Trekkingslijst tk Denk er oi jos. i: A.E. CAMPS PIERRE GOUMANS J. A. K0RT00MS, B V ruchtboomei Rozen, Haag- Sierplanten Buitenland. Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Advertentiën Tentoonstelling Ven Venraysche Schoenhandél OOK DE .MENSCHEN uKd<j Antoniuslaan 50 naast Fotograaf van het edele Straperlo-spel, waar aan honderden Nederlanders eens hun laatste bezit hebben vergokt. Deze man heeft later in Brussel aan de autoriteiten moeilijkheden be zorgd en nu verwekte hij in Spanje een kabinetscrisis. Karakters worden bedorven door het geld, wat.sommi gen wordt aangebodenlevens wor den vernietigd door de sommen, die aan lieden, die op den rand der ver twijfeling gaan, worden onttroggeld. En van elk avontuur keert 'deze man terug naar Den Haag, waar hij zijn woon' heeft en waarheen hem de verwenschingen van de gedupeer den volgen. Tot scha van het Neder- landsche aanzien. Hij zegt Mexicaan van geboorte te zijn. Laat hij tot zijn stambroe deren terugkeeren. Mexico heeft niet veel te verliezen aan reputatie. Onze goldene gulden, De persdienst van de Werkloos heidsverzekering gaf eenige cijfers over het Nederlandsche werkloos heidspercentage. Het bedroeg in het seizoen April- September In 1929 2.7 pet. In 1930 5.7 pet. In 1931 11.3 pet. In 1932 25.3 pet. In 1933 24.8 pet. In 1934 25.4 pet. In 1935 29.4 pet. Men ziet aldus de zeer krasse ontwikkeling van de crisis ten on zent. En wat het ergste isjuist dezen zomer, nu bijna overal elders eenige economische opleving viel waar te nemen en het werkloozen- erjfer veelal aanmerkelijk terugliep, ontvingen we opnieuw een stomp de diepte in, een stomp, zooals we dien in geen vier jaar meer hadden opgeloopen. In deze omstandigheid lijkt het ons toch wel onvoldoende worden om alleen maar statistisch te blijven vaststellen, hoe diep we wel in de put zijn geraakt, in plaats van ook na te gaan, wat de verschillen zijn in de economische verhoudingen, welke tot zulke onderscheidene uit komst op onze en de buitenlandsche arbeidsmarkt leiden. Een opmerkelijk verschil met de meeste andere landen levert de waarde onzer munt op. We weten niet, of 't goudpeil van den Neder- landschen gulden van doorslaggeven de beteekenis voor de positie van de Nederlandsche arbeidsmarkt is, maar achten het toch opmerkelijk, dat de werkloosheid is teruggeloopen in al die landen, welke zich een lagere muntwaarde hebben gekozen. Al bracht devaluatie nergens de groote voordeelen, welke er van werden verwacht, toch werd ze overal ge volgd door een ruk naar economisch herstel. Zonder ons over het muntvraag- stuk ten onzent te willen uitspreken, vestigen we er toch nog eens de aandacht op, dat het ten nauwste verbonden lijkt met de verhoudingen op de arbeidsmarkt. Juist in den zomer, waarin we het hardst hebben moeten vechten om den gulden te handhaven, zijn we erger dan ooit getroffen door de werkloosheid. Hoe hooger de gulden boven andere muntwaarden uitstijgt, des te meer onbereikbaar wordt hg voor de massa van ons volk. Economische sancties. Met ingang van 18 November. Met het feit, dat te Genèvé thans een datum van ingang der economi sche sancties is bepaald, is de mis lukking in eerste instantie der be middelingspogingen van Laval het meest afdoende vastgesteld. De groote coördinatie-commissie, waarin 52 staten zijn vertegenwoor digd, heeft Zaterdag haar voorloopig