Mr. Vital Haesaer Uit den Raad. iï Uit de SIGA5 bi 2 elect een K kassa AF'WEZ Di Ve ev Ft K Aa nfc m Volksontwikkeling VENRAY. Maandag 2 December om 8 uur in het Patronaat spreekt de groote Vlaming over het leven en strijden der Vlamingen in de loopgraven aan den User (met lichtbeelden toegelicht) Entrée 10 cent. Plaatsbespreking a 50 cent per plaats tot Zondag 12.30 uur bij G. W. Muskens, Schoolstraat 14, Telef. 144. rayers hun huid zoo duur mogelijk verkoopen. H.V.C. 2De Valk 2 is voor laatst- genoemde een gelegenheid, om het talen van Zondag te herstellen. De Valk 3Excelsior 2 is de return- matsch van verleden Zondag, toen was de uitslag 2—2, zoodat we de thuisclub op eigen veld, een over- winning toedenken. Wie van twee spannende wedstrijden wil genieten, komt Zondag naar den Leunscheweg. luxor-theater. De perfecte misdaad." Een detec tive-film, een genre dus dat op zich zelf al interessant is. Maar in au geval komt er nog bij, dat het ge leven op een bijzondere originele manier behandeld is. Je zou kunnen zeggen: achterstevoren. Bij een ge wone detectivefilm weten we pas aan het eind van de film, wie nu eigenlyk de misdaad heeft gepleegd. Hier be- ginneu we met die wetenschap. De regisseur valt er als het ware met de deur mee in huis En dat is nu het interessante, dat het blijkt dat geheimdoenerij niet nodig is voor 'n spannende detectivefilm. Een fris, origineel werk, origineel ook wat het milieu betreft. Geen onderwereld gedoe, geen cocaïne- of andere smok keiaars, kortom niets „zoals we het al zo vaak gezien hebben." Een detective-film van een geheel nieuw soort, spelend in een beschaafd milieu, met Otto Kruger in de hoofdrol, die wel enigszins voor een Amerikaanse editie van Hans Albers zou kunnen doorgaan. „Wereldse Vrouwen." Een film waar wat aan ten koste gelegd is, moeite zowel als geld. Een film met veel afwisseling in de scèneseen der eerste voorwaarden voor het succes. Ook al is het spel nog zoogoed,als de achtergrond steeds nagenoeg de zelfde blijft, zakt de belangstelling van den toeschouwer met wiskundige zekerheid. Kortom: „Wereldse Vrou wen" is een film met actie en af wisseling en een prima bezetting, die spel te zien geeft, dat je onweer staanbaar meesleept. Het voornaamste aandeel van net succes komt wel toe aan AnnHai- ding, de Amerikaansche filmster. Een verrassing dezen keer is Nils Asther, die nu eens niet de verleidelrjke ladykiller is, die met een voorname nonchalance meisjesharten bij dozij- zen breekt. Sari Maritza de mededingster van Ann Harding naar de liefde van Robert Joung, speelt haar rol met 100 pet. „Wereldse Vrouwen" is een voorname film, die geen schitterende reclame verdraagt, maar die op een beschaafde en toch overtuigende manier naar voren gebracht, het publiek tot grote tevredenheid zal stemmen, GEMEENTE-REKENING 1934. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat de Gemeenterekening voor het dienstjaar 1934 overeenkomstig het bepaalde bij artikel 256 der Ge meentewet heden aan den Raad dei- gemeente is overgelegd en tegelijk ter Secretarie der gemeente voor eenieder tot en met 16 Dec. a.s. ter lezing is neergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld. Venray 28 Nov. 1935. GEMEENTEBEGROOTING 1936. BEGROOTING TAK VAN DIENST „DE GASFABRIEK" 1936. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de Gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1936 en de begrooting van den tak van dienst „de Gasfabriek voor 1936 heden ingevolge het be paalde in artikel 238 en 253 der Ge meentewet aan den Raad zgn aan geboden en ter secretarie der ge meente voor een ieder ter inzage zijn neergelegd en tegen betaling der kosten een afschrift wordt ver krijgbaar gesteld. Volgens het bij genoemd artikel bepaalde moeten tusschen deze neder- legging en verkrijgbaarstelling en de behandeling in den Raad minstens veertien dagen verloopen, zoodat de behandeling niet voor 13 December 1935 zal geschieden. Venray 28 November 1935. Burgemeester en Wethouders van O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. St. Nieolaas-Optocht. Wegens finantieele omstandigheden is het voor 't St. Nicolaas-gilde alhier onmogelijk, St. Nicolaas dit jaar zgn rondgang door Venray te laten doen, en zal dit voor een jaar uitgesteld moeten worden. NAAR DROOMLAND. Teneinde aan vele kinderen een prettig St. Nicolaasfeest te kunnen bézorgen, studeerden de Heeren On derwijzers der R.K. Bijz. Jongens school de laatste jaren een tooneel- spel in, waarvan de baten strekken tot bereiking van het vooropgezette mooie doel. De groote patronaatszaal was ge heel gevuld met ouders en familie leden der kinderen en jeugdige ac teurs, die met groote deskundigheid door hunne leeraren gekozen waren. Wat een geweldig werk om die jongens zoover te krijgen, dat zij een stuk als „Per vliegmachine naar Droomland" zoo vlot en keurig ten gehoore brengen en het publiek zoo dikwijls een hartelijk applaus en bravo ontlokken. Het kon dan ook niet anders of het onbaatzuchtig streven der Heeren Onderwijzers moest als gevolg heb. ben, dat velen kwamen en genoten van' het keurig spel. Een woord van dank en hulde aan Heeren Onderwijzers met hun jeug dig gezelschap en een tot weerziens. 25-JARIG BESTAANSFEEST DER R.K. VEREENIGING „HET GROENE KRUIS" afd. VENRAY. Morgen Zondag 1 Dec. bestaat deze af deeling 25 jaar. Dit feitzAl herdacht worden door eene Pleehtlge feestvergadering 's avonds om 7 uur in de groote zaal van het Patronaat. Er zal aldaar een zeer interessante, toepasselijke film v"l°™dnw°^fen Verschillende autoriteiten zullen het Groene Kruis huldigen. Een kort verslag van alle gebeurtenissen ge. durende die 25 jaren de vereeniging betreflende, zal worden uitgebracht Bijna alle inwoners zijn hd en hebben ook allen hiervan genot en gemak ondervonden, hetztf bo ziekte van bloedverwant, vriend of kennis hetzij door middel van het consultatiebureau voor zulS®'1ug®°' hetzij door de zorgen onzer kraam verzorgster, hetzij door de t.bc.c- beToontDnu ook eens Uwe dankbaar heid en bezoekt deze vergadering als een hulde aan de Eerw. wgkver- nleezsters en aan allen, die bun Sten voor het Groene Kruis SfErn zalSU Zondag voor of na de H Missen ook een speldje worden aangeboden „Voor Moedei-en Kind Eiders in Limburg wordt dit ver kocht op 26 December. Wij hebben gemeend het nu te moeten verkoo- Sn op ons 25-jarig feest. Wij ver wachten U dus Zondag allen getooid met ons speldje om 7 uur s avonds in de groote zaal van het patronaat. NAAR KEULEN. Tweede Kerstdag zal een °P"a- trein loopen naar Keulen, die voor middags reeds circa 9 uur van hier vertrekt. Opgevoerd zal gorden de Wagner-opera „Lohengrm m Bay- reuther stijl. t t De aanmeldingstermgn loopt tot en met Dinsdag 17 Dec. trp;n De prijzen voor opera en trein voor dit uitstapje zijn slechts-weinig hooger dan die voor Duisburg, ter wijl de treinreis niet noemenswaard langer wordt. - Woensdag 27 November j.l. was het 10 jaren geleden, dat het Patersklooster met kerk alhier door het vuur verwoest werden. Sinds twee weken zijn een aantal sigarenmakers alhier door komst der Arbeidsbeurs aan het werk te Roosendaal. Het schijnt daar echter ook met mee te vallen, want van de vijftien arbeiders zijn er nog 4 aldaar werk- zaam. Met de eerste werkzaamheden voor het bouwen van een Novicen- optreedt, kunnen onze talrijke bouw vakarbeiders hier werk bekomen. GEVONDEN: damesschoen, auto zwengel. Inl. Gemeentepolitie. KEURING SPRINGSTIEREN. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op de Se cretarie ter inzage liggen twee ver. slagen van de gehouden keuringen van springstieren°P 22 d93 te Venray en op 22 Oct. te Horst. Pastoor Strijkers. Pastoor Strikers te Leunen is benoemd aan de H. Hartkerk te VNoode zullen de inwoners van Leunen hun sympathieke engverige zieleherder zien vertrekken. LEUNEN. Zondag- en Maandag avond, bij gelegenheid der winter kermis, gaf onze Fanfare „St. Catha- rina" haar jaarlijksch concert met tooneeluitvoering. Was Zondagavond de zaal goed bezet, Maandagavond konden ze niet allen ontvangen worden. Zoowel het muziek als hettooneel voldeed uitstekend. HOLTHEES. Door onze Fanfare werd besloten om met de a.s. winter kermis, 2 en 3 Februari a.s. een concert met tooneeluivoeringte geven Opgevoerd zal worden het toonelspel in 3 bedrgven „Gods Wegen" en het blijspel „Het Reisbureau van Levi Paardenbek." Door een drie-tal leden onzer Fanfare zal worden deelgenomen aan het solistenconcours te Sambeek. VEULEN. De Handboogschutterij ,De Eendracht" zal op 5 en 6 Jan. haar jaarlijksche tooneeluitvoering geven. Als hoofdnummer zal opge voerd wordenOnder de Sovjetsvlag. A.s. Maandag is 't zoogenaamde Allemans-markt. 't Zal er dus druk, worden. Voor de personen welke deze markt reeds vaker bezochten behoeven we dit niet te schrijven, deze weten bovenstaande reeds lang, doch voor degene welke tot nog toe geen vaste bezoeker, kooper of ver- kooper was. Deze laatste groep vee fokkers of veekooplieden zouden we willen vragen; Hebt U goed dragend of vet vee te verkoopen of te koopen, kom dan a.s. Maandag naar Horst. U kunt er alléén voordeel van heb ben. OVERLOON. Zondag en Maandag gaf de St. Josephsvereeniging haar eerste winteruitvoering van dit seizoen in de Patronaatszaal. Beide avonden was de zaal weer overvol. De muzieknummers werden correct uitgevoerd onder de bekwame leiding van directeur M. v. Opbergen Jzn. Daarna werd opgevoerd het blgspel „Zwarte Piet" en het tooneelspel in drie bedrgven „Oessin-Blanda". Dit Indisch tooneelspel werd zeer goed vertolkt. Hier is zeker een woord van lof op zijn plaats aan den ijverigen regiseur den heer J. Henckens en ook aan de spelers. Alhier werd een beugelclub op gericht onder den naam „de rollende bal", gevestigd bij Th. Voesten. Het voornemen is deze winter nog een concours uit te schrijven. DIEFSTALLEN TE HOUT-BLERIK. De diefstallen, inbraken en stroope- rijen schijnen met den dag toe te nemen. Bijna iedere week hoort men van diefstal van veldvruchten. Thans gaan er klachten over het afkappen van dennen boomen, waar door de eigenaars niet alleen het hout missen, maar hetgeen tevens gepaard gaat met vernieling van geheele bosschen. De tuinhuisjes bg de war- moezerijen worden opengebroken en alles wat bruikbaar is, wordt mee genomen. WERKLOOSHEID TE VENLO. Volgens de laatste cijfers van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs bedraagt het aantal werkloozen te Venlo 1075 personen. Hiervan zijn er 1016 13 jaar of ouder, en 59 jonger dan 18 jaar. Behalve onder de ongeschoolde ar beiders heerscht de grootste werk loosheid in de bouwbedrijven (229) in het verkeerswezen 134en in de metaalnijverheid (87.) MELK TE GOEDKOOP VERKOCHT. Te Roermond werd Woensdag een der melkwagentjes van de Coöp. Melkinrichting „St. Christoffel" in beslag genomen in verband met het feit, dat de venter de melk verkocht beneden den door de Ned. Zuivelcen- trale vastgestelden prijs. De venter verkocht deze melk voor 9 cent per liter; de door de Zuivelcentraïe be paalde minimumprijs bedraagt 10 ets. Vermoedelijk is deze beslagneming geschied om een uitspraak uit te lokken in hoeverre deze prijsstelling dwingend van kracht is. Wat de Invaliditeitswet biedt. Stand op 1 November 1935. Soort der renten Aantal Totaal rente 1. renten bedrag p. j. Invaliditeitsr. 