Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. öave, zachte blanke Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 3 Arpil 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 14 Onze Karnemelk en Karnemelkspap een heerlijk en voortref felijk voedsel voor jong en oud. Coöp. Zuivelfabriek „VENRAY" PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS 1 tot 8 regels 60 ct. per regel 7l/a ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct. Buiten Venray p. kwartaal 75 ct. Afz. nummers 5 cent. PAREL DER PEEL een frissche drank, een gevraagde lekkernij, een zeer voedzaam product, overal verkrijgbaar. Tweemaal sluiting en opening der Kamers. Een gewone en een buiten^ gewone zitting. Het is ons gebleken, zoo zegt de „Avondpost", dat lang niet iedereen weet, hoe het in dit voorjaar in verband met de grond wetsherziening en de verkiezingen zal toegaan. Een korte uiteenzetting van een en ander moge hier daarom volgen. Art. 86 Grondwet bepaalt, dat de leden der Tweede Kamer gekozen worden voor vier jaar. Eenmaal in de vier jaar moeten er dus verkiezingen voor de Tweede Kamer plaats hebben. In dit jaar is het daarvoor weer de beurt. De Kieswet bevat aller lei bepalingen omtrent de data van verkiezing1) en stemming, doch deze zijn dit jaar niet van kracht. Waarom niet Omdat de gewone vierjaarlijksche ver kiezing ditmaal, als wij het zoo eens mogen uitdrukken, doorkruist wordt door de verkiezingen, noodig geworden als gevolg van de Grondwetsherziening. Art. 198 Grondwet bepaalt namelijk, dat, wanneer de Kamers de behandeling van voorstellen tot Grondwetsherziening achter den rug hebben, en deze zijn aangenomen, beide Kamers moe ten worden ontbonden3). Dit is dus thans het geval. Men weet, dat er Grondwetherziening aan de orde is. De Tweede Kamer heeft de ontwerpen reeds aan vaard, de Eerste Kamer zal ze binnenkort behandelen. Zijn ze ook hier aangenomen, dan volgt er dus ontbinding van beide Kamers, met, ais natuurlijk gevolg daarvan, de verkiezingen. Het tijdstip van deze verkiezin gen wordt beheerscht door art. 73 Grondwet. Hierin wordt voor geschreven, dat bij ontbinding de nieuwe Kamers verkozen dienen te worden binnen 40 dagen, en dat zij dienen saam te komen binnen drie maanden. in ieder geval zouden er dus dit voorjaar twee verkiezingen aan de orde zijn. De gewone vierjaarlijksche (van de Tweede Kamer alleen) en de verkiezingen na Grondwetsherziening (van beide Kamers). Welnu, de Regeering iaat, gelijk in vorige jaren meer is geschied deze verkiezingen samenvallen. Of liever, door de verkiezingen na de revisie komen de gewone vierjaarlijksche te vervallen. Als gevolg hiervan zullen de verkiezingen zoo goed als zeker iets vroeger plaats hebben, dan anders het geval zou zijn geweest. Maar mede als gevolg hier van hebben we dit jaar twee maal sluiting en tweemaal ope ning der Staten-Generaal. Het is immers duidelijk, dat als de Kamers worden ontbonden, de loopende zitting binnenkort gesloten en de nieuwe kort daarna geopend moet worden. Maar de gewone sluiting en opening, door de Grondwet voorgeschreven, vallen in Sep tember, en hieraan valt niets te veranderen. De situatie wordt dan ook als volgt. Als binnenkort de ontbinding is bepaald, moet de zitting der Staten-Generaal worden gesloten Dan volgt er een buitengewone zitting tot Septemberdeze dient dus dit voorjaar te werden ge opend. Maar die buitengewone zitting moet dan, op haar beurt worden gesloten op den tweeden Zaterdag in September, waarop, den Dinsdag daarna, de nieuwe (gewone) zitting wordt geopend. Voorloopig wordt aangenomen, dat de sluiting na het ontbindings- besluit en de opening der buiten gewone zitting zullen plaats hebben in de eerste week van Juni. Zoodat we dit jaar twee maal sluiting en tweemaal ope ning hebben eerst in Juni, daarna in September. De vraag rijst echter in dit verband, of de Koningin ook de opening in Juni persoonlijk zal