DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS GAS Radio-Centrale Venray Ons weekpraatje. üemengd! Bericht' n Krakelingen. Van de Sport velden. Duivensport. DERDE PROGRAMMA De vlam die vriest De GASKOELKAST Zaterdag 5 Juni 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 23 De zedenprocessen in Duitschland. En de reclasseeringsdag bij ons. Van de w ek vroeg me iemand, deel misschien het loon voor onzen strijd tegen de verzoeking, maar evenzeer hebben we dat te danken aan de omstandigheden. De omstan digheid b.v., dat het kwaad, dat wij bedreven niettegenstaande het soms héél erg kan zijn niet als zoodanig is vastgelegd in de bepalin gen van ons Strafwetboek. Dat we staande bleven, danken we misschien aan een paar lieve ouders, die ons zoo goed en braaf groot brachten. Hoe zouden wig" hebben geleefd, wat ik wel te zeggen had over die we b„ Qnze geboor£e z00 onge zedenprocessen n.ntsnhiand tfttren kloosterlingen. - O.I3 WC Uil ULliC CGUUUl Mjyjxj ""fe zedenprocessen in Duitschland tegen lukki_ terecht" waren gekomen als 'in— Ik was waarlijk ge- die dlfizenden verwaarloosde kinderen troffen over zooveel vriendelijke belangstelling in wat ik denk. Ik heb me niet moe gemaakt met het componeeren van een wei-overwogen antwoordt. Het stellen van dergelijke vragen komt meestal uit.... onzede lijkheid voort, n.l. uit het genoegen van anderen te kwellen. Sadisme dus. Wanneer Duitsche kloosterlingen zich aan onzedelijke uitspattingen zouden hebben schuldig gemaakt, dan moet ieder behoorlijk mensch zulks van afschuw vervullen. Daaromtrent valt dU3 niets te vragen. Slecht is slecht en vordt dubbel slecht, wanneer het wordt bedreven door menschen, die zich het goede speciaal hebben toegewijd. Overigens dienen we ook tegenover den slechten mensch rechtvaardigheid te betrachten en het oordeel liever over te laten aan Hem, Die tot in de ziel kan lezen. Zelfs onze officieele, menschelgke, rechtspraak moet dan ook méér op de verbetering van den gevallene zijn gericht dan op zijn bestraffing. De mensch is helaas tot het booze vaak geneigd. Het zijn dikwijls slechts de omstandigheden, welke ons staande houden. Het is voor den rijkaard niet moeilijk om zich af te houden van diefstal, wél van hardvochtigheid of spilzucht. Zoo vervalt de arme mensch niet gauw tot laatstgenoemde ondeugden. Sociale omstandigheden, aangeboren karakter e.d. bepalen voor een groot deel onze levens houding. Mannen en vrouwen, die zich den dienst van God wijden, kunnen daarmee hun natuur niet afleggen. Ze hebben te vechten, méér dan anderen, met verzoekingen. Als ze aan deze toegeven, is dat slecht en tragisch. Laten we echter óók oog hebben voor den moed, waarmee zoo veel meerderen hunner alle verlei ding weerBtaan en tot een ascetisch leven komen, dat hoe vreemd en voor velen zelfs onnuttig het ook moge schijnen van heilige en indrukwekkende helfdhaftigheid is. Een ènder oordeel heb ik niet over die Duitsche zedenprocessen. Den omvang van kwaad in de Duitsche kloosters zullen we aan de hand der gegevens van de machthebbers in Berlijn nooit leeren kennen oïndat zij het kwade niet haten omwille van het goede, het kwade niét bloot leggen om 't uit te roeien, maar alleen om er politiek voordeel uit te halen en hun haat tegen het christen dom waarvan ze slechts een „Joodschen" oorsprong willen zien bot te vieren. Duitsche instanties moeten voor zichtig zijn met