkt. Een collectie dames- en heerenondergoed hiervan vervaardigd was eveneens tentoongesteld. Als merkwaardigheid werd ver toond een heerenpak, gemaakt van melkwol, dat gedurende geruimen tijd gedragen was en er nog als nieuw uitzag, benevens een dames rok, die vervaardigd is uit melkwol van de allereerste fabricatiemethoden en die gedurende 6 maanden zeer intensief gebruikt is. Door een stier op de horens genomen. Toen Woensdagmorgen een vee- geleider, zekere Theunissen uit Oss, een stier uit de veehallen te 's Her togenbosch bracht, werd het dier eensklaps wild en nam den man op de horens. Th. werd de lucht inge- slingerd en smakte neerernstig gewond werd hij naar het Groot ziekenhuis overgebracht, waar bleek, dat hij een schedelbasisfractuur had opgeloopen. De man is in den nacht aan de gevolgen overleden. Tankwagen loopt op autobus. Op den rijksweg ArnhemNijmegen had Woensdagnamiddag een aan rijding plaats tusschen een benzine tankwagen van de Standard Mg. en een autobus met eenige dames w.o. R.K. Zusters uit Venray. De bus moest plotseling stoppen voor eenige tegenliggers die achter een stilstaande vrachtwagen kwamen heen schieten. De bestuurder van den tankwagen bemerkte dit te laat, zoodat hij tegen de autobus opreed. Door den schok liepen een 3-tal dames kwetsuren op, welke door de Zusters uit een in den wagen aanwezige verbandt rommel werden verbonden. De bus werd van achter zeer ernstig beschadigd, doch kon na eenigen tijd met het onthut ste gezelschap op eigen kracht de reis voortzetten. De tankwagen had van voren zoo belangrijke averg opgeloopen dat hij moest worden weggesleept. Tegen den bestuurder daarvan, den chauf feur N. uit Arnhem, werd proces verbaal opgemaakt. De derde herhalingsoefening. Wie er bij betrokken zijn. De manschappen, onderofficieren en officieren van de lichtingen 1923 tot en met 1929 zullen in de maand October in verband met de organisa tie der strategische veiligheid enkele dagen onder dienst geroepen worden. Uit de talrijke navragen om in formaties blgkt, dat er een mis verstand bestaat over de strekking van dit bericht. Ter nadere toelich ting deelen we daarom het volgende mede. Bij de wijziging van de Dienst plichtwet zijn aan den minister van Defensie enkele bevoegdheden ver leend o.a. om de dienstplichtigen voor een derde herhalingsoefening op te roepen en deze derde of laatste herhalingsoefening voor het personeel dat behoort tot de onderdeelen, die in gevalvan strategisch gevaar moeten opkomen, te verdeelen over twee perioden van drie dagen. Nu zijn de lichtingen van 1923 tot en met 1929, alleen voor zoover be treft de dienstplichtigen, die behooren tot de onderdeelen, die in geval van strategisch gevaar moeten opkomen, opgeroepen en wel de onder-officieren op 30 September, de reserve-officieren op 4 October en de manschappen op 7 October. Ai degenen, die dan moeten op komen, hebben daarvoor een op- roepingskaart ontvangen. Degenen van genoemde lichtingen, die geen kaart hebben ontvangen, behoeven dus niet op te komen. Het vergiftigingsgeval te Boekei. Aangaande het vergiftigingsgeval dat zich j.l. Zaterdag te Boekei voordeed, kunnen we mededeelen, dat de familie K. vermoedelijk heef t gegeten van de vergiftige plant nachtschade, welke onder de groenten is terecht gekomen. Het geval heeft een vrij gunstig verloop gekregen. De patiënten zijn allen weer aan de beterhand. Vreesde men aanvankelijk ernstig voor het leven van twee der jongens, dank zij het vlugge en op de juiste wijze ingrijpen van den geneesheer is zulks voorkomen. De familie heeft het ziekenhuis te Helmond verlaten. VENRAY Woensdag 21 Juli Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 2 tot 9 Juli GEBOREN Peter L. M. van Hoof, Mersèlo. Gertruda M. W. Peeters, Oirlo. Johannes Chr. v.d. Zanden, Merselo. Antonetta G. W. Kemmelings, Oirlo. Petronella W. Baltussen, O verbroek. Antonia L. G. Litjens, Castenray, Wilhelmina H. Peeters, Kruitweg. Gertruda J. P. Gommans, Langstraat. Gerardus J. H. Hendriks, Veulen. Johannes H. G. Weijs, Castenray. Antonius Slabbers, woonwagenstandplaats. Hendrik a M.Fleurkens, Servatius weg. Sybilla A. Fleurkens, idem. Adriana C. M. Geelen, Merselo. Gertruda P. H. Hendriks, Draalstraat. Martinus L. M. Manders Scheide. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Parochiekerk Gironummer 136144. Heer der weekKap. v. Wijngaarden. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6. 