AKKERTJES 'n Barstende Hoofdpijn Merselo parochie. FEUILLETON. Geluksdroom 310-jarig bestaans feest van Schutterij St. Anna. De zwemsport. Provinciaal Nieuws Wasclil Spaar die U kweli en belei ie werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als mist voor de zon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis. Vannacht kunnen ze te pas komen bij Hoofdpijn, Kiespijn, Ze nuwpijn, Spierpijn of gevatte koul Nederlandsen Smaakloos ouwel-omhulsel. Product Ge proeft daardoor niets. Ze glijden zoo naar binnen. 12 st. 52 ct. Zakdoosje 20 ct. Volgens recept van Apotheker Dumont Op elk "AKKERTJE" komt de naam AKKER voor in "ruit"-vorm. Let hierop en weiger elke namaak Verleden Zondag had te Merselo onder geweldige belangstelling de plechtige installatie plaats van Mer- selo's eerste Pastoor, de Zeereerw. heer de Bot. Aan de grens der parochie werd Z.Eerw. afgehaald door de Ruiter- club „St. Jan" en door diens com mandant een hartelijk welkom als Pastoor toegeroepen. Vervolgens trok men tot aan den ingang van het dorp, waar eeh kinderhulde plaats vond en den herdersstaf aangeboden werd. Hierop trok men kerkwaarts, alwaar voor den ingang door den oudste kerkmeester en tevens oudste inwoner, de heer Jan Mathijs Michels, de sleutels der kerk onder een kranige toespraak Z.Eerw. werden aangeboden. In 1834, aldus spreker, werd het Rectoraat Merselo gesticht en toen reeds koesterde men den wensch spoedig tot Parochie verheven te worden. Thans, na ruim 100 jaren, is deze wensch eerst vervuld. Dit is dan ook een van de vele redenen, dat geheel Merselo zoo spontaan aan de huldiging van zijn eerste Pastoor deelneemt. Namens geheel Merselo belooft spreker trouw aan den Parochieherder en spreekt tenslotte den wensch uit, dat het dezen pries ter gegeven mag zijn, vele, zeer vele jaren aan het zielenheil van geheel de parochie te arbeiden. De Hoogeerw. Heer Deken Berden uit Venray las hierna de benoemings brief vcor en verrichtte toen de plechtige installatie. Door de nieuwe Pastoor werd het Evangelie van de Goede Herder voorgelezen, waarna hij een treffende toespraak hield tot de parochianen. Met het lied „Aan U, o Koning der Eeuwen", werd de kerkelijke plechtigheid besloten. 's Avonds werd Z.Eerw. door de Fanfare „St. Oda" eene serenade gebracht. Namens Fanfare, Boeren bond, Kerkelijk Zangkoor en Jonge Boeren, feliciteerde de heer Piet Pubben de nieuwe Herder en bracht dank voor alles, wat deze in het verleden voor deze vereenigingen deed. Namens de Sportvereenigingen sprak de heer H. van Rijswijck. Met een „Lang leve onze Pastoor" eindigde deze spreker zijn mooie rede. De voorzitsters van Boerinnen- bond, K. J. V. en Jonge Boerinnen- bond sloten zich met korte toespra ken bij de wenschen der vorige sprekers aan. Zichtbaar ontroerd dankte de nieuwe Herder voor al deze oprechte hulde, voor de prachtige versieringen en beloofde in de toekomst zoo door JAMES OLIVER CURWOOD. 9. Door deze twee aan elkaar voor te stellen, meende hij de verantwoor delijkheid, die van het begin af aan eenigszins op hem gedrukt had, van zich af te kunnen schudden. Dat trachtte hij zichzelf tenminste wijs te maken. Maar, niettegen staande zijn besluit, kon hij toch den ledigen stoel tegenover hem niet uit zijn gedachten verbannen. Het was, alsof deze weigerde uitgescha keld te worden, en toen, na het op staan van verschillende menschen, andere stoelen leegkwamen, bleef deze ledige plaats, tegenover hem, zich tartend aan