aanwijzing omtrent homo-sexueele buitensporigheden van bepaalde bevolkingsgroepen, want als eenig kwaad verbonden is ge bleken aan „bloed en bodem" aldaar, los van bepaalde maatschappelijke milieu's, dan is het wel de homo- sexualiteit. Om dat kwaad heeft men in Duitschland heele soldatenregi- menten uit elkaar moeten halen, talrijke officieren moeten uitbannen. Wie der ouderen herinnert zich nog niet de Eulenburg-processen En uit de geschiedenis van de laatste jaren onder Nazi-bewind, verwijzen we naar recente, maar achter ge sloten deuren gevoerde, processen. O.m. tegen den burgemeester van Grenzach, een aantal leeraars, 60 Hitler-jongens te Mannheim, 70 hoogere partijgenooten te Alzey bij Worms, den Hitier Jugendleider te St. Peter bij Freiburg, een führerin van den B.D.M. enz. Goebels heeft in zijn dondecrede van de vorige week tegen de onzede lijkheid in de Duitsche kloosters, herinnerd aan het feit, dat zijn partij in 1934 meer dan 60 hooge functio narissen, die zich aan homosexueele uitspattingen overgaven, „zonder vorm van proces" overhoop had laten schieten. Ja, zulke methoden kan men inderdaad van een kerkbestuur niet verwachten. We herinneren den heer Goebels er overigens aan, dat zijn partij de onzedelijkheid dier functionarissen pas ontdekte, toen dezen een complot hadden gesmeed tegen het bewind van hun mede- partijgenooten.... Dat er in alle bevolkingsgroepen kwaad wordt gevonden, óók in de Duitsche kloosters ik aanvaard het onvoorwaardelijk. Maar omtrent den omvang van dat kwaad weet ik niets en geloof ik van de Nazi's niets, omdat zij het anderen uit a- of onsociale milieu's We zijn van den eigendom van anderen af kunnen blijven, omdat we het niet noodig hadden. Zouden we ook zoo „eerlijk" zijn geweest, wanneer we de kwellende zorgen, nijpenden hon ger misschien, hadden bekend van sommigen, die thans boeten voor een val op een weg, welke van spleten en afgronden een aaneen schakeling was Ik wil 'de criminaliteit niet goed praten, maar slechts verontschul digen. Ieder mensch moge al kracht naar kruis krijgen, ook de kruis weg van den een is veel langer en moeilijker dan van den ander. Beter is te helpen dan te oordeelen. Als wij een lieve moeder hadden, welke ons deugdzaam hield, laten we dan den broeder helpen, die er zóó eene niet heeft gekend en daar om viel. Als wij te veel hadden om tot hongeren gedoemd te zijn, laten we dan voorzien in het tekort, dat den ander tot de misdaad bracht. Als wij sterk konden blijven in de deugd, laten we dan de materieele omstandigheden helpen verbeteren van hen, wier deugd in hun kommer ten onder ging. De misdaad -spruit meest voort uit misdeeldheid en zwakheid. En het is een misdaad om den misdeelde en zwakke in den steek te laten. gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest waarin verdachte reeds 51/, maand heeft doorgebracht. De verdediger mr. v. d. Put, Eind hoven, sloot zich bij dezen eisch aan. Mussert niet in de Kamer. Wat velen reeds lang voorspeld hebben, gaat gebeuren Mussert, de leider der N.S.B., die optrad als lijsttrekker bij de verkiezingen, neemt geen zitting in de Tweede Kamer. De motiveering is kostelijk. De N.S B. heeft in haar bureau een plan gereed liggen, houdend de grondslagen voor de inrichting van het Ned. Imperium, waardoor ons volk en het Indische tot bloei en welvaart zouden kunnen komen. Mussert was van plan, om dat in de Tweede Kamer te