Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. ASPIRIN PAREL DER PEEL De kip, welke de gouden eieren legt. Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws Zaterdag 27 Februari 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 9 Onze Karnemelk en Karnemelkspap een heerlijk en voortref felijk voedsel voor jong en oud. Coöp* Zuivelfabriek „VENRAY" PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS 1 tot 8 regels 60 ct. per regel 7l/a ct- Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY I ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct. Telefoon 51 Giro 150652 Buiten Venray p. kwartaal 75 ct. Afz. nummers 5 cent. een frissche drank, een gevraagde lekkernij, een zeer voedzaam product, overal verkrijgbaar. WE ZIJN ZE AAN HET SLACHTEN ONZE ECONOMISCHE VEERKRACHT IN GE VAAR. Het is een aanlokkelijke voor spiegeling en het lijkt een logi sche gedachte, wanneer er ver kondigd wordt, dat de overheid het geld voor allerlei noodzakelijk- geachte of gewenschte groote werken, crisisvoorzieningen, steun acties e.d. „maar moet halen, waar het zit." Té gemakkelijk wordt over het hoofd gezien, dat het privaat be zit niet alleen een privaat belang vertegenwoordigt, maar in de eerste plaats een algemeen belang. We wagen ons voor heden niet in beschouwingen over de vraag, of er niet een beter maat schappelijk en economisch stelsel denkbaar zou zijn dan het huidige kapitalistische, we houden rekening met het feit, de zeker heid, dat dit laatste stelsel mins tens nog enkele menschenge- slachten lang het practisch-gel- dende zal zijn en dat zijn ver vanging in elk geval geen kwestie van een nationale-, maar van een algemeene wereld-evolutie zal zijn. We zeiden dus, dat het privaat bezit in het vigeerende maat schappelijke stelsel een ^lgemgen belang is. En wel in den directen zjn des vyoords. Wanneer de particuliere kapi talen verschrompelen, dan word ook ik, de niet-bezitter, daardoor armer. En de kleine boer wordt daardoor evenzeer armer en ook de werklooze, die ter wereld niets anders het zijne kan noe men dan „zijn recht" op werk lozensteun. De practische, gel delijke waarde n.l. van dat recht, wordt verminderd door de ver schrompeling van het private vermogen. We zien de overheid of om haar nu eens te personifieeren we zien minister Oud als een hoenderparkhouder. Hij zamelt eiken dag de eieren van zijn belastingkippen en kan uit de opbrengst regelmatig een uitdee- ling houden. Zoolang hij zich bij de uitdeeling tot de eieren bepaalt, zal hij zijn distributie vermogen behouden, maar eischen de consumenten, dat ze ook van het kippenv 1 e e s c h krijgen toe gewezen, dan zullen er spoedig geen eieren meer zijn, omdat „we" de kippen hebben opge- geten. De welvaart der bezitters geeft in ons huidig maatschappelijk bestel tevens het bestaanspeil van de niet-bezitters aan. Het is de mate waarop met het particu'iere kapitaal kan worden gewerkt, welke beslist, of ook de burger patroon, de winkelier, de arbeider, kortom: de massa onzer samen leving, een of meer graantjes kan meepraten van den disch des openbaren levens. En ook degenen, die niet tot de direct-aanzittenden behooren, moeten worden verzadigd uit hetgeen door het initiatief der kapitaal-bezitters en de daarop gevolgde samenwerking met den arbeid, aan nuttig effect werd gewonnen. Werkloozensteur, boerensteun, industriesteun, dat alles moet mede worden bekostigd uit de overschotten van dat nuttig effect, dus eigenlijk uit de rente, welke het kapitaal door samenwerking met den arbeid van velen afwerpt. Is het nuttig effect daartoe onvoldoende, ofstellen we den steun hooger dan economisch verantwoord is, dan gaan we het kapitaal zelve aanvreten, m.a.w. gaan we de kippen slachten, om wier eieren het ons eigenlijk was te doen. Met het gevolg, dat we het algemeene welzijn en de