NAAR WITTEM. Pr. A, Lommen JDEES ^iVaek Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Verkoop van dekkleeden. Notaris Hallus tie Horst Advertentiën GEVRAAGD boerenknecht Notaris FI allemaal schuldig staan. Onze mis daad zou zijn, dat we de ongeluk- kigen niet hebben willen redden van den weg, die noodzakelijkerwijze tot hun ondergang moest voeren. VENRAY, 7 Sept. 1935 Volksconcert uitgesteld. Het op Zondag 8 September te geven Volksconcert door de Fanfare „St. Catharina" te Leunen VERVALT en wordt in plaats daarvan gegeven op Maandag 16 September a.s. des avonds 8 uur tijdens de Tentoonstel ling. Tweede Noord-Limburgsche Land- en Tuinbouwtentoon stelling. Zijne Excellentie Minister Gelissen schonk voor de tentoonstelling een verguld zilveren medaille terwijl de Weled. Gestr. Heer Drabbels lid van de Prov. Staten van Limburg voor de fokveedag een wisselbeker ter beschikking stelde. Wat de verkeersregeling betreft kunnen we mede deelen, dat gelegen heid voor 't parkeeren van luxe auto's bestaat langs de Langstraat, d.i. aan de verkeersweg Venray- Deurne-Helmondvrachtwagens kun nen geplaatst worden in de St. Antoniusstraat. De berging van rijwielen is over gelaten aan de inwoners van Venray. Ter aanvulling van een vorig be richt valt nog te vermelden, dat er nog de volgende stands zullen worden ingerichteen van de C.V.V. te Venlo en een van machines op landbouwgebied door den heer Venne- kens Venray, een van Bertels Olie- fabrieken te Amsterdam, een van 't Kalkstikstofbureau uit Groningen een van de Amsterdamsche super- phosfaatfabriek te Utrecht, een van Weerssum zaad Groningen, een van de Cetim (Zuid-Nederlandsche Che mische technische fabriek te Helmond hieronder valt alles wat 't spuiten van boomen en planten betreft). De heer Schraven uit Lottum zal u in een stand 25 soorten van pruimen doen zien. Ook het St. Servatiusgesticht komt met een fruit-expositie. Verder een stand van Broos uit Kruisland met pootaardappelen, een afdeeling van depot Wanssum van Landbouw belang. Zaad en pootgoed eveneens van Landbouwbelang uit Roermond. Deze laatsten exposeeren allen in de tent dec Jonge Boeren. Ter aanmoediging dient nog, dat de deelname aan de bloemenwedstrijd voor kamerplanten, cactussen ruikers gratis is. Voor deze wedstrijd kan men zich nog aanmelden bij 't Secretariaat van de Tentoonstelling Landbouwschool Venray. Deze aan meldingen worden echter zoo spoedig mogelijk verwacht. Op de fokveedag zal, behalve de mededingende hengsten ook de nieuw aangekochte hengst ,,Avenir du Forest" die met afstamming België meermalen werd bekroond, ter opluistering aanwezig zijn. De reeds vermelde reidansen op Zondag 15 Sept. zullen door twee gezelschappen worden uitgevoerd, d.w.z. gecombineerd. Het gezelschap uit Roermond wordt n.l. versterkt door een uit Helmond. Ook dit laat ste staat onder leiding van de heer Jos. Lennaerts uit Roermond, De Venraysche Radio-Centrale verzorgt de luidspreker-installatie op het tentoonstellingsterrein, terwpl desgewenscht iedere tent een muziek- aansluiting kan krijgen. Voor de afd. Varkens en Schapen zijn de aanmeldingen zoo talrijk, dat men 't oorspronkelijk plan moet uitbreiden. paar witte GEVONDENeen poppenschoentjes. Inlichtingen Marechaussée. GEVONDENeen rijwielplaatje. Inlichtingen Gemeente-politie. Bouwvergunningen. Ingevolge de bouwverordening werd vergunning verleend aan R.K. Kerk bestuur Oostrum tot het bouwen van een kerkruim en rectoraatswoning, aan H Huisman Heide tot het bou wen van een woonhuis met stalling, aan R. Vervuurt Deurne tot het bou wen van een woonhuis en kantoor te Oostrum. Donderdagmorgen sloeg de bliksem in een roggemijt van den landbouwer Bouten op de Hiept. De mijt werd geheel door het vuur vernield. Voor extra fijne Vleeschwaren gaat men naar POELS-Kellenaers. Op de Woensdag gehouden veemarkt was de aanvoer in totaal 331 stuks t.w.: Dragend vee 29, Vet vee 8, Gust vee 6, Biggen 288. Handel matig. Prijzendragend vee van f 110. tot f 160.gust vee van f 60.tot f 100.