Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. PAREL DER PEEL Verkiezings- ongeduld. De Mariafeesten in Venray. Kwaliteit OaeewUit Binnenland. JeukcH-Pauwels, £aw}étiaat ia Provinciaal Nieuws Zaterdag 6 Februari 1937 Acht en vijftigste Jaargang No 6 Onze Karnemelk en Karnemelkspap een heerlijk en voortref- felijk voedsel voor jong en oud. Coöp. Zuivelfabriek „VENRAY" PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS1 tot 8 regels 60 ct. per regel 71/, ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct. Buiten Venray p. kwartaal 75 ct. Afz. nummers 5 cent. een frissche drank, een gevraagde lekkernij, een zeer voedzaam product, overal verkrijgbaar. De samenstelling van de nieuwe regeering. En haar bestaansbasis. De Kamerverkiezingen van dezen zomer beginnen haar scha duwen te werpen. Verkiezingen hebben door het vele, dat ze vooraf te raden laten, vaak een sportief karakter. Ze beteekenen in menig opzicht een politieke jachtpartij, jacht op stemmen en zetels. En de jagers zijn er ook in dit geval weer op uit, om om de huid van de beer te ver deden, vóór-ie geschoten is. De belangstelling voordecan- didatenlijsten en de politieke programma's staat ver ten achter bij de zucht om het antwoord te vinden op de vraag hoe zal het nier.we kabinet er uit zien Onverklaarbaar is deze nieuws gierigheid niet. Oouverner, c'est prévoir, regeeren is vooruitzien. De politieke partijen, die na de verkiezingen te regeeren verlan gen, dienen thans inderdaad reeds de regeeringsmogelijkheden te onderzoeken en te toetsen Wat stelt men zich ten aanzien der samenstelling van een nieuw kabinet voor Laten we de ver schillende gedachten eens aan een korte beschouwing onder werpen. Van een „linksche" regeering in den ouden zin des woords kan in de naaste toekomst geen sprake meer wezen. En van 'n „rechtsch" kabinet De eigenlijke coalitie ligt uit elkaar sedert de opheffing van 't Nederlandsche gezantschap bij het Vaticaan. Toch blijkt de „gemeenschappe lijke wortel des geloofs", was het niet volgens de woorden van Abr. Kuyper niet zoo ver molmd te zijn als de tegenstan ders van de antithese het jaren geleden al hebben willen sugge- reeren. In de kerkelijke partijen is ook na het verbreken van de coalitie het verlangen levendig gebleven om elkaar in politieken zin zooveel mogelijk te blijven benaderen, om samen te kunnen zijn, wanneer gemeenschappelijke geestelijke goederen tot inzet van politieken strijd worden. Aldus is óók het verlangen gegroeid om de onderlinge ver houding, desnoods zonder herstel van de oude coalitie, te verinnigen om na de verkiezingen uit de drie groote kerkelijke partijen met behoud van de zelfstandigheid van elk harer een regeering te vormen van een positief-chris- telijke structuur. Deze gedachte is in de R.K. Staatspartij b.v. sterk gepropageerd door Mr. Dr. Baron van Wijnbergen. Ze vond veel bijval onder de Chr. His- torischen en van de Anti-Revolu- tionnairen was het b.v. de heer Schouten, die er zijn adhaesie aan verleende. Anders staat het met den leider der Anti-Revolutionnaire Partij, Dr. Colijn. in theorie zal hij wel vóór een prachsch herstel der innige samenwerking van de kerkelijke partijen zijn en het aanvaarden door deze van de volledige regeeringsverantwoor- delijkheid, maar Dr. Colijn is te zeer een man van inzicht in de politieke mogelijkheden en on mogelijkheden, dan dat hij zich in de huidige omstandigheden op de oude coalitie-gedachte zou willen en kunnen vastleggen. Het zal hem wel uitgesloten lijken, zooals het ook ons uitge. s'.oten voorkomt, dat de drie kerkelijke partijen bij verkiezingen i.i de naaste toekomst een meer derheid bekomen. En samenwer king in regeering en Kamers met de christelijke snipperpartijtjes als St. Ger., Herv., Ger. St., C.D U. en K.D.P., is uitgesloten te achten wegens dezer