Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Juist bij gelegenheden JOH. JEUKEN-POUWELS PAREL DER PEEL Het nieuwe Duit- sche Godsbesef. Buitenland. Binnenland. PUROL er op Losse opmerkingen. Sprutol. Bij alle Drogisten. Provinciaal Nieuws Zaterdag 10 April 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 15 Onze Karnemelk en Karnemelkspap een heerlijk en voortref felijk voedsel voor jong en oud. Coöp. Zuivelfabriek „VENRAY" PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS 1 tot 8 regels 60 ct. per regel 7x/i ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY I ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct. Telefoon 51 Giro 150652 Buiten Venray p. kwartaal 75 ct. Afz. nummers 5 cent. een frissche drank, een gevraagde lekkernij, een zeer voedzaam product, overal verkrijgbaar. Het is de idee van den totalen oorlog en van den totalen, op de rassen theorie gebaseerden Gelijkstelling van het heidendom met het Christendom. Wat zich in Dnitschland af speelt, vervult heel de christen heid buiten de grenzen van dit land en gelukkig ook nog millioenen Duitschers zelve met angst en entzetting. De leiders van een der krach tigste volkeren ter wereld zijn bezig de zielen der millioenen,die zich aan hen hebben onderwor pen, te ontkerstenen en de chris telijke beschaving te bannen uit het door hen bestuurde rijk. Aanvankelijk met kleine, maar geniepige middelen. Met de vervolging van de mannen n.l. die voorgingen in het christelijke maatschappelijke werk, vervol gens door de jeugd te onttrekken aan de godsdienstige invloeden van de confessioneele school en de -jeugdaciie, eindelijk ook door het woord van predikanten en priesters, dat zij vanaf den kansel tot de lidmaten en ge oovigen pleegden te richten, onder cen suur te stellen. Tegelijkertijd werden door of- ficieele nationaal-socialistische instanties nieuwe denkbeelden inzake geloof en levensopvattin gen gepropageerd, o.m. door Von Rosenberg, welke lijnrecht tegen het christendom indruischen. Aan de vrijheid van propaganda voor deze nieuwe leerstellingen werd niets in den weg gelegd, maar aan de predikanten en de priesters werd systematisch het recht ontzegd om op hun beurt stelling te nemen tegen de nieuwe denkbeelden; om hun critiek op de theoriën van Von Rosenberg werden zelfs meerdere christelijke voorgangers in concentratiekamp of gevangenis opgesloten. Thans schijnt het Duitsche nationaal-socialisme zich sterk genoeg te achten om zich ook van den allerlaatsten schijn van verdraagzaamheid jegens het christendom te ontdoen en open lijk stelling te nemen vóór een terugkeer tot 't oud-Germaansche heidendom. Dat is de practische beteekenis van de verzoening van Hitler met den ouden vechtjas en christen hater, generaal Von Ludendorff, aan wien voor de verkondiging van zijn nieuwe Duitsche Ge- loofsbeweging daarbij volledige vrijheid is toegezegd niet alleen, maar tevens de bescherming van den Nationaal Socialistischen Staat, die de leerstellingen van dezen ijzer- en zielenvreter als een eeredienst erkende, welke ais een der pijlers van het Derde Rijk wordt beschouwd. We zeiden het reeds: daarover is heel de christenwereld ontzei. Deze ontzetting heeft de Duitsche regeering zoodanig verrast, dat zij het noodig vond om een D. N.B. een sussende verklaring te laten uitzenden, waarin wordt te kennen gegeven, dat de verzoe ning tusschen Hitier en Von Ludendorff slechts een persoon lijken achtergrond had. Maar toch tegelijkertijd in die verklaring kenbaar gemaakt, dat de regeering niet voornemens is om aan de geloofsbeweging van Ludendorff beperkingen op te leggen, ..zooals trouwens voor andere dergelijke inrichtingen evenmin bestaan." Dat duidt toch al minstens op de gelijkstelling van liet nieuwe heidendom in Duitschland met het Christendom. Het eerste artikel, dat Luden dorff in