DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS Radio-Centrale Venray Zaterdag 11 Juli 1936 Zeven en vijftigste Jaargang No 28 Ons weekpraatje. Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten DERDE PROGRAMMA Advertentiën. Foto-artikelen Inlijsten Portretten en Schilderijen. VACANTIEHERINNERINGEN. KLEINE VERZETJES KUNNEN GROOTE GENOEGENS ZIJN. Tot de ouderdomsverschijnselen, welke ik den laatsten tijd bij me zeiven meen te ontdekken, behoort het in gedachten herhaaldelijk terug grijpen naar beelden uit het ver leden. „In mijn trjd...." En toen ik nog jong was..." Dat is het begin van vele gedachten, de aanvang van menig gesprek. Dezer dagen las ik een artikel uit de Avondpost, waarin werd kenbaar gemaakt, dat men de grootere kin deren van 1617 jaar en ouder, niet verplichten moet om nauwkeurig het vacantieprogram van de ouders te volgen en dat men ze niet onder voortdurend toezicht moet houden. Zulke jonge menschen zoo staat er vervelen zich zelf in zulk ge val, ze irriteeren de ouderen en ze missen de aantrekking en leering van een andere sfeer. Ze moeten hun kans hebben, meent de schrijver, om een andere sfeer te vinden, waar ze hun eigen persoonlijkheid leeren vormen; ze moeten zich leeren ge dragen en schikken. Laat ze d'r op uittrekken, leert de Avondpost, met weinig zakgeld, opdat ze zich leeren behelpen. In den omgang met vrien den van eigen leeftijd, zit iets op- voedends.... De jeugdherbergen zijn er om de jongelui op te vangen. Toen ik dat alles las, dacht ik aan „vroeger", aan eigen jonge jeugd. Ik mocht in mijn jongensjaren hoepelen in de straat waar ik woonde „tot de brievenbus." En als 't vacan- tie was, mocht ik wel eens mee in m'n stijf gestreken matrozenpakje gestoken naar Scheveningen. Met vader en moeder, broertjes en zusjes, en wat dies méér ware. Zoo klein als ik was verveelde ik me als 'n groote kerel. Eéns beleefde ik 'n mooie vacantie. Ik had ze thuis net zoo lang bepraat, tot ik een paar klompen kreeg. Ik was altijd doljaloersch op de jongens, die ik kende en die klompen mochten dragen. En deswege met klompen konden vechten! Ik was nog geen kwartier buiten op m'n klompen, of ik had ruzie met een van m'n vriendjes gezócht. Ik gaf hem een duw, hij gaf mij een schop en toen- toen kwam rt.iet moment suprème, waarnaar ik zoo hopeloos had ge snakt ik bukte me, greep 'n klomp van 'n voet en liet deze met een hollen klank neerkomen op het hoofd van m'n beste vriendje, met wien ik nog nooit iets te doen had gehad. De gevolgen waren erg. Het vriendje begon te brulleD, vaders, moeders en overige familieleden kwamen toe gesneld en in den kortst mogelijken tijd zat ik zonder klompen, welke ik trouwens nooit meer heb terug gezien in het kolenhok. Maar de zaligheid van dit vacantie-oogenblik heb ik nooit vergetenik was er trotscher op dan de dapperste ridder het kan zijn geweest, die zijn eersten tournooiwedstrijd had gestreden. Mooie vacanties heb ik ook door gebracht op 't „vrije land", een stuk gemeentewei aan den buitenkant van m'n geboorteplaats, waar de jeugd van mijn tijd zich kon „uitleven met bloempjes plukkeD, koppeltje duike len, slootje springen en kikvorschen vangen, .mist omdat de dagelijksche ondernemingen zich niet verder mochten uitstrekken dan „tot de brievenbus", daarom waren de vacantietrips naar het „vrije land" heelemaal alléén en zonder toezicht, zulke geweldige avonturen. En als je 's avonds een kwartier na den afgesproken tgd de straat naderde, waar je woonde, dan stond de heele familie ter hoogte van de brievenbus uit te kijken in angstige spanning, of je somp ook iets kon zijn overkomen. Precies zooals tegenwoordig de ouders zich nog wel eens ongerust betoonen, als hun jongen 'n paar dagen over tijd is bij zijn terugkeer van de jamboree, door zijn pad vindersorganisatie in een of ander werelddeel gehouden. 