Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. PAREL' DER PEEL De Middenstand in de luren gelegd. GROOTE ZWARE STUKKEN Provinciaal Nieuws Zaterdag 20 Februari 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 8 Onze Karnemelk en Karnemelkspap een heerlijk en voortref felijk voedsel voor jong en oud. Coöp. Zuivelfabriek „VENRAY" ADVERTENTIEPRIJS1 tot 8 regels 60 ct. per regel 71/» ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct. Buiten Venray p. kwartaal 75 ct. Afz. nummers 5 cent. een frissche drank, een gevraagde lekkernij, een zeer voedzaam product, overal verkrijgbaar. DOOR DE REGEERING, DIE EEN ZAAKJE IS BE GONNEN IN SCHOENEN, KLOMPEN, SOKKEN EN LUIERS ENZ. STEUNTREKKERS HELPEN DOOR STEUNTREKKERS TE MAKEN. Het schijnt, dat de Januari maand met haar balansopruimin gen ook bij de regeering koopjes lusten heeft gewekt, welke zij thans ten koste van den midden stand gaat botvieren. De organisatie van den z.g B.-steun, d.i. de aanvullende steun aan werklooze arbeiders, heeft ze van een geldelijke be weging omgezet in een waren huis-nering, waarbij de minister van sociale zaken zich tot devies koosrechtstreeks van fabrikant tot gebruikerHet devies, dat den middenstand sinds jaar en dag om den hals werd gebonden en van tijd tot tijd een slagje werd aangehaald. De regeering schreef over haar plannen o.m. aan de gemeenten Waar uiteraard bij het af sluiten van groote partijen goederen meestal lagere prijzen kunnen worden bedongen, dan bij aankoop van geringere hoe veelheden door de gemeenten ieder afzonderlijk, zal dienten gevolge het totaal voor deze subsidie ter beschikking komen de bedrag een grooter nuttig effect kunnen sorteeren dan bij gedecentraliseerden inkoop het geval is. Reeds worden besprekingen gevoerd omtrent den aankoop van belangrijke partijen daar voor in aanmerking komende goederen. De gedeeltelijke steun in natura zal bestaan in schoenen, klompen, sokken, wollen- en tricot ondergoederen, werk- kleeding, luiers, lakens en sloopen enz. We achten dezen vorm van hulpverleening aan de werklooze arbeiders zeer bedenkelijk. Het heeft iets weg van de redding van den eenen armoedzaaier door jiém tiet restantje voorraad levens middelen van den anderen armoed zaaier toe te bedeelen. Alle maatschappelijke groepen der bevolking worden door de crisis getroffen en alle ontvangen ze in hun zorgvolle omstandig heden in een of anderen vorm steun van de regeenng, ar beiders, boeren, ja, zelfs fabri kanten. Allen dus, behalve de middenstanders. Die kunnen al leen van het Borgstellingsfonds een credietje hekomen tegen de verplichting van rente en aflos sing, mits. de betrokkene voor 100 pet. credietwaardig is en de gemeenten middels een hoofde- lijken omslag een betaling a fonds perdu doen, plus epn jaariijksphe bijdrage storten, voor hetrisi- cootje, dat er toch nog te dekken zou kunnen overblijven. Deze aan zijn crisislot over gelaten middenstand wordt nu zelfs nog bedreigd door de regeering, die aan den schoen winkelier, den klompenmaker, den manufacturier zijn klanten gaat ontnemen door zelf als groot leverancierster van velerlei ar tikelen, tot luiers toe, op te treden. De steuntrekkers worden ge holpen met middelen, welke het kweeken van nieuwe steuntrekkers ten gevolge heeft. Dat heet dan „goedkoop." Den middenstand, den winke liers, komt een zekere belooning voor de hun geëigende bemidde ling toe. Het is zeer de vraag, of de bureaucratische rompslomp, welke altijd aan een rechistreek- sche overheidsdistributie is ver bonden, tenslotte niet veel duurder uitkomt dan de normale winke liersbemiddeling. In elk geval forceert de regeering op de door haar gekozen wijze een inkomsten bekorting van een bevolkings groep, welke nieuwen nood wekt en nieuwe leniging daarvan nood zakelijk maakt. Dat alles is een bewijs van ondank