zijn berucht tijdschrift „Heilige Quelle deulscher Kraft" na zijn verzoening met Hitier heeft gepubliceerd, is een aan kondiging van den meest onver- biddelijken strijd tegen 't christen dom. „De Führer en rijkskanselier heeft, schrijft hij triomfantelijk, de beperkingen opgeheven, welke mijn wijsgeerige actie tot dusver heeft ondervonden." En dan beschrijft hij zelf zijn „filosofische" opvatting, welke hij „het Duitsche Godsbesef" noemt, een samenvattend woord waaronder hij verstaat, gelijk hij zelf nader verklaartde idee van den totalen oorlog en van den totalen, op rassentheo rie gebaseerden staat. Hij legt het verband als volgt: „De totale oorlog is meedoogen- loos. Hij eischt de uiterste krachtsinspanning. Wij moeten een volk hebben, dat in staat is zijn krachten gedurende jaren en maanden tot het uiterste tegen over den vijand in te spannen". En hij spreekt de meening uit, dat de ondervinding van den laatsten oorlog het bewijs heeft geleverd, dat Duitschland, om in een toekomstigen totalen oorlog te zegevieren, het Christendom moet vernietigen. „Dit Christendom is een bui- tenlandsche godsdienst, welke in strijd is met de overgeërfde Duitsche eigengeaardheid". In enkele practische punten voert Ludendorff dan nog strijd tegen „de knechting door het uitheem- sche Christendom" en tegen den „doop der zuigelingen". Om te besluiten„De verovering der zielen, de knechting van het geweten, de opvoeding door suggestie en religieuse handelin gen moeten strenger worden ge straft dan slagen, verwondingen en zelfs moord." Ziedaar de entourage van de verzoening tusschen Hitier en Ludendorff. Het volslagen heidendom is met het christendom gelijkgesteld niet zoozeer, maar het is geroe pen geworden door het Derde Rijk om het christendom te ver nietigen. Duitschland maakt zich in po litiek en economisch opzicht los van de overige wereld. De machthebbers zijn boven dien zóó gevoelig van het wezen van hun macht, dat ze hun volk nu ook nog pogen los te maken van hun en aller menschen God. Moge datgene, wat in Duitsch land gebeurt, ons een ernstige waarschuwing zijnMd. In het hotel, waar Ruiz er in geslaagd was, zich te doen benoemen tot verantwoordelijk gedelegeerde van een vakvereenigingsorganisatie, heeft men talrijke vuurwapens ge vonden, brandbommen en gewone bommen. Een huiszoeking heeft geleid tot de ontdekking van papieren en docu menten, die aanleiding hebben ge geven tot de arrestatie van ver scheidene medeplichtigen van Ruiz. Ook heeft men een belangrijk wapendepot en munitie-opslagplaats gevonden op de vischmarkt. Het onderzoek der politie wordt voortgezet. KORTE BERICHTEN. S.s. Andra in den grond geboord. De Spaansche nationalisten hebben het vrachtschap „Andra" tot zinken gebracht, dat voor rekening van een Engelsche firma oorlogscontrabande vervoerde en onder de vlag van Panama voer. Omtrent het lot der bemanning is niets bekendonder haar bevonden zich drie Nederlan ders. Een Douglasramp. Een door de K.L.M. gekocht nieuw Douglastoestel is, toen het voor de inlading naar Nederland naar een der havenplaatsen zou worden over gebracht in Nieuw-Mexico op een schier onbereikbaar rotsplateau te pletter gevlogen, waarbij alle inzit tenden, 3 leden der bemanning en 8 passagiers, zijn omgekomen. De Gouden Roos. Onder groote plechtigheid is dezer dagen aan de Koningin van Italië de Gouden Roos overhandigd, haar geschonken door den Paus. In de begeleidende stukken wordt de be giftigde betiteld als „Koningin van Italië en Keizerin van Ethiopië". 