Aspirin Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Wat cijfers zeggen. Buitenland. Binnenland. V oorjaars-Collectie Provinciaal Nieuws Zaterdag 22 Februari 1936 Zeven en vijftigste Jaargang No 8 Onze Karnemelk en Karnemelkspap een heerlijk en voortref felijk voedsel voor jong en oud. Coöp. Zuivelfabriek „VENRAY" PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS1 tot 8 regels 60 ct. per regel 71/2 ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct. Buiten Venray p. kwartaal 75 ct. Afz. nummers 5 cent. Voor het pasteuriseeren, het koelen, de betrachte hygiene enz. betaalt U bij afname van onze producten niets. Coöp. Zuivelfabriek «VENRAY" DE GEMIDDELDE INKO MENS ZIJN GEDAALD. MAAR OOK DE KOOP KRACHT HET AANTAL BEZITTERS GROEIT, EN HET TOTAAL VERMOGEN STEEG. IEDER ONTWER- PE ZIJN PLAN VAN DEN ARBEID. Uit cijfers, zoo zegt men wel eens, is élles te bewijzen, tot de meest tegenstrijdige dingen zelf. In zeke ren zin en tot op bepaalde hoogte is dat inderdaad juist; de Franschen hebben zelfs een typische spreekwijze om te kennen te geven, dat de levering van het „bewijs" uit de statistiek, niets anders is dan de kunst van cijfers te groepeeren. Deze week werden door het Cen traal Bureau voor Statistiek cijfers gepubliceerd van de Rijksinkomsten belasting en van de Vermogens belasting. De conclusies welke de redacties der verschillende dagbladen er uit hebben betrokken, werden vervat in vette en minder-vette, maar in elk geval zeer sprekende „koppen" boven de gepubliceerde uittreksels, koppen, welke ten volle in staat waren om den crisisburger het lood in de schoenen te laten zakken. „Schrikbarende daling van het inkomen!" zoo lazen we. „Dertien honderd millioen omlaag„Wat vier crisisjaren aan achteruitgang brachten Een objectieve beschouwing van de cijfers heeft ons doen bekomen van den schrik, welke de koppen suggesties ook ons om het hart hebben doen slaan. De resultaten van dien objectieven kijk willen we onzen lezers niet onthouden. Natuurlijk, ook ons hebben de cijfers van het Bureau voor Stati stiek bevestigd, dat we een tijd door maken van economischen teruggang, een slechten tijd dus- Maar we moeten er ons voor hoeden om alleen te staren naar de donkerste kanten en aldus ons ge moed te wiegen op den golfslag van het hedendaagsche pessimisme. We gelooven niet, dat de methode-Coué veel gunstige uitwerking kan hebben op de ziekten en kwalen van onze maatschappij, maar pessimisme ver moordt tenslotte ons laatste restje geloof en vertrouwen, dus ook onze energie. De crisis heeft onzaglijk veel slachtoffers gemaakt, denken we b.v. alleen maar eens aan het half millioen werkloozen, dat we hebben. De nood vaak de ellende van deze groep burgers staat dus vast. Vast staat ook, dat de werkenden en speciaal de bedrijf s voerenden menige crisisveer hebben moeten laten, evenals de ambtenaren enz. Niemand behoeft straks per inge zonden stuk met cijfers te komen aantoonen, hoe erg het in zijn geval wel is. Wij gelooven hem bij voor baat. We beweren echter, dat het crisis- gelamenteer van degenen, die uit arbeid of kapitaal eigen inkomsten hebben, in het algemeen gesproken „tijdspraat" is. Men vindt het nu eenmaal gepast om mee te huilen met de hongerige wolven in het bosch, om slechts in de meest stille afzondering zich zeiven gelukkig te prijzen, dat men het... eigenlijk nog zoo slecht niet heeft. Het aantal aangeslagenen in 1921 1922, dus in de jaren van de hoog conjunctuur, bedroeg in ronde cijfers 1.638.000 en in de crisis jaren 1934/1935 toch altijd nog 1.445.000. Als men nagaat, dat in het ge noemde tijdsverschil een half millioen arbeiders werkloos werden, dan be hoort men toch al toe te geven, dat het den overigen Nederlanders toch blijkbaar nog