individu- eele bestaansmogelijkheid van elkeen en van de economisch zwakken in het bijzonder in gevaar brengen. Aan dat gevaar komen we van jaar tot jaar meer toe, hetgeen de statistische cijfers omtrent de particuliere vermogens aanduiden. Uit de laatste, pas verschenen cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat het gezamenlijke particuliere vermo gen in ons land, voor zoover dit voor de heffing van vermogens belasting in aanmerking komt, van 1929/30 op 1935/36 is ge daald met 4525 maal één miilioen guldens, n.i. van 15666 miilioen op 11141 miilioen. Per aangeslagene verminderde bezit in die jaren van f 81.000 op f 63.000. Wanneer straks de gevolgen van de devaluatie tot uitdrukking komen, zullen de cijfers van 't gezamenlijk bezit en van het gemiddelde per aangeslagene wel weer even stijgen. Kunstmatig Maar dadelijk daarna zal de lijn haar dalende richting van de laatste jaren hernemen, omdat de ontzettend zware lasten, veroor zaakt door de economische struc tuur van de huidige maatschappij, nu eenmaal niet meer zijn op te brengen uit het nuttig effect van de samenwerking van kapitaal en arbeid. Er wordt meer geconsumeerd dan de kippen aan eieren kunnen leggen en nu zijn we bezig de kippen op te eten. Deze toestand zal zich niet ten gunste kunnen wijzigen voo.r we een zoodanige versobering des maatschappelijken levens hebben verkregen, dat uit de opbrengsten weer kan worden gereserveerd. Er moet weer kapitaal gevormd kunnen worden door te sparen uit het inkomen En dat zal alleen mogelijk zijn, wanneer de fiscus zijn schroeven kan terugdraaien. Wanneer de particuliere ver mogens blijven terugloopen, dan zal het op den duur niet mogelijk zijn om de verschillende nood zakelijke groote steunacties te blijven financieren en daarom is in het huidige maatschappe lijke stelsel het ontzien tot op verstandige hoogte, van het belang der bezitters, een belang mede van de niet-bezitters en zelfs van de werkloozen. Dat moeten we vooral beden ken, wanneer we ..en masse" het nemen van steeds weer nieuwe en kostbare „maatregelen" van de overheid aan het „over wegen" zijn en daarbij zoo vlot tot het inzicht geraken, dat de financieele kwesties, die zich voordoen, het eenvoudigst zijn op te lossen met de aanduiding van „het geld te halen, waar het zit.". Md. SOVJET-SPIONNAGE IN NOORWEGEN. Sinds langen trjd wordt de Noor- sche openbare meening herhaaldelijk verontrust door geheimzinnige nacht vluchten met vreemde vliegtuigen over het Noorden des lands en het kruisen voor de kust van vreemde onderzeeërs. Men had reden om aan te nemen, dat al dit vreemde van Russische nationaliteit was en dienen moest om spionnage-rapporten op te vangen en geheime verkenningen te doen. Eenige weken geleden werd de Noor Belgonen gearresteerd, verdacht van medeplichtigheid aan deze spion- nage. Deze man heeft thans volledig bekend, dat hij ten behoeve van de Sovjet-Unie spionnage ten nadeele van zijn land heeft bedreven. Hg moest volgens zijn berichten in code doorgeven aan zijn opdracht gevers in Rusland. O.m. moest hij onmiddellijk kennis geven van de aanwezigheid van vreemdelingen in Noord-Noorwegen. Ter vergemakkelijking van de be richtgeving stond hg voortdurend in radiotelegrafische verbinding met zijn oom, die kapitein, op een Rus sisch wachtschip is. Het schijnt, dat Belgonen in Noord- Noorwegen handlangers heeft gehad. Generaal Erichsen heeft tegenover de pers verklaard, dat hetNoorsche volk nu eindeljjk moet inzien, dat b\j de geheimzinnige vlietuigen en duikbooten, die boven het land en langs de kust gezien zjjn, geen sprake is van spookverschijningen: het is bittere ernst. DUITSCHLAND LEENT. Aangekondigd wordt de uitgifte van een nieuwe Duitsche leening ten bedrage van R.M. 500 miilioen, rentende 41/, pet. tegen den koers van 98% pet. DUITSCH BEZOEK AAN