60 Leprozen vermoord. Te Joengkoeng in China heeft zich, naar eerst thans bekend wordt, op Paaschzondag een gruwelijke ge beurtenis afgespeeld. Soldaten heb ben in genoemde stad het lepra ziekenhuis, dat door Amerikaansche Presbyterianen wordt geleid, over vallen en de zestig verpleegden dood geschoten. Na het missiegebouw in brand te hebben gestoken, namen de onverlaten de vlucht. De Burgeroorlog in Spanje. Het nationalistisch offensief op het Noordelijke front in Spanje wordt in een rustig, maar blijkbaar goed georganiseerd tempo, voortgezet en het heeft er veel van, dat het er binnenkort toe zal leiden, dat het „zelfstandige" land der Basken straks geheel zal zijn overweldigd en de Spaansche burgeroorlog althans dèiir tot een beslissing zal worden ge bracht. Thans reeds wordt de Bas- kische hoofdstad Bilbao ernstig bedreigdde nationalisten staan als het ware voor haar poorten. Uit San Sebastian wordt gemeld, dat vliegtuigen van de nationalisten boven de provincie Biscaye in het Spaansch en in het Baskisch ge drukte strooibiljetten hebben uitge worpen met den volgenden tekst „Laatste waarschuwing. Wij zijn thans vastbesloten, aan den oorlog in Noord-Spanje een einde te maken. Laten zij, die geen moorden hebben begaan, de wapens neerleggen en zich overgeven. Hun leven zal dan gespaard en hun bezittingen zullen ontzien worden. Indien gij u niet onmiddellijk onderwerpt, zullen wij Biscaye verwoesten, te beginnen met de oorlogsindustrieën. Wij beschikken over de middelen, om aldus te han delen. w.g. generaal Mola." Een complot in Madrid. De politie in de Spaansche hoofd stad heeft, naar uit Madrid wordt gemeld, de leiders van een belang rijke organisatie aangehouden, welke een actie tegen de machthebbers in deze stad beraamde. De gearresleerden behoorden bijna allen tot 't bestuur van de visch markt. Zij kwamen bijeen in een hotel in het centrum der stad. De organisatie stond onder leiding van Manuel Ruiz Gonzalez, assessor van de vischmarkt en oud-lid van de Spaansche Palanx, en stelde zich voor, den rechtschen troepen hulp te verleenen, wanneer zij Madrid zouden binnenrukken. Het genoemde hotel en de vischmarkt moesten een centrum van gewapenden tegen stand vormen. N.S.B.-Marionetten. Wij hebben al eens in het kort aangeduid, dat aan den Katholieken kiezer meer invloed wordt gelaten bij de candidaatstelling dan bij eeDige andere partij. Frappant is wel het verschil met de N.S.B. Daar zegt de almachtige en alwetende leider in Utrecht, dat die en die in de Kamer komen en het stemvee-kiezerskorps zal hen stemmen Voor de Eerste Kamer is dat spelletje al gespeeld. Mussert heeft eenvoudig gezegd, welke vier menschen in de Eerste Kamer zullen zetelen en de N.S.B.- Statenleden mogen niet anders doen, dan op deze heeren stemmen. De lib. Avondpost zegt er o.m. dit van Deze Statenleden, en „Volksver tegenwoordigers" zijn eenvoudig als leem in de hand des pottenbakkers, die hen kneedt en wringt naar zgn wil en wensch. Het is 'n leerzaam voorproefje van wat ons te wachten zou staan, indien het de N.S.B. gelukte het bewind in handen te krijgen. Welk een marionetten-staat zou dat worden Datgene, wat de ziel en de gist en de onuitroeibare innerlijke kracht van ons volk is geweest, alle eeuwen door, de vrijheid, zou in den poppen- kast-staat zijn opgeofferd. „In naam van Oranje, blijf af van dit volk, zijn vrijheid is te duur ge kocht!" riep De Geer uit. V oetbal-diplomatie. Men beweert vaak, dat vooral 'n nationaal voetbalelftal zooveel tot de verbroedering van en met andere volkeren kan bijdragen. Is dat niet wat te veel theorie Zondag jl. zijn 20.000 Nederlanders in Antwerpen de België—Holland ontmoeting gaan genieten, maar voor zoover ik uit de radio heb kunnen beluisteren, ging de verbroe dering nu en dan nog al van veel geloei en gehoon gepaard. Hollander vertelde, dat de tegen standers op 't groene veld elkaar nog al eens hard en met opzet tegen de vlakten werkten en dat het te verwonderen was, dat de helft van ons nationale elftal niet in het Antwerpsche Ziekenhuis is terecht gekomen... Zwendel met amateurisme. Er zijn méér bezwaren tegen het voetbal-wedstrgdwezen althans