verrichten. Art. 104 der Grondwet bepaalt, dat slui ting en opening van de zitting geschieden zal door de Koningin, of, namens haar door een com missie. Men weet, dat zij, wat de sluiting betreft, dit altijd door den Minister van Binnenlandsche Zaken laat doen. Destijds is in de Tweede Kamer een debat gevoerd over de vraag, of één Minister, één persoon, als „een commissie" kan worden beschouwd. De vraag is door Minister Cort van der Linden bevestigend beantwoord. En zoo wordt de zitting dus altijd, namens de Koningin door ..een commissie" gesloten. Zij is ook wel eens op die wijze geopend liet is vroeger eenige malen gebeurd, in zeer bijzondere omstandigheden, dat de Koningin ook de opening aan een commissie in dit geval echter het Kabinet overliet. Zal zij dit thans weer doen, of opent zij dit jaar zelf tweemaal in Juni en in September? Zal de Gouden Koets tweemaal door onze straten rijden Vieren we twee Prinsjesdagen Er is inderdaad groote kans op, gezien wat er ook in vroeger jaren in dergelijke gevallen (d.w.z. na Grondwetsherziening) is ge beurd. Het tableau voor dit jaar ziet er dus als volgt uit (de data van Mei e.i Juni zijn nog slechts voorloopig) Aprilontbindingsbesluitcan- didaatstelling. 26 Meistemming voor de Tweede Kamer. 5 Junisluiting gewone zitting. 8 Juniopening buitengewone zitting. 18 September: sluiting buiten gewone zitting. 21 Septemberopening gewone zitting. Bovendien hebben dan nog, op nader te bepalen datum, de verkiezingen voor de nieuwe Eerste Kamer plaats. Deze ge schieden, zooals men weet, door de Provinciale Staten, zooals deze in 1935 zijn samengesteld. Nu moeten wij, wat de ont binding betreft, nog eens op twee merkwaardige omstandigheden wijzen Namelijk op het feithoever de practijk van ons staatsrecht zich van de theorie heeft ver wijderd. Waarom heeft de Grondwet vanouds bepaald, dat, indien de beide Kamers voorstellen tot haar herziening hadden aangenomen, de Staten-Generaal moesten wor den ontbonden Om den kiezers gelegenheid te geven, zich daarna over die revisie-voorstellen uit te spreken Deze moesten dan inzet vormen van den verkiezings strijd, en eerst wanneer het volk zich in groote meerderheid vóór de rivisie uitsprak, kon zij in de nieuwe Kamers worden goedge keurd. Wat is hiervan terecht gekomen Niets. Herhaaldelijk heeft de Regeering het zóó klaar gespeeld, dat de gewone perio dieke verkiezingen samenvielen met die, noodig geworden door de revisie. Zoo werd het telkens een gewone verkiezingsstrijd over de gewone programs, en de her ziening zelve sprak hierbij niet eens meer mede. Wie denkt er dit jaar eigenlijk aan Door deze methode is de bedoeling der Grondwet volkomen ontwricht. Zoo heel erg is dit thans niet, ómdat de revisie niet heel be langrijk is, maar in strijd met den geest der Grondwet is het zeer stellig. Een andere practijk, die ingang vond, is de volgende. Art. 73 der Grondwet bepaalt, gelijk wij reeds zagen, dat bij ontbinding nieuwe verkiezingen moeten plaats heb ben binnen 40 dagen daarna en binnen drie maanden de nieuwe Kamers moeten bijeenkomen. Deze bepaling veronderstelt dus, dat er na ontbinding, een periode zonder parlement zal zijn, een periode van ten hoogste drie maanden, wat stellig bezwa ren kan opleveren. Maar Minister Cort van der Linden heeft hier een befaamd middel tegen gevonden, dat sinds dien is toegepast en ook dit jaar wel weer navolging zal vinden. Hij vond de z g. ontbinding op termijn uit, d.w.z. de ontbinding ging niet op in den dag van de uitvaardiging van hel ontbin dingsbesluit zelve, maar in dit besluit werd een termijn genoemd voor de ontbinding, een datum, die zelfs na de verkiezingen lag en bepaald werd op een dag, zoo kort mogelijk voor het bijeen komen der nieuwe Kamers. De termijnen van art. 73 wer den dus geacht betrekking te hebben niet op de ontbinding zélve, maar op de uitvaardiging van het besluit der ontbinding. Zoo werd een partijloos tijdperk vermeden. En zoo zal men ook dit jaar zien, dat er in April een ontbindingsbesluit verschijnt, het welk zegt, dat de ontbinding (en als gevolg daarvan dus de slui ting) plaats heeft in de eerste week van Juni. Theorie en prac tijk in ons staatsrecht! Wij zeggen niet, dat wij dit zoo erg vinden. Maar wij geven het als een voorbeeld van toe passing en interpretatie van een belangrijk Grondwets-artikel. 