't Is alles betrekkelijk, zei Ein stein. Hij had het toen, meen ik, over de begrippen tijd en ruimte. Waarmee ik maar zeggen wil, dat we ons niet met een té conserva tieven geest moeten stellen tegen over de verlangens naar ontspanning van onze eigen groote kinderen. Als wij, ouderen, in onze jeugd een uit stapje maakten van 10 uren, dan waren daaraan zooveel ongewissig- heden verbonden en „gevaren", als tegenwoordig aan een rei3 van 10 dagen. De moderne verkeerstechniek biedt grooten en kleinen, ouden en jongen reizigers alle mogelijke ser vice. In elk dorp haast heeft men een of andere instelling, die de be zwaren van de jonge trekkers beoogt op te vangen. Jongelui, die de ver keersregels kennen, bezitten in die kennis bijna alles wat noodig is om 'n uitstapje door de wereld te onder nemen. 'n Klein zakgeldje, 'n veld- flesch en dan vooral 'n beleefd woord, vormen de noodige uitrusting. Zich weten te behelpen onderweg, het is een goed en sportief streven van de moderne jeugd. En daarom Als ouders weten, met wie de jongelui willen gaan trekken en ze zijn overtuigd, dat het gezelschap een goed gezelschap is, dat men ze dan late begaan! Verfrischt, zelf standiger en inschikkelijker jegens hen met wie ze verder in het leven optrekken, zullen ze weerkeeren. 'n Vacantietijd behoeft geen dure tijd te zijn. Onze van moderne ge makken verzadigde tijd heeft juist behoefte aan de attractieve afwisse ling van het primitieve. Ik ben in deze bijdrage begonnen met te schilderen, hoe de jeugd vroeger vacantie genoot, men zou kunnen brullen van het lachen, als men eens in kleuren en geuren de vacantiegenoegens van de volwasse nen uit vroeger tijd kreeg na te proeven. Vacantie was niet meer dan een vormelijke belevenis van 'n soort maatschappel ijken plicht. De tocht moest altijd ietsjes verder zgn dan de portemonnaie het toeliet, want de gewichtigheid van de trip zat 'm vooral in de lengtedeze lengte klassifieeerde den vacantieganger. De Amsterdammer, die zich nog nooit voor het Rijksmuseum had geïnteresseerd, moest in Parijs, als- ie daar kwam, alle zalen van het Louvre doorkruisen, want, thuis teruggekomen, hoorde hij op te scheppen over de onovertroffen kunst, welke hij in Parijs had aangetroffen. Brave Nederlanders waren bereid om te Nice een week lang van krentenbroodjes te leven, teneinde aan alle lieve vrienden en vriendin nen mooie prentbriefkaarten te kun nen sturen van het geweldige restaurant Lucullus, waarbij ze dan met een kruisje op het terras de plaats aanduidden, waar ze dien dag hadden gedineerd. Tegenwoordig zoeken we met onze vacantie alleen onze eigen, gezonde ontspanning. Vacantie-nemen kan, zoo noodig of zoo gewenscht, geheel worden losgemaakt van het begrip reizen en trekken. Als ik eiken dag tien uur mijn vulpen in de hand heb geklemd, dan geniet ik een zaligen vacantiedag, wanneer ik met den hengel zit te visschen in de rivier of met den gehuurden tandem een fietstocht door den omtrek maak. De referendaris van het departe ment kan vacantie genieten door 'n weekje te gaan harken, hakken en gras te knippen in zijn tuin. We genieten vacantie, wanneer we lichaam en geest verfrisschen door iets anders te doen dan het onder nemen van allen dag. Veel pleizier! melding en welke binnen vijf dagen moet worden ingeleverd bij het bestuur der Nederlandsche Gemeente in welker bevolkingsregister de per soon moet