49385 f 6.914.473.38 Ouderdomsrente 113179 f 17.116.241.48 Weduwenrenten 51450 f 5.043.615.12 Weezenrenten 13809 f 2.011.809.44 Totaal f 31.086.139.52 Aantal gevallen, waarin verpleging of behandeling werd toegestaan 55524. DE PRIJS VAN ROGGE EN GERST. De Minister van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat het in de bedoeling ligt der regeering voor de oogsten 1936, '37 en '38 van rogge en gerst zoodanige maatregelen te treffen, dat een prijs wordt bereikt, liggende tusschen f 7 en f 8 per 100 Kg., geleverd ter gewone markt plaats. De Horster Veemarkt. A.s. Maandag 2 December. Ruim één jaar, of meer, precies 13 maanden geleden begon de nieuw gevormde marktcommissie hare actie ter propageering der Hoster Vee markt. Deze commissie heeft hard gewerkt, geheel belangloos, en mag nu de voldoening smaken, dat haar streven voor een groot gedeelte beloond is. De aanvoeren waren steeds groot, tenminste veel uitgebreider dan voordien, toen er van een intense actie nog geen sprake was. De ondervonden medewerking in alle kringen stemde tot tevredenheid. Doch behoeft dit alles verwondering te wekken Immers neen Want allen zagen zeer goed in dat een floreerende, druk bezochte vee markt te Horst, een streekbelang was, waarbij de belooning op slot van zaken voor de belanghebbenden niet kon uitblijven. Donderdagmiddag waren alle leden present. De notulen werden na een opmerking van den heer Oden- hoven goedgekeurd. 2. Voorstel van Burgemeester en Weth. tot onin vorderbaar verklaring Dienstjaar 1931, verk. van hout f 7. 1932, verk. van hout f 11. 1931, opc. koops. hout f 0.70 1932, opc. koops. hout f 1.24 1933. Rioolbelasting f 14.00 1933, Trottoirbel. f 5.74 1933, Scboolg. B.L.O. f43.45 1934 Rioolbelasting f87.03 1934, Trottoirbel. f 23.23 1934, Schoolg. BLO f 344.60 1934, Schoolg. O. L.O. f 26 Wordt in geheime zitting behan deld en na heropening goedgekeurd 3. Aanbieding der Gemeente rekening dienst 1934. De Voorzitter zegt, dat dit punt thans niet besproken en hier-voor een commissie gekozen wordt. Gekozen werden na driemaal stemmen de heeren van Dijck en Vermeulen, De heer Pubben vindt deze stem ming belachelijk en verlangt naar de oude wijze van benoeming. De Voorziter zegt in een volgen de vergadering hierover een voorstel te zullen indienen. 4. Aanbieding der Gemeente begrooting dienst 1936, en der be grooting van het bedrijf der Gas fabriek dienst 1936. Wordt ter inzage gelegd, en zal bij de leden circuleeren en bespro ken worden, voordat ze bij den Raad in behandeling komt. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van circa 37 H.A. ontginningsgrond gelegen te Venray-Ysselsteyn, De Voorzitter vraagt machtiging aan den Raad om daartoe over te gaan. Wordt in principe goedgekeurd, 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot belegging van f 3000 afkomstig uit den verkoop van gronden. De Voorziiter zegt, dat 't bedoe ling is, dit bedrag in Staatspapieren te beleggen. De heer Odenhoven is er tegen en wil inwoners helpen met een hy potheek, waardoor de werkgelegen heid wordt uitgebreid. De Voorzitter zegt, daar komt later nog wel geld en dan kunnen we nog eens zien. De heer Millen geeft den Voor zitter in overweging, het plan Oden hoven te bestudeeren, waarna de Voorzitter voorstelt dit punt aan te houden tot een volgende vergadering. 