laatste bijeenkomst gehouden. Ze heeft met groote voldoening ervan kennis genomen, dat de over- groote meerderheid der volkenbonds staten zich tot alle, half October aanbevolen, sanctiemaatregelen tegen Italië bereid hebben verklaard. Voorts heeft ze den- datum vastgesteld voor de inwerkingtreding der economische sanctiemaatregelen. Die datum, 18 November, is overeenkomstig het voorstel van de commissie van acht tien bepaald. De coördinatie-commissie heeft ook het verzoek behandeld van Roemenië, Zuid-Sla vië en andere landen die een clearingsaldo hebben van Italië, dat voorloopig nog Itali- aansche waren zouden mogen worden ingevoerd tot dekking van deze Italiaansche schuld. Titulescu, de Roemeensche gedelegeerde, heeft tenslotte erin toegestemd, dat voor deze landen geen uitzondering zal worden gemaakt op het verbod van invoer van Italiaansche waren. De commissie stelt echter vast, dat deze schuldverplichting van Italië zal blijven voortbestaan en dat de volkenbondsstaten* bij het ophouden van de sanctiemaatregelen gemeen- schappelijken druk op Italië zullen moeten uitoefenen, opdat Italië zich van deze schuld dan kwijten zal. Mocht intusschen een bijzonder zwaar nadeel aan enkele staten worden toegevoegd door de niet- onmiddellijke betaling van de Italiaan sche clearing-schuld, dan zullen de volkenbondsstaten, die aan de sanctie maatregelen deelnemen, gemeen schappelijk dit nadeel moeten goed maken. De reactie in Italië. Met het oog op de aanstaande toepassing der sancties vindt op het oogenblik in Italië een ware kruis tocht-tegen buitenlandsche goederen en zelfs tegen vreemde woorden plaats. Het officiëele orgaan van den fascistischen bond van kooplieden meldt, dat handelsvertegenwoordigers een voorstel hebben ingediend om fabrikanten en zakenlieden te ver plichten Italiaansche fabrieksmerken en namen te bezigen. Te Genua zijn aan de gevels van zaken, waar buitenlandsche goederen1 werden verkocht, aanplakbiljetten aangebracht, waarmede het publiek wordt gewaarschuwd. De meeste winkeliers hebben na de betoogingen der studenten alle opschriften in het Engelsch van hun gevels doen verwijderen. Alle bladen noodigen bovendien hun lezers uit, in het dagelijksch gebruik de buitenlandsche artikelen door nationale producten te vervan gen. Engelsch-Italiaansche spanning. Zoowel het besluit tot toepassing der economische sancties als het feit, dat Engeland geen schepen wenscht terug te trekken uit de Middelland- sche zee, ondanks het gebaar van Mussolini, die een divisie manschap pen terug nam uit Lybië, heeft de verhouding tusschen Engeland en Egypte weer zeer verscherpt. Men krijgt werkelijk een indruk van on verzettelijkheid van de Engelsche diplomatie, een indruk alsof... men het in Londen tenslotte niet bij Volkenbondsancties zal laten, als Italië toch doorzet in Abessinië. We mogen aannemen, dat Engeland be zorgd is voor den Volkenbond en de collectieve veiligheid, maar te Londen is men vóór alles bezorgd voor de handhaving van eigen macht, invloed en prestige in de wereld. VENRAY, 9 Nov. 1935 25-Jarig kloosterfeest. In het klooster Jeruzalem alhier herdacht j.l. Zondag de Eerw. Zuster Carolina den dag waarop zij vóór 25 jaar werd geprofest. Aan belangstelling heeft het de jubilaresse dezen dag niet ontbroken. Maria-Congregatie. Op 8 December a.s. zal de Maria- congregatie haar 75-jarig bestaans- feest herdenken. Pater Tillemans uit Overhoven zal het triduum houden. Dit feest wordt op grootsche wijze herdacht. Marktbericht. Op de Zaterdag gehouden jaar markt werden aangevoerd 277 stuks vee, dragend vee 47, gust vee 15, vet vee 4, kalveren 2, biggen 208. Prijzen dragend vee f 330.tot f 190.gust vee f 60.tot f 125 en vet vee f 110.tot f 150.