m I slagerij i chr. goumans Gemengde Berichten Markten gebeden tot verschillende intenties. Te Maastricht worden tegen een dubbeltje insignes met boekjes be schikbaar gesteld, welke recht op toegang verleenen tot de verschil lende Heiligdommen. Opening van Noviciaat der Broeders van Liefde. (H. Pascalis Baylon). Nadat we enkele weken geleden in dit Blad kennis namen van den bouw en inrichting van het nieuwe Noviciaat, thans mogen we mede deelen, dat deze week de openingen inbezitneming van dit huis heeft plaats gehad. De voorloopige inzegening ge schiedde door den Hoogeerw. Heer Deken Berden van Venray, terwijl later Zijne Excellentie Mgr. Lemmens de plechtige wijding op nader te bepalen datum zal verrichten. De inwoners van Venray die met sympathie en groote belangstelling het bouwen van dat huis hebben gadegeslagen, kunnen we berichten, dat het Noviciaat op Zondag 27 Juni voor iedereen te bezichtigen is tus- schen 3 en 6 uur. Kinderen worden slechts onder geleide der ouders toegelaten. Raadsvergadering uitgesteld De op Maandag 28 Juni a.s. uit geschreven Raadsvergadering (zie agenda eerste pagina van dit blad) gaat niet door, maar wordt gehou den op Woensdag 30 Juni a.s. des nam. 4 uur. GEVONDEN: een kosteloos rijwiel plaatje en een zilveren rozenkrans. Inlichtingen Gemeentepolitie. Heropening Manufacturenzaak Jan Thomassen. De bekende manufacturenzaak van den Heer Jan Thomassen in de Groote Straat, die door de uitbreiding der laatste jaren ruimte te kort kwam, is thans wederom aanmerke lijk vergroot en verbeterd. Wij wensehen den ondernemenden zakenman veel succes toe. Heden heeft de heropening plaats. (Zie advertentie). De heer L. Oudenhoven Hzn. behaalde te Venlo het diploma Ma- chineschrijven. .Venray's Harmonie bekroond. Zondag j.l. heeft Venray's Harmonie deelgenomen aan het greote muziek concours te Tilburg, en heeft daar in de eerste afdeeling beslag weten te leggen op een tweeden prijs, een prestatie, die op het eerste oog niet zoo buitengewoon lijkt, maar die, gezien de omstandigheden, aller waardeering en een oprechten geluk- wensch verdient. Ons allen is het bekend, hoe we eigenlijk, ondanks ons bijna honderd jarige fanfarecorps, nog maar een jeugdige harmonie hebbenvoor eenigen tijd is het voormalige fanfarecorps immers omgezet in een harmonie, die uiteraard echter nog gedeeltelijk het karakter der oude fanfare draagt, doordat het z.g. koperwerk het muziekensemble nog te zeer beheerscht, ondanks het feit, dat de harmonie met een stel jeug dige clarinettisten werd uitgebreid, en ook Venray's populaire „Euterpe" de harmoniegelederen kwam ver sterken. Voegen we hieraan toe, dat Venray's Harmonie wordt bestuurd door een ijverig, doch bezadigd bestuur, en dat de leiding berust in handen van een dirigent, die op concoursgebied, ook met de oude fanfare, zijn sporen ruimschoots heeft verdiend, en dat diezelfde directeur de strijd met zijn jongens vol goeden moed aanging, dan zal men moeten toegeven, dat de verwachtingen hoog gespannen waren, enmen hoopte op een eerste Had het verleden niet geleerd, dat de heer Welting van te voren onge veer zeker moest zijn van zijn zaak? Welnu, de heer Welting ging, en het was voor de weinige „supporters" een genot, -hem in Tilburg te zien dirigeeren, en Venray's Harmonie te hooren musiceeren J Allen spanden zich in, om kostte, wat het wou, den prijs uit het heetste van den branden den strijd mee te sleurenhelaas, het heeft niet zoo mogen zijn. Ven ray's Harmonie moest zich tevreden stellen met een dikken tweeden prrjs! In het eerst was het een bittere teleurstelling, en allen waren als 't ware verdoofd van dien tegenvaller, die als een harde donderslag neer plofte op de leden Maar spoedig kwam de reactie gedeelde smart is halve smartHad Venray's Harmonie als volgno. 