7. Aanvrage van de Vereeniging „Ons Belang" te Castenray om de noodige gelden beschikbaar te stellen voor de stichting eener bijzondere lagere neutrale school te Castenray. Nadat de Voorzitter in den breede dit punt heeft toegelicht en uit heeft doen komen, dat hem bij onderzoek is gebleken, dat in het request iets gevraagd wordt, wat de onderteeke naars zelf in feiten niet verlangen, terwijl de bezuinigingswet voor de Lager Onderwijswet in dit geval op frappante wijze wordt genegeerd, verkreeg de heer Steeghs het woord. Als de heer Steeghs begint met te zeggen, dat hij thans het woord voert als afgevaardigde van Castenray, valt des Voorzitters hamer neer en merkt deze laatste op. dat de heer Steeghs hier niet zit als afgevaardigde van Castenray, maar als lid van den Gemeenteraad. De heer Steeghs hervat zijn betoog en wil dan vooral doen uitkomen, dat hij als bewoner van Castenray met den gong van zaken zeer goed op de hoogte is. en geeft dan een overzicht van het verloop der zaak. Dit alles staat buiten den Raad, zegt de Voorzitter Zoo. zegt de heer Steeghs, maar de stemming onder de bewoners is lang niet prettig. Dat zijn kwesties, zegt de Voor zitter, die in de Parochie moeten besproken worden met de Kerkelijke Overheid, daar staat de Raad totaal buiten. De heer Steeghs meent, zonder vermelding der geschiedenis geen goed begrip van de zaken te kunnen geven. De Voorzitter zegt, dat men dat wel even kan aanhalen, doch niet zoo breedvoerig. De heer Steeghs verklaart, alle respect te hebben voor het Bijz. Onderwijs, zooals dat in Castenray gegeven wordt, maar als men in 1928 geweten had, wat men nu wist, dan zouden menschen destijds niet voor omzetting in Bijz School heb ben toegestemd. Als de heer Steeghs een minder parlementair woord gebruikt, ver klaart de Voorzitter dit niet te kunnen toelaten. Intusschen gingen de sluizen van welsprekendheid verder en verder open en zelfs een voorstel van den Voorzitter om de discussies te sluiten, kon de meerderheid niet halen. Verschillende leden van den Raad mengden zich in het debat. Zoo verklaarde de heer Vermeulen zich er tegen, dat in een Katholieke gemeente een neutrale school gesticht zou worden. Hij begrijpt trouwens niet de heer Steeghs, die lid van het Kerkbestuur lid van de Commissie van Schooltoezicht en zijn tevredenheid over het onderwijs uitspreekt De heer Odenhoven constateert, dat wij een bekeering hebben bij den heer Vermeulen, die bij de kwestie van de school aan het Veulen, zich voor de school verklaarde, welke toch ook gesticht werd tegen het Bissch. gezag in en nu zich uitspreekt tegen de school te Castenray. De heer Vermeulen zegt, dat de heer Odenhoven een onjuiste voor stelling van zaken geeft. In het alge meen zal hij steeds voor een school stemmen, die eventueel op een afstand van 6 tot 7 KM. van een andere school gebouwd moet worden. Onderwijl hamert de Voorzitter, dat de Raad persoonlijk werd Inde vergadering moet ieder lid vrij zijn meening kunnen uitspreken. Wanneer er besproken werd door de Raads leden 'om een Commissie te benoe men. teneinde deze zaak teregelen, zegt de Voorzitter, dat de Raad dit niet doen mag. De Raad heeft alleen tot taak de gelden al dan niet te verleenen. Inmiddels gaan er meer en meer stemmen op dit punt aan te houden tot een volgende vergadering. De Voorzitter meent echter het voorstel van 6. en W. als meest verstrekkend in stemming te moeten brengen en wel weigering van het gedaan verzoek. Dit voorstel behaalde echter de meerderheid niet en ging de Raad thans over tot stemming om dit punt aan te houden tot een volgende vergadering, waarvoor de meerderheid van den Raad zich uitsprak. 