DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS MOOR Radio-Centrale Venray N.-Limb. Paarden- fokdag te Horst. Ons weekpraatje. Krakelingen. Gemengde Berichten Markten Vulpenhouder Vulpotlood en Zaterdag 20 Juni 1936 Zeven en vijftigste Jaargang No 25 Wie 't levensrad, voor zoovelen vaak een rad van avontuur, een kv a rteeuw kon terugdraaien, hrj zou zien in dit fokdistrict, aan de rand van de Peel, dat daar huisde een sterk boerengeslacht, niet verwend op maatschappelijk cultureel en economisch gebied, maar dat onder intellectueele leiding van een jovialen Haffmans en een nobelen Poels, door soberheid en werklust, volgzaamheid en godsdienstzin zich eenmaal zou doen gelden en dat zelfde volk van weleer, staat er thans vrij, fier en bewust van zijn kunnen, als een sieraad van zijn stand, van maat schappij en kerk. Vóór 25 jaren nog leek en beginne ling in de paardenfokkerij, behoeft het thans de eereplaats niet meer af te staan aan anderen centra's in ons gewest. Merrieveulens geb. in '36. Van deze categorie zag ik slechts 't kopveulen, dat dan ook celleerde op een heel bijzondere wijze en dat zal niemand verwonderen, want Son ja van Tonen stamt van weerszijden uit den hoogsten adel. Bertha van Lembecq zoo is de naam van de moeder heeft eene dochter, om trotsch op te zijnro bust, gespierd, edel, soliedeen schattig ding. Merrieveulens geb. '35. Matige categorie met een best kopveulen is de tot heden ongeslagen Janny de Helpeney van J. v. Wanroy te Broekhuizenvorst, typisch, best gebeend, evenredig gebouwd veulen. De tweede plaats werd ingenomen door Lea van Hulst van Wed. J. van Rijswijk te Swolgen, grof gebeend robust veulen, echter van minder gehalte als haar voorgangster. Domptesse van de Smakt van J. v. d. Winkel kwam als derde en maakte een goede indruk. Zij, die nog volgden, maakten mede deze categorie, tot een zeer behoorlijke klasse. Oudere merries, grocte maat. De welbekende Dora van de Hees van Jacq. Vullings plaatste zich ge makkelijk aan de kop, zware soliede merrie, die zich best bewaart. Als tweede stond Mechteld van E. Kallen, een typisch elegante ver schijning. Paula van Wed. Peters, Blerick, is een rasechte gave merrie, zoo zuiver geproportionneerd. Elly van H. Strijbosch, Castenray is een forsch gebeend paard. De „Witte van Wanssum" n.l. Bertha van W. Hendrikx stond bij de jury niet meer zóó hoog aange schreven als in 't verleden en stond maar amper in de rij. 't Was 'n beste categorie in welke meening ik niet weinig werd versterkt toen ik de goede Lies van A. Breuren uit Venlo als no. 16 als helckensluit- ster zag fungeeren. Néén, zij was niet de slechtste. Oudere merries, kleine maat. Een goede categorie met twee volkomen evenwaardige koppaarden. Fée van A. Poels wint 't in kwaliteit van beenwerk van Bertha van Gebr. Bartels, maar moet voor deze laatste toch de vlag strijken wat adeldom, type en massa betreft, 't Zijn beide interessante graag geziene merries. Liza van Fr. Hendrikx, Wanssum stond welverdiend op de derde plaats; de jury wist diens beste kwaliteiten naar waarde te waardeerenzóó zie ik ze gaarne, al is 't ook in werk- tenue. Ik zag er o.a. nog Brunette de Robert van P. Claassen te Swolgen. Ziet, dat was en is nog een beste merrie, al mist zij door haar leeftijd die bekoring van weleerzij bezit nog steeds 't forsche en gave been- werk van haren vader Robert n de Cognobeauin 't verwekken van paarden met zoo'n schitterende achterbeenen werd deze nog nimmer overtroffen. Hengstenveulens geb. in '36. Twee veulens met toekomst ston den aan den