4. K» Visite» kaartjes Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Fa.vdMunckhof De taak der pers in onzen tijd. Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws heeeii{k stuk vleeóch Ven/rijf dien Hoest 1 Hoest- Oritp -Bronchith-Asthma Vanaf f 1.- per IOO Zaterdag'21 December 1935 Zes en vijftigste Jaargang No 51 Onze Karnemelk en Karnemelkspap een heerlijken voortref felijk voedsel voor jong en oud. Coöp. Zuivelfabriek „VENRAY" PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS1 tot 8 regels 60 ct. per regel 7XJX ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct. Buiten Venray p. kwartaal 75 ct. Afz. nummers 5 cent. Voor het pasteuriseeren, het koelen, de betrachte hygiene enz. betaalt U bij afname van onze producten niets. Coöp. Zuivelfabriek „VENRAY'' Naar aanleiding van een rede van Prof. Huizinga. Het gevaar voor de pers is, dat zij iets nastreeft, omdat het in den smaak der lezers valt. Min. de Wilde. in een buitengewone algemeene vergadering van De Nederland- sche Journalistenkring heeft Prof. Dr. J. Huizinga Zaterdag j.l. het woord gevoerd over „De taak van de pers in onzen tijd". Daar bij heeft de inleider dingen ge zegd, welke van groot nut waren voor zijn auditorium, maar ook door de krantenlezers dienen te worden gehoord en verstaan. Prof. Huizinga heeft aange geven, hoe en met welke inten ties de Nederlandsche krant van heden moet worden samengesteld, wil onze pers haar uitstekenden naam van het verleden hand haven. Ze moet veelzijdig zijn, aantrekkelijk worden gepresen teerd met „koppen", aparte hoofdjes enz. ze moet vrij zijn, waarheidszin betoonen, ge zond begrip en beleid. Kortom journalisten aldus Prof. Hui zinga moeten schrijven, alsof het publiek verstandig was.... Hé ja, zóó zou men moeten kunnen schrijven. „Alsof het publiek verstandig was". Trouwens, we gelooven, we zijn er van overtuigd, dat het publiek verstandig is. We onder vinden alleen al te vaak, dat het zich niet steeds verstandig weet te betoonen en dat maakt, dat de journalist, wil hij het blad van zijn patroon of vennootschap niet in den grond boren, zijn lezerskring nu en dan toch naar de oogen moet zien en heeft te peilen, welke fatale reacties zijn waarheidszin en oprechtheid in bepaalde gevallen kunnen heb ben. „Het gevaar voor de pers is zoo zei Minister de Wilde 's avonds aan een maaltijd van het journalistengezelschap dat zij iets nastreeft, omdat het in den smaak der lezers valt." Inderdaad. Maar het is niet uit zucht tot vleijerij, dat de pers soms den smaak der lezers volgt, maar uit zucht tot zelfbehoud. Het publiek toont zich ten op zichte van de krant lang niet zoo verstandig, als het volgens Prof. Huizenga is. De lezer, die vanavond gnuift om' een critiek, welke toevallig met zijn inzichten strookt, toont zich morgen ontevreden, als dat met betrekking tot een andere aangelegenheid niet het geval is en zegt beslist zijn abonnement op, wanneer zulk ongeval zich ten tweede maat voordoet. Hij begrijpt niet, dat hij aldus onwaarachtigheid eischt van de redactie van zijn krant en ver vorming van de redactioneele inzichten naar de z.g. publieke meening. Hij begrijpt niet, dat een jour nalistiek, welke er op gericht is om de zienswijze van Jan, Piet en Klaas onberoerd te laten, slapper kost verwekt dan de boosaardigste melkvervalscher aan zijn klanten zou durven te presenteeren. Wil er van een krant iets uit gaan, dan moet ze een beleid voeren, dat lijn en karakter heeft. Het aantal medewerkers moge groot zijn, uit de aangeboden geestesproducten wordt tenslotte zulke keuze gedaan, dat de geest dezelfde zij het een evolu- eerende blijft. „De pers zegt Prof. Hui zinga - neemt, als we' aan haar denken, in onzen geest een sterk persoonlijk karakter aan. Ook de krant voelt zich als een wezen, een persoon." Als ge