zooals dit ten top is gevoerd aan te wijzen, dan alleen het levensge vaarlijke karakter er van. Ook de geest is ziek in deze tak van sport onwaarachtigheid is te vaak troef in dit spel. Daar hebben we onze nationale glorie Beb Bakhuys én... het ama teurisme. Twee geheel verschillende dingen„Onze" Beb wordt op een uit- en onzinnige wijze gefêteerd door een béte schaar van bewon deraars en er schijnt geen tweede te zijn, die zich deze bewondering, plus al het daaraan verbonden natte en droge zóó gewillig laat aanleunen dan onze nationale held van het groene veld. Onze Beb is buiten dat overigens een amateur-voetballer van het zui verste water. Zijn befaamde kogels zijn niet te koop, maar zijn sigaren en sigaretten wél. En waar men hem de meeste sigaren afneemt, daar krijgt men Beb in het plaatse lijke voetbal-elftal. Hij is dezer dagen verhuisd naar V.V.V. Of juister gezegd; hij is ver huisd naar Venlo en gaat dè.ar nu voor V.V.V. spelen. Hij is in zijn nieuwe woning bin nengehaald als een koning... als een vastenavondvorst. Ja, de Limburgers weten comedie en comedianten te waardeeren Prins en Prinses weer thuis. Dinsdagavond ongeveer kwart voor acht zijn Prins Bernard en Prinses Juliana per auto in Den Haag terug gekeerd van hun buitenlandsche reis. Het Prinselijk Paar begaf zich naar het Huis ten Bosch, waar het door H. M. de Koningin werd opgewacht en verwelkomd. Even rustig en kalm als deze huwelijksreis begonnen was, volko men vrij van publieke belangstelling, even kalm was het einde. Drie maanden geleden reden ze uit, ongezien, hoewel honderdduizen den naar hen uitzagen. Thans kwa men zij terug in ons midden, op een zoelen lentedag, die de belofte in hield van den komenden, schoonen zomer. En met hun Koninklijke Moeder, mèt de weinigen, die hen dezen eersten avond begroeten konden, heet heel het Nederlandsche volk hen welkom. Welkom thuis, waar het leven, het werk, de Konings kinderen wacht. Minder faillissementen. Het getal faillissementen neemt af. Voorzoover dit kan geacht worden een barometer van het economische leven, is het een verblijdend teeken. Ziehier een paar cijfers. In 't eerste kwartaal 1936 werden uitgesproken 1172 faillissementen. In 't eerste kwartaal van dit jaar bedroeg het aantal slechts 849. Het getal van hen, die niet opge wassen blijken tegen de crisisgevol gen is dus zeer belangrijk gedaald. Steunverhooging Het N.V.V. heeft van de week te legrafisch de regeering op den nood toestand der werkloozen gewezen. Daags tevoren kende het N.V.V. dit noodkarakter waarschijnlijk nog niet. Anders had men immers kun nen schrijven. Een duurtetoeslag werd gevraagd van 5 pet. in ver band met de prijsstijgingen van den laatsten tijd. De communisten zullen nu wel 10 pet. toeslag moeten vragen. Zooal niet met het oog op de prijsstijgin gen, dan toch met den blik, gericht op den 26en Mei. We zouden overigens het feit dier prijsstijging en daarmee van het toenemend gebrek in vele ge zinnen, niet graag durven ontken nen. Als het mogelijk is, moeten de armen geholpen worden, als het kan, dan bij voorkeur door regeeringsmaatregelen, welke een prijsdaling van sommige artikelen tengevolge zullen hebbeD. In België is dezer dagen de werk- loozensteun met 5 pet. verhoogd. Maar men vergete niet, dat de steun- verleening daar gedurende al de crisisjaren veel en veel lager en ge brekkiger is geweest dan hier. Plaatsing van arbeidskrachten in Duitschland. Het Tweede Kamerlid Hiemstra heeft aan den minister van Sociale Zaken gevraagd, of het juist is, dat de minister aan de gemeentebestu ren per circulaire gevraagd heeft, hun medewerking te verleenen voor het plaatsen in Duitschland o.a. van arbeiders als ongehuwde melkknech ten, melkersgezinnen, paardeknech- ten, arbeiders voor het verrichten van akkerbouwwerkzaamheden en dat in genoemde circulaire de