D Losse opmerkingen FEUILLETON. Geluksdroom Snipvsrkouden? üemengde Berichten Provinciaal Nieuws lUROL doet ze verdwijnen] Door wier schuld Als vaderlandslievend en gezags getrouw journalist kun je je best doen om 't volk op te voeden voor een blijde vervulling van zijn patiiut- tische plichten. De militaire gegra dueerden ze'f breken keer op keer met een of andere psychologische stommiteit weer af, wat goedwillen de burgers langzaam maar gedegen voor de nationale verdediging hebben opgebouwd. Schade door natte winters. Als wö nu weer eens een losse opmerking maken, moe1 het haast wel zijn over de losse winter, die heel veel van de bodem heeft ge vraagd. Dat klinkt voor sommigen wel een beetje vreemd. Men is geneigd te veronderstellen, dat een strenge vorst veel van den grond zou vragen. Doch het tegenovergestelde, is waar. Zoo'n goed doorgevroren grond is heilzaam voor de structuur, al kan voor het gewas door het uitwinteren de vorst wel eens schade doen. Een losse winter, zooals wij die de laatste jaren gewoon zijü, doet een felle en meestal welgelukte aan val op de geaardheid van den grond en ontneemt de bouwvoor een vaak niet geringe hoeveelheid planten- voedsel. De herhaalde regenbuien bederven de structuur van het land en verdrijven de plautenvoedende stóffen naar steeds dieper gelegen lagen en weldra geheel uit het be reik van de plantenwortels, die er straks bij hernieuwden groei tever geefs naar zullen zoeken. De grond verarmt. En dat niet het minst -aan de zeer waardevolle stik stofmeststoffen, die voor een deel zoo gemakkelijk in het bovenvocht oplossen en dus ook zoo gemakke lijk mee wegzakken als er overvloed van water valt en er geen groeiende planten zijn om ze spoedig op te nemen, wat in de groeiperiode een voordeel is. Wat wegzakt buiten het bereik van de plantenwortels en dus vrij wel als geheel verloren is te be schouwen, moet natuurlijk aange vuld worden. Want over eenigen tijd begint de hergroei weer. En dan heeft de plant in de eerste plaats wel stikstof noodig. Voor dit aanvullen niet alleen van uitgespoelde, doch ook van mogelijk reeds bestaande tekorten komt wat de stikstof aangaat, vooral in aanmerking de goedkoope zwavelzure amoniak. En daarnaast de eveneens niet dure Kalkammon- salpeter. Het is bekend, dat de am- moniakstikstof zich aan bodembe- standdeelen kan binden, wat het wegzakken verhindert. Voor gewas sen, die vrij vroeg in het voorjaar weer beginnen te groeien is wat salpeterstikstof voor dadelijke op- Dame gewenscht.. De kalkammonsal- peter bevat de stikstof in beide vormen en wel van ieder de helft. Men geeft ermee de betrekkelijk vlug werkende salpeterstikstof en de geleidelijk los komende ammoniak- stikstof. Daarom is deze stikstof- mest juist zoo aan te bevelen. Geldverspilling der Eersle Kamer. door JAMES OLIVER CURWOOD. 37. Een kort ocgenblik later zag de oude Sokwenna, die met gekruiste bcenen voor het zoldervenstertje, met zijn geweer, tusschen de knieën geklemd de wacht hield, zijn mees ter naar buiten komen en er was iets in zijn menier van loop~n, dat plotseling een visioen voor zijn oogen deed verrijzen van een dag, heel lang geleden, toen strijdkreten door de Geëstenkloof hadden weer klonken, en handen, die nu oud en gerimpeld waren, het hunne hadden bijgedragen tot de heldhaftige verde diging van hun volk tegen de onder drukkers van het hoogere Noorden. Toen zag hij, hoe Alan de hut binnentrad, waarin Rossland zich be vond, en zachtjes sloegen zijn vin gers op de oudfrwetsche trommel aan 2ijn zijde. Zijn oogen richtten zich op de bergen in de verte, en nauw hoorbaar neuriede hij het oude krijgslied, bijna door iedereen ver geten, doch dat hij, Sokwenna, zich