Land en Tuinbouw. Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Schouw der Waterlossingen. 1 Houders van Dansmuziek. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van degenen, die op hunne aanvraag verlof tot het houden van dansmuziek hebben be komen, dat zij verplicht zijn deze muziek op het door hem bepaalde uur zijnde NEGEN uur namiddag, behoudens intrekking of wijzigingen zijnerzijds, stipt te doen eindigen. Door de politie wordt NIET ge waarschuwd en aan hen, die na gesloten tijd hun inrichtingen nog voor dansmuziek geopend hebben, zal vóór de volgende dagen geen vergunning meer worden verleend. De vergunningen moeten eiken dag afgehaald worden ten kantore van den Gemeente-Ontvanger, tusschen 1012 uur voormiddag en moet tegelijkertijd de verschuldigde belas ting worden betaald. Op de vergunningen is de tijd, waarop de dansmuziek moet eindigen, vermeld. Aan het verbod voor de onder nemers om personen beneden den ACHTTIENJARIGEN LEEFTIJD toe te laten en aan het verbod voor personen beneden den achttienjarigen leeftijd om deze inrichtingen binnen te gaan of daarin te verblijven, ZAL ZEER STRENG DE HAND WORDEN GEHOUDEN. De dansmuziekhouders zijn ver plicht met duidelijke op minstens drie Meter afstand leesbare letters aan den ingang en in de tent of zaal te vermelden, dat de toegang voor personen beneden 18 jaar is verboden, Bij overtreding zal zoowel tegen den vergunninghouder als tegen de bezoekers procesverbaal worden op gemaakt en degenen, die zich hieraan schuldig maken zullen bovendien onmiddellijk door de politie worden verwijderd. Venray, 1 Augustus 1935. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. AFWIJKING van artikel 144 der Algemeene Politieverordening, houdende verbod tot het bezoeken van avondvermakelijkheden door jeugdige personen gedurende de Kermisdagen. De Burgemeester van VENRAY brengt ter algemeene kennis, dat door hem ingevolge het bepaalde bg artikel 144 der Algemeene Politie verordening de navolgende onthef fingen worden verleend aan bestuur ders of beheerders van een inrichting, waar voor het publiek toegankelijke vermakelijkheden worden gegeven, om in deze inrichtingen na des avonds acht uur te laten of te laten verblijven personen beneden den leeftijd van 18 JAAR 1. Personen van boven 14 jaar mogen in de avondvoorstellingen in de bioscoop worden toegelaten, voor zoover films worden gegeven toelaat baar voor personen boven 14 jaar. 2. Kinderen beneden 1 jaar mogen na 9 uur 's avonds niet in de stoom- caroussel of lunapark worden toe gelaten; na 9 uur mogen personen boven 14 jaar doch jonger dan 18 jaar, alléén onder begeleiding van ouders of meerderjarige familieleden worden toegelaten. 3. Het bezoeken van dranklokalen, waar vergunning is verleend voor het maken van muziek (strgkje) met uitzondering van dansmuziek door personen beneden den 18-jarigen leeftijd is in begeleiding van ouders, voogden of meerderjarige broers of zusters toegestaan, - 4. Kinderen beneden den achttien jarigen leeftijd, welke zich in een der publieke vermakelijkheden bevinden gedurende den tijd, dat deze voor hen gesloten zijn, worden daaruit door de politie verwijderd en tegen hen zal proces-verbaal worden op gemaakt. Venray, 1 Augustus 1935. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. In moes- en bloemtuin, en kelder. keuken (le helft Augustus). IN DEN MOESTUIN. Liefhebbers van spinazie kunnen deze heerlijke en gezonde groente thans weer zaaien om ze in de eerste helft van September te kunnen gebruiken. Men denke er om, dat deze groente zeer dankbaar is voor een stikstof rijken bodemwordt een stikstofmest toegediend, dan blijkt dit spoedig uit de donkergroene tint der blade ren. Die toediening kan geschieden door te gieren op het voor spinazie bestemde bed, vóór het uitzaaien, of door uitstrooiing van Chili of kalk- salpeter, ongeveer 