DERDE BLAD VAN PEEL EN MAAS CITAX PIERREGOUMANS bel op no. 95 H. van den Heuvel P. CLEPHAS FOTOGRAFIE Foto-artikelen De nood in den tuinbouw. Binnenland. Buitenland. Provinciaal Nieuws Adverfentiën Dakbedekkingen Inlijsten Portretten en Schilderijen. Zaterdag 5 October 1935 Zes en vijftigste Jaargang No 40 In Lutjebroek is onlangs een belangwekkende tuinbouw-ver- gadering gehouden en hetgeen op die vergadering naar voren is gebracht, verdient ongetwijfeld grootere bekendheid in land- bouwkringen en bij hen, die op landbouwcrisisgebied iets te zeggen hebben. Zooals bekend heeft de re geering voor 1935 opnieuw 6 millioen ter beschikking van den tuinbouw gesteld. In totaal zal derhalve 12 millioen voor de tuiniers worden uitgetrokken, voldoende om de volle 100 pet. te kunnen betalen, der door de Regeering vastgestelde richtprij zen. Een der aanwezigen op die vergadering namen doen er in dit verband niet toe zeide, dat de Regeering geen geschikter tijd voor dezen toeslag heeft kunnen bedenken, immers door een 80 pet. misoogst der aardap pelen en door den totalen mis oogst van de navrucht, brengen de schaarsch geworden tuin bouwproducten den richtprijs gemakkelijk op: moet daarom, zeide spreker, de 6 millioen on aangeroerd blijven Een andere tuinder zei: „wan neer de regeering vasthoudt, dat de tuinders het oogstrisico moe ten blijven dragen, er van de richtprijzen niet veel te verwach ten valt, wil de Regeering het uitsterven van den tuinbouw voorkomen, dan zal er een aan vullende steun moeten komen op nader te bepalen basis. Verder werd nog in 't midden gebracht, dat de richtprijzen bij een misoogst geen duidelijk beeld geven. Wanneer vroeger een mis oogst voorkwam, zeide deze spr. (wij citeeren Onze Courant uit Hoorn) gebeurde het soms, dat de prijzen voor het weinig ge teelde, abnormaal hoog waren, waardoor het slot nog een be trekkelijke meevaller kon zijn. Nu zien wij bij een misoogst de' prijzen der producten den richtprijs benaderen. Vroeger waren de tuinders nog financieel draagkrachtig, terwijl nu de oogst goed moet zijn en de richtprijzen moeten worden uitbetaald om de bedrijven, al is het op een so bere wijze, voort te kunnen zetten". Na deze vergadering werd een excursie langs de velden gemaakt die inderdaad een zeer treurig beeld laten zien, veroorzaakt door de bladluis, z.g. poters en de abnormale onvruchtbare Septem bermaand. Wat is derhalve in Lutjebroek besproken In korte woorden gezegd, dat de steun niet meer in 't wilde weg moet worden verleend, maar gedistribueerd naar gelang van de kostprijs 1 Bij ruime oogsten dus bij meer product per een heid, is de kostprijs per eenheid lager. Dan zou met lagere richt prijzen kunnen worden volstaan, mits men deze richtprijzen zoo stelt, dat de boer eenig rende ment van zijn arbeid ontvangt. Bij misoogst, dus bij een klei nere productie per eenheid, zal de kostprijs vanzelfsprekend hooger worden en dient ook de richtprijs te worden gewijzigd. Want ook dan behoort de boer eenig rendement te ontvangen wil hij niet te gronde worden gericht. Wat Lutjebroek verlangt is uit voerbaar, maar het beteekent een zij het ook een gezonde wijzi ging van de landbouwcrisis- politiek. Deze billijke verandering zal echter niet zonder strijd kunnen gaan, daar verschillende categoriën, voornamelijk van rijke boeren, een gefixeerde richtprijs niet onaangenaam vinden. Vruchtbare gronden, die niet zoo afhankelijk zijn van weers omstandigheden als minder goede akkers, profiteeren meer van een stabielen (en hoogen richtprijs dan van een wisselende. Bij rui me oogsten ontvangen zij zulk een ruime steun, dat daarvan best een paar minder fortuinlijke jaren afkunnen. Zij, die aan den rand van den afgrond staan, zooals de meeste tninders, kunnen zich een derge lijke luxe niet permitteeren. Voor hen is een richtprijs in de buurt van den kostprijs dringend nood zakelijk. Zij mogen het oogst risico op deze wijze