gekookte metworst slagerij chr. goumans die hele fijne 25 cent per half pond Buitenland. Binnenland. Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. kost voordelig gesneden slechts bij Laten wij hopen, dat het initiatief der plattelanders deze oplossing dichterbij heeft gebracht. Geen uitkomst voor O. Afrika Als we in een paar woorden zoo scherp mogelijk de situatie moeten uiteen zetten in het Italiaansch- Abessinisch conflict, een situatie, welke is ontstaan na de Volkenbonds- „bemiddeling", dan zouden we het volgende willen vaststellen. In Genève heeft de Volkenbonds raad alles ondernomen om de Abes- sinische kool en de Italiaansche geit te sparen. Met het gevolg natuurlijk, dat de kool straks opgevreten wordt. Men-heeft de verzoeningsprocedure inzake het incident bij Oeal-Oeal weer in werking weten te zetten, maar men weet. dat het incident bij Oeal van geen beteekenis meer ii in de zaak van oorlog of vrede in Oost-Afrika. Teneinde de algemeene kanten van de Italiaansch-Abessini- sche verhouding te bezien, zal in Frankrijk dezer dagen een Italiaanseh Engelsch-Fransche conferentie wor den gehouden en met hetzelfde doel komt de Volkenbond op 4 September nog eens tesamen, maar Italië, hoe wel het zich tegen deze zaken niet verzette, heeft die besprekingen haar goedkeuring onthouden. Iedereen wéét, dat de regeering te Rome gewoon haar oorlogsgang zal gaan en daarvan is men ook in Abessinië overtuigd. De Italiaansche pers heeft dat bovendien nog eens nadrukkelijk verzekerd en Mussolini nam ook de kleinste twijfels weg, door na Genève de mobilisatie te gelasten van wederom twee divisies van het leger en een divisie zwart- hemden. Intusschen blijkt over heel de wereld, hoezeer de algemeene sympathie naar de Abessiniërs uit gaat, wier.... lot niettemin bezegeld kan worden geacht. De linksche reactie in Frankrijk. De bezuinigingsdecreten van de Fransche regeering en meer in het bijzonder de daarin vervatte salaris kortingen, hebben den linkschen elementen in Frankrijk de gelegen heid geboden om de arbeiders in -verzet te brengen en de kansen voor de oude kartelpolitiek te versterken. De regeering leed als gevolg daar van een gevoelige nederlaag bij een tusschentijdsche Kamerverkiezing, noodig geworden door het overlijden van den radicalen minister Mar- combes. De gematigde radicale candidaat werd krachtig gesteund door den radicalen leider Herriot, thans minister in het kabinet-Laval. Maar de radicalen met kartel- sympathiën liepen onder aanwijzing en aandrijving van den anderen radicalen leider Daladier te hoop op den socialistischen candidaat, die aldus zegevierde, zij het met een kleine meerderheid. Het was een zege van het een heidsfront tusschen communisten, socialisten en een groot deel, ja het grootste deel van de radicalen, die in zich hopeloos verdeeld zgn. Het gezag der regeering, welke op de steeds slinkende groep van regeerings- getrouwe radicalen moet steunen, is thans sterk aangetast. De salarisdecreten hebben ook geleid tot massale arbeidersdemon straties in vele plaatsen. Een ernstig aanzien kregen deze demonstraties in Parijs en vooral in de ooriogs- havens Brest en Toulon, waar ze het aanzien van een muiterij kregen, daar de arbeiders de marinewerven verlieten en achter roode vlaggen aan, de stad introkken. De gendarmerie heeft tenslotte op bloedige wijze de rust moeten her stellen. De Kerk onder nat soc. druk. Rijksministers Goebels, Frick en Ley hebben op den nat. soc. Land dag te Essen aan de Kerk haar taak