—, vet vee 20 cent per pond. Biggen van f 9.tot f 12.50. Inlevering militaire goederen. De dienstplichtigen der lichting 1920 van de gemeenten Venray Wans sum en Meerlo zullen hun militaire goederen moeten inleveren op 23 October a.s. des nam. half 2 uur in het St. Antoniuspatronaat. Bakkerijtentoonstelling met Vakwedstrijd. Gedurende de groote Landbouw tentoonstelling te Venray houdt de Venraysche Bakkersbond een Bak kerijtentoonstelling met Vakwed strijd in het Patronaatsgebouw. De opening zal plaats hebben Zondag 15 Sept. na de Hoogmis. De twee benedenzalen van het Patronaat zijn grootendeels verhuurd en verschillende firma's zullen er in het gebied van de Bakkerij gepres teerd kan worden. Prachtige sier- en kunststukken zullen er te zien zijn en de Ven raysche bakkers zullen op een col lectieve stand laten zien, dat ook zij niet behoeven achter te staan. Prachtige prijzen zijn beschikbaar gesteld, o. a. als kampioensprijs een mooie beker, geschonken door ons Gemeentebestuur. Volgende week komen wij op een en ander nader terug. Jonge Wachters-dag, Zondag j.l. werd alhier een Jonge Wachtersdag gehouden. De dag werd begonnen met een alg. H. Communie der Jeugleiders en Jonge Wachters in de Paterskerk, waarbij in alle H. Missen door een der Eerw. Paters op de noodzakelijk heid der Katholieke jeugdbeweging gewezen werd. Na het Lof hadden verschillende spelen plaats op het sportterrein welke druk bezocht werden. Tot slot verzamelde men zich nogmaals om acht uur op het sport park aan den Leunschen weg bij het „Wachtvuur". Als de Jonge Wachters in een kring gezeten zijn om het hoog op laaiende vuur, neemt de directeur, de Z. E. Pater Saes, onder zeer groote belangstelling van ouders en anderen, het woord om na een wel kom aan allen doel en streven van de Jonge Wacht-beweging in korte trekken uiteen te zetten. Spreker wijst er op, hoe het georganiseerde Patronaatswerk nog meer noodig is dan vroeger, hoe ook hier hervorming is ingevoerd door de Jonge Wacht met zijn nieuwe methode en zijn positieve werkwijze, waardoor de jongens iets mee gegeven wordt voor het latere leven. Hij brengt hulde aan de jeugdleiders, die zoo veel tyd en moeite belangeloos geven om de jeugd te helpen opvoeden tot degelijke flinke katholieken. Na aller belangstelling nogmaals voor dit mooie en noodzakelijke werk gevraagd te hebben, eindigt spreker onder applaus zijn uiteenzetting. Hierna werd het programma verder in een vlot tempo afgewerkt. Zang, spel, declamatie, zij wisselden elkaar af, en allen ontvingen dan ook een welverdiend applaus voor de keurige prestaties. Als eindelijk het wachtvuur begint te dooven wordt de mooie bijeen komst met een gezamenlijk avond gebed gesloten. De belangstelling en liefde voor het par. jeugdwerk zal zeker bij velen zijn toegenomen zoodat het doel van dezen dag ten volle bereikt raag heeten. Voetbal. De wensch om goede resultaten van „De Valk" te kunnen vermelden, is bewaarheid geworden. Het gelijk spel tegen S.S.S. kan bevredigend genoemd worden. Ondanks het ge mis