—. Biggenf 9.tot f 12. De markt was wederom druk be zocht. Hengsten associatie „vooruitgang". Zaterdag hield bovengenoemde ver- eeniging een algemeene vergadering te Castenray in de Patronaatszaal. De dekgelden werden als volgt vastgesteld Avenir de Florêt f 50.met 20 pet. voor de leden, welke binnen 3 maanden betalen. Dompteur Delcour f 25,met 10 pet. korting voor betaling binnen drie maanden. Als nieuw bestuurslid werd geko zen de heer Ant. Kleuskens, America in de vacature van den heer J. Litjens. Aanbesteding. In café Wed. Crooymans te O ver- loon werd aanbesteed het bouwen van een burgerwoonhuis te Stevens beek, voor rekening van den heer Th. Peeters alhier, onder architectuur van den heer J. Ebben te Beers. Er werd als volgt ingeschreven G. Verstralen, Venray f 4200 H. Debats, Vierlingsbeek f 3700 A. Graat, Beugen f 3685 P. A. Koenen, Holthees f 3618 R. Geurts, Vierlingsbeek f 3595 H. Wijnhoven, Oploo en H. Wijnhoven, Rijkevoort f 3523 J. van Dijk, St. Anthonis f 3405 J. Daamen, Mill f 3400 P. Volleberg, Venray f 3400 Fleuren-v. Kempen, Beugen f 3370 R. Geurts, Haps f 3318 Jacobs, Mill f 3295 Veemarkt te Horst. Totale aanvoer 198 stuks. Rundvee 72 stuks45 dragende koeien f 135 tot f 180, 12 pinken f 70 tot f 110, 15 vette koeien en vaarzen 23 tot 25 ct. per Kg. Ondanks dalende pryzen, vlotte verkoop. Biggen 121 stuks f9.tof f 11.Schapen 5 stuks f 9.— tot f 15.—. Met deze November-markt werd het éénjarig bestaan herdacht der weder tot ouden bloei opvoeren der Horster-markt. Wanneer men de resultaten beziet welke de markt- commissie na een jaar hard belang loos werken heeft weten te bereiken, moet men volmondig bekennen, dat deze heeren alle eer van hun arbeid hebben. De vermeerderde aanvoeren en het altoos drukke bezoek op deze markten is wel een overduidelijk bewijs dat het ook in de toekomst met deze markt steeds cresendo, steeds beter gaan zal. HORST. Zaterdagavond is aan de Stationsstraat totaal afgebrand de woning van J. Boetsen, bewoond door Crooymans. Het huisraad kon worden gered, doch van de oude woning van 1647, volgens de muurankers, bleef niets over dan puin. HORST. Zondagnacht is bij den caféhouder R. aan de Middellijk in gebroken. Door het uitsnijden eener ruit is men binnengekomen. Doordat de bewoners onraad bespeurden, schijnen de dieven weer vertrokken te zijn, zonder iets mee te nemen. Droeve dood. Zaterdagmorgen werd de hulp van de politie ingeroepen, daar de 55-ja- rige vrouw Chr. T. te Blerick sinds eenige uren vermist werd. De vrouw is ongehuwd en woont met twee eveneens ongehuwde broers alleen op een boerderij. Daar de ongelukkige den laatsten tijd niet goed bij het hoofd was en aan achtervolgings waanzin leed, vreesde men het ergste. Bg het onderzoek op de boerderij viel het de politie op, dat het deksel was opgelicht van de beerput, die opzg van het huis gelegen was. Men besloot daarom hierin te dreggen. Reeds terstond kwam het lijk van de ongelukkige vrouw boven. Kerkelijke Credietbank voor