Houdt Zat er da J. THIELEN Stationsweg Gemengde Berichten. Pi OPENING onzer Buitenland. Zaak Adverlentiën Jeanne Goumans Jan Aldenhuysen !ei I. D« III. Ink R. K Aanbest aaoaasi Het verbon zijn wo en werk Aanbest Verhuis- A. vaif welke we hier niet verraden mogen. En alles, bij een gezellig zitje, met een frissche dronk en onder een heerlijk stukje muziek. We moeten nog even berichten, dat onze jeugdleiders en ons sport- bestuur eenige dagen op termijn zijn; zij komen bij alle welwillende men- schen en vrienden van het patronaat een prijsje vragen. Als zij bij u over den drempel komen, stuurt u ze niet weg, maar stopt ze de handen vol Uitvoering K.J.M.V. Vorig jaar gaf de K.J.M.V. met schitterend succes „Geki uisigd", dit jaar en wel op Zondag 24 November zal deze Vereeniging in het Patro naat voor het voetlicht treden met het blijspel „De Bibliothecaris' De goede naam als spelers die de K.J.M.V. zich bereids verworven heeft, is ons borg, dat we een amusante avond zullen beleven. Wij voor ons hebben dezen avond reeds hiervoor genoteerd en wekken allen op tot een bezoek. GEVONDEN: een rijwielplaatje en een rijwiel. VERLOREN: een zwingel van een auto. Inlichtingen Maréchaussee kazerne. Lezing van Z. Exc. Oud-minister Narchant. Dat de avonden door de Vereeniging Volksontwikkeling te Venray alom de aandacht trekken, bleek j.l. Maandag op een verbluffende wijze, toen Z. Exc. Oud-minister Marchant sprak over zijn overgang tot de Katholieke Kerk. De groote zaal van het St. An toniuspatronaat kon allen niet ber gen, zoodat met de welwillende goedkeuring van den Weleerw. Pater Directeur de Gymnastiekzaal mede in gebruik kon genomen worden. De Voorzitter opende den avond met den gewonen Christelijken groet en riep de overtalrijke aanwezigen, die van heinde en verre gekomen waren om den gevierden Spreker te hooren, een hartelijk welkom toe en verleende gaarne het woord aan Mr. Marchant, die onder daverend hand geklap der vergadering het podium innam. Ondanks de talrijke aanwezigen, was het zóó stil in de zalen, dat men om zoo te zeggen een speld kon hooren vallen. Niemand wilde een woord missen. Als Jurist beoefenaar der logica was het Spreker opgevallen dat op godsdienstig gebied de logische op bouw der diverse godsdienstleeren herhaaldelijk meer dan gebrekkig was, ja zelfs bij sommigen op be paalde hoogten de rèdeneering geheel ophield. Al kan in Geloofszaken lang niet alles achterhaald worden met de rede, en moet Gods genade den mensch helpen, door ijverige be studeering was voor Sprekers oog de Katholieke Kerk verschenen als een heerlijk, volkomen logisch bouw werk, waarin geen enkel steentje gemist kon worden zonder enorme schade aan het geheel. Gedachtig aan het „Catholica non leguntur", Katholieke werken worden niet gelezen, die worden op weten schappelijk gebied nog altijd zeer ten onrechte minderwaardig geacht, wekte Spreker de aanwezigen op hun licht niet langer onder de koren maat te plaatsen, doch met fierheid uit te komen voor hun Katholiciteit en te beseffen het groote voorrecht van Katholiek te zijn in merg en been. Nadat het langdurig applaus aan het einde der rede ophield, dankte de Voorzitter, Dr. Nuyens, den Spreker voor diens schoone rede en sloot de vergadering met den ge wonen groet. Op de Woensdag alhier ge houden paardenmarkt waren 200 paarden, veulens en hitten aange voerd. De handel, die tot laat in den namiddag werd voortgezet, was nogal bevredigend aan flinke prijzen. Een bezoeker die teveel had ge handeld moest door de politie