DERDE BLAD VAN PFFJ. EN MAAS u\ itqe&ieicU Sótteednq %ómeb$cköenm en *la66chen vindt h ik. dams- i Staan Stcaat 6, ictef.. 9S, (Qeneay Ons weekpraatje. Uw Zenuwen "ÏÏÏSUK Krakelingen. Provinciaal Nieuws Van de Sport velden. Duivensport. Zaterdag 29 Mei 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 22 De bezorgde Tante Pos. Zij wil haar klanten niet ergeren. Een goede gedachte van haar, welke voor verdere uitwerking vatbaar is. Er is geen overheidsbedrijf, dat zóó accuraat werkt, als dat der Postergen. Een briefschrijver mag een naam of (en) adres zoo ver haspelen als hij maar kan, tante Pos zoekt zijn bedoelingen uit en bestelt het stuk precies daar waar het wezen moet. Tante Pos is in staat om een nagekomen prentbrief kaart desnoods nog onder den steen te laten doorschuiven welke het graf van den geadresseerde dekt. Tante Pos verzorgt ook de ge zondheid van den geadresseerde, in het bgzonder diens zenuwgestel. Tijdens de verkiezingscampagne droeg de Vereeniging „Eenheid door Democratie" haar op, om 2 millioen strooibiljetten bij 2 millioen Neder landers te bestellen, waaraan ze toch 'n aardigen cent kon verdienen. Maar ze weigerde de opdracht te aanvaarden. Het schijnt, dat in het biljet iets onvriendelijks stond ge drukt ten aanzien van de ^NT.S.B. en tante Pos wilde niet, dat sommige menschen, die ze óók tot haar klan ten rekent, zouden worden geërgerd. E. d. D. verzocht den rechter om tante Pos op de dwaling haars weegs terug te breDgen, maar de rechter vond haar houding heelemaal geen dwaling en stelde tante Pos in het gelijk. Ik doe dat óók, zij het onder voorbehoud. Ik zou alleen willen vragen aan tante Pos om het aanvaarde beginsel wat consequenter toe te passen. Van alle twintig partgen, welke bg de verkiezingen aan bod waren, heb ik paperasssen gekregen en slechts aan één heb ik mgn stem gegeven, van de 19 anderen zouden de meeste mg met haar lectuur hebben ge- ergerd als ik niet zooveel tact bezat als tante Pos tusschenbeide slechts betoont. EeD groot deel van de via haar ontvangen pamfletten is n.l. ongelezen naar de papiermand ver huisd. Op dezelfde wijze hebben velen mijner mede-kiezers gehandeld. Bg voorkeur zou ik zelf willen beoor- deelen, wat me ergerlijk lijkt en dus ten prullemande is gedoemd en wat me aanvaardbaar voorkomt. Wil tante Pos echter consequent het beginsel toepassen, dat ze geen dingen bestelt, die sommigen kunnen ergeren, dan ga ik met de zaak accoord. Ik verwacht dan voortaan ver schoond te blijven van aanslagbil jetten in de belasting, aanmaningen, missives van deurwaarders, reke ningen en vele andere narigheden des levens. Tante Pos zou zich on tegenzeggelijk nóg meer populair kunnen maken dan ze reeds is door alleen postwissels bij de menschen thuis te bezorgen, gewonnen prgzen uit de loterij, mededeelingen over toegevallen erfenissen, uitnoodigin- gen voor diners e.d. Inderdaad, zou het leven heel wat aantrekkelijker worden, wanneer we alleD, pok in de uitoefening van ons beroep en bedrijf, nalieten wat anderen kan ergeren. De wereld zou een ideale verblijfplaats worden. Maar vele baantjes zouden onver vulbaar zijn. Kan men zich een minister indenken, die enkel beslui ten uitvaardigt, welke ieders te vredenheid wegdragen Zoo iets is voor hem zoo onmogelijk, als het onmogelijk is voor den heer Veraart om iedereen met zijn regeling van het weer te bevredigen. Als ze geen ergenis mochten wekken, zou er ook geen droog broed meer te verdienen zijn voor Kamerleden en andere politici, voordiplomaten, journalisten, advocaten, deurwaarders, ambte naren, militairen, politie-agenten enz. enz. Zelfs de pastoor of dominee, die liefde tot den naaste prediken, wekken de ergernis van sommigen, die niet in de liefde