worden opgenomen; dat ieder, die in de gemeente nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet en die nog niet in een bevolkingsregister is opgenomen of die ten onrechte nog in het bevolkingsregister eener andere gemeente is opgenomen, zich binnen vgf dagen na zijn aankomst in persoon moet aanmelden bg het gemeentebestuur onder overlegging van een paspoort of ander indenti- teitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Nederland en van een verhuis kaart of legimitatiebewijzen, indien hij uit een andere gemeente van Nederland is gekomen, tenzij hij overeenkomstig de desbetreffende bepalingen is vrggesteld van aan melding d. dat bestuurders van instellingen, gestichten of schepen, waarin per sonen onder eenig bestuur inwonen, alsmede hotelhouders, pensionhouders of kamerverhuurders uiterlijk vijf dagen na de opneming of huisvesting of na het vertrek, mededeeling moe ten doen van den geslachtsnaam en de voornamen van ieder persoon, die langer dan veertien dagen in de instelling, het gesticht, schip, hotel, pension of huis wordt of is opge nomen of gehuisvest, alsmede van ieder zoodanig persoon, die daaruit vertrekt, tenzij de persoon is vrij gesteld van aanmelding e. dat overtreding van de voor schriften wordt gestraft volgens de wet. f. dat voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het bevolkingsregister gelegenheid zal worden gegeven op werkdagen van 9 tot en met 12 uur en van 2 tot 4 uur (uitgezonderd Zaterdags alleen van 9 tot 12 uur) bij deafdeeling bevolking der Gemeente-secretarie. Venray, 4 Juli 1936. VENRAY, 11 Juli 1936. P.D.V. „DE ZWALUW". Zondag 1.1. hield de C. C. de Peel haar laatste concours met oude duiven vanuit Limoges, afstand 722 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le J. Vollebergh, Venray, 2e G. Engels, Deurne, 3e en 16e J. Janssen, Venray, 4e en 22e J. Vullings, Seve- num, 5e en 18e G. Janssen, Venray, 6e en 23e W. Goossens, Deurne, 7e Gebrs, Siebers, Wanssum, 8e M. Franken, idem, 9e J. Thielen, Seve- num, 10e en 24e H. Geurts, idem', 11e en 28e G. v.d. Putten, Venray, 12e J. Kusters, idem, 13e M. v.d. Ven, Wanssum, 14e J. Goumans, Oirlo, 15e J. Verstegen, Venray, 17e v. d. Berg. Vierlingsbeek, 19e G. v. Dijck. Venray, 20e J. Vermeulen, idem, 21e en 28e J. van Heugten, Sevenum, 25e P. Stommels, Helena veen, 26e J. Arts, Wanssum, overduif W. Derks, Vier lingsbeek. Koningspoules 2/3 gew. door J. Vollebergh, Venray. 1/3 gew. door G. Engels, Deurne Serie II 2/3 J. v. Heugten, Sevenum 1/3 G. v.d. Putten, Venray Los 8 uur met Zuid-Oosten Wind. Aankomst eerste duif Zondag 10 uur 2 min, 21 sec. Laatste Maandag 7 uur 44 min. OPENBARE KENNISGEVING. AANMELDING EN AANGIFTE VOOR DE BEVOLKINGS REGISTERS. Burgemeester en Wethouders van Venray. Gelet op het bepaalde in artikel 112 van het besluit bevolkingsboek houding, Staatsblad 1936, No, 342 herinneren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de artikelen 3 tot en met 16 van ge noemd besluit brengen als voornaamste ter open bare kennis 1. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die in Nederland nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, onverwgld moet worden opgenomen in één der bevolkings registers 2. dat ieder moet worden opge nomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hg voornemens is duurzaam of voor onbepaalden tijd als regel zijn nachtrust of de daar voor in de plaats tredende rust te genieten 3. dat in geval van onzekerheid omtrent het onder 2e vermelde bg- zondere voorschriften gelden 4. dat, behoudens afwijkingen, ieder die Nederland verlaat onver wijld van de bevolkingsregisters