niet zoc héél slecht is gegaan. Zeker, de inkomens daalden, daal den zelfs aanmerkelijk. Omtrent de gemiddelde daling licht ons het Centraal Bureau voor Statistiek al weer precies in. Gerekend over alle aangeslagenen bedroeg het gemiddelde inkomen ln 1921/1922; f 2.619 en in de jaren 1934 1935 f 2.165. Nu hebben we, dit artikel sehrij- vende, niet de beschikking over de cgfers van het verloop van het in dexcijfer, maar we vragen al den genen, die in de jaren 1921/1922 een leeftijd hadden, welke interesse voor huishoudelijke budget-zaken insluit, om nu eens met de hand op het hart de vraag te beantwoorden, welk inkomen de meeste koopkracht vertegenwoordigde: f 2105 in 1934- 1935 of f '2619 in 1921-1922 Als het antwoord op die vraag ten gunste van het lagere inkomen moet luiden, zooals we dat zelf ten stelligste meenen dan is daar mee gezegd, dat de economische positie van de heden nog belastbaar inkomen genietende burgers in het algemeen gesproken niet slechter is dan in de jaren van hoogconjunctuur, welke op den we reldoorlog volgden. Men kan tenslotte wel goochelen met cijfers, maar als men cijfers eerlijk behandelt, dan liegen ze niet. In het geweeklaag van talloozen zit veel bewuste, maar meer nog onbewuste onwaarachtigheid. Deze komt voort uit zucht tot napraten, ook uit zucht om eigen positie te beschermen en uit vrees tevens, dat de tijd nog slechter zal worden en men zal worden gevoegd bij het leger der totale slachtoffers. Die vrees doet.,., potten, d-w.z. appeltjes bewaren voor den dorst. Die vrees doet dus ook: de hoogst noodige middelen aan de circulatie onttrokken houden. Wa'ardoor de crisis verergert, al thans géén, of slechts traag een keer neemt. Dat er straf wordt gepot, bewij zen de eveneens deze week ge publiceerde cijfers omtrent de vermogensbelasting. Natuurlijk is het gevolg van de crisis voor al geweest, dat de groot ste vermogens, evenals de grootste inkomens, aanmerkelijk daalden. Direct na den oorlog b.v. telde ons land 1362 millionnairs en thans nog maar 649. Maar het aantal kleine bezitters d.z. degenen, die sparen uit inkomen groeide geweldig. In 19211922, dus in de jaren van hoogconjunctuur, waren 159.000 Ne derlanders in de vermogensbelasting aangeslagen en in 1934-1935 niet minder dan 182.000, d.i. 23000 men- schen méér. In de eerste crisisjaren zien we even een deuk in de cijfers, maar terwijl in 1933/34 het aantal betalers van vermogensbelasting 176.000 be droeg, was dat in net volgende, z.g. veel ergere crisisjaar met 6000 ge groeid In datzelfde jaar was het totaal vermogen met 129 millioen toege nomen We willen met deze cijfers niet demonstreeren, dat het de maat schappij op het oogenblik goed gaat geenszins Want de lasten, welke op de inkomens worden gelegd en welke voor een belangrijk deel moe ten dienen om de honderduizenden te onderhouden, die in de laatste jaren van hun bestaansmogelijkheid werden beroofd, zijn zwaar. We moeten echter niet doen, alsof het ons die nog in het productie proces zijn opgenomen of uit anderen hoofde inkomen genieten zoo vreeselijk slecht gaat. Het tegendeel blijkt nogmaals in het algemeen gesproken waar. Als we het geld, waarover we be schikken maar goed wilden besteden dan zou het er in ons land beter voor komen te staan. Een van overheidswege geforceerd doorgevoerd Plan van den Arbeid doet misschien tienduizenden in schrik de hand nog vaster op de portemonnaie leggen en versterkt wellicht de zucht om alleen nog het eigen heil verder te betrachten, maar als ieder uit eigen beweging zooveel arbeid zou scheppen, als zijn middelen hem toelaten, dan was de crisis spoedig voor een groot deel bezworen. Md. ROOD IN SPANJE TROEF. ,Heil Moskou", dat was de kreet, waarmede de socialisten de over winning