onder dak worden verschaft. De Heer B. Drent, onderwijzer aan de Heijde, slaagde deze week voor Wiskunde L.O. Hij genoot hiervoor opleiding van den Heer H. Cox, Leeraar aan het Gymnasium alhier. Luxor Theater- „Meisjes van 18" een pakkende boeiende film. Een amusementsfilm, maar toch met juist die ondertoon van ernst en kunstzinnigheid, waar door ook de iets meer dan amusement eischende bioscoopbezoeker zich be vredigd voelt. Het is het probleem dat ook de kern vormt van films als „Tusschen 14 en 17" en „8 Meisjes in een boot." Een film dus, die ele menten van een beproefde aantrek kingskracht bezit. Zoo'n filmboeken wil zeggen een verzekering afsluiten op een opgelegd succes. En dat niet alleen om het verhaal en om het buitengewoon interessante probleem, maar ook om het prima spel van de hoofdpersonen Frances Dee, Billie Burke, Ginger Rogers en Bruce Cabot. Hij is erde fijne film met de groote attractie „La Cucaracha", het kleurenjuweel vervaardigd volgens een geheel nieuw procédé. Dat de schitterende kleuren ook voor het publiek een verrassing zullen zijn, die aanstonds in een verbaasde be wondering zal overgaan, daarvan zijn we eigenlijk bij voorbaat over tuigd. In New-York waar men toch wel een en ander gewend is, was het succes van „La Cucaracha" fenome naal. Honderd vijf tigduizend menschen zagen dit kleurenwonder in de Radio City Music Hall te New York, het weelderige bioscooppaleis, dat ruim zes duizend menschen bergen Kan. Daarna verhuisde „La Cucaracha" naar het Roxy Theater, een der andere luxeuse bioscooppaleizen van deze wereldstad. De bedoeling was dat deze film daar voor de tijd van een week zou worden vertoond. Het succes was echter zoo groot, dat men wel verplicht was de film vier achtereenvolgende weken op het pro- >amma te houden, totdat tenslotte 000 Ne wYorkenaars, dit flonkerend cinematografisch kleinood bewonderd hadden. Wij zullen er verder niets meer aan toevoegen en is de gang naar Luxor de moeite waard. Fruitveiling te Oostrum. Marktbericht van 6 November 1935. Ster II 7.00—12.40; Rebut 1.20 Boskoop I 13.30—16.70 II 5.50—14.00 Rebut 1.60—1.70; Bellefleur I 9.10- 11.00 II 6.50—9.10Rebut 4.80 Val- boskoop I 7.30—7.40; II 4.00—4.50 III 1.20—3.00Rebut 0.50—0.90' Valster I 7.10—8.10: II 4.70—5.30* III 2.2.6ó; Rebut 0.50; Fransche zure I 3.603,90; II 2.70; Rabouw I 5.105.30; II 2.30; Ossekoppen I 8.79 II 6.10; Corpendu I 5.—; II 3.70; Peren St. Remi I 7.90; II 5. Stoofperen 1.80. HEIDE. De jaarlgksche uitvoe ringen der verschillende vereenigin- gen in onze gemeente beginnen a. Zondag en Maandag alhier. Onze zangvereeniging zal zorgen dat de bezoekers tevreden zijn. Zie achterstaande advertentie. MERSELO. Morgen Zondag speelt Merselona I een wedstrijd tegen Concordia II uit Horst. De opbrengst is bestemd voor de Missienaaikring alhier. OOSTRUM. Het jaarlijks concert en tooneeluitvoering van onze Har monie zal gehouden worden op Zondag 29 en Maandag 30 Dec. a. Woensdag 20 Nov. a.s. is het 25 jaren geleden, dat de Heer N. Siebers, ambtenaar aan het Station alhier, bij de Ned. Staatsspoorwegen in dienst trad. De heer Siebers heeft de gelukkige gave, dat hij door zgn wijze van optreden aller sympathie heeft. Wij wenschen hem van harte profi ciat met zijn jubilé en hopen, dat 't hem gegeven mag zijn, nog een lange reeks van jaren te kunnen doorwerken. Rijwielpaden door de Peel. Nog steeds wordt met grooten spoed gewerkt aan de voltooiing van de wegen, die de Limburgsche groote plaatsen dwars door de Peel met de Noord-Brabantsche