moet worden afgevoerd 5. dat bg adresverandering binnen de gemeente de noodige wgzigingen in het bevolkingsregister moeten worden gebracht. Voorts, in verband met het boven staande a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente, mondeling of schriftelijk moet ge schieden op den dag van, of uiterlijk vijf dagen na het vertrek (bij het verlaten van Nederland, ten hoogste vijf dagen tevoren) of na de adres- verandering, met opgave van het laatste adres en van den naam der gemeente, of van het land en de plaats waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zoo noodig met opgave van den naam van het hoofd van het gezin) b. dat aan den aangever vaneen vertrek, behoudens bijzondere geval' len, onmiddellijk een verhuiskaart wordt uitgereikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van af NEDERLANDSCHE BANK. In de afgeloopen week is de goud voorraad van de Nederlandsche bank met f 17 millioen toegenomen, welk goud grootendeels uit België af komstig is. Het disconto werd verlaagd van 372 tot 3 pet. en nu het particulier disconto lager ligt dan de officieele rente, bestaat er een mogelijkheid, dat de Nederlandsche Bankrente nog verder zal worden gereduceerd. Wat niet alleen een groot voordeel is voor het Nederlandsche bedrijfs leven als kostenverlaging, maar eventueel ook voor den Staat en de publiekrechtelijke lichamen, die mis schien weer kunnen gaan conver- teeren of op billijke wijze nieuw geld opnemen. AMSTERDAM ONDER EEN WOLKBREUK. Dinsdagmiddag heeft over verschil lende gedeelten van ons land een onweer gewoed, dat gepaard ging met hevigen regenval. Vooral over Amsterdam, Haarlem en omstreken ontlastten zich zware buien, welke het karakter van een wolkbreuk droegen. Elders werden personen door den bliksem getroffen en ge dood, terwijl groote schade werd aangericht aan woningen en boerde rijen. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Te Durgerdam is de 28-jarige heer Krul uit de Commelinstraat te Am sterdam, die op het z,g. „Blauwe Hoofd" bij Durgerdam met zijn vrouw en een neef schuilde voor den hevigen regenval gedood. De 27-jarige tuindersknecht A. A, Lange veld te Bergschenhoek is tijdens zijn werkzaamheden in een tuin door den bliksem getroffen en gedood. De man laat een vrouw en kind achter. Te Kortezwaag bij Gorredijk is de 20-jarige boerenknecht D. Hansma, in dienst bg den landbouwer J. F. Wind, terwijl hg aan het maaien was, door den bliksem getroffen en ge dood. Toen de landbouwer J. van Mook te Alem (N.-Br.) met zijn elfjarig zoontje Christiaan bezig was met het melken der koeien, werd het knaapje op een gegeven moment door den bliksem getroffen en op slag gedood. De vader bevond zich op ongeveer vijftig meter afstand, toen het ongeluk gebeurde. Te Jonkersland onder Lange- Zwaag is de 29-jarige veehouder Bouke Krikke, toen hij Dinsdagmid dag per fiets van het melken huis- waats keerde, door den bliksem ge troffen en gedood. De man was ge huwd en vader van een kind. Ook in Vrouwenparochie eischte het noodweer een menschenleven. Daar werd tgdens een hevige on weersbui de 37-jarige ongehuwde landarbeider J. B. Bildtkert door den bliksem getroffen. De ongeluk kige was op slag dood. JONGETJE TEGEN EEN TREIN OPGELOOPEN. Woensdagmorgen 8 uur is te Apeldoorn op den onbe waakten spoorwegoverweg van de lokaalspoor Apeldoorn-Zwolle de 8-jarige W. Nieuwendgk op weg naar school en nog vlak bg de ouderlijke woning tegen den laatsten wagen van een passeerenden goederentrein geloopen. Met een deerlijk verminkt hoofd is hg naar het Algemeen Ziekenhuis te Apeldoorn overgebracht, waar hij in den