Derde MICAsil DEKENS Matrassen Jc P. Or. I. Lommen PaardenverzekeriBg de beken TH. POUWELS, Hl j schapenvlees Gemengde Berichten. 20. 25. 30. 40. 50 slagerij chr. goumans Dr. A. J. M. LOHMAN Dank aan O. L. Vrouw Advertentiën BELANGRIJK J. Jansen, Kapper Boerinnenbond Alg. Vergadering Naar HEDEL nette burgerwoning Jaszband- Muziek in Café G. AARTS Huis en bouwland Nette kostganger TE KOOP 2 beste kachels haardkachel DORSCHEN, 4 zware biggen TE KOOP TE KOOP roodb. maalkalf TE KOOP best maalkalf Inmaakpotten lok. Claessens KLOMPEN Th. POUWELS nieuwe Lantaarns Markten Reuzenkoopjes Emaille- en Zinkwaren Th. POUWELS volledige modh Keuken-uitrim 100 waardebonnen van 1,5 250 waardebonnen van 1.0 Servafius II - R.É Voor verlichting van kippenhokken en stallen PETROMAX Lt Jacq. Coenen -Hu Onze Reclame gi Lage Prijzen DE Bii koud weer smaakt H. Poels-Kelienaers P. fil Voor en Win Chinamaften, Kamer-, Gang- en Deurmatten J.Coenen-Houtackers PALTHE 20 °j0 korting Gro 'n Sympathieke daad 't Draagt onwillekeurig de goed keuring van heel Venray weg, dat mooie, sympathieke idéé, dat de Contact-commissie naar voren heeft gebracht, om voor Venray alléén een Comité in 't leven te roepen, dat zal ijveren voor een geregelde en goede steun verleening aan de armen onder ons, die daarvoor in aanmer king komen. Een van deze dagen zal er een vergadering bij elkander geroepen worden van alle vereenigings.bestu- ren der verschillende standen, tot vorming van dat plaatselijk steun comité, om in onderling overleg met Armbestuur en St. Vincentius-ver- eeniging, wier lasten toch reeds zoo zwaar zijn, te komen tot eene meer practische verdeeling van de armen verzorging. Zoo zal dan in overleg met de Eerw. Geestelijkheid, dat mooie en nuttige werk ter hand genomen worden, opdat de aalmoezen van de Venraysche bevolking op die plaat sen terecht komen, waar zij noodig zgn, wat tot heden helaas niet altijd was. Ongetwijfeld zullen velen dit idéé van harte toejuichen, want hier is misschien ook een mooie gelegen heid om eens voor goed een einde te maken aan dat aanhoudend bedelen aan huis. Dan kan ieder geholpen worden door die verschillende charitatieve vereenigingen en is persoonlijke hulp niet meer noodig, als ieder zijn bedrag, dat anders voor aalmoezen wordt besteed, aan dit comité wil schenken, waar u allen heen kunt verwijzen, die aan de deur komen. Wij wenschen de Contact-commis sie succes. GEVONDENeen Vulpen. Inlichtingen Gemeentepolitie. WERKVERSCHAFFING. Opgave gezinsinkomsten. De Burgemeester van VENRAY brengt ter kennis van tewerkgestel- den bij een der door het Rijk gesub sidieerde werkverschaffingen, dat ingevolge Ministerieel voorschrift, zooals bekend, steeds door de tewerk- gestelden ONMIDDELLIJK opgave moet worden verstrekt ten Raadhuize van ELKE wijziging of verandering, dus van vermeerdering of verminde ring van gezinsinkomsten, van ver meerdering of vermindering van het aantal gezinsleden door geboorte, overlijden, vestiging of vertrek en van het bereiken van den 14-jarigen leeftijd van gezinsleden. Hierop moet ingevolge de voor schriften streng controle worden gehouden. Indien bij deze controle blijkt, dat door de tewerkgestelden van een wijziging als bovenbedoeld GEEN MEDEDEEL1NG is gedaan, moeten zij VAN VERDERE PLAAT SING BIJ DE WERKVERSCHAF FING WORDEN UITGESLOTEN. In hun eigen belang worden de tewerkgestelden derhalve dringend uitgenoodigd aan hunne verplichtin gen in deze steeds onmiddellijk te voldoen. Venray, 24 October 1935. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Verlaging varkensvleesch- prijzen. Door de slagers alhier zijn de prijzen van varkensvleesch verlaagd in verband met de lagere varkens- prijzen. Fruitveiling Oostrum-Venray. Sterappelen I f 15.7016.60 id. II 10.20—14.40; Rebut 6.10—6.30; val- bellefleur I 8.00—8.30; id. II 4.80- 5.70 id. Ill 2,80—3.10 Rebut 0.60 valboskoop I 9.70id. II 8.40id. ni 5.70; Rebut 0.60; valster I 8.80 10,60 id. II 6,70—8.70id. Ill 3.20 5.10; Rebut 0.90—3.00: valappelen I 4.80id. II 3.70id. Ill 2.10Rebut 0.60 dubb. bellefleur I 8.50—11.00 id. II 4.90—7,90; boscoop I 10.10; id. II 7.70; Bismark 18.00—10.80 id. II 4.20—6.00; Corpendu I 7.00- 11.40id. II 5.70—7.80id. Ill 4.90 IJsböuten 4.70Fransche zure I 8.60—8.80; id. II 2.00—5.50 Ossekop- penl 7.50—9.80; id. n 3.50—6.30 id. Ill 4.10Lemoenappelen I 11.00id. II 6.00; appelperen 5.30; stoofperen 3.30. Valk-revue. Bravo Valken! Het eerste succesje in den I.V.C.B. is binnen. Na een spannenden strijd werden de punten gedeeld, hoewel een kleine Valk zege zeker niet geflatteerd zou zijn ge weest. Vooral na de rust was de Valk overwegend sterker, voort durend zweefde de bal voor het Zwaluwen-doel, maar door onzuiver schieten is de thuisclub voor een nederlaag gespaard gebleven. Met een 2—2 uitslag moesten beide ploegen zich tevreden stellen. De Valk 2—Kronenberg vondt geen doorgang, terwijl het 3e elftal teleur stelde, door tegen de verwachtingen in, met 3—1 te verliezen, waarmee tevens het ongeslagen record naar de maan is. A.s. Zondag speelt De Valk I haar eersten thuiswedstrijd tegen de Vitesse-res. uit Gennep. Sportliefhebbers allen op naar de Leunscheweg. Valkenveel succes Centrale Hengstenkem-lng. Voor de eerste maal heeft te Roermond een centrale hengsten- keuring voor Limburg plaats gehad. Er was veel belangstelling. De keurings-resultaten waren o.a. als volgt Dompteur Delcour, eig. Hengsten- ver. Venray-Horst, fokker C. Malbecq, Ecaussines (B.), goedgekeurd voor stamboek. Avenir du Forest, eig. Hengsten- ver. Venray-Horst, fokker Denys Frères et Soeur, Graty, opgenomen in stamboek. Malonus van Schelpkreek, eig. J. Kamps, Afferden, fokker J. van Westeinde, Zeeland, goedgekeurd voor stamboek. De hengsten van de Hengstenass. Venray-Horst behaalde bij de premie keuringen oudere hengsten resp. 1 en 4. Benoemingen. Zijne Hoogw. Exc. Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roer mond, heeft wegens ziekte eervol ontslag verleend aan den Zeereerw. Heer J. M. H. van Kan als Pastoor te Borgharen; en heeft benoemd tot Pastoor te Borgharen den Z. Eerw. Heer J. H. Simonis tot Kapelaan te Limmel den Wel- Eerw. Heer P. A. Römkens en tot Kapelaan te Cadier en Keer den WelEerw. Heer J. J. M. A. Riemersma. WANSSUM. Met den bouw der onlangs te Nijmegen aanbestede logiesbarak voor de militaire politie, is bereids een aanvang gemaakt. De betonnen onderbouw is bijna gereed en eerstdaags zal met het plaatsen der spanten worden begonnen. Bin nen 10 weken 'moet alles gereed zijn. De aannemingssom bedroeg rond f 8000.—. Voor kommies gespeeld. De Kon. Marechaussee uit Echt is Woensdagmorgen overgegaan tot de aanhouding van vier familieleden J. uit Koningsbosch, die ervan worden verdacht in den nacht van Dinsdag op Woensdag onder St. Joost te zijn opgetreden als komiezen en daarna zich van achtergelaten goederen der op de vlucht geslagen smokkelaars te hebben meester gemaakt. voor allerheiligen in prijzen van De Ossche misdaden. Een afschuwelijke moordpartij Donderdag hield de Bossche recht bank de vierde zitting ter berechting van de Ossche misdrijven. Het eerste komt in behandeling de oude moordzaak, waarin de 38-jarige Ossche arbeider P. Wijnen verdachte is. Hem wordt ten laste gelegd, moord, subsidiair mishandeling met doodelijk gevolg, op 5 December 1925 gepleegd op J. L. Hartogs (Jan van der Mast), dien hij zoo meteen mes verwondde, dat deze spoedig overleed. Eisch 8 jaren