niet Ioopen. Bij een ruime oogst is de ge stelde richtprijs al onvoldoende, vooral daar groenten vanwege de exportstagnatie voor een groot gedeelte op de mestvaalt terecht komt, maar hoe moet het dan niet zijn, wanneer door een mis oogst met hoogere prijzen dan de richtprijs de tuinder nog min der in geld ontvangt dan bij ruime oogsten met de mestvaalt als voornaamste afnemer? De landbouwuitkeeringen moe ten gebaseerd worden op pro ductieprijs, niet alleen bij de tuinders, maar ook bij de akker bouwers en bij de melkveehou ders. Bij een groote melkplas daalt de kostprijs per eenheid, dus per procent melkvet. Houdt men dan vast aan een stabiele richt prijs, dan ziet men 't onlogische dat het landbouwcrisisfonds extra wordt gedraineerd bij ruime pro ducties. zoodat zijn weerstand verslapt in tijden van misere- toespitsing, in welk geval een extra steun juist dringend gebo den moet worden gemoemd. Er is dus alles te zeggen voor de Lutjebroeksche suggesties. Een ongerijmdheid wordt daar door weggenomen 1 Veraart redt Abessinië. We hebben het ons den laatsten tijd meermalen met zorg afgevraagd, wat er toch van onzen regenmaker Dr. Veraart was geworden, van wien we anders op ongeregelde tijdstippen mochten vernemen, dat hij de zonne schijn had gewekt, welke soms ons deel was geworden, dan wel den regen had laten plensen, naar welken de boeren verlangend begonnen uit te zien. De eenige teleurstelling, welke Dr. Veraart ons heeft bereid, is gelegen in de omstandigheid, dat hij zijn weerprogramma's nooit te voren aankondigde, zoodat we er met vacanties e.d. opkonden rekenen, maar pas achteraf kenbaar maakte, wat we aan hem hadden te danken. Thans echter hadden we een tijd lang heelemaal niets meer van hem gehoord. Totdat ons dezer dagen duidelijk werd, dat de heer Veraart zich met belangrijker zaken bezig houdt dan een beetje mooi of minder mooi weer in ons land. Onze regenmaker heeft zich be moeid met het Italiaansch-Abes- sinisch geschil en aan hém dankt de Negus den regen in zijn land, welke blijft neervallen, niettegenstaande in Abessinië op den juisten tijd het feest der beëindiging van het natte seizoen wordt gevierd. Hoe de heer Veraart dat klaar speelt Hij heeft het onthuld ineen interview met dagbladcorresponden ten in zijn woning te Rijswijk nabij Den Haag. Hij heeft wetenschappelijk vastgesteld, dat het weer in Abessinië correspondeert op het weer ten onzent. Er is dus niets anders te doen, dan het hier te laten regenen om het hemelwater ook in het rijk van den Negus te doen neergutsen, én... aldus den Italianen het binnen dringen in het land te beletten. Met medewerking van eenige brandweercorpsen spuit de heer Veraart bij herhaling water onder verhoogden dmk omhoog te Rijswijk en op de Zuid-Hollandsche eilanden, bij voorkeur langs een toren, opdat de windzuiging het fijnverdeelde vocht zal optrekken. Deze manoeuvre wekt regen en van den weeromstuit begint het dan in Abessinië te gieten. De heer Veraart staat dan ook schuldig aan de vele Nederlandsche en Abessinische regens van den laat sten tijd, maar we zijn niet kwaad op hem, nu we het vredelievende doel ervan kennen. We zijn alleen bang, dat Italië zich ergert aan deze Nederlandsche bemoeiing met zijn buitenlandsche strevingen. In de vrees voor Italiaansche repressailles hebben de Nederland sche autoriteiten misschien een ge schikt voorwendsel om onzen regen maker voorloopig toch maar op te sluiten..,. Want.,, heelemaal „in orde" is het geval toch niet. De politieke moord in ons land. Met den revolveraanslag op een N.S.B.