a. vt Cl bel alle kolen Benauwd op de FEUILLETON. Mesalliance Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten to Markten Ad Fa. 5 ,Tac. J. Dak kunt ge toch altijd iets. Onder schat u zelf niet. Al is het glas van uw leven geen groot glas, het is er toch een. en het kan vol zijn i e\ Heb een hekel aan alle zwak- QOPStkelingen, aan alle futloozen, aan knikkende knieën en aan lange gezichten, aan gezeur in praten H en aan getalm in het doen. Wacht u voor menschen die op den vroe gen morgen van den dag dat ge Wentel dien last van U af aooral uw energie noodig zult heb- intiids Abdijsiroop te nemen.ben ]"e kronen vertellen: wat staat w.,' r ge er toch lamentabel voor. Wilt Ge verlichting in den kortst 7nn'n nnnnnzpl zinnetip dat mogelijken lijd Wilt Ge dat be- otinoozei zinnetje, aat nauwde gevoel, dat overmatige flui- terloops gezegd wordt, IS zooveel men doen ophouden, pleeg dan geen als de bananenschil waarop je verzuim door te wachten en Uw hoest moed uitglijdt en debeenen breekt, te laten ontaarden in een of andere in 6 vnnr 7nna|- in gevreesde kwaal. Nog zijn Uw orga- IK sta juist voor zooais IK nen gezond, laat ze niet ziek worden VOOT Sta. Dat IS allCS. En door het met ziektekiemen beladen daarmee heb ik te leven eriopx nv uurliike d.e Men moet zijn leven liefhebben, ziekteaanval af. Zorq dat die taaie r- i j t-v i slijm die U het ademen bemoeilijkt! Er van houden. Dat IS uw slag- wordt verwijderd. Neem Abdijsiroop, velddat UW levenslotdaar- die stopt den hoest, maakt Uw adem- mee en met de alledaagsclie din- b!rS9dSe°Ter,anTdTedde?rnoo^ B6» (Va" da'™et P™3 heeft en zal U weer vrij, ruim en diep ,noet Se de Schulden van UW doen ademhalen. Wacht dus niet I zonden betalen en het eeuwig Thans slechts 75 tt. per flacon!Ieven winnen' Het leven uitbuiten. Er uit halen wat er uit te halen is in die omstandigheden. Niet gaan zitten wachten om daden te stellen, tot de toestand anders wordt. Daar zullen er iederen dag een boel klaar staan om je van uw leven af te houden. Onder alle mogelijke voorwendsels. Daar zijn er die geen halve cent van je zullen wegpakken, maar met een gerust hart beslag leggen zonder reden op je tijd. De vrouw der wereld de buurvrouw van om den hoekde kennis van de bittertafel de vriend die je méetroont naar de kroeg Dat zijn wereldsche betrekkingen een nutteloos boek neutrale kranten catalogen van ijdele dingenhet is dat kleine, dat niet getelde onzichtbare, dat niet getelde, dat onzichtbare, dat niet te grijpen en te vatten nietsje wat u belet om volledig je zelf te zijn. Maar moet ik dan me zelf beperken en hooren en lezen en Natuurlijk Eet ge mis schien 'alles wat ge tegenkomt Waarom toch iedereen dag alles willen weten wat er op de wereld gebeurt Wat een ellende al die volgepropte en overladen hersens met allerhande nutteloosheden Een uitdragerswinkel van indruk ken, een zaak van ongeregelde goederen op de markt in een hoop bij elkaar... Het eene ding moet gaan voor en boven het andereEn de moeilijkste plicht van een mensch moet het eerst door hem aange vat worden., Men moet ook zijn eigen leven weten te verdedigen. Iets wat men niet verdedigt verliest men. Of men is het al verloren als men het niet zoekt en tracht te verdedigen. Men moet het verdedigen met alle middelen, goddelijke en men- schelijke. Van God uit bekeken is de kracht van uwe zwakheid onbe perkt. Alles kunt ge in Hem die u verstrekt. Menschelijkerwijze De bergbewoner hondt van zijn bergen al moet hij ze beklimmen De zeeman van de zee, al is ze wreed somtijds. Houd zoo van de plichten die God je gaf, van het leven zooals ge het kreegt. Als men er maar van houdt, heeft men er altijd kracht toe dat is ook al een soort belooninghet is de zon die ondanks alles door tranen heenschijnt. Goed praten, zult ge zeg gen, maar we