PAP Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Sneeuwklokje Roomijs Sneeuwklokje Roomijs Weet gij wat een oorlog beteekent Buitenland. RIJKSINKOMSTENBELASTING Binnenland. Krakelingen. Provinciaal Nieuws Zaterdag 29 Mei 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 22 verfrischt, voedt, versterkt. Halve liters op gewensch- ten tijd bezorgd 40 cent PEEL EN MAAS Daar is ie weer Een nieuw seizoen Nieuwe versnaperino ADVERTENTIEPRIJS: 1—8 regels 60 ct per regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 Abonnementsprijs per kwartaalvoor Venray 65 ct buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct O.L. Vrouw Behoudenis der Kranken" Oostrum. En gij mensch, die daar over oorlog spreekt, als was het iets gewoons, weet gij wei, welke ver schrikkingen zij brengt Ach, wij zijn in onze dagen zoo gewoon geworden aan het woord oorlog, wij denken er nauwelijks meer over na, welke onmenschelijke toestanden er door geschapen worden, wij zijn meerendeels de jaren 1914-1918 vergeten, of hebben die jaren niet meegemaakt. Er zijn er echter, die nog wel hun roepstem zouden willen laten hooren, ja het willen uit schreeuwen, „Nooit meer o o r i o g". Zij kunnen 't echter niet, zij leven in afzondering en wat nog 't ergste is, zij kunnen hun organen om die dringende waarschuwing te laten hooren niet meer gebruiken. Wie zijn dan deze lieden zult gij u afvragen. Het zijn zij, die allen tesamen behooren tot de afgrijselijke nalatenschap der wereldoorlog Weet gij lezer, dat in bijna alle landen, die aan den wereld oorlog hebben deelgenomen, in richtingen zijn ter verpleging van oorlogsverminkten. Maar weet gij ook, lezer, dat dit niet die menschen zijn, die het er nog z.g. „goed" afgebracht hebben, degenen die een been, een arm, een been en een arm enz. missen, die behooren nog tot de „licht gekwetsten". Het zijn zij, die als een vormelooze massa uit den wereldoorlog te voorschijn zijn gekomen. Denk niet lezer, dat wij in de volgende regelen overdrijven, integendeel, wij zullen misschien het te gewoon, te nuchter ver tellen In Weenen bijv. bevindt zich onder de gebouwen van het greote Franz Joseph-Ziekenhuis een afdeeling, welke geheel ge- isoleerd van de andere gebouwen staat. Gewone verpleegden van het ziekenhuis mogen er niet binnen evenals de oud-verpleeg den. Slechts een zestal doctoren met 22 verplegers weten wat zich in het inwendige van dit gebouw bevindt. Hier „leven" nl. 74 „doode" slachtoffers van den wereldoor log. Hun namen zijn door de menschheid reeds van de lijsten der levenden geschrapt. Hooge officieren deden de familieleden reeds lang het bericht toekomen, dat begint met„Uw zoon (echt genoot) stierf op het veld van eer..." Officieel werd deze mededee- ling ten overvloede nog eens bevestigd. Maar ondanks die mededeeling „leven" zij nog steeds Waarom dan die geheimzin nigheid? zult gij u afvragen. De reden hiervan is gelegen in het feit, dat deze menschen zoo afgrijselijk verminkt zijn, dat zij niet meer als mensch be schouwd kunnen wordenHun uiterlijk is door bommen, gifgas sen, granaten, kogels enz. enz. zoodanig verminkt, dat 't over geblevene niet veel meer is dan een vormelooze massa. Velen onder hen kunnen niet eens meer eten, ja zelfs is er een, die niet eens ademhalen kan, dat geschiedt bij diegenen „kunstmatig". Zij liggen niet in bedden zooals wij die kennen, hun ligplaats is een soort ge vlochten mand, met hoogopslaan de wanden. Er zijn er onder hen, die beide armen en beenen verloren hebben, anderen hebben eveneens geen armen en beenen, maar missen bovendien de helft van hun gelaat Weer anderen hebben slechts één been, hun verdere ledematen zijn afgeschoten. Weer'n andere mist eveneens alle ledematen, doch bovendien een gedeelte van het lichaam en van den schedel. O, laten wij ophouden met op