nog kerinnerde. Daarna sloot hij zijn oogen weer en zag hij te midden der duisternis her visioen heel dui delijk voor zich van ongebaande wegen en krijgshaftig strijdende mannen. opmerkingen hebben gemaakt over de geldverspilling der Eerste Kamer door het houden van een 5-minuten- vergadering. ~Vorige week had de Kamer weer zoo'n kuur, die de zoo berooide Rijks schatkist ongeveer duizend gulden kostte. Aan deze geldwegsmyterij heeft de Geld. zich weer geërgerd en schrijft: „Zooals men ziet, heeft deze ver gaderingprecies 5 minuten geduurd. Kosten aan presentiegelden enz. hon derden guldens Is het nu noodig, zoo vragen we ons af, om een vergadering te beleg gen, enkel en alleen om de voorzit ter een eenvoudige mededeeling te laten doen? Kon zoo'n besluit van de centrale afdeeling niet schriftelgk aan de leden worden medegedeeld De Kamerleden zijn na afloop der 5-minuten-vergadering in de afdee- lingen gegaan en zij zullen daar on getwijfeld nuttig werk hebben ver richt. Maar kan zoo'n afdeelingson- derzoek niet volgen op een verga dering met een behoorlgk bezette agenda De 5-minuten-vergaderin- gen van de Eerste Kamer, waarvoor aan de leden f 10 presentiegeld wordt uitgekeerd, wekken ont stemming en wij meenen, dat 't goed is, er een einde aan te maken. Deze opmerkingen zijn volkomen juist, aldus O. N., alleen de cijfers deugen niet. Ingevolge de wet van 26 April 1918 genieten de Eerste Ka merleden f 20 presentiegeld per open bare zitting. En voor een afdeelings- vergadering f 10. Nu organiseert men een 5 minuten openbare vergadering en gaat dan in de afdeelingen. Dan krijgt men geen f 10 maar f 20 presentiegeld. Maar dit zijn toch toestanden die vooral in dezen tgd beslist niet door den beugel kunnen. Een conclusie, die wü ten volle kunnen onderschrijven Het is heusch niet de eerste maal dat we in de kolommen van ons blad Dampo in beide neusgaten en de ge neeskrachtige dampen diep inademen. Pot 50. Doos J0 ct. Bij Apocb. en Drogisten. 3 SUB PO daar lucht je van epl 378—7 WERKLOOSHEID IN VENLO. Volgens de laatste opgave van de gemeentelijke Arbeidsbeurs bedroeg het aantal werkloozen in totaal 1110. Hiervan waren er 60 jonger dan 18 jaar. Behalve onder de ongeschoolde fabrieks- en andere arbeiders, kwam de grootste wetteloosheid voor in de bouwbedrijven (253) en bij het ver keerswezen (162). ECHTPAAR DOQR AUTOBUS AANGEREDEN. In den nacht van Zondag op Maan» dag is op de Heistraat te Terwin- selen (L.) het echtpaar Stroy door een gemeentebus aangereden. De vrouw was vrijwel op slag dood, terwijl de man een been brak. DE DRIELING TE NISTELRODE. Omtrent de geboorte van een drie ling op 21 dezer in het gezin van den landbouwer C. Megtns, in de Achterstraat te Nistelrode wordt gemeld, dat moeder en drie zonen het momenteel goed maken. Het oudste zoontje van Megens wordt 6 Maart e.k. 1 jaar. Dus 4 XXII. Rossland was achter Alan's lesse naar in diens kamer gezet» n, toen de eigenaar van het huis zich ver- loonde. Hij had zijn jas uitgetrokken en zijn hemdsmouwen opgestroopt, ter wijl hij in het geheel geen moeite deed om te verbergen, dar hij in Alan's boeken en papieren had zitten snuffelen. Hij liep met uitgestrekte hand op hem toe. Dit was niet dezelfde Ross land, die Alan aan boord van de „Nome" gezegd had, zich met zijn eigen zaken te bemoeien. Hij deed alsof hij een vriend be groette en hij glimlachte minzaam voordat hij begon te spreken. Alan kreeg een ingeving zijn glim lach te beantwoorden. Hij kon niet nalaten, de zekerheid in het optre den van den man te bewonderen. Rossland's warme handdruk werd slechts terloops door Alan beant woord. Hoe maak het je het, oude jongen? begroette hij hem. Ik zag Paris zooeven