hem opdringen. Tot op heden was het eenvoudig voor hem niets dan «»en ledige stoel ge weest. Nu kwam deze hem opdringen en hinderlijk voor, te meer, daar hij niet het minste verlangen had om voortdurend herinnerd te worden aan den vorigen avond en het midder nachtelijk afspraakje van Mary Standdish met Graham' vertegen woordiger Rossland. Hij was de eenig overgeblevene aan tafel, want Tucker, die zijn laatste hoop om Mary Standish nog te ontmoeten, had zien verdwijnen, was met twee anderen van tafel opgestaan. Deze waren reeds door de deur verdwenen, toen Tucker mogelijk zich nog meer te geven voor het geestelijk en lichamelijk welzijn der nieuwe parochie. De Edelachtb. Heer Burgemeester van de Loo, dankte voor de uitnoo- diging dit prachtig feest te mogen bijwonen en noemde Merselo een der schoonste parels aan de kroon van Venray's gehuchten en vroeg te be waren den eenvoud en eendracht, welke deze parel zoo prachtig doet schitteren. Met een drievoudig hoera voor Pastoor en Burgemeester was de plechtigheid ten einde. Merselo heeft een dag beleefd, welke iedereen nog lang heugen zal. De Gilde viert.... en vervulde geheel Venray met tromgeroffel, klaroen geschal en hoornmuziek, waarbij de bevolking van hare belangstelling op duidelijke wijze deed blijken. Bij het Gildehuis aan het Eind werd Zondag om circa 1 uur begon nen met het opstellen van den op tocht. Aan het hoofd ging Venray's Har monie, die ook bij deze gelegenheid haar medewerking verleende door met vroolijke marschmuziek het marcheeren der schutters te verge makkelijken, dan volgde de feest vierende schutterij, waarvan de drie zilveren jubilarissen, de heeren Verheyen, H. Odenhoven en M. Jans beken in een versierde landauer gezeten den optocht vergezelde. Hierna kwamen de vele schutte rijen, alle in hun mooie costumes met de alom bekende Vendelzwaaiers van Beek en Donk, die reeds tijdens den optocht mooie staaltjes van hun oude kunst demonstreerden. Een schitterend effect maakte ook het gezelschap Trommelslagers en Klaroenstekers uit Tegelen, die tot in de puntjes gedisciplineerd, er uitzagen om door een ringetje te halen. Het Standaardrijden raakt jammer genoeg meer in onbruik en daarom was het zeer te waardeeren, dat de schutterij Sint Anthonius uit Deurne ons nog eens van deze schoone kunst deed genieten. Kortom de stoet deed voor de Venrayers, die in een haag langs den weg van den stoet stonden, volop genieten van den „goeden ouden tijd". Op het feestterrein, welwillend ter beschikking gesteld door de Familie Rutten, werd de stoet ontbonden en konden de schutters elkaar gaan bekampen in den vreedzamen strjjd om den papegaai, konings- en eere- prijs en de talrijke overige mooie prgzen of wel wat uitrusten op het feestterrein, waar meerdere amuse- ments-inrichtingen waren opgesteld, nadat Loco-burgemeester Houben de Schutters namens Gemeentebestuur en Gemeentenaren had toegesproken, als volgt Mijne Hèeren. Omdat de Burgemeester door om standigheden niet aanwezig kan zijn, valt mij de eer te beurt U allen op dit feest een hartelijk welkom toe te roepen. Tengevolge van het 310-jarig be staan neeftde Schutterij „St. Anna" gemeend een groot Schutters-con- cours te moeten organiseeren. Hier past een woord van hulde aan het Bestuur voor zijn durf en ook voor de voortreffelijke wijze waarop het dit feest heeft weten tot stand te brengen. Zulke feesten zijn zeer nuttig. Zij bevorderen de waardeering der ge zelschappen onderling en