gelooven of voordeel trekken van hun haat. Ergernis zal, de goede bedoelingen van tante Pos ten spijt, wel nimmer op ons ondermaansche zijn uit le bannen. Als de N.S.B. voor ergernis wordt behoed, wekt dat op zich zelf de ergernis van Eenheid door Demo cratie, of omgekeerd. Laten we probeeren om het niet al te erg te maken ten opzichte van elkander. Dan komen we op den goeden weg. en gesterkt en Uw slaap wordt weer rustig door het gebruik van Mljnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje75ct. Bij Apoth. en Drog Prinsenpaar en Sabath. Reeds een paar maal las ik in de krant van een standje, dat Prinses Juliana en haar gemaal in een of anderen vorm ontvingen wegens hun reizen soms op Zondag. Dezer dagen vond ik vermeld, dat ter jongste vergadering van de clasis Rotterdam de Chr. Geref. Kerk hetzelfde onder werp ter sprake was gekomen. Uit het officiëele verslag wordt dan ge publiceerd: „Met smart wordt door ons volk gevoeld dat H.K.H. Prinses Ju liana en haar gemaal gedurig den Sabbath ontheiligen door op dien dag te reizen. Besloten wordt de Deputaten voor correspondentie met de Hooge Overheid te verzoe- i ken stappen te doen om te ver- zoeken dat zulks niet meer ge- beure". I Het. is bekend, dat in verschillende kerkelijke kringen geen eenstemmig heid van gevoelen bestaat, in hoe verre reizen op Zondag en in wel ke omstandigheden al of niet ge oorloofd kan zijn. „Ons volk" oor deelt ter zake verschillend. Niette min kan ik het me volkomen be grijpen, dat b.v. de clasis Rotterdam van de Chr. Ger. Kerk, gedreven door liefde tot het Vorstenhuis en door de eigen verzekerdheid in het weten van de bedoeling van Gods Woord, er toe komt om het prin senpaar te vermanen om wat de clasis ziet als een kwaad van deze vorstenkinderen en verkeerd voor beeld voor het volk. Maar toch vraag ik me ook weer af, of de noodige tact wel wordt ge bruikt bij zulke vermaning. Wauneer iedere religieuse richting aan Konin gin en prinsenpaar in het openbaar ging voorhouden, wat naar haar in zichten en opvattingen onjuist of kwaad is in de private levenshouding der bedoelde personen, dan zou dat verderfelijk kunnen worden voor de hoogheid van dezer gezag. Mij dunkt, dat er discreter wegen zijn te vinden om zich te belasten met een geestelijke vermaning aan de hoogsten in den lande. Vooral wanneer die, zooals in het onderha vige geval, niet eens lidmaten zijn van de Kerk die zich tot dit vermaan geroepen acht. Blijvend werkloozen-congent Er zijn pessimisten, die ons tegen het najaar al weer een nieuwe te rugval in de crisis voorspellen. La ten we aannemen, dat deze profeten valsche zijn en de economische ver houdingen zich in gunstigen zin zullen blijven onwikkelen. Dan zal het betrekkelijk spoedig met de crisis gedaan zijn. Het aan tal ingeschreven werkloozen loopt de laatste maanden met sprongen van enkele tienduizenden omlaag en ligt reeds circa 40.000 beneden het peil van het jaar daarvoren. En natuurlijk moet men zich niet voorstellen, dat het op „nul" komt. We hebben ons reeds zóó vertrouwd gemaakt met de moderne werkloo- zenzorg, dat we vergeten, hoe het vóór de crisis „normaal" was, dat er minstens 100.000 werkloozen wa ren. Een zeer groot deel dezer menschen waren eenvoudig „losse arbeiders" die zich hadden ingesteld op het verrichten van gelegenheidskarweit jes, vrachten af- en aanvoerden, als dat zoo uit kwam in den oogsttijd gingen hooien, 's winters sneeuw ruimden of als baanvegers optraden enz. Behalve via Armenzorg was er geen bemoeienis met deze menschen. Ik heb in eigen omgeving meer malen met werkloozen, nijvere ar beiders, gesproken, die het nooit zoo betrekkelijk goed hebben gehad naar ze me zelf verklaarden als in de crisisjaren. Ondanks