DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale Venray Ons weekpraatje. DERDE PROGRAMMA Van de Sport velden. Zaterdag 19 Juni 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 25 „Onze" Volkszang. „Uit zoo iets zijn voor ons wel enkele conclusies te trekken", aldus sloot ik m\jn voorgaand stukje over volkszang. Laten we nu eens probeeren enkele conclusies te trekken. 't Ging bij die arme Galliërs niet goed met de volkszang omdat ze geen zangboeken hadden, omdat ze nog heel onbeschaafd waren enz. Nu leven wij in een heel andere tijd. Wg hebben boeken in overvloed. Prachtig verzorgde uitgaven met Latgnsche en Hollandsche tekst, waarin precies aangegeven staat wat voor het volk bedoeld is. Wy he jben 't geluk dat we allemaal kunnen lezen en met 'n klein beetje moeite ook nog wel Latijn kunnen leeren lezen. Wy zgn geen pas-bekeerden meer. Zullen dus veel gemakkelgker de geest van de kerk aanvoelen, zullen daarom veel gemakkelgker uit over tuiging meezingen, omdat we weten dat 't iets goeds is. Er biyft natuur lek altijd ??og een zekere schroom te overwinnen. En dan beschaafd Je hoort tegen woordig nog al eens spreken over overbeschaving. Dat is weer te veel van het goede, is natuuriyk ook weer iets afkeurenswaardigs. Gelukkig behoeven wg daar niet over te klagen. Bij on3 zgn dus alle factoren aan wezig die 'n gunstige invloed kunnen hebben op de volkszang. Ik behoef mgn geschrijf gelukkig ook niet te eindigen zooals de diaken „Johannes" met „Deze klanken zgn in plaats van een genot, een kwelling voor het oor." By ons is 't werkelijk nog een 'genot om er naar te luisteren. 't Zou echter nog mooier kunnen zyn als sommige wat minder schroom hadden om mee te zingen. Sommige schijnen er werkelijk over in te zitten dat hun buurman in de kerk hun stem zou kunnen hooren. Geachte volkszang-liefhebbers doe allemaal gerust mee. Gebruik uw geluid naar uw kunnen, en laat 't natuurlgk nooit ontaarden in een geschreeuw. REM. Het toerisme in Nederland. En in het buitenland. Invoering van hotelbons. Toch blijven Parijs, Genève en Wéenen goedkoopcr dan Lutjebroek., Waar gaan we heen met de vacantie? Het is een vraag, waar duizenden zich reeds maandenlang mee hebben beziggehouden ze hebben haar al tienmaal, telkens in anderen zin, beantwoord en op het oogenblik weten velen nóg niet goed, welk plan ze als definitief zullen vaarden. De verschillende annonces en reclames voor het toeristenver keer brengen de geesten in de war eiken dag maakt men kennis met nieuwe mogelgkheaen en oefenen nieuwe bekoringen haar invloed op ons uit. Als ik den lezer en de lezeres een goeden raad mag geven blgf dan vooral in eigen land. Als journalist, nietwaar, heb ik een algemeen maatschappelgken plicht te vervullen. Ik moet het bevorderen, dat de eigen centjes in het eigen land blijven en dat de hotel- en pensionhouders straks hun belasting kunnen betalen. Als journalist zeg ik dus ga 'n paar dagen naar Mokum, of neem een „muggenbad" aan de Zuiderzee werken, fiets de Veluwe rond, ga „zonnen" in Scheveningen of Zand- voort, bewandel de pier van Vlissin- gen of ga je laten kieken in de ruïne van het Slot van Valkenburg. Ons land is mooi let s.v.p. op onze éénige luchtenen vlak. Zoo vlak als nergens. Motief genoeg dus, om in geen geval ergens anders te gaan kijken. AI het bovenstaande zeg en raad ik als journalist, hoe ik er par ticulier over denk, openbaar ik lie.ver niet. We doen tegenwoordig geweldig ons best om het toerisme in eigen land aan te moedigen. De spoorwegen stellen in de zomermaanden merakels goedkcope vacantiekaarten beschik baar, waardoor men voor den civielen prgs van f 4 den een of anderen „grooten" afstand in ons kleine land kan overbruggen. En dezen zomer worden, dank zg den