7 dan niet slechts één eersten prijs zien voorafgaan, terwijl ook deze nog maar povertjes was behaald. Met recht hadden onze jongens een jury aangetroffen, die tegen alle conventie en traditie in, slechts heel karig was met het toekennen van eerste prijzen. En bezien in dit muzieklicht krijgt die tweede prijs een heel andere waarde. -LaDgzaam drong dit door tot de muzikanten, en bezield met den vasten wil, het concours eens gekookte metworst gesneden 25 et. per half pond aan stuk 40 ct. per pond gek.schouderham gesneden 35 ct. per half pond droogworst gesneden 35 ct. per half pond aan stuk 65 ct. per pond I droge saucisse gesneden 45 ct. per half pond aan stuk 80 ct. per pond dit zgn specialiteiten van gauw beter over te doen, werd de terugreis aanvaard naar Peelland. Uit „baloorigheid" werd in Oirschot even „getukt" en in Helmond een patates-frites-kraam leeggegeten, en tegen half elf arriveerde de harmonie in Venray, waar men reeds wachtte, om onze Harmonie te huldigen met haar behaalde succes. Het Gemengd Koor „Polyhymnia" en ook het Mannenkoor waren aanwezig, om in van waardeering getuigende woorden hun zustervereeniging te feliciteeren met de bekroning. De dag werd besloten met een gezellig samenzijn in het „home" der harmonie. OIRLO. Onder groote belangstel ling had alhier de opening plaats van het schietseizoen 1937, van de afdeeling van den B.V.L., al3raede uitreiking van een brevet scherp schutter over 1936. Het brevet scherp schutter voor 1936 werd uitgereikt aan het lid P. A. Dircks, dat hem onder een toepasselijk woord werd o vei handig d. Uit onderstaande lgst moge blijken, dat in onze afdeeling goede en naar we hopen ook steeds trouwe schut ters zijn. Moge deze eerste zoo goed geslaagde schietoefening een aan sporing zgn voor de leden die aan de schietoefeningen hebben deelge nomen, om ook weer den volgenden keer trouw op te komen en voor hen die nog achterbleven een aan sporing om bij de eerstvolgende wedstrijd tegenwoordig te zijn. Hier volgt het lijstje van de schut ters met de door hen behaalde punten. Geschoten zijn twee series met een maximum van 50 punten per serie. Verstappen F. H. 97 pt.; v. d. Ven P. J. H. 97 pt.; Geurts Th. A. 97 pt.: Janssen P. J. 97 pt.; Duif M. J. 96 pt. Voermans F, 94 pt.; Kusters G. 93 pt.; Dirks P. A. 92 pt.; Heiligers M. H. 92 ptThijssen C. H. 90 pt, Ncogen P. 85 pt.; v. d. Sterren M. H. 85 pt.; Wolters P. 85 pt.; Muisers P. J. H. 78 pt.; Steeghs J. J. 74 pt.; Nelissen J. H. 72 pt. HORST. Morgen Zondag zal de Koninklgke Harmonie alhier deel nemen aan het concours te Tilburg, waar zij zal mededingen in de hoogste afdeeling. Athletiekfeest voor de kringen Horst-Venray en Gennep. Zondag 4 Juli a.s. zal een athle- tiekpropagandafeest gehouden wor den te Horst op het terrein van de ruitercombinatie „Wittenhorst" Aan deze feesten kunnen uitslui tend deelnemen, vereenigingen en leden uit de kringen Horst en Gen nep. Wij laten de diverse nummers van 't programma hier volgen Half 4 Ster-estafette met een af stand van 10 K.M. te loopen door 5 deelnemers. 