sommen van deze afschuwelijke verminkingen, het zou te „rauw" worden. En dan te weten, dat in elk land dat aan den wereldoorlog heeft deelgenomen, dergelijke in richtingen bestaan. Geen van die menschen kan meer spreken, wij zullen dus ook nimmer meer kunnen hooren wat zij denken. De meesten onder hen waren nog jongens toen het oorlogsmonster hen greep Bijna twintig jaren liggen zij daar nu, bijna twintig jaren vormen zij wel de meest afgrijselijke aanklacht tegen den oorlog. Een veldslag vangt aan. Ma chinegeweren ratelen, granaten vallen, bommen ontploffen, gifgas beweegt zich als een slang over den grond, duizenden jonge en oudere mannen, jonge en oude vrouwen sterven een afschuwe lijken dood.... Wie waren zij Wij weten het niet, wij kenden ze niet, maar zij stierven! Zoo zouden wij kunnen door gaan, wij zouden het eene tooneel na het andere kunnen schilderen het behoeft niet, allen zijn zij even ontzettend. Weer zou een oorlog kunnen gaan dreigen, misschien over tien jaar, misschien over twintig jaarhet doet er niet toe. Eén ding doet er echter wel toe. Wij menschen moeten zor gen, dat het niet gebeurt Aan het einde van dit artikel willen wij nog opmerken, dat wij het niet schreven als propa ganda voor een of andere vredes vereeniging. Wij schreven het slechts als uiting van onszelf, als individu, als enkeling. Moge het bijdragen tot het behoud van den vrede België voor een crisis Bij een bezoek dezer dagen in België hebben we ons er nog eens persoonlijk van kunnen overtuigen, hoezeer de regeering Van Zeeland de iDstemming beeft weten te ver werven van alle burgers, die bet om de rust en welvaart van bet land in de eerste plaats te doen is. En nu staat bet land tocb voor een regeeringscrisis Wéér is bet de Vlaamscb-franskil. jonscbe tegenstelling, welke gevaren oplevert voor de politieke rust in bet land, maar tbans is bet oud „zeer", dat de koorts beeft gewekt. We schreven reeds eerder over de amnestie-kwestie, welke in België aan de orde is. De regeering beoogt volledige kwijtschelding, ook door herstel in bun burgerrechten, te geven aan alle Vlaamsche activisten die na den oorlog om hun samen werking met de Duitschers zijn ver oordeeld. Het is geen kwestie van „recht" dus, maar van genade, een poging om alle bevolkingsgroepen zich met elkaar te doen verzoenen. De franskiljons zijn zeer tegen 't desbetreffende ontwerp, omdat het óók genade brengt aan den zoozeer gehaten Borms; de Vlamingen zijn er hevig voor. Zij meenen, en niet ten onrechte dat negentien jaren na beëindiging van den wereldoorlog een eind moet worden gemaakt aan het lijden, al thans aan de verguizing van de fouten, welke sommige nationalisten onder de Duitscbe bezetting begin gen. De Vlamingen, die Zondag jl. met bun betooging voor amnestie in Brussel grooten indruk hebben ge maakt door de overweldigende deel name, worden dwars gezeten door de liberale franskiljons. Dezen pogen ook nu weer de am nestiewet door allerlei naargeestige Laai Uw aangiften behandelen door Accountantskantoor J. M. A. v.d. Boom Wal 25 Ie Eindhoven Telefoon 4532 Spreekuren iederen Zaterdag van 912 v.m. in Hotel „De Zwaan" (achterzaaltje) Tel. 11. amendementen haar ware en werke lijke waarde te ontnemen. En zelfs het duidelijke en ondubbelzinnige woord van minister-president Van Zeeland, dat bet hoogste belang, dat de eenheid van België de aanvaar ding der amnestiewet dringend ei-schte, heeft hen niet kunnen weer houden bun rattenknaagwerk voort te zetten. De Vlaamsche betooging heeft nu „plotseling" veler oogon doen open in. Aan een duidelijke beslissing is niet meer te ontkomen. Scheen het de vorige week, dat zelfs Vlaamsche afgevaardigden voor de liberale terreur weer zouden be zwijken, na Zondag is dit bijna on denkbaar geworden. De kampen zijn scherp afgeba kend en rusten zich