A.N.W.B., waarvan men éérst lid moet worden, goedkoope hotelbons beschikbaar gesteld, middels welke men per dag voor prgzen, varieerende van 38 gulden, in ons land kan slapen en eten. Maar fooien en de betaling van kleine diensten zgn daarin niet be grepen. We doen dus ons best, maar.... toch weer zóó aarzelend en stuntelig, dat duizenden dezen zomer de zuid grens zullen overtrekken, omdat reizen en verblijven in het buitenland nog steeds stukken goedltooper is dan een vacantie in het eigen land. Vanuit de plaats, waar ik woon, kan ik voor 4 gulden naar Lutje broek komen en 4 gulden kost me ook de terugreis. Maar voor dezelfde 8 guldens voeren meerdere autonus- ondernemingen te Amsterdam u en my, heen en weer, naar en van Pargs! En als ik in Lutjebroek aankom, moet ik daar een rgksdaalder per nacht verslapen en in Pargs bekom ik een goed burgerlogies voor 'n gulden. Aan elk snelbuffet in de groote Parysche zaken, krgg ik een warm schoteltje van vleesch en ge bakken aardappeltjes met groente yoor een prijs, waarvoor men mij in Lutjebroek twee sneedjes oudbakken brood met 'n plakje kaas serveert. De A.N.W.B. verschaft den Neder- landschen reizigers nu hotelbons ad f 3 tot f 8 per dag, fooien e.d. niet inbegrepen. De Zwitsers echter maken in de Nederlandsche bladen reclame voor hun land door ons 9- daagsche verblgven in de Alpen aan te bieden voor f 38 50. In dat bedrag is de reis heen en weer Zwitserland begrepen, boven dien logies en maaltijden, voorts fooien, kur- en sporttaxen, bagage- vervoer tusschen station en hotel, bagageverzekering tot 750 Zw. francs, een kaart van het land .enz. Wilt ge naar Oostenrgk Voor G dagen behoeft ,u dat niet méér te kosten dan f 37, reis, hotel, maal- tgden, fooien inbegrepen. Ik zou niet graag beweren, dat een voyage naar Parijs, Genève of Weenen, mooier en gezelliger is dan een toer naar Dutjebroek, maar het is goedkooper. En daarom nogmaals als ge geld genoeg hebt en gemeenschapsgevoel, blijft dan met uw vacantie in het eigen land. Onte hotelhouders en houders van seizoenzaken kunnen het immers niet helpen, dat ze door allerlei fiscale- en overheidsmaat regelen zóó zwaar zijn belast, dat ze een plakje kaas naar den ponds- prijs moeten berekenen en dat er 15 ceuten bedrijfsonkosten drukken op een glas ranja. Maar ja, is de beurs schraal, dan zal er wel niets anders opzitten dan 'n poosje naar Parijs, Zwitser land of Oostenrijk te gaan om eenige ontspanning te bekomen. Men zou ook kunnen thuisblgven, maar dat wordt evenzeer duur. Reken er in elk geval op bij het opmaken van de vacantiereis-begroo- ting dat ge straks weer een nieuw rijwielplaatje zult moeten koopen. Bewaar den rgksdaalder er voor. Leve het Nederlandsche toerisme een toestel, waarmee hij drukletters op een brief kon overbrengen. De techniek was echter toentertijd nog niet voldoende ontwikkeld om de in de praktijk opduikende bezwaren te overwinnen. Het duurde tot 1840 voor de eerste „Typewriter telegraph" ter wereld kwamhierbg vonden de letter- staafjes voor het eerste geregelde toepassingen. In 1873 verscheen de Remington- schrgfmachinede eerste, waarop men zoo snel kon tikken als men kon schrgven met de hand, en van omstreeks 1880 dateert de triomf tocht van de schrgfmachine door de kantoorwereld. Tegenwoordig zijn er zoo ongeveer 90 soorten van schrijfmachines in den handel. De jaarlgksche productie v0rdt op 600 000 geschat, waarvan alleen Amerika er circa 250.000 voor zgn rekening neemt. Onze moderne techniek bracht 't tiksysteem over op het terrein van de stenografie, de muziek en het blindenschrift, terwijl er nu ook schitterende machines in; gebruik zijn voor het automatisch optellen, aftrekken, vermenigvuldigen deelen, het maken van groote staten enz. enz. i Evenals