loop van den middag aan de verwondingen is bezweken. DE MOERDIJKBRUG HALF NOVEMBER GEREED. De werkzaamheden aan de nieuwe Moerdgkbrug vorderen gestaag. Zoo als gemeld, wordt de volgende week de tiende en laatste overspanning geplaatst. Het afwerken zal nog eenige maanden vorderen en naar het zich laat aanzien, zal de brug omstreeks half November geheel gereed zijn. DE GEVALLEN POLITIE COMMISSARIS. Het wordt den laatsten tijd den eerzamen kleinen burger, die uitzijn bescheiden inkomen een vaak onbe scheiden hoog bedrag aan belastin gen moet samenschrappen, wél moeilijk gemaakt om zelve opgewekt z'n burgerplicht te blijven vervullen, terwijl hij ziet, hoe verscheidene functionarissen en titularissen, met gezag over dien kleinen burger be kleed, tot gevallen grootheden moes ten worden gedegradeerd, omdat ze de verleiding niet konden weerstaan om toe te geven aan egoïstische strevingen en hebzucht. Frappant in dat opzicht is het geval van den Nijmeegschen politie commissaris, een man, die door onweersproken bekwaamheid een snelle carrière maakte en deze ten slotte reeds jaren achtereen blijkt te hebben misbruikt om menschen, die hem als hun chef moesten ont zien, en anderen, die hem als gezags drager en vertegenwoordiger van wet en recht hadden te vreezen, geldelijk uit te buiten. Onaangenamer nog stemt de om standigheid, dat de practijken van dezen commissaris zooveel overeen komst vertoonen met de feiten, waarvan velen een gewezen hoofd commissaris van 's-Gravenhage sinds jaar en dag beschuldigen, een hoofd commissaris, onder wien de thans gevangen genomen commissaris van Nijmegen als hoofdinspecteur heeft gediend. MIDDENSTAND EN.... KRUIDENIERSPOLITIEK. Op de jongste Alg. Vergadering van den Kon. Ned. Middenstands bond was aan de orde een voorstel om de contributie-afdracht aan het bondsbestuur per lid en per jaar met 25 cent te verhoogen, vanwege de uitbreidende werkzaamheden in het belang van den middenstand, aldus Dr. Tobi in „De Zakenwereld." Over dit voorstel kwamen de ton gen los, en een paar uur werd vroo- lijk gedebatteerd over dit ongelukkige kwartje met als gevolg, dat een inleiding over het wetsontwerp- vestigingseischen welke op het pro gramma van dien dag stond en waarvoor vele afgevaardigden ook speciaal waren gekomen, niet meer kon worden gehouden. En het resul taat van al dit gedelibereer was, dat het kwartje er inderdaad is gekomen, doch slechts voor één jaar. Wij aarzelen niet dit kruideniers politiek te noemen. De outillage van een grooten bond als de betrokkene kan juist in onze dagen niet uitge breid genoeg zijn en het getuigt van groote kortzichtigheid, wanneer men beweert, dat middenstanders op het oogenblik dat eene kwartje per jaar heusch niet kunnen opbrengen. En het is eigenlijk diep droevig, wanneer men zich realiseert, dat, wanneer ieder lid van de aangesloten organisaties in een geheel jaar vijf sigaren van vijf cent minder zou rooken of een glaasje bier per jaar minder zou drinken, de befaamde contributieverhooging er al zou zijn! Wanneer de middenstand zich inderdaad meer wil doen gelden, zal hg ook moeten offeren en wanneer geen meerdere offervaardigheid wordt betoond, verdient hij ook niet beter dan onder gestadigen druk te blijven verkeeren. DOOR DEN TREIN VERMORZELD. Woensdagavond te 8 uur is de 49- jarige A. Westbroek uit Krimpen a.d. IJsel die per rijwiel den onbewaakten overweg aan de Oudelaan te Capelle a.d. IJsel passeerde, door een sneltrein gegrepen en vermorzeld. De vrouw van het slachtoffer was de spoorbaan reeds gepasseerd en bevond zich op een afstand van 50 meter, toen het ongeluk