aan de stembus in Spanje gevierd hebben, een kreet, die op klonk bij de straattooneelen en de woelingen, welke na het bekend worden van de groote Marxistische overwinning bij de verkiezingen los barstten. Bij dezen loop van zaken worden we herinnerd aan het woord van den verbannen Russischen volkscom missaris Trotsky, die.jaren geleden verklaarde, dat Spanje het tweede land van Europa zou zijn, waar de communistische heilstaat zou wor den uitgeroepen. Aan die vertooning is indertijd niet veel aandacht geschonken, maar nu na de zege der Marxisten, waarbij de communistische tendenz den bo ventoon voert, komen die woorden weer als een dreiging voor den geest. Wat zal er nu in Spanje gaan gebeuren Staat de stichting van een sovjet rijk voor de deur De les van het jongste verleden is in dit opzicht niet juist bemoedi gend te noemen, want men herinnerd zich nog goed, hoe in October 1934 de marxisten al naar de macht grepen. Toen werd het gevaar nog op het nippertje bezworen, doch nu lijkt hun kans op succes veel groo- ter. Het is immers waarschijnlijk, dat er thans een zuiver linksche re geering zal worden gevormd, die ongehinderd de macht in handen zal kunnen nemén en heel het openbare leven van Spanje zal kunnen door dringen van socialistisch-communis- tische invloeden. Door het verrassend resultaat der verkiezingen ook de socialisten hadden op zulk een zege niet ge rekend zgn de rollen in Spanje thans volledig omgekeerd. Wie gisteren aan de macht was en zijn tegenstanders onder den duim hield is thans in de verdrukking gekomen en wie gisteren nog in de gevangenis zit, deelt vandaag de lakens uit. De groote overwinnaar van dezen stembusstrijd is Largo Caballero, die wel eens aangeduid is als de Spaan- sche Lenin. Hij is de leider van de Bolsjewistisch gezinde sociaal-demo craten, wier vroeger optreden met angst en vreeze tegemoet wordt gezien. Intusschen zal iedereen zich af vragen, wat toch wel de oorzaken zijn, dat de revolutionnairen zulk 'n geweldigen vooruitgang hebben ge maakt. We merken dan allereerst op, dat de middenpartij, hier genoemd Cen trum, hoofdzakelijk liberaal is en naar links is overgeloopen. Als tweede oorzaak noemt de Msb., dat de Katholieke leider Gil Robles, na zijn overwinning in 1933 verzuimd heeft het leiderschap der regeering voor zich op te eischenen dat hij veel te laat gekomen is met zijn verklaring, dat hij den repu- blikeinschen staatsvorm aanvaardde. Waarschijnlijk moet men, zoo zegt de Msb. en daarmee komen we o.i. aan de kern van 't pro bleem ter volledige verklaring van dezen droeven loop van zaken veel en veel verder teruggaan in de geschiedenis en staat men nu voor het sombere feit, dat de overgroote meerderheid der arbei ders in het eertijds Katho lieke Spanje voor de Kerk verloren is. Zij zijn ofwel totaal onverschil lig of vijandig, zelfs zeer vijandig geworden. En nu de economische toestand in het land allerdroevigst is en elke stem voor rechts uitgekreten werd als een stem tegen de republiek voor de monarchie, welke als de oorzaak van alle kwaad wordt be schouwd, gingen de stembusbiljetten naar hen, die onbeschroomd een pa radijs op aarde beloofden in een republikeinschen rooden heilstaat. Slechts de principieele medestan ders van Gil Robles zijn hun leider trouw gebleven en hebben zijn posi tie zelfs iets versterkt. Maar ook de monarchisten zijn hun ideaal afgevallen; uit hun kamp is een deel naar Gil Robles, een nog grooter aantal verder links heenge- zwenkt. Ook door de Katholieken, toen zij in Spanje vrijwel onbeperkt over de macht beschikten, moeten ont zettende groote fouten gemaakt zijn, daar anders deze massa-afval onverklaarbaar is. Op gebied van ontwikkeling der massa, organisa tie der volksklassen, actie voor