de meeste nieuwe dingen had ook de schrijfmachine in het begin erg veel met tegenkanting te kampen. Een Berlgnsch fabrikant, die groote verwachtingen koesterde van de schrijfmachine, liep met een machine op zgn rug de kantoren af, maar hij kwam overal aan ge sloten deuren. Tegenwoordig moet er in Duitschland op iedere dertig inwoners een schrgfmachine te vin den zgn. Krakelingen. Hondentrouw. Een familie te Gennep heeft het le ven te danken aan haar hond. Toen Maandagnacht omstreeks twee uur in de alleenstaande woning van den spoorwegarbeider Jac. van Dijk te Gennep brand was uitgebroken, wekte de hond zijn meester, die tot zijn ontzetting zag dat een gedeelte van het bovenhuis reeds in lichterlaaie stond. Zijn eerste werk was zgn ge zin, bestaande uit vrouw en acht kinderen, te wekken. Slechts met groote moeite en levensgevaar h^eft hg allen kunnen redden. Een drietal kinderen, die op de eerste verdieping sliepen, werden, nadat beddegoed op den grond was uitgelegd, naar beneden geworpen. Een driejarig dochtertje heeft hier bij haar enkel verstuikt. Van Dijk heeft bij zijn reddingspogingen brand wonden aan armen en hals opgeloo- pen. De hond was het veld ingeloopen en is daarna weer in het brandende huis teruggekeerd, waar hij op een bed ging zitten. Later vond men het trouwe beest onder de puinhoopen. Wat heeft het neest nog willen doen Het „leger" van zijn menschen beschermen Wie zal het ons zeg gen.... In zoo menig gezin is de hond de arme verschoppeling, wiens waak zaamheid, men nochtans uitbuit. Een waakzaamheid, welke voortspruit uit zijn trouw. In zijn trouw is hij veel menschen ten voorbeeld. Vele honden hebben ons haar trouw bewezen tot in den dood. En het eenige,-wat het beest er voor terug vraagt is een beetje ge negenheid. Daar is een hond zoo dankbaar voor. En daar zijn vele menschen toch zoo schaarsch mee... Vele honden zgn te goed er voor om een baas te hebben. Der honden trouw is vaak hun ongeluk. Anders zouden er heel wat de beenen nemen bij hartelooze of onverschillige mees ters. Alcohol uit steenkool De moderne scheikundigen staan voor niets meer. Het stikstofbindingsbedrijf der Staatsmgn „Maurits" te Lutterade komt thans met een interessant be richt. Aan dat bedrijf zijn de schei kundigen steeds aan het proeven nemen, om de productie-mogelijkheid zoo hoog mogelijk op te voeren. Er is thans een proefinstallatie in werking voor de vervaardiging van alcohol uit steenkool. Voor ons land is dit iets geheel nieuws. Veel hangt af van den fabricage- prgs. Wie heeft de schrijfmachine uitgevonden 1 Heb je er wel eens over gedacht wie de schrgfmachine wel zou uit gevonden hebben Dat is toch eigenlgk een voor de hand liggende vraag, als je eens bedenkt welk een voorname plaats de schrgfmachine in de handelskan-1 toren en ook in het administratieve leven van menig particulier inneemt. Maar het is met de schrgfmachine al net als met de locomotief, de fiets en de naaimachineer zijn j eigenlgk een groot aantal uitvinders bij betrokken geweest. Verscheidene knappe koppen heb ben zich moe gepeinsd over de vraag hoe men een apparaat zou kunnen 1 Het nieuwe Sport terrein te Wanssum. maken, dat de pen, die over het papier vliegt, zou kunnen vervangen. Dit zou dan een soort zetmachine moeten zgn, die tegelgk drukpers was. Het idee op zichzelf is heelemaal niet van den laatsten tgd: immers al in 1714 heeft de Engelschman Henry Mill een patent verkregen op Kon verleden week een beschry'ving van het nieuwe sportveld te Wans sum gegeven worden, dat Dinsdag 29 Juni (St. Petrus en Paulus) ver. jaardag van Z K.H. Prins Bernhard zal worden geopend, thans kan me degedeeld worden, hoe de commissie hiermede belast, zich het verloop hiervan voorstelt. In verband met de talrijke wed