Limburg. Naar wij vernemen, is in het Bis dom Roermond een gelukkig initia tief genomen. Onder de hooge sanctie en aanbe veling van den Bisschop zal binnen kort opgericht worden een Kerke lijke Credietbank' voor Limburg. De bedoeling van deze bank is niet om alle Kerkelijke leeningen over te nemen, maar om de samen werking te bevorderen van alle Kerken en van Kerkelijke instellin gen tot regeling en aanvulling van het Kerkelijk crediet in Limburg Aandeelhouders 1 unuen enkel zijn Kerken en Kerkelijke instellingen crediet wordt uitsluitend verleend aan Limburgsche Kerken en Kerke lijke instellingen, die van diocesaan of parochieel belang zijn. De benoo- digde gelden zullen zooveel mogelijk door de aandeelhouders worden ver strekt. Deze Credietbank is dus bedoeld als eene onderlinge hulp bij de regeling van het Kerkelijk crediet. De vorm is eene Naamlooze Ven nootschap. De leden van het Bestuur en van den Raad van Commissarissen zullen voor de helft uit geestelgken, voor de helft uit leeken bestaan. Gesnapt. Door den te Roggel gestationeer- den Rijksveldwachter Knapen werden onder deze gemeente aangetroffen de twee gebr. R. uit Venray, die reeds sinds eenigen tijd werden ge zocht ieder tot het ondergaan van een maand gevangenisstraf door de Bossche Rechtbank opgelegd. Het tweetal is tot dit doel naai de strafgevangenis te Roermond overgebracht. Verdacht van devfezensmok- kelarij of van belasting ontduiking Naar de N.K. verneemt, hebben een dezer dagen ambténaren van de Deviesen Ueberwachungsstelle tesa- men met belastingambtenaren on verwacht een inval gedaan in het kantoor te Dortmund van de Ven losche groentenexportfirma Breuers. De in Dortmund aanwezige fir manten, de heeren B. Breuers, wonend te Venlo en Jos. Breuers, wonend te Dortmund, werden gear resteerd. Van de twee andere firman ten verbleef de heer Hub. Breuers op den dag van den inval te Venlo. De heer Nic. Breuers was in Duitsch- land, doch kon toen hij kennis kreeg van den inval, nog de vlucht nemen naar Polen. Eenige wagonladingen appelen, die vanuit Venlo verzonden waren aan het adres van het kantoor te Dort mund, werden door de Duitsche autoriteiten in beslag genomen. Omtrent de reden van den inval in het kantoor der Venlosche firma is nog niets naders bekend. De roodvonk-epidemie te Tegelen. De burgemeester der gemeente Tegelen, mr. F. Pesch, heeft samen met de geneesheeren van Tegelen een bespreking gehouden met dr. Veeger uit Nijmegen, inspecteur der Volksgezondheid, aangaande de te nemen maatregelen ter bestrijding der roodvonk-epidemie. Daar.uit de rapporten der geneesheeren blijkt, dat de ziekte in het algemeen geen kwaadaardig karakter vertoont en er bovendien geen nieuwe gevallen zijn geconstateerd, heeft men er nog geen aanleiding in gevonden tot het sluiten der scholen van gemeente wege over te gaan. TIENRAY. Voor rekening van den heer Buis alhier werd aanbesteed door architect Duif uit Horst het timmerwerk voor een nieuw te bouwen huis. Het werk werd aange nomen voor f 605 door Chr. Thijssen. De raming bedroeg f 800. De smokkelhandel in Zuid-Limburg. Om .den omvang, dien de smokkel handel dreigt aan te nemen, wanneer er niet voortdurend tegen geageerd werd, te begrijpen, moet men zich rekenschap geven van de prijsver schillen, die niet voor enkele, doen voor vele artikelen, en waarbij eerste levensbehoeften