kop, die beide werden begiftigd met den eersten prijs, waren Dompteur van E. Kallen en Republicain van Fr. Hendrikx uit Wanssum. Ik weet niet welke van beide eenmaal zal triomfeeren, maar ik meen wel te weten, dat thans Domp teur de beste was. Immers, Dompteur is solied, gaat typisch en bekoort door zijn eddel voorkomen, iets wat men niet mag onderschatten. Ook de zoon van de goede zwarte Liza bezat veel goeds en imponeerde stellig, maar stand van beenwerk zou ik iets frisscher wenschen. Daarbij leek mij achterstel iets beknopt, 't goede bloed doet echter hopen. Nog waren er bij, die we nog niet als verloren' beschouwen, maar de examinatoren zijn zoo streng en dat is maar goed ook. Driejarige hengsten. Herseur van Groede van J. Joosten, Helden, verwierf zonder concurrentie den len prijs met lof der jury. Ja, 't was een beste, 'n edele zoon, van een edel vader, toen hij in handen kwam van den huidigen eigenaar maar werkelijk aan de meest stoute verwachtingen beantwoordde hij voor 100 pet.; zoo'n formidabele afmetin gen, zoo'n elegantie, zoo'n gespierd beenwerk vereenigt tot een zoo zuiver harmonieus geheel ziet men maar zeldenhij imponeerde reeds als een echte vader. Oudere hengsten, gr. maat. Twee concurrenten dongen naar de eereplaats, 't Waren Dompteur Delcourt en Jan van Broek. In beste conditie en vol ornaat werden beide niet voorgebracht. Dompteur won 't pleit en dat was te voorzien, 't Is niet te verdedigen, dezen Brusselschen triomfator door 't slijk te halen én als concours-én als vaderpaard, dat kan trouwens slechts 't werk zijn van een leek. Ondanks zijn minder goed in con ditie zijn, is en blijft Dompteur be koren en boeien door zijn waarlijk forsch geraamte, type en edelen bouwén hier én in 't land zijner geboorte, kan men over de fok- prestatie tevreden zijn. Jan van Broek is ook niet meer zoo frisch en toch valt steeds op zijn vaderlijk voorkomen en dit vooral door zijn spieren en enormen schou der. Oudere hengsten, kl. maat. Drie mededingers, Avenirde Forest, diens neef Republicain de Salmonsart Peer van Berkenhof, drie heng sten met waarlijk vele kwaliteiten. Reputatie, macht en gespierdheid zullen wel den doorslag gegeven hebben bij de uitverkiezing van Avenir de Forest. Republicain kwam tweede, eene plaats, welke geen enkel onbevoor oordeelde hem zal misgunnenin perfecte conditie voorgebracht is Republicain eea zeer typisch, edele verschijning. Ja, hij is nobeler van uitdrukking dan zijn illustere voor- ■angers. En Peer Peer heeft nog al eens vaak met hindernissen te kampen, die 't hem onmogelijk maken op de meest voordeelige manier voor den dag te komen. Maar Peer was eD is toch steeds een aparte verschijning, welke den meest verwende nog im poneert door zijn zoo volmaakt ge- proportineerd voorname corpus. Hengsten met afstammelingen van twee jaar en ouder. Onbetwist kwam Bruno de Controde hier aan den kop met zevensoliede, typische merriesals extra merrie- kweeker heeft Bruno een erkende reputatie. Hengsten met afstammelingen van hoogstens één jaar. Dompteur verwierf den len prijs met een collectie aardige producten. Merries met zogende veulens. Waarom deze categorie excisteert, is mij niet recht duidelijk, individueel heeft een merrie reeds meegedongen en 't veulen eveneens. De opzet van deze categorie was steed?, dat door de gewoonlijk minder gunstige con ditie der zogende merries, zij niet behoefden te concureerenmet merries van nature in schitterende conditie zoo hoort 't m.i. ook. 