80 meter hardloopen voor junioren (13 tot 17 jaar). Sprintwedstrijden over een baan- ronde. Hoogspringen senioren met aan loop. 100 meter hardloopen senioren. Romeinsch wagenrennen junioren. Afvalwedstrijden. 400 meter hardloopen senioren. Verspringen junioren en senioren. Ploegachtervolging 800 meter hardloopen senioren. Appelhappen over 80 m. junioren. 4 x 100 meter estafette. Athletiekdag te Venray Er bestaan bij het bestuur ernstige plannen, om ook een groot athletiek- propagandaf eest met voetbalwedstrijd te organiseeren te Venray. Vermoe delijk begin of het laatst van Augus tus. Het kringbestuur wil alvorens definitieve regeling te treffen, eerst het feest van 4 Juli te Horst af wachten. 120 jaren Harmonie Door de Koninklijke Harmonie te Horst werd besloten om de data van de herdenkingsfeesten van haar 120 jarig bestaan te bepalen op 22 en 29 Augustus. Tegelijk met dit 120-jarig bestaan zal de harmonie ook 50 jaren het predicaat Koninklijk voeren. Verschillende muziekgezelschappen uit verren omtrek hebben reeds toe gezegd op deze herdenkingsdagen naar Horst te komen cm het jubilé mee te vieren. WANSSUM. Het sportterrein nadert zijn voltooiing. Met man en macht is deze week gewerkt, om alles in orde te maken. Er is een flinke overdekte tribune gebouwd, zoodat de sportliefhebbers geen last behoeven te ondervinden van de zon. Verdér is alles tot in de puntjes verzorgd voor de athletieksport, dank zij vooral de medewerking van den Majoor der Politie-troepen. Dus sportliefhebbers wilt gij een heele middag genieten, trek dan allen op Dinsdag 29 Juni naar Wanssum. OVERLOON. Zondag 27 en Dins dag 29 Juni zal door den Missie- naaikring alhier de jaarlgksche Missietentoonstelling worden gehou den. Zondag zal door een Eerw. Pater van het H. Hart uit Helmond in alle H. Missen een predikatie gehouden worden over het zoo nood zakelijke en nuttige Missiewerk. Wg kunnen dan ook niet anders, om eenieder aan te sporen eens een kijkje te gaan nemen in't Patronaat. Door de Boerinnenbond werd besloten een uitstapje te maken j naar Boxtel. I Onder leiding van M. Jans hield de St. Jozefsvereeniging in 't Patronaat alhier haar jaarvergade ring. Er bleek een batig saldo van ruim f 170 in kas. Het ledental nam toe met 11. Industrie-vestiging in Limburg. Het Economisch Technologisch Instituut te Maastricht, dat zich tot taak gesteld heeft de mogelijkheid te overwegen van Industrievestiging in Limburg, is bezig met plannen uit te werken van een initiatief tot stichting van een textielfabriek in Venlo. Prov. Staten van Limburg. In de vacature-C. W. J. van de Bilt is door den voorzitter van het Centraal Stembureau tot lid van de Provinciale Staten van Limburg benoemd verklaard de heer C. H. Pieters te Maastricht. Landgoed „De Wetering" onder den hamer Het landgoed „De Wetering", ge legen tusschen de sluizen 13 en 14 der Zuid-Willemsvaart onder de ge meenten Nederweert en Someren, eigendom van mevr. A. Janssen van SonSmeets te 's-Gravenhage, in totaal meer dan 200 H.A. groot, is bij openbare veiling overgegaan in eigendom van de N.V. Noord-Holland- sche Levensverzekering Maatschap pij van 1891 te Alkmaar voor de som van f 150.000. Landsverdediging Door den Kapitein Eerstaanwezend Ingenieur der Genie te Nijmegen is bij onderhandsche overeenkomst op gedragen aan Gebr. Smits, aannemers te Nijmegen, de vechtwagen-versper- ring bij de bruggen te Venlo en Roermond. Door het hemelvuur getroffen Tgdens een kort maar hevig on weer sloeg te