geschiedde. TWEE JONGE MENSCHEN BIJ EEN AANRIJDING GEDOOD. Op den rijksweg EindhovenBox tel onder Liempde is Zondagavond ongev. te negen uur een ongeluk ge beurd, dat aan twee jonge menschen het leven heeft gekost. Het twintig jarig meisje A. M. Schalks kwam op de fiets een zijweg uit, toen een mo torrijder naderde. Een aanrijding kon niet meer worden voorkomen en het meisje werd in de flank aangereden. De motorrijder, de 24-jarige H. Ver- rijt, werd van de motor geslingerd en was op slag dood. Het meisje be kwam een schedelbreuk en stierf kor ten tgd daarna ter plaatse. Beide slachtoffers waren uit Boxtel afkoms tig. MELKAUTO IN DE HAVEN GEREDEN. Tengevolge van het onklaar ge raken der stuurinrichting is Maan dagmorgen de melkauto van den melkhandel Lommen en Duif van den weg geraakt en in de Maashaven te Venlo gereden. De bestuurder van den auto, de 44-jarige G. Duif, had de tegen woordigheid van geest tgdens den val van den wagen van de kade het portier van den auto te openen en uit den wagen te springen. De chauffeur kwam in de haven, die ter plaatse enkele meters diep is, terecht. Een zekere H. Vallen van hier, die het ongeluk zag gebeuren, snelde toe. Hij bedacht zich geen oogenblik, doch sprong gekleed te water en wist den drenkeling, die niet zwem men kon, op het droge te brengen. De auto, die vrgwel totaal was vernield, is tegen den middag uit het water opgehaald met behulp van een takelauto, en naar een garage gesleept. PROGRAMMA 12 tot en met 18 Juli Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag BRUSSEL (Vlaams) 8,Gesproken dagblad 8.20 Tijdsein.Postduivenberichteu Gramofoon 8.45 Gesproken dagblad KEULEN 8.50 Funk ins Blauwe. LUXEMBURG 9.50 Gevarieerd concert BRUSSEL Vlaams 11.35 Salon-orkest Walter Feron 12.15 Radio-kroniek 12.20 Duivensportberichten 12.25 Max Alexys Orkest 1.Reportage van de rennen om de groote prijs v. Fracc.champs I.20 Gespr. dagblad. Concert DROITWICH 2.40 Troises Mandoline Orkest 3.00 Reginald Kings Orkest KEULEN 3.20 Nette Sachen aus Koln STUTTGART 6.20 Het Omroeporkest LEIPZIG 8.20 Marsen programma LUXEMBURG 10.20 Vrolijk programma. Eng. gramofoon platen Maandag BRUSSEI. (Vlaams) - Gespr. Dagblad. Gramofoon 8.20 Tijdsein. Berichten Gramofoon LUXEMBURG 9.20 Gramofoon. KEULEN 10.05 Nieuws- en waterstandbericht. 10.20 Wie kostlich reifene beeren sind, das weisz de Spatz, das weisz das Kind. REGIONAL PROGRAMMA. II.05 Orgelconcert PARIJS Radio-Paris 11.20 Kamerorkest v.d. Pasdeloup KEULEN 12.20 Het Omroepkleinorkest BRUSSEL Vlaamsch I.20 Gespr. dagbl. Omroep-dansork. DEUTSCHLANDSENDER. 2.20 Berichten. Gevarieerd concert. REGIONAL PROGRAMMA 5.20 Het BBC-Midland-orkest 4.20 Concert 4.50 Het Hongaars Zigeunerorkest KEULEN 5.20 Geliebte Heimat, suite van oude en nieuwe volksliederen LUXEMBURG 6.15 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN 'UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH Continentaal dansmuziek 20 Het BBC-Orkest 9.05 BBC-dansorkest olv H. Hall BEROMUNSTER >.50 Concert. Em. Braun Jodelzang TOULOUSE 10.35 Operette van Scotto 11Weens concert II.20 Zang voordracht 11.35 Dansmuziek Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gymnastiek. Gramofoon 8.20 Tijdsein, berichten, gramofoon LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 10.20 lm Kindergarten DROITWICH 1120 Orgelspel BRUSSEL (Vlaams) 12.20 Gramofoon 12.50 Het Omroeporkest 1.20 Gespr. dagblad. Omr. kl orkest I.50 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevar. concert KALUNDBORG 3.30 Het Omroeporkest DEUTSCHLANDSENDER 4.20 W. Libizowskls Orkest KEULEN 5.20 Populair concert LUXEMBURG 6.40 