't Dubbel mededingen van een zogende merrie is m.i. niet te verdedigen. t Was een aardige prestatie van stal Oyen, die 14 premies wegkaapte. Déze fokdag gaf een zuiver beeld van wat onverzwakt optimisme en uithoudingsvermogen kunnen berei ken. De vooruitzichten zijn schitterend, daarvoor blijven borg de waardevolle hengsten, die dezen fokdag sierden. Neer, Juni '36. M. BOONEN-de Wit. WORDT DE TWEEDE KAMER NOG DIT JAAR ONTBONDEN DE HEER SCHOUTEN DEELDE HET MEE, HETGEEN EIGEN AARDIG WORDT GEVONDEN. 't Is niet bepaald mijn gewoonte om in deze rubriek een ernstig onderwerp aan de orde te stellen, maar de verrassende mededeeling van het a.-r. Kamerlid Schouten over een a.s. Kamerontbinding is zóózeer het actueele feit van den dag, dat ik me moeilijk aan een beschouwing inzake die mededeeling kan onttrek ken. De zaak zit zóótoen Vrijdag van de vorige week in het Dr. Kuyper- huis te 's Hage de vergadering werd gehouden van gedeputeerden der kieskringcentrales van de A.-R. partij, heeft de Voorzitter van het Centraal Comité, het Kamerlid Schouten, bij den aanvang medegedeeld, dat al datgene van de agenda zou worden afgevoerd, dat niet rechtstreeks in verband stond met de a.s. Kamer verkiezingen, welke, naar spreker mededeelde, ongetwijfeld vervroegd zouden worden gehouden. Hij deelde als het voornemen van de regeering mede, de partieele wijziging van de Grondwet op een zoodanig tijdstip aan de orde te stellen, dat einde 1936 of begin 1937 de Kamer zal worden ontbonden, terwijl de nieuwe ver kiezingen dan reeds in Februari of Maart 1937 zullen plaats vinden. En onmiidellijk na deze mededeeling is de vergadering begonnen met de voorbereidende verkiezingsactie, het noemen van candidaten enz. Deze gang van zaken is slechts bij toeval bekend geworden, het was de N.R.C., welke een uitvoerig verslag van de besloten vergadering wist te geven. Van allen kant blijkt men nu in z'n politieke wiek te zijn geschoten. Inderdaad doet het vreemd aan, dat voorzitter van een politieke kiezers organisatie in staat wordt gesteld, althans in staat blgkt te zijn, om uit een belangrijk regeeringsvoor- nemen voordeel te trekken ten be hoeve van zijn partij. „De bedoeling moet zijn geweest aldu3 het orgaan van een andere partij dat voorshands alleen de A.-R. partij hierover ingelicht zou zijn. Deze zou, bij de voorbereiding der verkiezingen, aldus een voor sprong gehad hebben op de andere politieke partijen. Ik geloof niet, dat ten deze aan eenig opzet mag worden gedacht. Colijn zal zijn politieke voornemens nu en dan met menschen uit zijn omgeving bespreken en waar de beer Schouten een persoonlijke- alsmede een partij vriend van hem is, kan hij toevallig op de hoogte zijn geraakt van dingen, die dnders met het verschil van hoogtens een paar dagen tóch publiek zouden zijn gewor den. Het gebeurde moge de regeering i haar vrienden echter een aan sporing zijn om met dergelijke zaken de grootste voorzichtigheid te be trachten, want zelfs de schijn dient angstvallig te worden vermeden, dat een minister, die uit den aard der zaak als zoodanig boven de partijen behoort te staan, zijn kwaliteiten van bewindvoerder en partij-dienaar niet uit elkaar weet te houden. De Commissie tot voorbereiding van de partieele Grondwetsherziening heeft het noodig gevonden, dat .schending van geheimen" motief zou worden voor opheffing van de parlementaire immuniteit. We gelooven aan de doeltreffend heid van zulken maatregel ook zónder dat de regeering of de minis ter-president de noodzaak er van op een eenigszins opzienbarende wijze beklemtoont. Intusschen, het schijnt dus zeer goed mogelijk, dat we in plaats