uit om den strijd te beginnen. De liberale federatie van Brussel heeft Zondag j.l. reeds een resolutie aangenomen, waarin geëischt wordt dat de liberale ministers in het ka binet Van Zeeland onmiddellijk moeten aftreden, als de amnestie wet worde aangenomen. Men verwacht, dat het liberale congres, hetwelk Zondag a.s. bijeen komt, eenzelfde besluit zal nemen; en daarmede zit België volop in de politieke crisis, want het wordt nu eenvoudig ondenkbaar, dat de Vla mingen voor deze verwaandheid zullen capituleeren. Zouden zij het doen, dan zou het Vlaamsche volk ben onmiddellijk verloochenen. En dan is er nog altijd de belofte van Koning Leopold, dat bij zijn volk in rechtvaardigheid voor het werkelijk landsbelang zal regeeren. De Parijsche wereldtentoon stelling. De Parijsche wereldtentoonstelling voor kunst en techniek in het moderne leven is Dinsdagmiddag omstreeks 6 uur plechtig geopend door den president der Fransche republiek, Lebrun. De zon, die zich wekenlang had schuil gehouden, heeft op den ope ningsdag revanche genomen. Door een stralend licht overgoten lag de tentoonstelling daar langs de beide zijden van de Seine en om den Eif- feltoren, toen president Lebrun aan den ingang van het museum voor moderne kunst, door minister-presi dent Blum werd ontvangen. Na 'n rondgang door het gebouw werd het museum weer verlaten, waarna de auto van Lebrun begeleid door detachementen van de garde, zich naar den hoofdingang van de tentoonstelling begaf op het plein van het Trocadero. Enorme vlaggen wapperden van de in marmer opgetrokken gebouwen en van de enorme vredeszuil, welke omringd door de vlaggen van alle deelnemende naties, juist voor den ingang is opgericht. Terwijl de muziek van de cavallerie zich liet hooren, betrad Lebrun de tentoonstellingsterreinen, waar hij werd opgewacht door de leden van de regeering en vele hooggeplaatste regeeringsambtenaren en de buiten- landsche gezanten. Van de verder volgende plechtig' heden vermelden we, dat minister Bastid een groote rede hield, waarin hg de houp uitsprak, dat de tentoon stelling een „feest der wereldeenheid zou mogen zijn." Wat ze nog worden kan, is moei lijk te voorspellen, maar op het oogenblik is de tentoonstelling niet veel méér nog dan een ordelijke ruïne. De openingsplechtigheid was een groote maskerade. Steiger waren weggenomen van de paviljons, maar den volgenden dag werden deze weer opgericht, teneinde.... de afwer king te kunnen voortzetten. Kraanwerktuigen waren in zeilen gehuld en deze had men weer be dekt met vlaggen en andere versier selen. Het zal nog meerdere weken duren, eer de tentoonstelling werkelijk ge reed is en daarom gaan er tbans reeds stemmen op om haar het vol gend jaar te heropeneD. De Spaansche moordpartij. Reeds 200.000 dooden. Zoo nu en dan wordt ons de ver schrikkelijke ellende van den Spaan- schen burgeroorlog voorgehouden in enkele cijfers, die eenig beeld geven van den gruwel der verwoesting, welke op alle gebied wordt aange richt. Volgens een beschouwing van een Zwitsersch blad kost deze oor log, die nu al ruim 40 weken duurt, per dag ongeveer 100 millioen peseta's. Tot nu toe is de toegebrachte oor logsschade op 50 milliard geschat. De helft hiervan wordt vertegen woordigd door de waarde der ver woeste gebouwen en verloren gegane kunstschatten, terwijl de andere helft het verlies uitdrukt door scheep vaart, handel en landbouw geleden. Het verlies van menschenlevens militairen en burgers moet reeds de 200.000 te boven gaan. Tengevolge van den oorlog is de bebouwbare oppervlakte van bet land met 50 procent verminderd. Er staan ongeveer 400.000 man onder de wapenen, die aan de productie onttrokken zijn, zoodat de levens middelenvoorziening een steeds moei lijker probleem gaat worden. De uit 640 schepen bestaande han delsvloot ligt zoo goed