het welzijn van de economisch zwaksten en politieke organisatie, daaraan moet veel ontbroken heb ben. Spanje zij voor ons een baken in zee, een waarschuwing, om ge staag door te werken aan onze Katholieke actie, een waarschuwing ook, om politiek één te blijven. Om nu nog even op de vermoede lijke gevolgen van de verkiezingen zelf terug te komen, de linkerzijde is verdeeld in een 8-tal partijen, die over belangrijke zaken groote meeningsverschillen hebben. De ervaring heeft echter geleerd, dat de linkerpartijen het in één op zicht altijd eens zijnin hun haat tegen de Katholieke Kerk. Zij zullen hun eenheid vinden op anti-clericaal terrein en voor de Katholieke Kerk zullen ongetwijfeld zware tijden aan breken. Het katholicisme zal dezen louteringsstrijd moeten doormaken. Christus blijft met Zijn Kerk. Dat zal ook nu den Katholieken van Spanje een troost zijn. KNEVELING DER DUITSCHE PERS. Op een geniepige wijze gaat de Duitsche regeering voort met haar ondergrondsche Kerkvervolging. Haar maatregelen neemt zij zoo danig, dat er in 't oog van het pu bliek de schijn van rechtvaardiging wordt gewekt, wat te gemakkelijker gaat, omdat het publiek slechts één voorlichting krijgt en wel van een geknevelde pers. Die kneveling der pers is thans verder doorgezet door maatregelen tegen de Kerkelijke bladen en tijd schriften. In 't vervolg worden alle bladen en tijdschriften, die iets anders geven dan officieele kerkelijke verordenin gen en beschikkingen, als politieke bladen beschouwd, zulke bladen mogen alleen verschijnen onder de verantwoordelijkheid van een op de beroepslijst ingeschreven redacteur. Het onrechtmatige zit hier in 't feit, dat de Staat zal uitmaken, wat tot de geestelijke leiding be hoort en wat tot de politiek. Op deze wijze wordt elke geestelijke leiding door de Kerkelijke bladen vrijwel onmogelijk gemaakt. En toch heet het, dat het regiem steunt op de grondslagen van 't Christendom INKOMSTENBELASTING EN RIJKSMIDDELEN OVER JANUARI. De opbrengst der directe belas tingen in Januari 1936 ishoogerdan die in Januari 1935. Geïnd werd f33 millioen ongeveer tegen f 26.2 mil lioen in dezelfde maand van het vorige jaar. Hieromtrent is natuurlijk niets te zeggen, daar hier toevallige omstandigheden een rol kunnen spelen. De indirecte belastingen val len bedenkelijk tegen. Geraamd werd f 30.9 millioenontvangen werd f 27.7 millioen tegen f 31.2 millioen in Januari 1935. De omzetbelasting prijkt natuur lijk als de grootste tegenvaller, raming f 5 millioen, opbrengst f 3.857.299 tegen f4.143.619 in Januari 1935. Dit is voor ons opnieuw een bewijs, dat de koopkracht in ons land nog steeds daalt en dat de omzetten in den middenstand een verderen terug gang vertoonen. Ten deele is het natuurlijk gevolg van de lagere prijzen. Deze kunnen echter niet den invloed hebben, dat f 3 millioen minder aan omzetbelasting werd ontvangen. Dit beteekent immers een achteruitgang in belastbare om zetten van circa f 75 millioen en zulks in één maand! SAMENWERKING SPOOR EN BUS. Het autobusverkeer, vooral op korte trajecten, is voortgevloeid uit de behoeften van den tijd en de ontwik keling der techniek. Voor alle par tijen is het beter, dat naar samen werking wordt gestreefd en dat de eene onderneming een aanvulling zij op de andere. In dien geest zijn dezer dagen de eerste onderhande lingen gevoerd en voor een bepaald traject hebben ze al tot resultaat geleid. De Spoorwegen kunnen slechts verdienen aan het verkeer met snel treinen over grootere afstanden. Zij hebben nu alle stations tusschen Deventer en Zwolle opgeheven, het tusschenverkeer overlatende aan een autobusondernemer, die het genoemde traject reeds bereed. Het gevolg zal zijn, dat de verliezen der spoorwegen verminderen en dat deze