-colporteur, j.l. Maandag morgen gepleegd op het Stationsplein te Amsterdam, heeft een der meest trieste uitingen van verwording van den politieken strgd haar intrede in ons Nederlandsche openbare leven gedaan. Een juiste beoordeeling van den aanslag is nog niet goed mogelijk, omdat véél in deze zaak nog duister is. De dader was pas een paar dagen tevoren uit Frankrijk teruggekeerd, waar hij jaren lang in anarchistische kringen had vertoefd. Toen hij 's morgens zijn logement verliet, later dan anders en na enkele vreemde dingen te hebben gedaan, als het wegschenken van zijn portemonnaie en zijn sigarettenkoker, scheen hij tot het ondernemen van zijn daad te hebben besloten. Maar tegen wien of wie was deze bedoeld Het is opmerkelijk, dat de man den aanslag beging op het Stations plein, nadat H.M. de Koningin van daar een uur tevoren den terugkeer naar den Den Haag had aanvaard. Heeft deze anarchistische desperado het op het leven van onze Koningin voorzien gehad en „nam" hg een voudig een ander slachtoffer omzijn knallend en moorddadig „protest" te stellen, nadat hij voor den beoogden aanslag geen gelegenheid had be komen Het wordt niet onwaarschijnlijk geacht. De colporteur immers, dien hij nu trof, was een onbeteekenend mensch, een rustige man bovendien, wiens optreden nimmer irriteerend noch provoceerend was geweest. Vriend en vijand erkennen dat. Intusschen heeft de N.S.B. haar martelarenregister weer kunnen uit breiden. We hopen dat dit eindelijk eens kan worden gesloten, eerstens omwille van de menschen zelve, wien anders het lot der mishandeling zou treffen, tweedens omwille van de waarachtig heid onzer politieke zeden. Van het martelarenregister wordt namelijk een onsmakelijk politiek misbruik gemaakt. Als troepen colporteurs met uitdagend geschreeuw en om geven door knokploegen buurten intrekken, waar politieke tegen standers wonen, dan is het eerste doel te irriteeren en het tweede doel om het vuistgevecht te verwekken, dat nieuwe namen en nieuwe glorie toevoegt aan het register der mar telaren, wier bloed het zaad der politieke beweging moet zijn. Als vuisten en revolvers zich gaan mengen in den politieken strijd, dan is het eind van het moordlied verre. Dan worden gevoelens van wraak en weerwraak opgeroepen, welke niet gemakkelijk te onderdrukken zullen blijken. Daarom hopen we, dat de politie een einde zal weten te stellen aan alle gecolporteer. van welke zijde dan ook ondernomen, dat in den aard of door de bgzondere omstan digheden een uitdagend en prikke lend karakter heeft. Wettelijke regeling van ultverkoopen. In het Staatsblad is afgekondigd de wet van 13 September 1935 hou dende regeling betreffende het uit- verkoopen en opruimen in het winkelbedrijf. Deze wet treedt in werking op een nader door de Kroon te bepalen tijdstip. De vijandelijkheden begonnen Eén ding staat thans vast: zoowel de regeering te Addis Abeba, als die van Londen, hebben thans zonder meer aangenomen, dat de oorlog thans niet meer te vermijden is. Het schijnt trouwens, dat de Ita lianen de vijandelijkheden in Oost- Afrika reeds zijn begonnen. Er worden althans troepenbewe gingen vermeld, welke zich vanuit de Italiaansche koloniën onmisken baar tot op Abessinisch gebied heb ben voortgezet, hoewel dat laatste niet dadelijk een scherp karakter heeft, daar de grens tot heden tot heden niet precies is afgebakend geweest. Andere voorteekenen van den na derenden sirijd zijn het vertrek van de laatste vreemdelingen uit Abes sinië en het voortdurend overleg van den Negus met de militaire bevelhebbers. De opmarsch der Italianen. Door sirenengeloei en klokgelui is Woensdagnamiddag de algemeene proefmobilisatie der facisten-forma- ties in geheel Italië afgekondigd. In volmaakte orde trok het mil- lioenenleger naar de concentratie centra. Toen geheel Italië in het gelid stond, hieli de duce te Rome zijn aangekondigde toespraak, waarin hg, met een beroep op Frankrijk en Éngeland. nogmaals Italië's expan- sie-eischen naar voren bracht. Economische sancties zou Italië dulden, militaire echter met militaire represailles beantwoorden, Te Genève is een telegram van den negus ontvangen, waarin deze den volkenbond Italië's inval op Abessynisch gebied bevestigd. Berichten, volgens welke de Ita lianen zelfs Adoea reeds bezet zou den hebben, worden tegengesproken. Een blokkade van Italië. Uit diplomatieke onderhandelingen tusschen Londen en Parijs is thans gebleken, dat de concentratie van de Engelsche vloot in de Middel- landsche Zee gericht is op een blok kade van de Italiaansche havens, welke te Londen noodzakelijk wordt geoordeeld als een der sancties van den Volkenbond. INGEZONDEN. 