leven ook in zoo'n slechte tijdende toekomst zoo donker. Kom kom Zoudt ge liever willen leven ten tijde van Attila of in den tachtigjarigen oorlog of in de christenvervolgingen of in Rusland Hier zullen er altijd wolken zijn aan den hemel. Dat is het ieven Een hotel waar men altijd er op voorbereid moet zijn het ongeluk, de smart als een gast te moeten ontvan gen. Maar men moet liet leven recht in de oogen kijken en achter dat leven zienCalvarië met het groote kruis.... Dat verklaart alles. Dus op weg. Het leven door. zingende... Zingende onder den blauwen hemel... Zingende onder den be trokken hemel... Zingende onder den donkeren en zwarten hemel Want zingen is gelooven... Dat is getuigen dat er na den nacht de dag zal komen... dat er achter iedere beproeving de liefde staat. Liefde de groote troost en het zoet loon van zooveel dingen. En dat onze hoop vol is van onsterfelijkheid.... (Naar P. l'Ermite.) (Een ongelijk Huwelijk) Roman door Cor de Blij. 13 Een kwartier later bracht hij per soonlijk den brief naar het postkantoor, een enveloppe met vijf groote roode lakken... met het familiewapen... 't Was alsof de beheerder hem achter het loket achterdochtig aan keek. Die beroerde telefoon ook... je kunt nooit weten... Bonjour, bonjour... ja er komt heel wat post, hé... die jongelui... merci, merci... Jan Verhoeven bracht zijn zuster bij zijn vrouw Lena. Hij wilde haar behoeden voor onaangenaamheden met Moeder, zijn ouders verdriet be sparen. Het was wel een heel ding. Marie keek dom-lachend voor zich... de nieuwe omgeving ontging haar Ze zat aan de tafel... stil... gedrongen in de leuningstoel van haar broer. Marie, een kopje koffie, vrien delijk boog Lena zich over de arme, doch de aangesprokene reageerde slechts... met een angstig wilden blik, dan weer starend in een verte... niet omvattend het gebeuren rondom haar. Droef verliet Lena de kamer, fluisterde tot haar man, die zich met somber gezicht ontdeed van zijn uniformjas. Jan, dat is niet in orde, die arme Rie, ze doet zoo vreemd. ze kent me niet... hoor... luister... ze Voor onze Pluimvee houders. Door den Pluimveehoudersbond van den N.C.B. te Helmond werd een der eerste door den Bond georganiseerde propaganda-vergaderingen gehouden. De secretaris van de Coöp. Roer- mondsche eiermijn wees er als eerste spreker op, dat de export het laatste jaar sterk is teruggeloopen. De export bedraagt nog slechts 35 pet. van 1932. Duitschland is nog steeds onze grootste afnemer. Voor welke moeilijkheden men te Roermond zingt Elkaar vasthoudend, als zoekend troost, steun, drong het tot hen door, een zacht geneurie, dan luidereen liedje, dat de kinderen zongen, doch met monotone klank. angstig... droevig... Houte klompe... houte klompe, Volendam... Houte klompe, houte klompe Volendam... in de eene klomp wat strooi in de andere klomp wat hooi, Houte klompe, houte klompen zijn zoo mooi. Het gezang verstomde... eindigde in een zacht kirrend lachje... „Zoet maar mijn kindje... zoet maar- Moesje zal je een mooi poppetje koopen... met gouden haartjes met witte kleertjes... stil maar Troelie.... niet huilen... heb je het zou koud Moesje zal je in je wiegje leggen... en dan een heerlijk papje koken... suja, suja... houte klompe, houte klompe... O Jan... snikte Lena zacht, dat arme kind... wat zou Stil vrouw... met Gods hulp zullen we haar helpen... wat ons ook te wachten staat. Jan... ze spreekt maar door over een kindje... wie... maar ze durfden geen van beiden het vreeselijke ver moeden uitspreken.... de waarheid, die ze beiden werd aangezegd door die innerlijke stem, die de menschen hebben met een rein geweten, wilden ze elkaar besparen... -Houte klompe Zoo Marie, nou ben je bij ons. hé Dat weet je toch wel Geen zweem van herkenning... slechts een troostelooze lach naar verre