versterken de reeds vroeger gesloten vriend schapsband. Daarom van deze plaats ook een woord van dank aan de zusterver- eenigingen die aan den oproep van „St. Anna" gehoor hebben gegeven, en dit feest door hunne daadwerke lijke medewerking zeker zullen doen slagen. Ik twijfel er niet aan dat, wanneer een beroep wordt gedaan op de plotseling stilhield. Alan, die hem met zijn blikken gevolgd had, zag, hoe er eensklaps een andere uitdruk king in zijn gezicht kwam. In een oogwenk was het hem duidelijk Mary Standish trad binnen. Ze ging Ze ging Tucker voorbij, zonder hem blijkbaar te bemerken en zette zich met een koel knikje tegenover Alan aan tafel. Ze zag heel bleek en er was geen spoor meer te bekennen van de mooie kleur, die den vorigen avond op haar wangen had gelegen. Toen ze zich een weinig boog om iets aan haar japon te verschikken, wierpen de zonnestralen een gouden gloed over haar lokken. Alan zat er juist met bewonderende blikken naar te staren, toen ze haar oogen weer opsloeg. Ze keek hem kalm en rustig aan. zonder de minste verlegenheid. Hij kon zich op dit moment niet voorstellen, dat zulke oogen ooit liegen of bedriegen konden, en toch had hij overtuigend bewijs daarvan gekregen. Als ze deze maar even had neergeslagen, als hij ook maar voor één moment er een schaduw van berouw in gezien had, had hij onmiddellijk een excuus voor haar kunnen vinden. Doch nu raakten zijn vingers het kanten doekje in zijn zak aan. - Heeft u goed geslapen, juffrouw Standish vroeg hij op beleefden toon. In het geheel niet, antwoordde ze zóó openlijk, dat zijn overtuiging voor een oogenblik aan het wankelen werd gebracht. Ik heb geprobeerd de donkere kringen onder mijn oogen wat te j poederen, maar ik ben bang, dat het me niet gelukt is. Is het daarom, dat I u me dit vraagt medewerking van „St. Anna", dit gezelschap steeds bereid gevonden zal worden om ook elders de feesten mede op te luisteren. Wanneer straks de wedstrijden een aanvang hebben genomen, vertrouw ik, dat de meest geoefende en be kwaamste leden in de verschillende prijskampen met de beste prijzen worden bekroond, en dat zoo min mogelijk toeval en geluk hun invloed zullen doen gelden. Ik ben er van overtuigd dat heel Venray met mij zal instemmen, wan neer ik de beste wenschen uit tot verdere groei en bloei van „St. Anna.' Dat „St. Anna" bij de Venraysche bevolking geliefd is, kan men waar nemen aan de groote belangstelling wanneer „St. Anna" feestviert of wanneer bij kerkelijke of burgelijke feesten, de schutters van „St. Anna'' door de straten van Venray trekken met wapperende vaandels, roffelende trommen, in hun keurige uniformen. Moge ook dit in de toekomst zoo blijven. Te samen met dit feest valt ook het zilveren lidmaatschap van de schutters M. Jansbeke, H. Oden- hoven en M. Verheyen. Vijf en twintig jaren lang hebben zij hunne beste krachten gegeven aan hunne dierbare Schutterij en zijn steeds trouwe model leden geweest. Het Bestuur heeft gemeend aan ieder eene herinneringsmedaille te moeten uitreiken. Moge deze medaille nog lange jaren hunne borst sieren en^een aansporing zijn voor de jongere schutters om trouw uwe voetstappen te volgen. Ten slotte roep ik U allen nog maals een hartelijk welkom toe met den wensch dat dit feest in alle op zichten moge slagen. Wanneer gij straks huiswaarts gaat keeren, ver trouw ik dat gij eene dankbare her innering aan Venray zult meenemen. En hierbij verklaar ik dit feest voor geopend en wensch U allen