van een zomer- een voorjaarsverkiezing voor de Tweede Kamer tegemoet n, juist als ruim drie faar ge leden, toen Colijn de gewone perio dieke verkiezing eveneens door Kamerontbinding met eenige maan den vervroegde. Het zal alle partijen wakker schudden en de politieke hartstochten nog vóór den a.s. winter doen uit laaien. Waarom Colijn op een vervroegd einde van de huidige zittingsperiode aanstuurt Hij moet het eindelijk voelen en zulks wordt in bladen van allerlei richting geconstateerd, dat zijn crisispolitiek, zoo er al van een historisch falen niet kan worden gesproken, in elk geval niet de in stemming draagt van de meerderheid van het volk en van deszelfs ver tegenwoordigers in de Staten-Gene- raal. De autoriteit der regeering kan geen nieuwe nederlaag meer ver dragen en evenmin is het denkbaar, dat uit de huidige Kamer een niéuw landsbestuur kan worden gewekt, dat, met de nog zoo kortstondige rest van de zittingsperiode voor oogen, een crisisbeleid op geheel anderen grondslag durft aanvangen. Daarom zal Colgn streven naar beëindiging van zijn bestuursperiode hij zal die willen afsluiten met een daad, welke het makkelijker maakt aan een nieuw bestuur om „sterk" te zijn en tevens ipso facto- tot een vervroegde ontbinding leidt van de Kamer, zonder dat deze door een parlementaire meerderheid wordt afgedwongen. We bedoelenGrond wetsherziening. Dat het tijd werd, dat Colijn zulk einde van zijn bestuur zoekt, bewijst het feit, dat de oppositie tegen zijn beleid ook tot diep in Anti-Revolu- tionnaire kringen is doorgedrongen. Zelfs zgn vriend Schouten onthoudt hem geen ernstige critiek. In het verslag van de in den aanhef van dit artikel bedoelde vergadering van gedeputeerden der A.-R. kieskring centrales lezen we o.m. Bij de bespreking van het ver kiezingsprogram werd, vooral door de gedeputeerden uit de landbouwen de provincies en speciaal uit Zeeland en Friesland ernstige critiek ge oefend op het crisisbeleid der regee ring. Vooral over de agrarische maatregelen bleek groot verschil van meening te bestaan. Ook de heer Schouten gaf te kennen, dat slechts weinig crisismaatregelen zijn volle instemming hadden. VLEESCHGEBREK IN HET RIJNLAND. We lezen in de Msb.: Als er ooit ergens schrik onder de menschen zit, zich te verpraten, dan is dit momenteel wel het geval in het Grosse Vaderland aan gene zijde van onze Oostgrens. Een enkel onvoorzichtig woord doet vanzelf de deuren van het concentratiekamp voor den loslippige opengaan en het is daarom dan ook geen wonder, dat er zoo ontstellend weinig bekend is over de toestanden, welke momen teel in Duitschland heerschen, Was er onlangs in het Rijn- en Roerbekken vooral een nijpend tekort i boter en eieren, thans kampen de groote steden ernstig met moei lijkheden in de vleeschvoorziening. In de afgeloopen week werden voor heel Düsseldorf slechts acht koe beesten geslacht, terwijl een stad als Crefeld zich in dezelfde zich in die zelfde week met een enkele koe moest behelpen. In nagenoeg alle hotels, zoowel in Düsseldorf als in Crefeld zijn talrijke vleeschspijzen van de kaart geschrapt. Maar desondanks gaat het den Duit- scher „vorzüglich". Wie zou er dur ven mopperen Kleine Miesmacherei De bevolking in het Rijnland eet geen vleesch, terwille van de kanon nen, die aangeschaft moeten worden en stilt haar honger voorloopig door het zingen van 't nieuwe lied„1st die Olympiade mal vorbei, machen wir uns von Juden frei". Hoe men de Joden behandelt, ook wanneer het buitenlanders zgn, moge blijken uit het volgende staaltje, dat zich vorigé week