Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Sneeuwklokje Roomijs Sneeuwklokje Roomijs De Meimaand. Naar OOSTRUM! Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 1 Mei 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 18 verfrischt, voedt, versterkt. Halve liters op gewensch- ten tijd bezorgd 40 cent PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS1-8 regels 60 ct I Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY I Abonnementsprijs per kwartaalvoor Venray 65 ct Der regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Telefoon 51 Giro 150652 buiten Venray 75 ct. Afz. nummers 5 ct Daar is ie weer Een nieuw seizoen Nieuwe versnapering O.L. Vrouw Behoudenis der Kranken" Oostrum. In alle tijden heeft het mensch- dom het verschijnen der Mei maand op eene bijzondere wijze gevierd, en zelfs de heidenen verbonden hieraan feestelijkheden. Voor ons, Katholieken, heeft de Meimaand echter nog eene andere, eene meer verheven be- teekenis. Zij is immers in 't bijzonder toegewijd aan onze algemeene Moeder Maria, de Koningin van Hemel en aarde. Aan Haar vooral wijden wij dan de bloemen, de eerstelingen der natuur, als een bewijs van innige kinderliefde en ware ver eering. Haar ter eere klinken de schoonste lofzangen, en ruischen de vurigste gebeden voor de alom versierde beelden in kerken en kapellen, en vooral in de meer door Maria bevoorrechtte bedevaartplaatsen. Allerwege ziet men de schoon ste bloemenversieringen aange bracht rondom het beeld onzer goede Moeder. Doch niet alleen in de aan God gewijde heiligdommen, maar ook in de woningen der Katho lieken, vanaf de paleizen der rijken tot in de hutten der armen, wordt Maria in de maand Mei op dergelijke wijze vereerd. Al is het ook nog zoo weinig, toch wordt in ieder huisgezin eene bijzondere versiering bij het Maria-beeld aangebracht, terwijl op zeer vele plaatsen gedurende deze maand des avonds gezamen lijk het Rozenhoedje gebeden wordt. Zoo neergeknield voor het beeld der goede Moeder, vindt de arme en ieder die lijdt, troost en wordt hij gesterkt voor ko mende rampen. Eene volheid van liefde moet het hart van ieder oprecht ge- loovige vervullen voor deze machtige Maagd, die door God werd uitverkoren, om aan de wereld het heil der verlossing te brengen, om de Moeder der genade te worden. 't Is dan ook niet meer dan natuurlijk, dat de Kerk de schoone Meimand op eene bijzondere wijze aan de vereering der H. Moedermaagd heeft toegewijd. Immers, door deze zoete He- mel-koningin, wier teedere liefde al onze nooden omvat, werd aan de wereld eene lente gebracht, rijk aan onverwelkbare bloemen van waren vrede en geluk. Vandaar de hooge beteekenis der Meimaand. Daarom wordt het beeld der barmhartige Moeder met bloemen en licht getooid in alle kerken kapellen en woningen. Daarom verdringen de geloo- vigen zich voor het feestelijk versierd altaar van Maria, om de hemelsche weldaden, welker be voorrechte uitdeelster zij is, af te smeeken, voor ons zelf en voor allen die ons dierbaar zijn. Het komt ons dienstig voor, om bij deze gelegenheid ook nog eens met een enkel woord te wijzen op het aloude Venraysche genadeoord Oostrum. Het is hier, in de beroemde Miraculeuze Kapel van Oostrum, dat de H. Maagd Maria sinds eeuwen als bij voorkeur vereerd zijn en waar zij tevens hare ge naden zoo ruimschoots uitdeelde. Welnu Maria zetelt n o g op haren genadetroon in Oostrum En nog immer gaat die goede Moeder voort, aldaar in 't bij zonder hare weldaden, zegeningen en gunsten te verleenen, won deren te verrichten, hulp en redding te schenken aan allen, die er haren bijstand komen af- smeeken. In de maand Mei trekken alom groote scharen pelgrims ter bedevaart naar de meer bevoor rechte Heiligdommen van Maria. Sommigen meenen daarvoor veraf gelegen plaalsen