tegenover dege.ien, die zich gaarne hebben beschikbaar gesteld om zich tegen een uiterst geringe en zeer onvoldoende belnoning te belasten met de distributie van bepaalde levens middelen onder de werkloozen en andere armen, van goedkoope margarine b.v. en vleesch in blik. De middenstand heeft altijd blijk gegeven van te willen hande len naar de omstandigheden. Hoevele neringdoenden geven niet eigener beweging een zekere korting aan werkloozen en andere crisisslachtoffers bij aankoop van bepaalde artikelen En toch wordt deze zelfde middenstand nog herhaaldelijk belaagd door het egoïsme van andere bevolkingsgroepen. Er zijn boeren, die de margarine ver vloeken en van den burger eischen, dat hij slechts boier op zijn boterham smeert maar dezen burger zijn loon misgunnen, waar van hij de boter moet koopen. Ze koopen zooveel mogelijk alies „onder elkaar" met uitschakeling van den middenstand, zetten hun eigen neringen op, koopen hun eigen persen, draaien hun eigen krant in elkaar en bejuichen een boycot van andere bladen door de boeren, die nochtans zonder de andere bevolkingsgroepen niet kunnen leven, zoomin of zoo onvolmaakt als de burgers het zonder de boeren kunnen stellen. En aan dit slechte spel van ontwrichting van het economische evenwicht doet de regeering nu mee door ook zelf als koopvrouwe te gaan optreden. We hebben weinig bewonde ring voor deze geste, van welke we verhopen, dat ze door de protesten der belanghebbenden spoedig tot lamgeslagen gebaar zal worden. Md. dat gedurende de jongste griep epidemie in Europa, de meeste slacht offers in Engeland zijn gevallen. Ofschoon de epidemie een tamelijk grooten omvang had, was zij over het algemeen van een mild karak ter. biedingen van ronselaars, die schoon avontuur toezegden, als de jongelui naar Spanje wilden trekken. Pas als ze daar waren aangeko men, realiseerden ze zich, dat ze in een hel waren aangekomen en steeg hun waardeering voor de eigen re- In Engeland waren 4 millioen per- geering, die dan goed genoeg was sonen gedurende de jaarwisseling om ze uit den knoei te helpen. In. Buitenland. BLIJVENDE WERKLOOSHEID. DOOR VERBETERDE TECH NIEK. Het fatale en het tragische in de werkloosheid is wel dit, dat men in verschillende landen ernstig begint te praten over een zoogenaamde permanente werkloosheid. Men schijnt zich te moeten ver zoenen met de gedachte, dat in vele landen, ook na herstel van een wel vaart als vóór de crisis, een groote groep menschen niet meer in het arbeidsproces kan worden opgeno men. Het is wel een verschrikkelijke gedachte, dat menschen, die werken willen en kunneD, toch tot werkloos heid blijven gedoemd Zoo zijn er b.v. in Amerika thans, nog ongeveer 9 millioen menschen zonder werk. Sedert Maart 1933, het dieptepunt der depressie, zijn er ook ongeveer millioén werkloozen weer aan den arbeid gegaan. De Bond van Vakvereenigingen is van meening, dat zelfs indien de industrie ?ou terugkeeren tot de weivaart van vóór de crisis er ongeveer 6.250.000 werkloozen zouden blijven, tengevolge van de technische verbeteringen, die sedert, een viertal jaren wqrden inge voerd. Dit feit aldus de bond is van tragische beteekenis voor ons volk. Het geneesmiddel moet men zoeken in verkorting van den arbeidstijd en verhooging der loonen, zoodat de koopkracht stjjgt. Bovendien moet men op groote schaal blijven voort gaan met 't uitvoeren van openbare werken, zoolang de nijverheid zich nog niet bij den nieuwen toestand heeft aangepast. TWEEDUIZEND INLANDERS VERDRONKEN. Uit Kaapstad wordt bericht dat Mozambique door een ontzaglijke ramp is geteisterd. Tengevolge van den geweldigen regenval zijn de rivieren Incomati en Umbeluzi in korten tijd zoodanig gezwollen, dat zij met groote kracht buiten haar oevers traden en overstroomingen veroorzaakten, waarbij naar schat ting niet