Zondag aan de NederlandschDuitsche grens te Kaldenkirchen afspeelde. Twee Jood- sche dames uit Amsterdam, die ge durende de Pinksterweek een bezoek hadden gebracht aan haar moeder te Crefeld, werden aan de grens door de douanebeambten aangehou den met de opmerking „Sie haben Devisen bei slch". Gelijktijdig trok de beambte zijn dienstrevolver en dit wapen op de beide dames rich tende, dwong hij haar aldus voor hem uit te loopen, naar het onge veer 500 meter verder liggende ge> bouw, waar 'n visiteuse vertoeft, die de Nederlandsche dames aan een lijfsvisitatie onderwierp. Het recht tot onderzoek kan men de Duitsche douane geenszins ont zeggen, doch dat er zonder eenige aanleiding met revolvers gedreigd moet worden en dat men gewillige buitenlanders op een dergelijke wijze als boeven over de straat drijft, is, op zijn minst, ergerlijk. Een vroolijk gezelschap Nederland sche koorzangers, dat een Rijnuit stapje maakte en dat zich den blonden Rijnschen wijn goed had laten smaken, keerde gedecimeerd naar het vaderland terug. Twee leden van het gezelschap werden „verhaftet", omdat zij in een ietwat „angeheiterte" stemming het Deutsch land-lied hadden verminkt dogti de woorden „Deutschland, Deutscfmnd über alles" te wijzigen in „Deutsch- lanp Deutschland hat den Dalles". MAASHEES. Bugunstigd door prachtig weer was het bezoek aan de kermis buitengewoon groot. Alles is goed verloopen. Alleen Maandag had een kleine vechtpartij plaats tusschen de families v. E. en P. D. Beide partijen liepen verwondingen op. De politie maakte hier spoedig een einde aan. Zondagavond concerteerde de fan fare van Holthees en niet de fanfare vanOverloon, dit was een misverstand van onze correspondent. GE Y STEREN. Donderdag (H. Sacramentsdag) had alhier het jaar lij ksch Koningschieten plaats van het St. Willebrordusgilde.. Met het 130ste schot mocht het den heer H. Vennekens gelukken den vogel naar beneden te halen en hiermede het Koningschap voor een jaar op zijn naam te krijgen. VIERLINGSBEEK. Maandag morgen zeer vroeg werd door den Kommies v. Barneveld alhier, een auto gesignaleerd dien vermoedelijk smokkelwaar bevatte. De Kommies gaf den bestuurder een teeken om te stoppen, doch deze gaf hieraan geen gevolg. Hierop schoot genoemde Kommies de banden stuk. Inmiddels was assistentie uit Bergen komen opdagen en begon een achtervolging. Aangezien men den auto uit het oog had verloren, werd eerst in de richting Boxmeer gezocht, doch al spoedig bleek, dat zij die richting niet waren ingeslagen. Toen vond men een spoor in de richting Overloon. En nabij de Haag- sche Hoeve vondt men de auto langs den weg met een 8-tal kruiken jenever, tesamen 200 liter. De inzittenden waren verdwenen. Auto en jenever werden in beslag genomen. BENZINE-INVOERRECHT VERHOOGD. In Staatsblad no. 400, gedateerd 16 Juni, is afgekondigd de wet van 5 Juni 1936, krachtens welke, ter financiering van den versnelden bruggenbouw het bijzonder invoer recht op benzine wordt verhoogd van f 8 op f 8.60. In aansluiting hiermede is met ingang van 17 Juni, wegens de afkondiging van de wet, de benzine prijs met een halven cent per liter verhoogd. BIOSCOOPTHEATER MET FOYER IN VLAMMEN OPGEGAAN. In den nacht van Dinsdag op Woensdag werd brand ontdekt in het bioscoop-theater „Scala" te Medem- blik. Onmiddelijk werd de brandweer gewaarschuwd, die hoewel zij vrij spoedig met een motorspuit ter plaatse verscheen, direct voor een haast onbegonnen taak kwam te staan, daar het vuur, doordat in het theater zeer veel houtwerk was, zich reeds met zulk een snelheid