verdedigen. De motiveering vervolgt dan De uitslag van de gehouden ver kiezing heeft bewezen, dat de over- groote meerderheid van het Neder- landsche volk zjjn lot nogmaals on voorwaardelijk wenscht toe te ver trouwen aan de politieke partijen. Deze zijn dus ten volle verantwoor delijk voor hetgeen in de eerstko mende jaren gedaan en nagelaten wordt. Er is in dezen tijd blijkbaar nog geen plaats voor ingrijpende constructieve denkbeelden. Dientengevolge heeft de leider der N.S.B. besloten nog geen zitting te nemen in de Tweede Kamer. Even zeer als de overgroote meerderheid van ons volk deze zittingneming heeft afgewëzen, evenzeer heeft onze Beweging hem in dezen moei lijken tijd ondubbelzinnig getoond, dat zij zijn leiding wenscht. Zijn plaats is dus in de Beweging en niet in het parlement. De Bewe ging eisebt hem nu en in de naaste toekomst op voor de volle honderd procent, daarbij heeft hij den bij stand noodig o.m. van zijne mede werkers Van Geelkerken en Koster. In de Tweede Kamer nemen nu zittingGraaf de Marchant, Dieters, Woudenberg en Rost van Tonnin gen. Het peil der N.S.B.-fractie zal er niet bij winnen Meer Duitsche gasten Ook is met Duitschland weer een reisovereenkomst gesloten. Zij treedt 15 Juni a.s. in werking en wijkt slechts op enkele onderdeden van de tot dusver geldende regeling af. Toch beteekent zij een gunstiger regeling voor Nederland. Duitsche gasten zullen tot een zeker totaal-bedrag is bereikt per persoon f 300 uit Duitschland voor hun vacantie naar Nederland mogen meenemen. De heer Pfiefer, lid van het hoofdbestuur van de Alg. Ned. Ver. voor Vreemd, verkeer stelt zich, blijkens een gepubliceerde verklaring, geen gouden bergen van deze nieuwe regeling voor. „Voor het a.s. zomerseizoen zullen wij ook ditmaal met een klein getal Duitsche badgasten moeten rekening kwade van j houden. Feitelijk is het slechts een misbruiken, opdat het.... gebaar in de lucht, vervolgde de hun zeiven en hun satanisch strevenheer Pfiefer. „Het is goed, dat er goed moge gaan. j iets gedaan wordt en misschien dat Wie het kwade om het kwade het 't begin is van een weer toene- haat, zal het trachten te heelen en mend Duitsch toerisme." het niet in al zijn stank en giftig heid bekend maken, aldus het kwade Tasch met gouden dukaten verspreidend over het gezonde. gevonden. Bij het uitbaggeren van de Geeuw, Gelukkig kent men ten onzent een der Friesche wateren, waarmede andere methoden om de misdadig- drie arbeiders bezig waren, haalde, held te bestrijden dan door 't over- naar „de Telegraaf" meldt, een van hoop schieten „zonder vorm van hen met den beugel een leeren tasch proces" van misdadigers en het op, die bij nader onderzoek oude openbare ten toon stellen van de gouden munten, dukaten, bleek te slechtheid van anderen. Wij trachten het kwade te be strijden door den gevallene te helpen. Daartoe dient b.v. een reclasseerings dag, als heden Zaterdag overal in den lande wordt gehouden. Wij, die.., nóg.... staan, mogen daarvoor dank baar zijn en verder blijven toezien, dat we niet vallen. Als we nog staan, is dat vooreen bevatten, ter waarde van ongeveer 3000 gulden. Verduistering. Voor de Roermondsche rechtbank stond Dinsdag terecht de ond-notaris van Gemert, V., verdacht van ver duistering van gelden van een 2-tal cliënten. Het O.M. eischte zes maanden Mussert Duitsch ambassadeur Nu de verkiezingen zijn afgeloopen, heb ik me voorgenomen