van een paar goede spelers, kan het eerste elftal, met het vertoonde spel van Zondag, en een flink dosis enthousiasme, zeker een goed figuur slaan in den I.V.C.B. Het 2de elftal wist de eer van de Valken op de Rectoraatsfeesten te Kronenberg weer hoog te houden. Tot in de finale wisten de res. zich op te werken, waarin Sparta uit Sevenum er in slaagde met 32 te winnen. Ware het 2de elftal niet gehandicapt en compleet kunnen uitkomen, dan was de wisselbeker zeker mee naar Venray gekomen. De uitslagen van Zondag luiden: De Valk I S.S.S. I 1—1 Wanssum I De Valk I 10 De Valk H Kronenberg 22 De Valk H Horst H 3—0 De Valk H Sevenum II 23 Jubileum Mgr. Dr. Poels. Op 24 September a.s. viert Mgr. dr. Poels zgn zilveren jubilé als Aalmoezenier van den Arbeid. De a.s. jubilaris wenscht geen uiterlijk feestvertoon. Slagerij te Oostrum, Op Donderdag 12 Sept. a.s. zal door den heer Lemmens een modern ingerichte en van de nieuwste ma chines voorziene slagerij worden geopend. Dat deze slagerswinkel in een reeds lang bestaande behoefte voor ziet valt niet te betwijfelen, daar tot nog toe alle vleeschwaren uit Venray moesten worden betrokken. Zeer zeker zullen dan ook velen in deze naar de eischen des tijds inge richte winkel een kijkje gaan nemen hun inkoopen doen. Zie verder advertentie in dit blad. HEIDE. Onze zangvereniging ,,'t Heidebloempje" heeft besloten, haar jaarlijks concert te geven op Zondag 10 en Maandag 11 November a.s. GEYSTEREN. Bij het j.l. Zondag te Vught (N.B.) gehouden Schutters feest haalde de Schuttert" ,.St. Wil- librorbus" alhier de navolgende prij zen: twee eerste prijzen n.l. voor ordelijkste groep en verstkomend gezelschap. Voor een schoonst geheel kregen ze den 3en prijs, eveneens voor de mooiste groep. Onze kranige tamboer Hub. Ven- nekens behaalde voor marschslaan den 2en prijs. HORST. In de Dinsdag alhier ge houden raadsvergadering werden tot Wethouders gekozen de heeren Drabbels en Ambrosius. MEERLO. In de gehouden raads vergadering werden tot wethouders gekozen Th. Kissels Meerlo (aftr.) en V. Reynen. Ongeval met een carbidbus. Toen een dezer dagen de jeugd zich vermaakte met het afschieten van z.g. carbidbussen, vloog op een onbedacht oogenblik plotseling het deksel van een der bussen af en trof het zoontje van Mej. Wed. S. te Sevenum tegen het voorhoofd. De scherpe rand van het deksel veroorzaakte een zeer diepe snede juist boven de oogen en de neus. De gewonde werd naar het zieken huis te Horst vervoerd. HOLTHEES. Bij de aanbesteding prachtige stands U toonen, «wat op van den bouw eener nieuwe brug nabij den spoorwegovergang alhier, werd het werk opgedragen aan P. Gommers te Maashees voor f 1875. OVERLOON. Door de leden van den Jonge Boerenstand werd een onderlinge gewassenwedstrijd gehou den, waarvan de uitslag is als volgt: Petkuser Roggela M. Poels, lb A. Weerts, lc Gebr. Cremers, ld H. Hendriks, le W. Hendriks, If H. Hermans. 2a H. Loonen, 2b M. Lem- men, 2c P. Gerrits, 2d G. Hubers, 3a M. van Mil, 3b J. Hendriks. Van Hoek*s Zomertarwe1 J. Hendriks, 3a M. Lemmen, 3b Her mans. Gouden Regen Haver la W. Hen driks, lb M. Poels, 2a Geb. Cremers 2b H. Loonen, 2c J. Vloet, 2d M. Lemmen, 2e A. Weerts, 3 P.Nabuurs. Mangels Bar res 1 M. van Mil, 2a J. Gïezen, 2b H. Hendriks, 3 A, Weerts. Groenkraag2 Geb. Cremers. Erwten Mansholt kortstroo groen: 2a Gebr. Cremers, 2b J. Giezen, 2c G. Hubers. Industrie aardapp.3 J. Vloet. Knolrapen2 Gebr. Cremers. Raadsvergadering Maashees en Overloon. Dinsdagmiddag 4 uur kwam de Raad in openbare zitting bijeen. 