Blerick de bliksem op het huis van den heer Veling, gele-, gen aan de Maasbieesche straat. Ofschoon het huis ernstig beschadigd werd, kwam de bewoner en diens gezin met den schrik vrij. Toen de heer Veling echter kort na het onweer naar buiten ging, zag hij tot zijn groote onsteltenis op korten afstaud van zgn huis een man liggen, die blijkbaar door den bliksem was ge troffen. Aanstonds werd een genees heer ontboden. Deze achtte den toestand van het slachtoffer zoo ernstig, dat hij onmiddelijke over brenging naar het ziekenhuis te Venlo gelastte. Het bleek te zijn de 33-jarige J. H. Vossen uit Someren. De toestand van den man die blijkbaar onder een klein afdak in de nabgheid van het huis van den heer Veling een schuil plaats had gezocht voor het onweer, is zeer ernstig. Schildersknecht van ladder gevallen Dinsdagmiddag waren twee schil dersknechts op een groote dubbele ladder verfwerfc aan het verrichten aan de Taprjnkazerne te Maastricht. Plotseling verloor de 25_jarige Th. Kr., wonende te Zeddam en tijdelijk verblijvende te Maastricht, die on geveer 61/, M. hbog stond, zgn even wicht en stortte naar beneden met zgn hoofd op de steenen. Hij kreeg een zeer ernstige hoofd wonde en is in bewusteloozen toe stand door den G. G. D. naar het Ziekenhuis Calvariënberg vervoerd. Weer werk Het totaal aantal arbeiders bij de gezamenlijke steenkoolmijnen in Lim burg is per 1 Juli gestegen tot 30767 man (vorig jaar 28689). Muziekconcours. Voor het concours voor Muziek- en Zanggezelschappen te Heel heb ben zich 15 vereenigingen aangemeld. Het concours wordt gehouden op 4 en 11 Juli. De meeste vereenigingen treden op in de hoogere afdeelingen, zoodat er op die dagen hoogstaande muziek zal geleverd worden en er voor de liefhebbers heel wat te be luisteren zal vallen. Gas in Simpelveld. Op 20 December 1935 besloot de Raad van Simpelveld over te gaan tot gasvoorziening door toe te treden tot de Limburgsche Maatschappij voor Gasdistributie (Limagas) N.V. Sinds de oprichting in de provin cie Limburg van een Energiecom missie, welke Gedeputeerde Staten van advies moeten dienen inzake energievoorziening, worden dergelijke Raadsbesluiten, alvorens door Ge deputeerde Staten goedgekeurd te worden, om advies naar genoemde commissie gezonden. Een en ander had tengevolge, dat bovenbedoeld raadsbesluit eerst in April J9S7 door Gedeputeerde Staten werd goedgekeurd. Thans kon met spoed aan het werk worden gegaan. Op io Mei 1937 werd met den aanleg van het distributienet begonnen en op 10 Juni d.a.v. werd het eerste gas ge leverd, dat betrokken wordt uil de gastransportleiding van de Staats mijnen, welke door het Qeuldal naar Vaals loopt. Simpelveld is de dertiende ge meente, welke in de laatste 4 jaren in Zuid-Limburg geheel of gedeelte lijk tot gasvoorziening is overge gaan. Een fijne belastingconsulent Gebleken is dat de dezer dagen op vermoeden van verduistering aan gehouden accountant A. M. Li. af komstig uit Weert doch kantoor- houdende te Venlo, niet alleen hier maar op tal van andere plaatsen in deze provincie slachtoffers heeft ge maakt. De man maakte voor de belastingplichtigen requesten op voor vermindering van belasting en wist dit dan steeds zoo te plooien, dat zij hem ook belastten met de betaling van belastinggelden, die dan echter in de zakken van L. verdwenen, ter wijl ten slotte de betrokkenen een aanmaning kregen om nog eens te komen betalen. Verschillende perso nen werden voor oedragen