om vonrloo- pig weinig meer aan politiek te doen. Het is me alzoo een verkwikkende gedachte. Over Mussert en de N.S.B. hoef ik eigenlijk heelemaal niet meer te schrijven, want nu de schepping van dezen iDgenieur een windmolen blijkt te zijn, zou men zich zelf nog slechts een Don Quichotte kunnen maken door al te heftig gebaar daar tegen. Maar wel wensch ik thans nog even te constateeren, hoe gelukkig het is, dat de N.S.B. ten onzent naar haar juistb waarde werd uitgeteekend in den verkiezingsuitslag. Niet alleen naar binnen, maar ook naar buiten had ze door het vele kabaal, dat ze wist te ontketenen, een „geweldig" aanzien gekregen.en pas nu de verkie- zingsprik in haar opgeblazenheid haar alle schijngrootheid heeft doen ver liezen, kunnen we verbaasd tot el kaar lachen. De Duitsche machthebbers hebben blijkbaar gemeend, dat de N.S.B. bin nen afzienbaren tijd Nederland tot een Duitschiand-filiaal zou hebben gemaakt, waarom men van die zijde reeds was begonnen om Mussert als zetbaas van Hitier voor Nederland te erkennen. Daarvan wordt in de A.-R. „Rotter dammer" een merkwaardig staaltje gegeven. Dezer dagen wilde een familie te Utrecht een nichtje uit Duitschland eenigen tijd tot zich nemen. Zooals men allicht weet is het voor Duitsche onderdanen vereischt daartoe een vergunning van de Duitsche regee ring te verkrijgen. De familie in Utrecht bij wie het nichtje zou gaan logeeren kreeg op den verkiezings dag een officieel formulier van het gemeentebestuur van de woonplaats van het nichtje toegezonden, waarop verschillende gegevens moesten wor den ingevuld. Een officieel document dus, waarop de Duitsche Overheid al dan niet gunstig zou beschikken op het verzoek tot verlaten van Duitschland. Dit formulier, hetwelk rechtstreeks uit Duitschland naar de te Utrecht wonende familie werd toegezonden, bestond uit twee ge deelten. Het door een perforatie ge scheiden tweede gedeelte bevatte dezelfde vragen als de bovenste helft, doch moest worden afgeteekend door d... N.S.B.Dus niet door het ge- meentebestnur van Utrecht, noch door de Nederlandsche regeering, doch door de N.S.B. De ontvanger van dit formulier, die niet het kind de dupe wilde la ten worden, is met het formulier naar het hoofd kwartier van de N.S.B. getogen. Hier ontwikkelde zich het volgende gesprek tusschen een zwart- hemd en een Nederlandsch staats burger: Hou zee aldus het zwarte hemd. Goeden middag Wat is er van uw verlangen Ik heb hier een formulier dat blijkbaar op deze plaats moet wor den afgestempeld. Wat is uw politieke richting Ik doe niet aan politiek, ik ben neutraal. Heeft u al gestemd vandaag (Het was Woensdag der vorige week) Ik kom juist van het stembureau. Op wien hebt u gestemd Daar hebt u niets mee te maken. Het spijt mg, maar ik kan u niet helpen aan de vereischte onder- teekemng. Gaat u maar eens zien, of op de Oude Gracht de kringleider aanwezig is: misschien kan die u helpen. Of de oom van het nichtje hierheen gegaan is weten wij niet, noch of het vereischte stempel op het for mulier geplaatst is, doch de man die tegen een zwarthemd op het hoofd kwartier heeft durven zeggen: daar heeft u niets mee te maken, wien ik als vrije Nederlander voor het lidmaatschap van het Nederlandsche parlement mijn voorkeur heb gegeven, die man zal van de Duitsche re geering wel niet gemakkelijk toe stemming krijgen, zjjn nichtje te ontvangen. Blijkbaar heeft men in Duitschland méér 'zorg, dat de Du'tsghe onder danen in den vreemde niet geestelijk verdwalen in de ideologie van een nieuwe (maar tevens oude) ideologie, dan onze regeering, die de Neder landsche werklooze landbouwarbei- ders met zacht geweld naar onze Oosterburen dringt. Intussen meenen we mét de „Rot terdammer". dat aan methoden der Duitsche regeering als hierboven ge schetst, paal en perk moet worden gesteld. Als de N.S.B.