u een opvoeder moet kiezen, lezer, of een vriend, dan wel een voorlichter, zoekt je jan iemand, die nooit iets an ders belooft te zeggen dan ja en amen op wat ge zelf meent? Of verkiest ge dan 'n mensch wiens inzichten ge aan de uwe kunt toetsen Ja, maar, zoo hooren we op merken de pers is in den regel zoo critisch. Inderdaad, dat is zoo. En on willekeurig trapt ze dan wei eens op de gevoelige teentjes van de lezers, die alles kunnen verdra gen, behalve een woord van critiek op het „eigen" partijtje, de „eigen" vereeniging, 't „eigen vriendje, het „eigen" stokpaardje. „Een belangrijk deel der taak van de pers ligt in het nega tieve zoo constateert alweer Prof. Huizinga in het be teugelen van de euvelen." De positieve taak der pers in het dienen van de waarheid; is maatschappelijk - constructieven zin echter is de positieve taak der pers niet van groote betee- kenis. Voor maatschappelijk-con- structief werk zijn er andere organen. De krant b.v. kan critiek heb ben op laten we zeggen de werking van de werkloozen- steunregeling of van de land- bouwcrisiswetten, zonder te wor den verplicht om andere en be tere stelsels daarvoor aan te geven. De taak van de pers ligt veelal in de aanvaarding in groote lijnen van het bestaande, maar het be- critiseeren van fouten en uitwas sen, opdat datgene, wat is of komen moet, zoo goed mogelijk zal zijn of worden. Zóó moet men ook .perscritiek weten te verstaan; men zal zich dan minder gevoelig betoonen. Op hetgeen de mensch niet telt, heeft hij geen critiek ten hoogste zal hij er op smalen. Uit critiek spreekt in zekeren zin waardeering. Wie critiek oefent op 't beleid van 't kabi net Colijn om nu maar eens een practisch voorbeeld te noe men toont daarmede tenslotte zooveel instemming, dat hij het der verbetering waard acht. Wie critiek zóó leert verstaan, zal ze leeren verdragen. En hij zal toelaten, dat de journalist zijn taak vervult, zoo als het behoort: naarwaarheid. Waarheid, zooals hij deze in oprechtheid meent te zien. Vergeet tenslotte niet, dat de artikelen-schrijver geen meening decreteert, maar deze ter over weging voorlegt. Hij vraagt slechts, dat de lezer die meening zal weten te res pecteeren, zooals hij ongetwijfeld bereid is ook die van den lezer te doen, zelfs al zou die aan de zijne tegengesteld zijn. We hebben altijd ontzag voor het ooideel van den onbevangen onbevooroordeelden, ontwikkel den lezer. Zijn oordeel is ge toetst aan zijn eigen inzicht en het onze. Wij hebben ais regel alléén het eigen inzicht. Daarom vragen we tenslotte.... óók een beetje meelij Md. DE ALGEMEENE TOESTAND. FAALT DE BEMIDDELINGS ACTIE Het algemeene verzet tegen het door Laval uitgedachte en door den Engelschen ministerHoare aanvaarde bemiddelingsplan ter beëindiging van het conflict in Oost-Afrika, een plan, dat aan den aanvaller zulke groote voordeelen toewijst, is zóó alge meen, dat bijna niemand meer aan neemt, dat het ter vergadering van den Volkenbondsraad op Donderdag en Vrijdag zal worden aanvaard. Zelfs in Engeland neemt men reeds aan, dat HET PLAN DOOD is. Minister Eden heeft bij zijn ver trek naarGenève dan ook zeer ruime instructies meegekregen van zgn regeering. Hij zal het Fransch- Britsche vredesvoorstel indienen als basis van onderhandelenhet kan door Genève worden aangenomen, verworpen of gewijzigd. In ieder geval zal de Engelsche regeering zich geheel aansluiten bij de procedure, welke de Raad zal goedkeuren. Uit Romeheef t men wel op indirecte wijze laten weten, dat men er met het plan als grondslag voor onder handelingen tevreden is, maar MUSSOLINI PAST OP dat hij zich voorshands nog niet officieel verklaart, nu het voorstel LavalHoare zóó kennelijk met een échec wordt bedreigd. In Rome is men min of meer ver bijsterd over de krachtige uitspraak van het wereldgeweten, waardoor