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoon muziek. Radio FARIS 8.Zang Willy Tubiana DEUTSCHLANDSENDER 8.30 Dansmuziek DROITWICH 10.20 Het BBC-orkest II.30 Dansmuziek Woensdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Berichten, gymnastiek 8.20 Tgdsein, gespr. dagbl. Gramof. LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 10.00 Turnles voor de Vrouw 10.50 lm Kindergarten PARIJS (Radio Paris) 11.20 Kamerorkest BRUSSEL Vlaams 12.17 Salonorkest 1.20 Gesproken dagblad, omroepork. DROITWICH 2.20 Geiger's Orkest 3.05 Piano recital 3.35 Sted. Harmonieorkest DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Omroeporkest KEULEN 4.50 Kapel Leo Prumper PARIJS Radio-Paris 5.50 Kamerorkest STUTTGART 6.20 Unser Klingendes Singendes Frankfort 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten REGIONAL PROGRHMMA 8.00 Eddie Caroll and his Music 9.00 From the four corners 9.20 BBC Singers 9.50 BBC Orkest ROME 10.20 Operette uitzending 10.50 Dansmuziek Donderdag BRUSSEL Vlaams 8.00 Gesproken dagbl. Gymnastiek. 8.20 Tgdsein. Berichten. Gramofoon LUXEMBURG. >.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 10.Kindergymnastiek 10.20 Volksliederen REGIONAL PROGRAMMA 11.05 Orgelconcert 11.35 Het BBC Schots orkest BRUSSEL Vlaams I.20 Gesproken dagblad, Salonorkest Gramofoon DROITWICH 2.20 Ralph Sextet 2.35 Hotel Maesti-orkest 3.20 Carlton Hotel-orkest DEUTSCHLANDSENDER 4.20 GeorgeNettelmann m.h. orkesten 6.20 Het omroepkamerkoor 7—8 EIGEN UITZENDING Gramofoonmuziek DROITWICH 8.00 BBC Northern Irelandorkest STUTTGART 8.30 Theo Hollingersorkest 9,20 Het omroeporkest PRAAG 10.35 Dansmuziek WEENEN 10-30 Het omroeporkest RADIO PARIS II.05 Dansmuziek Vrijdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Berichten. Gymnastiek 8.20 Tijdsein. Gespr. dagbl. Gramof. LUXEMBURG 9.20 Gramofoon KEULEN 10.05 Berichten 10.20 Men zwemt n.a.m. warm weer REGIONAL PROGRAMMA 11.05 Gramofoon 11,50 BBC-Schots-orkest olvWarrak KEULEN 12.20 West-Duitsche Kamerorkest olv Herman Hagestetit BRUSSEL Vlaams 1.15 Gespr. dagblad. Salonorkest I.50 Gramofoon KEULEN 2.20 De „Funkschrammeln" KALUNDBORG 3.30 Een ork. v. werklooze Musicie DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Willfried Krügger's orkest LUXEMBURG. 6.20 Gramofoon 7.-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROITWICH. 8.00 Geralde Gaucho's Tango orkest 8.22 Piano-recitalBerkely Mason DEUTSCHLANDSENDER 8.30 Omroep-Amusementsorkest olv Otto Dobbrindt 9.20 Staf muziek van Instructieschool TOULOUSE 10.20 Het Music-Hall programma II.20 Dansmuziek Zaterdag BRUSSEL Vlaams 8.00 Gymnastiek Gramofoon 8.20 Tijdsein Gesproken dagblad LUXEMBURG ,20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER. 10.00 Gymnastiek voor de vrouw 10.20 lm Kindergarten RADIO PARIS 11.20 Orkest olv M. Chapelier BRUSSEL (Vlaams) 12.17 Gramofoon 12.50 Omroepkleinorkest 1.20 Gespr. dagblad. Duivensport- berichten. Salonorkest. I.50 Gramofoon LUXEMBURG 2.25 Jean Lumiere potpourri 2.45 Gev. concert op gram.platen LONDEN Regional 6.20 Dansmuziek, Gramofoon 3.85 Stafmuziek v. H.M. Gren. G. KEULEN 4.20 „Vor den Ferien" Gev. progr. 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. DROITWICH 8.00 BBC Militair Orkest 8.20 Charles Enesco's Kwintet REGIONAL PROGRAMMA 8.50 Ediie Cundell Kamerorkest 9.50 Dorothy Bigben's Vocaal en Instrum. Ensemble PARIJS (Poste Parlsien) 10.20 Gramofoon TOULOUSE II.20 Verzoekprogramma 11.35 Dansmuziek Vergrootingen en Olieverf-Portretten. LANGSTRAAT VENRAY Bezoekt ons Atelier I Overal aan huis te ontbieden zon der prijsverhooging.

Peel en Maas | 1936 | | pagina 9