DERDE BLAD VAN „PEEL EN MAAS MANUFACTUREN VENRAY St. Nicolaas en Pieterman komen bij V. PIJLS Mantels en Hoeden 20 tot 30 pet korting 20 pet. korting op Pelterijen MlVfllliiiii Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Advertentiën InmaakpoHen Jok. Claessens als Vellen, Bontkragen, Shawlkragen enz. Op onze groote prachtcollectie VOSSEN 10 pet. korting. Ratiné KINDERJEKKERS in bruin en blauw ook met 10 pet. korting. FALCON Mantels en Heerenjassen 19.75, 24.50, 27.50, 32.50 In beige en Marine Alle maten STEEDS VOORRADIG ALLE MODELLEN - mMMm zijn onze Handschoenen, Kousen, Skisokjes, Dames-Jumpers, gebreide Japonnen, Vesten, Kinderjurken en Pullovers voor elke leeftijd. Eng. Hemden, Zelfbinders, Sjaals, Sokken, Bretels, Pyama's, Slipovers enz H A l\mWF'RTCFlV alle v00rgeteekende Kleedjes, Overhanddoeken, Ontbijtlakens en Nachtzakken, v» v Kelim en Smyrna Kussens met bijbehoorende garens. ZAKDOEKEN in luxe verpakking, ook de bekende Pyramide Zakdoeken. Zaterdag 16 November 1935 Zes en vl|ftigste Jaargang No 46 99 VENRAY, 16 Nov. 1935 Hallo! Komt, ziet en wint! Venray's patronaatsfancyfair staat klaar; 'n Schuit vol kostelijke prijzen wacht op winnaars en liefhebbers; onfeilbaar zeker zullen talloos vele bezoekers op stap gaan, om zich te overtuigen zooals ons juist nog werd medegedeeld, zou (volgens geruchten) heel Leunen leeg loopen om ons patronaat te bezoekenMerselo, Castenray, Oostrum, enz. blijven natuurlijk niet achter; en Venray zelf valt met de deur in huis. Een aanmoedigende mededeeling over de loterij: Door welwillende vrienden werden we in staat gesteld, de hoofdprijzen nog aantrekkelijker te maken. We publiceeren hier de tien hoofdprijzen, welke dus de offi- cieele hoofdprijzen zijn geworden. Ie prijs een prachtig radiotoestel met luidspreker 2e prijs heerenrijwiel 3e prijs gratis aansluiting bij de plaatselijke radio-centrale (zoover dit net is uitge breid deze prijs is ook verkoopbaar) 4e prijs electrische klok 5e prijs eikenh. kruis met koperen corpus 6e prijs kunsthandwerk 7e prijs twee schilderijen 8e prijs bloempot 9e prijs schemerlamp 10e prijs .dienblad Verder natuurlijk nog de 40 andere waardevolle prijzen. Zaterdagavond om 6 uur officieele opening voor bestuur, autoriteiten en invité, terwijl om half 7 de zalen toegankelijk worden gesteld voor alle bezoekers. J3ij de sluiting, Zondagavond om 11 uur, heeft plaats de uitreiking van alle gewonnen prgzen, welke aanstonds kunnen worden meege nomen. Beide dagen musiceert Euterpe de bediening is af, de prjjzen laag, het gepresenteerde is schitterend en puik. We woonden dezer dagen een repetitie bij van het tooneelstukje „Per vliegmachine naar Droomland" dat einde November door de leer lingen der R.K. Jongensschool zal worden opgevoerd ten bate van een later te houden St. Nicolaasfeestje. Het belooft weer een dier fijne uitvoeringen te worden, die we van de school gewoon zijn en waarvan jong en oud zeker weer zal genie ten. We wensen de school, niet 't minst met 't oog op 't mooie doel, zeer veel succes toe Plaatselijk Crisis-Comité. Toen de woorden crisis en malaise in gebruik kwamen, waren het nieuwe woorden, die men bij lach en kout gebruikte. Men voelde de bittere ellende nog niet, die daarmee werden aangeduid. Maar thans. De uitwerking van den crisis en malaise