had uit gebreid, dat aan blusschen niet meer te denken viel. BRAND MET TRAGISCH GEVOLG. Woensdagnacht werd brand ontdekt in drukkerij „Patria" te Amersfoort. De drukkerij, waarin zich zeer veel kostbare machines bevonden, heeft men dank zij doortastend optreden kunnen behouden. De zetterij, de kel der en twee kantoorlokalen, waar heen zich het vuur eveneens een weg gebaand had, werden echter een prooi der vlammen. Hoewel niet door den brand zelf, valt toch nog een slachtoffer te be treuren. Een zieke dame, n.l. die in een perceel in de nabijheid van de brandende drukkerij woonde over leed doordat zij door de sirenes van de brandweerauto's geschrokken was, aan hartverlamming. DE RUPSENPLAAG. Konden wij onlangs berichten, al dus schrijft men uit Meierij, dat in de boomgaarden dezer streek de ge vreesde rups van den bastaardsatijn- vlinder dit jaar weinig of niet voor komt, in vele boomgaarden heeft men daarentegen wel last van een andere rupssoort, namelijk de ringelrups. Vooral in de appelboomen komen de laatste dagen talrijke nesten tot ont wikkeling. Sommige boomen zijn der mate dicht bezet met de nesten, dat zij gedeeltelijk worden kaalgevreten door het schadelijk gedierte. ZELDZAAMHEID. Als een zeldzaamheid dient ver meld dat de laatste dagen te Hegen eenige reegeiten hier zijn waarge nomen. Deze dieren kwamen hier de laatste jaren niet meer voor. DERDE PROGRAMMA PROGRAMMA 20 tot en met 27 Juni. Wijzigingen worden per microfoon bekend gemaakt. Zondag BRUSSEL (Vlaams) 8,Gesproken dagblad Gymnastiek 8.20 Tijdsein.Postduivenberichteu Gramofoon Gesproken dagblad Gramofoon PARIJS Radio-Paris 11.20 Kamerork. vd. Conc. Pasdeloup BRUSSEL Vlaams 12.50 Het salonorkest olv. W. Feron I.20 Gespr. dagblad. Kleinorkest LUXEMBURG Gevarieerd concert KEULEN Omroepkl.ork. olv. Leo Eysoldt DROITWICH Reginald King's orkest LUXEMBURG Gramofoonplaten STUTTGART Wie es auch gefallt. Gev. concert TOULOUSE 10.20 Opperettemuziek II.00 Dansmuziek 8.45 9.25 2.20 5.50 7.25 5.15 5.30 Maandag BRUSSEI. (Vlaams) Gespr. Dagblad. Gymnastiek 1.20 Tgdsein. Berichten Gramofoon LUXEMBURG 9.20 Gramofoon KEULEN 10.05 Tijdsein. Nieuws. Waterst.ber. DEUTSCHLANDSENDER. 10.20 Emmi Goedels Kinderkoor LONDEN Regional 10.50 Orgelconcert reg. Porter-Brown KEULEN 12,20 Orkest vd. D. M. olv. J. Oebel BRUSSEL (Vlaams) 1.20 Gespr. dagblad, Omroeporkest van Paul Doubliez HAMBURG 2.20 Vrolijk concert REGIONAL Programma 3.05 BBC Northern Ireland orkest DEUTSCHLANDSENDER. 4.20 Omroepam.ork. olv. Dorbrindt BRUSSEL (Fransch) 5.20 Dansmuziek LUXEMBURG 6.20 Gev. concert 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten REGIONAL PROGRAMMA 8.00 BBC-orkest olv Henri Hall STUTTGART 8.30 Bonte avond ROME 10.20 Gev. concert BRESLAU 10.50 De Silezische orkestvereeniging Dinsdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Gesproken dagblad. Gramofoon 8.20 Tgdsein, berichten, gramofoon LUXEMBURG 9.20 Gramofoon KEULEN 10,05 Tijds. Nieuws en waterstandber 10.20 Hura das Hanneschen ist da DEUTSCHLANDZENDER 10.50 lm Kindergarten PARIJS (Radio Paris) 11 20 Kamerork. vd. conc. Pasdeloup BRUSSEL Vlaamsch 12.20 Gramofoon I.20 Gespr. dagbl Daarna Gramof. REGIONAL PROGRAMMA 2,20 Birmingh. Theater Royal Orchestra o .l.v. S. Gorden DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Em. Rambours orkest DROITWICH 5.10 John Reynders Orkest LUXEMBURG 6.20 Gramofoon 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten. KEULEN 8.Momentopnamen 8.30 Gev. programma TOULOUSE 10.20 Jodelmuzielc 10.35 Militaire marschen 11.Dansmuziek. Woensdag