den la gen steun, welke toch inderdaad niet méér dan een zeer bescheiden rond komen toelaat. Die menschen heb ben ook thans in het vrije bedrgf steeds het werk aangepakt, dat te vinden was, maar raakten ze „zon der", dan wisten ze terecht te kun nen komen in de werkverschaffing, waar ze met arbeid, die heusch niet meevalt, een klein, maar verzekerd bestaantje zich konden verzekeren. Dat was vroeger heel anders. Iedere kostwinner kan thans ten minste rekenen op een regelmatig minimum-inkomen Het is te hopen, dat wanneer straks de crisismaatregelen geleide lijk worden geliquireerd, de werk verschaffing zij bet op gewijzigde voorwaarden gehandhaafd blijft voor de klasse van „losse" arbeiders, die zeker grooter zal blijven aan ze vóór de crisis was en door des kundigen voor de naaste toekomst op een aantal van 200.000 wordt geschat. Het zou een moreelé crisiswinst wezen als de vanouds als „vierde klasse" aangeduide arbeidersgroep voor goed een georganiseerde plaats in het economisch bestel der maat schappij kon worden toegewezen, waardoor ze voor pauperisme bleef behoed. Witter dan wit worden Uw tanden indien U poetst met Tube 60 40 ct. Doos 20 ct IVOROL VENRAY, 29 Mei 1937. Verbod van steken van plaggen enz. Burgemeester en Wethouders van Venray waarschuwen nogmaals dat het ten strengste verboden is op alle gronden der gemeente, dus ook op de gronden gelegen op de bladen 1, 2, 3, 4, 5, 8 en 9 van Sectie H van het kadaster, grenzende aan de ge meenten MaasheesOverloon, St. Anthonis, Bakel en Deurne, veeD, aarde, zoden, plaggen of heide weg te nemen, te struwelen of heide te hakken of te baggeren of daarop eenige daad van eigendom te ver richten. Indien in strijd met dit verbod wordt gehandeld, wordt door de gemeente over gestoken plaggen enz. als zijnde haar eigendom beschikt, terwijl overtreding van dit verbod strafbaar is gesteld bg het Wetboek van Strafrecht. Men zg dus nadrukkelijk gewaar schuwd. Venray, 24 Mei 1937. Burgemeester en Wethouders van Venray G. H. HOUBEN l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne verga dering van 30 April 1937 is vastge steld de volgende verordening Verordening tot verklaring, welke verordeningen, tegen wier overtreding is bedreigd, nog gelden 1. Algemeene Politieverordening voor de Gemeente Venray, vastge steld 29 Juli 1931, afgekondigd 26 November 1931, zooals deze nader is aangevuld en gewijzigd bij Raads besluiten van 10 November 1932 (afgekondigd 7 December 1932) 6 Juli 1933 (afgekondigd 26 Juli 1933) en 17 October 1933 (afgekondigd 8 November 1933) 2. Verordening op de keuring van Waren in de Gemeen, e Venray, vastgesteld 14 Juni 1921 en 23 Ja nuari 1929, afgekondigd 20 Maart 1936. 3. Verordening op den Keurings dienst van Vee en Vleesch in de gemeente Venray, vastgesteld 29 September 1922, afgekondigd 20 De cember 1922, gewijzigd bij Raads besluit van 1 Februari 1935, afge kondigd 26 Februari 1935. 4. Verordening op de Veemarkt, vastgesteld 28 December 1922, afge kondigd 23 Februari 1923, zooals deze is gewgzigd bij besluit van 18 Februari 1926. 5. Bijzondere verordening op de maximum-snelheid voor motorrg tui gen in de Gemeente Venray, vast gesteld 30 April 1928, afgekondigd 4 Juni 1928. 6. Motor- en rgwielverordening voor de Gemeente Venray, vastge steld 26 Juni 1928, afgekondigd 13 Juli 1928. 7. Verordening tot vaststelling van rooilijnen, vastgesteld 4 Novem ber 1925, afgekondigd 2 JuDi 1926. 8. Verordening tot vaststelling van rooilijnen, vastgesteld 3 Februari 1927, afgekondigd 16 April 1927. 9. Verordening tot vaststelling van rooilijnen, vastgesteld 12 Augus tus 1930, afgekondigd 4 November 1930. 