zijn overal en in tal van vormen waar te nemen. Slechte gang van zaken bij den Middenstand, fabrieken en scheep vaart geheel of ten deele stil gelegd, daling van inkomens uit beleggingen, werkloosheid bij hoofd- en hand arbeiders. Dit alles zijn nog uiterlijke teeke nen van crisis en malaise, waar wie zal de stille zorgen, het stille leed peilen in zoovele huisgezinnen te lijden, waar gebrek geleden wordt aan noodzakelijke benoodigdheden als kleeding, dekking, verwarming, verlichting en voldoende voeding. Het plaatselijk Crisis-Comité be grijpt in deze moeilijkheden zijn taak ten volle en roept thans allen, door God meer begunstigden, op om van het hunne iets af te staan voor onze minder begunstigde medemenschen. Het Comité zal tusschen 18 Nov. en 1 Dec. een collecte houden langs de huizen, teneinde nieuwe voorraad van vele goederen en gelden te krijgen voor uitdeeling aan onze medemenschen, die voor zoover niet aangesteld bij de werkverschaffing, die ook lang niet genoeg gezins inkomsten biedt, alle bronnen van inkomsten opgedroogd zien. Geeft daarom ter liefde Gods veel en ongeteld. Gods zegen is uw deel, en wees er van overtuigd: den Arme gegeven is Gode geleend. Uitvoering K J M V. In ons vorig nummer staat de zaal, waarin de gunstig gerenom meerde K.J.M.V. dit jaar voor het voetlicht met het blijspel „De Bi bliothecaris", onjuist vermeld. Deze uitvoering geschiedt in de Wilhelminazaal, in de Schoolstraat op Zondag 24 November. Wij vertrouwen dat allen van bovenstaand bericht goede nota nemen. Het Groene Kruis. Zondag 1 Dec. a.s. is het 25 jaar geleden dat deze Vereeniging werd opgericht. Dien dag zal er een feestverga- dering met filmvoorstelling worden gehouden in het Patronaat, terwijl door verschillende sprekers de Ver eeniging zal worden gecomplimen teerd en de voornaamste feiten in herinnering zullen worden gebracht. Wij hopen dat deze vergadering nu eens flink zal worden bezocht en de bevolking van Venray dan haar erkentelijkheid zal betuigen voor al het goede wat door het Groene Kruis is verricht. R. K L. V. B. Kring Horst-Venray. Kring Competitie omg. Venray. (Officieel) Op de kringvergadering in het begin dezer week te Horst gehou den, werd de Kringcompetitie om geving Venray een feit. Door bij zondere omstandigheden is deze groep van zes elftallen gesplitst in twee groepen. Wegens het klein aantal deelnemers in iedere groep zal een dubbele competitie gespeeld worden. Het programma luidt voor Zondag 17 November Afd. A. VeulenOostrum, 2 uur. Afd. B. De ValkOirlo, 2 uur. Voor Zondag 24 November Afd. A. MerseloVeulen, 1 uur. Afd. B. YsselsteynDe Valk, 1 uur. We herinneren er de vereenigin- gen met aandrang aan, zoo snel mogelijk de ruilformulieren in te zenden. Zooals de onderscheiden clubleiders weten, zorgt de thuisclub voor een scheidsrechter. Jeugd-C o mp e ti ti e Uitslagen d. d. 3 Nov. BrughusiaB.V.V. 32 Meterik—T.O.P. 5—0 Programma 17 Nov. T.O.P.—B.V.V. 3.30 uur MeterikBrughusia 3,15 uur Programma 24 Nov. BrughusiaT.O.P 3.30 uur B.V.V.—Meterik 3 uur Deze laatsto wedstrijd wordt ge speeld op T.O.P. veld. HOLTHEES, Dinsdag herdachten F. BonantsWetterhaan hun 25- jarige echtvereeniging. Het heeft hun dien dag niet aan belangstelling ontbroken. 