bovendien nog een deel ontvan gen van de meerdere verdiensten van den busondernemer. De overeenkomst gaat per 15 Mei in. Gelijke regelingen zullen bovendien ook voor andere trajecten worden nagestreefd. AFNEMEND VREEMDELINGEN VERKEER. Alles moet worden gedaan om het binnenlandsch verkeer aangenaam en vlot te maken, opdat de Neder landers bij hun vacantietochten vooral voorkeur zullen schenken aan het eigen land. Van de buitenlanders hebben we door allerlei beperking van dezer bewegingsvrijheid, niet veel meer te verwachten. Dat leerde ons het jaarverslag 1935 van de V.V.V. Het aantal op de nachtlijsten van hotels en pensions aan gearri veerde gasten ingeschreven personen liep in één jaar terug van 60.647 tot 42.483! De groote meerderheid dezer men- schen werd bovendien nog gevormd door Nederlanders. Ondanks de met Duitschland getroffen reisregeling waar we economische concessies tegenover hebben moeten stellen liep het aantal Duitschers achter uit van 9440 tot 5691. Het aantal Nederlandschebezoekers verminderde van 35.026 tot 23.557. En toch hebben de Nederlanders in de vacantie 1935 niet minder ge reisd dan in het jaar daarvoren, integendeel! Maar teiwijl de buiten landers meer en meer uit ons land worden weggehouden, stroomen onze landgenooten de grens in grooter getale over, om hun dure guldens in den vreemde te besteden. Laten degenen, die het buitenland voor hun ontspanning zoeken, be denken, dat alleen Zwitsers van jaar op jaar in grooter aantal Nederland als vacantie-oord komen genieten. RUPSENPLAAG DREIGT. BASTAARD SATIJNRUPS ONRUSTBAREND IN AANTAL TOEGENOMEN. VERNIETIGT DE NESTEN! De rups van den Bastaardsatgn- vlinder, die acht jaar geleden vooral in het Zuiden van ons land zoo veel schade heeft aangericht, is thans op vele plaatsen weer onrustbarend in aantal toegenomen. De winternesten dezer rupsen vindt men aan de uiteinden der takjes van laan- en fruitboomen, in heggen en struiken. Kleine nesten kunnen gemakkelijk voor dorre blaadjes worden aange zien, de grootere, die zoo groot zijn als een kindervuist, vallen gemak kelijker op. In elk nest bevinden zich 100 tot 200 (soms zelfs 500 en meer) rupsjes, die meestal begin April uit de nesten komen en dan de knoppen en later de bladeren van boomen en struiken opeten, waar door de vruchtzetting onmogelijk wordt. Voor de gezondheid van den mensch zgn de rupsen niet onge vaarlijk, de haren kunnen ernstige oogontstekingen en pgnlijke prikke ling der huid veroorzaken. Het optreden van een nieuwe plaag dient nu zooveel mogelgk te worden voorkomen, hetgeen plaatse lgk zeer goed mogelgk is. Ieder, die boomen bezit, kan daartoe mede werken door de nesten thans uit de boomen te verwijderen door ze uit te knippen of af te stroopen en ze te verbranden. Het is zeer wenschelgk, dat ook de nesten, die zich in boomen langs wegen bevinden, althans in de nabij heid van woningen, eveneens worden WÊ. Rally-prestaties zijn standaard-prestaties voor een FORD V-8. Van alle start plaatsen uit triomfeerden de Fords V-8. De beste groeps- prestaties leverden n.l. een FO R D V-8 uit Athene (Winnaar Rally Monte Carlo) F O R D V-8 uit Tallinn FORD V-8 uit Boekarest FORD V-8 uit Stavanger FORD V-8 uit U m a FORD V-8 uit Valenga FORD V-8 SNEL - BETROUWBAAR-ZUINIG 4 Cil. van f 1025.- of V- 8 van f 1440.