extremistisch karakter in kerkdijken-, socialen of politieken zin. Vandaar, dat Dr. Cclijn, het streven naar een „christelijke' regeering deelende, op de nood zaak van een breedere basis dan die, welke de drie kerkelijke partijen bieden, heeft gewezen cn de mogelijkheid van samenwer king met positieve Christus belijders uit de twee vrijzinnige burgerlijke partijen niet heeft willen uitsluiten. Dr. Colijn denkt dus practisch aan een voortzetting van de samenwerking, zooals die zich ondei het huidige kabinet demonstreert. Afgezien van het feit, dat o.m. de katholieken tegen deze samen werking groote bezwaren hebben wegens den h.i. onevenredig grooten invloed van de liberale economie, is het voor ons de vraag, of de drie kerkelijke partijen, plus liberalen en vrijz. democraten na de a.s. verkiezingen nog wel over een meerderheid in het parlement zullen beschikken. De schattingen omtrent het aantal zetels, hetwelk de N.S.B. zal verwerven, loopen uiteen van 812; Mussertiaan- sche optimisten rekenen zelfs wel met de mogelijkheid van een toevallen van 15 zetels aan hun beweging. De Anli-Revolution- nairen zullen ongetwijfeld een paar zetels van hun overwinst van '33 verliezen, maar de overige zetels, door N S.B.-ers te bezetten, zullen waarschijnlijk geruimd moeten worden door liberalen en vrijz.-democraten. Ondenkbaar is het geenszins afgezien nu van de meerdere of mindere politieke wenschelijk- heid dat voor een regeering met een werkmeerderheict in de Kamers, de samenwerking van kerkdijken en politiek vrijzinnigen met de sociaal democraten on ontbeerlijk zal blijken te zijn. Dr. Colijn heeft deze samenwerking bij de algemeene beschouwingen over de staatsbegrooting ook niet willen verwerpen. Dat heeft verbazing en reactie gewekt in liberalen kring, o.m. in de kolommen van de N.RC., waar men de S D.A.P. betitelt als een gevaarlijken bondgenoot en een wolf in schaapsvacht. Van het socialisme, zoo wordt beweerd, kan men alleen destruc tief werk verwachten. Krachtens haar diepste wezen. Het moge al waar zijn, dat de bekeering naar een objectieve democratie en een respectvol öpblikken tot het monarchaal gezag in ons land, voor vele sociaal-democraten een bittere eisch van opportunisme is, daarnaast zullen toch ook de politieke vrijzinnigen moeten er kennen, dat ze zich ais leden of verdedigers van een kabinet op positief-christelijken grondslag nog wel eens een poosje onwen nig zullen voelen. Dikwijls echter leert men door een opgedrongen practijk datgene waardeeren, waarvoor men voorheen hart noch oog had. In de S.D.A.P. verkeeren naast helaas atheïsten en gods- dienstig-onverschilligen, meerdere kloeke en eerlijke mannen, die voor zich den naam van Christus belijders met eere dragen en als zoodanig geen slecht figuur zou den maken in een kabinet op den grondslag, zooals Dr. Colijn zich dien denkt. Het zoude niet rechtvaardig zijn om deze menschen af te stooten, alléén om hun sociale denkbeelden. En het zoude ook niet t a c t i s c h zijn, omdat we thans nog met vermogen te beoor- deelen, of we hun medewerking straks niet behoeven voor een regeering van burgerlijke democraten bij een gesteldheid van een volksvertegenwoordiging, waarin een sterke oppositie denk baar is, van tal van heterogene extremistische elementen. Md. Het Bestuur, dat de leiding heeft hg de a.s. Mariafeesten te Venray op 9 en 16 Mei 1937, hield j.l. Dinsdag in het Patronaat een vergadering om te komen tot Straat of Buurt- commissies, die onder leiding van de Hoofdversieringscommissie, de ver zorging op zich nemen van versiering van buurt en straat, en tevens voor de financiën zorgenj die zonder twijfel ook hiermee zullen gemoeid zijn. De voorzitter, de heer Pyls, opent de vergadering met den Chrirtelijken groet en een woord van welkom speciaal tot den Hoogeerw. Heer Deken, den