WEENEN. NAZI-TENTOONSTELLINGEN. Sedert de betrekkingen tusschen Duitschland en Oostenrijk weer zoo'n beetje in officieele „vriendschap" zijn overgegaan, worden er pogingen aan gewend, dat er ook weer een échte hartelijkheid in de onderlinge be trekkingen zal terugkeeren. Die po gingen hebben een moeilijk verloop, omdat aan Oosten rij ksche zijde niet ten onrechte een sterk wantrouwen overheerscht en daar de vrees be staat, dat de Duitschers een her nieuwde hartelijkheid zullen misbrui ken voor een vreedzame overweldi ging- Dr. Schmidt, staatssecretaris van buit. zaken in Oostenrijk, heeft eer der reeds een bezoek gebracht aan Berlijn en als antwoord daarop heeft nu op 22 en 23 Februari de Duitsche rijksminister van buit. zaken, von Neurath, te Weenen vertoefd. Reeds zijn aankomst aan het station in de Oostenrijksche hoofdstad werd door de Weensche Nazi's misbruikt voor een pro-Hitier betooging en de propaganda voor d; aansluitingsge dachte. Duizenden betoogers moes ten door de politie worden uiteen gedreven. De betoogingen werden gedurende de beide dagen van het bezoek herhaald en leidden tot hef tige tegenmanifestaties van het Va- derlaudsche Front, zoodat het be zoek van Von Neurath tenslotte geen ander effect heeft gehad dan een verdere toespitsing der onderlinge verhoudingen in Oostenrijk en een dieper wantrouwen van de regeering te Weenen jegens d.ie van Berlijn. DE WERELD WIL BEDROGEN ZIJN! Een heel eigenaardige zwendel- affaire zgn, naar de „United Press" uit Johannesburg meldt, de Zuid- Afrikaansche autoriteiten op het spoor gekpmen- Europeesche hedriegers verkochten in grpote hoeveelheden „passen voor den hemel" aan de christelijke in boorlingen en deden aldus goede zaken. Deze „passen", welke gewoon lijk vijf shilling kostten, vonden geweldigen aftrek. Naar de verkoopers verklaarden, hoefden de bezitters hun „pas" slechts op hun sterfbed aan hun kleeding te hechten, om terstond door St. Petrus den hemel te worden binnengelaten DE KERKSTRIJD IN MEXICO. Behalve in den staat Vera Cruz, hebben thans ook in den Mexicaan- schen staat Chihuahua demonstra ties plaats gehad tot heropening der kerken. In de stad Chihuahua eischten 4000 katholieken volledige genoeg doening wegens den dood van den onlangs gearresteerden priester, 'die in het ziekenhuis tengevolge van slechte behandeling was overledeo. Bovendien eischten zij vrjjheid van eerediens t- Ondanks de pogingen der bereden politie, dit te verhinderen, hebben de demonstranten de kathedraal en drie kerken bezet en luidden zij de klok ken. Cardenaz, de president der repu bliek adviseert zijn gouverneurs om een oplossing na te streven, waarbg een aantal kerken heropend blijft en daarin de uitoefening van den eeredienst wordt toegelaten aan één priester per 100.000 inwoners. Ver der wil de president „oogluikend" het houden van godsdienstoefenin gen in particuliere huizen zien toe gestaan, zoolang.... dit „kwaad".... niet te erg om zich heengrflpt! Inmiddels schijnt deze gematigd heid de godloozenvereenigingen in Rusland, die Mexico als een filiaal van Moskou beschouwen, hevig te hebben verontrust Talrijke Russische godloozenbonden zouden aan de Mexicaansche godloozen circulaires hebben gezonden, waarin wordt aan gedrongen tot energiek verzet tegen de pro-kerkelijke politiek der re- geeriDg. De sovjets raden hun Mexicaan- schen geestverwanten aan, stoot groepen te vormen, opdat geen voetbreedte gronds aan de Kerk behoeft te worden prijsgegeven. Indien de Mexicaansche regeering en „de door haar ondersteunde kerk" haar politiek zouden voortzetten, moet naar de wapens worden ge grepen en geweld worden gebruikt. Dan zal blijken, dat iedere regeering en iedere kerk voor de macht van het georganiseerde proletariaat moet wijken. Verder wordt in resoluties aan gespoord, de Mexicaansche atheïsten bonden