uitgemeten. Zij heeft zich tot de zorg voor het hiernamaals derDuit- schers te beperken, voor al het' andere zorgt de Führer. De katholieke pers zal worden op geheven. Aan de Joden hebben de heeren medegedeeld, dat huwelijken van hen met arische vrouwen zullen zijn verboden! De Paus heeft deze week een vijftigtal jeugdige Duitschers toe gesproken. „Het is zaak, zei de Paus hun, dat ge u niet Iaat ontmoedigen, doch bereid en sterk blijft in de verdediging. Het is triest te moeten denken aan den strijd, die sommigen voeren tegen God en Jezus Christus, vóór het moderne heidendom." De machthebbers van het Derde Rijk zeggen wel, dat de nat. soc. staat zich op positieven christelijken grondslag stelt, maar zeker is, dat ven de geestelijke bewegingen in Duitschland slechts die der nieuw heidenen een gave vrijheid wordt gelaten. Polen-Danzig. Nu Polen haar eigen Oostzeehaven Gnydia gereed heeft, wordt de Vrij stad Danzlg door Polen een beetje geboycot, niettegenstaande deze Vrij stad op Polen is aangewezen voor haar economisch bestaan. De regeering van Danzig gaf als antwoord den invoer van goederen uit alle landen vrij en dacht daarbij enkel aan Dnitschland. Zulks komt haar nochtans ingevolge de bepalin gen van Versailles niet toe. Polen dreigde daarop met een militaire bezetting, bezetting der douane kantoren van Danzig en ook de nat. soc. meerderheid van de Vrijstad rammelde met sabels. Gelukkig is er toch nog niets ergs gebeurd.... 5 dooden en 60 zwaargewonden in Toulon De opstand te Toulon is Donderdag avond met groote felheid hervat. Een gedeelte van de stad ligt in het duister. De opstandelingen zijn terug gedrongen in het zeekwartier en beschieten van de daken af de orde diensten. Om tien uur werd officieel gemeld, dat er twee dooden zijn gevallen. Dertig zwaar gewonden zijn naar de ziekenhuizen overgebracht, terwijl een honderdtal personen licht werd gewond. Nadere berichten zijn echter veel ongunstiger en er wordt gemeld, dat vijf dooden zijn te betreuren, terwijl zestig personen zwaar werden ge wond. Honderd vijftig personen liepen lichte blessuren op. De schietpartgen duren nog voort. De Vorstinnen op vacantie. Dinsdag j.l. zijn de Koningin en Prinses Juliana haar jaarlijksche va- cantietochtje naar het buitenland begonnen; einddoel van de reis was dezen keer Schotland. Bij het ver trek der Vorstinnen zijn deze har telijk toegejuicht door vele belang stellenden. Herhaaldelijk blijkt, hoe ons volk zich juist in dezen moei lijken tijd hechter rond ons Vorsten huis schaart als in een intuïtief ge voelen, dat avontuur allerminst in staat is om ons land voor erger dingen te behoeden. Het buitenlandsch verblijf van Ko ningin en Prinses zal dit jaar van korter duur zijn dan anders, daar de Koningin een gedeelte van den voor vacantie bestemden tijd op Rui- genhoek in Scheveningen heeft ver toefd, teneinde dadelijk leidend en regelend te kunnen ingrijpen bij het eventueele uitbreken van een regee- ringscrisis, welke oolc inderdaad niet is uitgebleven. De politieke toestand. Het feit, dat de Vorstinnen thans haar reis hebben aanvaard, alsmede het vertrek van Dr. Colijn naar Zwit serland, doen duidelijk kennen, dat in de politiek een toestand van af wachting is ingetreden, waarbij plot selinge verrassingen uitgesloten kun nen worden geacht. Dat laatste werd mede verzekerd door het besluit der soc. dem. Kamerfractie om geen spe ciale Kamerzitting over de regeerings- reconstructie te verlangen, alsmede van de bereidverklaring der katho