1. Beëediging Raadsleden. In handen van den Voorzitter legden alle leden de wettelijk ver- eischte eeden af. 2. Verkiezing Wethouders. De heeren W. Crooymans en P. v. d. Heuvel werden herkozen. De Voorzitter feleciteerde beide heeren met hunne herbenoeming, waarna deze om beurt dankten voor het in hen gestelde vertrouwen. 3. Bespreking verpachting ge meentegronden. Aangezien einde dit jaar van verschillende perceelen de pacht afloopt, werd besloten al deze perceelen onderhands te verpachten. 4. Vaststelling Schoolgeldveror dening en Hondenbelasting. Beide punten aangehouden tot een volgen de vergadering. Bij de rondvraag vraagt het lid Bonants of de waterleidingen te Holthees ook worden nagezien. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. ter plaatse eens zullen gaan zien en, waar noodig, deze in orde laten brengen. De heer Fransen bepleit de wen- schelijkheid van het geven van pu bliciteit aan den verkoop van schan sen, aangezien de gemeente zoo'n groote partij in voorraad heeft, en hij van meening is dat kolen en bri ketten dezen winter duur worden. Weth. Crooymans vindt het ad- verteeren van schansen nog te vroeg en merkt op dat dit geld kost. Na sluiting der openbare verga dering, volgde behandeling Restan- tenleening in geheime zitting. Pastoor Wismans emeritus. Behalve pastoor Bloemen te Maas- bree en pastoor Grispen te Tegelen heeft met ingang van 1 October a.s ook de zeereerw. heer pastoor Wis mans te Sevenum zijn ontslag ge vraagd aan Z. H. Exc. Mgr. Lemmens. Deze ontslagaanvrage zal. wel vele parochianen in Sevenum verrassen. Allen wisten in pastoor Wismans een idealen parochie-herder te heb ben, die het wel en wee van al zijn parochianen nauw aan 't hart ging. Vooral voor de armen, en wel voor namelijk de stille armen zal de tijding van het heengaan van pastoor Wismans een haast pijnlijke verrassing zijn. Pastoor Wismans heeft zijn ont slag aangevraagd op goed 60-jarigen leeftijd. Hij werd in 1874 te Venray ge boren. Bij het spelen verdronken. De achtjarige P., wonende aan de Moorenstraat te Maastricht, is na bij de duikers in het kanaal Maas trichtLuik bij het spelen in de Maas gevallen. Door den zeer ster ken stroom werd de jongen naar het midden der rivier gesleurd en voor dat eenige hulp kon verleend wor den, verdween hij in de diepte. Zijn lijkje is na vele uren dreggen nabij de St. Servatiusbrug opgehaald. Boerderljbrand te Leeuwen- Maasniel. Woensdagavond tegen 5 uur ge durende een kort maar krachtig onweer sloeg het hemelvuur in op de boerderij van W. Reynders te Leeuwen-Maasniel. De brand werd het eerst ontdekt door een wijkzuster, die de zich thuis bevindende zieke vrouw kwam verplegen. Deze zuster maakte direct alarm en werd" de zieke vrouw alsmede de verschillende kleine kinderen bij buren onderge bracht. Behalve meubilair, akker en land bouwgereedschap gingen een groote partij hooi en ongedorschen granen alsmede 4000 Kg. graan in de vlam men op. Verzekering dekt de schade. VERNIEUWING. Zoo leven we dan weer gerust heen, we nieuwe raden en nieuwe colleges van B. en W. hebben. Hun taak en vooral ook die van B. en W. zal in de nieuwe, thans begonnen vierjarige periode veler- wege nog heel wat zwaarder zijn dan in den afgeloopen zittingstijd. Voor onze streken hopen we vooral, dat de Raden in hartelijke samen werking met het college van B. en W. ernstig zullen streven naar be hartiging van het algemeen belang met vermijding van allen onnoodigen strijd en zeker zonder zweem zelfs van persoonlijke