Weleerw. Heer Kapelaan Linssen en den Edelachtb. Heer loco-burgemeester Houben. Spreker roemde 't initiatief van onzen Vader- Bisschop, om alle Dekenaten toe te wijden aan Maria, de Maagd-Schuts- vrouwe van Limburg. Onder de leiding der Versierings commissie, bestaande uit de Heeren Kapelaan Wijngaarden, Pater Ange- licus, Broeder Berachus, Mathijsen en van Schendel zal een algemeens versiering worden ontworpen en eventueele praalwagens besproken worden voor den grooten optocht. Op 9 Mei worden alle Parochies, in de eigen Parochiekerk, aan de H. Maria toegewijd, terwijl op 16 Mei alle Parochies naar Venray zullen komen om hier in eene massa bijeenkomst het Dekenaat Venray plechtig aan Maria toe te wijden. Men begrijpt, dat dit een groot- sche gebeurtenis is, waarbij er voor alles voor gezorgd moet worden, dat Venray waardig voor den dag komt en niet achter staat bij andere Dekenaten, waar 15 tot 20 duizend Limburgers opgekomen waren. Hierin ligt dan ook de rede, dat er nu reeds moet begonnen worden, want zulk feest eischt reuze veel werk en voorbereiding, wil men de zekerheid van het slagen van het feest bezitten. Deze vergadering had beter bezocht kunnen zijn, maar bij voorbaat wil Spreker er de aandacht op vestigen, dat niet de quantiteit maar de qualiteit der bezoekers gewicht in de schaal legt. Laten we daarom moedig aanpakken. Hierna voert de HoogEerw. Heer Deken het woord en vertelt op de hem eigene hartelijke ongekunstelde manier van hetgeen hij gezien heeft op de Mariafeesten in het Zuiden van Limburg en spreekt de innige hoopt uit, al zijn de Noordelingen niet zoo gauw enthousiast, dat wan neer ze eenmaal beginnen, al hun krachten zullen geven om het Dekenaat Venray een eereplaats te bezorgen in de rg der Limburgsche Dekenaten. In Venray schuilen krachten ge noeg om dit mogelijk te maken Paters, Broeders en Zusters zullen zeker een edele wedstrijd houden om den eerepalm, om de eersten te zijn in den strijd om onze H. Moeder* Maria te eeren terwijl de heeren Mathijsen en van Schendel als ver sierders gaarne al hun kennen en kunnen ter beschikking zullen stellen der onder-commissie om een pracht- versiering te krijgen, immers met de gewone processie-versiering kunnen we ditmaal niet volstaan. Ook de leiding van het feest is in handen van de heeren Pyls en Vermeulen, die op dit gebied hun sporen reeds verdiend hebben. Venray, met zijn Maria-heiligdom te Oostrum en in het naburige Tienray, moet zgn eer ophouden en vooraan staan om mogelijk anderen een voorbeeld te zijn. Men mag gerust aannemen, dat de Voorzienigheid onzen Vader Bisschop het initiatief heeft ingegeven om in het zoo moeilijke jaar 1937, waarin ook de groote verkiezingen vallen, heel Limburg in zijn Dekenaten aan Maria toe te wijden, wijl hij zelf in Zijn wapen de Bescherming van Maria afsmeekt. Rondziende in de wereld, waarin kerkvervolging en geloofsafval aan de orde van den dag is en bedenkend dat thans ook in ons Limburg, ons Katholiek Limburg, menschen van een andere politieke richting thans durven te doen, wat zij vroeger wel gelaten zouden hebben, is onze actie zeer zeker op zgn plaats, daar Ma ria, die eenmaal den kop van het serpent verpletterde, ook thans hen niet in den strijd zal laten, die met vertrouwen hun toevlucht nemen tot Haar, die de Smeekende Almacht genoemd wordt. Zóó moet men de Mariafeesten zien en dan, de Spreker is er zeker van, zal ook in ons Venray het .en thousiasme oplaaien tot een groote uitbundigheid, Maria ter eere en Limburg teu heil. Al hebben we ook hier te hampen met de minder gunstige tijdsomstan digheden, zie dan naar andere landen waar zelfs de heilstaat is uitgeroe pen en we zullen dankbaar zijn, dat het hier nog zoo goed is en des te vuriger bidden om het zóó te mogen houden en van erger rampen onder Maria's voorspraak bevrijd te blij