een ge- zelligen namiddag. De heer P. Gooren, Voorzitter der Jury en de heer H. Odenhoven, be stuurslid der feestvierende schutterij voerden hierna nog het woord, waar op een luid applaus opklonk. De Jury die geen gemakkelijke taak was weggelegd, kweet zich met lof hiervan en kende de volgende prijzen toe Beste houding in den optocht, mooiste en ordelijkste geheel, mooiste kleeding en exerceeren was de Schutterij het „Zandakker" verrede primus, die zoodoende niet minder dan vijf eerste prijzen behaalde. De schutterij Geysteren behaalde de 2e prijs voor de beste houding in den stoet. Roffelen: le prijs van Doesburg, Bergen, 2e prijs Beurskens, Tegelen. Marschslaanle prijs Beurskens, Tegelen, 2e prijs W. Kessels, Venray. HoornblavenJ. Orval, Tegelen. Mooiste Vaandel, oudste en meeste zilverschutterij St. Antonius, Beek en Donk. Standaardrijden 1? prijs schutterij St. Antonius, Deurne. Groepsvendelzwaaien schutterij St. Antonius, Dongen. Vendelzwaaienle prijs J. Verrijken Beek en Donk, 2e prijs P. v. Dijk, St. Joris, Deurne, 3e prijs A. Engelen, St. Antonius, Deurne. Dit punt was verdeeld in klasse A. en B. Kwamen voornoemde 3 prijswinnaars uit in klasse B, in klasse A kwam de heer J. Verrijken uit, die als kampioen prachtige staaltjes van zijn kunst te genieten gaf. De uitslag der schietwedstrijden was als volgt Korpswedstrijdle prijs St. Petrus, Bergen, 2e Prins Hendrik, Afferden, 3e Wilhelmina, Oeffeit, 4e Lombok, St. Agatha, 5e Juliana, Oeffeit, 6e Wil helmina, Siebengewald. Korpswedstrijd vrije hand: le prijs Lombok, St. Agatha, 2e St. Petrus, Bergen, 3e St. Antonius, Deurne. Personeele wedstrijdle prijs J, Welbers, Bergen, 2e Th. v. Amstel. St. Agatha, 3e Mulders, Bergen, 4e Cornelissen, Afferden, 5e Haldermans, Deurne en 6e Derks, Oeffelt. Het eerekruis werd behaald door v. Amstel, St. Agatha. Het Koningskruis door van Hooy uit Oeffelt. Kampioen vrije hand: le prijs St. Agatha, 2e A. Peeters, 3e C. van Amstel. In zijn hand hield hij nog steeds het zakdoekje. Dit is de eerste morgen, dat ik u aan het ontbijt tref en ik dacht dat het vanzelfsprekend was, dat u goed geslapen hadt. Is dit van u, juffrouw Standish? Hij sloeg haar aandachtig gade, toen ze het verkreukte kanten doekje van hem aannam. Er verscheen een glimlach om haar lippen, die aller minst geforceerd was. Integendeel, deze was een uiting van typische vrouwelijke blijdschap en hij was teleurgesteld, niet de minste ver warring bij haar te kunnen waar nemen. Het is mijn zakdoek, mijnheer Holt. Waar heeft u dien gevonden Vlak voor de deur van mijn hut, even na middernacht. Hij was bijna grof in zijn vermel ding van de details. Hij verwachtte er eenig resultaat mee te bereiken, doch dit was niet het geval De glimlach bleef alleen iets lan ger om haar lippen en het was zelfs alsof haar oogen meelachten. Haar oogopslag was zoo onschuldig als die van een kind en terwijl hij haar gadesloeg, moest hij ook inderdaad aan een kind denken aan een mooi kind en zoo sterk voelde hij, dat hij het bij het verkeerde eind had gehad, dat hij opstond en haar na een stijve buiging wilde ver laten. Ik dank u wel, mijnheer Holt, zeide zij. U kunt zich voorstellen, hoezeer ik u verplicht ben, als ik u vertel, dat ik maar drie zakdoeken bij me heb. En dit is er juist een, dien ik 't liefste gebruik. Toen begon ze de spijskaart te bestudeeren en terwijl Alan weg- Kampioen vaste paal: le prijs J. Hendriks, Bergen, 2e J. Koenen, Oeffelt, 3e