minder dan tweeduizend inboorlingen om het leven zrjn ge komen. DE GRIEP-EPIDEMIE IN EUROPA. Uit de statistische gegevens, ver zameld door de af deeling volksge zondheid van den volkenbond, big kt, door de ziekte aangetast. In 122 groote steden was het sterftecijfer 17 pro mille en in Londen 22.1 pro mille. Het grootst aantal sterfgevallen I kwam voor onder oudere menschen. Van de 464 sterfgevallen in Londen I gedurende de drie weken, eindigende op 9 Januari 1.1., kwam 46,3 procent, voor onder personen boven de 65 jaar en slechts 5.2 procent onde; personen beneden de 25. Er is reden te gelooven, dat Brit- sche toeristen verantwoordelijk zijn voor het uitbreken van een lichte griep-epidemie in Zwitserland, welke voornamelijk heeft geheerscht in de bergstreken en in Genève. Ook in de groote steden van Duitscbland heerschte de influenza hevig, maar zij kon toch geenszins een vergelijking doorstaan met die van 1918—1919. ALLE TOEVOER NAAR MADRID NU ONMOGELIJK. De opperbevelhebber van de natio nalistische strijdkrachten in Zuid- Spanje, generaal Queipo de Llano deelde Dinsdagavond over radio- Sevilla mede, dat de witte troepen, gesteund door 't luchtwapen, in den Jarama-sector wederom een flink stuk zijn opgerukt, zonder op noe- menswaardigen tegenstand te stuiten. Vliegtuig-eskaders van de witten hebben voorts den weg Madrid Cuenca door bombardementen der mate vernield, dat nog verscheidene dagen noodig zullen zijn om den weg weder begaanbaar te maken. Mogelijk is dit de laatste groote slag voor den val van Madrid, voegde de generaal hieraan toe. Wellicht heeft de hoofdstad zich reeds over gegeven, voordat deze herstellings werken zullen voltooid zijn. STEUN AAN DE IN AMERIKA. BOEREN President Roosevelt heeft in een boodschap aan het congres een snelle wetgevende actie aanbevolen om be staanszekerheid te geven aan de boerenbevolking. De president beveelt met name de volgende maatregelen aan Bevordering van de vestiging op de daarvoor bestemde gronden van landarbeiders, die blijk hebben ge geven te beschikken over de ver- eischte eigenschappen, door 't ver- leenen van credieten op langen ter mijn en door het geven van technische adviezen. Het verleenen van steun aan kleine boeren, om hun het verlies van hun boerderijen te besparen. Onttrekking van verarmde gron den aan den landbouw. De bewoners zullen geholpen worden, om andere grondep te vinden, waarop zij in hun behoeften opliep kunnen voorzien. dien zulks althans mogelijk was. Thans heeft de min. van Buitenl. Zaken bepaald, dat aan joDgelui, die naar Spanje trekken willen, geen paspoort geen betaald, noch een gratis mag worden afgegeven. Bovendien heeft Nederland zich met dè besluiten der Londensche n.iei,j,amengings-couimissie accoord verklaard en zai dus vanaf heden Zaterdag de vrijwilligersstroom naar Spanje met alle middelen worden afgedamd. Nederland schijnt ook uitgenoo- digd te zijn om daadwerkelijk mee te doen aan de controle ter zee op de niet-inmengingsbesluiten. Voor heel wat ouders zal deze gang van zaken een geruststelling zgD, want verscheidene jongelui zijn avontuurlijk van geest en worden nu van onberaden stappen teruggehou den- Overigens.... de faam was hier erger dan de werkelijkheid. Er kon geen jongeman meer weg- loopen van thuis of van zijn baas. of de pers vermeldde het angstige vermoeden zijner omgeving, dat de jongebaas naar Spanje was getrok ken. Bijna even prompt volgde en kele dagen later het bericht, dat de verdwenene zonder geld op zak in.... Den Haag was aangetroffen of in Rotterdam, dan wel hier of daar bg een familielid of kennis, die ergens over de grens woont Eenige verbazing wekte van de week het bericht, dat de Amsterdam- sche politie den Madrileenschen priester, pastoor Lobo had gearres- teere. Hij zal waarschijnlijk over de grens worden geleid, omdat