sympathieën of anti-pathieën. Het katholieke ge meenteprogram, maar meer nog de ware katholieke geest van liefde en rechtvaardigheid moet de grondslag zijn van alle besprekingen en alle daden. Alle oneenigheid schaadt groote- lijks het gemeentebelang en uit eindelijk vindt de belastingbetaler de resultaten daarvan op zjjn belasting biljet En dat moeten we zeker in een tjjd als dezen niet hebben! Bij de intrede van deze nieuwe vierjarige periode feliciteeren wij allen, die het vertrouwen der kiezers verwierven of dit hernieuwd zagen, alsook de wethouders, die door het vertrouwen van de meerderheid van het Raadscollege in hun functie ge kozen of bevestigd werden en wij hopen, dat alom in katholieken geest gestreefd zal worden naar het alge meen belang der ingezetenen. Heffing op granen verhoogd met f 0.50. Onder dagteekening van 30 Aug. 1935 heeft de toenmalige minister van Economische Zaken verschillende beslissingen genomen, waarbij met ingang van Woensdag 4 September 1935 de monopolieheffingen op alle granen en derivaten daarvan, met een bedrag va^. f 0.50 worden ver hoogd. Eveneens is met ingang van 30 Augustus de wisselende heffing op den invoer van veekoeken met f 0.50 verhoogd, terwijl bij de aflevering van in het binnenland bereide vee koeken uit oliehoudende zaden, pitten en noten een heffing van f 0.50 is gelegd. Tegen hooge vervolgingskosten. De Alg. bond van koffiehuishouders en slijters in Nederland heeft tot den Minister van financiën een adres gericht, waarin geklaagd wordt over de hooge vervolgingskosten bij de inning der belastingen, welke kosten voor den middenstand een oron van zorg en ergernis zijn. In het adres wordt op een spoedige wijziging aangedrongen. Er wordt o.m. op gewezen, dat wanneer op tijd over een regeling der betaling overleg wordt gepleegd, men toch kosten van vervolging moet betalen. Met alle kracht verzoekt het bondsbestuur ten slotte, in den toestand der openbare verkoopiDg van armzalige resten van inboedels een wijziging te brengen. Sigarenindustrie in West- Brabant. In tegenstelling met verschillendd andere takken van industrie gaat het de sigarenfabricage in West- Brabant niet onvoordeelig. De verschillende bedrijven, speci aal in Roosendaal hebben volop werk en zijn sinds eenige maanden reeds met dubbele ploegen aan den arbeid Zoo heeft dezer dagen de directie van de Jasneva-cigarillosfabrieken, die reeds met 550 personen arbeiden, besloten haar fabrieken belangrijk uit te breiden. Het aantal arbeiders dat hierdoor binnen afzienbaren tijd meer te werk zal gesteld kunnen worden, bedraagt ongeveer 300 personen. Smokkelen aan de Belgische grens. Door de Rijksambtenaren van Budel werd Zaterdag een aantal smokkelaars aangehouden uit Budel en omgeving, Mierlo en Helmond. De buit bestond uit niet minder dan 700 K.G. Belgische margarine, 200 K.G. Belgische suiker en een aantal rijwielen. Vergiftigde muizentarwe gegeten. Te Hank, gem. Dussen bij Waal wijk, is het driejarig dochtertje van den heer Buis, na het eten van ver giftige muizentarwe, overleden. 241 fietsen in een maand gestolen. In de maand Augustus werd in Den Haag aangifte van diefstal van rijwielen gedaan in 241 gevallen. In 59 gevallen werd het rijwiel opge spoord. 