Helena verlaten, dus verwachtte ik je. Ze is een weinig overstuur, doch dat kunnen we haar niet kwalijk nemen. Nenelaus is buiten zichzelf van woede. Maar heusch Holt, ik kan het me van u best begrijpen. Je hebt het verduiveld handig opgeknapt: ik vind het heel logisch, dat ze iederen man den kop op hol brengt. Ik zou alleen maar op het oogenblik in jouw plaats willen zijn. En zelf had ik het ook aan boord van de Nome geprobeerd kinderen, allen jongens, binnen 11 maanden. Daar de drielingen sprekend op elkaar gelijken, heeft men denamen met briefjes op de kleertjes gespeld. GASVERGIFTIGING. In de Tongerloosche Hoefstraatte Tilburg werd de 44-jarige T. M. v.d. P. dood op zijn bed gevonden. Hij bleek door gasvergiftiging om het leven te zijn gekomen. In het ver trek waar de man was gaan slapen bevond zich een gascomfoor, waar van de gummislang door een of andere oorzaak was losgeraakt. DE KAMERVERKIEZINGEN. De parlementaire redacteur van het „Volksblad" schrijft in een ar tikel over de aanstaande Kamer verkiezingen o.m. het volgende Intusschen is het, gezien de er varing van 1922, zeer wel denkbaar, dat de candidaatstelling zal moeten plaats vinden een week na de af kondiging van het ontbindingsbe- sluit der oude Kamer, dit is op Maandag 12 April, of, omdat een Dinsdag gebruikelijk is, op Dinsdag 13 April. Telt men, om den datum van de stemming te berekenen, hierbij 42 dagen op, dan komt men op Dinsdag 25 Mei. Daar de stemming op een Woensdag pleegt te worden gehouden, kan men dus aannemen, dat zij niet vroeger zal plaats vin den dan Woensdag 26 Mei. Waarschijnlijker is, dat de stem ming voor de nieuwe Tweede Kamer later plaats zal vinden, al zal zij, in verband met den kiesweteisch voor normale verkiezingen, niet later kunnen worden gehouden dan Woensdag 23 Juni. WATER TEISTERT DE VEREENIGDE STATEN. Niet minder dan tien staten van de Vereen. Staten van Amerika worden door overstroomingen ge teisterd, welke herinneren aan het rampjaar 1884. Het water van de Misssissippi en de Ohio blijft angstwekkend strjgen. Driehonderdduizend bewoners van de aan deze rivieren gelegen staten zijn daklooshonderden worden vermist14.000 arbeiders zijn dag en nacht in de weer om zwakke plaatsen in de dijken te versterken. Uit vrees voor epidemieën wordt naar de meestbedreigde plaatsen serum tegen typhus gezonden water-, gas- en electriciteitsleidin- gen zjjn gestoord. In tal van steden is de drink- watveroorziening verstoord, terwijl men er ook zonder licht en verwar ming is en de voedselvoorziening groote moeilijkheden oplevert. Admiraal Grayson, de voorzitter van het Roode Kruis, die de leiding heeft over de hulpverleening aan de slachtoffers der overstrooming, heeft een telegram naar Washing ton gezonden, waarin hij de alge- heele mobilisatie vraagt van Let Roode Kruis. Vele steden in het dal van de Ohio hebben telegrammen verzonden met een verzoek om meer reddings booten, teneinde de bewoners der meest gevaarlijke zones in vejligr heid te kunnen brengen. In verscheidene districten van het overstroomingsgebied is reeds typhus uitgebroken, terwijl zich ook tal van gevallen van longontsteking voor doen. In één dorp zijn twintig per sonen door longontsteking aange tast. In tal van f traten van Cincin nati staat het water 5 meter hoog. Vijftigduizend personen hebben de als ze me maar een kansje gegeven had. Hij bood Alan een sigaar aan, een groote dikke, met een gouden band je. Wederom kreeg Alan een inge ving om deze aan te nemen en op te steken. Zijn bloed kookte, maar Rossland bemerkte hiervan niets. Hij zag ai- leen Alan's knik en den koelen glimlach, die er om zijn lippen speelde en de blijkbare onverschillig heid, waarmede hij