gedachten zóó die er waren, komt staan, werd door spreker uit voerig belicht. Eieren zijn er in over vloed, doch men mag ze aan de Duitsche importeurs niet afstaan. Zij die vroeger 300 kisten kwamen halen, krijgen er thans slechts 50. Ze bidden en smeeken om meer, maar het mag nietDe vracht is soms te duur voor hetgeen men krijgt. leidde en ook dit niet ontgaan was, Het laatste jaar zijn ook 10 mil- geeft hiervoor een vrije trap die Hoen eieren naar Spanje gegaan. Op langs de doelman in de touwen de centen wachten wij nog... j vliegt. Nu zet Merselona, aangevuurd Met andere landen is de handel j door het publiek, .er blijkbaar alles gering. Spreker meent dat de voor- op. Jacobs neemt de bal, passeert uitzichten voor 1936 zeer ongunstig j voor-, midden- en achterhoede en zijn. In Maart en April zal men geen met een keihard schot is de stand en de stand opvoeren tot 44. Dit is de Roodzwarten blijkbaar toch te bar. Koppus bemachtigt het leder, rent langs de lijn, zet prachtig voor en Willems die in wil schieten wordt op het laatste oogenblik gehinderd en komt te vallen. De scheidsrechter die zeer correct weg meer weten. De beperking van de teeltregeling zal hierin nog geen verbetering kunnen brengen. Wel verwacht spreker een verminderden aanvoer van 20 millioen stuks. Op een zaak wil spreker nog wijzende minister moet het crisispotje dat is ontstaan uit de verhooging van de graanrechten in den een of anderen vorm ten goede doen komen van de pluimveehouders. Dat zou een recht vaardige daad zijn. (Instemming). Vervolgens sprak de heer Janssen, pluimveeconsulent, over de teeltrege ling en de vooruitzichten der kippen- houderij. De teeltregeling heeft de productie doen dalen, maar daarnaast heeft zij de goede zijde onvoorwaar delijk de kwaliteit te verbeteren. Hoogere prijzen kunnen niet ver wacht worden, want de koopkracht is overal gedaald. Voor de pluimveehouderij is het noodzakelijk, dat de productieprijzen omlaag gebracht worden door ver hooging van legging en verlaging van de voederkosten. Goed pluimvee verkrijgt men zeker door kuikens te betrekken van erkende fokkerijen. Op het oogenblik is de toestand zoo dat een normale kip f 3.65 opbrengt. De voederkosten bedragen f 2.75. Er dus nog geen gulden over voor afchrijving enz. Dit is te weinig. Alleen op de betere bedrijven kan sprake zijn van eenige winst. Spreker deelt ten slotte mede dat het volgend jaar weer demonstraties in het kuikensexen worden gegeven. In het afgeloopen jaar hebben velen gedaan of zij de kunst kenden, wat hun fiksche stroppen heeft bezorgd. Kuikensexen is een kennis, die zorg vuldig geleerd moet worden. VENRAY, 23 Nov. 1935 De Gruytei» en St. Nicolaas! De Firma P. de Gruyter en Zoon N.V., Filiaal Groote Staat alhier, heeft voor St. Nicolaas een bijzonder aardig boekje getiteld„Hoeveel dagen nog in een ongekend groote oplaag over de post in geheel Neder land laten verspreiden. Wij zijn er van overtuigd, dat dit boekje niet alleen dagelijks door de kinderen zal worden ingezien, maar ook lang zal worden bewaard. MERSELO. Door de dames van de Missienaaikring alhier is verzocht te willen vermelden, dat de opbrengst van de Missiewedstrijd op Zondag 12 November j.l. niet f 3 doch f 43 heeft opgebracht. Voetbalwedstrijd Merselona—De Smakt Verleden Zondag ontving Merselona op eigen terrein de Voetbalvereni ging De Smakt. Merselona is de elukkige en verkiest met de sterke wind mee te spelen. Direct na de aftrap gaat een roodzwarte er met de bal van door en Creemers geeft met een prachtig schot zijn club de leiding. De blauwwitten kunnen den bal niet tegen den straffen wind in zoo voert Merselona de stand geleidelijk op tot 40' door een doel punt n.l. van Koppus, Creemers en Willems. Na de rust is de Smakt met het windvoordeel mee, heel wat sterker. Enkele