123 rijwielen werden als ge vonden gedeponeerd, waarvan er 71 aan de rechthebbenden konden worden teruggegeven, 19 verdachten werden terzake rijwieldiefstal aange houden. Ossche film draait verder. Donderdagavond is door de Kon. Marechaussée te Oss gearresteerd de 48-jarige arbeider H. v. d. V. uit Berghem. Hij wordt er ernstig van verdacht een gefingeerde inbraak te hebben gepleegd in zijn eigen woning, waarbij tevens „Toon de Soep" en ,Bgs de Sijp" betrokken zouden zijn geweest. In de maand Mei 193-1 werd een inbraak gepleegd in zijn woning, waarbij een bedrag van f 90 werd buitgemaakt. Dit bedrag was het eigendom van het ziekenfonds der R.K. Werkliedenvereeniging. Als penningmeester van dit zieken fonds had v. d. V. dit bedrag onder zich. Uitvoer van eieren naar Dultschland. Naar 't „Ned. Weekblad voor Kruidenierswaren" verneemt is voor uitvoer van eieren naar Duitschland 80 pet. van het voor de maand Augustus toegewezen bedrag toege staan. Met het oog op prijsstijging zal dus het kwantum eieren belang rijk minder dan 80 pet. van het Augustuskwantum zijn. Drie arbeiders door den bliksem gedood. Woensdagmiddag heeft onder de gemeente Megen een vreeselijk onge val plaats gehad. Tijdens een kort, doch hevig onweer, dat zich om circa vijf uur boven Oss en omgeving ontlastte was een acht tal arbeiders aan de Maaswerken in een <schuur gaan schuilen tegen den regen. Eenige oogenblikken daarna sloeg de bliksem in het houten gebouwtje en vernielde het geheel. Drie arbeiders werden op slag gedood, terwijl een vijftal ernstig werd gewond. De namen der gedooden zijn J. M. Arts uit Oss, A. Arntz uit Horssen H. v. d. Boogaard uit Horssen. Gewond werden J. G. v. d. Vonder- oort uit Oss, die zoo ernstig werd gekwetst, dat hij van de laatste H. H. Sacramenten voorzien moest wor den, v. d. Wielen, Ploegmakers, vhn Orsouw en Boeyen, allen uit Oss. Toen de arbeiders op het terrein der werkzaamheden waren gaan schuilen in de daar aanwezige keten, de bliksem in een dezer keten geslagen en vernielde haar totaal. Mede-arbeiders, die het ongeluk zagen gebeuren, schoten terstond ter hulp en vonden de acht slachtoffers op den grond liggen. Zij waarschuwden onmiddellijk de gemeente- en rijkspolitie, die, ver gezeld van den burgemeester van Megen, den heer van Vlokhoven, spoedig ter plaatse verschenen. De ijlings ontboden geneesheer dr. L. W. Stolz uit Oss moest bij drie der slachtoffers den dood consta- teeren. De overige vijf waren be wusteloos. Deze werden per brancard naar het St. Annaziekenhuis te Oss overgebracht. De lijken der drie slachtoffers zijn naar Oss en Horssen overgebracht. Zij waren alle drie gehuwd. Ofschoon de toestand der gewonden ernstig is, is oogenblikkelrjk levens gevaar niet aanwezig. Lafidbouwluiishoudschool te Gemert. Onder groote belangstelling van plaatselijke autoriteiten en vereni gingsbesturen is te Gemert een nieuwe landbouwhuishoudschool ge opend, voor welker totstandkoming de zeereerw. heer Pastoor vele jaren geijverd heeft. Ook burgemeester Phaf juichte de oprichting der school, dank zij den steun van rijk, gemeente en stands organisaties, ten zeerste toe. Italië heeft troepen-schepen noodig. Naar de Msb. verneemt is het in den aanvang van Juni naar Italië verkochte stoomschip „Klipfontein" van de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart Maatschappij Maandag avond in een der dokken van de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij opgenomen. Het oude schip, dat aanvankelijk door de Italianen zou worden ge sloopt, zal thans als troepentrans portschip voor Oost-Afrika worden gebezigd. Met man en macht wordt thans gewerkt aan het in orde brengen van de turbine, waarna het schip zoo gauw mogelijk onder Italiaansche vlag en met Italiaansche bemanning is vertrokken. Ook het sloopen van het destijds