te moeten kiezen, hetgeen wel prijzens waardig is, als men daartoe tijd en gelegenheid heeft, doch waar aan voor vele pelgrims zeer ernstige moeilijkheden verbonden zijn. Waarom dan zouden wij, be woners van Venray en omstreken zoo ver van huis gaan, om Maria te vereeren, terwijl wij zoo dicht bij de bron zijn, waar haren genadestroom zoo mild vloeit Op dan, in de maand Mei, naar Oostrum! Op, naar het wondervolle Ge nadebeeld, gij, die troost, hulp of redding behoeft Hier is nog nooit niemand ongetroost of onverhoord ver trokken. e Op, naar Oostrum Dat duizenden pelgrims zich in de mooie Meimaand aldaar vereenigen in de Miraculeuze Maria-Kapel, waar die goede Moeder al sinds ruim vijf eeuwen zoo mild hare gunsten uitdeelt en ontelbare weldaden over hare ware vereerders uitstort. Knielt daar allen, vol vertrou wen aan de voeten van Onze Lieve Vrouw „Behoudenis der Kranken, legt haar uwe nooden bloot en.... gij zult geholpen worden Vooral omdat niemand dit ge nadeoord ongetroost verlaat, moge de vereering van O.L. Vrouw van Oostrum steeds toe nemen. En mocht daardoor ook het verblijdend feit geconstateerd worden, dat steeds talrijker pro cessies van alle zijden Oostrum met groote plechtigheid en luister binnentrekken. Dat geve God België voert neutraliteits politiek. In verband met de groote belang- rykheid van de internationale positie van België wijzen wij op de betee kenis van 't feit, dat België thans dezelfde beproefde neutraliteits politiek gaat voeren als ons land, door geen enkel verbond aan te gaan en zoo noodig.zelf de onschend baarheid van zijn grondgebied te verdedigen tegen eiken indringer. Italië's standpunt inzake Spanje. Ten aanzien van de strijd in Spanje hebben zich verschillende landen zoo niet rechtstreeks dan toch door haar daden uitgesproken voor of tegen dien strijd. Na het instellen der internationale controle komen de verhoudingen niet meer zoo scherp tot uiting. Van groot belang wordt geacht hoe het standpunt der Italiaansche politiek is ten opzichte van Spanje. En in dat licht bezien wordt groote aandacht geschonken aan de bespre kingen, die thans te Rome tusschen Duitschland en Italië worden ge voerd. Over het algemeen vindt het denk beeld van een compromis geen voor standers, doch, wat belangrijker is, evenmin tegenstanders. De Italiaan sche houding schijnt op het oogen- blik voorzichtiger dan ooit. Alles wijst er op, dat de Duitsch- Italiaansche besprekingen van deze week deze voorzichtigheid nog meer zullen doen uitkomen, Naar wordt gemeld werd besloten, dat Mussolini einde September een tegen-bezoek zou brengen aan Ber lijn. Geen critiek op Ludendorff's leer I We hebben indertijd gewezen op de verzoening die tusschen Hitier en Ludendorff tot stand is gekomen en daaraan toen direct vastgeknoopt het vermoeden, dat stilzwggend hier mede de leer van Ludendorff, die in wezen de leer van het moderne heidendom is, zou worden gesanction- neerd. Dit vermoeden wordt thans door een circulaire, die uitgegaan zou zijn van het ministerie van propa ganda, waarin order wordt gegeven aan de pers, om alle aanvallen op Ludendorff en zijn nieuw-heidensche leer en propaganda achterwege te laten, bekrachtigd. In de circulaire wordt er vooral den nadruk op gelegd, dat ook de kerkelijke bladen in Duitschland hiervan goede nota dienen te nemen. Het kroningsprogramma gepubliceerd. Het officieele programma van de kroningsplechtigheden in Engeland is thans gepubliceerd. De koning en koningin zullen om half elf van het Buckingham Palace vertrekken en tegen 11 uur in de Westminster Abbey aankomen. In den stoet zullen de vertegen woordigers van 55 buitenlandscbe mogendheden meerijden. In een ander gedeelte van den stoet zullen zich de eerste ministers der Dominions eD vertegenwoordigers van Indië en