de geheele zaak opnam. Dit beviel Graham's agent. Hij nam zijn plaats weer achter den lessenaar in en wees Alan een stoel dicht bij hem aan. Ik dacht, dat. u erg gewond was, zei Alan Het was een leelijke messteek. Rossland haalde zijn schouders op. Nu zie je weer eens. Holt, hoe dom het is, je door een mooi gezichtje te laten sleepen. Het was een van die Thlinkit meisjes van het tusschendek, weet je wel Ik slaagde er in haar in mijn hut te lokken, maar ze was heel anders dan andere Indiaansche meisjes, die ik gekend heb. Den volgenden avond kreeg ik van een broer, of van een minnaar, of God mag weten van wie dan ook, een messteek door de geopende patrijspoort. Het was niet zoo ernstig, want na een week was ik al weer uit het ziekenhuis. Gelukkig, dat ze me daar gebracht hebben ook anders zou ik nooit op een morgen Mevrouw Graham langs het raam hebben kunnen zien loopen. Wat kunnen toch kleine dingen groote oorzaken hebben in het leven, niet wijk genomen in kerken, ziekenhuis en scholen. De politie in deze stad heeft order gekregen te schieten op plunderaars, die op heeterdaad be trapt worden. President Roosevelt heeft een pro clamatie tot het volk gericht, waarin hij vraagt twee millioen dollar bjj elkaar te brengen voor het hulpfonds voor de s'aohtoffers. De regeering zelf heeft eveneens twee millioen ter beschikking gesteld. De Ohio-rivier is reeds meer dan twintig meter gewassen en nog steeds stjjgt het peil. VENRAY, 30 Jan. 1937. LUXOR THEATER. VERLIEFD.... MAAR OP WIE JAN KIEPURA. Men weet niet, wat men meer zal bewonderen, de charme, de humor, het tempo, de muziek, of de schit terende, aan geestige invallenrijke ensceneering. Charmante vondsten van humor en regie. Wanneer men, na anderhalf uur gelachen te hebben bij dit vorstelijk amusement van de nieuwe Jan Kiepura-film, zich af gaat vragen noe het mogelijk is, dat ernogaltgd een variant gevonden kan worden op het bekende themaberoemd zanger zingt en zingt altgd maar weer, dan buigt men liever het hoofd en blijft zich het antwoord schuldig. Men zag en hoorde dezen prachtigen zanger vele malen hij ontwikkelt zich op verbijsterende wijze ook als filmspeler, want hg heeft het nu bestaan een dubbelrol op zich te nemen Kiepura de zanger en Kiepura de bediende in den komengs- winkel.... ..Natuurlijk kunt ge geen Jan Kiepura-film denken zonder Jan Kiepura, maar wanneer hem alle lof gebracht is voor zgn geestige en vocaal bijzondere prestatie, dan is verder de film aan Theo Lingen, die ongetwijfeld zich onder de beste komieken van de Europeesche film kan scharen.... ..Men zit geboeid te kgken naar dit virtuoze spel.... ....Men bewondert de vele char mante vondsten van humor en regie, afgescheiden van het technische meesterstukje nog, dat gelegen is in het duet, dat de zanger en zijn dubbelzanger zingen enfin, een film, die in haar amusante verwik kelingen geen oogenblik verveelt en waarvan men eigenlgk betreurt, dat zij aan het slot.... ten einde is. Wat een mensch niet zoo dikwijls over komt. ....En men ten lest Kiepura met zichzelf als Morena en Edi een heusch duet ziet en hoort zingeneen even verbluffend als goed geslaagd tech nisch kunststukje. Met deze uit stekende climax belooft de nieuwe Jan Kiepura-film een niet minder groot succes te worden dan de vorige films, waarin deze Poolsche zanger de hoofdrol vervulde. Want Kiepura is Kiepura en hij zal „ob blond, ob braun" opnieuw alle gevoelige harten bekoren. Dit programma zal zeker drommen bezoekers trekken, wat dan ook ten volle verdiend is. Ook tgdens de Carnavalsdagen biedt de directie twee pr$cptige film-programma,'s. De grpgte Ufa Super „Der Bettelstudent" en het groote wonderschouwspel „De laatste dagen van Pompey." Vetwormpjes WfÊm f huidonzuiverheden en puistjes Gebruikt bij gelaatsverzorging witte Purol. Doos_30en60ct_Bi) Apothekers en Drogisten. 