men niet langer in twijfel kan ver- keeren over de publieke opinie ten opzichte van het Italiaansche geweld tegen Abessinië. WAT DOET DE VOLKENBONDS RAAD Daar er niet veel kans schgnt te bestaan, dat het LavalHoare-plan door den Raad zal worden aanvaard, acht men het mogelijk, dat deze, den tijd voor het doen van vredes voorstellen niet rijp achtend, de Parijsche voorstellen terzijde zal leggen en den toestand zal herstellen, zooals die vóór de Parijsche reis van Sir Samuel Hoare bestond. Dat wil dus zeggen, dat de reeds toegepaste sancties zullen worden volgehouden zonder dat het embargo op den petroleum uitvoer naar Italië voorloopig ter sprake zal komen. De Raadszitting in Januari zou dan worden afgewacht om over een ver scherping der sancties, waarmede waarschijnlijk een blokkade gemoeid zou zijn, te beslissen. WAPENSTILSTAND MET KERSTMIS In sommige kringen oppert men de gedachte, dat de Volkenbondsraad zal trachten, Mussolini er toe te bewegen, in een wapenstilstand tijdens het Kerstfeest en tijdens den duur der werkzaamheden der nieuw te benoemen verzoeningscommissie toe te stemmen. In ieder geval schijnt Laval door zgn tactiek dit succes te hebben bereikt, dat de kwestie van een ver scherping van de sancties, door het uitvaardigen van een uitvoerverbod van petroleum, voorloopig geheel van de baan is. NAAR DEN INTERNATIONALEN CHAOS. Dat zijn dan tenslotte allemaal slechts vermoedens, zelfs de lei dende staatslieden van Europa zien op het oogenblik blijkbaar geen uit weg uit de moeilijkheden. Er heerscht een ongekende ver. warring, waarin practisch niemand een weg weet. En zoo is ook de noodkreet van Bardoux te verstaan; Als er nu geen vrede komt, kan Frankrijk Italië niet meer helpen; maar komt Frankrijk zelf ook in het moeilijkste parket. De Italiaan. sche-Abessinische oorlog dreigt, zoo als overigens te voorzien was, het geheele net van vriendschappen en accoorden, welke in het kader van den volkerenbond het eenige element van Europeesche ordening vormden, te verscheuren. Het front van Stresa kraakt. De toenadering tusschen Italië en de kleine Entente is in gevaar ge bracht. De kleine entente toont groo te onrust tegenover Parijs. Polen blijft tusschen Parijs en Berlijn balanceeren. De Fransch- Britsche samenwerking heeft som bere dagen gekend. Kan Frankrgk er zich aan blootstellen de kleine entente in de armen van sovjet- Rusland te drijven en de kosten van een Engelsch-Duitsche en een En gelsch-Amerikaansche toenadering te betalen Dat is een wanhoopskreet, welke in vele Fransche harten weerklinkt of weerklank vindt. OP HET FRONT IN AFRIKA. EEN ABESSINISCHE AANVAL. Op het strgdtooneel zelve is ein delijk de monotone rust verbroken door een voor de Italianen blijkbaar verrassenden aanval van de Abessi- niërs op de uiterste linkervleugel der Italianen in het Noorden, aan de rivier Takkaze, waarbij de Abes- syniërs voorloopig succes boekten; de Italianen moesten ter plaatse 20 K.M. terug. Intusschen moet men de beteeke- nis van zulk plaatselijk incident niet overschatten. De aanval der Abes- siniërs werd ingezet met 3000 man, wat op zichzelf al aanwijst, dat hier van geen groote veldslag sprake is. Het was meer een overval op een zwakke Italiaansche voorpost. Wie iets van het miltaire bedrijf afweet, beseft, dat elke voorpost aan een onverhoedschen aanval kan bloot staan, in welk geval haar eenige taak is om strijdend, voeling hou dend met den vijand, in de richting van de hoofdmacht terug te trekken. Dat is een der eerste en voornaam ste geboden van militaire taktiek. HUWELIJKS-ELLENDE IN DE VER. STATEN. Volgens de nieuwste statistieken, die zijn samengesteld door het „Mari tal Relations Institute", wordt in de Vereenigde Staten op iedere 20 hu welijken slechts één echtverbintenis uit liefde gesloten. Aan 18.000 