van f 100. en meer gedupeerd, L. is te Roermond ingesloten. L-« K. Paters Franciscanen 50 jaar te Alverna Dezen zomer is het 50 jaar geleden, dat de eerw, paters Franciscanen zich in het klooster „Alverna" te Wgchen vestigden. Deensch vleesch naar Nederland. De „Vee- en Vleeschhandel" meldt, dat' er deze week in Denemarken voor export naar Holland wordt geslacht en het Deensche vleesch Maandag a.s. aan verschillende abattoirs in ons land verwacht kan worden. De import, die niet gelimiteerd schijnt te zgn, zal in bescheiden mate worden begonnen. De verkoopprijs zal liggen tusschen 70 en 75 cent per kg. De regeling van den import is gebleven bij de vereeniging van importeurs. Het Congres van den Ned. R.K. Middenstandsbond. Dinsdag heeft de R.K. Nederl. Middenstandsbond in Casino te Den Bosch zgn 12de Congres ingezet met 'n huishoudelijke bijeenkomst, waarin de organisatie van de handels- en vakopleiding ten behoeve van de toepassing der vestigingswet door de stands- en vakorganisaties is be sproken. 's Avonds werden de congressisten door het gemeentebestuur op het stadhuis officieel ontvangen, waarbij burgemeester mr. F- J. van Lan- schot een hartelijk welkom in de hertogstad hen toesprak. Een feestavond besloot den eersten dag. Donderdagmorgt n ving de „groote" vergadering aan, die door tal van autoriteiten o.a. ook den commissaris der Koningin Jhr. Mr. dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel, gemeentelijke overheden, vertegen woordigers van zusterorganisaties e.a. werd bijgewoond. Verlaging minimumprijs aardappelen. Namens den L.L.T.B. is Woensdag hel volgend telegram gezonden aan den Minister van Landbouw: De minimumprijs van vroege aardappelen is door de groenten- en fruitcentrale plotseling van f 6 tot f 4 verlaagd. De tuinders die zelf heffing moeten betalen, zgn hierdoor sterk gedupeerd. Wij verzoeken Uwe Excellentie drin gend maatregelen tot herstel te treffen. Bovendien zond de heer Jb. Groen lid der Tweede Kamer en bestuurs lid der Centrale, den minister het volgend telegram De maatregelen inzake steunrege ling voor den tuinbouw worden per manent zonder overleg met de or ganisaties getroffen. Thans weer rigoreuze verlaging van den mini- mumprgs voor vroege aardappelen zonder eenig overleg met bestuurs ledencentrale. Ik wensch hiervoor geen enkele verantwoordelijkheid meer te dragen. Verzoeke Uwe Excellentie maat regelen tot herstel van de schade te nemen. Res.-luitenant Aalders in vrijheid. De Nederlandsche reserve-luite nant-vlieger G. H. Aalders, die in September 1935 in Duitschland werd gearresteerd verdapht van verraden van militaire geheimep en commu nistische propaganda, is naar de „Telegraaf" meedeelt, Donderdag door het Volksgerecht te Essen ver* oordeeld tot een jaar en negen maanden gevangenisstraf, met aftrek van denzelfden lijd voorarrest, zoo dat hij na de uitspraak op vrije voeten werd gesteld. Hij werd veroordeeld wegens het verleenen van hulp bij een poging tot landverraad onder ernstige om standigheden. Vrouw levend verbrand Woensdagmiddag kwam de zoon van den landbouwer H. Kooien, wo nende in het gehucht Heusden (gem. Asten) bij zijn thuiskomst tot de vreeselijke ontdekking, dat tijdens de afwezigheid van alle huisgenooten zijn moeder verbrand was. De vrouw bevond zich alleen in de keuken en men vermoedt, ddt haar kleeren bij het opstoken van het fornuis, vuur hebben gevat. De kleeren waren het ongeveer 55 jaar oude slachtoffer