528—8 TOONEELUITVOERING R.K. WERKLIEDENVEREENIGING De groote zaal van het St. Ac- toniuspatronaat was Zaterdag en Zondagavond geheel gevuld met leden en donateurs der R.K. Werk- liedenvereeniging „St. Jozef" ter ge legenheid van hare jaarlijksche tooneeluitvoering, die in Venray, dank zij de kundige regie van den heer Gooren, een gunstige reputatie geniet. Ook dezen keer wisten zij hun ouden roem met het tooneelspel in 4 bedrijven „De vloek van een roeping" volkomen te handhaven, waar bleek dat de groote rollen goed ingestudeerd in goede handen waren. Ook de kleinere rollen waren vol komen in lijn en vulden de groote zeer wel aan. Een 3-tal kleine luimige voordrachten moesten de ernst, die onder de aanwezigen heerschte, na voormeld tooneelspel, breken, wat zeer goed lukte, daar de zaal met gul applaus reageerde. De Hoogeerw. Heer Deken Berden en de Heer Odenhoven, als Voorzit ter, voerden tgdens de uitvoering het woord en wakkerde het vuur der organisatieleden aan. Gaarne roepen we de R.K. Werk liedenvereniging een tot weerziens toe. VERGADERING LANDBOUWBOND. In een der bovenzalen van het Patronaat hield Zondag na de Hoog mis de Landbouwbond (Dorp) eene vergadering, welke zeer goed bezocht was, ten einde te voorzien in de vacatures bestaande in de Commissies voor Brandassurantie en Hagel- verzekering. Voor wat de afdeeling Brand assurantie betreft stond de ver gadering onder Voorzitterschap van den heer M. Wismans, die de ver gadering na den Christelijken groet met een woord van welkom opende. Directe na de opening informeerde de heer H. Odenhoven of er voorheen ook aparte vergaderingen gehouden werden voor de afdeelingen Brand assurantie en Hagelverzekering, waarop de Voorzitter antwoordt dat voorheen deze punten tegelijk met de gewone agenda der Boerenbonds vergadering werden behandeld, maar in verband met de mutaties in het Bestuur van den Boerenbond het noodzakelijk werd voor deze onder- afdeelingen van den Boerenbond een aparte vergadering te houden, waar de Voorzitter van den Boerenbond en de Voorzitter van genoemde onder-afdeelingen niet dezelfde per soon is. Hij voegde er aan toe, dat hij niet in aanmerking wenschte te komen voor herkiezing. Of het nu te verkiezen Commissie lid zelf verzekerd moet zijn bij de Brandassurantie van den Boerenbond werd een punt van discussie. De heer Wismans meende dat dit gevorderd werd en hij achtte dit ook juister wijl hij de belangen der ver zekerden door een mede-verzekerde behartigd wist, terwijl de heer H. Janss,ep, Voorzitter van den Boeren bond opmerkte, dat in de Statuten alleen bepaald werd, dat door de verzekerden iemand tot lid der Assurantie-commissie gekozen werd. Door de vergadering werd als lid dier Brandassurantie-commissie aan gewezen de heer H. Janssen, Voor waar Als dat meisje, de messteek en het ziekenhuis er niet tusschen waren gekomen, zou ik mij nu niet hier bevinden, en Graham zou niet half ziek van ongeduld zijn, en jij, Holt, zou nooit een mooiere kans in je leven hebben kunnen krijgen, als je nu te beurt zal vallen. Ik ben bang, dat ik u niet be grijp, zeide Alan, terwijl hij zijn ge zicht trachtte te verbergen achter den rook van zijn sigaar. Hij sprak op een blijkbaar onver schilligen toon, die zijn uitwerking op Rossland niet miste. Uw tegenwoordigheid hier doet me er eer aan denken, dat de kansen tegen mij zijn. Waarin zou mijn voordeel moeten liggen? Er kwam een' grimmige, ernstige uitdrukking in Rossland's oogen, en zijn stem klonk streng en koel. Holt, als twee mannen, die niet bang zijn