zal ver. binden. Thans is men ook bezig met het verharden van de kilometers lange rijwielpaden in de gemeente Sevenum. Hiervoor zal alleen reeds 400 tón sintels noodig zijn. Deze worden per schip aangevoerd tot de haven van Helenaveen en vandaar per auto- tractie verder de Peel in. OVERLOON. In het Bondsgebouw alhier werd voor de leden van de R.K. Werkliedenver. en andere ge- noodigden een spreekbeurt gehouden door den heer J. Peters uit Boxmeer, lid der Prov. Staten. In den breede zette hij uiteen het groote werk dat door „Herwonnen Levenskracht" is tot stand gebracht op het gebied van de bestrijding der T.B C. en de verpleging der patiënten in een eigen modem Sanatorium. - Door de ijverige bemoeiingen van den ZeerEerw. Heer Pastoor zijn Vrijdag van onze parochie een ""-tal mannen en jongelingen naar het Retraitehuis „Manresa" teVenlo vertrokken en zullen Maandag terug, keeren. MAASHEES. Morgen Zondag zal het nieuwe voetbalterrein van de R.K. V.V. Juliana plechtig worden ingezegend, om half 2 zal deze in wijding plaats hebben, waarna een openingswedstrijd zal worden ge speeld tusschen Juliana I Mill en S.S.S. I Overloon. Benoemingen. Z. Hoogw. Exc. Mgr. dr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, heeft op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den weleerw. heer A. C. Kengen, als pastoor te Caberg en heeft benoemd tot pastoor te Caberg den weleerw. heer L. M. A. Joosten pastoor te Molenberg-Heerlen den weleerw. heer M. Th. L. H. Riga pastoor te Mheer den weleerw. heer A. E. H. Welters kapelaan te Maas tricht (O.L.Vr.) den weleerw. heer J. G. W. Joosten kapelaan te Beesel den weleerw. heer A. J. N. Miiller kapelaan te Nieuwenhagen den wel eerw. heer M. P. V. Meys kapelaan te Geulle den weleerw. heer H. H. Souren. R. K. Staatspartij in Limburg. Naar de „Volkskrant" verneemt, bestaan in de leidende kringen van den R. K. Limburgschen Kiezersbond (de R.K. Staatspartij in Limburg) plannen om over te gaan tot oprich ting van een centraal propaganda- bureau. Thans zijn de voorbereidende werkzaamheden in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Het doel zal behalve het voorlichten van de massa op politiek gebied zijn, het onderhouden van het contact met de plaatselijke afdeelingen. Zoo noodig zal in enkele plaatsen een nieuwe actie worden aangemoedigd en gesteund. Binnenkort zijn voorstellen van het bestuur dienaangaande te verwachten. HELDEN. Twee zwervers die het Maandag een patrouille Kon. Mare- chaussée nog al lastig maakten en zich tegen de beide wachtmeesters dusdanig verzetten, dat deze zich genoodzaakt zagen van hun wapens gebruik te maken zijn Woensdag ter beschikking der Justitie naar Roer mond op transport gesteld. De 47-jarige G. H. F. afkomstig uit Blerick kreeg van den Roermond- schen Politierechter direct drie jaar Veenhuizen to'ebedeeld en kon direct zijn reis daarheen aanvangen. Met den 32-jarigen D. H. afkom stig uit Arnhem, den meest woeste van het tweetal ging het echter zoo vlug niet. Hij werd voorloopig opge borgen in het Huis van Bewaring te Roermond. Het zal nog wel een tgdje duren alvorens ook deze de reis naar Veenhuizen zal aanvangen. Brand. Te Weert ontstond door onbekende oorzaak brand op het landbouw bedrijf van den heer A. Kusters in Altweerd-heide. Het vuur greep snel om zich heen en door gebrek aan water viel aan blusschen niet te denken. De groote schuur brandde geheel uit met inhoud en wel circa 10.000 K.G. stroo, 2300 schoven ongedorschte rogge, 1300 takkebossen, een dorsch- machine en al het schuur- en akker gerei. Verzekering dekt de schade. In gloeiend erts verbrand. De 57-jarige werkman J. G. uit Budel, die werkzaam was aan de metaalertsfabriek in het naburige Belgische plaatsje Lommei, is daarbij in een ketel met gloeiend erts ge vallen en levend verbrand. De man was gehuwd en vader van 5 kinderen. Inbraak te Deurne. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is te Deurne ingebroken bij het hoofd der school, de heer Schreurs. De dieven hebben zich door een raam aan de achterzijde toegang tot de woning verschaft zij hebben daarop met een looperde kast opengemaakt, waaruit de spaar potten der kinderen die in totaal ongeveer veertig gulden inhielden, zijn buitgemaakt. Verder hebben de inbrekers enkele overjassen en enkele paren schoenen meegenomen, terwijl zg hun eigen, oude jassen schoenen achter in den tuin hebben gedeponeerd. De dieven hebben voorts een bezoek gebracht aan de wonin gen van den heer Wassenberg, den gemeenteontvanger, de heer Van Griensven waar zg een ruit ver nielden zonder evenwel binnen te geraken. Ook in den tuin van den Rgksveldwachter zgn voetsporen der inbrekers gevonden. Brand. In een groote strooloods van den N.C.B. op den Kanaaldijk te Helmond heeft een brand gewoed. Dank zij het snel ingrijpen van de brandweer met groot materiaal brandde slechts een gedeelte met 20.000 K.G. ruw en geperst stroo uit. De oorzaak i: waarschijnlijk te wijten aan 't spelen met lucifers door kinderen. Gemeenteraad van Helmond. De gemeenteraad van Helmond heeft besloten aan de R.K. Woning bouwverenigingen „De Hoop" en .Volksbelang" terreinen aan de Jan Stevensstraat te verkoopen voorden bouw van resp. 49 en 85 arbeiders woningen. Bij de rondvraag werd krachtig geprotesteerd tegen de door de regeering voorgeschreven verlaging der steunnormen van het Burgerlijk Armbestuur en werd besloten, daar men de bestaande uitkeeringen als minimum beschouwde, te trachten de verlaging alsnog ongedaan te krijgen. B. en W. zegden steun toe aan het plan tot het organiseeren van een Paaschveemarkt in 't a.s. voorjaar. Treffen met stroopers. Twee surveilleerende jachtopzieners ontdekten Maandagnacht tusschen Mill en St. Hubert een troep stroo pers, die daar met behulp van een lichtbak aan het jagen waren. Zij sommeerden de mannen halt te houden, waarop dezen echter de vlucht namen. Tijdens de achter volging werd door de stroopers ge schoten, waardoor evenwel niet de jachtopziener, doch een der stroopers getroffen werd. De man werd door de jachtopzieners gevonden met een schot hagel in het been. In verband met dit stroopers- avontuur zijn Dinsdag twee inwoners van Mill door de marechaussée uit Grave gearresteerd onder verdenking op de jachtopzieners te hebben ge schoten. Bossche vonnissen over Ossenaren. De Bossche rechtbank deed Don derdag uitspraak in de Ossche straf zaken, welke op 24 October j.l. werden behandeld. De rechtbank sprak den 38-jarige Osschen arbeider P. Wijnen vrij van den doodslag op J. L. Ha^togs op 5 December 1925 te Oss. Verdachte werd onmiddellgk in vrijheid gesteld. De eisch was 8 jaar gevangenisstraf. Voor de brandstichting in de woning van A. F. v. d. Heyden te Oss, welke door haar vader werd bewoond, gepleegd op 11 Mei j.l., werd de 27-jarige weduwe J. L. M. van Beuningen van Heeswijk voor waardelijk veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf. De eisch was 1 jaar onvoorwaardelijk. De rechtbank bepaalde een proef tijd van 1 jaar gedurende welken tijd verdachte onder toezicht