jong gehuwde echtparen werden de vol gende vragen gesteld; „Om welke reden hebt gij een huwelijk geslo ten „Hoe lang denkt gij dat uw huwelijk zal duren Uit de antwoorden, die werden ontvangen, is gebleken, dat slechts 5 procent der echtparen een huwelijk gesloten hadden uit liefde. Ruim 2 procent gaven aan, dat zij getrouwd waren om een bestaan te hebben, terwijl 91 procent zijn geen reken schap kon geven, waarom ze ge trouwd waren. Uit deze droevige cijferreeks bleek verder, dat 42 procent van degenen, die deze vragen beantwoord hadden, de meening waren toegedaan, dat hun huwelijk het wel 5 tot 7 jaar zou uithouden, terwijl 6 procent er rekening mee hield, dat hun huwe lijk niet langer dan twee jaar zou duren. Slechts 34 procent schenen ern stige opvattingen te bezitten over de beteekenis van het huwelijk en zij spraken de hoop uit, dat hun huwe lijk slechts door den dood ontbonden kon worden. De overige rekende er op, dat hun huwelijksgeluk 10 tot 20 jaar zou duren. Volgens officieele statistieken be draagt de gemiddelde duur van een huwelijk in de Vereenigde Staten slechts 6 jaar en 8 maanden. De ellende der echtscheiding, die in Amerika zoo veelvuldig voorkomt, is een der verschrikkelijkste kwalen van onzen modernen tijd. Dit pro bleem is in Amerika des te moeilijker, omdat er geen eenheid en uniformi teit bestaat in de burgelgke wetten betreffende de ontbinding van het burgerlijk huwelijk. Ieder der 48 staten van Noord- Amerika maakt deze wetten voor zijn eigen gebied. Zoo zijn er b.v. 3 staten, die tot de trieste ontdekking zijn gekomen, dat het bevorderen en gemakkelijk maken van echtschei dingsprocedures een zeer goed mid del is om het vreemdelingenverkeer, te bevorderen. Ieder jaar wordt de crisis in het huwelijksleven grooter ofschoon de verantwoordelijke autoriteiten een verbitterde strijd tegen de echtschei ding voeren. Het is vanzelfsprekend, dat de Katholieke Kerk in de voorste gele deren staat in den strijd tegen de echtscheiding. Het is jammer genoeg, dat de andere kerkgenootschappen in de Vereenigde Staten niet dezelfde hou ding aannemen. De Protestantsche Kerk is in twee groote kampen ver deeld, waarbij de eene groep voor stander en de andere een tegenstan der is om echtscheiding te verge makkelijken. In Protestansche kringen gaan er echter steeds meer stemmen op, om het voorbeeld der Katholieke Kerk te volgen. ZUIVERING IN DE N.S. Het wetsontwerp tot het verbieden van particuliere weercorpsen heeft reeds gunstig gewerkt. De Weeraf- deelingen van de N.S.B. worden met ingang van 1936 opgedoekt. Dat gaat gepaard met een nieuwe „zuivering" der Beweging. Mussert zegt hiervan het volgende „De geweldige groei van de N.S.B. in het nu ten einde spoedende jaar heeft met zich gebracht, dat perso nen de Beweging zijn binnengedron gen, die daar niet behooren. De een met de bedoeling de Beweging van binnen uit te ondermijnen, de ander om een rol te .spelen, weer anderen om de Beweging dienstbaar te maken aan eigenbelang. De Beweging zuivert als een ge zond lichaam zichzelf en stoot on bruikbare elementen op den duur af. Dit proces ging echter niet snel ge noeg en wordt nu sinds twee maan den van boven af bevorderd. In dit stadium van den opbouw gaat het er niet zoozeer om, om in den kortst mogelijken tijd te komen van 55.000 man op 60.000 man, dan wel om de Beweging inwendig te reinigen en daardoor de saamhoorigheid en de kracht te vergrooten. Dit geschiedt door onbruikbare elementen in snel ler tempo af te stooten en de open komende plaatsen te doen innemen door goede werkers. Dientengevolge moet groote voorzichtigheid betracht worden met het toelaten van nieuwe leden en mag niet geschroomd om de ongunstige elementen een handje te helpen bij hun vertrek." Gelukkig werkt de N.S.B. niet met „zuiverings-methoden", zooals