's Avonds bracht de Fanfare den jubilaris een serenade, waarbij het woord werd gevoerd door den heer M. Bonants, directeur der Brand verzekering N.C.B. te Tilburg, een broer van den jubilaris. F. Bonants is lid van den Ge meenteraad, lid van den Raad van Toezicht der plaatselgke Boerenleen bank, Bestuurslid R.K. Kiesvereeni- ging en werkend lid vanaf de op richting der fanfare. MAASHEES. Zondagmiddag tijdens den voetbalwedstrijd Mill—S.S.S. alhier, ter gelegenheid van het openen van het nieuwe voetbalterrein, hebben dief of dieven kans gezien het kleed- locaal van de S.S.S.-spelers te be zoeken en een 2-tal polshorloges, geld, sigaren en sigaretten te ont vreemden. Kamer van Koophandel voor midden-Limburg. Bij de periodieke verkiezing van vier leden van afdeeling grootbedrijf en vier voor de afd. kleinbedrijf der Kamer van Koophandel en fabrieken voor midden-Limburg werden bij en kele candidaatstelllng gekozen voor het grootbedrijf de heeren J. Breukers, Roermond, H. Smeets, Roermond en en M. A. Hermans, Weert. In de vacature J. van de Venne werd ge kozen de heer E. van der Marck, Roermond. Voor het kleinbedrijf wer den gekozen de heeren P. Hover, F. Jansens en C. Peters, allen Roermond en P. Jaspers, Weert. Spelende !n den dood. Dinsdagmiddag is het 3-jarig zoon tje van den heer Rijs te Belfeld spe lende onverwacht den Rijksweg al daar overgestoken. Het kind werd door een luxe auto, bestuurd door den heer F. uit Maastricht, gegrepen en op slag gedood. Den autobestuur der treft geen schuld. Eon regiment vingerafdrukken. Een van de 400 uitgepikt. Ongeveer een week geleden werd op het bureau van het 4e Reg. Veld Artillerie te Ede uit een geldkistje een bedrag van f 80 gestolen. Ver ondersteld werd dat zulks door inbraak was geschied. De recherche van de Edesche politie heeft daarna van vierhonderd militairen vinger afdrukken genomen en deze verge leken met de op het geldkistje aan wezige. Het resultaat was dat de dader, zekere B., kon worden opge spoord. Hij heeft bekend en is ter beschikking van de Justitie gesteld. Het verblindende koplicht. Dinsdagavond is te Best een per- sone ïauto bestuurd door den handels reiziger v. d. B. uit Best waarin tevens diens echtgenoote was gezeten, in volle vaart tegen een stilstaande vrachtauto gereden. De vrouw is aan de bekomen ver wondingen overleden. Duurder schoenen. Naar wordt medegedeeld, zijn de leden van de Federatie van Neder- landsche schoenfabrikanten opge roepen tot bijwoning van een alge- meene vergadering, waarin als voor naamste punt aan de orde zal komen een gedachtenwisseling over de mogelijkheid, opnieuw tot een unifor me verhooging van de schoenprijzen te komen. Het bestuur der federatie heeft deze vergadering uitgeschreven op veelvuldig verzoek, waarbij met deb meesten spoed op het treffen van maatregelen was aangedrongen. Wel werden de prijzen der schoenen over de geheele linie reeds niet on belangrijk verhoogd, doch deze ver hooging, zoo deelt men mede, blijft nog altijd ver ten achter bij de verhooging, welke de leerprrjzen ondergingen. Tusschen een dorschmachlne. Te Erp is het 5-jarig zoontje van den landbouwer H. v. d. K. tusschen een dorschmachine geraakt. Deerlijk verwond werd de kleine opgenomen en naar het R. K. Ziekenhuis te Helmond vervoerd. Het knaapje verkeert in levensgevaar. Door een auto gegrepen. Dinsdagavond is op den Tetering- schendijk te Breda de