lieken om de Troonrede van den derden Dinsdag in September af te wachten, alvorens het optreden van het tweede kabinet-Colijn te beoor- deelen. De radio-rede van den minister president is een gunstig verloopen precedent geweest, waarover sommi gen zich het hart wel even hebben vastgehouden. Het was inderdaad een beetje ongebruikelgk, dat een .nieuwe" regeering zich eerst tot het volk richt, alvorens zich aan de volksvertegenwoordiging te hebben voorgesteld en aan deze haar pro gram te hebben overlegd. De radio rede heeft ons omtrent de plannen der regeering echter weinig óf niets gezegd en diende blijkbaar slechts om de massa de moeilijkheden dui delijk te maken, welke heden ten dage voor het besturen des lands zijn weggelegd en om het volk tot de bezinning te manen, welke noo dig is om in gemeen overleg met elkaar rustig te verdedigen wat we hebben en plannen te bedenken om te herwinnen van wat we verloren. Aldus heeft de rede van den heer Colijn inderdaad bijgedragen tot her stel van de politieke rust ten onient. Rookende fabrieks schoorsteen en. Colijn heeft wel zeer duidelijk laten uitkomen, dat heel de regee ring het ernstigste voornemen heeft om thans zooveel mogelijk alle kan sen tot verdere industrialisatie van ons land te gaan uitbaten. Al waarschuwde de minister tevens om in dat opzicht niet al te opti mistisch te zijn en nu maar dadelijk het rooken van een groot aantal nieuwe schoorsteenen te gaan ver wachten. Inderdaad'kan verdere industria lisatie ons meer onafhankelijk maken van het buitenland en zal tegenover de verminderde exportmogelijkheden eenige uitbreiding van de arbeids kansen in onze industrie kunnen worden geschapen. Er is in dien geest al het een en ander onder handen. De Kon. Ned. Hoogovens en Staal fabrieken gaan b.v. de fabricatie ondernemen van gegoten buizen, een product, dat nog niet in ons land werd vervaardigd. Voorloopig denkt men aldus een 20.000 ton gietijzer per jaar te kunnen verwerken. Voor gebrek aan afzetmogeiijkheid is men niet bevreesd, als Neder- landsche producten kunnen deze gegoten buizen worden beschermd, maar bovendien is de directie van meening, dat ze voor wat de prijzen betreft, concurreerend zal kunnen optreden. Wethouderscrisissen alomme. Toen we het hiervoren over de politieke rust in ons land hadden, bedoelden we uitsluitend de grootere landspolitiek, Wie op den eersten Dinsdag in September de wethouders moeten worden in de onderscheidene gemeenten des lands, is een vraag, welke vele gemoederen beroert. De politieke scheidingslijnen wor den in de grmeenteraden zeer ver schillend getrokken. In Rotterdam krijgen we misschien alleen soc.dem. wethouders, in Amsterdam willen de liberalen „in geen geval" in het college zetelen, in Arnhem is sprake •van een rood-roomsch verbond. Zoo is de „oplossing" overal anders De vraag, of er een „rechtsche" of een „linksche" meerderheid in een raad bestaat, is nog slechts in weinig gemeenten een zaak van practisch belang bij de verdeeling der wethou derszetels. Intusschen blijken in vele plaatsen de moeilijkheden om een wethou derscrisis op te lossen niet minder groot dan we die van kabinets crisissen kennen. VENRAY, 10 Aug. 1935 Bekendmaking. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op de Secretarie ter inzage liggentwee verslagen van de gehouden keuringen van springstieren op 8 April 1935 te Venray en Sevenum. op 12 April 1935 te Lottum- Grubbenvorst en te Tienray-Meerlo. Venray, 3 Augustus 1935. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Afkondiging ingevolge artikel 3 sub 3 der Armenwet. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door hen heden is ingeschreven op de lijst der in deze gemeente ge vestigde instellingen van weldadig heid, het R. K. Armbestuur te Castenray en zij deze instelling heb ben gerangschikt onder de instellin gen bedoeld in artikel 2 b. der Armenwet, zijnde instellingen eener kerkelijke gemeente vanwege die kerkelijke gemeente geregeld en bec iend. Venray, 3 Augustus 1935. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. GEVONDENeen nieuw rijwiel- belastingmerk, twee geldbeurzen inh. eenig geld, een damesrgwiel. Inlichtingen gemeentepolitie. GEVONDENdrie portemonnaies met geld, een sleutel. Toegeloopen een konijn. Inlichtingen Marechausséekazerne. ONZE KERMIS. Met genoegen mogen we ook dezen keer weer terugzien op onze kermis, waar gepaste vreugde en ontspan ning hoogtij vierde. Het prachtige Augustusweer werkte een druk kermisbezoek zeer in de hand, zoodat de café's met en zonder muziek een druk bezoek hadden. De verschillende spullen hadden elk in hun soort het noodige publiek, dat later de reis uitstrekte langs de kramen. De danslust, die ons steeds in het bloed zit, is naar hartelust beoefend, zoowel in de vaste zalen als in de diverse danstenten. De kermis 1935 kenmerkte zich speciaal door het gepast gebruik van bier etc. Geen enkele boven zgn bier, kon men zien, terwijl de gewapende macht niet handelend behoefde op te treden, zelfs niet tegen verstoorders der nachtrust, die meenden nog een meer of minder passend lied te moeten aanheffen. Deze kermis heeft zich op waardige wijze gevoegd bij de vorige, wier goede naam nog steeds bewaard wordt. En nu gaan we weer met verfrischte krachten aan den slag. LUXOR-theater. Joe E. Brown in de Zesdaagsche. Een Joe E. Brownfilm staat gelijk met een uur onbedaarlijk lachen en het merkwaardigste is, dat men niet juist kan zeggen, waarom Joe Brown onze lachspieren in beweging brengt. Joe E. Brown is in zijn spel en dictie eenig in zijn soort. Een komiek die onweerstaanbaar is. Lach op lach. Voor liethebbers van een komische sensatiefilm met den nadruk op komisch... Alleen zijn mimiek reeds is be wonderenswaardig, doch zijn heele optreden is oer- en oer-komisch. Het aantal goede vondsten in deze film is wel bijzonder groot. Al met al, een film waarbij men veel en harte lijk kan, neen moet lachen. Bonte Avond. Zondagavond zal in Zaal „Wilhel- mina" een Bonte Avond gehouden worden met medewerking van het Trio de Laat uit Tilburg en Prof. Bernardoni. Voor het muzikale gedeelte zorgt de Blaaskapel „De Lauzitsers." De entree is zeer laag gesteld, zoodat eenieder van deze vroolijke avond kan genieten. Zie advertentie in dit Blad. Denkt om de rijwielplaatjes Bij de Donderdag gehouden con trole op de nieuwe rljwielplaatjes, werden 19 personen bekeurd. 2e Noord-Limburgsche Land- en Tuinbouwtentoonstelling Venray Met voortvarendheid en ijver wordt door de diverse Comité's en Bestu ren gewerkt aan het welslagen der groote 2e Noord-Limb. Land- en Tuinbouwtentoonstelling, welke in Venray gehouden wordt op 15, 16 en 17 September 1935. Zoo vergaderde jl. Maandag in het Hotel De Zwaan de Besturen der afdeelingen Venray ter nadere bespreking der Venraysche aange legenheden, waarbg de buitenwer- kingstelling van het advertentie verbod de hoofdschotel vormde. Tot goed begrip dezer aangele genheid werd erop gewezen, dat het hier thans gaat om een onderneming van een standsorganisatie, waarbij