zou staan van de R.K. Reclasseerings- vereeniging terwijl zij opgenomen zal worden in het gesticht „Maria Regina" te Sambeek. Verdachte werd onmiddellijk in vrijheid gesteld. f 7500 gestolen. Te Amersfoort is gearresteerd de 20-jarige dienstbode A. de R„ uit Utrecht afkomstig, die in dienst betrekking bg den heer v. B. aan de Puntenburgerlaan te Amersfoort in het tijdvak van 25 Juni tot en met November j.l. een bedrag van f 7500 heeft ontvreemd. Kind door auto gedood. Dinsdagmiddag is op den Boule vard Heuvelink te Arnhem het 7- jarig zoontje van de familie Bongers uit Van Daendelstraat bij het uitwij ken voor een fletser onder een 6-wie- lige vrachtauto geraakt en op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het gemeenteziekenhuis over gebracht. 10 000 Boekjes sigarettenpapier. In een garage aan de Biltstraat te Utrècht hebben rechercheurs van den dienst der inspectie invoer rechten en accijnzen een goeden slag geslagen. In een auto vond men tienduizend boekjes sigarettenpapier, die den fiscus een bedrag van plus minus f 2000 zouden hebben onthouden. Het meest voor de hand liggend is dat de boekjes uit België zijn bin nengesmokkeld. Ordening van het winkelbedrijf. Het vrgz.-dem. lid van den Haar- lemschen gemeenteraad, mr. L. G. van Dam, heeft bg dien raad een voorstel ingediend om te komen tot ordening van het winkelbedrijf. Hg wil den raad doen uitspreken, dat de ongebreidelde vestiging van nieuwe winkels in de gemeente dient te worden tegengegaan, waarom B. en en W. dienen te worden uitgenoodigd het advies in te winnen der belang hebbende organisaties, teneinde na te gaan op welke wgze de vestiging van nieuwe winkels kan worden be perkt. Tusschen twee wagens gevallen Donderdag is op de boerderij van den heer Meyer te Ruigezand, de arbeider J. S. uit Tolbert, toen hij bezig was met het dorschen, gevallen. De ongelukkige raakte met zijn hoofd tusschen een wagen en een electro- motorwagen. Toen de wagen, waar van de bestuurder niets van het ge val had bemerkt, verder reed, is 's mans hoofd bekneld geraakt en gedeeltelijk verbrijzeld. De man was op slag dood. Door deze berichten wij het geachte publiek van Venray en omstreken de De algemeene toestand. We.r Italiaansch-Engelsche bes. rekingen. Van de week zijn te Rome weer besprekingen gehouden tusschen Mussolini en den Engelschen ambas sadeur Sir Eric Drummond. Het staat echter vast, dat deze bespre kingen niet gericht zijn geweest op een oplossing van het conflict in Oost-Afrika, maar uitsluitend een ontspanning in de betrekkingen tus schen Italië en Engeland ten doel hadden, opdat het lang niet denk beeldige oorlogsgevaar in Europa zou worden verminderd. En in dat opzicht moeten de besprekingen een hoop-gevend verloop hebben gehad. Het onderhoud van Mussolini met den Engelschen ambassadeur heeft een goeden indruk achtergelaten, zooals ook van Italiaansche zijde bevestigd wordt. Al heeft de bespreking geen be slissing in een of ander opzicht ge bracht, toch is het opmerkelijk, dat de gedachtenwisseling over een op het oogenblik zeer netelig onderwerp, n.l. de concentratie der Britsche vloot in de Middellandsche Zee, nog kon worden voortgezet. Een beslis sing in deze kwestie zou den verde ren gang van eventueele besprekin gen over bet Italiaansch-Ethiopisch conflict niet onbelangrijk kunnen beïnvloeden. Zooals bekend, heeft de Italiaan sche geste van terugtrekking van een divisie uit Cerenaica tot heden nog geen Britsche tegenprestatie ten gevolge gehad. Men mag aannemen, dat de