oogenblikken na de aftrap ontstaan enkele corners, welke voor de gasten echter geen resultaat op leveren. Wanneer de achterhoede van de thuisclub wat veel opdringt, profiteert de Smakt hiervan handig de stand is 41. Hierdoor is Merselona blijkbaar wat ontmoedigd, waarvan alweer de gasten profiteeren staren naar het verloren land... doch nu, zonder lijden. HOOFDSTUK X Franske, kijk niet zoo leelijk jongen 't komt al in orde. Weet jij, wat je doen moest? Trek de stoute schoenen aan en kom van avond met Vader spreken. Die weet toch zelf, dat 't 'n slechte tijd is. Gister nog zei die Alie zei tie, 't gaat niet goed op de hoeve. Al die regeeringssteun kan niks ver anderen, dat der geen cent verdiend wordt. Wij kunnen het nog houden, maar hoe moeten die kleine boeren t stellen 'k Zag vandaag den ouden Verhoeven nog op 't land ja, heusch Frans, zoo zeit ie 't en 'k dochtNou, die zal een zware dobber hebben, zoo tegen den pacht tijd. Als die z'n zoon niet had dat ben jij, Franske, kon ie wel in pakken. Och, Alie, wat helpt dat alle maal, van trouwen komt toch niks. Hoe kan ik nou bij je vader gaan praten. Hij zal me zien kommen. En toch doe je 't, Frans. Z'n nee heb je. Z'n ja moet je zien te krijgen. Misschien weet Vader der wat op Je ouders zouden toch een klein woninkje kunnen en dan jullie hoeve geholpen door Vader Toe, wees nou flink... Doe 't voor mijvoor ons beiden. Van praten komt praten, en hier heb je een zoen. Vader houdt zoo veel van mij. Ik ben z'n eenige Dat is 't h'm juist, hij had wel wat beters vöor jou gewenscht Beter kan niet... Frans, zeg dat niet. Kom je Zeg ja Van avond 'k Zal het doen. Het mot dan 4. Thans zeker van de overwin ning speelt Merselona kalm verder tot de scheidsrechter einde fluit. Merselona heeft haar eerste puntjes verdiend gewonnen. Kasteel verkocht. Naar de L.K. uit goede bron ver neemt, is het oude kasteel te Blit ters'wijk, waar de Eerw. Paters en Broeders van de Afrikaansche Missie van Kadier en Keer de laatste plm. 15 jaar gevestigd waren, thans ver kocht aan den heer Alphons Cremers alhier. Het plan van de Eerw. Paters en Broeders is te verhuizen naar Bemelen. De parochianen van Blit- terswijk zullen hen noode zien ver trekken. Auto tegen viaduct gekraakt. Zondagmorgen had aan het viaduct nabij de Roermondschepoort te Venlo een ernstige autobotsing plaats. Vanaf de Maasbrug naderde een autobus van de fa. M. uit Eindhoven, terwijl uit de Spoorstraat een luxe auto kwam, bestuurd door den heer Z. uit Nijmegen. Beide voertuigen de automati sche verkeerssignalen zijn des Zon dags buiten werking naderden gelijktijdig het viaduct. De bestuur der van de luxe-auto probeerde nog juist voor de autobus onder het viaduct door te rijden De bestuurder der autobus, die van rechtskomende eigenlijk den voorrang had, trachtte nog door remmen een botsing te voorkomen. De bus reed echter te gen de auto op en kraakte deze tus- schen den muur van het viaduct. Van de vier inzittenden van de auto werden de heer en mevr. Z. bloe dig verwond, zoodat zij naar het R. K. Ziekenhuis moesten worden overgebracht. Van vreemde smetten vrij Men meldt uit Maastricht aan het ,Limb. Dagblad" Donderdagmiddag tegen 2 uur stopte aan de douane te Vaals een auto, komende uit Duitschland. Bij visitatie werd gevonden een haken- kruisvlag van 6x3 M., die in beslag werd genomen. De invoerder bleek te zijn een.... Nederlandsch officier in actieven dienst, woonachtig te Den Haag. De werkverschaffing. De Minister van Sociale Zaken heeft aan verschillende gemeente besturen medegedeeld, dat hij het noodzakelijk acht, dat in de betref fende gemeente de bij de werdver- schaffing geplaatste arbeiders regel matig rouleeren met hen die in de steunverleening zijn opgenomen. Voorzoover in de betreffende ge meente nog*geen goedgekeurde