geheel van het lichaam gebrand; het lichaam zelf was met vreeselijke wonden bedekt. Dr. Janssen uit Asten, die onmid- delijk werd gewaarschuwd kon slechts den dood constateeren. Woonhuis afgebrand Donderdagmorgen omstreeks half vier is door tot dusver onbekende oorzaak brand ontstaan in het woon huis, bewoond door den heer J. A. Stevens, wethouder van Vierlingsbeek en dieps gezin. £n het huis werden een café en een slagerij gedreven. De brand nam direct een zoo grooten omvang aan, dat de bewoners nauwe lijks tgd hadden zich in nachtgewaad in vèiligheid te stellen. Er kon niets behouden worden. Het pand brandde tot den grond toe af. Ook een stal ling en de schuur vielen het vuur ten prooi. Alles was verzekerd. Motorschip gezonken op het Merwedekanaal Donderdagmorgen omstreeks half zes is het tachtig ton metende mo torschip „Eben Haëzer" in het Mer wedekanaal juist op de grens tusschen de gemeenten Vreeswijk en Jutfaas gezonken. De 48-jarige schipper J. van Dam en zijn 10-jarig dochtertje Cornelia zgn hierbij om het leven gekomen. De boschbessenpluk. Omstreeks de helft van Juni van ieder jaar breekt voor Groesbeek steeds een gunstige tgd aan. Dan zgn de boschbessen zoover gerijpt dat met den pluk hiervan kan wor den begonnen, waarmee zich een groot gedeelte der Groesbeeksche bevolking belast, zoowel groot als klein en zoodoende tracht een kleine bijverdienste te maken. Voor dit doel krggen de schoolkinderen reeds nu hun groote vacantie, die Maandag jl. is begonnen. Het is te hopen, dat dit jaar geregeld een goede prgs voor de bessen wordt uitbetaald zoodat de plukkers ook inderdaad hun moeite voldoende beloond krggen. De prijs varieert momenteel tusschen de 10 en 12 cent per pond. Bedevaarten naar Kevelaer. Te Utrecht is een vergadering ge houden van het comité van Ned. bedevaarten naar Kevelaer ter be spreking van de vraag of men dit jaar naar Kevelaer zal gaan of niet. Dit in verband met den toestand in Duitschland en uit eventueel protest tegen de kerkvervolging. De 34 broederschappen, welke ter vergadering vertegenwoordigd waren, verklaarden zich op slechts enkele uitzonderingen na, ervoor om toch te gaan. Zoodat dus, in het algemeen gesproken, geen Nederlandsche pro cessies uit protest van hetDuitsche Maria-oord zullen wegblijven. De telefoonverbinding met Engeland, Het met succes leggen van twee nieuwe onderzeesche kabels over de Noordzee tusschen de plaatsjes Aldeburg in Suffolk en Domburg op Walcheren, is een feit van belang voor de telefonische verbinding tusschen Engeland en vele deelen van het vasteland, die daardoor een belangrijke uitbreiding verkregen heeft. Het zijn twee kabels, elk met een lengte van ongeveer 95 zeemijlen en ofschoon elke kabel slechts één geïsoleerden geleider bevat, kunnen zij niet minder dan zestien telefoon gesprekken en een radioprogram tegelijkertijd verwerken. Over plaatsing van advertenties in periodieken, gidsen enz. Onder bovenstaand opschrift schrijft „De Middenstander", orgaan van de R. K. Limb. Middenstand „Op verzoek van de R. K. Mid- denstandsvereeniging te Roermond willen wij in ons orgaan nogmaals waarschuwen tegen het plaatsen van advertenties in periodieken, feest en telefoongidsen, enz., waarvan men de bonafiditeit van de uitgeef ster of uitgever niet kan beoor- deelen. In den laatsten tijd heeft de Mid- denstandsvereeniging te Roermond hiermede weer ervaringen opgedaan, welke een algemeene waarschuwing wettigen, Men