2 Kilo per Are (1 Are is 100 vierk. Meter). Dit doe men dan gelgktijdig met het uit zaaien van 't zaad en kan men her halen als de plantjes flink boven den grond staan. verwijderd, ranken, waaraan vruch ten zitten of één of twee bladeren daarbinnen weggesnoeid. De ZURING staat thans voor den tweeden keer met zaadstengels. Het is wenschelijk ter verkrijging van malsch en flink blad, dat deze wor den weggesneden. Snijd daarom, wanneer ze z.g-.n. in zaad staan, het loof aan de helft der planten af, de andere helft over 14 dagen. Het is dan gewenscht bladeren en stengels (dus het geheele bovenaax-dsche ge deelte der plant) kaal bij den grond af te snijden, den grond tusschen de planten nog eens goed los te maken en flink te gieren, waarna men een krachtigen groei en jeugdige blad ontwikkeling kan vei*wachten. ZOMERWORTELTJES kunnen thans nog worden gezaaid. Zijn ze tegen den winter niet verbruikt, dan worden ze met een 20 c.M. dikke laag boombladeren bedekt, waarvoor men den ganschen winter in staat is ten allen tijde versche worteltjes te gebruiken. VOOR DE KEUKEN. Meer en meer wordt door verschillende medici geijverd voor RAUWKOST, of voor GEMENGDE KOSTd.w.z. deels rauwe deels gekookte groenten en vruchten. Eenieder zal wel doen, indien men zijn gezondheid wil bevorderen en ziekte wil bestrijden, RIJKELIJK FRUIT TE GEBRUIKEN waarvoor het nu de meest geschikte tijd is. Wie in deze meeleeft met zijn tijd en zijn ooren te luisteren legt, kan herhaaldelijk hooren van frappante gevallen van genezing, dikwijls van hardnekkige, verouderde, soms zelfs van hopelooze gevallen door 't ge bruik, op voorschrift en onder toe zicht van den geneesheer^van RAUW KOST. En er zijn al vele doktoren, al gaan ze nog niet zoo ver, die hun patiënten een matig vleeschgebruik of zelfs onthouding er van, voor schrijven en in plaats daarvan een ruim gebruik van fruit aanbevelen. Volkomen overeenstemming bestaat er tusschen de voedings-specialisten en -physiologen nog niet, maar dit behoeft geenszins te verwonderen, want de moderne voedingsleer is nog van betrekkelijk jongen datum en men verkeert nog in de periode van proefnemingen. Wij willen daar af en toe wat van mededeelen. Dr. Hindhede, de bekende Deensche voorvechter van 't vleesch- looze dieet, die in den oorlogstijd een Europeesche vermaardheid verwierf, doordat hij de Regeering wist te bewegen de varkensmesterijen stop te doen zetten om meer planten- voedsel voor menschelijk gebruik ter beschikking te houden, welke Regeeringsmaatregel zulk een gunstig gevolg had, is 't met de echte rauwkosteters niet eens, dat alle rauwkost beter is dan de gekookte. Verdient b.v. rauwe savooye of boerenkool de voorkeur boven de gekookte kool Neen, zegt Hindhede. Het is uitstekend rauwe wortels te eten en rauwe sla en vooral rauwe vruchten, maar wat de rduwe kool betreft, ik beweer, dat deze voorde menschen onnatuurlijk is; men kan wat van eten, maar veel heeft het niet te beteekenen. Tot deze overtuiging kwam Dr. Hindhede op grond van door zijn kantoor genomen proeven, waarover we een volgende maal iets willen vertellen. Men wete het echtersla fruit, fruit en sla, zijn over algemeen zeer nuttig. De tijd is er men profiteere er van VENRAY, 3 Aug. 1935 Missiedagen in het dekenaat Venray. De voorbereiding voor het slagen van de Missiedagen in ons Dekenaat is in vollen gang. Vrijdagavond werd in het patronaat, onder leiding van den weleerw. heer kapelaan Theu- nissen, die met de leiding is belast, een drukbezochte vergadering ge houden. Ongeveer alle genoodigden, zoowel uit Venray als uit de tot het dekenaat behoorende parochies en rectoraten, waren aanwezig, en ver schillende comité's werden gevormd. We noemen o.a. comité voor propa ganda, pers, sport, muziek, optocht, enz. Door kapelaan Theunissen werd hierna een overzicht gegeven van