Burma bevinden. De hertogen van Kent en Glou cester zullen als aides de camp van den koning, de koets van het konink lijk echtpaar begeleiden. Tevens zal nog een vlootrevue plaats hebben, waaraan o.m. het pantserschip „Admiral Graf Spee" zal deelnemen. Missionarissen blijven op hun post. Mgr. Pasini, apostolisch prefect van Sanyan in China heeft in een bericht naar Rome medegedeeld, dat in zijn door 50.000 communisten be zette missie-gebied alle missionaris sen, namelijk 7 Italiaansche Fran ciscanen, 3 inlandsche priesters, 2 inlandsche Franciscanen en boven dien elf Europeesche en 24 inland sche zusters, op hun posten zijn gebleven. Dc Hertog van Windsor. Uit Londen wordt gemeld, dat de Hertog van Windsor deze week naar Frankrijk zal komen en zijn intrek zou nemen in het kasteel van Cande. Het huwelijk met Mevr. Simpson, zoo zegt het bericht verder, zal dan later in allen eenvoud voltrokken worden in de bibliotheek van dit kasteel. In alle stilte. Dat is ook maar het beste Want er is al meer dan genoeg gerucht geweest rond dit mooie tweetal, dat een aanstoot is voor ieder weldenkend mensch De Parijsche wereldten toonstelling. Met de voorbereiding van de Pa rijsche wereldtentoonstelling, welke een demonstratie moest worden van de kracht van 't huidige bewind in Frankrijk, is het zoodanig „horten en stooten" geweest, dat de opening niet op den oorspronkelijk vastge- stelden tijd van 1 Mei kon plaats hebben. De kabinetsraad heeft deze opening nu definitief op 24 Mei be paald. Den volgenden dag wordt de tentoonstelling voor het publiek opengesteld. De teistering van het water. Weer een ramp in de Ver. Staten. Weer teistert het wassende water der rivieren gevolg van over ma tigen regenval verscheidene sta ten in Noord-Amerika. De Ohio wies met een snelheid van 15 cM. per uur. Het Wheeling-eiland in deze rivier is door zijn 18.000 bewoners ontruimd. Ook tal van steden in het overstroo- mingsgebied worden verlaten. Tot nog toe zijn er 20 menschen ver dronken. President Roosevelt heeft het Roode Kruis, den militairen kustbewakings- dienst, de arbeiders der werkver schaffing en den openbareD gezond heidsdienst gemobiliseerd, om de nieuwe overstroomingsramp te hel pen bestrijden. Latere berichten bevestigen ge lukkig, dat het water weer valt. Recht van opvoeding der kinderen. De ouders hebben van nature het recht, om voor hun kinderen düt onderwijs te eischen, dat zij in 't belang van hun kinderen achten met het oog op hun eeuwige bestemming. In ons land is dat recht veroverd en wij kennen hier de volledige gelijkstelling van de bijzondere, de op den godsdienst gebaseerde school met de neutrale openbare school. Volgens de N.S.B. is het verkeerd, dat de kinderen bijzonder onderwijs volgen. Zij voelt meer voor het Duitsche dwangsysteem, waarbij aan de ouders zonder meer het recht op de opvoeding der kinderen wordt ontnomen. Het dagblad van de N.S.B. toont zich een met de Duitsche regeering tegenover de katholieke Kerk, die het verwijt van „splitsingszucht" te hooren krijgt. Het blad komt tot deze uitspraak: Onzes inziens heeft de Duitsche staat in zoover gelijk, dat de staat de eenheid in de lichamelijke op voeding zoo goed als de eenzaamheid in de kazerne handhaven wil. Zoo min als men het leger splitsen kan in een Roomsch-Katholiek leger, een belijdenisleger, een Duitsch- Christelijk leger, enz. evenmin kan men de Hitier jeugd splitsen laten. De lichamelijke opvoeding, opgevat als voorbereiding voor het militair leven en als physieke ruggegraat voor het volks- en staatsleven, moet één blijven, in handelen van den Staat mits met ontzag voor elKe religieuse overtuiging, zoo in de kazerne als daar vóór. Men ziet hetmen praat bij de N.S.B. over „ontzag voor elke gods dienstige overtuiging", maar dat is maar een