strijden en inschrijvingen zullen ver schillende wedstrgden reeds voor den middag beginnen, vooral die voor de politie. Om 9 uur neni'en die reeds een aanvang. Om 10 u. dres- suurproef voor paarden der bereden politie, om 11 u. dressuurproef voor politiehonden en oefening groepen E.H.B.O. Om 11 uur zal te Blerik gefstart worden de deelnemers aan den af- standsrit van 20 K.M. naar Wans sum. Er wordt om 't snelst gereden maar op de controleposten te Hout huizen, Swolgen en 't eindpunt, zal door deskundigen worden nagegaan of er paarden zijn, die in hooge mate vermoeid zijn. Dezen wordt rust op gelegd, of uitgesloten, of door de jury gediskwalificeerd. Het parcours moet binnen twee uur worden afgelegd. De verharde hoofdwegen mogen niet buiten nood zaak bereden worden. Eereprijzen zijn uitgeloofd voor hen, die 't kortst hebben gereden en wier paard in de beste conditie verkeeren. Nam. 2 uur opstelling van den optocht der deelnemers in volgorde marechaussee te paard, landelijke ruiters en spannen, muziek, mare- haussee to» voet, rgksveldwacht, ge meentepolitie, politietroepen, voet ballers, athleten. Vanaf de eeretribune zal de ope ningsplechtigheid plaats hebben, waarna de athletiek- en rui ter wed strijden beginnen. Wat 't eerste betreft: ver en hoog springen met en zonder polsstok, kogelstooten, speer- en discuswerpen, hardloopen en wat 't tweede betreft een cross-country voor bereden po litie, viertallen landel. ruiters en de demonstratie van 2- en 4-tallen trekpaarden Belg. type voor voer tuigen. Dit laatste nummer is in Limburg iets nieuws en een interessante proefneming. Door 't uitschrijven van deze wedstrijden wil men ook aan de eigenaren van zware paarden de gelegenheid geven deel te nemen aan de landelgke ruitersport en daar door de kansen van 't zware paard verbeteren. Tevens wil men daardoor bevorderen de kunde met spannen te rijden vanaf den bok .of vanuit het zadel, hetgeen vooral door de militaire autoriteiten zeer op-prijs wordt gesteld. Vroeger zijn pogingen tot uit- schrgven van deze wedstrgden mis lukt, bij gebrek aan geschikte voer tuigen, is dit thans zeer wel mogelijk doordat vele landbouwers beschik ken over vierwielige wagens, die ook het terrein niet beschadigen. Dit nummer heeft dan ook groote belangstelling niet alleen bij de talrgke inschrijvers, maar ook van den kant van het bestuur van het stamboek van het Nederlandsche trekpaard b. t. van den commandant van het veldleger en van de andere militaire overheden en zijn hiervoor speciale prgzen uitgeloofd. Tusschen 4 en 5 uur zal als buitengewone attractie een scherm- wedstrijd worden gehouden door bekende schermers, ook iets wat hier nog niet bekend is en het carousselrijden der Venlosche ruiters plaats hebben onder leiding van den eminenten instructeur den heer Baltzer, dat op zich reeds alle aan dacht vraagt, maar in deze streek evenmin ooit is vertoond. Een rg- dans te paardEen betere verklaring is moeilgk te geven. Daarna volgt op het bovenveldde voetbalwedstryd tusschen Juliana Wanssum en een elftal der politie troepen der derde afdeellng Breda i Op het benedenveld zal intusschen het algemeen springconcours zijn aanvang genomen hebben. Op de schietbanen zullen nog de aspirant prijs winners van den voor middag kampen, terwgl inhetbosch tusschen de schietbanen en het bovenveld een demonstratie met de prgswinnende politiehonden wordt gehouden en de leden van de E.H. B.O. eveneens van hun kunde door een aardig nummer blgk zullen j geven. Verschillende muziekkorpsen zulien door hun uitvoeringen voor zoover noodig de tijd korten, totdat als slot de prijsuitdeeling plaats heeft. Langs den weg WanssumVenray zullen op het terrein consumptie-tenten zijn opgesteld; op andere plaatsen overdekte tribunes. Bij