andere standsorganisaties, van zelf sprekend zou men zeggen, mee moeten werken aan het welslagen. Dit welslagen nu hangt geheel af van den flnantieelen uitslag, die dan ook het meest de aandacht vraagt. Hier moet dus gehandeld worden en wel zoo, dat zij die er aan mee werken ook eenig of groot voordeel kunnen trekken. Waar thans algemeen de nood zakelijkheid van meerdere reclame voor den Handeldrijvenden Midden stand aangetoond wordt, werd de wenschelgkheid ingezien om het advertentieverbod in te trekken en gebruik te maken van de gelegen heid te adverteeren in den catalogus der Tentoonstelling. Teneinde het verspreiden der catalogi, welker verspreiding de adverteerders ten goede komt, in de hand te werken, werd de entréeprijs der Tentoonstelling bepaald op 60 cent, waarvoor tevens een cataloog wordt verstrekt. Zoo zal zelfs de laatste cataloog worden uitgegeven, waarvan de oplaag wordt geschat op 5000. Een mooi getal, wat aan de advertenties ten goede komt. We kunnen daarom deze gelegenheid ten zeerste aanbevelen. Tijdens de tentoonstelling en fok- dag zal een aparte Jury het beslag der paarden keuren, waarvoor extra prijzen disponibel zijn. Woensdagavond vergaderde het geheele bestuur in Hotel de Zwaan, onder leiding van den heer Drabbels te Horst, voorzitter en den heer A. Poels te Venray, onder-Voorzitter. Na opening dezer vergadering met den Christelijken groet, sprak de Voorzitter een hartelijk welkoms- woord tot de talrijke aanwezigen en sprak de beste wenschen uit voor het welslagen der tentoonstelling en den daaraan verbonden fokdag. Speciaal heette spreker welkom de heer burgemeester van Venray, die zijn krachten zoo volop geeft aan deze onderneming. Na goedkeuring der notulen werd overgegaan tot voorziening in de vacatures in de Jury. Hiervoor zul len worden aangezocht de heeren Annema, Veeteeltconsulent in Over- gsel en Haenen te Nederweert. Aan de Jonge Boeren zal in de Jury een adviseerende stem gegeven worden en zal zooveel mogelijk uit iedere parochie een op den voor grond tredend lid der Jonge Boeren hiervoor worden aangewezen. Het geheel staat onder leiding en goed keuring van den heer Timmermans. Het tentoonstellingsterrein aan de Leunscheweg werd bij de rond vraag besproken, waarbij werd over eengekomen, dat hst in-orde-brengen en regelen der tentoonstelling in onderling overleg en met wederzgd- sche hulp zal worden bewerkstelligd. Tijdens deze tentoonstelling zal in het St. Antoniuspatronaat een Bak kerijtentoonstelling gehouden worden, waar ongetwijfeld knap werk zal te zien zijn. Voor de deskundige Jury rijst hier een moeilijke taak, vooral als men weet dat de beste krachten zullen worden ingespannen om den beker te winnen, die door de Ge meente Venray disponibel gesteld wordt. Onze vroegere dorpsgenoot de weleerw. Pater V. Lucassen, be- hoorende tot de orde der Conven- tueelen, werd benoemd tot novicen- meester te Urmond. Woensdag voormiddag cirkelde geruimen tijd een reusachtige mieren- zwerm bij de kerktorenspits alhier. Deze was zeer ver te zien, zoodat men op eenigen afstand meende, dat er rook uit den toren steeg, daar de zwerm vooral van verre op een rookwolk leek. Dinsdagnamiddag ontstond een begin van brand in de gemeente- bosschen nabij de Maasheescheweg. Met vereende krachten kon men echter het vuur, dat een gedeelte 25-jarige dennen had vernield, weer spoedig meester worden. Op het dezer dagen te Roer mond gehouden examen van de Eerste Nederlandsche Modevak- schoolvereeniging slaagden