doekje voor het bloeden. Als zij ooit de macht zou hebben, was het met de vrijheid van opvoe ding en van onderwijs gedaan. Dan kregen we ook hier de „gemeen schapsschool." Het gaat in Duitschland heusch niet om de lichamelijke opvoeding van de jeugd alleen, neen, de staat wil de heele school-vorming in eigen hand hebben. De N.S.B. werkt ook hier naar Duitsch modelzij ontkent dat alleen, omdat de Duitschepractijk voor velen een hinderpaal vormt, om tot de N.S.B. over te gaaD. Verpachting in de Wie- ringermeer. Welk een enorm werk is onderno men met de drooglegging van de Zuiderzee, daarvan krijgen we zoo nu en dan eenig idéé, wanneer we daaromtrent cijfers onder 'toogkrij gen. Het prospectus voor de verpach ting van boerderijen in den Wierin- germeerpolder herinnert ons nog eens aan dat geweldig werk. Er worden weer gronden verpacht met ingang van 1 November a.s. Dit jaar zal de uitgifte bestaan uit 47 boerderijen, nl. 29 akkerbouw-, 12 gemengde en 6 weidebedrijven, met een totale oppervlakte van plm. 1730 H.A. Tot op heden zijn 7000 H.A. cul tuurland in de Wieringermeer in par ticulier bedrijf, waaronder 156 boer derijen met een gezamenlijk opper vlak van ruiifi 6200 H.A. Het resteerenëe gedeelte is als onbehuisd land uitgegeven, gedeelte lijk voor uitbreiding van het bedrijf van in de randgemeenten wonende landbouwers, gedeeltelijk voor de uitoefening van den groven tuinbouw. Wanneer de uitgifte 1937 haar beslag zal hebben gekregen, zal der halve reeds meer dan de helft van de geheele oppervlakte cultuurland in particuliere handen zijn. Het overige gedeelte wordt als groot bedrijf in exploitatie gehouden door de landbouwcultuur-maatsehappg de „Wieringermeer," tot het moment, dat ook deze gronden, waarvan 1000 H.A. voor definitieve staats-exploi- tatie wordt bestemd, voor verpach ting geschikt zijn. Geen gronden worden n.l. verpachtzoolang niet redelijkerwijze vaststaat, dat daaraan geen abnormaal risico voor den particulieren boer meer verbonden is. Verplicht besproeien van aardappelen. Dinsdag werd vanwege de pro vinciale commissie uit de veilingen in Noord-Holland te Alkmaar een vergadering gehouden ter bespreking van de kwestie betreffende het be sproeien van aardappelen als voor behoedmiddel tegen de zeer gevrees de aardappelziekte. Zonder stemming werd besloten het besluit van de Prov. Commissie goed te keuren en het besproeien van aardappelen verplichtend te stel len. Verwacht wordt, dat alle orga nisaties haar medewerking zullen verleenen, opdat de zeer schadelijke aardappelziekte zoo veel mogelijk kan worden beperkt en opdat de Nederlandsche aardappel in het bui tenland een uitstekenden naam zal krijgen. Dure Margarine. Voor de minst betaalde arbeiders is het wel jammer, dat de verhoog de nijverheid gepaard gaat met een staging der prijzen van levensmid delen. Dubbel jammer is het, als deze stijging in sommige gevallen kunstmatig wordt verwekt. Zoo b.v. van de margarine. Ter wijl de heffing op boter met 10 ct. per Kg. werd verlaagd, is de heffing op margarine met 4 ct. per Kg. verhoogd. De Blue Band stijgt daarmee in verkoopsprijs van 29 op 30 cent en de z.g. goedkoope margarine van 26 op 27 cent per half pond.. De totale heffing per Kg. marga rine bedraagt thans 46.1 cent. Als men bedenkt, dat de marga rine als regel slechts door de arm- sten wordt gegeten, zal men moeten toegeven, dat men deze menschen wel een zeer zware belasting oplegt. Deze woorden bedoelen we nu overigens niet als critiek we ver mogen immers niet te heoordeelen in hoeverre de nieuwste verhooging weer 'n technische oorzaak is voor het behoud van het juiste evenwicht in het samenstel van zeer ingewik kelde crisismaatregelen. Droeve dingen. Tenslotte herinneren we aan enkele andere droeve dingen van de week. In de gemeente