hij in ons land politieke propaganda voer de voor de Spaansche Volksfront- regeering. Hoe men ook over de dingen in Spanje oordeele, toch zal men de figuur van dezen priester wel vrij algemeen een Iragische achten. Het moet min of meer beklem mend zijn, als priester een regeeriug in den vreemde te gaan verdedigen, terwijl je weet, dat duizenden mede priesters onder het regime van zoo'n regeering zijn gedood. Binnenland. DE WERKLOOSHEID DAALT. We beginnen deze week met een hoopgevend bericht. Al zitten we nog steeds met een ontstellend groot aantal werkloozen toch is het verblijdend, dat we ten minste het hoogtepunt achter den rug hebben en dat er een daling is ingetreden. In de week van 25 tot en met 3.0 Jan. 1937 wareq er van de verze kerden 33 pQt. werkloos. In de overeenkomstige week van 1936 was dit percentage nog 34.4 en in 1935 bedroeg het 32.5 pet. We zijn dus bijna gedaald tot het peil van 1935. Moge deze daling, hoe gering dan ook, aanhouden. VERHOOGING VEEPRIJZEN. De uitvoering van het plan Deter- ding dat o.m, ook opkoop van vee inhoudt voor uitvoer naar Duitsch- land, heeft een stijging van den veeprijs veroorzaakt. Is dat voor één categorie van menschen een prettig verschijnsel voor een andere heeft het minder aangename gevolgen. De veeweiders en mesters zeggen in een adres aan den Minister van Landbouw, dat zg hiervan groot nadeel ondervinden, doordat veel vee door iD vloed van het plan De- terding den laatstee tijd met 50 60 gulden per beest is gestegen. Daar zij thans hun aan koopen moe ten doen, moeten zg een abnormaal risico op zich nemen, waardoor hun bedrijven bedreigd worden. Zij verzoeken daarom den minis ter maatregelen tegen dit abnor maal risico. WE BLIJVEN NEUTRAAL! We zingen weer als in den grooten oorlog: we blijven neutraal en we vechten niet mee Dezen keer gaat het om Spanje. De geestestegenstellingen van onzen tijd plus de werkloosheid, waren er soms aanleiding toe, dat jongelui gemakkelijk bezweken voor de aan TOMATENSOEP VOOR WERKLOOZEN. Voor de werkloozen is weer eens wat nieuws bedacht van over-r heidswege zet men ze roode soep voor En dat vlak voor de verkie zingen Enfin, het is tomatensoep, bereid uit de yruchten, welke het vorige jaar te veel aan de markt waren en daarom moesten worden doorge draaid. De bussen met deze soep worden op het oogenblik in een twaalftal gemeenten gedistribueerd. De animo er voor is groot. De prijs van een bus soep bedraagt 13 cent. Behalve een portie tomaten, er in de soep rijst, rundvet enz. verwerkt. De gemeente Eindhoven deed reeds een nabestelling. Onder meer hebben Rotterdam, Dordrecht, Utrecht, Doetinchem, Middelburg en Den Bosch een aantal bussen soep afgenomen. De voorraad er van is uiteraard niet onbeperkt, maar voorloopig wel voldoende. NIEUWE AMERIKANEN VOOR DE K.L-M. Na de succecvolle resultaten, door de Nederlandsche luchtvaart bereikt met de Amerikaansche Douglas- vllegtuigen, zal thans een nieuw Amerikaansch vliegtuigtype zijn in trede doen in de luchtvaart van Nederland en Koloniën. De KLM. heeft namelijk besloten tot aankoop van drie Lockleed Super Electra-vliegtuigen, waarvan twee bestemd zullen zijn voor den dienst in West-Indië., terwijl het derde vlieg tuig voornamelijk dienst zal doen hier te lande op de binnenlandsehe luchtlijnen der K.L.M. Ons weekpraatje. PRINS BERNHARD EN ZIJN HARMONICA. NET 'N GEWOON MENSCH Ze moeten mg van prins Bernhard géén kwaad zeggen. Anders zal ik Prins Bernhard is 'n man naar mijn hart, omdat ik thans wéét, nu hg in Boedapest een harmonica heeft gekocht dat hij inderdaad een man naar het hart van onze Kroonprinses kan en zal zijn Ik ben altgd een oprechte aan hanger, bewonderaar, 'n trouw vazal van het Huis van Oranje geweest. Bij alle plechtige Oranjefeesten was ik van de partij, bij de Kroning van de Koningin, Haar