Brit sche ambassadeur de redenen daar van aan Mussolini heeft blootgelegd. Inzake berichten uit Londen over een toezegging van Mussolini, om nog 30 000 man terug te trekken, is geen bevestiging te krijgen. De afweer tegen sancties. De Italiaansche bevolking schijnt hoog gestemd te zijn in haar afweer tegen de sancties. Dezer dagen zijn de eerste maatregelen ingegaan. De nieuwe kantoortijd loopt van 8 tot 12 en van 3 tot 6 uur. Het sluitingsuur der winkels is met een uur vervroegd en op 7 uur gesteld. Verder waren deze week voor het eerst alle slagerijen één dag gesloten. In de restaurants of restauratie wagens mocht slechts één visch- of vleeschgerecht worden geserveerd. De provinciale vrouwencomité's tot afweer der sancties zullen voor de propaganda en controle de beschik king hebben over 800.000 vrouwen, die behooren tot de fascistische partijformaties. De organisatie der comité's en haar taak zijn vastgesteld in een bijeenkomst van secretaressen der vrouwenbonden. Het Italiaansche offensief. In het Noorden van Abessinië hebben de Italianen hun opmarsch al weer onderbrokenop eenigen afstand ten Noorden van Makale hebben ze halt gehouden om op droog weer te wachten de regen valt n.l. weer bij stroomen en vooral om weer nieuwe verbindings wegen aan te leggen in het verover de gebied. Op het Zuidelijke, vlakke en woestijnachtige oorlogsterrein, duurt de opmarsch nog voort. Daar zijn de soldaten eenige honderden kilometers het vijandelijk gebied binnengedron gen. Dat de opmarsch der Italianen in het Noorden vrij traag geschiedt, kan alleen worden toegeschreven aan de noodzaak om in het barre gebied wegen te hakken, welke den aanvoer van munitie en vooral van mondvoorraad voor de groote legers moeten verzekeren. De wegen vor men 'n probleem in Abessinië. Als de Italianen een eind weegs zijn opgerukt, zijn er vliegtuigen noodig om de voorste troepen „per parachute" voedsel toe te zenden Vrees voor de Abessiniërs behoeft de Italianen niet te weerhouden om op te rukken, want de zwarte krijgers vochten tot nog toe alleen met hun monden. Juist als hun keizer, die al maanden achtereen verzekert, dat hij aan het hoofd van zijn troepen zal weten te sterven, maar intusschen zijn veilige hoofdstad nog niet is uitgekomen. Verraad. Het schijnt inderdaad een feit te zgn, dat verscheidene stamhoofden meer haast hebben om zich te onder werpen, dan de Italianen over tgd en gelegenheid beschikken om op alle offertes en aanbiedingen in te gaan. Italiaansche vliegtuigen, op verkenning uit, treffen herhaaldelijk pelgrimages van inboorlingen aan met witte- en Italiaansche vlaggen, a. d. - Stationsweg, lieden Zaterdag 9 Nov.. waar we U iederen dag versch kunnen leveren alle soorten fijn GEBAK, VLA'S, LUXE BROOD en alle andere BROODSOORTEN, luxe-doozen Bonbons en Chocoladewerken. Beleefd tot een bezoek uitnoodigend. Aanbevelend, belust om zich bij de verwacht wordende Italianen te voegen. In Addis Abeba maakt men zich zelfs zeer ongerust over al den afval van trouw. Zelfs de bedoelingen van Ras Kassa worden er thans in twijfel getrokken. Het schgnt, dat de meeste stammen weinig reden tot treuren vinden in 'n ruil van de Amharische overheersching voor de Italiaansche. Er schijnt nog nergens serieus ge vochten te zgn. We verzamelden de volgende be richten der laatste dagen over het verraad aan Abessinische zijde. Ras Ailoe, een schoonzoon van Ras Kassa Darghie, die de operaties leidt in de Westelijke laagvlakte voorbg de rivier de Setit, zou for meel zich willen