ongewone situaties onder de oogen te zien, kunnen we toch zeker wel de dingen bij hun naam noemen, is het niet Ongetwijfeld, zeide Alan. Je weet zeker, dat Mary Stan- dish in werkelijkheid Mary Graham heet en John Graham's vrouw is. Ja. En je weet nu misschien ook, waarom zij in zee sprong en waarom ze van Graham wegliep Ja, dat weet ik. Hierdoor heb ik ten minste niet zooveel te vertellen. Doch er is nog iets anders aan verbonden, een gedeelte, dat je waarschijnlijk niet bekend zal zijn en daarom ben ik hierheen gekomen om je dit mede te deelen, Het geheele fortuin van de zitter van den Boerenbond. Hierna ontstond een lange discussie over de premie, welke met 20 pCt. verhoogd is voor niet-Bondsleden. De Secretaris Kruysen zet deze aangelegenheid uiteen en wijst op de voorschriften van het Hoofdbestuur, terwijl de heer Wismans zich afzijdig houdt, door op te merken, dat de Secretaris dat maar allemaal deed zonder den Voorzitter er iets van mede te deelen. Intusschen kon de verhooging der premie de goedkeuring der vergade ring niet halen, waarop de heer Kruysen er op wees dat eventueele reclame voor 1 Februari moet zijn ingediend, wil men voor de premie 1937 effect bereiken. De leiding der vergadering kwam voor de afdeeling Hagelverzekering in handen van den heer Janssen, die aan de orde stelde benoeming Com missielid. De heer van Osch bedankte als zoodanig, waarna de vergadering in de vacature voorzag, zoodat deze Commissie thans bestaat uit de hee- ren J. v. d. Munckhof, Bistervels en Kruysen. Als slot dezer vergadering kwam nog aan de orde de Commissie voor Ziekte- en Ongevallenverzekering, waarvan de heer Wismans zich terugtrok, naar hij mededeelde. Volgens de Statuten zal het Be stuur in een volgende vergadering in deze vacature voorzien. Nadat de heer Wismans de leden verzocht had nog wat na te willen bleven, sloot de Voorzitter de ver gadering. PROPAGANDA-AVOND A. N. W. B. Een flink aantal belangstellenden was Woensdag 20 dezer, ter gelegen heid van den Propaganda-avond voor den A.N.W.B. met daaraan verbonden tentoonstelling in de Wilhelminazaal in de Schoolstraat aanwezig, om een beter inzicht te krijgen in het werk van den algemeenen Toeristenbond voor Nederland, den A.N.W.Been werk, dat elk toerisme omvat, te water, op het land en in de lucht, en zoo bijzonder zich toelegt op de veiligheid van het verkeer. Nadat de heer Dr. Sala, als Con sul van den A.N.W.B.. eene inleiding gehouden had en candidaten had aangespoord om nu toch maar lid te worden van den Bond, werd het woord gevoerd door den Edelachtb. heer Houben, loco-burgemeester, die zgn sympathie betuigde met het werk van dien bond en ieders mede werking inriep. De Consul, Dr. Sala, dankte voor de opwekkende woorden en gaf toen het woord aan den heer Buitenschild, Ambtenaar van den A.N.W.B., die in een mooie rede het werken en streven van den Bond uiteenzette en aantoonde, dat op de eerste plaats de veiligheid bij het verkeer bevor derd wordt. Kent men in deze om geving den A.N.W.B. nog maar alleen uit de wegwijzers op onze wegen, op de tentoonstelling zag men nog keurige landkaarten, trip tieken, geschriften over verkeer en inlichtingsdienst, kortom men zag een glimp van het werk, dat de Bond doet voor zijn ruim 100.000 leden. Een film, gewijd aan het gewel dige moderne verkeer in onze groote steden, werd met aandacht gevolgd Standish-familie laat John Graham ijskoud. Het is hem om het meisje te doen 5 in werkelijkheid heeft hij aan niets anders gedacht. Hij heeft haar op zien groeien. Van haar veertiende jaar heeft hij plannen ge smeed haar eens te bezitten Je weet, op welke manier hij gedaan heeft gekregen, dat ze met hem trouwde en je weet ook, wat