gevangenisstraf. Verder had zich te verantwoorden wegens brandstichting op 11 Mei 1935 te Oss in de door haar en haar vader bewoonde woning van A. F. van der Heiden, de 27-jarige weduwe J. L. M. van Beuningen-vanHeeswrjk. De vrouw legt een volledige bekente nis af. Zij verklaart het gedaan te hebben uit armoede. Eisch 1 jaar gevangenisstraf. Vervolgens wordt berecht de zaak tegen den 48-jarigen fabrieksarbeider H. van der Vondervoirt, bijgenaamd „de „Snep", verdacht van uitlokking van de inbraak, door A. J. Hendriks (dikke Toon de Soep) en L. Vos (Bijs de Sijp), op 30 Mei 1934 door verdachte gepleegd, waarbij f 70 werd gestolen ten nadeele van het „Onder linge Doktersfonds." Eisch 1 jaar gevangenisstraf. Als verdacht van inbraak op 7 Mei 1933 bij de wijnhandelaar N. de Louw te Oss staat terecht de 39-jarige A. H. de Louw. De inbraak, welke drie honderd gulden uit de brandkast opleverde, werd door verdachte gepleegd met Peer de Bie, Dikke Toon de Soepen Bijs de Sijp. Subsidiair zgn verdachte ten laste gelegd medeplichtigheid en heling van f 70. Eisch 2l/2 jaar gevangenisstraf. Tegen den verdachte J. F. Benkers, 51 jaar, hotelhouder, verdacht van uitlokking van brandstichting in zijn bakkerij en woning te Megen in den nacht van 7 op 8 Juni 1933 gepleegd door P. en G. de Bie te Oss, is door den Officier van Justitie vijf jaar gevangenisstraf geëischt met aftrek van voorarrest. Beslag op loon In de Werk verschaffing. Het komt herhaaldelijk voor, schrijft de Volkskr., dat ook op werkver schaffingsloon voor 1/5 beslag gelegd wordt ter vereffening van belasting schuld. Zelfs komt dat voor in ge vallen, waarin de betrokkenen slechts drie van de vier weken in de werk verschaffing geplaatst zijn, terwijl ze in die vierde week geenerlei steun ontvangen en dus in de drie weken, waarin ze zijn te werk gesteld, zoo veel moeten terzijde leggen, dat ze ook in de vierde week leven kunnen. Thans heeft de minister van Finan ciën bij schrijven d.d. 21 October aan het R.K. Werkliedenverbond geant woord, en doen weten, dat hij in het algemeen inhouding op in1 werk verschaffing verdiende loonen ter voldoening van belastingschulden niet wenschelijk acht. Voorts verzekert de minister, dat de ontvanger^ die ook reeds inhouding had gevorderd voordat nog zelfs de eerste termijn was verstreken, in het vervolg de verschijndagen zal afwachten. Vrije Invoer van eieren in België. Het ministerie van landbouw te Brussel maakt bekend, dat de invoer vergunningen voor eieren worden af geschaft. De prijzen der eieren waren in de laatste weken op de Belgische markt sterk gestegen. Men hoopt thans dat door den vrijen invoer van eieren de prijzen daarvan opnieuw zullen dalen. De doodslag ie Helmond. Inzake de steekpartij met doode- lijken afloop in een café aan de Heistraat op Zondagavond, vernemen we het volgende: Uit de verklaringen van oog getuigen is komen vast te staan, dat de 20-jarige jongeman uit Stiphout juist wegens zijn vredelievendheid het slachtoffer is geworden van een woestaard. Kort voor de vechtpartij het café-lokaal had S. met een paar kornuiten op de binnenplaats van het café ruzie gemaakt met een zekeren H. en dezen zelfs een pak slaag gegeven. Toen S. weer in het café kwam heeft hij allereerst z'n eigen broer 'n klap in het gezicht gegeven, terwijl ook een andere bezoeker van zijn handtastelijkheden te lijden had. Dusol had al tegen S. gezegd, dat hij het niet mooi vond, dat met drieën tegen een jongen ruzie werd gezocht en toen de Stip- houtsche jongeman even later een anderen bezoeker aanraadde niet te reageeren op de uittartingen van S., greep deze zijn mes en stak D. on verhoeds neer. De misdaad van S. komt hierdoor in een nog gruwelijker licht te staan. Do Inbraak in de Boterfabriek te Lieshout Dinsdag heeft de Roermondsche Rechtbank de van de inbraak inde Stoomzuivelfabriek „Landbouwers Welvaren" te Lieshout in den nacht van 12 op 13 Juni j.l. waarbij een bedrag van f 970 aan contanten werd ontvreemd, de verdachten Th. M. en A. E.