onderwerpen. Naar voorts verluidt, zijn een aan tal aanhangers van Ras Cuxa met witte vlaggen van Makale naar het Noorden gereden om zich bij de Italianen te voegen. Ook gaat het gerucht, dat Ras Imroe, de heerscher van Gojjam, met zijn zoon zich aan de Italianen zou willen onderwerpen. Sultan Yaya van Aoessa in het Zuiden van Danakil zou geweigerd hebben aan het keizerlijk mobilisatie bevel te voldoen en verscheidene duizenden zijner mannen zouden zich op weg begeven hebben om bij de Italiaansche troepen in het Danakil- gebied dienst te nemen. De bevolking van het gebied van Dongolo, ten Zuid-Oosten van Hauzien heeft, zoo verklaart men, de Italiaan sche voorhoede met enthousiasme ontvangen. Een vliegtuig heeft 3000 man waargenomen, die van het Asjangh- meer kwamen en zich naar Makale begaven, voorafgegaan door Italiaan sche en witte vlaggen. Dit laatste zou erop wijzen, dat zij op weg zijn naar de Italiaansche troepen om zich te onderwerpen. Kerkelijke Diensten* Parochiekerk. Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 2 uur kleine Congregatie met collecte St. Petrus Liefdewerk, half 3 herhalings catechismus voor de meisjes, 3 uur Lof, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 best. Jaarg. voor Hubertus Janssen, 8 uur bestelde zieledienst vocfr de overl. leden van den R. K. Middenstand, kwart na vier Lof. Dinsdag half 8 best. Jaarg. voor Piet Theuws en familie; 8 uur lees- is. Woensdag half 7 leesmis voor de overl. leden der Maria-Congregatie, half 8 best. Jaarg. voor P. J. Claas- sens en echtgenoote; 8 uur sol. jaarg. voor Laurentius v. Valkenburg Johanna van Tricht, Henricus Ver hofstad, huisvrouw en kinderen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis; half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de kJ. voor Hoogeerw. heer Jos. Oomen. Vrijdag half 8 leesmis; 8 uur sol. Jaarg. voor Cornells Raedts en Petronella Smits. Zaterdag komen de jongens der 5e «en 6e klas en de meisjes der 6e klas te biechten, kwart na 4 Lof. Voortaan wordt biecht gehoord van 3 tot 5 uur. De parochianen worden verzocht voortaan Zondags de kinderen in de H. Mis van 8 uur niet in de groote banken te doen plaats nemen, opdat oudere van dagen daar een zitplaats kunnen nemen. Patroonheiligen H. Familie. P, Verstegen, J. Janssen, A. Swag- hoven, M. Verstegen, H. Cleophas, H. Fransen, M. Flinsenberg, M. Wil- lems, J. Willems, G. v. Dgk, L. LitjenSj M. Lensen, A. Lensen. K. J. V. Maandag 79 Naaikrans. Dinsdag 8—9 Godsdienstclub Woensdag 79 Naailes. 71/,8Yj Gymnastiek Vrgdag 71/4 Club v. Groepleidsters 8 uur Club voor Aposto- laatsleden, aspirands-apostolaat- en leidsters. Woensdag 89 Zangrepetitie voor koor Mariacongregatie. Paterskerk Zondag de H. Missen om 5, 6 en uur, kwart over 8 de Hoogmis. Onder alle H. Missen toespraak en collecte voor de Missie van Noor wegen. Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzijde, kwart voor 5 gezongen Vespers, half 6 Lof. Maandag half 8 b.l. voor Karei Thomassen en echtgenoote. Dinsdag gedurende de uitstelling te verdienen volle aflaat, om 6 uur b.l. tot zekere intentie, half 8 pl. Requiemmis voor de overleden ouders onzer confraters; 7 u. b.l. voor overl. fam. Peters-Gerrits; een b.l. voor A. Hork en echtgenoote; half 6 gez. Vespers. Woensdag volle aflaat voor alle geloovigen, wegens feest van den H. Didacus, 7 u. b.l. voor overl. familie DerksSmits; half 6 gez. Vespers. Donderdag, volle aflaat wegens 't feest van den H. Josephat; b.l. voor overl. fam. LinssenRongen. Vrijdag half 8 gezongen