8. Verzoek van de afd. Venray van den Ned. R.K. Bond van Hotel-, Café-, Restauranthouders en Slijters „St. Joseph" om de belasting op de biljarten volgens de personeele be lasting af te schaffen of te verlagen. Voor kennisgeving aangenomen. 9. Ingèkomen reclame van P- Janssen te Venray, WiUemstraat, tegen zijn aanslag in de rioolbelas ting voor twee door hem verhuurde huizen. In verband met de mindere op brengst van huur, werd deze belas ting verlaagd 10. Ingekomen verzoek van het R.K. Kerkbestuur te Smakt om als nog een subsidie té willëii verleenen in de kosten van de plaats gehad hebbende vergrooting en verbouwing der kerk. Werd besloten om te beginnen in 1935 een subsidie te verleenen van f 750, verdeeld over 5 jaar. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van een aanvullingssubsidie groot f 1600 aan het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur. Z.h.s. aangenomen. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het nemen van een besluit omtrent niet verlichting van motorrijtuigen op meer dan twee wielen en stilstaande rijwielen op meer dan twee wielen ingericht voor het vervoeren van goederen. De verordening zal worden ge wijzigd, zoodat dus in de Parochies geen verlichting noodig is, mits deze rijwielen staan in de lichtkring van den lantaarn 13. Ingekomen stukken. Hierbij deelt de Voorzitter mede, dat de Boerenbond van Meiselo van de gemeente gehuurd heeft de oude school aldaar. Het Kerkbestuur heeft plannen om na aankoop van den grond, waarvoor zij f 1250 biedt, de oude school af te breken en daarop te doen verrijzen een patronaat. Dit zal bijdragen tot verfraaiing van Merselo. Z.h.s. ging de Raad hiermede accoord. Hierna deelt de Voorzatter mede, dat verschillende dankbetuigingen zijn ingekomen van verleende subsidies mede is een verzoek aan den Raad gericht, door de R.K. Bond van Caféhouders om uitbreiding tot dansen b v. met Vastenavond. De Voorzitter zegt, dat de beslis sing h:erover uitsluitend aan den Burgemeester komt en hij heeft hier tegen overwegende bezwaren. De heer Arts wil betere verlichting van den Akker weg en Steeghs weg- verbetering in Kl.-Oirlo, wat bij de a.s begrooting zal worden besproken. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand Venray. van 22 tot 29 November 1935. GEBOREN Johanna G. P. Pouwels, St.Serv.weg Johanna H. M. Duykers, Hoogriebr. Mathias J. A.Lamers, Ysselsteyn Elvire V. Havermans, Stationsweg Bernard A. H. Geurts, Smakterweg Aldegonda H. M. Bouten Akkerweg, Johannes G. L. Janssen, Heide. Elisabeth A. G. Mulder, Leunen. Bernard J. H. Thomassen, Kruisstr. Catharina H. A. Wilmsen, Castenray, Wilhelmus M. v. Els, Beekweg. GEHUWD Aloysius G. J. v. Baar oud 30 jaar boomkweekèr, en Jacoba M. A. Willems 26 j. beiden te Venray. OVERLEDEN Antonius H. Kusters 21 j. land bouwer Veltura. Jacobus Peters, oud 83 j. Molenhof. Peter J. H. Relouw, 16 md. Broekw. Johannes Engels, echtgen. van M. E. Roberts 65 jaar Merselo. Johanna Pouels, oud 74 j. echtg. van J. Kemmelings, Oirlo. Francisca J. Simons, oud 55 jaar, echtg. van G. H. Schoeber, Oirlo. KRING-COMPETITIE omgeving Venray. Uitslagen 24 November Afd. A MerseloVeulen 21 Afd. A YsselsteynDe Valk 31 Programma Zondag 1 December Afd. A OostrumMerselo 1 uur Afd. B