1) De candidaatstelling heet in de teiminoiogie der Kieswet „verkiezing." 3) De nieuw-gekozen Kamers moeten de Grondwetsherziening opnieuw behandelen Data daar voor zijn niet vastgesteld, doch vermoedelijk zal het zoo spoedig mogelijk gebeuren. Eerst als ten minste twee-derden der nieuwe Kamers er vóór zijn, wordt de herziening, na bekrachtiging door de Koningin, wet. handen bij dagelrjksch werk zijn alleen mogelijk wanneer U zich tot gewoonte maakt Uw handen ge regeld met PUROL in te wrijven. Morgen Zondag gaan we stemmen. De R.K.S.P. stelt haar candidatenlijsten samen. ONZE CANDIDATENLIJSTEN VOOR DE KAMERVERKIE ZINGEN. De Kamerverkiezingen staan wel dra voor de deur. De meeste partijen en „bewegin gen" die aan deze verkiezing deel nemen, hebben hun candidatenlijsten al klaar liggen. Zij maken zich daar op een gemakkelijke wijze van af. Bg sommige bepaalt het bestuur of de leider, wie in voleorde candidaat zullen zijn, bij anderen wordt er wat meer in eigen kring over beraad slaagd, maar bij geen enkele partij in ons land wordt aan den kiezer zooveel in vloed gelaten bij de vaststelling der candidatenlijsten- voor de Tweede Kamer als in de R. K. Staatsparty. De kiezers hebben daar allereerst in ruime mate gelegenheid, om can- didaten voor te dragen10 leden kunnen reeds een- candidaat voor loopig stellen. Daarbij wordt van bovenaf niets gedecreteerd. Wanneer aldus op ruime schaal candidaten zgn voorgedragen, dan brengt de Verkiezingsraad der R.K. Staatspartij en daarna de Kringvergadering een advies uit. Dat is een aan wg zing, een raadge ving van bevoegde en verantwoor delijke instanties. Waarom wordt zoo'n advies ge geven In de voornaamste plaats, om te zorgen, dat de Kamerfratie der R.K.SP. beschikt over leden, die deskundig zijn op de verschillende gebieden, waarover de wetgevende arbeid zich uitstrekt, leden ook, die de veelzijdige samenstelling van het Katholieke kiezersvolk zooveel mogelgk weerspiegelenleden van hooge algemeene politieke en maat- schappelgke ontwikkeling. Wanneer de leiding sommige figu ren niet aldus naar voren schoof, kon het kiezerskorps wel eens ver geten, om b.v. te zorgen voor een goede Indische en een goede finan- cieele specialiteit. Daarom mag de waarde van deze adviezen niet worden onderschat, al kan natuurlek de kiezer geheel vrij zijn keuze doen. Dusde voorloopige candidaten lijsten zgn gereed en de bevoegde instanties hebben door onderstreeping aangegeven welke candidaten naar haar oordeel zeker een plaats dienen te krijgen op de officieele lijst. Hoe wordt nu die officieele lijst samengesteld Zondag 4 April a.s. wordt tot vaststelling van de definitieve lijst ten der R.K.S.P. in alle afdeelin- gen over het geheele land een stemming gehouden. Alle leden der partij, die bij den aanvang van 1937 lid der partij waren, kunnen aan deze stemming deelnemen. Hoe ziet het stembiljet, waarop Zondag 4 April moet worden ge stemd, er uit En hoe kan ieder lid der partij op dit biljet de voorkeur voor de personen, die hij het meest geschikt acht, tot uitdrukking bren gen Het stembiljet, dat de leden der Staatsparty Zondag 4 April onder de oogen zullen krijgen, bestaat uit twee gedeelten. Op de linkerhelft van bet biljet staan afgedrukt de namen van de candidaten, die men kiezen kan als candidaat-Kamerlid. Op de rechterhelft staan de namen van de candidaten, uit wie men de plaatsvervangers moet zoeken. Men krggt dus twee rijen namen naast elkaar, maar die rgen bevat ten grootendeels