ven. Wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht. Laat Venray toonen echte kinderen van Maria te zgn, vol zorg over de eere Gods en Zijne Heilige Moeder, dan zgn we er zeker van een schitterend feest te krijgen. (Applaus) De Voorzitter Pyls dankt den H. E. Heer Deken voor zijn schoone woorden en zet de plannen van het Comité uiteen en wijst er op, dat we er nog niet zgn met de verkie zing van straat- en buurtcommissies, daar er ook nog commissies moeten komen voor muziek en zang, ver keer, optocht enz. De optocht zal trekken vanaf het punt van samen stelling de Langstraat, naar Leeuw straat, Schoolstraat, Eindstraat, Heuvelstraat, Gasstraat, Maasheezer weg, Hofstraat, Groote straat, Pa- tersstraat naar het Sportterrein, waar te midden van een prachtver- siering de openbare huldiging plaats vindt in tegenwoordigheid van Vader Bisschop. Behalve de versiering der straten, waar de optocht zal door trekken, wordt natuurlijk overal rijkelijk gevlagd. (Applaus) Als het woord aan de vergadering is, wijst de heer M. Vermeulen er op, dat de vroeger aangeschafte versiering mogelijk nog goede diens ten zou kunnen bewijzen, waarop de Voorzitter zegt, dat deze opmerking juist is en het bestuur zal onder zoeken, wat hiervan nog aanwezig is. Hierna wordt overgegaan tot aan wijzing der straat- of buurtcommis sies, en wel voor Maasheezer weg de heeren M. Wismans en H. Bexkens; Hofstraat de heeren V. Fonck en J. Verhoeven; Markten Marktstraat de heeren M. Vermeulen en P. v. Opber gen; Groote straat de heeren A. de Haen, P. Maassen, P. Beerkens en H. Poels; Patersstraat de heeren A Millen, F. Schaeffers enj. Derksen; Paterslaan, Leunsche weg de heeren G. Stoks, V. Asselberghs en M. Custers; Langstraat de heeren J. Laurensse en P. van Bergen; Hen- seniusstraat de heeren Th. Wintels, K. Wijnen en H. Janssen; Schoolst.r. de heeren P. Smits, J. Muis en P. Goumans; Hoenderstraat de heeren H. Oudenhoven. E. Messemakers en Verbeek; Eindstraat de heeren J. Vollebergh en G. Verstralen; Heuvel de heeren P. Oudenhoven, J. Driessen en K. Henslcens; Stationsweg de heeren H. Custers en P. Schreurs; Merselosche weg, Hiept de heeren Metselaar en Min Sr.; Oude Oostr. weg de heeren M. Claassens en Jos. Kappel; Brukske de heeren Jennes- kens en Ciaassens; Veltum de heeren A. Derks en G. Custers; Heide de heeren W. Driessens en G. Wismans. Hierna sprak de H.E. Heer Deken nog enkele woorden vol optimisme, de verzekering inhoudende, dat ook de finantieele kwestie onder Gods zegen schitterend zal worden opge lost, waaraan de Voorzitter toevoeg de, dat Venray, dat in 1918 de eerste in den Haag was om onze wereld- sche Koningin te verdedigen, zeker niet achter zal blgven op te komen voor de Hemelsche Koningin. (Ap plaus en bravo) Op de gewone wijze werd de ver gadering hierna gesloten. ONGEBROKEN EN GEBROKEN RECORDS. Elke sportminnende Nederlander verheugt zich op het oogenblik over een ongebroken én een gebroken record. Het ODgebroken record is dat van onze serie in het buitenland gespeelde voetbalwedstrijden zónder nederlaag. We hadden een onafge broken reeks van twaalf van zulke wedstrijden op onzen naam staan en vreesden met groote vreeze, dat de serie Zondag j.l. in Dusseldorp tegen de Duitschers zou moeten worden onderbroken, 't Heeft er ook leelijk voorgestaan voor ons. Langen tijd hebben de Duitschers met 21 de leiding gehad, maar in de allerlaat ste minuut van den wedstrijd klonken plots een gil en een snik van Han Hollander door de luidspreker en daarmee kregen Nederland en zgn Overzeesche Gewesten er kennis van, dat de Hollaadsche Leeuw Hol lander-stijl zich had gehandhaafd. Achttien duizend a twintig duizend Nederlanders hebben gemeend, dat ze persoonlijk getuigen moesten wezen van het ondergaan of van het dappere verweer van onze voetbal ploeg in Dusseldorp. De goeie Hollandsche guldens, die we er aldus brachten, zien we voor- loopig niet weer Enfin, wie het breed heeft, laat het breed hangen. Over 'n ander record verheugen we ons, omdat het gebroken is. Dat was het record, hetwelk de Ameri- kaansche mevr. Holms, zwemmende op haar rug over een afstand van 200 M., te haren name had gesteld. De Ainsterdamsche jongedame Nicla Senff, heeft dit record, eveneens zwemmende en eveneens op haar rug, aan de Amerikaansche ontfut seld, door 'n minderen tijd te maken van 4.1 seconden. 