datgene, waarin de Missieactie zal bestaan. Op 15 Aug. (Maria Hemelvaarts dag) worden de Missiedagen geopend met een algemeene H. Communie van alle geloovigen uit het dekenaat, om Gods Zegen voor het welslagen dezer zoo hoogst noodige Missieactie af te smeeken. In alle kerken zal een pater der reeds door ons ge noemde Missie-orden de predicaties houden. Voor Venray zgn hiervoor aangewezen de eerw. Paters Francis canen. De geloovigen worden ver zocht tijdens de Missiedagen dage lijks het rozenhoedje te bidden tot ;u giuuu awau. iijiu ucw lutguuwujc te uiuucu luu Strooi de salpetermest vooral uit I bekeering der heidenen en tot voort bij droog weer, omdat men dan niet het gevaar loopt, dat een gedeelte op de bladeren blijft liggen en daar op bruine vlekjes veroorzaakt. Wenscht men gedurende den winter heerlijke jonge SOEPSELDERIJ, dan zaaie men thans een hoekje onder glas. In den winter wordt dit vorst- vrij gehoudeu (een paar graadjes vorst deert ze echter niet) doorvoor voldoende bedekking te zorgen. Men kan dan gedurende den ge- beelen winter dit veelal onontbeer lijke toekruid in haar geurigste hoe danigheid gebruiken. Het overwinteren van oude, name lijk in het voorjaar gezaaide planten ook wel, maar is minder aan planting des geloofs. Eiken avond zal om negen uur de Missieklok luiden, waaronder het schietgebed van den H. Franciscus Xaverius wordt gebeden. Op 15 Aug. na de Hoogmis wordt in het St. Antoniuspatronaat te Venray de Missietentoonstelling ge opend, welke gedurende de vier Missiedagen op vastgesteld uren zal zijn te bezichtigen tegen den lagen entreeprijs van 10 cent. De school kinderen, die in schoolverband deze tentoonstelling bezoeken, brengen een offertje naaf vermogen, niet in schoolverband den vollen entreeprijs, terwijl kinderen zonder geleide geen toegang tot de tentoonstelling heb- Vooral deze laatste zal zeer zeker enorme belangstelling trekken. Reeds nu hebben verschillende renners van naam hun medewerking toegezegd. Er zij hier tevens aan herinnerd, dat aanmelding tot de wielerwedstrijden zoo spoedig moge lijk dient te geschieden bij den weleerw. heer kapelaan Linssen te Venray. Ook amateurs kunnen hier aan deelnemen, Zondag 18 Aug. wordt een alge meene Kindercommunie gehouden, terwijl het kerkelijk gedeelte dien dag besloten zal worden met een plechtig Lof met Te Deum. De Persil-Klankfilm. Zaterdag en Maandag werd in het Luxor-theater alhier de grootsch opgezette Persil Klankfilm vertoond, die E. Ostermann Co's Handel Mij. N.V. te Amsterdam onder den naam ,,Wasch gemakkelijk, Wasch voordeelig" liet vervaardigen. De film die een juweeltje ge worden is is geen droge opsom ming van handgrepen en maatrege len benoodigd voor het wasschen. Gespeeld door een aantal vooraan staande Nederlandsche actrices en acteurs is het een werk geworden dat leeft en waarbij telkenmale de lach opklaterde in de stampvolle zaal. Kostelijk van humor waren Hein Harms en Lena Kley als het oude paar, dat samen liet zien hoe er 25 a 30 jaar geleden gewasschen en- geleden werd. Want overduidelijk heeft men ons laten zien dat wasch- dag in dien tijd een ware lijdensdag was. Bijzonder goed op dreef bleek ook Lau Ezerman als Professor Zomer- ling, de geleerde, die wel heel wat afwist van het waschen bij de oude Grieken en Romeinen, doch van de moderne methoden totaal onkundig was. En juist deze onwetendheid was oorzaak, dat wij er thans ook heel wat meer van weten dan vorige week. Clinge Doorenbos was zoo goed ons alle grondstroffen te laten zien en te verklaren. Hij wandelde met ons door het laboratorium, toonde ons de Persilfabriek te Jutphaas en de aldaar vervaardigde artikelen Persil, Henco, Ata, Imi en Sil. De film is van A tot Z boeiend, zéér leerzaam en vaak amusant. Woord voor woord was duidelijk te verstaan en de opnamen getuigden er van, dat kosten noch moeite