naar Italië verkochte oude mailschip „Prins der Nederlanden" zou naar ons ter oore kwam, voor onbepaal- den tijd zijn uitgesteld, aangezien Italië ook dit schip noodig zou hebben voor het transport van troepen. Zondag 15 Sept. vertrek half 7. Nog enkele plaatsen vrij. GARAGE DERKSEN. zal op Dinsdag 17 September 1985 nam. 3 uur op het Tentoonstellings terrein, (afd Landbouwmachines) ten verzoeke van zijn principaal publiek verkoopen Een groote partij dekkleeden waar bij nieuwe zoowel als gebruikte in verschiilende afmetingen en in prima staat. Voorts een belangrijke partij bruine waterdichte paardendekens en landbouwdekkleeden, alles prima staat, zeer geschikt voor afdekking van dorschmachines enz. De goederen zijn te bezichtigen een uur voor den verkoop. Alles wordt tijdens den verkoop geheel uitgelegd. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag 6 uur le H. Mis, half 8 leesmis, waarna processie naar Oostrum, 8 en 9 uur geen Mis, 10 uur leesmis. Na terugkeer van de processie H. Mis voor de Turners. Geen congregatie, geen herhalings- catechismus, geen H. Familie. Maandag half 8 Jaarg. voor Agn. Poels, 8 uur Jaarg. 2e kl. voor Joh. Grutters, Hend. v.d. Wildenberg en kinderen, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 Jaarg. voor Simon Dekkers. 8 uur Jaarg. voor Jacob Rongen, Helena Daniëls, ouders, broeders en zusters, 10 uur Sol. Jaarg. voor de overleden Priesters van Venray. Woensdag half 8 Jaarg. voor den Eerw. Pater Caesarius Abels, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Jacob In 't Groenewold en Johanna van Valken burg. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Petronella Theuws, ouders, broeders en familie. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Bernard van den Bosch. Zaterdag komen de jongens der 3e en 4e klas en de meisjes der 3e klas te biechten. K. J. V. Maandag half 7half 9 Naailes. Dinsdag half 8half 9 Vormings club voor de Mariaclub en St. Jozef club in K.J.V.-huis. Woensdag half 8half 9 Gymnas tiekclub en vergadering van de Kern leden. Half 9—half 10 Zangles. Donderdag 89 Godsdienstclub. Vrijdag 8—9 Club voor de Pioniers. Patroonheiligen H. Familie. P. Gerrits, M. Stevens, C. Linders, H. Aarts, W. Janssen, v. d. Ven, Bruimans, P. Slits. Paterskerk Zondag om 5, kwart voor 6, 7 uur hl. Mis met onderrichting. Feestdag van Maria Geboorte, gen. abs. voor de D. O. Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzijde. Om kwart over 8 plechtige Hoogmis, waarna de pro fessie van de fraters Novicen. Om kwart over 5 gezongen Vespers, om half 6 Lof. Maandag 7 u. b.l. voor Fr. de Haen. Dinsdag gedurende de uitstelling te verdienen volle aflaat, om half 8 gezongen H. Mis, 7 uur b.l. voor Gerard Wismans en echtgenoote, om half 6 gezongen Vespers ter eere van St. Antonius. Vrijdag half 8 gez. hl. Mis, om half 6 oefening van den H. Kruisweg. Patronaat. Algemeene hl. Communie voor de Voetbalclub „de Valk". Geen con gregatie-vergadering voor de jongens. Om half 4 klein- en middenpatro naat en jongelingenvereeniging. Maandagavond algem. ledenverga dering voor de voetbalafd. De Valk. Woensdag groepbijeenkomst voor de Jonge Wacht; om half negen voor de groep Leo Xlil. Derde Orde. Zondag om 10 uur vergadering der meisjes J.D.O. in 't patronaat. Zooals bexend is, gaat de Derde Orde a.s. Woensdag naar Kapel in 't Zand ter bedevaart. Tot morgen Zondagavond zijn nog plaatskaarten te verkrijgen bij Mej. Elis. Linssen, Patersstraat. De deelnemers worden verzocht allen het Derde-Orde-boekje mee