't Schijnt heel gewichtig te zijn, zoo iets, en daarom bonst het vader- landsche hart allen Nederlanders in de keel. We meenen, dat onze zwem mende meisjes nu ongeveer alle records hebben verzameld, welke te vergaren zijn. Ze komen dus thans aan het breken vaD haar eigen of elkanders recordsspulletjes toe. JAN PIETERSZOON COEN. Van Bakhuis via Nida Senff tot Jan Pieterszoon Coen, il n' y a qu'un pas, want ze zijn mét elkaar groote Nederlanders. De eerste twee zgn er alleen nog een beetje beter aan toe, omdat ze levende roem- ruchten zgn. Van Coen herdachten we Maandag diens 350en verjaardag, welken hij helaas niet meer zelf heeft mogen meevieren. Maar in Hoorn hadden zich Maan dag vele grooten onzer Nederlandsche aarde verzameld en zij hebben daar dank en hulde gebracht aan den grondlegger van Nederland's macht in Indië. Het stadje was geheel in feestdos en minister Colgn heeft in de Kloosterkerk een magistrale ge dachtenisrede uitgesproken. EEN NIEUW GROOT SCHIP Als we nagaan met welke middelen Door het handhaven van dit principe, groeit het aantal onzer vaste cliënten regelmatig. 18 karaats MAATWERK en een ruim begrip van DIENSTBETOON waarborgt onze cliënten de groot ste waarde voor hun geld. Neem de proef op de som en kies Uw COSTUUM of MANTEL dit seizoen uit onze nieuwe VoOrjaarS-COlleCtie. U zult tevreden zijn over HET HUIS MET DE TRAPJES Telefoon 162 Coen, zonder te desespereeren, zijn land heeft gediend en den kolonialen rijkdom voor het land heeft veroverd en verzekerd, en we letten daarnaast op de geweldige middelen, welke ons voor het vestigen of onderhouden van welvaart ter beschikking staan zonder dat we het doel weten te bereikendan moeten we voor den zooveelsten keer toegeven, dat alle vooruitgang nog geen verbetering beteekent. Coen bevoer de wereldzeeën met wrakke houten schuiteD, thans denkt de Stoomvaart Maatschappij .Nederland" er over om zich 'n nieuw schip aan te schaffen, kostende fll millioenZoo'n modern zeekasteel moest de oude Coen nog eens kunnen zien.... Inlusschen, het is al wéér een hoopvol teeken, dat de „Nederland" zoo'n uitgave durft overwegen. Het nieuwe schip moet de „P.C. Hooft" vei vangen, welke indertijd verbrand de. Tot nog toe was de vervanging in verband met de tijdsomstandig heden nog niet overwogen. Ook thans is een opdracht nog wel niet ver strekt, maar het schijnt, dat de loopende onderhandelingen aan een succesvol einde toe zijn. WE HEBBEN GOUD ZAT Als de „Nederland" tot den bouw van het schip zal besluiten, zullen de benoodigde elf millioen wel bij elkaar komen, want „we" zitten op het oogenblik in ons land dik in het geld en het goud. Jammer, dat „we" er niet allemaal even gemak, kelijk aan mogen komen. De Nederlandsche Bank heeft, naar uit haar laatsten weekstaat blijkt, wederom f 50 millioen van het Egalisatiefonds ontvangen, waardoor haar goudvoorraad thans is gestegen tot f 869 millioen. In totaal heeft de Bank nu sinds de depreciatie afgezien van de eerste f 100 millioen, f 200 millioen goud van het Fonds ontvangen. In verband met deze transactie en ook als gevolg van de belangrijke aflossingen door het Rijk, toonen twee crediet-rekeningen een flinke vermeerdering. De circulatie steeg met f 35.9 millioen tot f 802 millioen en de saldi van anderen liepen met f 63 millioen op