DERDE BLAD VAN „PEEL EN MAAS de haldi een gnscomfoor i A.E. CAMPS vusco Electro-Radio MIN loh, Claessens alle Winler- arfikelen P. J. JACOBS Zn. Vruchtboomen, Rozen, Haag- en Sierplanten Haarden, Kachels, Haardkachels en alle W interartikelen H, Dl alle soorten bloemwerken yy Ons weekpraatje. Gemengde Berichten. Advertentiën P. HENDRIX Kerstgroepen en Kerstboom versiering. Schaatsen en hand Voor Figuurzaag- liefhebbers J.Coenen-Houtackers WIJ, brengen de mooiste DESSINS'. Koperslagerij Levep, Electriciteit Gas- en Electrische Fornuizen, Dat, wat U niet ziet, is 't Belangrijkste HENRI CAMPS Horlogerie P. HendrixPater straat Pfan een Radio aan te schaffen? Eerste Venraysche Bfoemkweekerij en Magazijn Beshulst J. KEYZERS Kerstboomen Zaterdag 21 December 1935 Zes en vijftigste Jaargang No 51 De doorkomende Nieuwjaars stemming. Oudejaaarsavondpreek. Oliebollen. Naamkaartjes. En de groote reünie op de Advertentiepagina's. Nu ik weer voor het eerst in dit seizoen de witte vlokken op de aarde heb zien neerdalen en den eersten sneeuwbal, waarin de traditioneele kiezelsteen was verpakt, in mijn oog kreeg nu ik weer reden heb om een dozijn nieuwe zakdoeken van groot formaat uit den winkel te laten aanrukken en boerenkool met worst mijn deel is geweest uit den middag- pot, nu weet ik, dat de échte, ge zellige wintertijd is ingegaan* het feestelijk hoogtij van de door poëten bezongen huiselijkheid. Ik ga zwelgen in de chocolade- en anijsmelk, ga genieten van krenten brood, kerstkransjes en -gebad, vind straks onder den Kerstboom een paar, door een of andere lieve nicht of tante zelf-gebreide, wollen wanten, ga knus schemeren bij het flakkerend licht van kaarsjes en wordt en word via 49 binnen- en buitenlandsche stations, welke mijn radio-toestel doorlaat, minstens acht dagen lang stukgezaagd met de Herdertjes lagen bij nachte." O, neen, wat mij betreft, gaat er niets boven den winter. Maar omdat ik voor de variatie toch óók nog wel eens anders wil, daarom ben ik mede erg dankbaar als ik het Nieuwjaar begin te ruiken en daarmee het geloof herwin aan het bestaan van crocussen en hya cinthen, van groen aan de boomen en van zon op m'n bast, het geloof dus aan de natuur en aan het leven. Met eenig enthousiasme pleeg ik me dus steeds over te geven aan de voorbereidingen van het jaarwisse lingsfestijn en ik geloof, dat ik dit enthousiasme deel met de meesten mijner medemenschen. Ofschoon ik kermissen haat van wege de oliebollenlucht, loop ik thans reeds myn verkouden neus met straffe genieting omhoog te trekken, als ik een blauwig walmwolkje door de lucht zie trekken en ergens de bakkery van de Oudejaarsavond lekkernij vermoed. Als het Nieuwjaar is, lyd ik on herroepelijk aan een oliebollen indigestie, omdat ik daags te voren niet moede ben geworden van het verorberen dezer dingen, die me in voortdurende herhaling moesten duidelijk maken, dat het heuseh-waar was, wat ik zoo lang heb gewenscht, n.l. dat het 's anderendaags Nieuw jaar zal wezen, een jaar, dat inzet met de belofte van eiken dag méér zon, meer licht, warmte, schoonheid, leven. Als het Nieuwjaar wordt, voelt de mensch zich mild gestemd, vredig, verzoeningsgezind, berouwvol. Met 'n engelengemoed gaat hij de Oudejaarsavondpreek beluisteren met 'n snik en 'n traan haalt hij de spons over zijn zondenregister van de afgeloopen twaalf maanden. Met een blanke ziel en warme punch gaat hij vervolgens Nieuwjaar in, bereid om voorloopigVoorll maanden en 30 dagen, althans zijn geestelijke zorgen opzij te zetten. Zóó.... zijn er Het best laat de Nieuwjaarstem ming zich forceeren door een vroeg tijdige behandeling van de Nieuw jaarskaartjes. Vóór de Kerstdagen reeds zijn de meeste menschen bezig aan de samenstelling of aanvulling van hun „lystje." ,De zorg, dat we iemand vergeten,is groot. Eiken