de intense medewerking der politietroepen en de reeds bestaande belangstelling van hooge en hoogste autoriteiten bg de organisatie en de talrijke inschrijvingen voor alle nummers behoeft er nfet aan ge- twgfeld te worden, dat indien het weer medewerkt 29 Juni voor Noord Limburg en Oostelijk-Noord-Brabant een merkwaardige dag zijn zal. Verdere inlichtingen zijn verkrijg baar op het secretariaat ten gemeente huize te Wanssum of in de kazerne der politietroepen. PROGRAMMA 20 tot en met 26 Juni Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd. vöör 1 uur in ons bezit zgn. Kring Horst-Venray. JEUGDCOMPETITIE. Programma 20 Juni. Afd A. D.E.V.Excelsior 5 uur T.O.P.Wanssum 12.30 Erica—Oostrum 4 uur YsselsteynMerselo 5 uur Afd. C. H.S.C.Sevenum uitgesteld. GriendtsveenG.F.C. 5 uur Programma 27 Juni. Afd. A. WanssumExcelsior D.E.V.—T.O.P. Afd. B. De ValkErica OostrumYsselsteyn Afd. C. G.F.C.Sevenum H.S.C.Griendtsveen De aandacht van de vereenigingen wordt er op gevestigd, dat verzoeken om uitstel minstens 14 dagen vooruit aangevraagd mo ten worden. Voor serie-wedstrgden wordt geen uitstel gegeven. Duivensport. P D V de Zwaluw. Op Zondag 13 Juni hield de Post- duivenvereeniging „De Zwaluw" met „De Eendrachi." een onderling con cours vanaf Salbris, afstand 538 K.M. De duiven werden gelost om 5 20 met Zuidenwind. Aankomst eerste duif 1-49-2. Aankomst laatste duif 1-42-34. 1 Gebr. Spee van de Eendracht 2 Jos. Vermeulen van de Zwaluw 3,vll, 15 Gebr. Hendriks idem 4, 16 G. v. Dijck idem 5 A. Loonen van de Eendracht 6 J. Aarts van de Zwaluw 7, 18, 23 H. Derks idem 8 M. Poels idem 9. 12, 27 P. Kersten idem 10 en overduif P. Manders idem 13 G. Janssen idem 14 G. Vissers idem 17 L Coopmans van de Eendracht 19 M. v. d. Ven van de Zwaluw 20 H. Strgbosch van de Eendracht 21 M. Franken van de Zwaluw 22, 25 Servaas idem 24, 26 J. Vollebergh ilem. Eerste serie P. Kersten Tweede serie Gebr. Hendriks. P D V de Eendracht. Wedvlucht Dourdan, afstand 408 K.M. Los 5 uur, Eerste duif 12.0.36. Laatste duif 2.1.16. 1, 4, 5, 7, 8, 10 L. Coopmans 2, 11 G. Spee 3 J. Dinjens 6 J. Strgbosch 9 A. Vermeulen Overduif A. Loonen. Wedvlucht met jarige duiven van af Dourdan, afstand 408 K.M. Los 5 uur. Eerste duif 1'2-34-48. Laatste duif 2-24-36. 1, 10 J. Dinjens 2, 5 H. Janssen 3 J. Boom 4, 11 H. Arts 6 L. Coopmans 7 en overduif G. Philipsen 8 H. Strijbosch 9 J. Strijbosch Handboogsport te Merselo. Bg het alhier gehouden Koning- schieten door de Handboogschutterij „St. Hubertus" werd door 25 schut ters deelgenomen. Na zware strgd mocht het den ouden koning, H. van Osch, gelukken met 125 wederom (thans voor het derde jaar) het Koningschap te verwerven. Hoogste schutter was de Keizer J. Arts met 138 punten in 32 pglen. Zoo zal dan in 't volgende seizoen door deze twee schutters gekampt moeten worden om het Keizerschap. BRUSSEL (Vlaamsch) 8.Gesproken dagblad. Gymnastiek. Gramofoon Dui vensportberichten. BRUSSEL Fransch. 10.26 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 10.50 Concert KEULEN 12.20 Militair Muziekkorps BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. DEUTSCHLANDSENDER I.30 Omroepamusementsorkest KEULEN 2.20 Omroepkleinorkest DROITWICH 2.40 Orkest DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Concert. Sportberichten 7.20 Walsenconcert RADIO PARIS 7.50 Bleriot orkest KEULEN 8.20 Omroeporkest DROITWICH 10.20 Sextet STUTTGART 10.50 Dansmuziek Maandag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Tgdsein KEULEN 9.20 Orkest. Gramofoon. Concert RADIO PARIS 10.50 Gramofoon DROITWICH II.10 Orgelspel DIVERSEN 11.35—12.20 DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Marko orkest BRUSSEL Vlaamsch I.20 Gesproken dagblad Omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert REGIONAL PROGRAMMA 3.20 BBC Schotsch orkest DEUTSCHLANDSENDER 4 20 Orkest DROITWICH 5.20 Octet KEULEN 6.20 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten STUTTGART 8.Concert. Gevar. progr. DEUTSCHLANDSENDER 9.20 Gevar. progr. BOEDAPEST 10.20 Zigeunerkapel WEENEN II.20 Dansmuziek Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Gymnastiek KEULEN 9.20 Westduitsch Kamerorkest RADIO PARIS 10.35 Gramofoon DROITWICH 11.20 Orgelspel. Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Landesorkest BRUSSEL (Vlaams) 1.20 Gesproken dagblad KEULEN I.35 Omroepdansorkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gev. concert. Dansmuziek KEULEN 4.20 Orkest RADIO PARIS 5.20 Orkest BRUSSEL Fransch i.20 Gramofoon. Salonorkest 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DEUTSCHLANDSENDER 8.Opera Aida HAMBURG II.10 Dansmuziek Woensdag BRUSSEL (Vlaams) - Gramofoon Gespr. dagblad. Gymnastiek KEULEN 9.20 SS orkest. Gramofoon RADIO PARIS 10.35 Gramofoon DROITWICH 11.05 Orgelspel 11.35 Gramofoon KEULEN 12.20 Orkest v. Trampersoneel BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad DROITWICH 1.35 Covventry Hippodrome-orkest KEULEN 2.35 Gev. concert DEUTSCHLANDSENDER 3.35 Gramofoon 4.20 Landes-orkest olv Hollinger RADIO PARIS 5.20 Populair concert BRUSSEL Vlaamsch 6.20 Omroepdansorkest olv Brenders 7.-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. STUTTGART 8.00 „Stuttgart spielt auf" gev. prog. DEUTSCHLANDSENDER 8.30 Orkesten BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gesproken dagblad. Gramofoon MILAAN 10.50 Cetra orkest KEULEN 11.20 Populair concert Donderdag BRUSSEL Vlaams 8.Gramofoon Gesproken dagblad KEULEN 9.20 Orkest. Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 10.20 Volksliederenconcert RADIO PARIS 11.10 Gramofoon DROITWICH 11.25 Dansmuziek KEULEN BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gramofoon. I.20 Gespr. dagblad. Omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gev. concert. Gramofoon KEULEN 4.20 Populair concert DROITWICH 5.25 Dansmuziek KEULEN 6.20 Blaasmuziek 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten STUTTGART 8.Gramofoon. Gev. concert HAMBURG 9.35 Gev. concert BRUSSEL Fransch 10.30 Omroepdansorkest DEUTSCHLANDSENDER II.20 Dansmuziek Vrijdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gramofoon Tijdsein. Gespr. dagblad KEULEN 9.20 Schrammelmuziek. Gramofoon RADIO PARIS 10.35 Gramofoon DROITWICH 11.40 Piano. Orgelconcert DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Militair concert BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gespr. dagblad. KEULEN 1.35 Omroepkleinorkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gev. concert. Kinderkoor DROIT VICH 3.55 Gramofoon STUTTGART 4.20 Omroepamusementsconcert DROITWICH 5.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 6.20 Omroepdansorkest 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten STUTTGART 8.Dansmuziek KEULEN 9.20 Omroeporkest ROME 10.20 Kamermuziek MUNCH EN 10.50 Gevar. prog. Zaterdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gesproken dagblad. Gramofoon Gymnastiek. Tgdsein KEULEN 9.20 Landes symphonie-orkest 9.50 Gramofoon RADIO PARIS 10.35 Gramofoon DROITWICH 11.20 Orgelspel 11.55 BBC-Northern-orkest DEUTSCHLANDSENDER 12.20 Erich Börschel met zijn orkest BRUSSEL (Vlaams) 1.20 Gesproken dagblad KEULEN I.35 Omroeporkest BRUSSEL (Fransch) 2.20 Orkest E. Loiseau 3.20 Harmonieka-coDcert DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Gev. programma RADIO PARIS 6.20 Orkest v.d. Poulets 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten STUTTGART 8.00 Gev. concert RADIO PARIS 10.20 Omroeporkest M. Ciappi WEENEN II.20 Concert

Peel en Maas | 1937 | | pagina 9