steun regeling bestaat, zal in verband met de bovenstaande op korten termijn zulk een steunregeling in het leven geroepen dienen te worden. De grootte van het in de steun regeling op te nemen gedeelte der werkloozen, zal verband moeten hou den met den aard en de hoeveelheid der beschikbare werkverschaffings objecten. In vele gevallen zal 2/3 steunverleening een aannemelijke verhouding zijn. Samenstelling tarwemeel in strijd met tarwewet. De Hooge Raad heeft Maandag met vernietiging van een vonnis der recht bank te Arnhem wegens „tarwemeel voorhanden hebben waarvan de sa menstelling niet voldoet aan de eischen der tarwewet" J. F. D., directeur der maar. En Frans ging sprak lang met Boer Beukers over 't land, over den tijd, over de regeeringsmaatregelen... En nou mot 'k 't es met U hebben, zie je Beukers over je dochter, over Alie Zoo, ligt je dat zoo zwaar op hart. Ik dacht al Frans zit over wat te broeien. Het klonk niet ontmoedigend, Frans zette de pijp van den eenen mondhoek naar den andere en ver volgde Ja, zie je, Beukers, Alie en ik hebben elkaar nog al eens gesproken. Zoo, dat he k niet geweten. En wat had je elkaar dan zoo te vertellen - Och, zoo van alles Beukers, Alie en ik mochten elkander altied graag. We zijn zoo met elkaar op gegroeid en passen wel bij elkaar. Beukers trok een oolijk 'gezicht, nam nog een hevigen trek aan de pijp, daarna Zoo, vertelden jullie dat el kander Frans voelde, dat hij terrein won. Zoowat, Beukers, en om 't nou maar te zeggen, ik kom je vragen of ik met d'r gaan mag Dat is kordaat gesproken, man, we zullen de meid er zelf eens bij roepen en naar de deur loopend Alie! Heftig kleurend kwam ze binnen, maar ze keek haar Vader recht in de oogen, vragend Ja Vader? Alsof je niet weet, meisje, waarom ik je roep Frans hier, heeft me dingen gezegd, waarvan ik ge schrokken ben. Nou kijk maar niet zoo angstig. Ik zal je maar niet in Coöperatieve Handelsvereeniging van den Noord-Brabantschen Christelij- ken Boerenbond wonende te Veghel, veroordeeld tot een boete van f 1000. De moord te Beugen. Op den Provincialen weg naar Boxmeer onder de gemeente Beugen is Zondagavond een moord gebeurd. Het slachtoffer is de 20-jarige Siebers uit Beugen. Deze had des middags te Boxmeer een onbeduidende woor denwisseling gehad met een tweetal personen. Tegen het vallen van den avond hebben die hem langs den weg op gewacht en vielen hem onverhoeds aan. Hierbij is van een mes gebruik gemaakt. De aangevallene werd in den hals gestoken en bekwam een lange en breede wonde, terwijl de halsslagader werd doorgesneden. Badend in zijn bloed is het slacht offer nog naar een dichtbij staande woning gekropen en is daar op den stoep doodgebloed. Geestelijke geneeskundige hulp kwamen te laat. Het lijk werd in beslag genomen en naar het ziekenhuis te Boxmeer overgebracht, waar Maandag door het parket uit Den Bosch sectie is verricht. De vermoedelijke daders, zekere P. uit Boxmeer en A. uit Beugen, werden onmiddellijk opgespoord en in de marechaussee-kazerne te Box meer ingesloten. Hier heeft A. be kend den doodelijken steek te hebben toegebracht. Hij stond niet ongunstig bekend, terwijl het slachtoffer een zeer oppassende jongeman was. Auto*s botsen op clk&ar. Maandagmiddag heeft zich onder de gemeente Woudenberg een zeer ernstige botsing tusschen twee per sonenauto's voorgedaan, waarbij een doode valt te betreuren, terwijl voorts een tweede persoon er zoo ernstig aan toe is, dat voor zijn leven weinig hoop meer bestaat. Nieuwe kazernes bij Heusden en Hedel. Naar verluidt, zou de Regeering het plan hebben om een aantal kazernes te bouwen, die plaats zou den bieden aan honderd manschappen. Deze kazernes zouden worden ge bouwd aan de Noordzijde van de bruggen bij Heusden en Hedel. Er zullen officierswoningen bij