Cornelissen, Afferden. Extra prijzen: St. Agatha, Bergen en Oeffelt. Nadat deze prijzen met een feli citatie bij monde van den heer P. Gooren namens de Jury en Bestuur waren uitgereikt, gingen de ver makelijkheden op het terrein de aan dacht trekken en werd er een druk gebruik van gemaakt. Geheel de verdere avond van Zon dag en Maandag verliep in echte gezelligheid, waarvan ook in het Dorp de weerslag vernomen werd. „St» Anna" heeft getoend ook in dezen tijd een prettig feest te kunnen vieren en kan met genoegen terug zien op het in alle opzichten uit stekend geslaagd jubileum. Het beste geneesmiddel bij doorzitten, zonnebrand, smetten, schrijnen en stukloopen van huid en voeten is Purol. Tube 45 ct. Doos öO en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Het zwemwater. Daar in de practijk vaak blijkt, dat velen te hoge eisen stellen aan 't element, waarin deze zo edele sport beoefend wordt en anderen daartegenover weer te weinig met de hygiënische voorschriften rekening houden, kan 't z'n nut hebben te dezer plaatse enige woorden te wijden aan ,,'t zwemwater". Aan welke eisen moet dit voldoen De maatstaf hiervoor is niet als bij drinkwater. Dit wordt gewoonlijk in grotere hoeveelheden genuttigd, terwijl men bij 't zwemmen slechts sporadisch wat binnen krijgt. De eigenschappen waarop we moeten letten zijnle de reinheid, 2e het bacterie-gehalte. Wat de reinheid betreft, daaron der moet verstaan worden de af wezigheid van grover vuil, modder en andere zwevende delen. Daar dit zichtbare bestanddelen zijn en weer ons dus vrij gemakkelijk voor inacht kunnen nemen, lijkt mij 'n nadere toelichting overbodig. Anders staat 't echter met de onzichtbare bestanddelen, voorname lijk met 't bacterie-gehalte. Men is 't er tegenwoordig algemeen over eens. dat 't rivierwater, niet te dicht bij grote steden, uit hygiënisch oog punt, vrij zuiver water bevat. Toch komen dagelijks, zoowel van de steden als van de scheepvaart tamelijk grote hoeveelheden afval producten in het water terecht. Er heeft dus 'n „zelfreiniging" plaats. Deze zelfreiniging is jaren 't onder werp ener nauwgezette studie ge weest, waarbij men tot de conclusie is gekomen, dat de bacteriën hoogst waarschijnlijk elkander vernietigen, terwijl ook de zonnestralen een voorname rol spelen in dit zuiverings proces. Daarnaast staan echter ook nog andere factoren, als bezinking, licht- gehalte (sommige bacteriën de zg. Anderobe, verdragen geen zuurstof) verdunning van 't water etc. Ter illustratie een paar getallen voor 't water van de Seine, bij 't doorstromen van de Franse hoofd stad. Aantal bacteriën per cM3 Bij 't begin van Parijs 159.000 Midden in Parijs 2.855.000 Enige K.M. buiten Parijs 2^2.000 Men ziet dus, dat bij 't begin van Parijs 't bacterie-gehalte vrij laag is, dat 't in midden Parijs enorm gestegen is, terwijl 't 20 K.M, achter Parijs weer ongeveer op 't normale peil is teruggebracht. Er volgt dus uit, dat 't rivierwater ver genoeg van 'n stad vrij zuiver is, in ieder geval voldoende rein om er met 'n gerust hart in te kunnen zwemmen. In of vlak benedenstrooms der steden zal men 't water in hy giënisch opzicht nooit kunnen ver trouwen. Voor meren en grondwater-plassen geldt in 't algemeen 't zelfde als voor de rivieren. Reeds bij de aanvang van dit artikel is opgemerkt, dat men voor ging hoorde hij, hoe ze den kellner wat fruit bestelde. Zijn bloed kookte, doch er was uiterlijk niets bijzonders aan hem te bemerken. Hij kreeg een onaange