keer als ons weer een of andere relatie te binnen schiet, welke we vooral moeten gedenken, wordt een naam aan het lijstje toegevoegd. En dan gaan we met de Kerst dagen de adressen op de enveloppen schrijven, een tweede huisgenoot kruist deze met twee strepen, wat zeggen wilbestellen op Nieuwjaars dag, en een derde steekt de kaartjes in. (Tusschen haakjes, beste lezers, hebt ge uw voorraad al gecontroleerd? Geeft nog gauw even uw bestelling door Onze Nieuwjaarsplichten verzorgen we deugdelyk en nauwkeurig, En telkens blijkt ons dan natüur- lyk achteraf, dat we tóch nog den een of den ander vergeten zijn. Stom Ja, onbegrijpelijk stom en... misschien ook noodlottig. Tenzij.... Tenzij ja, beste lezers, nu kom ik daar, waar ik zijn wil tenzij ge uw Nieuwjaarsannonce tijdig aan de administratie van deze krant hebt ingezonden. Zulke Nieuwjaarsannonce is een universeele uitkomst uit alle moei lijkheden ze excuseert u tegenover 'n ieder. En kost u maar 'n krats. Het plaatsen van een Nieuwjaars annonce is bovendien 'n gezellig heidsplicht, welke we tegenover elkaar hebben te vervullen. Want oer-gezellig zijn die kolommen met Nieuwjaarwenschen ongetwyf eld; ik vind ze het duidelijkste en smake lijkste kenmerk van het jaarwisse lingsfestijn. Meen niet, dat een Nieuwjaar annonce in de massa verloren raakt. Geen rubriek wordt méér gelezen en gespeld dan die van de Nieuw- jaarswenschen. Vele menschen weten daags na Nieuwjaar niet meer, of ze van den een of den ander een naamkaartje hebben gehad, maar wél weten ze te zeggen, of de bakker, de slager, de buurman of die „je weet wel, hij is met een dochter van Dinges getrouwd," in de krant heeft gestaan. De krant is met Nieuwjaar de plaats van reünie aller burgers, die belang stellen in elkaar, een feestelijke samenkomst. Bij de lezing worden herinneringen gewekt en de interesse in eikaars welzijn wordt verwarmd. Hé, jaLeeft die óók nog 'n Aardige kerel was dat toch altijd. Weet je nog van toen hij... Enz. Enz. Beste lezers, maakt mijn en ons aller Nieuwjaar weer tot een gezellige feestelyke samenkomst in de krant. Geeft tijdig uw Nieuwjaarswensch op, of ge zakenman zrjt of parti culier. 't Is een aardig gebruik en ge ontlast u van een massa ver plichtingen. Niemand kan u eenig tekort aan belangstelling verwijten, wanneer uw Nieuwjaarsannonce in de krant heeft gestaan. Voetbal. R. K. L. V. B. Kring HorstVenray. Kring-Competitie omgev. Venray. Uitslagen d.d. 15 Dec. Afd. A. Oostrum-Veulen uitgesteld Afd. B. Oirlo-De Valk 1—1. Programma 22 Dec. Afd. A. Veulen-Merselo 2 uur. Afd. B. De Valk-Ysselsteyn 2 uur. Programma 29 Dec. Afd. A. Merselo-Oostrum. Afd. B. De Valk-Oirlo. Jeugd-Competitie. Uitslagen d.d. 15 Dec. T.O.P.B.V.V. in onderzoek. MeterikBrughusia 22. Programma 22 Dec. T.O.P.Brughusia 3 uur. Voor 29 Dec. T.O.P.—B.V.V. VALK-REVUE. J.V.C. met 10 geslagen. Het koude weer was voor de Ven- rayers geen aanleiding om zich door Jan van Cuyk te laten kloppen. In tegendeel, met een zwaar bevochten 10 overwinning vlogen de Valken huiswaarts. De thuisclub werd zelfs geen kans gegeven om te scoren. De jongste I.V.C.B.'ers beginnen zich al aardig thuis te voelen in hun nieuwe omgeving. De Valk II toog met een 3-tal invallers naar Grubbenvorst en ver loor daar met 31. De Valk III hield zich goed en zond het bezoekende Griendtsveen met een 4—1 nederlaag naar huis. De Valk IV bevocht een verdien stelijk gelyk spel (11) tegen Oirlo II. Goed gewerkt junioren A.s. Zondag krijgt de Valk H.V.C. uit Horst op bezoek. Laatstgenoem de kreeg Zondag j.l. haar eerste nederlaag te incasseeren en zullen er voor moeten zorgen, om niet te ver bij de leiders ten achter te blijven. Ze treffen" de Valk echter in goede conditie. Het beloofd een in- tressanten en spannenden match te worden op 't sportterrein. De Valk II