dromen verder zullen bomvrije kazematten er bij worden aangelegd. De gebou wen zullen 1 Juli 1936 gereed moeten zijn om in gebx*uik te worden geno men. Inbraak in katholieke kerk. Maandagmorgen kwam de koster der R. K kerk te Zeeland (N.Br.) tot de ontdekking dat een der ramen aan den zijgevel der kerk verbrijzeld was. Daar hij onraad vermoedde, waarschuwde hij den pastoor Bij na der onderzoek bleek, dat inbrekers door middel van een ladder naar bo ven waren geklommen en zich door het verbreken van een raam toegang tot de kerk hadden verschaft. Hierna hebben de inbrekers een rondgang door de kerk gemaakt en alle aanwezigeofferblokken geledigd. Nog is getracht zich toegang te verschaffen .tot het tabernakel, waar van de dieven de koperen bovenplaat hebben afgeschroefd. Het slot van van het tabernakel schijnt echter weerstand te hebben geboden. Op de tabernakelkast waren eenige sporen van braak te bespeuren. Zwarte dag op verkeers gebied te Amsterdam. Het is Zaterdag voor Amsterdam op verkeersgebied een zwarte dag geweest. Niet minder dan drie on gelukken met doodelijken afloop had den in de middaguren plaats, waar bij twee vrouwen en een man het leven verloren. De schoenen worden duurder. Te Tilburg vergaderde de federatie van Ned. Schoenfabrikanten. Hoofd punt der beraadslagingen vormde het voorstel om, in verband met de stijging van de lederprijzen, de prijzen der schoenen te verhoogen. Uit de langdurige beraadslagingen bleek, dat als gevolg van de over productie van schoenen en de onder linge koncurrentie de prijzen stukken twijfel laten. je mag elkander hebben. Luid snoot hij z'n neus in z'n roode zakdoek, wierp een blik op het portret van zijn altijd te vroeg ontslapen vrouw en mompelde Is 't goed, Moeder Moeder, een brief uit Amster dam.... van Gijs, zie je nou wel... Waar is mijn bril, 'k zal je voorlezen. Het papier ritselde tusschen de nerveus bevende handen. Wees toch niet zoo „kretjielle- rig", je bent ook alles altijd kwijt... hier is ie... Nou, nou, dank je Moeder, luister „Waarde Ouders, waarde Frans en Marie. Door overgroote drukte was ik niet eerder bij machte, na ons be zoek, om U te schrijven -Zie je wel vrouw, Gijs heeft het natuurlijk... -Zanik niet, lees maar verder. Tuut, tuut... „Maar nu er een gewichtige aanleiding bestaat, haast ik mij om het verzuim te herstellen. Alvorens hiertoe over te gaan, spreek ik den wensch uit, dat het U allen goed gaat. Vader vertelde mij, dat hij finantieele moeilijkheden had, onder anderen met de pacht. Herinner ik mij goed, dan vervalt de termijn op 1 November, en al is het voor een ieder een moeilijke tijd, toch aarzel ik niet om U en Frans de behulpzame hand te bieden. Ik heb mijn bankier opdracht gegeven U een bedrag van"... de oude man kon haast niet verder van aan doening „twee honderd en vijf tig gulden te doen overmaken. lager waren komen te liggen dan I j die van voor den oorlog. De vrees 1 werd uitgesproken, dat als gevolg van de verminderde koopkracht het I i schoenenverbruik zou terugloopen. Daartegenover werd echter vanj andere zijde erop gewezen, dat, uit- gaande van het indexcijfer, de schoenenprrjzen in onredelijke ver houding staan tot de levensmiddelen- prijzen. Met algemeene stemmen werd ten slotte besloten, de schoenenprijzen met ten minste tien procent te ver hoogen. De vaststelling van den datum, waarop deze verhooging zal ingaan, wordt overgelaten aan de prudentie der fabrikanten persoonlijk. Ds dood in de bocht. Maandagavond is in de beruchte bocht bij Renswoude een ernstig auto-ongeluk gebeurd, waarbij een persoon werd gedood en een ander levensgevaarlijk werd gewond. Een auto, komende uit de richtirg Renswoude en rijdende in de richting De Klomp, is in genoemde bocht, waarschijnlijk doordat het voertuig te groote snelheid had, met groote