zijn, thans aan beide zijden van de grens bestaan. Om er enkele te noemenboter, die thans in de Maastrichtsche winkels voor f 1.88 verkocht wórdt, kan men over de grens in goede kwaliteit (fabrieksboter) koopen voor 21 francs of f 1.05. Enkele weken geleden noteerde ze 19 fres. of f 0.95. Rundvet, dat in Maastricht een gulden per Kg. kost, noteert in Belgische grenswinkels precies de helft. Voor allerbeste ham, die men in België kan krijgen in een kwali teit, welke in Maastricht niet of nauwelijks aanwezig is, zijn de notee ringen f 1.25 en f 2. Er zijn artikelen, waarvoor men in Maastricht een gedifferentieerd tarief heeft, alnaarmate het Bel gische of Nederlandsche waar is. Zoo de suiker, die in België thans 1472 161/. Nederlandsche centen kost, terwijl" de gesmokkelde Bel gische in Maastricht 30, de Neder landsche hier 46 cent kost. De Belgische chocolade kost (het goede merk Cöte d'Or) in de Bel gische grensplaatsen 5 cent per reep en 35 cent per pakln Maastricht kost ze, als ze gesmokkeld is, 71/., cent, en anders 10 cent per reep en 70 cent per pak. Tal van luxe-artikelen zijn in België stukken goedkooper. Zoo Zuid-Amerikaansche producten als Liebig, Cibels, enz. Luxe doosjes schildpadsoep kosten in België 15, in Maastricht 35 cent. enz. enz. Het watertarwebrood, dat vóór de devaluatie van den franc in België 1.40 x 7 en dus 9.8 Nederlandsche cent kostte en thans 1.75 x 5 en dus 8.75 Ned. cent per Kg. in de Belgische grensplaatsen kost, wordt in Maastricht verkocht voor 16 centen per 800 gram en dus voor 20 centen per Kg. De margarine, die in België 22 tot 45 cent per kilo kost, wordt in Maastricht zij het dan vermengd met eenige boter, verkocht voor fl.20. De hoog ste prijs voor het beste rundvleesch in de Belgische grensplaatsen is 21 fres. of f 1.05 dit kost in Maastricht het dubbele. Het gevolg van dergelijke prijs verschillen is natuurlijk een gewel dige smokkelhanhel. Deze geschiedt langs de heele grens. Men dient daarbij wel te ondscheiden de smok kelaars voor eigen gebruik en de beroepssmokkelaars, waarbij achter den man, die voor enkele guldens geregeld zijn leven waagt, de ongure elementen staan, wier moraliteit niets beter is dan die van Amerikaan- sche gangsters. Het is tegen deze, voor niets terug deinzende elementen dat de fiscus een hardnekkigen strijd voert. Betere vooruitzichten? Bij de Domaniale Mijnmaatschappij te Kerkrade werden den iaatsten tijd arbeiders in lossen dienst aan gesteld. Graaf deMarchant et d'Ansembourg. Naar het L. D. verneemt stelt graaf de Marchant et d'Ansembourg, die, zooals men weet, dit jaar moet aftreden als lid en voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zuid-Limburgsche Mijnstreek, zich niet meer voor een herbenoeming als lid voor de afdeeling grootbedrijf beschikbaar. Zooals men zich zal herinneren, nam in de laatstgehouden zitting der Kamer de meerderheid scherp stelling tegen den graaf als voor zitter in verband met het beruchte N.S.B.