dezelfde namen alleen staan op de linkerhelft na tuurlijk niet de namen van hen, die zich alleen als plaatsvervangers be schikbaar hebben gesteld. Zoowel bg de linksche als bij de rechtsche rij staan vóór de namen van de candidaten zwarte blokjes met witte stippen. Bg beide rgen van namen staan bo venaan de namen der geadviseerde candidaten, natuurlgk in de volgorde waarin ze geadviseerd zijn. De na men dezer geadviseerde candidaten zijn vet onderstreept, zoodat ze on- middelijk in het oog vallen. Onder die geadviseerde, onder streepte candidaten volgen de namen van de overige candidaten. Deze namen zijn niet onderstreept; ze zijn geplaatst in alfabetische volgorde. Hoe brengen nu de stemgerech tigden Zondag a.s. bun stem uit In eiken Kieskring of combinatie van Kieskringen is bepaald, hoeveel candidaten en plaatsvervangers er moeten gestemd worden- Dit staat vermeld op de oproe- pingsbaart, welke U ontvangt. Dat aantal moet U stemmen op de linkerhelft van het biljet en ook op de rechterhelft. Nu over de wijze van stemmen. Deze wgze van stemmen is heel eenvoudig. Men bekgkt eerst de linkerhelft van zijn biljet en kiest daar de per sonen uit die men definitief als can didaat voor bet lidmaatschap der Kamer wensebt. Zooveel candidaten als men stemmen moet, zoovtel w.tte puntjes vóór de namen van candida ten vult men in. Dan bekgkt men de rechterhelft, de helft van. de p'aatsvervangers. Evenveel stipjes als op de linkerhelft maakt men nu weer op deze rech terhelft zwart. Men denke eraan dat men op de rechterhelft niet eenzelfden persoon mag stemmen als op de linkerhelft, dan zou 't biljet on geldig zgn. Op de rechterhelft, voor de plaats vervangers, moet men andere per sonen stemmen dan op de linker helft, waar men candidaat-Kamer- leden stemt. En hoe wordt nu de uitslag van de stemming op Zondag a.s. opge maakt Door eenvoudige meerderheid. Wie dus op de linkerhelft de meeste stemmen heeft gekregen, krijgt de eerste plaats als candidaat- Kamerlid. Wie op de rechterhelft de meeste stemmen heeft gekregen krijgt de eerste plaats als candidaat-plaatsver- vanger. En zoo vervolgens. Bij de plaatsvervangers gelden de stemmen, op iemand als lid uitgebracht, ook mede om het aantal stemmen te be palen. Wg willen er nog even op wgzen, dat het van 't grootste belang is, dat alle leden der partijen Zondag a.s. hun stem uitbrengen. In feite toch bepalen wij Zondag a.s., wie in de volgende vierjarige periode onze vertegenwoordigers in de Kamer zullen zijn. Daarom moeten wij allen Zondag a.s. onze uitspraak doen in volle vrg- heid. Na Zondag a.s. spreken we niet meer over personen, dan spreken we alleen over de R. K. lgst en dan ken nen we maar één parool meer: No. 1 van lgst 1, de lgst der R.K.S.P.! Dus: Zondag allen ter stembus rgders op een onbewaakten overweg gedood. Een jongetje te Zgpe stak zonder uit te kijken per flets den weg over, werd zwaar gewond en veroorzaak te nog andere ongelukken. Te Westervoort werd een 4jarig kind door een auto overreden en gedood. Te Vries werden bij een autobot sing drie personen gewond. Te Apeldoorn werd een motor rijder uit Zwolle ernstig gewond. Bij Weerselo werd een man door een auto overreden en gedood. Dit staaltje pretendeert helaas niet, volledig te zijn! DE OVERWEG .MOORDEN AAR. Speciale aandacht vragen we voor het spoorwegongeluk te Kethel, waar thans weer twee dooden vielen. De Spoorwegen zeggen altijd, dat de slachtoffers der overwegen de ongelukken aan zich zelf hebben te wijten. Ze hadden moeten uitkgken. Dat gaat ongetwijfeld in vele ge vallen op, maar in sommige geval len niet en te Kethel zeker niet. Daar zijn de omstandigheden voor de passanten bepaald zeer ongunstig, hetgeen voldoende bewezen wordt uit het feit, dat daar sedert de op heffing van de bewaking reeds 15 dooden zijn geval'en. Dat is schrikbarend en ergerlijk. We zouden de ziel wel eens willen zien, op welke de verantwoordelijk