speelt voor de vijfde achtereen volgende keer uit, thans te Horst tegen H.V.C. II. Een kleine zege voor de bezoekers ligt in de lijn der verwachtingen. De Valk III speelt morgen reeds den return wedstrijd van Zondag, dns uit tegen Griendtsveen. Wij zijn nieuwsgierig hoe ze het er nu af brengen. De jongste Valkjes krijgen bezoek van Ysselsteyn II en kunnen hun eerste overwinning binnen halen. Vier wedstrijden, vier nederlagen! Of denken de Valken er anders over CARNAVALSPLANNEN. Gedurende enkele weken reeds is te Venlo een comité opgericht en actief werkzaam om de Carnavals optochten te Venlo weer hun ouden glans te hergeven. Van vele zyden reeds mocht het comité blijken van sympathie ontvangen en geldelijken steun. Het staat thans reeds vast, dat de optocht in 1936 een grootsch aan zien zal krijgen. Keurige wagens zijn reeds ontworpen en diverse ver- eenigingen hebben deze reeds voor- hun verantwoording genomen. De zaal waarin de openbare ver gaderingen worden gehouden van het voorbereidend comité is telkens tot in de uiterste hoeken gevuld. Volgens ontwerp van een Ven- loosch teekenaar zijn sluitzegels en vignetten vervaardigd, die zeer spoedig in omloop zullen worden ge bracht. LASCHAPPARAAT GESPRONGEN Te Heythuyzen is in de smederij van S. tijdens werkzaamheden met 'n laschapparaat, dit toestel gespron gen met het gevolg, dat de 20-jarige L. B. zeer ernstig werd gewond. Hij kreeg een diepe hoofdwonde, terwijl bovendien een zijner polsen was ge broken. De ongelukkige is aan de gevolgen bezweken. MISHANDELING MET DOODE- LIJKEN AFLOOP. De Roermondsche Rechtbank ver oordeelde den 50-jarigen H. H. C. uit Thorn tot een gevangenisstraf voor den tijd van drie jaar met aftrek van het voorarrest. Op 3 December eischte de Officier van Justitie tegen verdachte drie jaren gevangenisstraf terzake dat hij in den avond van 13 October van dit jaar den 26-jarigen Jan Wolters zoodanig met een mes stak, dat het slachtoffer enkele dagen later overleed. De 25-jarige fabrieksarbeider P. W. A. S. uit Helmond, tegen wien het O.M. op 3 Dec. drie jaar gevan genisstraf had geëischt, terzake van mishandeling van den 21-jarige n J. J. Dusol in 'n café te Helmond, ge pleegd in den avond van 20 Oct. van dit jaar tengevolge van welke mis handeling het slachtoffer een dag later overleed, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van vier jaar, met aftrek van het voorarrest. WERKLOOZE WILDE MEER STEUN HEBBEN. De werklooze arbeider H. S. uit Venlo, tegen wien het O.M. 3 maan den gevangenisstraf eischte, wegens het doen van een valsche geboorte aangifte, om daardoor een kleinig heid meer aan steun te krijgen, is door de Roermondsche rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van twee maanden. OLIETANK ONTPLOFT. Op de kweekerij van den heer L. v. Staalduinen te Naaldwijk is Woens dag een ernstig ongeluk gebeurd. De 19-jarïge A. de Zeeuw was bezig met het lasschen van een tank voor een oliestookinrichting. Toen hij met dit werk gereed was, werd de tank met olie gevuld, doch nu bleek dat zich daarin nog een lek bevond, zoodat het reservoir weer werd geledigd. Er bleef hierbij echter een laagje olie achter. Toen nu de Zeeuw de tank weer ging verwarmen, sprong deze met een geweldigen knal uiteen. De jongman werd zoo danig getroffen door de wegvliegende stukken, dat hij op slag werd gedood. VLIEGTUIG-BOTSING BOVEN SCHIPHOL. Woensdagmiddag te omstreeks 3 uur heeft boven Schiphol een botsing plaats gehad tusschen twee vlieg tuigen, de Fokker-verkenner Cl.526 en het Koolho ven-lestoestel der K.L.M. deiF.K. 43, het „Juffertje." De bestuurder van het militaire vliegtuig wist zich te redden, de bestuurder van het lestoestel echter verloor tengevolge van het ongeluk het leven. De militaire vlieger, de sergeant G. A. Hinrichs, kon zijn leven redden