OirloYsselsteyn 1 uur Een sympathieke daad- In Peel en Maas van de vorige week hebt U allen gelezen welk een sympathieke daad de vischhandel Kees Henskens stelt voor St. Nico laas. 500 pond visch voor allen die te werk zijn gesteld aan de werk verschaffing of die werkloos zijn. Is dat geen daad die ons aller goed keuring heeft weggedragen Hebben wij niet gezegd dat zoo iets schit terend was Maar geachte Venrayenaren, zou zoo'n daad niet verdienen om beloond te worden. Zijn wij, die meer gegoed zyn dan ook niet verplicht om zulk een mooie daad niet alleen met woorden, maar met daden onze sympathie te betuigen Welaan ik zou U willen aansporen en nog eens willen aansporen, vooral U, middenstanders, steunt Uw mede lid, door bij hem Uw viaeh te hemen. Dan bewijst gij Uw sympathie en medeleven met die navólgingswaar- dige daad en steunt tevena hen, die toch reeds zooveel moeten ontberen in deze benarde tijden en tegelijk Uw standgenoot, die daarop boven alle anderen piet Venrayenaren, ten volle recht heeft. Duskoopt bij Kees, (Ingezonden) Kerkelijke Diensten. Parochiekerk. Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 6 uur eerste H, Mis, 7 uur H. Mis en gen. H. Communie voor de mannen der H. Familie, 2 uur groote Congrega tie, half 3 herhalingscatechismus voor de jongens, 3 uur Lof en pro cessie. Maandag half 8 besteld jaarg. voor Bernard van Opbergen, 8 uur leesmis voor de St. Eligiusgilde, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor Gerard van Gerven en Catharina Peeters, 8 uur Sol. jaarg. voor Ca tharina Johanua van den Biggelaar. Woensdag feest van de H. Barbara, half 7 gezongen H. Mis, half 8 besteld jaarg, voor de overleden echtgenoote en ouders van Vincent Pyls, 8 uur Sol. jaarg. voor Johannes v. d, Ven en ouders, kwart na 4 Barbaralof, Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Everard Messemaekers, Agnes Geenen en kinderen. Vrijdag eerste^der maand en ver eering van het H. Hart van Jezus, half 7 gezongen H. Mis, half 8 ge stichte leesmis, 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Nicolaas patroon der kooplieden, kwart na 4 Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 5e klas te biechten. A.s. Zondag feest van O.L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis, patrones van het Bisdom. Op verlangen van onzen geliefde Maria-bisschop moet dezen dag 't hoogtepunt der Maria- vereering vormen. Collecte voor de armen en te bouwen kerken. K. J. V. Maandag 7 uur Naaikrans. Dinsdag 71/48 uur Groepleidsters- bijeenkomst. Dinsdag 89 uur Apostolaatsleden asp. Apostolaatsleden en leidsters. Woensdag 7y<—8*/4 Gymnastiek. 81/,91/, Zangles. Patroonheiligen H. Familie. J. v. Djjck, J. Verstegen, J. Claas- sens, H. Drabbels, J. v. Bracht, J. Seerden, L. Geurtjens. J. v.d. Vorle, Fr. v. Gestel, M. v. Meyel, G. Janssen, J. v.d. Munckhof, Th. Kessels. Th. v, d. Venne, H. Voermans, H. Sanders, Verhoeven, M. v. Beesel, A. Jeuken, MARIA-CONGREGATIE. Op 8 Dec. herdenxt de Maria- Congregatie haar 75jarig bestaan. Dit heugelijk feit wordt op groot- sche wijze herdacht. Vrijdag 6 Dec. 