ge spaard werden om een topprestatie op filmtechnisch gebied te bereiken. Na de pauze volgde de behande ling van zijde, wol en andere fijne stoffen, waarbij het feit, dat dit ge deelte geheel in natuurlijke kleuren was opgenomen, een en ander nog beter tot zijn recht deed komen. Een goede gedachte was, dat niemand ook maar iets behoefde uit te geven. Er werd niets verkocht of wat vaak zoo hinderlijk aandoet, opgedrongen, zoodat iedereen dus ongestoord van deze schitterende film kon genieten. P.D.V. „De Eendracht." Uitslag wedvlucht Orleans, afst. 498 K.M. met jarige duiven. Los 7uur. N.W.-wind. Aankomst le duif 14-46-5 uur. Laatste 17.48.8 uur. le en 2e (beker) Tonen-Strgbosch 3e, 5e, 6e en 8e L. Coopmans 4e en 10e J. Strijbossh 7e Gebrs. Spee 9e J. Boom. Overduif G. Philipsen. le diploma Gebr. Spee N 5-34.27231 2e L. Coopmans N 5-34-27383 3e J. Strijbosch N 5-34-27102 Jonge duiven, Wandre, 93,87 K.M. Eerste duif 15.48.2 uur. Laatste duif 17.7.41 uur. le, 5e, 6e, 7e en 13e J. Strijbosch 2e en 19e P. Strijbosch 3e, 22e en 26e J. Boom 4e, 9e, 12e en 16e Tonen-Strijbosch 8e, 11e, 15e, 18e, 24e en 25e Dinjens 10e en 23e Gebrs. Spee 14e Gebrs. Hendriks 17e en overduif H. Jansen 20e en 21e L. Coopmans. P.D.V. DE ZWALUW. Zondag 14 Juli hield de concours commissie „de Peel" haar laatste concours met jarige duiven vanuit Dourdan (Frankrijk) afstand 438 K.M. De prijzen werden behaald als volgt I P. Janssen, Deurne 214 J. Verstegen, Venray 3 J. Vollebergh, 41926 Servaas 5 H. Derks, 6-8-13-22 W. Goossens, Deurne 7-9.23 G. van Dijck, Venray 10 G. v. d. Putten, II H. Kuyten, Deurne 12 van der Heiden, Wanssum 15 G. Janssen, Venray 16 Gebr. Hendriks, 17 E. Vermeulen, 18-20-28 A. Loonen, 21 Gebr. Siebers, Wansum 24 Franken, 25 L. Maassen, Venray Gelost te 6 uur met Oostenwind. Aankomst eerste duif 1.50.5 Laatste 3.07,27. Serieprijs, een 'rijwiel, gewonnen door W. Goossens, Deurne, met 8e en 13e prgs. Het eerste kampioenschap der C. C.( een beker, werd gewonnen door H. Derks, Venray, tweede een di ploma door E. Vermeulen, Venray. gaat te bevelen omdat deze planten veelben. van haar geurigheid verliezen. Zaterdag 17 Aug. a.s. is speciaal Men kan ook KRUL en SNIJ- bestemd voor het kinderbezoek aan PETERSELIE voor winter gebruik de tentoonstelling, op dezelfde wijze verkrijgen. Beide Aan deze tentoonstelling wordt moeten niet al te ver van het glas tevens een fancy fair verbonden, die worden gezaaideen ruimte tusschen in hoofdzaak door de K.J.V. in grond en glas van plus minus 20 samenwerking met de K.J.M. zal I c.M. is aan te bevelen. verzorgd worden. De MELOENEN worden bij zacht De op 15 en 18 Aug. a.s. te houden Jonge Duiven van Ampsin, afstand weer dag en nacht op lucht gehou- sportwedstrijden omvatten de voet- 120 K.M. den, de onvruchtbare ranken steeds bal-, turn-, duiven- en wielersport. I le en 2e Van der Heiden Zondag 28 Juli hield de P.D.V. de Zwaluw haar laatste vlucht met jarige duiven vanuit Orleans, afst. 500 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: 1 G. van Dijck; 2-14 Gebr. Hen driks; 3 W. Thijssen; 4 Jac. Voesten; 5-18 G. Janssen: 6 E. Vermeulen; 7- 13 H. Derks; 8 J. Volleberg; 9 J. Goumans; 10 J. Verstegen; 11 P. Manders; 12 L. Maassen; 15 Henkens; 16 Servaas; 17 G. Vissers. Los 7 uur met Westenwind. Aan komst le duif 2.43.28, laatste 3.57.51 De kampioenschappen werden ge wonnen door: le J. Verstegen, 2 Servaas; 3 G. Janssen. 