7, 8, 9 en 10 uur, in alle H. Missen collecte voor den St. Pieterspenning Om 7 uur H. Mis met algemeene H. Communie voor alle patronaatsleder, 10 uur speciale Mis voor de vruchten der aarde (Maaiersmis). Vandaag geen jongenscongregatie, 2 uur kleine congregatie, half 3 Kinderlof, 4 uur geen H. Familie, 6 uur Lof. MAANDAG half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Constantia en An toinette Hellen, 7 uur Lof. DINSDAG half 7 leesmis voor Piet Eibers en echtgenoote, half 8 jaarg. voor P. J. Beerkens, echtgenoote en familie, 8 uur jaarg. 2de klas voor Godfried Janssen. WOENSDAG half 7 leesmis voor Simon Willems, half 8 zieledienst voor de Eerw. Zuster Dometille in de wereld Jacoba Janssen, 8 .uur jaarg. voor Jan v. d. Munckhof en Geitrudis Evers. DONDERDAG 7 uur te Venlo H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leer lingen der Meisjesschool, 8 uur jaarg. 2de klas voor Mart. Wismans, Hen- drina Trijnes en Henrica Wismans. VRUDAG half 8 besteld jaarg. voor Jacob Goumans, 8 uur jaarg. voor Willem Poels, echtgenoote en overl. kinderen en behuwdkindereD. ZATERDAG half 8 jaarg. voor Ant. van Rgswgk, echtgenoote en overl. kinderen, 7 uur Lof. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige P. Seerden, A. Broers, J. Ponjé, J. Rooyackers, H. Cleophas, A. Janssen, M. Verstegen, J. Broers, J. Vullings, G. Direks, L. Nooren. K. J. M. Zondag 3 uur Agnes-, Bernadette- en nieuwe K.J.M. groep.. Half 5 Theresiagroep en Mar. Philipetto. Zondag 11 Juli na de Hoogmis is er op 't K.J.V. gebouw vergadering voor allen, die in de kermisdagen twee dagen meegaan per fiets naar Schieversberg. K. J. V. Zondag half 7half 8 Aspiranten club. Maandag 8 uur Zelatricenverg. H. Kindsheid. Woensdag half 8 opening van het Triduum in de kapel van het St. Jozefgestichtna 't Lof oefenen allen, die a.s. Zondag hun aanne ming zullen doen. Donderdag kwart voor 7 H. Mis. half 8 Lof met preek. Vrijdag kwart voor 7 H. Mis, half 8 Lof en preek. Uniformwijding voor 't Lof. Zaterdag kwart voor 7 H. Mis, om half 7 Samenkomst aan 't K. J. V. gebouw, 7 uur aanneming. Deze zal ook geschieden in de kapel van het St. Jozefsgesticht. Hierna gezamenl. koffietafel. Gelieve eiken dag toch- tenboekje mee te brengen. Zondag 18 Juli 7 uur generale H. Communie, 's middags bij goed weer picnic. Samenkomst om 3 uur K.J. V.gebouw. Meebrengen fiets, boter hammen, tochtenboekje. Congregatie. 2 uur kleine Congregatie. H. KINDSHEID. Maandag 8 uur verg. zelatricen. Patronaat. ZONDAG 7 u. H. Mis met geza menlijke H. Communie voor alle patronaatsleden. Jonge Wachters in uniform, als inzet op onze buiten dag. Zangertjes en Jo. Wa. gaan vooraan bij elkaar zitten en allen zingen flink mee. Geen Jongens-Congregatie. Voor onze Jo. Wachters; om 1 uur juist vertrek aan het Patronaat voor buitendag. Fiets, boterhammen, ka- rekiet en drinkbeker meebrengen. Om 3 30—6 uur klein- en midden patronaat. Om 6.30—9 uur groot patronaat en Jongelingenver. tot 9.30. Paterskerk ZONDAG de H. Missen om 5, 6 en 7 uur, om 8.15 de Hoogmis. Onder alle H. Missen zal Pastoor Janssen uit Scharn bij Heer 'n liefdadigheids- predicatie houden, waarin collecte voor 'n nieuw te bouwen kerk. Ge legenheid om te biechten aan de Epistelzijde. Om 4.45 gez. Vespers, om 5 uur Lof. DINSDAG gedurende de uitstelling te verdienen volle aflaat. Om 7.30 gezongen Antoniusmis. Om 6 uur gezongen Vespers. WOENSDAG, feestdag van de H. Bonaventura, 7.30 plechtig gez. H. Mis, 6 uur gez. Vespers. VRIJDAG 7.30 gez. H. Mis. Om 6 uur oefening v.d. H. Kruisweg. OP DE WEEKDAGEN de h. Missen om 5.30, 6.15, 7.en 7.30. Dagelijks om 7.30 'n h. Mis voor klooster en weldoeners. NOG GELEGENHEID aan 't kloos ter om de bijdrage voor stoelen en banken te brengen. Maandag 7 uur H. Mis v.d. levende en overl. leden v.d. Franciseaansche Miss iet ond. Woensdag 6.15 H. Mis als jaarg. voor Gerard Niessen en Anna Maria Peeters. Jonge Derde Orde. Zondag precies om 8 uur vertrekt de trein. En die wacht niet, denkt daar goed aan. De meisjes vergeten niet de muts met insigne te dragen. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 burgerdienstbode v. Venray 1 burgerdienstmeid voor Helmond voor dadelijk 1 bekwame burgermeid v. 1 Aug. 1 jongen v. boerenwerk b. m. m. 3 jongens 15—17 j. v. boerenkn. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg Binders gedurende den oogsttijd 1 boerendienstmeid voor dadelijk BIEDEN ZICH AAN 1 timmerman 2 jaar a.h. vak 1 boerendienstmeid Bedrijfsleider voor boerderij 1 meubelmaker. Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. molenaarsknechten Vleeschbonnen worden uitgegeven op Woensdag tusschen 4 en 5 uur. Onvermengde margarine van 4 tot 5 uur nam. Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9.

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2