's avonds 7 uur opening van het Triduum met Lof en preek van Z.E. Pater Tillemans. Zaterdag om half 7 H. Mis en alg. H. Communie voor de overl. leden, 's Avonds 7 uur Lof en preek. Zondag 7 uur H. Mis en alg. H. Communie v.d. levende leden. Onder deze H. Mis korte toespraak door Z.E. Pater. Om 3 uur pl. Opdracht van 30 nieuwe leden, preek en Lof tot sluiting van 't Triduum. Alle Congreganisten worden ver zocht medaille te dragen en Con gregatieboekje mede te brengen in deze dagen. Na afloop van de plechtigheden in de kerk gaan alle Congreganisten naar Zaal Wilhelmina, waar geza- melijke koffie en gezellig samenzgn. Opgevoerd wordt o.a. „Nazareth» een levendig tafereeltje uit het leven van Jezus en Maria in Nazareth. En na deze ernst zal ook gezorgd worden dat onze vroolijkheid zich kan botvieren, 't Wordt een echt mooi Mariafeest en echt familie feest. Dit Triduum kan door AL&EN worden meegevierd, 't is voor allen een mooie gelegenheid om te voldoen aan den wensch van Z. H. Excellentie om 't feest van de Onbevlekte Ont vangenis op grootsche wgze te vieren. Brengt allen vóór Donderdagmid dag zooveel mogelijk bloemen en kaarsen in de kerk voor versiering Paterskerk Morgen om 5, 6, 7 uur H. Missen met preek, kwart over 8 Hoogmis met preek. Gelegenheid tot biechten aan de Evangeliezgde. Kwart voor 5gez. Vespers, half 6 Lof en oefening H. Kruisweg. Onder alle H. Missen; open schaalcollecte voor de Radboud- stichting, die ten zeerste in uwf goedheid wordt aanbevolen. Maandag om 6 u. b. 1. tot zeker*, intentie, half 8 plechtige Requie'^n- Mis van alle overledenen der 3 Or^-den vd H. Vader Franciscus. Dinsdag gedurende de uit stelling te verdienen volle aflaat, half 8 gez H. Mis ter eere vd H. Antr.nius, half 6 gezongen Vespers, om 6 uur b voor overl. fam, Bekkers—Loonen— Janssen. Woensdag6 u. b.l. tot zekere intentie Donderdag half 8 pl. Req. Mis v. overl. fam. Coopmans.-Keunen-Smits Vrijdag le der maand, toegewijd aan het H. Hart, half 8 gez. H. Mis met litanie v h H. Hart, om half 6 gez. Vespers met Acte v. Eereboete. A.s. Zondag Hoogfeest van Maria Onbevlekte Ontvangenis. Deze week zal de kaarsentermijn gehouden worden en bloemen voor de versiering met Onbevl. Onlv. worden dankbaar aanvaard. Maandag, Dinsdag, Woensdag pn Donderdag half 8 b.l. voor O h Rutten en echtgenoote. Vrijdag, Zaterdag en Zond-air b 1 voor C. H. Rutten en reb'.genootel als lid van t Koordje Patronaat. Om kwart voor U vergadering J. jj. u. afd. jongens in het Patronaat. Om kwart over 4 klein- en mid denpatronaat met film. Grootpatronaat, Jongelingen en Qoudpluvier hebben toegang tot de groote vergadering van 't Groene Kruis, waarbij film. Toegangskaart jes halen van half 12 tot kwart na 12 Om half 12 tot 12 uur Bibliotheek. Dinsdag half 9 vergadering van de herauten der Jonge Wacht. Woensdag groepbgeenkomst van alle groepen op hun eigen vastge steld uu.r-v g copeih prese^i onze |g program spaarfo verseer e opzich j Jalou^ misdag met d& in het Prk ffierk QOon-; Zie. VEI schlage week i Amster aan de Dra: der omschr maekers. TB 2 „National" Adres bur De Heer1 'VAN WENS! ven met vret geboorte van Voor de v langstelling ambtsjubileun hartelijken da Bij ons vi aan vrienden hartelijk vaaj N. SieLei Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD: 1 keukenmeisje voor Sittard 1 keukenmeisje voor Heerlen Leerling-kleermaker 1 smidsknecht 2 3 j. a,h. vak 1 boerenmeid Paschen 1 burgerdienstmeid voor Venray 1 net meisje leerling naaister 1 reiziger manufacturen v. Geijtnep (ongehuwd) BIEDEN ZICH AAN 1 boerenknecht v. dadelftk 1 nette dienstbode v. dadelijk Dienstmeisjes 1620 j. v.' direct Smid-bankwerker Chauffeurs Jongens voor alle werk Smidsleerling 2 kleermakersknechts 4 boerenknechten 1 nette burgerdienstböde 22 -jaar 1 boerendienstrrwhl OOCJ van Vrijdi f.e.m. M. v.d, Lai Xtfen F Ten Zonda g 1 9—10 en Secre lans. De premi' Mc mrouw SEV EHAEg Haa g waag een net r/oed klith ie werken, z. aan te biet' Brieve in van dit t ilad. Op V rijda zal voor der worden Het t»ou Wo oiu aan der/: Lr

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2