't mij niet kwalijk, 't was goed be doeld. U schrijft ook, dat er zijn die de afspraak blijkbaar willen ver draaien, die zijn er al lang geweest. Ik wil nu probeeren dien draai er uit te krijgen en de zaak recht te zetten. Toen de lijst Pubben werd samen gesteld, werd voorop gesteld, dat niet de volgorde van die lijst zou beslissen, maar wel 't aantal per soonlijk uitgebrachte stemmen op eiken candidaat. Hierbij werd een uitzondering gemaakt voor Merselo, dat meer stemmen kon uitbrengen dan de algemeene kiesdeeler zou be dragen. Indien Merselo met meer dan één candidaat kwam, die stem men ook voor Merselo zouden blij ven. Verder zou Wethouder Pubben No. 1 van de lijst worden. Daarbij was dan de afspraak jegens Merse lo door dit voorrecht, dat alle stem men, die Pubben in Merselo zou halen boven den algem. kiesdeeler, zouden overgaan op Poels, de 2de candidaat van Merselo, doch stemmen op andere plaatsen behaald zouden komen aan de algem. lijst. Daarop heeft Merselo zijn woord gegeven en kon niemand bezwaar hebben dat Merselosche stemmen aan Merselo- sche candidaten bleven. Wat is nu echter 't geval Bij de afspraak op schrift brengen zijn naar later bleek, twee woordjes nl. „in Merselo" vergeten. Zoodoende stond er nu niet, dat alle stemmen welke Pubben „in Merselo" boven de algem. kiesdeeler haalt, gaan op Poels over, maar alle stemmen die Pubben meer haalt gaan op Poels over. Hier zit nu juist de knoop, waar de politiek om draait van Kiezer", die 't uitgewerkt had wil len zien volgens afschrift en niet volgens afspraak. Ik heb 3 Juli een afschrift van de afspraak ontvangen met 'n schrijven van den heer Peters uit Oirlo, voor zitter van 't Comité van Actie, waarin ik toen pas zag, dat de twee woorjes „in Merselo" ontbraken, met 't compliment, dat Poels van zijn recht nog geen gebruik had ge maakt, doch volgens 't afschrift gekozen was, wat zeer juist was geweest, indien 't afschrift volgens de afspraak was. Ik ben toen met 't comité-lid van Castenray naar 't comité-lid te Mer selo gegaan, waar ik 'n onderhoud met Poels heb gehad. Deze was ondertusschen naar Venray geweest en gesproken met leden die bij de samenstelling der lijst tegenwoordig waren, om hun meening te hooren. Poels had in ieder geval zooveel gehoord en er zelf ook van overtuigd, dat het met afspraak en afschrift niet in orde was. Ik heb toen met Poels onder ge tuigen gesproken en gevraagd of hij kon verklaren dat het afschrift in orde was, waarop de heer Poels antwoordde, dat hij ook altijd in de meening was geweest dat het af schrift anders was bedoeld, dan hem nu werd voorgesteld. Nu hij ook zoo'n brief had gekregen van het Comité van Actie, wist kij het zelf niet goed. Toen heb ik tegen Poels gezegd als ik valsch wilde zijn, behoef ik mij van dit briefje niets aan te trekken, omdat ik volgens de wet gekozen ben. Dus niet wat de heer Poels in zijn schrijven beweert: dat ik mij van het briefje niets aantrok, maar dat ik dit in ieder geval niet wilde doen en eerlijk met hem de zaak wilde bespreken. Toen heeft Poels nog eens voor gesteld in Merselo hierover te ver gaderen, hetgeen niet gebeurd is omdat de tijd daarvoor te kort was (daags daarna moest de wettelijke bewilliging geteekend zijn) en verder omdat men inzag dat niet menschen van Merselo hierin konden beslissen, maar wel het Comité van Actie, dat al lang vergadering had moeten houden, maar dit niet gedaan had. Ik geloof wel dat het dan gauw beslist zoude zijn geweest, en blijft nog altijd de vraagWaarom is er geen vergadering geweest Na deze