naam gevoel, toen hij bemerkte, dat zij hem met de oogen volgde, ter wijl hij zijn schreden naar de deur richtte. Hij keek niet om. Er was iets met hem niet in orde en hij wist het zelf. Dit nest met haar glanzend haar en heldere oogen had iets in de kalme rust van zijn regelmatig tevreden bestaan verstoord Hij was een dwaas. Hij stak een sigaar op en schold op zichzelf. Iemand ging dicht langs hem heen waardoor hij opkeek. Het was Ross land. Het leek Alan, alsof er een glimlach om zijn lippen speelde. De man zag er vergenoegd uit. Neemt u mij niet kwalijk. Deze woorden werden op zulk een nonchalante wijze uitgesproken, dat hij even goed had kunnen zeg gen: - Het spijt me, jongen, maar dan had je me maar niet in den weg moeten loopen. Alan groette terug Keok had hem eens in een ondeugende, brutale bui verteld, dat zijn oogen, als hij woe dend was, op die van een blazende kat geleken. En die uitdrukking lag er nu in, terwijl hij Rossland aan keek. De spottende, hoonende glim lach verdween van Rossland's lip pen, toen hij de eetzaal binnentrad. Alan vermoedde, dat dit een hou ding was, die Mary Standish en John Graham's vertegenwoordiger van te voren hadden vastgesteld. Er zaten nog slechts weinige men schen aan tafel en ze hadden het zwemwater niet de eisen van zuiver heid en bacterie-gehalte kan stellen als van drinkwater. Want niettegenstaande de door de natuur zo mooi ingerichte zelfreini ging, blijft toch nog altijd 'n groot aantal bacteriën, zoals de literatuur ons laat zien, over. Zo vond men in de open zweminrichtingen te Rot terdam 12002000 bacteriën per cM3. Deze micro-organismen zijn voor de mens niet schadelijk. Alleen onder bepaalde omstandigheden, zo als bij verkoudheid, wanneer de weerstand van 't menselijk organis me geringer is en bij aanwezigheid van 'n zeer grote hoeveelheid dezer bacteriën, kunnen ze nadelig werken. Daarom ook; „Zorg er voor, zo min mogelijk water in de mond te krij gen." Met opzet heb ik 't noemen van verschillende soorten bacteriën ach terwege gelaten; een duidelijk inzicht is meer waard dan de kennis van ellenlange, nietszeggende, prachtige namen. P. H. VENRAY, 11 Juli 1936. KOSTELOOZE KOEPOKINENTING. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat in een lokaal der scholen aan eenieder, die zich daartoe aanmeldt, gelegenheid zal worden gegeven tot kostelooze inenting en herinentting DORPWoensdag 15 Juli a.s. 2 uur namiddag (Jongensschool). OOSTRUM Donderdag 16 Juli a.s. 4 uur namiddag. OIRLODonderdag 16 Juli a.s. half 5 namiddag. CASTENRAYDonderdag 16 Juli a.s. 5 uur namiddag. VEULENDonderdag 16 Juli a.s. half 6 namiddag. LEUNEN (Jongensschool) Don derdag 16 Juli a.s 6 uur namiddag. YSSELSTEYN Vrijdag 17 Juli a.s. 4 uur namiddag. HEIJDEVrijdag 17 Juli a.s. half 5 namiddag. MERSELOVrijdag 17 Juli a.s. 5 uur namiddag. Belanghebbenden moeten 1. medebrengen het trouwboekje, waarin de te enten personen staan aangeteekend. 2. op denzelfden dag en hetzelfde uur in de week na de inenting, dus voor het Dorp op Woensdag 22 Juli, voor Oostrum, Oirlo, Castenray, Veulen en Leunen op Donderdag 23 Juli a.s. en voor Ysselsieyn, Heijde en Merselo op Vrijdag 24 Juli a. terugkomen in dezelfde school, om het verloop der inenting te laten onderzoeken en daarna te ontvangen het bewijs, dat die inenting met goed gevolg heeft plaats gehad. De aandacht wordt erop gevestigd dat de meest gunstige leeftijd voor de kinderen is voor de inenting van 4 tot 10 maanden. Ouderen kunnen echter ook worden ingeënt. Venray, 6 Juli 1936. Burgemeester en Wethouders vnd O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op de Secretarie ter inzage liggen twee verslagen van de gehouden keurin gen van springstieren op 27 April 1936 te Venray en Sevenum op 4 Mei 1936 te Lottum-Grubben- vorst en Tienray-Meerlo. Venray, 6 Juli 1936. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN. De Ontvanger der Directe Belas tingen enz. te Venray maakt hier door bekend, dat, behalve op de gewone kantooruren, voor het aan vragen en afhalen van kostelooze r ij w i e l m erken te zijnen kantore Stationsweg Nr. 7, zitting zal worden gehoudea den 16, 17, 23 en 24 Juli eu 3 en 4 Augustus e.k. telkens des namiddags van 7 tot 9 uur. Men gelieve ter voorkoming van teleurstelling zooveel mogelijk van deze uren gebruik te maken. Zegt het voort. natuurlijk zoodanig geregeld, dat zij tesamen het ontbijt zouden gebrui ken. Daarom had ze blijkbaar zijn groet zoo koel beantwoord. Haar angst, dat hij de tafel niet zou verlaten voordat Rossland binnen kwam, was hem nu ook duidelijk. Hij stak zijn sigaar opnieuw aan. Ditmaal was hij gelukkiger. Hij was op het punt den lucifer uit te blazen tot het vuur bijna zijn vingers raakte. Mary Standish verscheen in de deur. Hij was buitengewoon verbaasd haar plotseling weer voor zich te zien. Haar oogen schoten vuur en twee roode plekken brandden op haar wangen. Ze merkte hem op en boog bijna onmerkbaar met het hoofd, toen ze hem passeerde. Toen ze uit het gezicht verdwenen was, kon hij niet nalaten een blik naar binnen te werpen. Zooals hij wel verwacht had, zat Rossland in een stoel, naast dien, welken zij zooeven verlaten had, terwijl hij blijkbaar kalm, de spijskaart zat te bestudeeren. Dit was allemaal heel erg interes sant, dacht hij bij zichzelf, voor menschen, die van raadsels hielden. Persoonlijk had hij niet de minste behoefte om die op te lossen en hij schaamde zich eenigszins over de nieuwsgierigheid, die hem er toe gebracht had, naar Rossland te kijken. Maar tegelijkertijd verheugde hij zich over de koele ontvangst, die juffrouw Standish den onaangena- men persoon, die hem zooeven voorbij was gegaan, had bereid. Hij ging aan dek. De zon wierp haar schitterende stralen over de besneeuwde bergtop- VOLKSCONCERT UITGESTELD. Het door de Harmonie Sub Matris Tutela van Oostrum op Zondag 12 Juli a.s. te houden Volksconcert te Castenray wordt tot nader te be palen dag uitgesteld. „ST. CHRISTOFFEL." Niettegenstaande de zware con currentie wist bovengenoemde ver- eeniging, op het j.l. Zondag gehouden Bondsfeest te Brunssum vier prijzen te behalen. Bijzonder fraai was de eerste prijs der aspirantjes in den vierkamp, met een voorsprong van circa 20 punten op nummer twee. Morgen Zondag zal „St. Christoffel" hare medewerking verleenen aan het Ruiterfeest van Generaal v.d. Heijden te Bergen. EINDEXAMEN GYMNASIUM DER E. P. FRANCISCANEN Venray,'4 Juli. 2e Groep. Geëxa mineerd 8 candidaten. Geslaagd voor diploma A de heeren A. v. Mil uit ZoeterwoudeH. v. Tienen uit VlaardingenJ. Timmer mans uit WanssumW. Verberne uit Den HaagM. Verdaasdonk uit Amsterdam P. Wij te uit Haarlem S. Ypma uit Bolsward en voor diplo ma B: C. Beekman uit Sassenheim. Na voortgezet examen slaagden nog van de le groep voor diploma A. de heeren A. Brinkhoff uit Ng- megen en J. Coppens uit Maasbommel Bij de vorige opgave der eerste groep zijn de namen der twee eerste candidaten verkeerd