voor diploma Costumière de damesG. Keltjens, VenrayTr. Janssen, Maas hees J. Janssen, Maashees en N. Bus te Ysselsteyn. Voor diploma AMej. L. Lenssen, Venray. Zij genoten hun opleiding bjj Mej. Voesten, Directrice-Hoof dleerares bij 't Modevak- en Kunstnrj verheid- onderwijs. Missie en Gebed. De Missiedagen (15 t.m. 18 Aug.) brengen vanzelf' onze gedachten op de plichten, die wij, Katholieken, ten opzichte der Missie hebben. Het geven van stoffelijken steun is daarbij zeker onmisbaar: Chris tus heeft Zijn Kerk gemaakt voor menschen, die uit ziel én lichaam bestaan, waarbij de ziel ongetwijfeld veruit hut voornaamste is, maar dat voornaamste is vast verbonden met het stoffelijke deel van den raensch. Daarom kan men bg allen zielen ijver den stoffelijken steun niet missen. Maar toch is er iets, wat nog meer noodzakelijk is. „Indien de Heer het huis niet bouwt, werken die het bouwen vergeefs", zegt de Psalmist. En indien dit waar was van den stoffelgken tempel, door Salomon gebouwd, dan geldt het zeker nog meer van de geestelgke tempels, die de Missionarissen bouwen moeten in de zielen der heidenen en ongeloovigen. Zoo ergens gebed voor noodig is, dan is het voor de Missiehet mis siewerk is immers op de eerste en voornaamste plaats een werk van Gods genade. En die moet worden afgesmeekt door gebed en offer. Leert Christus zelf ons niet bid den: „Uw rijk kome En heeft Paulus de geloovigen van Korinthe al niet gewaarschuwd: „Ik heb ge plant, Apolla heeft besproeid, maar God heeft den groei gegeven En heeft in onze dagen de Paus de kleine H. Theresia niet uitgeroepen als Patrones van alle Missionarissen en alle Missiën (Dec. 1927)ofschoon zij nooit een voet in de missielanden heeft gezet; maar alleen door haar gebeden en offertjes een gloeienden zielenijver heeft getoond en den rgksten zegen over de Missie heeft afgebeden Het gebed voor de Missie is ook zoo bijzonder aantrekkebjk. We vra gen hierbij niet voor onszelf, maar smeeken, dat het werk van denJHei- land door de bekeering der heidenen moge worden gekroond, dat de Kerk, door Cristus gesticht, zich verder uitbreide: we bidden voor het heil van onzen naaste. En als volgens Jezus' belofte nooit een gebed onverhoord blgft, dan toch zeker niet het gebed voor de Missie, voor het heil der zielen, waarvoor onze Zaligmaker Zijn Bloede en Zijn leven heeft gegeven. Aan 't einde van de Missieweek zal wellicht een balans worden op gemaakt. Er zal geteld worden hoe veel bezoekers op de tentoonstelling zgn geweest, hoeveel missiepreeken er zgn gehouden, wat de collecten en giften hebben opgebracht, hoe druk de vergaderingen waren bezocht en wie weet wat al meer. We moe ten echter wel bedenken, dat éèn ding niet op die balans zal kunnen worden afgewogen, en dat juist dat ééne het voornaamste is: tot hoeveel gebeden en offers heeft de missie- week aanleiding gegeven Niet iedereen kan flnantieelen steun geven, wat hij wel kan: gebed en offer. Missie-Sportwedstrijden. Personen, die willen deelnemen aan de groote wielerwedstrijden op Donderdag a.s., gelieven zich zeer spoedig te willen aanmelden bg den WelEerw. Heer Kapelaan Linssen. Tegen G. D., L. B. en A. S. allen wonende te Wanssum is proces verbaal opgemaakt wegens huis vredebreuk bij N. te Venray tgdens de kermis aldaar. GEVONDENEen kinder-rozen- krans. Inlichtingen gemeenta-politie. P.D.V. „De Zwaluw". Zondag 4 Aug. hield De Zwaluw een wedvlucht met jonge duiven vanuit Namechs (B.) afst. 138 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le, 