vol gende zinsneden voorkomen„In geval van weigering zal moeten worden nagegaan of eventueele plaatsing bij eenige werkverschaffing dan wel steun of kasuitkeering kan worden voortgezet. Zulks geldt, mutatis mutandis, ook indien inwo nende zoons geen gebruik wenschen te maken van de hier geboden werk gelegenheid". Reeds eenige gemeentebesturen zouden op grond van deze circulaire aan arbeiders, die bezwaar maakten in Duitschland te gaan werken, verderen steun hebben geweigerd. Voorts vraagt hrj of de minister niet van meening is dat het verblijf voor arbeiders niet zonder gevaar is in een land, waar geen vrijheid van meeningsuiting bestaat in ver band waarmee hij den minister ver zoekt de in de meermalen genoemde circulaire voorkomende verplichting te laten vervallen en de gemeente besturen dienovereenkomstig in te lichten. wordt geen gebrek vergeven. Uw gelegenheidskleeding moet daarom extra verzorgd worden. Uw zwart fantasie costuum, Jaquet costuum (Trouwcostuum) of Smoking kunt U dan ook het beste bestellen bij U is dan op en top gekleed. Langstraat la (Het huis rnet de trapjes) Telef. 162 Dit moet Uw eerste gedachte zijn bij Brand- en Snrjwonden, Ontvellingen, en allerlei Huid verwondingen Het verzacht en geneest WAT DE KOEIEN ONS LEEREN. Buitengewoon interessant en leer zaam is het vaak de gedragingen van het vee na te gaan. Het leert ons vaak meer dan allerlei onder zoekingen. Zoo heeft men ged arende een drie tal jaren nagegaan, zeer nauwkeu rig nagegaata, hoe het vee zich ge droeg als het de vrije keus had te weiden op goed met slakkenmeel (1000 kg per ha.) bemest land of op land, dat geen slakkenmeel kreeg en wilde men toetsen het oude ge zegde, dat het op slakkenmeel zoo goed weidt. Men zorgde hierbij, dat de omstan digheden voor beide perceelen gelgk waren. Een niet te klein stuk land was het en het eene, het bemeste deel had evenveel beschutting tegen wind, regen en zon als het onbemeste; ook gelijke gelegenheid om te drin ken. Toen men het vee erin gelaten had, werd eiken dag, uur na uur nage gaan, waar de koeien graasden. In 91 dagen werd 1736 maal een koe gezien op het perceel, dat geen slak kenmeel kreeg en... 3249 maal op het wel met slakkenmeel bemeste deel. De koeien hebben een fijne bek. En hoewel het zoo druk beweid was, liet het slakkenmeelperceel geen kaler graseewas zien dan het andere. In de twee volgende jaren werd de proef herhaald en bij meer telda gen, weer dezelfde resultaten, Men leert op deze wijze de be teekenis kennen van slakkenmeel. Door proeven op hooiland weet men niet, hoe de weide het zal doen. Het grasgewas is zoo verschillend met dat van een weide. Op weide wordt het telkens afgegraasd en moet er dus telkens jong gras groeien en dat heeft een heel andere samenstelling dan gras, dat op hooi land tot volle ontwikkeling komt en dan pas gemaaid wordt. De koeien leeren ons door hun gedrag zeer veel. Als wij er maar goed op letten. En zoo oplettend en napluizend en narekenend leert het onderzoek, dat alleen reeds slak kenmeel het weidevermogen met 60 percent kan verhoogen. Daar kunnen wij ons voordeel mee doen. Want het is thans nog niet te laat om slakkenmeel op grasland te geven. De les, die de koeien ons gaven, kunnen wij nog wel voor dit jaar in toepassing brengen en er nut mee doen. Sproeten komen vroeg in het vooijaar, koop tijdig een pot VENRAY, 10 Apri! 1937. Voor de Missie van Mgr. Verriet. Vorig bedrag N.N. f 121.75 f 5.— Totaal f 126.75 Geef voor dien bloff enden hoest dadelijk Akker's Abdijsiroop. Hel behoeft geen kinkhoest te zijn, maar een ktnderhoest moet niet ver waarloosd worden. Waarom Uw kjnd noodeloos te laten lijden. Wf;arora zoudt Ge niet juist nog op lijd het beste en meest krachtige middel geven Dat middel is toQh Akker's Abdijsiroop, die reeds zo0velen ge holpen heeftHeeft Uw kindje het benauwd Slaapt hej 's nachts niet door hoesten, kuchen of piepen op het borstje? Abdijsis^op zal Uw kind helpen, die slijm loshaken, de hoest rijp maken en stoppen. En morgen ziet Ge niet meer de laantjes in de oogen door dat afmatten.