als geheel stil. De goudvoorraad van de Spaan sche bank, die eertijds tot de be langrijkste van geheel Europa be hoorde, is over de geheele wereld verstrooid. De goudreserve bedroeg destijds 2200 millioende zilver reserve 669 millioen, terwijl aan buitenlandsche deviezen voor 302 millioen peseta's voorradig was. Van dit alles is weinig meer aan wezig, doch de strijd om het naakte leven wordt er des te verwoeder om voortgezet. Tegen het bolsjewisme. Mussolini heeft zich nog eens uit gelaten, dat hg absoluut gekant is tegen het bolsjewisme en er niets voor voelt, dat het bolsjewisme, het grootste gevaar, dat Europa dreigen kan, in Spanje vasten voet zou krijgen. Daarom zou het in bet be lang der wereld bet beste zijn, indien Franco zou winnen. is een kost'lijk voedsel En 't smaakt haast iedereen. Het maakt zwakken spoedig slerk en houdt de tobbers op de been Venray pap dat is je ware Venray pap voor dag en nacht Venray pap onovertroffen Venray pap is pure kracht! arbeid, de overigen tot ongeveer Kerstmis. De berichten omtrent het loon, den kost en huisvesting zijn in het alge meen gunstig. In enkele gevallen, waarin arbeiders klachten hadden, kon bijna altijd door den rijksconsu lent voor sociale zaken in Duitsch- land te Oberhausen met den werk gever de zaak tot tevredenheid der arbeiders worden geregeld. De organen der openbare arbeids bemiddeling gaan nog steeds door met het bemiddelen van arbeiders naar DuitschlanJ. De Eerste Kamer. De Eerste Kamer, die Donderdag werd gekozen door de Provinciale Staten leverde wat haar nieuwe samenstelling betreft, heelemaal geen verrassingen op, behalve dan dat de S.D. A.P. éen zetel méér kreeg dan waarop ze had mogen rekenen, dank zij den „steun" der commu nisten die geen kans ziende om een eigen vertegenwoordiger in den Senaat te brengen op de lijsten der S.D.A.P. stemden. Het zij hier gezegd, dat de socialisten dien steun noch begeerd, noch gewaardeerd hebben, daar ze voorloopig elke ver binding met niet-democratische par tijen van de hand blijft wijzen. De Wereldjamboree. Rondom de Wereldjamboree begint het al levendiger en bedrijviger te worden. Met den bouw van het groote kamp, dat de duizenden inter nationale gasten zal moeten her- bergeD, is thans een aanvang ge maakt. Het belooft een grootsch geheel te worden, waar niets zal ontbreken, waaraan een dergelijke omvangrijke volksnederzetting be hoefte kan hebben. Een postkantoor, een bankgebouw, een reisbureau, een eigen werk gelegenheid voor de journalisten zullen er om slechts enkele bijzon derheden op te noemen aanwezig zijn. De belangstelling uit het buitenland begint nu toe te nemen en sommige buitenlandsche contingenten, zooals het Australische, zijn zelfs reeds onderweg. Als nu het Hollandsche zonnetje zijn medewerking maar wil verleenen, behoeft er niet aan te worden ge twijfeld, dat dit grootscheepsch pad- vindersfestrjn zal slagen en bij de buitenlandsche deelnemers 'n onver deeld gunstigen indruk zal achter laten. Ander nationaal nieuws. Om in het kort nog eenig ander „nationaal" nieuws aan te stippen, vermelden we, dat de regeering ter vervanging van een desbetreffend Koninklijk Besluit een wetsontwerp heeft ingediend tot vaststelling van kleuren en vorm van de Nederland- sche vlag. Deze kleuren zullen het rood, wit en blauw zijn, over de tinten schijnt later nog te praten te vallen. Op de nationale vlag zul len geen reclames mogen worden gevoerd of andere opschriften ge plaatst. tijtjes vertegenwoordigd, wier voor naamste streven het is om dammen op te werpen tegen den wassenden Roomschen invloed. In den verkie zingsstrijd hebben ook andere par tgen zich in dien zin beijverd. Ver geet het niet-katholieke deel van Nederland echter niet te zeer om het eenige gezonde middel voor behoud van de kenmerken onzer natie aan te wenden