in Duitschland op 30 Juni 1934 is toe gepast maar toch is in ieder geval blijkbaar een groote séhoonmaak noodig. Trouwens, al lang is gebleken, dat het inde Beweging geducht rommelt. Dat kan ook niet anders in een partij, waar ontevredenen van aller lei soort bijeengroepen, die niet steunen op eenig beginsel TERUGGANG RIJKSMIDDELEN. Met de Rijksmiddelen blijft het nog steeds bergaf gaan. In November was de opbrengst f 29.997.104. Dit is ruim 2l/2 millioen minder dan de opbrengst over November 1934. Over de maanden Januari tot en met November van dit jaar was de opbrengst f 335.021.904 of f 29.948.929 minder dan de raming was, doch f 9.178.647 meer dan over hetzelfde tijdperk van 1934. De invoerrechten bleven f 7.764.474 onder de verwachting, de accgns op bier en gedistilleerd samen ruim vier millioen en de omzetbelasting zelfs f 19.296.594. VENRAY, 21 Dec. 1935 Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne verga dering van 28 November 1935 is vast gesteld de volgende verordening; VERORDENING TOT WIJZIGING DER „MOTOR- EN RIJWIEL VERORDENING" Eenig artikel. Het tweede lid van artikel 23 der Motor- en Rijwielverordening, welk lid werd ingelascht bij Raadsbesluit van 12 October 1934, Nr. 215/107, vervalt. Zijnde deze verordering aan de Gedeputeerde Staten van Limburg volgens hun bericht van den 13 December 1935, 4e Afdeeling La. 15301/4 E., in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging ge schied, waar het behoort, den 18 December 1935. Burgemeester en Wethouders vnd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. INSCHRIJVING VOOR DEN DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Venray her innert de in 1917 geboren mannelijke personen aan hun inschrijving om zich in de maand Januari a.s. ter inschrijving voor den dienstplicht aan te geven. Voor de inschrijving zal speciaal zitting worden gehouden op Maan dag 6 Januari a.s. des voorm. van 9 tot 12 uur v.m. Hij, die meent in aanmerking te komen voor vrijstelling van den dienst wegens broederdienst, kost winnerschap, of wordt opgeleid tot een geestelijk ambt, kan hiervan bij de aangifte mondeling mededeeling doen. Zakboekjes van broeders, die ge diend hebben, moeten worden mede gebracht. Voor nadere inlichtingen vervoege men zich ter secretarie. Venray, 16 December 1935. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. VEEMARKT. Woensdag waren ter veemarkt alhier aangevoerd in totaal 173 stuks t.w. dragend vee: 16, vet vee: 6, gust vee 13, biggen 138. Handel in dragend vee levendig. Prijzen dragend vee van f 140.tot f 190.gust vee van f 110 tot f 160.vet vee van 22 tot 25 ct. per pond. Biggen van f 8.50 tot f 12. per stuk. Wegens gladheid was de aanvoer gering. LUXOR THEATER. „De Lady en de Vrijbuiter." De geluidseditie van deze film is zonder voorbehoud een verbetering, als was het alleen maar omdat Stingarce in zijn nieuwste gedaante Irene Dunne de gelegenheid geeft haar fenomenale gaven als zangeres te ontplooien. Stingarce Jr. is wat meer karakter en wat minder avontuurfilm, al is ook hier Richard Dix als de stout moedige bandiet volkomen in zijn element. Ondanks de liefelijke aria's en de prachtig gezongen liederen waarmee Irene Dunne de film op luistert (waarbij we het prima spel van Irena Dunne vooral niet mogen vergeten) zit er vaart en actie in de film en worden er spannende avon turen in beleefd. Elk wat wils voor ieder soort pubiiek. Daar zit muziek in die film. „Moord in de School." Een film van de goede, d.w.z. van de boeiende spannende soort. Een detective verhaal maar meer dan gebruikelijk gelardeerd met humor. Want de detective is hier geen man, maar een vrouw, een oude jonge juffrouw nog wel, die als onderwijzeres haar brood verdient en in haar vrije tijd met succes als amateur-detective optreedt Men valt van de eene