te nemen en de latijnsche mis. gezangen. Men zij kwart voor acht in de kloosterkerk present. De deel. nemers van Leunen kunnen bij de Leunsche kerk, die van het Veulen op 't Schoor instappen in de bussen, die om 8 uur van de Paterskerk vertrekken. Genadekapel Oostrum. Zondag de H.H. Missen om half 7 en 8 uur; na beide H.H. Missen gen. abs. voor de Derde Orde; om kwart voor negen afhalen van de processie van Venray, waarna plechtige Hoog. mis voor deze processie met preek; daarna vereering der relikwie; om half drie afhalen van de processie van Leunen met plechtig lof preek; na de plechtigheid vereering der relikwie; men gelieve er aan te denken, dat op verzoek de kerkdeur één uur voor tijd gesloten wordt. Donderdag, feest van de H. Naam Maria, A.s. Zondag feest van de Zeven Smarten, de H.H. Missen om half 7 en 8 uur; om 9 uur afhalen van de processie van Wanssum. Correspondentie. P. F. Wegens plaatsgebrek en te late ontvangst moet uw ingezonden stuk „Na-kaarten" wachten tot vol gend nummer. Burgerlijke Stand Venray van 30 Aug. tot 5 Sept. 1935. GEBOREN:. Ruberta G. J. v. Gerven, Ysselsteyn Petronella J. Loonen, Hoogriebroek Petronella G. G. E. Clephas, Overloonscheweg Wilhelmus G. M. Manders, Henseniusstraat GEHUWD Martinus W. G. H. Voesten, oud 30 jaar, smid en Petronella G. A. Willems, oud 25 jaren, z.b. beiden te Venray. Petrus G. Wijnhoven, oud 28 jaren, boomkweeker te Wanssum en Anna M. J. Asselberghs, oud 28 jaren z.b, te Venray. OVERLEDEN Henricus Peeters, weduwn. van Hendrica P. Thunnessen, oud 79 jaren Lull. Districts-Arbeidsbeurs Kantoor: Marktstraat 10. GEVRAAGD Leerling smid 1 Sept. Werkmeisje Dienstmeisje 16.18 jaar Schilder (halfwas) bek. m. autosp Huishoudster v. kl. boerenbedrijf Dagmeisje voor Venray Radiomonteur voor Sittard Meubelmakers voor Brussum Boerenknecht bekend met melken Paardenknecht bekend met melken Dagmeisje boven 20 jaar Boerenknecht 15 a 16 jaar BIEDEN ZICH AAN: Winkeljuffrouw Huishoudster v. geestelijke Kleermaker 5 jaar aan het vak Dienstmeisje 25 jaar Dienstmeisjes 1620 j. v. direct Smid-bankwerker Chauffeurs Jongens voor alle werk Bakkersleerling Smidsleerling Werkmeisje v.e.d. per week 2 kleermakersknechts Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing: De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdagavond a.s. van half 8 tot half 9. Specialist voor Huid- en Blaasziekten houdt spreekuur te VENLO, Houtstraat 4 op Zondag 8 September van 3 5 uur. 15—17 jaar, met paard kunnen de omgaan. M. Voesten, Heide. bij ZWITSERLOOD Patersstraat, Venray Alles verlaagde prgzen. Costuumrokken opruiming f 1.25 Maco Hemdjes 17, 21, 24, 27, 30 ct. Polohemdjes 2535 ct. Tweka Hemden van 1.50 voor 1.35 Overhemden extra koopjes. Zware grijze Autodekens f 1.50 Wollen Kinderdekentjes 85 ct. Wollen Dekens 190 x 230 f 7. Wollen Dekens 150 x 200 f 5. Gestikte Damastspreien f 10. Zwarte Kinderbroekjes 14,17,20,27,30 Manchester Broeken 2.85, strepen 1.25 Koopt bij ons, de prijs is verlaagd. Aanbevelend. te X zal op Woensda 3 uur, in het c VenrayLull, pi A voor P. G. Gemeei Huis, tuin Boschhuizen Se»i 1494 groot 1.34.4 Aanvaarding ii schen 1936 en deelte stoppelbic Betaling v.d. 1 B voor P. A. Bouwland alti weiland, groot1 door de Erven 2 en de weg, C Massa v3 1.98.50 H.A. te Vï zal op Woensdaf nam. 5 uur in le lems te Venrjp den heer Louis t, publiel Gemedt circa 3 H.A 1 Deurneschen wtf, en den heer Grij Aanvaarding Ji koopprijs op 1 Ai (gebruikte) lilt Worden aan

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2