huwelijk, de geboorte van Juliaantje en bij de herdenking van dit en dót. Ik was van de partij, d.w.z. op een afstand. Zooals ook gg, lezer en lezeres. Ik zong méé het Wilhelmus met de traditioneele prop in mijn keel. En altijd ben ik hevig onder den indruk gekomen van de majesteit, welke van onze Koningin en Haar ver wanten uitstraalde. Hoofsche buigin gen, daarbij groteske wuivingen, minzame plichtplegingen, vorstelijke glimlach. Immer raakte ik aangedaan, als mijn vriend en collega Hans geroerd voor de microfoon stond te vertellen, van het „schrijden" der vorstelijke personen temidden van geweren, presenteerende mariniers, gevolgd door opper- en onder-hofmaarschal- ken en -stalmeesters. „Hare Majes- i teit gekleed in karmijn-rose mantel- 1 costuum met zilvervosbont en Hare Koninklijke Hoogheid de Prinses in j wit-satijnen. robe met petit-gris bont gegarneerd en driekwart lila cape over de schouders." Als ik meehuilde met Hans, was niet elke traan aan de aandoening j alléén gewijd. Er welde dan óók een .beetje meelij uit mijn oogen. Meelij met de hoogsten, en mede door mij j diep vereerden, in den lande, die dag I „in" en dag. „uit", gaande naar hier of naar daar, zich vertoonende waar dan ook, altijd maar de „majesteit" moesten zijn tegenover een massa, voor wie de ontmoeting telkens een toevalligheid, zij het een gezochte toevalligheid was. Werkelijk, als ik bij een publieke ontvangst van de Koningin of van de prinses ben, dan vloeit het Wil helmus me oprecht uit de keel en ik ontkom niet aan den indruk van het oogenblik. Pas daarna realiseer ik me, dat de vorstin, die ik met dat gezang eerde, dien dag nog tien of twintig maal het Wilhelmus zal moeten aanhooren. En evenzoo den anderen dag, en komende dagen, ja, bij wijze van spreken alle dagen. En nooit zal Zij daarbij de „majesteit" mogen afleggen van haar persoon, altijd zal Zij hoofsche buigingen van dank moeten maken, beminnelijk moeten glimlachen, grotesk moeten wuiven naar alle windstreken. Voor majesteiten heb ik vaak be wondering gehad, nóóit heb ik ze benijd. Althans niet de majesteit van ónze vorstelijke personen, omsloten als die waren door den zeer engen kring van haar uiterst kleine familie, met daarbuiten „alléén maar" het juichende, huldigende, Wilhelmus- zingende, trouwe volk. Andere vor- stenfamilies hebben soms tal van over vele landen verspreide verwanten ze kunnen vaak zich zelf en het trouwe volk ontvluchten om elders menschen onder de menschen te zijn. Kiekjes in de krant onthullen dat wel eens Maar ónze vorstinnen kwamen me meestal de gevangenen voor van Hare eigene „majesteit." Totdat Prins Bernhard in Haar leven kwam, in het leven bg zonder lijk van prinses Juliana. Prins Bernhard met zijn „gewonen", ontwapenden, open, prettigen glimlach. Prins Bernhard, die soms zijn hoed scheef op zgn hoofd heeft, zooals u en ik dat wel doen met ons hoofddeksel, wanneer we in een goede bui zijn. Prins Bern hard, dien ik in de bioscoop 'n eitje heb zien tikken op dén rand van zgn schoen. Prins Bernhard, dien ik op het witte doek een pijp zag op steken, toen hij bij de jongste manoeuvres naast prinses Juliana plaats nam in zijn Fordje. Prins Bernhard, die ik onze Kroonprinses aan het.... lachen zag brengen, zooals gewoon mensch lacht, die niet aan het vertoon van „majesteit" ge bonden is. Prins Bernhard heeft mij en mét mij het heele volk een vorsten- vorstinnenpositie ook leeren be nijden. Ik geloof weer, dat het écht menschelijk de genieting van de kleine menschenvreugden ook aan vorsten en vorstinnen, aan de ónze, beschoren kan zijn. Ik wéét weer, dat de majesteiten na haar hoofsche plichtplegingen de stille, zij het niet altijd geruischlooze. rust van het alléée voor elkaar „zijn", kunnen smaken. Zooals gij en ik. Ik sprak van de „niet altijd ge ruischlooze" rust. Ik