er daarna ge beurde. Het maakt bij hem niet het minste verschil, of ze hem haat of van hem houdt. Hij wil haar nu een maal hebben. En hier hij spreidde zijn armen wijd uit hier is het de mooiste plaats van de wereld, waar ze tot hem zou kunnen terug keeren. Ik heb je boeken doorgekeken. Op den huidigen dag zijn je bezittingen nog geen honderdduizend dollar waard Ik ben hierheen gekomen, om je er vijfmaal dat bedrag voor te bieden. Met andere woorden, John Graham 'is bereid elke achtervolging te staken, terwijl hij je vijfhonderd duizend dollar wil uitbetalen voor het voorrecht zijn wittebroodsweken hier te kunnen doorbrengen en van je huis een buitenverblijf te maken, waar z jn vrouw voor onbepaalden tijd wonen kan en waar haar man, zoo dikwijls het hem lust, haar kan komen bezoeken. Er is natuurlijk één voorwaarde aan verbonden, namelijk, dat de persoonlijke bijzonderheden strikt geheim zullen worden gehouden, en dat jij het land moet verlaten. Heb ik me voldoende duidelijk gemaakt Alan stond op en liep nadenkend de kamer op en neer. Toen Rossland hem gadesloeg, dacht hij niet anders dan dat zijn peinzende houding toe en ontlok N dan. Een 15-tfl n om den Bte mooi en nuferk. OVERLoJaam het Wit-Gelb jaarvergadejondi schap van 'eme De secretarjj. J een keurig jfidel uit, waaraajhet leenen In 1936 Wi 1 a bestuursver/ngei Voor propajwei film vertooEwer gehouden dr. Erj en Dr. Verljt. 1 Aantal leiO. C legde 8269 ien 1 tiënten, on in 2773 bezoejran 270 maal n a leend uit h^aziji Onder té de ding stond! ge: patiënten, jondi gen onder tt. 1 sultatieburejor Venray wperv deren. De mve leende 43 mjsist 1935 27 mat De inkomjdro de uitgavenïö.O! f 130.25. De Voorzfianl taris voor keu dankte ook pter verpleegsteiyan De aftrei be; Eibers, L. P.M. A. H. Janssden herkozen. Vervolgenj aa wijziging injiisb ment. Hetjiur t contribitelin leden wordafleel klassen. Oiom stuursvoorsfd a leden als in klasse f 5.-jlass klasse f 2.5(zal met ruim fferm De Voon ve geleende arj uil steeds zoo g ongeschondt te te schrijven was aan het overwel digende van het voorstel, dat hij hem zoo even gedaan had. Hij had aller minst overdreven. Zondér loven of bieden was hij regelrepht op zijn doel afgegaan en hij kpnde de wereld ger npp^ 91$ te begrijpen wat een bpd van een half millioen dollar betepken- de voor een man, die in een onher bergzame streek epn strijd om het bestaan voerde. Alan stond met den rug naar hem toegewend, terwijl hij uit het venster keek. Toen hij hem antwoordde lag er een eigenaardige klank in zijn stem, iets, waarover Rossland zich echter allerminst verwonderde. Ik vraag mezelf af, of ik u wel goed begrijp, zei hij. Bedoelt u, dat als ik John Graham mijn bezittingen met alles, wat er bijbehoort, verkoop, en ik me verbind om daarna nog mijn mond te houden, hij mij een half millioen dollar zal geven Dat is het bedrag. U moet al uw menschen meenemen, want Gra ham heeft zijn eigen mannen. Alan deed een poging tot lachen. Ik geloof, dat het nu tot mij doordringt. Hij betaalt niet vijf honderd duizend dollar voor juffrouw Standish ik bedoel mevrouw Gra ham maar bij betaalt hét, om haar hier afgezonderd te kunnen houden. Juist. Het was een plotselinge ingeving van hem om de zaak op een vreedzame manier op te lossen. We kwamen aanvankelijk hier met het doel om zijn vrouw terug te halen. Begrijp je.... haar terug te halen, en tevens met jou op een ge heel andere wijze, dan ik zoo even heb voorgesteld, af te rekenen. Wat je zoo juist zei van „afzondering" is volkomen waar. Hoe idioot kan een man zich toch aanstellen ter wille van een mooi gezichtje. Ga eens na een half millioen dollar. Wordt vervolgd

Peel en Maas | 1937 | | pagina 6