-ers zoo gaarne Duitsche knechten willen zgn, dan moeten zij in Westphalen maar koeien gaan melken. Dat is tenminste nog een eerlijke dienstbaarheid. Limburgsche Brandweerbond. Dinsdagmiddag vond te Sittard de jaarvergadering plaats van den Prov. Limburgschen brandweerbond onder leiding van mr. B. van Oppen, oud burgemeester der gemeente Maas tricht. De secretaris-penningmeester ir. P. Klegnen uit Maastricht bracht zijn jaarverslag uit waaruit o.m. bleek dat het aantal bij den bond aangesloten gemeenten met 1 ge stegen is en thans 40 bedraagt. Als afgevaardigde van Ged. Staten van Limburg nam wederom ir- J. Verlinden uit Maastricht zitting in het bestuur. Ir. J. Verlinden deed eenige mededeelingen betreffende de bestaande plannen tot invoering eener uniforme regeling der brand weer-tarieven, waardoor beter dan in het verleden de belangen van hulp-verleenende en hulp-ontvangen de gemeenten met elkander in over eenstemming zullen gebracht worden. Tenslotte ontwikkelde zich een zeer geanimeerde gedachtenwisseling over luchtbeschermingsactie in verband met de brandweer-werkzaamheid. Het resultaat der besprekingen was dat het bestuur deze kwestie in behandeling zal nemen om ver volgens de noodige maatregelen te treffen. Met een dankwoord tot de aan wezigen, sloot mr. van Oppen de vergadering. Alle copie hierop betrekking hebben de, moet Donderd. vóór 1 uur in ons bezit zijn. Kring Horst-Venray. JEUGDCOMPETITIE. UITSLAGEN 30 MEI. Afd. A. Excelcior D.E.V. 10 Swolgen T.O.P. 53 Afd. B. Merselona Erica 21 Ysselsteyn-Oostrum uitgesteld Wegens de viering van de Maria- feesten in het dekenaat Horst zijn de volgende wedstrijden uitgesteld. Afd. A. D.E.V. Swolgen Wanssum Excelcior Afd. C. H.S.C. G.V.C. Programma 6 Juni. Afd. A. Wanssum D.E.V. 5 uur Afd. B. Merselona Oostrum 5 uur Wegens de viering van den twee den Zondag zijn voor 13 Juni geen wedstrijden vastgesteld. Valk-Revue Morgen gaat de Valk een bezoek brengen aan D.O.S. te Deurne. De D.O.S.-ploeg hebben we verschillen de malen op 't Valkterrein aan het werk kunnen zien. Ondanks hun technisch overwicht, moesten zg tot dusver in de Valk hun meerdere erkennen. Nu de Venrayers enkele spelers op 't ziekenlgstje hebben staan en met enkele invallers aan den start zullen verschijnen, bestaat er groote kans, dat D.O.S. revanche zal ne men voor de in Venray geleden nederlagen. In Megel was de Valk voorhoede bgzonder productief. Waarschijnlijk zullen de rood-zwarten ook thans alles op den aanval zetten en iedere mogelgke gelegenheid benutten om raak te schieten. D.O.S. IIde Valk H kan een in teressante krachtmeeting worden. Al is er over den uitslag niets met zekerheid te zeggen vast staat dat de reserves uit Deurne op een taaien tegenstand wel kunnen rekenen. De turnclub de Valk zal morgen deelnemen aan de groote Kring- feesten te Swalmen. Leden en aspiranten, veel succes De voetbalafdeeling houdt heden Zaterdagavond hare algemeene jaar vergadering. Deze bijeenkomst is zeer