naar het voorbeeld der Rus sische godloozenbonden te organi- seeren en overeenkomstig de bols jewistische tactiek iederen stap der kerk met drie stappen der godloozen te beantwoorden. De Moskousche „pioniers" (de communistische kinderorganisaties) zijn reeds begonnen met het inzame len van gelden ten behoeve van „bedreigde" atheïsten in Mexico. DE AANSLAG TE ADDIS ABEBA. GRAZIANI GEK VAN SCHRIK HONDERDEN EXECUTIES. Volgens te Rome ontvangen be richten, zou het aantal inlanders, dat in verband met den Vrgdag j.l. op maarschalk Graziani gepleegden moordaanslag terechtgesteld werd, zes* honderd bedragen. Behalve de driehonderd arrestanten die werden geëxecuteerd, zouden in het verloop van de zuiveringsactie, die na den aanslag in de inboorlin- genwijk van Addis Abeba werd door gevoerd, nog tweehonderd Abes- syniërs gedood zijn. Voort 3 wordt in betrouwbare kringen te Rome verklaard, dat^de Italiaansche officieren en soldateD, toen de handgranaten naar den vice koDing en diens gevolg geworpen werden, terstond uit zelfverweer op de menigte gevuurd hebben, waarbg meer dan honderd dooden. zouden zijn gevallen. Deze cijfers zjjn tot dusver evenwel nog in geen enkel communiqué gepubliceerd. Druk besproken wordt te Rome het feit, dat dr. Frugoni, specialist op het gebied van geestesziekten, naar Addis Abeba is vertrokaen. Men wijst erop, dat zich reeds twee bekende chirurgen met nog twee andere geneesheeren per vliegtuig naar Addis Abeba hebben begeven. Het gerucht doet de ronde, dat dr. Frugoni naar Addis Abeba is ont boden, wijl maarschalk Graziani een zenuwschok heeft gekregen. Voorts wordt nog gemeld, dat bij den aanslag op den maarschalk tien handgranaten werden geworpen. DE BURGEROORLOG IN SPANJE. Weken lang reeds duren nu de bloedige gevechten rond Madrid zonder dat er een duidelijke ver andering in de positie der strijdende partijen intreedt. In het Noorden van Spanje wordt hevig gevochten om het bezit van Oviedo, waar de nationalisten door de Asturische Volksfrontera worden belegerd. Een nationalistische Gali- cische colonne is in rjlmarschen te hulp gesneld. Volgens radio-Sevilla zonden de Volksfronters bij hun vruchtelooze offensief tegen Oviedo reeds 4000 man hebben verloren, d.1. ruim 40 pet. van hun sterkte. GEBOORTEVREUGDE IN OSLO. De Noorscbe hoofdstad verkeert in een vreugderoes. Er is een nieuwe troonopvolger geboren na bijna 600 jaar heeft weer een prinsje bet levenslicht aanschouwd binnen de grenzen van het Noorsche Rijk. De laatste maal was dat in 1370 gebeurd, toen koningin Margaretha koning Haakon VT een zoon, Olaf geheeten, schonk. Thans is prinses Martha, de ge malin van kroonprinses Olaf, moeder geworden van een zoon, die Harald zal worden genoemd. STAKINGEN IN AMERIKA. De door Lewis geleide stakings beweging in de Vereenigde Staten is thans ook overgeslagen op scheeps werven, die voor de oorlogsmarine werken. Op het oogenblik zijn er niet min der dan negentien gevallen van stakiDg met gekruiste armen. In totaal drieduizend „zit-stakers" hou den verschillende fabrieken bezet, waardoor byna twintig duizend ar beiders zonder werk zijn. Verder zjjn er elf gevallen van ge wone staking, waarbij veertien dui zend arbeiders betrokken zijn. Onder de getroffen industrieën be vinden zich de vliegtuig-, auto-, staal-, gummi-, schoen-, en metaal industrieën, voorts wasscherijen, spi- ritusbranderijen en visschersbedrij- ALS MENSCHEN DIEREN WORDEN. Het publiek heeft een groot ge deelte van de arena.el Progresso in Mexico-stad vernield. Er was in deze arena een gevecht georganiseerd tusschen een leeuw en een stier. Het gevecht beantwoordde echter niet aan hetgeen het publiek er van verwacht had. Men was van meening dat de stier nog slechts een kalf was en de verontwaardiging was zoodanig, dat revolvers getrokken werden, schoten werden gelost