-pamflet tegen dr. Poels. Zijn besluit baseerde hij op het motiefdrukke werkzaamheden als lid der Eerste Kamer, waarvan hij echter nog steeds niet als lid werd toegelaten op grond van twijfel aan zijn Nederlandsch staatsburgerschap. Tragisch ongeluk te Asten. Toen Maandagmorgen het 11-jarig zoontje van den iandbouwer P. Ber kens, gehucht Vosselen, het [paard naar de weide bracht, schijnt het dier onderweg te zijn gevallen. De jongen isyer onder geraakt, howel men niet juist weet, hoe het ongeluk zich heeft voorgedaan. Eenigen tijd nadat de jongen vertrokken was, zag men het paard staan. De jongen lag een eindje ervandaan in een sloot. Hij was reeds overleden. Een harde slag voor de ouders zoo hun zoontje te moeten verliezen. Het ongeluk is te tragi scher, daar dezen zomer een ander kindje van het gezin bij een ongeluk met paard en kar om het leven is gekomen. Zesde Ossche serie staat terecht. Maandagmorgen heeft de Bossche rechtbank de zesde zitting der be rechting van de Ossche misdrijven aangevangen. Het eerst komt voor het hekje de 35-jarige Ossche arbei der Jacobus Johannes van Berne, wien ten laste is gelegd, dat hij óp II December 1929 te Oss opzettelijk Gerardus van Galen van het leven heeft beroofd door hem met een mes een steek in den rug toe te brengen tengevolge Waarvan het slachtoffer spoedig overleed. Subs, is hem mis handeling met doodelijk gevolg ten laste gelegd. Eisch 10 jaren gevangenisstraf met aftrek van den tijd, in voorarrest doorgebracht. Vervolgens werd behandeld de in den nacht van 30 op 31 Mei 1932 te Lith gepleegde roofoverval in de woning van de gezusters van Eldgk, die door de daders op ergerlijke wijze zijn mishandeld. De buit bestond hier uit een be drag van ongeveer 10 gulden aan geld, een paar medailles, sigaren en sigaretten en een pot met sterken drank. Verdachten in deze zaak zijn de 36-jarige arbeider J. J. van Galen, de 32-jarige arbeider J. A. van den Akker, die ervan beschuldigd worden, dat zij het misdrijf tezamen en in vereeniging met een of meer anderen hebben gepleegd. De laatste wordt subs, beschuldigd van mede plichtigheid door op den uitkijk te hebben gestaan en van schuldheling. De officier van justitie acht het aan beiden ten laste gelegde bewezen. Beiden staan ongunstig bekend. De verdachte van G. heeft reeds acht jaar in de gevangenis doorgebracht in 1933 is hij nog tot drie jaar gevangenisstraf veroordeld. Beidén moet een zware straf worden opge legd en daarom eischte spreker tegen van G. een gevangenisstraf van 9 jaar zonder aftrek van den tijd in voorarrest doorgebracht en tegen v. d. A. een gevangenisstraf van 6 jaar met aftrek van voorarrest. Het gruwelijkste van al de misdrijven. Om twee uur werd Maandagmid dag de zitting van de Bossche recht bank vervolgd met de zaak van de brandstichting in 1926, waardoor vier menschen omkwamen. De Ossche arbeiders G. J. van Galen en Th. J. van Berne, beiden 32 jaar oud. hadden zich te verant woorden voor de op 10 Augustus 1926 te Oss te zamen en in vereeniging opzettelijk gepleegde brandstichting de woning, bewoond door de familie Bevers en van Zandvoort, tengevolge waarvan deze woning is afgebrand en de echtgenoote van J. A. van Zandvoort, en haar 3 kinderen in de vlammen zijn omgekomen. Subs, is ten laste gelegd, dat van Galen dit vreeselijk misdrijf alleen heeft gepleegd en dat Van Berne hem daarbij behulpzaam is geweest. Eisch tegen ieder der verdachten een gevangenisstraf van 12 jaar met aftrek van de preventieve hechtenis. Tragische dood. Zondagmiddag is de 31-jarige D. |G. uit Tilburg, moeder van 4 kinderen in overspannen toestand in hetWil- helminakanaal op de grens van Tilburg en Dongen te water gespron gen en verdronken. Enkele voorbijgangers zagen het ongeval