bespreking was Poels volkomen overtuigd en tevreden en heeft hij van zijn vermeend recht afgezien, onder voorwaarde bij de Wethouderskeuze Pubben te steunen, hetgeen billijk was en ook had moeten gebeuren door alle candi daten van „Lijst Pubben". Daarom meen ik nog dat „vuile politiek" hier hoogtij viert, evenals bij de wethoudersverkiezing, welke 90 procent van de kiezers verrast heeft. Hiermede staak ik mijn geschrijf, en sta „kiezer" die iemand blameert zonder zelf zijn naam bekend te maken, niet meer te woord. Dank voor de plaatsruimte. P. J. STEEGHS, Raadslid, Castenray. Geachte Redactie. Gelukkig, dat „Kiezer" wat begint te kalmeeren, nu hg meent te weten hoe 't zit met de raadsverkiezing. Jammer echter, dat hg zich nog zoo teleur gesteld voelt dat ondergetee- kende gekozen is. Was 't misschien niet beter dat ge uw naam eronder geplaatst had Indien ge over een persoonlgke kwestie teleur gesteld waart, had ik dan eens met u hier over gesproken en was dat te ver helpen. Nu denk ik, dat 't een zaak van algemeenen aard is en ge mij wilt blameeren als afgevaardigde van Castenray, onder den dekmantel van verkapte dorpspolitiek. En daar ge schrgft klein van ge stalte te zijn, meen ik ook: klein van geest en karakter. Dat ge nu mgn schrijven als wazel betiteld en u te hoog acht hierop verder in te gaan, beteekent zeker, dat ge vroeger gestudeerd hebt voor advocaat of professor en zoo'n schrijven van een Castenraysch boertje ver beneden uw stand is. Indien dit zoo is, neem Keuring Dienstplicht. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis dat door den Heer Minister van Defensie het na volgende is bepaald: 1. In November en December a.s. houdt de herkeuringsraad in eenige gemeenten een zitting. 2. De Voorzitter van den herkeu ringsraad kan aan de voor den dienstplicht ingeschreven personen, die nog niet bij de land- en zeemacht zijn ingelijfd, of die wel reeds daarbij zijn ingelgfd, doch nog niet als dienstplichtige in werkelijken dienst zijn geweest, de gelegenheid geven om bij genoemden raad een onder zoek naar hun geschiktheid voor den dienstplicht te ondergaan. 3. Behoudens bijzondere machti ging van den Minister van Defensie worden tot het onderzoek niet toe gelaten personen a. die bestemd zijn tot buiten gewoon dienstplichtige of als zoodanig Indien U zich onbehaag lijk voelt. Uw hoofd zwaar is en Uw benen als lood zijn, zullen 1 a 2 Aspirin-tabletten U weer fit maken. Zo n Aspirientje helpt toch maar? Uitsluitend verkrijgbaar in cfe oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 fabl. a 10 ets. zijn ingelgfd. b. die in 1935 tijdelijk ongeschikt voor den dienst worden verklaard. die als vrijwilliger behooren tot de landmacht uitgezonderd den vrijwilligen landstorm tot de zee macht of tot de overzeesche weer macht. 4. Overigens wordt een persoon, als in het derde lid bedoeld, tot het onderzoek slechts toegelaten, indien door hem of te zijnen behoeve daar toe een aanvraag wordt gedaan en in de vraag aannemelijk wordt ge maakt zoo het een persoon geldt, die in 1935 door een der keuringsraden geschikt werd verklaard, dat hij na de uitspraak van den keuringsraad vermoedelijk ongeschikt voor den dienst is geworden. b. zoo het een persoon geldt, om trent wien in 1935 geen der keurings raden uitspraak deeddat hij ver moedelijk ongeschikt is voor den dienst. 5. Hij die een aanvraag doet, moet daarin ten aanzien van den inge schrevene vermelden a. zijn geslachtsnaam en voornamen b, het jaar en den datum zijner geboorte. de gemeente, waar hij voor den dienstplicht is ingeschreven. d. de lichting, voor welke hij is ingeschreven. e. het korps, korpsonderdeel of dienstvak, waaraan hij is toegewezen of waartoe hij behoort, en het tijdvak of den datum voor zijn inlijving of zijn opkomst in werkelijKen dienst vastgesteld een en ander voor zoover het hem bekend is. f. zijn volledig adres. g. of hij in 1935 voor een der keuringsraden is verschenen en zoo ja, hoe de uitspraak van den raad luidde. 