vaart tegen een boom gereden. Zwaar gewond werden de beide inzittende uit den wagen gehaald. Een van hen, dr. W. H. uit Den Haag, was vrijwel op slag dood. De bestuurder, de heer W. S., waarschijnlijk van Duitsche afkomst is in zorgwekkenden toestand naar het op eenige tientallen meters af stand gelegen gemeentehuis van Renswoude vervoerd. Zijn toestand was zóó ernstig, dat van vervoer naar een ziekenhuis voorloopig geen sprake kon zijn. De auto werd totaal vernield. Graanproef velden. Door kalkstikstof wordt het on kruid in de rogge zeer sterk ver minderd ook door schoffelen vindt een belangrijke vermindering plaats. Kalkstikstof geeft stevig stroo, ook door het schoffelen wordt het legeren tegengegaan. Op de eschgronden, welke veel met stalmest woi'den bemest, kan de kalkstikstof het beste worden gegeven bij zeer scherp weer, bijv. in dé maand Februari de weersomstandigheden leken in 1934 grooteren invloed te hebben dan de tijd van aanwending. Voor deze gronden geldt tevens, de stikstof in den vorm van kalk stikstof in de laatste 4 jaar gemid deld een betere werking had dan 80 pet. van de stikstof in den vorm van de ammonsalpeter of Chilisalpeter op dalgrond bleek de stikstof in den vorm van kalkstikstof in 1934 in werking gelijk te staan met die van ammonsalpeter. Het verdient aanbeveling eenige dagen na het zaaien der kalkstikstof deze in te schoffelen of te eggen. Elk schot is geen haas Van Abessinische zijde heeft men becijferd, dat sedert het begin van den oorlog de Italiaansche vliegtuigen reeds 18.000 bommen op Abbessinisch gebied hebben laten vallen. Waar deze bomaanvallen in het geheel ongeveer 45 personen het leven heb ben gekost, moeten de vliegtuigen gemiddeld 00 bommen laten vallen om den dood van één man te ver oorzaken. WYCHEN Dinsdag 26 November VENRAY, Woensdag 4 December HORST, Maandag 2 December CUYCK, Dinsdag 3 December aan schei Aan huis boeveelhec Oi Ingekomen en vertrokken personen van 8 tot 15 Nov. 1935. INGEKOMEN J. v. d. Berg en vrouw z.b., Hoen derstraat 15 van Oploo. M. Cleophas en vrouw, landbouwer, Overloonscheweg 37b van Deurne. M. M. v. d. Broek, d.b., Vlakwater- weg 12 van Blerick. M. G. v. Dgck, z.b., Merselo M 12a van Deurne. A. Melkert, d.b., Veldstraat 8 van Wassenaar. Bevend, stemschokkend was hij geëindig... tranen liepen over de ge rimpelde wangen... Vrouw, vrouw, hoor je het, het staat er twee honderd en vijftig gulden... die goeie jongen, een mensch mag toch niet oordeelen. Moeder's gezicht verraadde geen aandoening, eindelijk mompelde ze iZoo... hem... „Van harte hoop ik dat U daarmee geholpen bent, U wilt mij wel een bewijs van ontvangst zenden en hoor ik later wel eens, hoe U zich een regeling tot terug betaling voorstelt 1 In ieder geval hoop ik dat deze hulp afdoend is, anders ware het beter te liquideeren Wat beteekent dat Zal strakkies eens aan Frans vragen „Om tot het begin van dit schrij ven terug te keeren onze oudste dochter Kitty heeft zich verloofd Dit geeft reden tot blijdschap, inderdaad en hopen wij, Ouders, van ganscher harte, dat haar keuze een gelukkige moge blijken. Wij zijn overtuigd van Uw medeleven. Maar: er zijn verwikkelingen aan verbonden, die ik li aver anders ge zien had. Haar verloofde is nml. de zoon van Burgemeester van Beers. Nu moet U mij niet ver keerd begrijpen, doch de verhoudin gen in de wereld zijn nu eenmaal anders, dan men het zou willen. Maatschappelijke toestanden laten zich nu eenmaal niet dwingen. Met liefde herdenk ik altijd mijn ouder lijk huis, maar dat betreft mij en mij alleen. Wordt vervolgd. Brande' Puike Cognac Oude J Likeure Wijnen Sljjterjj Haai Hc en a Electr. mei Alle Hl Smederij is tocli Mas is het g in panne Ook voor V Oude K Cognac Likeurei Wijnen Jenever Port P. H Slijterij

Peel en Maas | 1935 | | pagina 8