gebeuren, maar kwamen te laat om nog hulp te bieden. Opcenten-heffing op de omzet belasting. De federatie van Nederlandsche schoenfabrikanten heeft aan de Tweede Kamer een adres gericht, waarin zij haar bezwaren uiteenzet tegen de voorgestelde heffing van opcenten op de omzetbelasting. De scherpe onderlinge concurrentie tusschen de Nederlandsche schoen fabrikanten zal het practisch niet mogelijk maken deze nieuwe heffing op de afnemers te verhalen. De federatie verwacht van deze heffing dan ook een verhooging van de vaste lasten van den fabrikant. Zij verzoekt de Kamer aan dit ont werp van wet haar goedkeuring te onthouden voor zoover daarbij voor gesteld wordt een heffing van 20 opcenten op de omzetbelasting. Alweer het witte spatbord. Voor den Utrechtsen kantonrechter was een jongeman gedagvaard. Hij had 'n moderne overtreding begaan, n.l. overdag gereden met e:n rijwiel, zonder wit spatbord. Hij had zelfs heelemaal geen spatbord, daar hij een racefiets bereed, die nu eenmaal zoo min mogelijk aanhangsel heeft. De kantonrechter gaf den jonge ling den goeden raad, toch maar reeds een wit spatbord op zijn kar retje aan te brengen. Hij zal in deze principieele kwestie over veertien dagen schriftelijk vonnis wijzen. Meisje gescalpeerd. Maandagnamiddag trof de 16-jarige dochter van schipper Steenbergen, van Zwartsluis, varende met het schip „Trio" in het Merwede-kanaal nabrj de gemeente Vianen, een ernstig on geval, meldt de „Rott." Het meisje kwam met het hoofdhaar in aanra king met de as van een motor, die haar in een ommezien het haar van het hoofd rukte, de kleeren van het lichaam scheurde, waarna zij nog een klap van den motor opliep tegen een harer beenen Toen werd zij in het kanaal geslingerd, waar zij door haar broer uit gehaald werd. In deer- niswaardigen toestand is zij naar een der Utrechtsche ziekenhuizen over gebracht. Verkoop hypothecaire vorderingen. Een veeg teeken- Er is al lang gezegd, dat als men beginnen zou met verkoop van hypothecaire vorderingen er klap pen zouden worden uitgedeeld We hebben thans een paar voor beelden. Ten overstaan van de notarissen R. v. d. Berg en H. B. J. v.d. Kreke is te Alphen aan de Rijn een open bare verkooping gehouden van hy pothecaire vorderingen. Het laat zich begrijpsn, aldus het Hbl., dat voor deze verkooping, wel ke wel een zeer scherp licht werpt op de waardedaling der vaste goe deren, zeer veel belangstelling be stond. Geen der hypotheekgevers, die hier hun vorderingen op boerenhof steden, landerijen, woningen enz. in openbare veiling brachten, zal ooit gedacht hebben, dat hij deze nog eens voor de helft van de oorspronkelijke waarde £aan anderen over zou doen, omdat het onderpand geen voldoende zekerheid meer bood, dat hij zelfs de helft van de geleende som nog eens zou terug zien. En toch bleek men daaraan bij deze verkooping de voorkeur te geven boven de risico zijn geld wellicht nooit meer te zul len terug zien. In totaal werden 9 hypothecaire vorderingen tot een totaal bedrag van f 54,250 in bod gebracht, De op brengst bedroeg f 26.250 of ruim 48 pet. Hoe sterk sommige eigendommen zijn gedaald, moge blijken uit het feit, dat een vordering van f 3150 werd afgemijnd op f 1200. terwijl een andere van f 16.500 voor f 8100 in andere handen overging. Auto in het water gereden. Maandagavond is een auto met twee personen in het AduarderDiep bij Groningen gereden. Het ongeval geschiedde, doordat de draaibrug over het Diep op dat moment voor de scheepvaart geopend was en de bestuurder de heer K. Beerta, den wagen niet tijdig meer tot stilstand kon brengen. De auto met de beide inzittenden geraakte te water. De bestuurder verdronk de medepassagier kon nog bijtijds op den wal worden getrokken. Het lijk van den heer B. is opge haald en naar Groningen overge bracht. Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veilingver- eeniging van Maandag was de aan voer 990.000 eieren. Kipeieren van f 4.tot f 5. Kleine eieren van f 2.90 tot f 3.60 Eendeieren van f 2.25 tot f 2.75 ROERMOND. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 1.350.000 eieren. Kipeieren van f 2.90 tot f 5 Eendeieren van f 2.25 tot f 2.75 INBINDEN van Illustraties, Jo-ige Wacht, Roomsche Jeugd en andere Boekwerken, extra voordeelig. Firma van den Munckhof HOENDERSTRAAT 9 houdt zich beleefd aanbevolen voor het maken van Timmer- en Meubel werken. Prijs No. Prijs No. Prijs No. 1 3195 64 2331 127 2428 1 2 2773 65 4286 128 3061 1 3 2302 66 6026 129 536 1 4 971 67 4368 130 424 1 5 4942 68 2372 131 4270 1 6 1724 69 5913 132 3114 1 7 2360 70 5280 133 5648 1 8 6074 71 4913 134 3123 1 9 2909 72 448 135 4994"" i 10 1041 73 3369 136 4648 u 358 74 5516 137 441 2 12 4876 75 4868 138 5204 2 13 5018 76 2081 139 486 2 14 1302 77 6006 140 5028 2 15 4484 78 5159 141 687 2 16 4317 79 375 142 2414 2 17 966 80 2211 143 4357 2 18 3893 81 4631 144 5641 2 19 3247 82 2194 145 2170 2 20 1935 83 5188 146 5176 2 21 407 84 327 147 2984 2 22 2251 85 6049 148 979 2 23 5662 86 .2840 149 2007 2 24 3520 87 5267 150 3371 2 25 52 88 2556 151 1545 2 26 1708 89 2576 152 26 2 27 2195 90 5494 153 5593 2 28 2763 91 2036 154 2244 2 29 4315 92 5424 155 6002 2 30 2 93 4880 156 4332 2 31 5798 94 3070 157 466ÜI1' 32 4878 95 2982 158 851* 2 33 1467 96 5673 159 993 2 34 2458 97 597 160 4044 2 35 917 98 5629 161 5464 2 36 4075 99 1313 162 1134 2 37 5825 100 1405 163 5755 2 38 1760 101 1585 164 844 2 39 4581 102 4400 165 4388 2 40 5688 103 3008 166 5640 2 41 2621 104 1761 167 1357 2 42 3169 105 5701 168 3014 2 43 2778 106 2961 169 279 2 44 2794 107 6019 170 2318 2 45 77 108 493 171 5221 2 46 335 109 3386 172 65 !2 47 362 110 2024 173 2632 2 48 4884 111 3550 174 820 2 49 1293 112 2681 175 2321 2 50 385 113 3145 176 5208 2 51 591 114 3099 177 2173 2 52 3074 115 2092 178 4567 2 53 4440 U6 5792 179 129%"- 54 4455 117 2941 180 4612 55 4921 U8 5347 181 2431 2 56 5274 119 4257 182 627 2 57 3294 120 2905 183 3354" 2 58 5632 121 5649 184 68 2 59 1147 122 4408 185 5466 60 307 123 4427 186 2564 61 2873 124 - 1152 187 2623 2 62 1021 125 1185 188 1471 63 3343 126 4054 189 2339 De prijzen kunnen afgehaald wcr Landbouwschool te Venray. De grootste sorteering Mooi, g(E( Winterpantofïels, Werkschoenen^^ Rubberlaarzen, Luxe- en Sportschoenen Groote Straat IS. Maat- en Repa moeten in hun eigen belang naar De groote concurrent. BRILLEN gewoon 75 ct. BRILLEN met horri BRILLEN geheel hoorn f 2. 14 karaats Gouden Trouwringen geheel massief <a Regulateurs en Pendules f 10.Prima V« Groote keuze in Barometers, Vulpennen, Goudm en prima doublé Kettingen, Ringen, Broches, Bjgt Ook in Brillant en Diamant iets aparts aan sp1^^] Komt zien zonder verplichting. Zondag r VOOR en alle Boomkweekerijat

Peel en Maas | 1935 | | pagina 6