Wedde blijkt een 6-jarig meisje aan hersenvliesont steking, gevolg van de normale in enting tegen pokken te zijn over leden. Zulke gevallen doen zich gelukkig slechts uiterst sporadisch voor. We herinneren er de ouders nog eens aan, dat medische onderzoekingen hebben uitgewezen, dat inenting op een leeftijd van 6 maanden tot 18 maanden practisch geen bezwaren oplevert; op lateren leeftijd ontstaat een zeer kleine kans op het optre den van eucephalitis. Een droeve zaak van geheel ander aanzien is het bekende strafgeding Onnes (en Koning) de z.g. diefstal van schilderijen in het kasteel Nijen- rode betreffende. Van dit geding ging van de week de zooveelste actie. De A.N.W.B. heeft zeer terecht nog eens de aandacht van de Minis ter gevestigd op den onhoudbaren toestand aan Nederland's gevaar lijksten overweg, dien te Kethel bij Schiedam. Sedert de opheffing van de bewaking zijn daar 15 menschen- levens gevallen Ofschoon het uitzicht ter plaatse voldoet aan de daarvoor gestelde normen, is dit groote aantal slacht offers wel een bewijs, dat deze over weg bijzonder gevaarlijk is en de ongevallen zeker niet alle aan eigeD schuld kunnen worden geweten. De A.N.W.B. meent, dat het 'm zit in de hooge ligging van de spoorbaan en de smalle verkeers- opritten naar deze. Het rundvleesch als kapstok. Omdat er in den laatsten tijd óók in landbouwkringen stemmen zijn op- gegaaD, om de crisisheffing op rund vleesch (10 pet. der waaide voor het levende slachtdier) te verlagen, om dat de opbrengst ervan niet laDger ncodig is voor financiering of afbe taling van afslachtingen en inblik- kerij, heeft het dagelijksch bestuur van de Zeeuwsche Mij. van Landbouw deze kwestie aan een bespreking on derwerpen. Het is van oordeel, „dat niet alleen deze crisisheffing, maar evenzeer de (fiscale) accijns op het geslacht (ook 10 pet.), alsmede de hooge keurloonen oorzaak zijn van den hoogen détailprijs, zoodat het overweging verdient, om deze beide laatste evenééns te verlagen, waar door de consumptie van rundvleesch ongetwijfeld in aanzienlijke mate zal worden bevorderd. In verband hiermede schrijft het „Hbld." onder meer: De heffing op rundvleesch werd indertijd ingesteld, om met de op brengst ervan de afslacht ing te finan cieren van een kwart millioen deels drachtige koeien. Toen deze afslach tingen, waren geëindigd, waren zij nog niet afbetaald. Daarom werd toen de crisisaccijns gehalveerd (gebracht van 20 pet. op 10 pet). Thans echter beeft óók de afbe taling allang haar beslag gekregen, doch de 10 pet. crisisaccijns loopt nog altijd rustig door. De opbrengst ervan wordt evenals die van de tarwelasten gestort in het immer dorstige Landbouwcrisisfonds, welks toestand niemand kan peilen. Hieruit volgt dus, dat óók de crisisrund- vleesch-accijns niet langer dient voor het doel (de afslachting), waarvoor zij werd ingesteld, doch is gedena tureerd tot een crisis-fiscale heffing (een heffing ten bate van den crisis- fiscus, d.w.z. het Landbouwcrisis fonds). De opbrengst (zes millioen per jaar) dient dus wederom, even als bg de tarwe, voor een geheel ander doeL De conclusie is derhalve, dat behalve het brood óók het rund vleesch een „kapstok" is geworden, waaraan de financieele behoeften van het Landbouwcrisisfonds worden opgehangen. Op het rundvleesch drukken dus wel héél vele en zware lasten. In de eerste plaats 10 pet. der waarde van het slachtdier, waarvan de opbrengst komt in 's Rijks schatkist. In de tweede plaats nogmaals 10 pet. waarvan de opbrengst komt in het Landbouwcrisisfonds. In de derde plaats 4 pet. omzet belasting, niet van de waarde vaD het slachtdier, doch van die van het verkoop-klare winkelvleesch; de op brengst hiervan komt in 's Rijks schatkist. Indien het rundvet ge smolten wordt verkocht, is het on derworpen aan een heffing van 40 cent per kilo; opbrengst voor het Landbouwcrisisfonds. Hierdoor is na tuurlijk de prijs van het rauwe rund- vet omhoog getrokken. Tenslotte is daar nog de gemeen te met haar openware slachthuis waarvan de slager gebruik moet maken, behalve in kleine dorpen. Hjj HEER LUK DIE LENTEGEUREN.'