10. Verordening tot bestemming en aanduiding van een strook grond als toekomstigen weg en tot bepaling van een voorgevelrooilijn voor dien weg, vastgesteld 6 Juli 1933, afge kondigd 13 November 1933. 11. Verordening betreffende Win kelsluiting, vastgesteld bg raads besluit van 13 Juni 1935, afgekondigd 11 Juli 1935. 12. Verordening op de geldschiet- banken, vastgesteld bij Raadsbesluit van 9 Mei 1933, en afgekondigd 18 Mei 1933. 13. Verordening op het bouwen en de bewoning, vastgesteld bij Raadsbesluit van 28 November 1933, afgekondigd 23 Januari 1934. Zijnde deze verordening aan de Gedeputeerde Stalen van Limburg volgens hun bericht van 14 Mei 1937, 4e afdeeling, La. 5903/6 E. in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging ge schied, waar het behoort den 25 Mei 1937. Burgemeester en Wethouders vnd. G. H. HOUBEN l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. MERSELO. Op het Maandag j.l. 24 Mei gehouden melkexamen voor de deelnemers van de onlangs alhier gehouden melkcursus gegeven door de Coop. Stoomzuivelfabriek „Ven ray" slaagden de volgende cursisten: Jac Poels; Henri van Cuyck; Wilh. van Megel; Mart. H. Poels; P. J. van Hoof; Henri Poels; Ant. van Stiphout Henri van Tilburg; Alphons Arts; Mart. van Tilburg; Jac. Arts; Ant. Kelders; Ant. van Tilburg; Mart. Poels; Joh. Arts; G. Jacobs; Th. Arts: P. van Tilburg; W. van Tilburg; G. Arts; H. van Osch; Jean Litjens. Aan de geslaagde zal het melkers diploma van den Zuid Nederlandsche Zuivelbond uitgereikt worden. Keuring voor Nederl. stam boek trekpaard. Op de gehouden keuriDg van het N. S. Tg. werden de paarden der vol gende eigenaren in het stamboek in geschreven: G. Tax Meerlo; M. Lintzen Heijen; M. Goumans Venray; G. Dings Cas- tenray; G. Buyssen Horst; E. Nabben Sevenum; S. Leysten Sevenum; P. J. Staaks Blerick. De 2-jarige hengst Zola van dhr. M. Ewals Meerlo af stammende van den kampioen Rhein- sohn werd ook ditmaal weer voor aanhouding aanbevolen. Deze hengst werd twee opvolgende jaren met de hoogste premie be kroond. De roofoverval te Geijsteren. Naar de N. V. Crt. verneemt is het onderzoek in de zaak tegen de vier van den roofoverval op den pastoor te Geijsteren gedetineerde verdach ten te weten de gebr. Jan en Willem J. uit Belfeld, A. D. en M. H. uit Venlo thans geëindigd en zal binnen enkele dagen tot het uitbrengen van een dagvaardiging voor behandeling der openbare terechtzitting worden overgegaan. Het ligt in het voornemen de af handeling nog voor den aanvang der vacantie te doen plaats hebben en staat het zelfs vrijwel vast dat de openbare behandeling zal plaatsheb ben op Dinsdag 15 Juni a.s. Er zullen een 10 tal getuigen wor den gedagvaard, terwijl aangenomen wordt dat de behandeling dien dag haar beslag krijgt. Opperwachtmeester Janssen van Galen, dr. Hulst alsmede koster Ver- steegen en de dienstbode Hermans zullen de voornaamste getuigen zijn. In tegenstelling met vroeger ge publiceerde berichten zal verdachte H. worden verdedigd door Mr. Paul Tripels te Roermond, de overige ver dachten door Mr. E; Daub te Venlo. GEYSTEREN. Maandag hield 't ,St. Willibrordusgilde" alhier haar jaarlgksch Koningsvogelschieten. Na een korte strijd wist den heer F. Geurts met een wel gemikt schot den vogel te doen neertuimelen en zoodoende 't Koningschap op zijn naam te krijgen. Gemengde Berichten Burgemeester A. N. Fleskens geridderd. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als bestuurslid van de Coöperatieve Centrale Boerenleen bank, welk feit op de jaarvergade- van deze instelling op Maandag j.l. t.e Eindhoven werd herdacht, heeft Z.Exc. Minister Deckers medegedeeld, dat het H. M. de Koningin had be haagd den heer Fleskens te benoe men tot Commandeur in de orde van Oranje-Nassau. De minister heeft persoonlijk den jubilaris het eere-kruis omgehangen. Zwerver vindt den dood. Dinsdagavond werd voor de tram halte onder Spekholz de 71-jarige D. S., een zwerver, die den laatsten tjjd in Spekholzerheide verblijf hield, door de tram aangereden. Met een zware hersenschudding werd bg naar hat ziekenhuis overgebracht, waar hij aan de gevolgen is overleden. Boerderij afgebrand. Zondagmiddag is de groote boer derij van den landbouwer J. Berk- vens in het gehucht Diesdonk onder de gemeente Asten totaal afgebrand. De levende have en het grootste deel van den inboedel konden worden gered. De brand is waarschijnlijk ontstaan doordat kinderen met vuur hebben gespeeld. Verzekering dekt de schade. Het was toevallig precies vier jaar geleden dat op dezelfde plek de vo rige boerderij van B. afbrandde. Vijftigduizend kilo stroo in vlammen. Waarschijnlijk doordat kinderen in de omgeving met vuur hebben ge speeld, ontstond te Boxmeer brand in de groote opslagplaats voor stroo van den Bond van verkoop vereeni- gingen, gelegen nabg het station. Hoewel juist een scheepslading stroo was afgele verd, was er toch nog een hoeveelheid van circa 50.000 K.G., geperst in pakken, in aanwezig. Het vuur greep met groote felheid om zich heen en was tot in verren om trek zichtbaar. Korten tijd na het uitbreken van den brand stortte het dak met don derend geraas in en bogen de ijzeren balken der overkapping zich als lucifers. Behalve den geheelen voor raad stroo kwamen in de vlammen om een stroopers, een tractor en een wagen. Tegen de vuurzee kon de motorspuit natuurlijk niets uit richten en beperkte deze zich dan ook tot het nat houden der nabg gelegen groote stallingen en woon huis, waarvoor langen tijd gevaar bestond. Door vereende krachten wist men echter erger te voorkomen. De schade, die door verzekering wordt gedekt, bedraagt minstens f 5000. Twee jongens gedood. Zondagavond liepen op den Hen- geloschen weg, Enschedé twee jon gens, de 17-jarige R. Hoekstein en de 19-jarige M. Klinker. Zg liepen op den rijweg naa6t elkaar. Met groote snelheid naderde achter hen een auto uit de richting Hengelo, bestuurd door K. uit Enschedé, die de jongens niet opmerkte. Beiden werden door de auto ge grepen en vrgwel op slag gedood. Als Goering reist. Vrijdagochtend arriveerde te Inns bruck de extra-trein, waarvan de aankondiging alleen reeds aanleiding gaf tot vermoedens over een Pinkster ontmoeting tusschen Mussolini en Hitier. De drie salonrijtuigen, twee minder dan was aangekondigd, zijn tenslotte bestemd gebleken voor Goering, die te Venetië zgn vrouw zal ontmoeten en met haar de Pink sterdagen in Italië doorbracht. De heer Goering is wel een cumu- lant om van te beven de man is generaal, luchtvaartminister, hoofd van de jagerij, economisch dictator, rijksdagvoorzitter, minister president van Pruisen, benevens groot-aandeelhouder van particuliere ondernemingen maar een minister, die voor een bezoek aan zijn vrouw met drie salonrijtuigen reist, is ons wat te veel „bons." In Nederland geniet een minister een gereserveerde coupé en daarmee punt. Salonrijtuigen kennen wg slechts voor de Koningin, die dan meestal nog per gewonen trein reist. Alle copie hierop betrekkinghebben- de, moet Donderd. vóór 1 uur in ons bezit zgn. SERV ATIUS-OMROEP. „Servatius" heeft haar promotie competitie op één uitwedstrijd na achter den rugen aangezien men slechts één winstpuntje kon bemach tigen, heeft zij bewezen nog niet rgp te zgn voor de 1ste klasse. In den laatsten wedstrijd tegen R.K. T.V.V, rommelde het geducht in de ploegwe maken een uitzon dering op het bakstel, die ondanks een paar misverstandjes, welke echter evenveel doelpunten tot gevolg hadden en op J. Lange, die bleven zichzelf. De overige spelers leken ons zoo'n beetje voetbalmoe. De hitte