en de arena in brand gestoken werd. REGEERING EN GROOTE GEZINNEN. Bij de algemeene beschouwingen over de Rgksbegrooting in de Eerste Kamer heeft de katholieke senator Fleskens een pleidooi gehouden ten bate van het groote gezin. Zijn pleidooi voor een goede ge zinspolitiek vond een gewillig oor bg de regeering. Minister Oud zegde toe, dat een interdepartementale commissie in het leven zal worden geroepen, om de positie van het groote gezin te onderzoeken. Dat is in ieder geval al winst, hoewel 't ons mag verbazen, dat die positie thans nog een onderzoek eischt. Enfin, als 't onderzoek nu maar niet te lang duurt en... gevolgd wordt door snelle maatregelen. Zoojuist nog zon. No weer regen. Straks mis schien sneeuw. Echt weer om kon te vatten. Neem bij de eerste verkoudheids- verschijnselen DE VERKIEZINGEN. Nu de datum der verkiezingen ,zoo goed als" vastgesteld is, zijn we natuurlijk allen ineens doordron gen van het gewicht der komende politieke gebeurtenissen en begint het aloude electorale vuur, dat enkele jaren smeulende was, weer fel in ons op te gloeien. Inderdaad is de belangstelling voor de zaken des openbaren levens, weer levendig ge worden. Waarschijnlijk zullen de verkie zingen op Woensdag 26 Mei worden gehoudende candidaatstelling zou dan op 20 April geschieden. Een en ander staat echter nog niet bepaald vast, maar is afhankelijk van het arbeidstempo der Eerste Kamer, die na de afhandeling der begrooting, waarmee ze zich thans bezig houdt, een aantal wetsontwerpen haar revue moet laten passeeren, alsmede de verschillende ontwerpen van Grondwetsherziening, welke door de Tweede Kamer reeds voorloopig werden aanvaard. Dén pas kunnen de Kamers wor den ontbonden verklaard. Er is dus nog heel wat te doen, vóór we onze stem gaan uitbrengen op nr. één van lgst.... In dit verband willen we er nog even aan herinneren, dat H. M. de Koningin in het begin dezer week van haar buitenlandsche reis is teruggekeerd. Het vereenvoudigde contact met H. M. zal ongetwijfeld de vlotheid van afdoening van ver schillende staatszaken, welke aan de ontbinding der Kamers zijn ver bonden, zeer bevorderen. STEUN AAN DE KLEINE BOEREN. De minister van Landbouw en Visscherij heeft een wijziging ge bracht in zijn plannen ten aanzien van den extra steun, dien de kleine boeren zullen krijgen. Volgens de aanvankelijk vastgestelde regeling zouden de allerkleinsten, zij die geen volle hectare cultuurgrond bebouwen, ook geen uitkeering ontvangen. Hier op is de minister teruggekomen en ook zij zullen een steunbedrag krij gen. De uitkeeringen zullen nu worden verstrekt volgens de volgende rege ling: Voor landbouwers met een opper vlakte cultuurgrond van minder dan 1 H.A. 35; voor landbouwers met een opper vlakte cultuurgrond van 1 t./m. 2.99 H.A. f 45; voor landbouwers met een opper vlakte cultuurgrond van 3 t./m 5 H.A. f 35. GEZONDE ARBEID VOOR ONGEZOND BEDRIJF. We hebben nu en dan de aandacht gevestigd op groote arbeidsobjecten, welke een aanwijzing waren van een beterende conjunctuur. Deze keer willen we wijzen op de intensieve arbeidsactiviteit, welke wordt ont wikkeld ten behoeve van een ziek bedrijf: de spoorwegen. Enfin, het is óók als een goed teeken te beschou wen, als zelfs de hoop en het ver trouwen in de toekomst van een zieke weer verrijst! Met bij de pak ken te gaan neerzitten, heeft nog nooit iemand iets gewonnen. In de werkplaatsen van Beynes te Haarlem, van Allan te Rotterdam en van Werkspoor te Amsterdam davert de klop van den arbeid. Daar sissen de steekvlammen, kletteren stalen platen en gzeren staven, kortom, daar verkondigt een voor leekenooren helsch lawaai, dat er gearbeid wordt. Het behoort helaas nog tot de zeldzaamheden, dat een fabriek thans op volle capaciteit werkt en dat men zich daar haasten moet om groote orders op tgd af te leveren. Maar in