BRUSSEL (Vlaams) 8.Berichten, gymnastiek 8.20 Tijdsein, gespr. dagbl. Gramof. LUXEMBURG 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 10.Turnles voor de vrouw 10.50 lm Kindergarten RADIO PARIS II.20 Kamerorchest Pasdeloup KEULEN 12.20 Blaasorkest BRUSSEL (Vlaams) 1.20 Gesproken dagblad. Duiven- sportber. Het Salonorkest REGIONAL PROGRAMMA REGION AL-Programma 11,05 BBC Schotse Orkest PARIJS Radio-Paris 11.20 Omroeporkest M. Labey BRUSSEL Vlaams 12.50 Weerbericht. Omroep orkest 1.20 Gesproken dagblad I.50 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 2.20 Gevarieerd concert REGIONAL PROGRAMMA. 3.20 Band H.M. Royal Air Force DEUTSCHLANDSENDER 4.20 Omroep Amusements Orkest o.l.v. O. Dorbrindt BRUSSEL Vlaams 5.15 Diverse berichten 5.20 Omroeporkest 6.05 Kinderuurtje 7.00—8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonmuzielc. REGIONAL Programma 8.BBC Théater orkest 9.20 Piano-duetten 9.50 BBC Militair Orkest TOULOUSE 10.30 Dansmuziek II.15 Berichten Orkestconcert 11.35 Argentynsche dansmuziek Vrijdag BRUSSEL (Vlaams) 8.00 Berichten. Gymnastiek 8.20 Tgdsein. Gespr. dagbl. Gramof. LUXEMBURG. 9.20 Gramofoon KEULEN 10.05 Tijdsein. Nieuwsberichten 10 20 Report. Goldenberg-Kraftwerk DEUTSCHLANDSENDER 11.10 Turnles v.d. kleintjes RADIO PARIS 11.20 Orkest olv J. Morel REGIONAL PROGRAMMA 11.50 Rutl. Square en New Vict.orkest BRUSSEL (Vlaams) 12.50 Weerber. Salonork. 1, W. Feron. I.20 Gespr. dagbl. Daarna Gramof. DEUTSCHLANDSENDER Gevarieerd, concert KALUNDBORG Omroeporkest olv E. Tuxen DEUTSCHLANDSENDER Omroepam.ork. olv. Dorbrindt KEULEN West-Duitsche kamerorkest EIGEN UITZENDING Gramofoonmuiek DROITWICH Orchestre Raym. Georg Walter BERLIJN Cabaret-prog, m.t.v. H. Witt TOULOUSE 10.20 Maurice St. Paul (accordeon) 10.50 Militaire marschen, II.00 Weensche muziek BOEDAPEST 11.10 Boedapester concertork. Rajter 2.20 3.40 4.30 6.20 7—8 8 00 9.05 Zaterdag i 3.00 3.20 9.20 BRUSSEL Vlaams Gesproken dagbl. Gymnastiek Tgdsein. Berichten. Gramofoon LUXEMBURG Gramof oonmuziek DEUTSCHLANDSENDER 10.00 Turnles voor de vrouw 10.20 „Der Turkenloise" 10.50 „lm Kindergarten" REGIONAL PROGRAMMA 11.20 Regionald Dixon speelt voor U 11 50 Gramofoon KEULEN 12.20 Orkest door de leden van het Nationaal-theater te Mannheim BRUSSEL Vlaams I.20 Gesproken dagblad Omroeporkest olv. Paul Gason DEUTSCHLANDSENDER Gevarieerd concert LUXEMBURG Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 5.20 Gramofoon 6.20 Ka te Kü hl zingt volksliederen 7.-8. EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten DROTWICH. 8.05 Schotse dansmuziek HAMBURG 8.30 Gevarieerd programma BOEDAPEST 10.20 Boedapester conc. olv. V. Komor II.20 Zigeunerkapel olv. Bela Farkas BBC. Northern Ireland orkest DEUTSCHLANDSENDER Omroep amusementsorkest o.l.v. Otto Dorbrindt DROITWICH Het John Mac Arthur orkest LUXEMBURG Gramofoonmuziek —8.00 EIGEN UITZENDING Gramofoonplaten REGIONAL PROGRAMMA All Collins dansorlcest BBC Militair orkest LEIPZIG Grieksche volksmuziek Mandoline orkest LUXEMBURG 9.50 Bonte Cabaretavond KEULEN. 10.50 Populaire en dansmuziek Donderdag BRUSSEL Vlaams 8.00 Gesproken dagbl. Gymnastiek. 8.20 Tijdsein. Berichten. Gramofoon LUXEMBURG. 9.20 Gramofoon DEUTSCHLANDSENDER 10.Kindergymnastiek 10.20 Volksliederen 2.20 6.20 7.00 8.— 8.20 9.95 2.20 3.20 VENRAY Dinsdag 30 Juni HORST Maandag 6 Juli WYCHEN Dinsdag 30 Juni 9» met osmium-punten is een klasse op zichzelf Fraaie modellen, en prijzen die aan de tegenwoordige tijd zijn aangepast. in diverse soorten. Firma van den Munckliol

Peel en Maas | 1936 | | pagina 10