belangrijk. Dus alle leden om half negen present Voetbaltournooi te Ysselsteyn, Door de voetbalvereeniging Victoria Ysselsteyn wordt morgen 6 Juni een groot voetbaltournooi gehouden. De deelnemende vereenigingen zijn Oostrum I, Merselo I, Erica I, Heide I, Smakt I en Ysselsteyn I. Deze clubs zullen elkaar Zondag te Ysselsteyn bekampen om een fraaie beker. Daar er in deze Venraysche clubs weinig krachtsverschil zit zal het er dus wel geducht spannen. De wedstrijden worden gespeeld onder leiding van twee bondsscheids- rechters en zullen om 1.30 uur aan vangen. De sportliefhebbers zullen dus morgen op zeer interessante en spannende wedstrijden kunnen reke- m. Wie wordt kampioen A.s, Zondag 6 Juni zal H.S.V.V. den strijd aanbinden tegen Excelsior II (Broekhuizenvorst) voor de be zetting van de eerste plaats in de competitie 3e kl. R.K. L.V.B. J?eze wedstrijd zal gespeeld wor den op het sportterrein van Wans sum. Aanvang 2 uur. Indien het weer meewerkt, zal het aan belangstelling wel niet ontbre ken. We hopeu allen, dat het een faire kamp zal worden, waarin de sterkste zal zegevieren. Zondag PROGRAMMA 6 tot en met 12 Juni Wlfzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. DROITWICH 5.35 BBC Dansorkest BRUSSEL (Fransch) 6.20 Gramofoon 7.-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. STUTTGART 8.Populair concert KEULEN 8 30 Dansmuziek SOTTENS 10.20 Jazzmuziek BERLIJN 10.50 Hans Bund orkest BRUSSEL (Vlaamsch) 8.Gesproken dagblad. Gymnastiek. Gramofoon Duivensportberichten. KEULEN 11.20 Concerten BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad. KEULEN I.35 Vervolg concert DROIT VICH 2.40 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 3.20 Orkest M. Rambour KEULEN 5.20 Populair concert LEIPZIG 7.Der Lustige Schuster DEUTSCHLANDSENDER 8.20 Musik und Humor BOEDAPEST 10.20 Honved orkest WEENEN II.20 Militair concert Maandag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Tijdsein KEULEN i.50 Gramofoon HAMBURG 10.50 Marineorkest DROITWICH 11.05 Orgelspel. Gramofoon KEULEN 12.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad RADIO PARIS I.50 Cassard concert DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert REGIONAL PROGRAMMA 3.20 BBC Schotsch orkest KEULEN Omroepamusementsorkest DROITWICH Zigeunerorkest DEUTSCHLANDSENDER 6 40 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten STUTTGART Gevar. progr. DROITWICH 10.20 BBC Theaterorkest BOEDAPEST 10.35 Dansmuziek BERLIJN II.20 Nachtmuziek Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. 'Gymnastiek KEULEN 9.20 West-D. Kamerorkest 10.0511.20 Diversen DROITWICH 11.20 Orgelspel REGIONAL PROGRAMMA 11.50 BBC Welsh orkest KEULEN 12.20 Orkest Trampersoneel BRUSSEL (Vlaams) 1.20 Gesproken dagblad DROITWICH 1.35 Orkest Lond. Örandweer DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. progr. REGIONAL Programma 3.20 Sted. orkest van Tourquae DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Omroepamusementsorkest KEULEN 5.25 Omroepkleinorkest BRUSSEL Vlaamsch Gramofoon 6.40 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten STUTTGART 8.Gramofoon. Orkest ROME 9.20 Orkest BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gespr. dagbl. Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 11.20 Orkest Woensdag P.D.V. „De Eendracht" Wedvlucht vanuit Pont St. Maeo; afstand 343 K.M. Los 8 uur. Aankomst eerste duif 12.41.22, laatste 1.21.9. A. Loonen 1, 8; J. Dinjens 2, 3, 4, J. Strgbosch 5, 9; J. v. Houdt 6, J. Boom 7, 13; P. Strgbosch 10; L; Coopmans 11, 12; Overduif. P D V „De Zwaluw". Uitslag wedvlucht vanuit Melun, afst. 410 K.m., met jarige duiven. Gelost 6.30 uur met Z.O.-wind. Aan komst eerste duif 12.36.25, laatste duif 1.45.12. Ie en 3e St. Servaas, 2e Gebrs. Rutten, 4e E. Vermeulen, 5e J. Vol- lebergh, 6e H. Derks, 7e G. Janssen, 8e, 9e, 18e en 20e W. Thijssen, 10e G. van Dijck, lie P. Kersten, 12e en 19e H. Beterams, 13e L. Maassen, 14e J. Eibers, 15e en 21e Houben-v Ooi, 16e v.d. Heiden-Siebers, 17e P. Manders, 22e en overduif G. Vissers. BRUSSEL (Vlaams) 8.Gramofoon Gespr. dagblad. Gymnastiek KEULEN 9.50 Gramofoon 10.0511.05 Diversen DROITWICH 11.05 Orgelspel. Gramofoon RADIO PARIS 12.20 Concert BRUSSEL Vlaamsch 1.20 Gesproken dagblad 1.30 Omroepdansorkest DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. progr. DROITWICH 3.20 Fanfareorkest DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Populair concert Donderdag BRUSSEL Vlaams i.Gramofoon Gesproken dagblad KEULEN 9.20 Schupo orkest 10.0511.05 Diversen REGIONAL Programma 11.05 BBC orkest KEULEN 12.20 Fabrieksorkest BRUSSEL Vlaamsch I.20 Gespr. dagblad. Harmonicasoli's DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert REGIONAL Programma 3.20 Stafmuziek DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Omroepamusementsconcert DROITWICH 5.20 Ben Oakley Band BRUSSEL Vlaamsch 6.05 Kinderuurtje. Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten STUTTGART 8.Gramofoon BERLIJN 8.30 Vroolijk concert BRUSSEL Vlaams 10.20 Gesproken dagblad Omroepdansorkes t DROITWICH II.20 Dansmuziek Vrijdag i BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gramofoon Tijdsein. Gespr. dagblad KEULEN 9.20 Populaire muziek 10.0511.05 Diversen REGIONAL Programma 11.05 Orgelconcert DEUTSCHLANDSENDER Gevar. concert BRUSSEL Vlaamsch Gespr. dagblad. KEULEN West-D. Kamerorkest DEUTSCHLANDSENDER Gevar. progr. REGIONAL Programma Carlton Hotel orkest KEULEN Concert Tent. Dusseldorf BRUSSEL Vlaamsch Ghigo orkest 12.20 1.20 1.35 2.20 3.20 4.20 5.20 7.0O—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH 8.20 BBC orkest LEIPZIG 8.20 Nieuwste schlagers MUNCHEN 9.30 Gevar. progr. BRUSSEL Vlaamsch 10.20 Gespr. dagblad Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 10.50 Dansmuziek Zaterdagi BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gesproken dagblad. Gramofoon Gymnastiek. Tijdsein KEULEN 9.20 Landes Symphonieorkest 10.0511.20 Diversen DROITWICH 11.20 Orgelspel BBC Orkesten BRUSSEL (Vlaams) I.20 Gesproken dagblad KEULEN Omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER Gev. concert BRUSSEL Vlaamsch Gramofoon KEULEN Gevar. concert DROITWICH BBC dansorkest DEUTSCHLANDSENDER Gramofoon EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten KEULEN 8.Populair eoncert BOEDAPEST 10.30 Jazzorkest RADIO PARIS II.20 Dansmuziek 1.3h 2.20 3.20 4.20 5.20 6.20 7—8 de meest gewaardeerde warmtebron, niet te evenaren voor koken en warmwaterbereiding, zorgt voortaan ook voor een „koel plekje" in Uw huis. Oogenschijnlijk ongelooflijk, in werkelijkheid moderne techniek. werkt zonder motor absoluut gerulschloos, geen bewegende deelen, dus geen slijtage. Geen be dorven levensmiddelen, meer hygiëne. Een ijskoude dronk in den zomer Vraagt inlichtingen aan het GASBEDRIJF,

Peel en Maas | 1937 | | pagina 9