tot f 237 millioen. De geldmarkt is nog nooit zoo „ruim" en „goedkoop" geweest als tegen woordig. WE BLIJVEN NEUTRAAL. Ondaüks onzen statistischen rijk dom schijnen onze buren iDdien we ze mogen gelooven toch nog niet jaloersch op ons te zgn, noch begeerig op ons bezit. Want Hitier neeft het in zijn rede van de vorige week Zaterdag zeivers gezegd, dat hij ons nooit of nimmer pijn zal doen. Hij is bereid, zoo verklaarde hij, tot erkenning „ten allen tijden" van onze neutraliteit. Komt er dus weer een Europeesche oorlog, dan kunnen we ten tweeden male het beroemde mo bilisatie lied aanheffen „We blijven neutraal en vechten niet mee". Ten minste, èls... en indien... Onze re geering heeft blijkbaar ook liever een beetje deugdelijker waarborgen dan een mondelinge belofte in een propaganda-speech. Ze heeft aan haar tgdelijken zaak gelastigde te Berlgn opdracht gege ven om bij de Duitsche regeering nader naar de draagwijdte van Hit ler's woorden te informeeren. Een verklaring „zwart op wit" is toch altgd nog iets meer. En ook dèn nog moeten we, middels een behoorlijke nationale verdediging, op onze tellen blijven passen, want er is nóg eens een landje onder den voet geloopen, welks neutraliteit op zwaar gezegeld papier was erkend.... DE VERDWENEN VORST We zijn een vorst kwgt, die we voorloopig niet hopen terug te zien. We bedoelen de wintervorst. Het schaatseDgenot, dat deze vorst en kelen bracht, was te duur betaald met de ontzettende ongemakken voor velen en het bittere verlies van ver scheidene jonge menschenlevens. De vorstelijke entourage was dezen keer trouwens wel heel afschrikwekkend: storm, sneeuw, wrak ijs, modder enz. Een aantal Nederlandsche eilanden zijn een poosje geïsoleerd geweest, dank zij de K.L.M. konden de noo- digste voorzieningen ten behoeve van de eilandbewoners worden ge troffen. Vele schepen zijn gehavend, enkele hebben in nood verkeerd. Ver van huis, n.l. aan de Portu- geesche kust, ging de „Jonge Jaco bus" ten onder met alle 23 opva renden, w.o. een lOtal jonge stoere landgenooten. Zeg aan onze familie, zoo seinde de marconist dat onze laatste gedachten bij haar verwijl den Dappere kerel Een tiental kinderen scheidden hun zieltjes van zich onder het broze ijs, waar ze doorheen waren gezakt. In Oyen waren het een broertje en een zusje, in Princenhage evenzóo, in Zwollerkerspel drie kindertjes uit één geziD. Neen, laat deze rouw-brengende vorst maar niet weerkeeren. Liever begroeten we nu den terugkeer van de lentezon en vermeien we ons in de kleurenpracht van crocusjes en andere lenteboden. VENRAY, 6 Febr. 1937. Tot onderwijzer aan de Bg- zondere School te Heel werd be noemd onze dorpsgenoot de heer J. M. G. Zwitserlood. ONTWIKKELINGSAVONDEN. Maandag j.l. was er door de Ver- eeniging Volksontwikkeling een extra-avond georganiseerd, waarop de hier zoo gunstig bekende Ver- eenigde Haagsche Spelers het too- neelspel van Jac. Ballings gaven De Dorpspoëet. Het zou te ver voeren over dit stuk een gedetailleerd verslag te geven, waar zou men beginnen en waar eindigen, daar in het tooneel- spel zooveel verschillende stemmin gen en momenten ziet. We willen volstaan met het weer geven van het oordeel van allen het was een schitterende avond, waar over nog lang zal gesproken worden en die de afwezigen zullen betreuren niet te hebben mede gemaakt. KINDEREN VAN ONS VOLK Even willen wij U er nog aan herinneren dat a!s. Dinsdagavond te half acht in het St. Antonius-Patro- naat „Kinderen van ons Volk" wordt opgevoerd door de tooneelclub van Huize St. Servatius. 't Salonorkest Euterpe zal de avond opluisteren. Voorziet U tijdig van kaarten. De verkoop is in volle gang en 't belooft 'n drukke avond te worden. Men verzocht ons mede te delen, dat 100 tweederangs-kaarten tegen de prgs van 25 cent per stuk be-

Peel en Maas | 1937 | | pagina 1