Met redevoeringen en persartikelen is geen Roomsche in vloed te weren, wél met grootbren gen van kinderen. Drs. P. Kasteel herinnerde van de week als spreker op een groote ka tholieke kiezersdemonstratie te Rot terdam aan de feiten, dat de katho lieken thans 36 pet. de Nederlandsche bevolking uitmaken, maar van de kinderen tót 10 jaar oud is meer dan 50 pet. katholiek. Als dus de aanwas der katholieke bevolking in dezelfde lijn blijft voort gaan en bet protestantsche deel der natie blijft het eenige middel ver- waarloozen om een groot en gezond volk te bouwen, dan zal Nederland over 30 a 40 jaar in meerderheid Roomsch zgn. De natuur is nu eenmaal sterker dan de leer van een anti-Roomsche politiek. De verkiezingen. Om niet in anders onvermijdelijke herhalingen te treden, maken we in deze rubriek geen gewag van den uitslag der Kamerverkiezingen, waar over men elders in dit nummer uit voerig wordt ingelicht. Slechts me- moreeren we, dat de bedoelde uit slag in het algemeen in zijn beeld niet bijzonder afwijkt van de voor stelling, die de politiek-ingewijden er zich van hadden gevormd. Alles blijft in groote trekken een beetje bij het oude. Dat er een aantal N.S.B.-ers zou worden gekozen, dè.t wisten we en is ook verklaarbaar uit de tijdsomstandigheden, maar dat deze beweging in onze vader- landsche geschiedenis nimmer een groote rol zal spelen, vermochten we eveneens vooraf-reeds te beoordeelen, voor zoover we dan niet verblind waren door de schittering van elke nieuwe ster, welke aan 't politieke firmament verschijnt. De werkelijk belangrijke geestelijke stroomingen, welke door ons volk heen bruischen, zijn geenszins inge damd gebleken door de zakjes zand van den ingenieur, die zgn bemoei ingen van het water- of wegenbouw kundig terrein naar dat van de ge- dachtenwereld had verplaatst. Voor een nieuwe politieke partij zou een „begin" met een aantal zetels als thans de N.S.B. verwierf, hoopvol kunnen worden geacht, een beweging, die aanstuurt op een radicale wijziging in en van de constitutie, moet het pleit na een korte agitatie als bij overrompeling weten te winnen. Naar haar doel leidt geen groeiproces. Haar past geen evolutie. En voor een revolutie is de maatschappg tegenwoordig te waakzaam. Nederl. landarbeiders in Duitschland. De 'directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling deelt mede, dat de plaatsing van landarbeiders in Duitschland geregeld voortgang heeft. Ruim 2000 Nederlandsche seizoen arbeiders, melkers, paardeknechten, akkerknechten en veenarbeiders zijn er thans werkzaam. De melkknech ten, paardeknechten en akkerknech ten hebben het geheele jaar door De aanpassing. Economie is een moeilijk vak en de menschen, die het doceeren, begrijp ik lang niet altijd. Zoo is het me tot nog toe volstrekt onmogelijk ge weest om de economische denkbeel den te verwerken, welke Landbouw en Maatschappg propageert. In de verkiezingsdagen heb ik het weer verscheidene malen van haar gehoord en gelezen, dat het ten onzent pas beter kan worden als: le. de arbeids- loonen met een zeker, aanzienlgk, percentage worden omlaag gebracht en 2e de prijs der producten met een eveneens zeer aanzienlgk percentage wordt opgevoerd. Op zich zelf is dat natuurlijk juist. Als een producent minder betaalt aan zgn arbeiders en meer ontvangt voor bet product, nou, dan wordt-ie schatrijk. Maar hoe kunnen die twee dingen samengaan Met de „aanpassing" uit de laatste jaren zgn we al zoover gekomen, dat niet alleen het boterverbruik ver mindert (ondanks de dure reclame van Jan Welgemoed voedt zich goed), maar evenzeer het margarinever- bruik. Zelfs de kunstboter is door breede lagen der bevolking niet meer te betalen. Mét de vermindering van het boter- en margarine verbruik stijgt thans de „distributie-marga rine" en vooral de spgsvetten