- af 'n fhd&dandscA Thdduct ^Official Ford-Dealer i L. J. VAN HAREN. VENRAV. ean temmens, Kleecmaketi{ Wij brengen een bijzonder fraaie tegen scherp concurreerende prijzen. verwijderd, teneinde schade en over last voor de aanwonenden te voor- komen. Een beschrijving van de levens- I wijze van den Bastaardsatijnvlinder I zoomede afbeeldingen van de rupsen: nesten vindt men in Mededeeling No. 59 van den Plantenziektenkun- digen Dienst te Wageningen „Rup- senplagen Ook voor hetgeen verder ter bestrijding gedaan kan worden, kan naar deze Mededeeling verwezen worden. Waar vele rupsennesten aanwezig zijn, verdient het wellicht aanbeve ling te overwegen of de verzame ling en vernietiging der nesten door werkloozen zou kunnen worden uit gevoerd. VENRAY, 22 Febr. 1936 ONDERL. GLASVERZEKERING VENRAY. In de Woensdagavond gehouden jaarvergadering in Café Claessens, werd wederom besloten ook dit jaar geen premie te heffen. Dit is thans reeds het vijfde jaar, dat geen premie betaald behoeft te worden. De vergoeding van den penning meester zal verhoogd wordeD. Van de 86 leden dezer vereeniging waren slechts de helft opgekomen. Deze vereeniging bestaat thans reeds 26 jaren. VALK-REVUE. Elegante overwinning op J.V.C. 't Is malaise, Zondag op Zondag. Vorst, sneeuw, dooi, regen. Een staalkaart van oorzaken, waardoor de laatste weken een minimum aan tal wedstrijden gespeeld werden. Hopelijk is nu het ergste voorbij, en kan het verdere competitieprogram ongestoord worden afgewerkt. Het Valk-terrein bleek tegen ge noemde oorzaken bestand en de Venrayers speelden het klaar J.V.C. met 6l te kloppen. Een uitslag die ons van de Cuyksche Jannen tegen valt. De Valk herstelde zich echter keurig, na het falen te Horst. De roofvogels bezetten thans weder de derde plaats. Nemen we het spelers verlies en het onfortuinlijk begin in aanmerking, dan kunnen de jongste J.V.C.B.ers op een uitstekend tot dusver gespeeld gedeelte terug zien. De Valk 3 deed wat van haar ge vergd werd, en de 3—1 zege tegen Meterik 2, bracht haar weer twee punten verder in de goede richting. A.s. Zondag krijgen we op 't Sport terrein twee kampioens-pretendente op bezoek. De ValkVios belooft een interes sant duel te worden. In Beers won Vios met 21, maar het is goed mogelijk dat De Valk ditmaal aan het laagste eind trekt. We houden het op een gelgk spel. De Valk 2 krijgt bezoek van D.I.S. uit Oirlo, die nog een uitstekende van Aspirin-fabletten berust daarop, dat zij, in tegen stelling tot veel namaak- producten, ook de kleinste bloedvaten verwijden, de circulatie van het bloed gunstig beïnvloeden en zodoende de bloedsom loop bevorderen. Dit is bij zonder belangrijk bij griep en verkoudheidsziekten. /Hef product van vertrouwen. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tab). 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 cis. kampioenskans hebben te verdedigen. Toch zullen zij in de reserve-ploeg geen gemakkelijke tegenpartij hebben Het zou ons niet verwonderen, dat de bezoekers het slechts tot een be nauwd succesje wisten te brengen. Aan belangstellieg zal het bij deze twee veel belovende wedstrijden niet ontbreken. De Valk 3 en 4 is vrij. CHARITAS SPEELT IN 'T PATRONAAT. Zooals de kleurige affiches voor de winkelramen bekend maken, komt Zondag en Dinsdag de zoo-goed- bekend-staande tooneelvereeniging „Charitas" uit Tegelen met haar speciaal Vastenavondprogram. Beide avonden wordt er om 7 uur gespeeld. Wij hebben reeds in ons vorig nummer gemeld, welk een keurig en humoristisch program in het Patro naat wordt afgewerkt, en wij weten dat „Charitas", omdat het over veel tooneeltalent en uitmuntende krach ten beschikt, dit program met succes zal afwerken. Voor tooneelspalers en tooneelliefhebbers is dit dus een leerschool terwijl het tégelijk voor alle bezoekers een genotvolle avond is, met een gezonde lach en degeljjke ontspanning. De prijs is laaggehou den. Reserveer dus uwe plaatsen. De heer H. v. B. alhier reed Zaterdagavond met een auto van de garage L. op den Wanssumschen weg tegen een boom. De auto werd totaal vernield, terwijl v. B. verwon dingen bekwam, die gelukkig niet van ernstigen aard zgn.

Peel en Maas | 1936 | | pagina 1