- uit Gemert en P. H. de B. uit Helmond vrggesproken. M. en E. die zich nog in preventieve hechtenis bevinden en waartegen de Officier van Justitie twee jaar en zes maanden had geëischt, werden tevens op vrije voeten gesteld, terwijl de B. reeds bij de behandeling 14 dagen terug zijn vrijheid herkreeg. Auto rijdt tegen huis op. Een bestelgoederenauto der firma Smeets, rijdende van Rotterdam op Maastricht, is op een scherpe bocht bij Stiphout (N.-Br.) een huis bin nengereden. Het stuur weigerde, zoodat de auto recht doorreed tegen een perceel, vroeger bewoond door L. v. D. De muur werd geheel uitge- stooten. Gelukkig was het pand sedert een week onbewoond. Verzeke ring dekt de schade. De chauffeur kreeg geen letsel. Slachtoffers op onbewaakte overwegen. Woensdagmiddag is op den onbe- waakten overweg tusschen Kethel en Schiedam op den Oudendijk een auto gegrepen door een electrischen trein naar Amsterdam. De wagen werd totaal vernield en een der inzittenden, een jongen van zeven jaar, werd op slag gedood. Zijn vader, die den wagen bestuurde, kreeg ernstige wonden. Doodelijk ongeluk op den Teersdijk. Woensdagmiddag te omstreeks 2 uur heeft op den onbewaakten over weg in den Teersdijk onder de ge meente Wychen (Gld.) eveneens een ernstig ongeluk plaats gehad. De boterhandelaar, de heer Wiken- hagen uit Nijmegen, die met zijn fiets den overweg passeerde, is door een trein komende uit de richting Nijmegen overreden en vrijwel op slag gedood. De trein ondervond senige vertra ging. Ongeval bij de Waalbrug- werken. Het komt nog al eens voor, dat er in de groote zanddammen, welke de verbinding vormen tusschen bruggehoofden en toegangswegen te Nijmegen grondverschuivingen ont staan. Woensdag werd een arbeider, zekere V. uit Groesbeek, er het slachtoffer van. Hij raakte bekneld tusschen een kipkar en losgeraakten grond, met het gevolg dat hij een gecompliceerde beenbreuk kreeg en naar het St. Canisiusziekenhuis moest vervoerd worden. VENRAY. Gevestigd internist Directeur van het St. Jans- Gasthuis te Weert. Uitsluitend voor inwendige ziekten en röntgenologie. Polikliniek (ook voor fonds leden): Aan het St Elisabeth- Ziekenhuis te Venray eiken Dinsdag en Donderdag van 10—11 uur. Spreekuur voor particu- culieren eveneens aanhef St. Elisabeth-Ziekenhuis op dezelfde dagen van 11-12 u. voor een verkregen gunst, door de krachtige Noveen der Drie Weesgegroeten. N.N. Zware straffen- In het proces tegen dr. Otto Seel- meyer, vicaris-generaal van het bis dom Hildesheim en Wilhelm Freek- mann, secretaris-generaal van de Bonifacius-vereeniging te Paderhorn, die werden beschuldigd een bedrag van 120.000 mark aan deviezen naar Nederland te hebben gesmokkeld, is uitspraak gedaan. Zij werden ver oordeeld tot 41/, en 5 jaar tucht huisstraf, verder ieder tot 5 jaar eer verlies en 150.000 mark boete. De voorloopige hechtenis wordt afge trokken. De in beslag genomen obligaties worden verbeurd verklaard. Koude en sneeuw. In de omgeving van Annecy in Savoye is de eerste sneeuw gevallen, die de bergen tot op 1600 m. bedekt. Ook in geheel Engeland heerschte strenge koude en in het Noorden van Wales en in sommige deelen van Schotland en Ierland hebben de eerste sneeuwstormen gewoed. Vele heuvelen zijn met sneeuw bedekt. Wegens den feestdag van Allerheiligen op Vrijdag a.s moeten Advertentiën enz. voor het volgend nummer van Peel en Maas één dag vroeger (dus Donderdagmorgen) in ons bezit zijn. Specialist voor Huid- en Blaasziekten houdt spreekuur te VENLO, Houtstraat 4 op Zondag 27 October van 3-5 uur. TE IKIOOIP 9 ongemerkte biggen bij M. Janssen, Ysselsteyn. Wegens familieomstandighe den is Dinsdag 29 October onze zaak gesloten. Hofstraat 3. 