dat gelukkige geval verkeert op het oogenblik de fabriek van Beynes, waar met man en macht gearbeid wordt om de groote order van de Nederlandsche Spoorwegen, 37 twee de-klasse wagons en 37 derde-klasse wagons, binnen korten t\jd gereed te hebben. Bg Allan worden de middenrgtui- gen voor deze treinstellen gemaakt en bij Werkspoor is een order ge plaatst van 53 tweewagentreinen. Tot eind 1937 vinden alleen te Haarlem vgfhonderd werklieden arbeid aan de belangrijke order die Beynes kreeg. Ook Zwolle pikt een graantje mee van de arbeidsdisch, welke door de Spoorwegen werd aangericht. In de Centrale Werkplaatsen wordt een groot aantal locomotieven in een stroomlgn-jasje gestoken, waardoor voor geruimen tijd honderd arbeiders aan den gang kunnen worden ge houden, voor wie er den laatsten tijd geen werk meer was. HONDERDEN MILLIOENEN VOOR WERKVERRUIMING. De heer C'olrjn heeft er van de week in de Eerste Kamer aan her innerd, dat de regeering voor werk verruiming een aantal mlllioenen besteedt, welke de enorme cgfers, in het Plan van den Arbeid genoemd, vrij dicht benaderen. Aan groote openbare werken is op het oogenblik voor een kapitaal van 400 miilioen in uitvoering! Ook het potje van het Werkfonds is weer aangevuld. In 1934 is 60 miilioen in dat potje gestopt in 1936 kreeg het een bijstorting van 6.3 miilioen en thans wordt voorge steld om het totaal te brengen op 100 miilioen. Aan het aangevraagde bedrag ligt niet een bepaald plan van besteding ten grondslag. Het is niet mogelijk, reeds bg voorbaat aan te geven, voor hoelang dat nieuwe crediet kan strekken. Van belang is iDtusschen dat op het Werkfonds nog slechts bij uitzondering beroep zal behoeven te worden gedaan voor den wegen bouw, nu ten laste van de begroo ting van het Verkeersfonds voor 1937 extra 10 miilioen is uitgetrok ken. Het thans aangevraagde crediet kan dus in hoofdzaak worden be stemd voor andere rgkswerken en werken van andere publiekrechte lijke lichamen. DE VESTIGING VAN NIEUWE BEDRIJVEN. Het is een logische gedachte om de beterende conjunctuur niet te laten bederven door een ongebrei delde toename van nieuwe bedrijven, waardoor er tenslotte geen enkel bedrijf, dat jaren door de crisis heeft geleden, weer gezond kan worden. Dus is een wetsontwerp ingediend tot het beperken van de vestiging van bedrijven in de indus trie. Volgens artikel 3 kan, indien dit verzocht wordt, en het economisch landsbelang dit wenschelgk maakt bij algemeenen maatregel van be stuur worden bepaald, dat een be drijf, waarin een bij dien maatregel aan te wijzen tak van nijverheid zal worden uitgeoefend, niet zal mogen worden gevestigd zonder vergun ning. Bij den algemeenen maatregel van bestuur kan voorts worden bepaald, dat het verbod slechts toepassing zal vinden voor het voortbrengen van bij dien maatregel aan te wijzen goederen en het verrichten van be paalde werkzaamheden. Een verzoek tot een en ander kan uitsluitend worden gedaan door ondernemers of vereenigingen van ondernemers. Het moet schriftelijk worden ingediend bij den Minister van Handel, Ngverheid en Scheep vaart. Er wordt geen volledige bedrgfs- afsluiting nagestreefd, zelfs wordt deze onmogelijk gemaakt. Van het vergunningsstelssl zal een soepel gebruik worden gemaakt; aan het ondernemersinitiatief wordt zooveel mogelijk vrijheid gelaten. Land- en tuinbouw, veeteelt, vis- scherg, mijnbouw, handel, bank- en assurantiewezen, scheepvaart en ver keerswezen te land vallen buiten de voorgestelde regeling. VENRAY, 27 Febr. 1937. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat de op 22 Februari j.l. vast gestelde lijst van kiezers voor de Tweede Kamer der Staten-Ganeraai, voor de Provinciale Staten en voor den Gemeenteraad, vanaf 23 Februari tot en met 16 Maart a.a. op de Secretarie der gemeente voor een-

Peel en Maas | 1937 | | pagina 1