en -olieën. Ten aanzien van boter- en marga rine verbruik zijn we thans zoover, dat de consumptie van margarine is teruggeloopen van 8,9 K.G. per hoofd in 1930 tot 5,7 K.G. in 1936. Daar tegenover staat echter geenszins een verhoogd boterverbruik, want ook dat is teruggeloopen, n.l. van 6.5 K.G. per hoofd in 1930 tot 5.7 K.G. in 1936. Duizenden kunnen nog het een, noch het ander betalen. En nu zeggen sommige boeren: de prijs moet hooger en de arbeidsloo- nen moeten lager. Hoe kan men nu duurdere producten verkoopen aan een armer geworden massa Roomsche invloed. Er zgn in de Kamer een paar par VENRAY, 29 Mei 1937. Examen verpleegsters. 20 en 21 Mei 1937. Examens ver pleging Zenuw- en Zielszieken. (Ziekenverpleging Diploma B.) 9 candidaten. Geslaagd de Zusters A. M. H. v. d. BouwhuysenC. C. Cuypers M. L. Deuss E. A. van Hal; W. M. Hunnekens M. R. L. I. de Jong P. Th. J. Lamain M. E. Mas ker C. A. W. Micbiels. Bouwvergunningen. Ingevolge de bouwverordening werd vergunning verleend aan Wed. J. Hendriks, Merseloscheweg tot het verbouwen van haar woon huis tot 2 woniDgenP. Pouwels, St. Servatiusweg tot het bouwen van een landbouwschuurJ. Houwen, Oirlo tot het bouwen van een woon huis aldaar en A. Kuunders te Yssel- steyn tot net bouwen van een land arbeiderswoning aldaar. Niet toerekenbaar In hooger beroep werd de straf zaak behandeld tegen C. J. v. d. P., zonder beroep te Nijmegen. Ver dachte is door de Rechtbank te Roermond veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf ter zake dat hij op 12 Januari 1937 te Venray, opzette lijk notaris J. H. J. Pluymaekers heeft opgelicht tot een bedrag van f 250, door zich uit te geven als gemachtigde van de erven Wed. van Erp-Janssen, zijn tante. Getuige dr. G. Janssens d'Horion, geneesheer-directeur van bet psy chiatrisch gesticht „Voorburg" te Vught, heeft verdachte deskundig onderzocht en concludeerde dat ver dachte psychopathische neigingen heeft en niet geheel toerekenbaar kan worden geacht. De adv.-gen. eischte bevestiging van het vonnis, doch wijziging dei- straf in 4 maanden onvoorwaardelijk en 5 maanden voorwaardelijke gevan genisstraf en plaatsing van verd. in het psychiatrisch gesticht der eerw. Broeders te Heilo. De verdediger, mr. Swane, Vught, pleitte vrijspraak op juridische gron den en voerde o.m. aan, dat de notaris, die in die zaken geheel thuis is, had kunnen weten dat die vol macht geen effect kon sorteeren. PI. vroeg en verkreeg de onmiddellijke invrijheidstelling van verdachte onder bepaling dat deze dadelijk op trans port zou worden gesteld naar het gesticht te Heilo, waarheen zijn broer hem vergezelde en voor de kosten zorgde. Luxor Theater. Zaterdag en Zondag loopt in Luxor de groote film „Helden van onzen tijd". Het zgn Wallace Beery en Le wis Stone die hierin de hoofdvertol kers zgn en dat zegt vcor kenners zeker al heel wat. De film wordt aan gekondigd als een echt superwerk en terecht. Zij geeft een realistisch beeld van de Amerikaansche luchtvaart met de gevaren welke hieraan ver bonden zgn. Het is een spannend werk waardoorheen gewerkt een pakkende liefdesgeschiedenis. Ook de fotogrofie is in deze film uiterma te verzorgd, technisch zoowel als artistiek terwgl de mooie muziek zich stijlvol aanpast. Een film die onge twijfeld sterke belangstelling zal trekken. Turfsteken Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat wederom gelegenheid wordt gegeven tot het steken van turf in de Peel a f 2.per dag. Zg, die hiervan gebruik wenschen te maken, moeten zich aanmelien Maandag 31 Mei a.s. tusschen 5 en 6 uur namiddag ten kantore van den Gemeente-Ontvanger „Onder den Boog". Aanwijzing zal worden gedaan aan de Krayenhut door den Kantonnier Engels, op Dinsdag 1 Juni as., des voormiddags 8 uur. Gestoken mag worden op Woens-

Peel en Maas | 1937 | | pagina 1