8 v. d. Landbouwbond. Premiebetaling op Zondag 27 October voorm. van 9—10 en van 11 12 uur ten huize van den Secrelaris voor Dorp, Veltum, Heide, Lull en Brukske, nam. van 3—4 uur te Yssel steyn bij J. Keyzers De premie bedraagt 2 pet. LEUNEN. Woensdag 30 October nam. half 2 in het Bondslokaal. Agenda: LEZING door den W.- E. Heer A Vissers. Bespre king feestavond. Mededeeling Kookcursus. Het Bestuur. Paardenmarkt op Maandag 4 November per autobus, prijs f 1 per persoon. Tijdige aan melding gewenscht. Garage Kupers Te huur gevraagd in of in de naaste omgeving van Venray, tegen t Dec. een Brieven aan het Bureau van dit blad. 10 Morgen Zondag Henseniusplein. De aangekondigde verkoop van te VENRAY a. h. Vlakwater voor den heer H. Willems— Floet, gaat niet door. Notaris Holfus te Hors TE KOOP roodb. maalkalf W. van Dijck, Lull. gevraagd in klein stil gezin. Adres Bureau dezer. Te koop of te ruil een best altandsch werkpaard J. van de Winkel, Smakt wegens overcompleet J Thomassen, Gr Straat. 8 TE KOOP Adres Bureau dezer. Landbouwers, wilt gij goed, vlug en voordeelg vraag dan prijs bij L. BACKUS alwaar tevens te koop mangelworielen a f 5.— per 1000 kg. TE KOOP bij A van Hoof, Merselo. een wit emaille fornuis als nieuw, groot 105 x 66, een gascomfoor 3vlams f 2,50, een 2pers. ledikant met nacht kastje nieuw voor slechts f 9.85 Te bevr. Bureau dezer. 10 G. Stevpns, Oude Oostr weg Wed. G. Camps, Oostrum. vanaf 61/, cent per Liter: Moesmessen 25 ct. Erwtenwrijvers 36 ct. Etenstampers 15 ct. Appelboren 10 ct. VLEESCHGLAZEN 2 L. 19 ct. iy2 L. 17 ct. Bloempotten alle maten vanaf 3 ct. 3 stel Speelkaarten 25 ct. Cocos Handveger en stofblik 25 ct. 2 pakjes Schuurpapier 10 ct. 6 stuk Waschzeep 25 ct. COCOSLOOPER 100 breed p. el BALATUM 183 breed van 64 nu 49 Mooie Kachelzeiltjes nu 25 ct. KINDERWAGENS, SULKY'S. Wiegen bekleed vanaf f 6.50 Rieten Ruststoelen f 3.25 Pakkisten 35 ct. 328 Reuzenvoorraad witte, zwarte en gekleurde hooge en lage modellen. Klompenriemen, Kappen, Hak- riempjes, Klornpenlak, Nagels enz aan de laagste prijzen. HOFSTRAAT 8. Ontvangen de met wit en roodglas en beves- tjgingshaken voor karren, wagens enz. 18 Jac. Coenen-Houfackers VENRAY Zaterdag 2 November CUYK Dinsdag 5 November WYCHEN Dinsdag 29 October Op de Langstraat waar het Sinclair Benzinewagentje staat, kunt U voor uw reparatie aan motor of rijwiel steeds terecht, hetzij vroeg of laat. Moet er een TAXI zijn, Wij rjjden goedkoop en fijn. Rijwielonderdeelen aan concur- reerende prijzen. Vakkund. bediening Beleefd aanbevelend, J. KOELEMEIJER p.a. P. BOM, Langstraat. Telf. 132 Alles wordt thuis bezorgd. HOFSTRAAT 8 24 October 1935, Behalve de reeds geannonceerde pi w schikking gesteld waaronder een eiectrisch- of egi Verder Morgen Zondag 2 uur Competitiewedstrijd Geen betere en goedkoop. Voorr: jorraU 1 pond fijne Koffie en 1 prachtige bedrukfl sanj 1 grootere Mat 160 x 230 bij 2 pond Kol Profileer van deze zeldzamcu TELEFOON 64 Schoolstraat 57 MAGAZIJN ST. ODA Goede kwaliteiten. heerlijke Bloedworst 20 ct. Balkenbrij 10 ct. Boterhamworst 35 ct. Wij noteeren voor dik vet Spek 40 ct. Electrische Rijwiellampen, SOL Gloeilampen, Batterijen, Handwarmers, Stofzuigers Rijwiel-reparatiën. JAN POELS-Janssen voor limn vloeren, cv; Pae Waterik Hit Oo Jasb Sf Stuurt: Pale OF Ontvangen een groote partij aan spotprijzen. 14 op 't verven van MANTELS. DepotSchoolstraat 5—7.

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2