vernam immers uit de krant, dat prins Bernhard op zijn huwelijksreis in Boedapest een harmonica heeft gekocht en dat hij 'n dergelijk instrument weet te be spelen als 'n echte artiest. Hij kocht ook gramofoonplaatjes en „hij" en de prinses, ze draaien die plaatjes soms af, 's morgens al direct na het ontbijt op hun hotelkamers, terwijl de prins een eigene begeleiding geeft op zgn trekorgel. We zijn elkaar na, zéér na ge komen", heeft de prinses ergens op haar reis aan een nieuwsgierigen reporter verklaard. Ik kan het me voorstellen, nu ze zoo'n prins tot levensgezel heeft gekregen. .Afwisselend stuurden de prins en de prinses de auto op hun doorreis naar Weenen", zoo vertelden de kranten. Haik hoor dat liever dan een radio-verslag van mgn vriend Hans over de teinten van de kleeding van „Hare Koninklgke Hoogheid onze geëerbiedigde en geliefde Kroon prinses." Als het pas geeft, zullen deze twee jong gehuwden, onze Juliana en ónze Bernhard, zich als Konink lgke Hoogheden vertoonen en ge dragen en ik zal met méér enthousiasme nog dan ooit te voren en met zwaarder prop in mgn keel het Wilhelmus voor ze zingen. En ik zal big zijn te weten, dtr deze twee, die ik onderdanig hoogacht en vereer, na afloop van de „plechtig heid" m e n s c h voor elkaar zullen zgn, zooals we het allen voor elkaar ten nieuw produet van „DE KLOK HET HEELE GESCHENKEHBOKS behoo e te wezen, in liefde en een voud vereend. In ernst en vroomheid. En met 'n gramofoonplaatje en harmonicamuziek op z'n tijd. Leve Juliana's prins-gemaal Die onze Kroonprinses zoo heel dicht tot Haar volk schoof. VENRAY, 20 Febr. 1937. JAARLUKSCH ONDERZOEK. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door den heer Minister van Defensie is bepaald, dat behoudens onvoor ziene omstandigheden in Juni a.s. het jaarlgksch onderzoek zal plaats hebben van de gewone dienstplich tigen der landmacht van de lichtin gen 1925 en 1928. Plaats en tgd van het onderzoek zal nader worden bekend gemaakt. Venray, 15 Febr. 1937 De Burgemeester van Venray, G. H. HOUBEN l.b. VERDELGING VAN RUPSEN NESTEN. Burgemeesters en Wethouders van Venray vestigen de aandacht op art. 175 der Algemeene Politieverorde ning Venray, luidende als volgt: 1. „De eigenaar van eenig erf, tuin, boomgaard of ander terrein in de gemeente is verplicht, jaarlijks voor 15 Maart alle rupsennesten in daarop, daarin of daarlangs staande heggen, struiken of boomen weg te nemen, te verzamelen en onmiddel lijk te verbranden. 2. Voor terreinen, welke niet als erf, tuin of boomgaard kunnen wor den aangemerkt, geldt de in het le lid gestelde verplichting slechts voor de strook van 10 meter breed te, waarmede die terreinen grenzen aan die van anderen of aan open bare wegen". Bij nalatigheid in deze zal proces verbaal worden opgemaakt.. Venray, 16 Februari 1937 Burgemeester en Wethouders van Venray G. H. HOUBEN l.b. De Secretaris, VAN HAAREN. - Naar wij vernemen ontving de Fa. A. H. de Haen alhier, opdracht tot levering van de installatie der nieuwe bibliotheek van het Sint Ignatius-College te Amsterdam. ONDERL. GLAS VERZEKERING. Dinsdag hield deze verzekering een drukbezochte jaarvergadering in „De Keizer" alhier, onder voorzitter schap van den Heer J. Poels-Janssen. Na voorlezing van het jaarverslag werd medegedeeld, dat de toestand der financiën zoodanig was, dat ook dit jaar wederom geen premie be taald behoeft te worden. Bg de verzekering waren 3 nieuwe leden toegetreden, zoodat het leden tal thans 91 bedraagt. Het aftredend bestuur werd weder om herkozen BEZITTERS VAN ACCORDEONS In de bladen lezen wij een w<tar schuwing aan personen, die accor deons op afbetaling hebben. Wanne - zij achter zijn met het betalen van termijnen het schijnt ook al eens voorgekomen te zijn, wanneer de bezitter niet achter was, loopea

Peel en Maas | 1937 | | pagina 1