heer L. V. die per rijwiel van de Hero-terreinen den weg naar Oosterhout wilde nemen door een uit tegenovergestelde richting komende auto gegrepen en tegen den grond geworpen en ge dood. Sloopers In de Drente. Woensdagmorgen is een begin ge maakt met het sloopen van de sleep boot „Drente", die steeds dieper wegzakt in het zand op het strand van Egmond. Frank Rrjsdrjk van Hendrik Ido Ambacht is met negen man personeel het werk begonnen. Zonder tegenspoed hoopt hij binnen korten tijd de „Drente" van het strand te hebben verwijderd. Protesteerende winkeliers. Woensdagavond hebben bijna alle winkeliers in de gemeente Oudewater uit protest tegen de huns inziens te hooge electriciteitstarieven hun etalages in het donker gezet. Hier en daar zag men een petroleumlamp of kaars in de etalage staan. Het ongewone schouwspel maakte, dat zeer veel publiek op de been was. Geluidswaarschuwingssignalen voor bochten. Naar de B. B. N., Bond van Be drijfsautohouders in Nederland me dedeelt, wordt op het oogenblik in Frankrijk een nieuw soort verkeers- teeken beproefd, dat tot verminde ring van auto-ongevallen in bochten zal kunnen bijdragen. Op een on overzichtelijk punt van den weg naar Rouen zgn de optische waar- schuwingsteekens met een accous- tisch verkeerssignaal aangevuld. Als een bepaald punt op eenigen afstand van de bocht wordt gepas seerd, wordt de automobilist op het dreigend gevaar opmerkzaam ge maakt, doordat hem uit een luid spreker wordt toegeroepen „opge past, bochtDe luidspreker wordt in werking gesteld, doordat bij het rijden over een in de bestrating in gelegde bijzondere drempel contact wordt gemaakt. Autoverkeer in Zweden. De autobus zegeviert hier over den spoorweg, aldus deelt de B.B.N. Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland, mede. In Zweden heeft men op het oogenblik 25000 mijl autobuslijnen. Het net van den Zw. spoorweg omvat slechts 10000 mijl. In Zweden heeft de autobus der halve met sprekende cijfers de overwinning behaald op den spoor weg. In totaal zijn er in Zweden 150.000 auto's. Daaronder behooren 102.000 per sonenwagens, 41.000 vrachtwagens. 3600 autobussen en 3000 bijzondere wagens voor bepaalde doeleinden. vanaf 61/, cent per Liter. Moesmessen 25 ct. Erwtenwrijvers 36 ct. Etenstampers 15 ct. Appelboren 10 ct. VLEESCHGLAZEN 2 L. 19 ct. I1/, L. 17 ct. Bloempotten alle maten vanaf 3 ct. 3 stel Speelkaarten 25 ct. Cocos Handveger en stofblik 25 ct. 2 pakjes Schuurpapier 10 ct. 6 stuk Waschzeep 25 ct. COCOSLOOPER 100 breed p. el 98 BALATUM 183 breed van 64 nu 49 Mooie Kachelzeiltjes nu 25 ct. KINDERWAGENS, SULKY's. Wiegen bekleed vanaf f 6.50 Rieten Ruststoelen f 3.25 Pakkisten 35 ct. 328 INBINDEN van Illustraties, Jonge Wacht, Roomsche Jeugd en andere Boekwerken, extra voordeelig. Firma van den Munckhof Groote Straat 14 VENRAY, en zijn voor de kinderen te spreken evenals vorige jaren Zaterdag 23 November, Woensdag 27 November en Woensdag 4 December. Wij geven gekleurde cassabons vanaf Maandag 18 November tot 5 December. Men gelieve de kinderen deze cassabons mede te geven, zij hebben een waarde van pl.m. 10 (De witte cassabons 2 op staan aan vastgestelde nettoprijzen enz. WEATHERPROOF V- PARAPLUIES enorme sorteering, zeer goedkoop. EAU DE COLOGNE en ZEEP in luxe verpakking.

Peel en Maas | 1935 | | pagina 9