spanning in de andere en blijft tot het laatste toe in het onzekere, wie nu eigenlijk de moord heeft bedreven. De spanning wordt afgewisseld door daverende lachsalvo's als blijkt, dat de scherpzinnige onverbiddelijke detective toch nog genoeg oude jonge juffrouw is gebleven. WIE met de a.s. Feestdagen een wil eten, vergete niet het adres Stationsweg 29 Telefoon 144 Steeds voorradig Runds- Kalfs-, Varkens- en Schapenvleesch aan scherp concurreerende prijzen. Droge gesneden Vleeschwaren enz. Alles wordt thuis bezorgd Ziet onze Speciale Etalage Beleefd aanbevelend. Stop vlug dien akeligen hoest, neem Akker s Abdijsiroop. Op slag zult Gij ondervinden, datGij hier een hulp hebt om den meest weerspannigen hoest te verdrijven. Vanaf den eersten lepel openbaart zich haar kalmeerendo, verzachtende, slijmoplossende wer king. De vastzittende slijm komt los en Gi| zult weer gemakkelijk kunnen ademhalen. Abdijsiroop verschaft U reeds vannacht een rustigen slaap en binnen 24 uur zijt Gij dan dien benauw den hoest finaal vergeten. Neem bij jiKta-% m a a bba - ??°r..e.en NIEUWE toevoeging werkt NU Abdi|siroop 2x ioo snel als voorheen I En nu de klap op de vuurpijl. Onder Moeders Vleugels." Hier heb ben we 'm dan, de langverwachte. De film waarvan gezegd kan worden: zij kwam, draaide en overwon. In Engeland, Frankrijk, België. Neen, we laten de cijfers rusten deze keer. Liever wijzen we er op, dat het boek „Onder Moeders Vleugels" dat de grondslag voor de film heeft ge vormd, voor vier generaties over de geheele wereld een kostelgk bezit is geweest. De film heeft zich nauw gezet gehouden aan dit verrukkelijk verhaal, waarin een lach en een traan elkaar afwisselen als de zon en het malsche regenbuitje op een Aprildag. Een prima bezetting heeft deze film, maar voor alles is het de film van Katharina Hepbrun. „En heeft Hollywood het boek „Onder Moeders Vleugels" bovendien verfilmd tot, naar men zegt, een der beste films, die ooit gemaakt is. Katharina Hep burn speelt de rol van Jo. Voor allen, die eens genoten van het simpele en toch* zoo gevoelige werk der Amerikaansche schrijfster, willen we hopen, dat ook in Neder land deze film zal worden vertoond, als een hulde na jaren aan de on sterfelijke romancière, die Louise Alcott heette. Haar meesterlijke creatie van de wilde en toch zoo gevoelige Jo is alléén al een bezoek aan de bioscoop waard. Wacht niet langer, Wij hebben een prachtige sorteering, alle soorten en prijzen. Groote Straat. LANDBOUWHUiSHOUDSCHOOL. Verleden Woensdag had de eindles en sluiting plaats van den 2-jarigen landbouwhuishoudcursus. Aanwezig waren de Hoogeerw. Heer Deken Berden, de Edelachtb. Bnrgemeester, de dames en heeren commissieleden van toezicht, de ouders der leerlin gen, de leeraressen, leeraren en leer lingen. Bericht van verhindering was bin nengekomen van den Hoogeerw. Heer Deken Tielen te Horst en van Dr. Hootsman, leeraar aan deze school. Nadat door den Edelachtb. Heer Burgemeester als voorzitter van de commissie van toezicht het openings woord was gesproken, werd op ver zoek van dec. voorzitter door de directrice der school, mej. Sangers, de les begonnen met gebed. De leerlingen werden ondervraagd achtereenvolgens door den heer Peeters. mej. Sangers, mej. Poels, die mej. Aerts tijdelijk heeft vervan gen en door den heer Wijnhoven. Nadat de cursisten de gestelde vragen hadden beantwoord richtte de Edelachtb. Heer Burgemeester het woord tot de aanwezigen, spe ciaal tot de ouders en leerlingen. Spreker feliciteerde allen met 't be haalde succes en verzocht den Hoog eerw. Heer Deken de diploma's te willen uitreiken. De Hoogeerw. Heer Deken nam dan op verzoek van den voorzitter het woord en gaf blijk, van zijne verwondering over hetgeen de meis jes in de verschillende vakken ge-

Peel en Maas | 1935 | | pagina 1