door in de Ringvaart te dalen, waarna hij zich uit het toestel wist te be vrijden, om vervolgens zwemmend den wal te bereiken, waar hij, be houdens een nat pak, gezond en wel aankwam. Het Koolhoven-lestoestel, bestuurd door den 20-jarigen leerling van de kweekschool voor de zeevaart, H. F. Metz, verloor in de lucht een vleugel, waarna het neerstortte aan den overkant van de Ringvaart, op eenige minuten afstand van Schip hol. Onmiddellijk na de botsing met den grond ontplofte de benzinetank, waardoor het toestel in brand vloog. De ongelukkige bestuurder kon zich niet meer redden. Nadat het toestel was uitgebrand, vond men onder den puinhoop de verkoolde overblijf selen van den leerling-vlieger. SENSATIONEELE ACHTERVOLGING. Ambtenaren der douane hebben te Maastricht een smokkelaar aange houden, die een auto bestuurde, waarin 5000 K.G. boter en suiker waren geborgen. De man, die op den grooten weg MaastrichtTongeren reed, weigerde aan de grens gevolg te geven aan het bevel om te stop pen. Hij ging er in volle vaart van door. De ambtenaren, die eveneens in een auto hadden plaats genomen begonnen daarop een achtervolging door de geheele stad, waarbij een aantal schoten op den vluchtenden werd gelost. Nabij Mariënwaard ge lukte het hen den smokkelaar, die door één der schoten was gewond, te grijpen. De man, zekere L. uit Treebeek, is in ernstigen toestand naar het ziekenhuis Calvariënberg vervoerd. Het schot heeft de jongeman in de zijde geraakt en is dwars door den buik en de maag gegaan. De auto met smokkelwaar is in genomen. Gazelle Rijwielen, Burgers E.N R. Rijwielen, Banden en Onderdeelen, Groote sorteering Electrische Rijwiellampen en Zaklampen, Pertrix Batterijen, Anode Blokken (voor radio) Roosterbatterijen Patersstraat 9. 1< Feeënhaar per doos 5 ct. Sneeuw per pak 6 ct Crêpe papier rood per rol 5 ct Kunstmos 5 ct Kerstservetten met tafellooper 25 c. Mooie Pieken 10 ct. Gekl. Kerstkaarsjes per doos 8 ct. Slingers 4 ct. 12 mooie Kerstballen in doos 25 ct. Kerstgroepen 20 stuks compl. 1.80 Prachtsorteering Kerst- en Nieuw jaarskaarten. Steeds voorradig 2 als Ovale Bed- en Warmwater kruiken, Vulemmers, Pooken, Kolenschoppen. Jac. Coenen-Houtackers een groote sorteering model len van Kerststallen, Vogel kooien, Theekasten, Bloempot ten enz. Figuurzaagramen en zaagjes. 15 OVERHEMDEN Nu Vlisco Overhemden! Ge maakt van de beste kwaliteit Poplin in een zeer groot aan tal nieuwe dessins. Prachtig van coupe. Zeer royaal van lengte. Met 2 boorden met losse baleintjes en tabs. Al leen echt met het inge naaide Vlisco etiket. 13.50 Maasheesche weg 19 VENRAY Telefoon 78 Stofzuigers vanaf f 33.50 compleet. Radio, Eleetrisehe ornamenten, Gasleiding Waterleiding Dat de hast van 't Horloge elegant en keurig afge werkt is, dat ziet U. Maar t belangrijkste is dat wat U niet ziet. dat zijn de Uurwerkendie wij onder volle garantie ver koop m. Vakkundige bediening. Zie Etalages. WELLNER Laat ons dan vrijblijvend demonstreeren of komt zelf hooren de prachtige MEGATRON. Selectiviteit en geluid VER BOVEN en prijs VER BENEDEN ieder ander merk. Ook andere merken leveren wy U met flinke korting. Voor REPARATIE van radiotoestellen, gramofoons, stofzuigers, electrische speelgoederen enz. enz. houden wij ons eveneens beleefd aanbevolen. Groote Straat 20 VOOR en alle Boomkweekerijartikelen tv Schoolstraat 2 Telefoon 110 Ook Uw adres voor het vervaardigen van als Bruidsbouquetten, Kransen enz. Groote keuze alle soorten Bloemen en Planten, voor elk wat wils Tot ongeveer Mei geregeld bloeiende Azalea's, Tulpen, Hyacinthen, Narcissen enz. SUCCES kamerplantenmest en insectenbestrijdingsmiddelen voor uw planten. ASEF kamerplantenmest in tabletvorm 25—50 ct. per pakje. Zie Etalage. voor diverse Kerst-idylles. Beleefd aanbevelend,

Peel en Maas | 1935 | | pagina 5