-] hoesten. De afmatting van de ademnai;nqS. organen is weggenomen, de adem haling zal weer ruim en diep zijn. De prijs van Abdijsiroop is verlaagd. Thans slechts 75 ct. per flacon! Aanmelding en aangifte voor de bevolkingsregisters. Burgemeester en Wethouders van Venray Gelet op het bepaalde in artikel 112 van het besluit bevolkingsboek houding, Staatsblad 1936, No. 342 herinneren de bevolxing aan haar verplichtingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van ge noemd besluit brengen als voornaamste ter open bare kennis 1. dat, behoudens afwgkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, onverwijld moet worden opgenomen in één der bevolkings registers 2. dat ieder moet worden opge nomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hg voornemens is duurzaam of voor onbepa&lden tjjd als regel zijn nachtrust of de daar voor in de plaats tredende rust te genieten 3. dat in geval van onzekerheid omtrent het onder 2 vermelde bij zondere voorschriften gelden 4. dat, behoudens afwgkingen, ieder die Nederland verlaat, onver wijld van de bevolkingsregisters moet worden afgevoerd; 5. dat bij adresverandering binnen de gemeente de noodige wijzigingen in het bevolkingsregister moeten worden aangebracht. Voorts in verband met het boven staande; dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de ge meente, mondeling of schriftelijk moet geschieden op den dag van, of uiterlijk vijf dagen na het ver trek (bg het verlaten van Nederland ten hoogste vijf dagen tevoren) nf na de adresverandering, met opgave van het laatste adres en van den naam der gemeente, of van het land en de plaats waarheen vertrok ken en het nieuwe adres (zoo noo dig met opgave van den naam van het hoofd van het gezin); b. dat aan den aangever van een vertrek, behoudens bijzondere ge vallen, onmiddellijk een verhuiskaart wordt uitgereikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van af melding en welke binnen 5 dagen moet worden ingeleverd bij het be stuur der Nederlandsche gemeente in welker bevolkingsregister de per soon moet worden opgenomen; c. dat ieder, die in de gemeente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust genieten die nog niet in een bevolkingsregister is inge schreven of die ten onrechte nog in het bevolkingsregister eener andere gemeente is opgenomen, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in per soon, moet aanmelden bij het ge meentebestuur onder overlegging van een paspoort of ander identiteits bewijs, indien hg uit een plaats buiten Nederland en van een verhuis kaart of legitimatiebewijzen, indien hij uit een andere gemeenie van Nederland is gekomen, tenzij h(j overeenkomstig de desbetreffende bepalingen Is vrggesteld van aan melding; d. dat bestuurders van instellin gen, gestichten of schepen, waarin personen onder eenig bestuur inwo nen, alsmede hotelhouders, pension houders en kamerverhuurders uiter lijk vijf dagen na de opneming of huisvesting of na het vertrek, mede- deeling moeten doen van den ge slachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veer tien dagen in de instelling, het ge sticht, schip, hotel, pension of huis wordt of is opgenomen of gehuis vest, alsmede van ieder zoodanig persoon, die daaruit vertrekt, tenzij de persoon is vrggesteld van aan melding; e. dat overtreding van de voor schriften wordt gestraft volgens de wet; f. dat voor persoonlijke aanmel ding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsregister gelegen heid zal worden gegeven worden op werkdagen van 912 en van 2—1 uur (uitgezonderd Zaterdags uit-

Peel en Maas | 1937 | | pagina 1