H. Mis; 7 u. b.l. voor Anna Maria van Dijck- Boom; 's avonds oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag volle aflaat wegens het feest van de H. Agnes v. Assicië. Deze week zal door. de Eerw. Broeder de termijn van boter ge. houden worden. Derde Orde. Heden Zondag na de Hoogmis bestuursvergadering der Derde Orde; de bestuursleden gelieven hun lijsten van de wijk mee te brengen. Het Triduum heeft dit jaar plaats van 20—24 November, Om 10 uur vergadering J.D.O., afdeeling meisjes in het Patronaat. Patronaat. Zaterdag half 5 gymnastiek voor de jongste groep v.d. aspiranten. Zondag communiedag voor de leden van „De Valk"; kwart voor 11 con gregatie-vergadering in 't kerkkoor; half 12 begint weer de bibliotheek; prijs per boek 2 cent. Maandag half 8 vergadering van De Valk" afd. Voetbal; half 9 bijeen komst van Jeugdleiders en Sportbe- stuur, tot nadere bespreking der fancy-fair. Dinsdag half 8half 11 G.-Pluvier. Woensdag 6 uur de groepen Tar- cisius, Gerardus, Don Bosco; 7 uur de andere groepen; Leo in om kwart over 8. A.s. Zaterdag geen gymnastiek, ook niet voor de meisjes, om half 6 opening van de fancy-fair. Burgerlijke Stand Venray. van 1 tot 8 November 1935. GEBOREN Lambertus G. M. Janssen, Langstraat Martinus H. Th. Linders, Merselo Paul J. G. Rongen, Oirlo Maria C. P. v.d. Ven, Hoenderstraat Maria G. Marcellis, Boschhuizen Gerardus W. Willems, Oirlo Theodorus P. G. Peeters, Lull OVERLEDEN Jacoba P. A. A. Voesten, oud 3 maanden, Stationsweg. Johannes A. Dechnar, oud 1 jaar, Langstraat. Burgerlijke Stand Maashees en Overloon. Gedurende de maand October. GEBOREN Antonia Huberta d.v. Hendrikus van SchgndelBuets, Overloon. Gerardus Wilhelm z.v. Wilhelmus Verhoevende Groot, Overloon Maria Gerarda d.v. Peter Antoon WillemsJanssen, Overloon. Antonius Martinus Hubertus z.v, Peter ArtsMeijer, Overloon. Martina Maria d.v. Petrus Hen driksGoossens, Overloon. Martinus Gertrudis z.v. Lambertus RongenLenssen, Overloon. Gertrudis Antonetta Maria d.v. Joseph CoppesDrabbels, Holthees. Antoon Johan Peter Maria, z. van Johan Franssen-Croymans, Overloon. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD Leerling-kleermaker Boerenknecht bekend met melken Paardenknecht bekend met melken Schaapherder Melkknecht 1 smidsknecht 2 3 j. a,h. vak^ 1 boerenknecht Paschen 1 boerenmeid Paschen 1 meubelstoffeerder BIEDEN ZICH AAN Leerling-schoenmaker Kleermaker 5 jaar aan het vak Dienstmeisjes 1620 j. v. direct Smid-bankwerker Chauffeurs Jongens voor alle werk Smidsleerling 2 kleermakersknechts 4 boerenknechten 1 nette burgerdienstbode 22 jaar 1 boerendienstmeid Verloofd s en Venray, i0 November 1935 Boekei, O uil ei] ters en zas specia?> zien. Gij ji Zatejd Van de m De gevil heid. Een ja meisje, wieitu kostschool air lgke vraagsS totdat.... heljoi jong leven ij g Voori dit spanned Teven! c waar ui hebben, "Sf geschreveiih II. de Exotisch laatste teclni Een genolji kleurenjuive Zie reclai Ondankjd De volged *0 De niem a.s. Aangilft 1 Dec. voll«t voor 20 No De leerling® Op Donderdag nm. 5 uur zal h, voor rekening ng Versleijen, Patersla organiseerde aarm dorp Venray, woit tot slagerswi en vleeschho Bestek en teekei baar bij G. Verstr: per stel. Burgemeester er van Venray zullei vember a.s des vc uur ten RaadhuizA aanbéstf Het bouwe paardenstp Woonwaga Bestek en teekil (restitutie f 0.50;.I terdag 9 Novembt ten kantore van j ken „onder den I tevens nadere worden verstrekt.; van Mar. naar Mark! Sck oenr

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2