aangegeven. Het waren de heeren J. Bredero uit Utrecht en J. Bröllmann uit Amster dam. Alle candidaten zijn dus geslaagd. VREESELIJK ONGELUK TE VENLO. De onbewaakte overweg heeft op nieuw zijn tol geëischt. In het Ven te Venlo is Zondagmiddag een auto, waarin drie jongelui zaten gegrepen door een passeerenden trein. De ge volgen waren verschrikkelijk. Twee van de jongelui werden gedood, namelijk de 28-jarige J. Geertsen uit Venlo en diens verloofde, de 20-jarige mej. M. Everts, eveneens uit Venlo. OPHEFFING VAN SPOORWEGEN. Naar de Msb. verneemt is thans bepaald, dat de dienst op het baan vak VenloStraelen met ingang van de nieuwe winterdienstregeling (4 October) zal worden gestaakt. DIRECTEUR STOOMZUIVEL- FABRIEK. Door het bestuur der Stoomzuivel- fabriek „St. Lambertus" werd de heer F. ven Rijswijck de vaste aan stelling verleend als directeur van genoemde fabriek te Horst. VEERTIG KILO SUIKER EN.... EEN BROEKSPIJP. 't Smokkelgebied heeft zijn ver rassingen. Niet zelden staan de ambtenaren voor ongedachten buit. Maar wat een kommies te Chaam dezer dagen in handen viel, zal toch nog wel nie dagewesen zijn. De Bossche Crt." vertelt er het volgen de van Een smokkelaar, die per rijwiel een zak suiker vervoerde, had de brutaliteit om hiermede langs de woning van een kommies te Chaam te peddelen. Het toeval wilde dat juist de bewoner buiten kwam en den smokkelaar aanriep halt te hou den. Zooals gewoonlijk werd aan dit bevel geen gevolg gegeven doch de ambtenaar kon den smokkelaar nog juist bij een zijner beenen grijpen. Door rukken en trekken wist de man nog juist op het laatste moment te ontkomen doch met achterlating van 40 K.G. melissuiker, eenheeren- rijwièl en... een geheele broekspijp. Onder hilariteit van het publiek nam de smokkelaar de beenen en koerste het veld in. De inbeslag genomen goederen zijn opgebracht bij den ontvanger der directe belastingen te Strijbeek. Na het zwemmen koestert gij U gaarne even in de zon. Waak echter tegen huidverbranding. Eerst de huid afdrogen en dan goed inwrijven met AMILDA-zonne- bruincrême. Deze beschermt en bruint Uw huid tevens prachtig. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50, 25 ct pen en het leek hem, alsof hij slechts zijn arm had uit te strekken, om die te kunnen aanraken. Het was, alsof „de Nome" zich voortbewoog temidden van een lust oord van bergen. Aan de Oostzijde, dichtbij, lag het vasteland en het Douglas Eiland was zoo nabij, dat hij de menschen van daaraf zou hebben kunnen hooren roepen en recht vooruit, zich als een zilver blauw lint kronkelend, lag het ka naal van Gastineau. De mijnstreken van Tred well en Douglas waren al zichtbaar. Iemand stootte hem aan en hij zag Stampede Smith naast zich staan. Dit is de bezitting van Bill Tredwell, zei hij. De rijkste goud mijnen van Alaska. Ik herinner me nog den tijd, dat hij haast geen paar schoenen voor zichzelf koopen kon. Hij kon alleen maar een paar tweedehandsche bekostigen en moest ze zelf oplappen. Teen was de for tuin hem gunstig. Op de een of andere manier kwam hij in 't bezit van vierhonderd dollar, waarna hij daar ginds eenige claims kocht van een zekeren French Pete. Ze noe men die plaats nu Glory Hole. Op het oogenblik werken daar negen honderd menschen. Kijk eens even, Alan, het is wel de moeite waard. Alan scheen zich echter bitter weinig aan te trekken van de in lichtingen, die Stampedie hem ver telde Wordt vervolgd. Smederij

Peel en Maas | 1936 | | pagina 6