en een paar invallers deden veel afbreuk aan tempo en plo«g- verband. Invaller H. Geurtjens heeft echter aangenaam verrast door het maken van twee prachtige doel punten. Dat het Servatius ernst is met de toekomst blijkt wel daar er duchtig geoefend wordt, onder be kwame leiding van Ben. Hoogstede, zoodat onze diverse elftallen in het a.s. seizoen versterkt en flink ge traind met vernieuwde moed den strijd om de punten zullen herbe ginnen, om het volgend jaar met meer enthousiasme en kans op succes de promotie te besluiten. Dit is de wensch van heel de Servatius-aan- hang. Ons derde elftal verraste vriend en vijand door haar laatste compe titie-wedstrijd van de adspirant kampioenen (Exelsior) met flinke cijfers te winnen. Bravo jongens Dat was een goed besluit en dat beloofd voor de toekomst. In deze competitie moet nu een beslissingswedstrijd gespeeld worden om uit te maken of de Smakt ofwel Exelsior zullen promoveeren, zooals onderstaande stand aangeeft. Smakt 16 13 2 1 72 21 28 Exelsior 16 14 7 2 90 28 28 D.E.V. 3 15 8 2 5 52 32 18 D.I.S. 16 4 2 7 46 46 16 Servatius 3 16 7 1 8 68 50 15 Erica 16 7 0 9 35 48 14 Brughusia2 16 6 0 10 39 73 12 De Valk 3 15 5 1 9 33 46 11 Merselona 16 0 0 16 6 100 0 Valk-Revue M.S.V. I—de Valk I 3—7 De Valk zorgde verleden Zondag voor een aangename verrassing. Met een gewgzigd elftal speelden de rood-zwarten tegen Meijel een goede partij voetbal. Vooral de voor hoede was bgzonder op dreef en scoorde er lustig op los. Na een kwartier spelen waanden de Venrayers zich reeds veilig met een 20 voorsprong. M.S.V. dacht er blijkbaar anders over en slaagde er voor de rust nog in hun 2—0 achterstand om te zetten in een 3-2 voorsprong. Na de hervatting lag de gelijk maker spoedig in de touwen. Toen kwamen de roofvogels pas los. Regelmatig broken zij door en met eenige harde, zuivere schoten vo.erden zg 'den stand op tot 73. De Valk 3 speelde te Overloon een match tegen S.S.S. 2 en keerde met een 5—2 overwinning op zak huiswaarts. De Valk 4Oostrum 3 was bij zonder spannend. Keurig samenspel demonstreerden beide junioren-elf tallen. Met de eenige goal van den wedstrijd wisten de Oostrumsche jongens een verdiende 10 overwin ning te behalen. De algemeene jaarvergadering van de Valk zal einde der volgende week gehouden worden. Bestuursverkie zing, verkiezing voorzitter, reorga nisatieplannen vormen de belang rijkste punten van de agenda. DI S I contra Swolgen I Vriendschappelijk. Na een lange rustperiode zullen dan de D.T.S.-mannen weer eens voetballen. Op Zondag 30 Mei zal Swolgen I, de gast zgn van Oirlo. D.I.S. speelt thans in een nieuwe opstelling, welke reeds eenmaal ge speeld heeft te Meerlo tegen Con cordia I. De Concordianen moesten toen, voor dit elftal de vlag strijken met 61. Dit was, aangezien D.I.S. voor de eerste maal dat elftal in 't veld bracht, een mooie prestatie. Nu zij op eigen veld spelen zullen de D.I S.-mannen zeker hun best doeD, óók Swolgen, welke een klas hooger speelt, er onder te houden. We voorspellen de jongens van de Swart dan ook geen gemakkelijk anderhalf uur. De wedstrijd wordt vriendschappe lijk gespeeld en vangt aan om 5 uur. Aangezien het in Oirlo kermis is, a.s. Zondag, verwachten wij zeker een groot aantal kijklustigen. Wg hopen dat de toeschouwers een mooie wedstrgd zullen te zien krijgen en dat de sterkste zal winnen. We willen nog even opmerken dat het D.I.S.-terrein deze week prachtig in orde gemaakt is, zoodat, als het weer mee werkt, er van een prachtig veld sprake kan zgn. P.D.V. „De Zwaluw." Wedvlucht vanuit Noyon, afstand 303 K.m., met oude en jarige duiven. De duiven werden om 9.40 gelost met Z.O.-wind. Oude duiven, le en 22e H. Derks, 2e en 30e P

Peel en Maas | 1937 | | pagina 9