6e, 8e, 28e en 75e G. Vissers 2e, 64e en 65e G. v.d. Putten 3e, 13e, 20e. 27e, 34e, 49e, 53e, 54e, 57e, 69e en 85e Gebrs. Rutten 4e J. Arts 5e, 18e, 35e, 41e, 51e, 52e, 56e en 62e J. Kusters 7e, 21e, 22e, 40e en 59e L. Maas san 9e, 10e, 60e en 71e V. d. Heiden 11e, 44e en 45e Gebrs. Hendriks 12e en 24e Jac. Voesten 14e en 67e J. Verstegen 15e, 55e, 61e en 82e Gebrs. Siebers 16e, 17e 73e en 87e P. Kersten 19e, 31e, 48e en 74e A. Loonen 23e en 76e Servaas 25e, 26e en 68e G. Jansen 29e en 83e Theeuwen 30e en 46e H. Derks 32e, 77e, 78e en 88e Beterams 33e, 50e en 86e G. van Dijck 36e, 37e, 43e en 72e J. Jansen 38e J. Goumans 39e en 63e V. d. Ven 42e en 47e J. Vermeulen 58e, 70e, 80e en 81e Franken 66e E. Vermeulen 79e en 84e Gebrs. Jansen Eereprijs beker geschonken door J. Eibers voor twee eerst getoonde duiven, gewonnen door G. Vissers. 5 Kg. duivenvoer voor tweede eerst getoonde duiven gewonnen door Gebrs. Rutten. 5 Kg. duivenvoer voor derde eerst getoonde duiven even eens geschonken door J. Eibers, ge wonnen door Van der Heiden. Gelost 8.30 uur met Noordenwind. Aankomst eerste duif 10-57-6 üur. Laatste duif 11-17-16 uur. P.D.V. „De Eendracht". Wedvlucht Ampsin 117 K.M. Los 10 uur Noordenwind. Aankomst eerste duif 11-47-37 uur. Laatste duif 12-5-52 .ur. le, 5e, 11e, 12e en 17e J. Strijbosch 2e, 8e, 19e en overduif J. Dinjens 3e, 9e, 10e, 13e, 22e, 23e en 24e L. Coopmans 4e en 6e J. Boom 7e en 21e H. Janssen 14e' en 20e P. Strgbosch 15e Tonen-Strgbosch 16e en 18e Gebrs. Spee 25e Gebrs. Hendriks Op de Brusselsche wereldten toonstelling werd bij afwezigheid van een Amerikaansch Jurylid, Mej. Sangers, directrice der Landbouw- huishoudschool verzocht, als Jurylid te willen optreden in de afdeeling „De Wakkere BoerJn", werkzaam heden betreffende inmaken, koken enz. enz. De eerste prgs werd be haald door een Spaansche. Wij vermelden deze gebeurtenis te meer daar ook aan de groote land bouwtentoonstelling alhier een derge lijke wedstrgd zal georganiseerd worden. Ontwikkelingsavonden. Men meldt ons, dat dezen winter de ontwikkelingsavonden weer zullen worden hervat en wel door de Kern der K. K. Ze zullen worden geopend op 9 October a.s. met een spreek beurt door den bekenden Pater Henricus uit Helmond, die als onder werp heeft gekozen: „In de branding". Ook nu weer wordt de gelegenheid geboden om zich voor f 2.50 een vaste plaats op de 10 te houden avonden te verzekeren, 't Is te hopen dat velen zuik een abonnement zul len nemen, om zoodoende de organi satie dezer zeer nuttige en mooie gelegenheden tot versterking en ver- frissching van den geest mogelijk te maken. Er zal worden getracht zooveel mogelijk variatie te brengen door lezingen op allerlei gebied. LEUNEN. Dinsdag overleed in het Academisch Ziekenhuis te Ut recht, waar hij ter verpleging was opgenomen, de Weledele Heer F. de Haen, die sinds 1 September 1926 onderwgzer was aan de R. K. Jongensschool van' de H. Familie te 's-Gravenhage. Reeds geruimen tijd ondermijnde een slepende kwaal het sterke gestel van dezen plichtsgetrouwen opvoeder der jeugd, die door allen werd geëerd om zgn nobel karakter en zijn min- zamen omgang. Moge God de eeuwige rust schen ken na het welbestede leven van dezen trouwen dienaar. HOLTHEES-SMAKT. Morgen zal het nieuwe voetbalterrein van de alhier opgerichte Voetbalvereeniging H. S. V. V. feestelijk worden ge opend. Om half 2 zal een plechtig Lof worden gezongen. Omstreeks 2 uur zal in optocht, voorafgegaan door de Fanfare, naar het feest