plaatse geen adver tenties in periodieken e.d. (en be- tale ook geen kosten vooruit) indien men niet zeker is van de publici- teitswaarde dezer advertenties of geen zekerheid bezit dat de aanbe volen uitgave inderdaad zal volgen. In twijfelgevallen vrage men inlich tingen aan het bestuur der plaatse lijke afdeeling of aan het Centraal Bureau te Venlo". H. Vader doet een beroep op Franco De pauselijke staatssecretaris, Z. H. Em. kard. Pacelli, heeft namens den H. Vader een telegram gezonden aan den kardinaal-aartsbisschop van Toledo met het verzoek, stappen te doen bg generaal Franco, opdat de grootst mogelijke gematigdheid worde betracht brj de militaire operaties in Biscaye, waar men staat tegen over een katholieke bevolking. Dit pauselijk beroep op Franco is te danken aan het initiatief van een groep Fransche katholieke persoon lijkheden, Burgerlijke Stand Venray. Aangiften van 18 tot 25 Juni. GEBOREN Johannes P. H. Steeghs, Oirlo. Henricus Th. Janssen, Beekweg. Peter W. Clephas, Overloonsche weg. Catharina W. Ingenpas, Kruisstraat. Marie A. P. A. Gommans, Maasheesche weg. Peter H. H. Vollenberg, Langstraat. Petronella H. J. Arts, Stationsweg. Leonardus J. M, Cox, Gasstraat. Johannes Ch G Gielen, Merselo. Gertruda D. W. Beerkens, Langstraat, GEHUWD Jacob Tol, 25 jaren, vischhandelaar, en Jannetje Kwakman, 23 jaren, zonder beroep, beiden te Venray. OVERLEDEN Gerardus W. Jacobs, echtgenoot van Maria G. Rutten, 40 jaren, arbeider, Oostrum. Distrlcts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 burgerdienstmeid voor Helmond voor dadelijk 1 bekwam,e burgermeid v. 1 Aug. 1 dienstbod© v. 1 Sept. v. Helmond 1 boerenknecht benend m. melken van Venray 3 burgerdienstmeiden voor Venray 3 schildersknechten 1 jongen v. boerenwerk b. m. m. 2 burgerdienstmeisjes v. d. Efaqg 3 jongens 1517 j. v. boerenkn. Arbeidskrachten ten behoeve der landbouwers in Duitschland Boerenknechten voor Zuid-Limburg BIEDEN ZICH AAN 1 boerendienstmeid Voor den oogsttijd jongens om te binden. 1 jongen 14 jaar voor boerenwerk Bedrijfsleider voor boerderij 1 meubelmaker. Metselaars, timmerlieden, dakdek kers, grondwerkers, winkelbediende, opperlieden, sigarenmakers enz. enz. molenaarsknechten Vleeschbonnen worden uitgegeven op Woensdag tusschen 4 en 5 uur. Onvermengde margarine van 4 tot 5 uur nam. Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen j afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Parochie Venray giro no. 136144. Heer der week: Kapelaan Kuepers. Morgen ZONDAG de H. Missen om 6, 7, 8, 9 en 10 uur, 2 uur kleine Congregatie, half 3 Kinderlof, 4 uur H. Familie, 6 uur Lof. Vandaag worden speldjes verkocht ten bate van de K.R.O. MAANDAG half 8 leesmis, 8 uur besteld jaarg. voor de vrouw van Martin Wismans, 7 uur Lof. DINSDAG feest van St. Petrus en Paulus, de diensten als op Zondag, half 3 Kinderlof, 6 uur Lof. WOENSDAG half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Everard Messe- maekers en Agnes Geenen en kinde ren. DONDERDAG 7 uur te Veltum H. Mis, kwart na 7 Sacramentsmis en generale H. Communie van de leerlingen der meisjesschool, 8 uur jaarg. voor Martin Ewals, Mechtildis Baltissen, Willem Baltissen, Maria Peeters en kinderen Van 89 H. Uur. Druk bezoek verwacht zooals verleden keer. J. W. en K.J.V. in costuum. Biechten van 78. VRIJDAG 1ste der maand en ver eering van het H. Hart van Jezus, half 7 gezongen H. Mis, half Slees mis, 8 uur gestichte