heid van het afsngden dezer men- schenlevens rust... Het is een niet langer te dulden schandaal dat we een half millioen werkloozen in ons land hebben, die met honderden millioen moeten wor den „gesteund", terwijl er geen man en geen cent beschikbaar zou zgn om passanten te redden van den moordval te KetheL WERKLOOSHEID DAALT. BIJNA 26.000 MINDER. Eind Februari stonden ingeschre ven in totaal 439.553 werkloozen tegen 466.242 eind Januari, wat een daling beteekent van 26.689. Van nog grooter belang is intus- schen dat ook ten opzichte van 1936 de werkloosheid belangrgk is ge daald. Eind Februari 1936 stonden 465.463 werkloozen ingeschreven, wat bijna 26.000 minder is dan eind Februari 1937. Al is het getal nog ontstellend groot en al zullen er heel wat maat regelen moeten genomen worden, om een snellere daling te bewerken, toch kunnen we er ons reeds om verheugen, dat we eindelijk het ergste punt van de werkloosheids ramp gepasseerd zijn. De nieuwe regeering moge ons een waarlijk sociale politiek bren gen, welke vooral een einde tracht te maken aan de vreeselijke ramp der werkloosheid, die tienduizenden ontmoedigt en de jeugd in wanhoop en bitterheid doet verkeeren. Zeer terecht zeide onlangs de Chr. Hist. „Nederlander" in dit verband „Het is een eerste Christenplicht te doen wat in ons vermogen is om de economisch zwakken te steunen. Tegen het „Ben ik mijns broeders hoeder dienen juist zg, die ook in de politiek hun Christendom willen beleven, te stellen de saamhoorig- heidsgedachte. In het besef, dat als één lid lijdt, alle leden mede lgden. KORTE BERICHTEN. De prinses en de prins zgn thans op hun terugreis naar het vaderland. Na de beoefening der Skisport in verschillende landen, hebben de jong gehuwden een bezoek aan Rome gebracht, vanwaar ze naar Monte Carlo vertrokken. Dit schijnt de laatste pleisterplaats op de terugreis te zgn. Voor de Amsterdamsche Diamant industrie is de 40-urige werkweek afgekondigd, mogelijk geworden door een 10 procent loonsverhooging in de Belgische diamantindustrie. Men verwacht van een en ander een op heffing der werkloosheid in dit vak te Amsterdam De afgeloopen week heeft zich gekenmerkt door „rake" inbraken en vernietigende branden. Met grooten buit verdwenen de inbrekers, die in Amsterdam een goudsmidswinkel leegroofden aan de voornaamste waarden. Te Den Haag werd in de villa van Jhr. Mr. Dr. Reuchlin voor f 1000 aan sieraden gestolen. Te Rotterdam plunderden inbrekers voor f 53000 aan effecten en f2800 aan baar geld, in de kantoren van de N.V. „Gilda" Caramel- en Toffee- fabrieken. Een kostbare „snoeperg BOOZE PAASCHDAGEN. Van jaar tot jaar valt vast te stellen, dat Kerstmis veel zachter is geworden dan Paschen, dat dit jaar zelfs een lichtelijk „wit" ka rakter had op den grond en „roo'd" op wang en neus. Toch ontkomt de mensch met Paschen niet aan den lentedrift en daarom wil hij er op uitDeze trekdrift heeft dezen keer vele slachtoffers geëischt. Bg Kethel werden twee motor- VENRAY, 3 Apri! 1937. DERDE ORDE-AVOND. Zondagavond 7 uur zal de Zeereerw. Pater Natalis Ruys in de Aula van het Gymnasium der Paters komen spreken over het Nationaal Derde Orde-huis te Alverna (Wijchen). Hg zal zgn lezing over de totstand koming en werkzaamheid van dit liefdewerk verluchten met niet min der dan 107 zeer interessante licht beelden. Zooals bekend mag heeten, is het Nationaal Derde Orde-huis de ver wezenlijking van het denkbeeld van den helaas te vroeg gestorven Min derbroeder Pater Perpetuus Palant, die aan de rust'oehoevende vrouwe lijke Tertiarissen, bg voorkeur moe ders van groote gezinnen een Heim wilde verschaffen tot herstel van krachten en daarnaast aan de zoekers en werkers in alle vormen van Fran- ciscaansch Derde Orde-leven een huis van studie en overwegen wilde geven. Wat door den enthousiasten Derde Orde-Commissaris Perpetuus z.g. is uitgedacht, heeft Pater Nathalis Ruys in één jaar verwezenlijkt. In dat ééne jaar heeft hg gebedeld, gesjouwd en.... gebouwd! En zoo verrees in de nabgheid van de kloos ters Alverna en Portiuncula, dat monument van Franciskaansche Cha- ritas, dat ingewgd op 18 October, reeds den 28sten daaraan volgende, zijn eerstelingen ter verzorging mocht ontvangen. 