* „MAAR KINDLIEF JE RUIKT DE RUPE TABAK.' NIEMEUER's STESUEAU V/W JTOT15 a E HAlfOW g oet daar keur- en slachtloon be talen, waarvan het bedrag echter zoo is vastgesteld, dat de gemeenten grootte bedrijfswinsten maken op hun abat oirs. De totale bedrijfswinst op de open bare slachthuizen werd in 1935 ge schat op vijf millioen gulden, waar van Amsterdam f 294.000; Den Haag f 147.000, Rotterdam f 163.000 en Utrecht f 115.000. Uit deze cijfers blijkt wel zonne klaar, dat in de tarieven der open bare slachthuizen een indirecte ge meentelijke belasting op het rund vleesch is vervat WaDneer een slager op de markt een slachtrund koopt voor f 200 (een gemiddeld slachtbeestje van nog geen 600 pond geslachtgewicht 35 cents) dan betaalt hij aan: fiscale accijns f 20. crisis-accijns f 20. omzet-belasting f 10. Abattoirkosten f 7 a f 10. gemïd. f 8. Totaal f 58. De koe van f 200 is er dus een van f 258 geworden(29 pet. belas- ting). Het behoeft dan ook géén verwon dering te wekken, dat de consument kiaagt over duur vleesch en de sla ger over slechte zaken. Doch even min behoeft het te verwonderen dat het verbruik van rundvleesch is ge daald van 18 en 19 kilo per hoofd in 1932 en 1933, tot 16 kilo in de jaren 19341936, met inbegrip van blikvleesch. Vanwege het procentueele karak ter van drie der vier heffingen, wordt de belasting hooger, naarmate de prijzen op de slachtveemarkt stijgen. Het mes dat den consument (en den slager!) kerft, snijdt dus van twee kanten Uit alles blijkt wel dat een verla ging der op het rundvleesch druk kende lasten méér dan urgent is. Gelijktijdige opheffing der omslachti ge en kostbare teeltbeperking (kal- ver-schetsen-controleurs enz.), waar om de geheele landbouw vraagt, zou maken, dat afschaffing van crisis- accijns het Landbouwcrisisfonds niet in het ongereede brengt... VENRAY, 1 Mei 1937. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op Maandag 3 Mei a.s. de jaar- lijksche collecte ten behoeve van het fonds ter aanmoediging en onder steuningvan den Gewapenden Dienst in de Nederlanden (Fonds vooroud militairen) zal worden gehouden. Venray, 28 April 1937. Burgemeester en Wethouders van Venray G. H. HOUBEN l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. Liefdadigheidswedstrijd. Servatius contra Brabantia. Zondag a.s. zal de huldigings- wedstrijd tegen de kampioensploeg van R.K. Nederland gespeeld worden. Ook dit jaar is Brabantia weer de groote favoriet voor den hoogsten titel. Het batig saldo, van dezen wed strijd zal geschonken worden aan Kapelaan Linsen, voor het uitzenden ter Bedevaart van behoeftige Ven raysche zieken naar het Genade oord Lourdes. Niemand zal deze gelegenheid voorbij willen laten gaan, om zooveel mogelijk Venraysche patiënten de kans te geven hun genezing aan Maria in Lourdes af te smeeken. Daarbij kan men verzekerd zgn van een spannende en hoogstaande partij voetbal. Dat het Brabantia wel degelijk gemeend is, blijkt uit het feit, dat ze met hun volledige kampioensploeg in het veld komen. Iedereen zal dan ook getuige willen zijn waartoe de mannen van Heasels, het neusje van den zalm van R.K. voetballend Nederland in staat zijn. Daartegenover zal Servatius een enthousiast partijtje willen spelen, en een eervol resultaat willen be- behalen. Als het weer dus wat meewerkt zal het gtormloopen naar het Ser- vatius-terrein. Honderden kaarten werden reeds in voorverkoop ver kocht, er wordt gerekend op een i record-opkomst.

Peel en Maas | 1937 | | pagina 1