leesmis, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. ZATERDAG half 8 jaarg. voor Johannes Peeters en ouders, 7 uur Lof. A.s. ZONDAG 4 Juli de H. Mis van 7 uur zal worden opgedragen voor de zielerust van G. W. Jacobs als lid van de Landarbeidersbond, waaronder H. Communie voor de leden. H. Familie. Deze week vieren hun patroon heilige: W. Broers, H. Gellings. H. Camps, G. Wismans, J. Jeuken. Patronaat ZONDAG half 4—6 Klein- en Mid denpatronaat. Bij goed weer op 't terrein. Half 79 Grootpatronaat en Jon gelingenver. tot half 10. WOENSDAG Groepen op den aan gegeven tijd. Train je flink voor districtsdag, dus ben je ook present. DONDERDAG van 8—9 H. Uur. Alle J.W.ers worden in uniform verwacht. Congregatie. 2 uur Kleine Congregatie. K. J. V. Zondag om 8 uur vertrek aan Pa-- terskerk voor de districtsdag m Venlo. Maandag 8 uur Gemma Galgani, Woensdag 8 uur Odaclub. H. Mis voor overleden K.J.V.er3. Donderdag 8 uur Maria- en The- resiaclub. Zaterdag Priesterzaterdag. K. J. M. Dinsdag half 5 Agnesclub. laanP13>>°f f H.ÏÉl "I G™m.S C 29 van i1 P' L- G- BStb< tenray G j J. G. «er. Oostrum I >rl0 R. A. Ja ode C 70 van H. de Jq van Aarle E- W.Kibode, D 2 van w. J. a^bo Paterskerk Morgen ZONDAG de h. Missen om 5, 6, 7 uur met onderrichting, om 8.15 de Hoogmis met preek. Om 4.45 gezongen Vespers, om 5.30 Lof. Ge legenheid om te biechten aan de Epistelzijde. DINSDAG feestdag van St. Petrus en Paulus. Generale Absolutie. De ff. Missen als op Zondag, om 5, 6, 7. Om 8.15 de Hoogmis. Gedurende de uitstelling te verdienen volle aflaat. Om 4.45 gedongen Vespers, om 5.30 Lof. VRIJDAG, Generale Absolutie. Tevens le Vrgdag van de maand. Om 7.30 gezongen h. Mis ter eere van het Goddelijk Hart met Litanie, 's Avonds om 6 uur gezongeD Vespers met Acte van Toewijding. OP DE WEEKDAGEN de h. Missen om 5 30, 6.15, 7.en 7.30. Dagelijks om 7 30 'n h. Mis voor klooster en weldoeners. NOG GELEGENHEID aan 't kloos ter om de bjjdrage voor stoelen en banken te brengen. Dinsdag 7 uur h. Mis*voor Jacobus enP Schaeffers. Woensdag 7 uur h. Mis voor Wed. Gerrits-Ewals als lid v.h. Koordje. Vrijdag 7 uur h. Mis voor Petro nella v.d. Putten. Derde Orde. Morgen Zondag vergadering der Derde Orde, waaronder predikatie door P. Deicola Rodermaas, toewij ding der Vereeniging aan het H. Hart en Pauselijke Zegen. Om half 10 de H. Mis voor de levende leden der Vereeniging, daarna vergadering van de mannenafdeeling. 's Middags half 3 voor de vrouwen. In den loop dezer week komen de bestuursleden rond om opname van Rotterdamsche kindertjes en om te vragen, wie aan de bedevaart deelnemen naar Maastricht. Spoorkpartjés en programs zijn verkrijgbaar bij ipëj. Elisabeph Linssen. Jonge Derde Orde. Zondag 10 uur buitenkerkelijke vergadering afd. jongens. 2 uur kerkelijke vergadering afd. meisjes in de kapel van St, Jozef. VENRAY Maandag 28 Juni HORST Maandag 5 Juli CUYCK Dinsdag 6 Juli lagekomea en vertrokken personen van 18 tot 25 Juni INGEKOMEN H. A. Bexkens, dienstbode, Maas heesche weg 13 van Tegelen H. P. H. Camps, z.b. Lull C 19 van Ubbergen J. D. Billekens, z.b. Leunen K 14 van Sevenum F. C, A. M. van Haaren, z.b, Schoolstraat 36 van Eindhoven G. M. J. Lemmens, dienstbode, Oostrum D 8b van Horn. J. W. H. Linssen, kleermaker, Oostrum C 20b van Meerlo J. W. A. Rutten, z.b. idem van Eindhoven G. Ch. H. A. Pelzer, dienstbode Vlakwater M 71 van Venlo G. A. Sanders, chauffeur, Hoender straat 39 van Deurne

Peel en Maas | 1937 | | pagina 2