terrein worden gemarcheerd. De stoet wordt opgesteld bij het clubhuis Jos. Nellenna aankomst op het terrein zullen spelen S.S.S. I Overloon tegen Juliana I Wanssum; daarna Maashees comb, tegen Oos trum I. De aftrap zal geschieden door den W.E. Heer Rector. De wedstrijden worden geleid door den I.V.C.B. scheidsrechter W. Loo nen, Overloon. HOLTHEES. Zondag had op de schiethoornen nabij café W. Loonen vanwege de Schutterij „O. L. Vr. Gilde" een onderlinge schietwedstrijd plaats. De uitslag was le prgs A. Janssen, 2e prijs A. Bonants, 3e prijs J. Welbers, 4e prijs W. Loonen, 5e prijs H. van Kempen. OVERLOON. Dinsdagmorgen mocht het den jachtopziener A. Keizers gelukken een oude (moervos) te schieten. VENLO. Het bestuur der Venl. Ruiterclub is er in geslaagd de be roemde Don en Kuban Kozakken, die de geheele wereld verstomd heb ben doen staan door hun topprestaties op het gebied van paardrijden en paardendressuur, voor 25 Augustus te engageeren. Dat deze zeer veel publiek zullen trekken behoeft, gezien de enorme belangstelling die de paardensport momenteel in Noord-Limburg ge niet, geen betoog. Verdronken. In de Waal bij Nijmegen is ver dronken de 27-jarige A. M. uit Nijmegen. De man, die vader van vijf kinderen is, is vermoedelijk bij het visschen te water geraakt. Verdronken. Woensdagmiddag is in het riviertje de Aa te Brouwhuis onder de ge meente Bakel de 18-jai»ige W. van Veghel uit Helmond bij het baden verdronken. Smokkelaars -gearresteerd. Men meldt uit Beek-Ubbergen In het grensgebied van Beek-Wyler heeft de Duitsche grenspolitie Woensdag een smokkelaarsbende, bestaande uit acht man, op Duitsch grondgebied weten aan te houden. Deze smokkelaars, Duitschers, woon den gedeeltelijk in Nederland. Een zekere G. A. uit Beek is onmiddellijk naar Essen overgebracht, daar hg een goede bekende van de Duitsche politie is. Deze smokkelaarsbende maakte er werk van groote hoeveelheden kaas uit Nederland naar Duitschland te smokkelen. Een vrachtwagen waarop een groote hoeveelheid kaas was geladen, werd in beslag genomen. Heilig Land-Stichting. Basiliek. Aan de Firma Berntsen en Braam is opgedragen den bouw van gedeel telijk twee torens en het vóórstuk van Neêrlands Basiliek van 't God- delgk Hart. In één der torens, zoodra deze gedeeltelijk gereed is, zal de reeds gegoten Margaretha-Maria-klok komen hangen. Het gewicht dezer klok is grooter dan dat der vier andere zware klokken der Heilig-Land-Stichting te zamen genomen. Zg weegt meer dan 3000 kilo, De toon dezer klok is dezelfde als die van „Paulientje", de feestklok, doch een octaaf lager. De drukte op de Heilig-Land- Stichting is weer begonnen, per dag geen honderden, maar meer dan duizend bezoekers, die worden rond geleid. Bij het baden verdronken. Donderdagmiddag is in de Lek te Culemburg bij het baden verdronken de 32-jarige P. v. Daalen, onder wgzer aan de Chr. school aldaar. Het ongeluk gebeurde in tegen woordigheid van zgn vrouw en zoontje, met wie hij zich in een bootje op de Lek had begeven. Langdurige pogin gen om de levensgeesten op te wek ken hebben niet mogen baten. Lijk van een vrouw opgehaald. Dinsdagmiddag is uit het Eind- hovensch kanaal het lijk opgehaald van een naar schatting 50-jarige vrouw. Nabg het lgk werd een taschje drgvende gevonden met eenig geld erin. De gemeentepolitie van Mierlo en Helmond heeft dadelgk een onderzoek ingesteld, doch is er nog niet in geslaagd de identiteit van de vrouw vast te stelien.

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2