't Is een eenvoudig, maar toch mooi en aan alle eischen des tijds voldoend rust- en studiehuis, gelegen te midden van een ongerepte natuur, heuvel en dal, een prachtig bosch, afgewisseld door typische vijvertjes, welke de natuur zelf daar heeft aangelegd. .Het zal" zooals P. Dr. Fidentius van den Borne, Commissaris-genera lis der Derde Orde bij de inwijding 2eide „rust brengen in dezen tijd van onrust, in het bgzonder aan de moe ders, die slachtoffers zijn van haar plicht; het is daarnaast een studie oord in den drang tot verdiept leven en broederlijkheid. Hier werd gesticht een levend monument van Derde Orde-geest, van broederlijkheid in Sint Francis- cus. Wie er van de Tertiarissen komen voor een rustkuur of voor 't houden van een cursus, ODtvangen hier gratis verblijf. Wie betalen kan of iets van zijn hebben kan afzonderen, zal dit zeker niet nalaten, doch wie gaat zonder te geven, zal er worden uit geleid met niet minder groote har- telgkheid en liefde, 't Is en zal blijven een echt liefdewerk Dat alles en veel meer zal Pater Natalis, de ziel van het nieuwe Rusthuis voor moeders en meisjes, aanst. Zondag komen verteller! aan de Tertiarissen van Venray en om streken, die hetzg hun ter eere ge zegd, zeer veel voor dit mooie rust en studieoord hebben bijgedragen. Uit dankbaarheid en als tegen prestatie zal de Directeur van het Derde Orde-huis hun dezen feest avond aanbieden en met behulp van een groot aantal lichtbeelden ook laten zien, hoe hun geld is besteed geworden. Ter afwisseling worden door het Dameskoor der Derde Orde eenige zangnummers ten gehoore gebracht. Wij hebben weer een mooien, in teressanten avond te wachten. Entrée voor de Tertiarissen vrij Nieuwe telefoonaansluitingen. Linssen R., Kapelaan, no. 186 Wijngaarden J. v., Kapelaan no. 187 Tol, Vischhandel, Hofstraat no. 188 Kersten J. H., Oostsingel 32 no. 189 LUXOR THEATER. Deze week heeft Luxor weer een mooi programma samengesteld en wel „De weg naar het hart" met Hermann Thimig, Lien Deyers, Frits Kampers en nog vele andere. Verder nog vele komische scène's die eenieder moeten bevallen. Robert en Bertram, bet bekende tweetal laat U thans genieten van een heerlgke samengestelde film. R.K. WERKLIEDENVEREENIGING Woensdag hield genoemde veree- niging de jaarvergadering. De op komst was buitengewoon groot. De heer Swarts uit Maastricht sprak over de Centrale Spaarbank „De Volksbank", waarvan ook hier een agentschap is opgericht. Tot agent werd benoemd ue secretaris der Werkl.vereen. van de Pasch. Door den heer Bux uit Sittard werd gesproken over de Kleinvee- centrale. Hiervoor werd eene com missie benoemd, die met het Bestuur deze zaak verder zal afwerken en reglementair regelen. Nadat door den secretaris het jaarverslag en door den penning meester het financieel verslag was uitgebracht, werd hun door de controlecommissie dank gebracht voor het accuraat beheer. De aftredende bestuursleden wa- H. Odenhoven, voorzitter, Jacobs en Willems. Na stemming bleek dat gekozen waren H. Odenhoven, Geu len en Kappel. Bg acclamatie werd herbenoemd als voorzitter de heer H. Odenhoven. De voorzitter dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en dankte ook de scheidende bestuursleden voor hetgeen zg in het belang der veree- niging hadden gedaan. Nadat nog een mooie tombola had plaats gehad, waardoor vele leden sen mooi prijsje kregen, ging de vergadering uiteen. GESLAAGD. Te Roermond slaagde voor het eindexamen van de R.K. Landbouw- winterschool den heer H. Poels, Veulen. Onze dorpsgenoot behaalde het hoogste aantal punten. Proficiat!

Peel en Maas | 1937 | | pagina 1