6. De aanvraag moet worden ge richt aan den Voorzitter van den herkeuringsraad en zoo spoedig mogelijk aan dezen worden toege zonden aan het volgende adres Aan den Voorzitter van den Herkeuringsraad Gebouw Departement van Defensie Plein 4 's Gravenhage. De aanvraag behoeft niet op ge zegeld papier te worden gesteld, maar wel gefrankeerd worden ge zonden. Venray, 2 October 1935. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den raad dier gemeemte in zijne ver gadering van 1 Augustus 1935 is vastgesteld de volgende verordening VERORDENING TOT VERVAN- GIJN G VAN BELASTINGBEDRA GEN, VOORKOMENDE IN DE WET OP DE PERSONEELE BELASTING 1896, DOOR ANDERE BELASTING BEDRAGEN VOOR DE GEMEENTE VENRAY. Artikel 1. De belastingbedragen, voorkomen de in artikel 31bis onder 4 en 5, letter c, der wet op de Personeele Belasting 1896, worden voor deze gemeente als volgt door andere ver vangen f 6.onder 4, a, le wordt ver vangen door f 7.50, f 8.onder 4, a, 2e wordt ver vangen door f 10. f 2.onder 4, b, wordt vervan gen door f 2.50, f 40.plus f 2.25 4 b, wordt vervangen door f 50.plus f 2.82, f 85.— plus f 2.50 4 b wordt vervangen dcor f 106.25 plus f 3.13, f 160.plus f 2.75 4 b wordt vervangen door f 200.plus f 3.44, f 242.50 plus f 3.4 b wordt vervangen door f 303.13 plus f 3.75, f 15.onder 4 c wordt vervan gen door f 18.75, f 10.onder 5 c wordt vervan gen door f 12.50. Artikel 2. Deze verordening treedt in werking met ingang van het belastingjaar 1936. Alsdan vervalt de thans gel dende verordening tot vervanging van belastingbedragen voorkomende in de wet op de Personeele Belasting 1896, door andere belastingbedragen voor de Gemeente Venray, behalve voor wat betreft over 1935 of vroegere belastingjaren opgelegde of nog op te leggen aanslagen. Zijnde deze verordening goedge keurd bij Koninklijk Besluit van 13 September 1935, Nr. 49. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 2 Oct. 1935. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Burgemeester en Wethouders van Venray doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne verga dering van 1 Augustus 1935 is vast gesteld de volgende verordening VERORDENING TOT GELIJK STELLING VAN PERCEELEN OF PERCEELSGEDEELTEN ALS BE DOELD IN ARTIKEL 31 DUO- DECIES, 2, TWEEDE LID, DER WET OP DE PERSONEELE BE LASTING 1896. Artikel 1. De perceelen of gedeelten van perceelen, uitsluitend dienende tot uitoefening van het bedrijf van hou der van een koffiehuis, restaurant of andere inrichting tot het gebruiken van spijzen en dranken tegen beta ling, worden, met toepassing van het bepaalde in artikel 31 duodecies, 2, tweede lid. der wet op de personeele belasting 1896, voor deze gemeente gelijkgesteld met perceelen of ge deelten van perceelen, vallende onder artikel 11, 3, eerste lid, letter a, dier wet. Artikel 2. Deze verordening treedt in werking met ingang van het belastingjaar 1936. Zijnde deze verordening goedge keurd bij Koninklijk Besluit van 13 September 1935, Nr. 49. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den 2 October 1935. Burgemeester en Wethouders vnd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. HOENDERSTRAAT 9 houdt zich beleefd aanbevolen voor het maken van Timmer- en Meubel werken. INLIJSTEN van Portretten en Schilderijen, VLECHTEN van riet- stoelen. Reparatiewerk. Tevens voorradig LIJKKISTEN. is toch voordeeliger VENRAY. Maasheesche weg 22 is het goedkoopst adres voor in pannen, mastiek, leien enz. Ook voor reparatie. Beleefd aanb. Vlugge bediening. Oude klare Cognac Likeuren Wijnen Jenever Port P. Hoedemaekers Slijterij Hensenlusplein Lood- Zinkwerk Waterleiding g Koper Gas- en Pompen Speciaal adres voor BOORPUTTEN. Overloonsche weg 7 Vergrootingen en Olieverf-Portretten. LANGSTRAAT VENRAY Bezoekt ons Atelier 1 Overal aan huis te ontbieden zinder prijsverhooging.

Peel en Maas | 1935 | | pagina 9