3e, lie en 26e Siebers 4e, 73e. 90e en 91e J. Jansen 5e. 93e, 94e en 95e G. Jansen 6e, 7e, 28e. 44e, 49e, 72e, 85e en 89e G. Vissers 8e, 9e, 10e, 16e, 22e, 35e, 36e, 42e, 50e, 55e, 56e, 58e, 59e, 64e, 68e, 74e, 77e, 83e, 84e Gebr. Rutten 12e, 70e en 78e J. Vermeulen 13e, 69e en 82e J. Verstegen 14e, 38e, 39e, 40e en 79e Franken 15e, 32e, 57e en 63e Gebr. Hendriks 17e. 43e en 65e Van de Ven 18e, 19e, 30e en 97e A. Loonen 20e, 62e en 75e Servaas 21e, 27e, 33e, 52e, overduif Beterams 23e en 60e Jac. Voesten 24e en 25e P. Kersten 29e en 88e E. Vermeulen 31e, 81e en 92e J. Goumans 34e, 54e en 66e H. Peeters 37e G. van der Putten 4le en 51e J. Arts 45e Gebrs. Jansen 46e, 80e en 87e G. van Dgck 47e en 48e Theeuwen 53e, 61e, 71e en 96e J. Kusters 67e Henkens 76e Jac. v. Dgck 86e H. Derks Los 9 uur. Noord-Westen-wind. Aankomst eerste duif 10-46-7 uur. Laatste duif 11-2-3 uur. MERSELO. De Zondag j.l. ge houden collecte door den ZeerEerw. Heer Pastoor uit Afferden, voor diens nieuw te bouwen kerk aldaar, bracht de mooie som van f 250 op. Onze voetbatclub Merselona, zal in de komende competitie uit komen in de derde klasse. Verleden Zondag had alhier op het terrein van Merselona de be slissingswedstrijd plaats om den kringbeker tusschen Ysselsteyn II en O.V.V. I Oostrum. Deze wedstrijd die nogal belangstelling trok, ein digde in een 31 overwinning voor O.V.V.zoodat deze vereeniging in het bezit kwam van een prachtige beker. De fanfare Sint Oda luisterde deze wedstrijd met eenige pittige marschen op. Ernstig motor-ongeluk. Op den Rijksweg Weert-Roermond heeft Zondagmiddag omstreeks vier uur een ernstig [motorongeluk plaats gehad, waarbij één persoon werd gedood en een ander ernstig werd gewond. Doordat een band van zijn motorrgwiel sprong, is de motorrijder C. Weller uit Wgk aan Duin, over den kop geslagen. Ernstig gewond werd hij opgenomen en naar het Sint Laurentius-ziekenhuis te Roer mond vervoerd. Zijn vrouw, die op de duo was gezeten, werd zoodanig gewond, dat zij kort na het ongeluk overleed. Slag voor onzen eier-export. Naar de Msb. verneemt wordt deze week aan den export van eieren wederom een geweldige slag toege bracht. De Engelsche regeering wil den import van eieren beperken, waar door het niet meer mogelijk is den export die we tot nu toe in 1935 hadden te handhaven. Gedurende de maand Augustus zullen de importen van Nederland sche eieren in Engeland nietgrooter mogen zijn dan in Augustus 1934 d.w.z. dat de export weer op het laagste niveau wordt teruggebracht, terwijl we juist bezig waren weer het niveau te bereiken van vóór de periode, toen Engeland den gouden standaard losliet. Dit moge blijken uit de eierimpor- ten in Engeland vanuit Nederland in de laatste jaren le halfj. 1930 1.742.602 gr. hund. 120 st. 1931 1.918.205 1932 804.165 1933 476.268 1934 472.264 1935 1.772.423 Zooals de cijfers doen zien betee- kent dit besluit van de Engelsche regeering dat de import uit ons land tot ongeveer een vierde wordt terug gebracht. Dit is niet alleen een geweldige tegenslag voor de exporteurs, doch evenzeer voor de geheele Nederland sche pluimveehouderg op grond van het bovenstaande wordt den expor teurs voor de maand Augustus 1935 een uitvoermachtiging verleend tot geen grooter aantal eieren dan in de overeenkomstige maand van 1934 uitgevoerd waarbij de verdeeling kippen- en eendeneieren aan de exporteurs zelf wordt overgelaten. De eieren, die Donderdag 1 Augus tus in Engeland worden ingeklaard zullen bij het Augustns kwantum worden berekend. SEVENUM. Op feestelijke wijze Maandag de nieuwe Peelweg, welke vanaf Sevenum dwars door de Peel naar het Peeldorp Helenaveen- Deurne loopt, in gebruik genomen. Wie eenigszins bekend is met deze landstreek weet, welk 'n moeilgk- heden 't aanleggen van 'n weg door dit gedeelte van de Peel biedt. Wellicht hebben de tijdsomstandig heden eraan meegewerkt dat deze weg, die de breede, sompige vlakte, die de Peel is, doorsnijdt, op dezen dag reeds tot stand kon zijn ge komen. De werkverschaffing heeft hier een prachtig werk voltooid, waardoor het mogelijk wordt gemaakt dat de landbouw, die hier enkel en alleen een bron van bestaan vormt, uit zijn kluisters wordt bevrijdt. Want de Peel heeft op de eerste plaats wegen noodig, waarlangs de producten van den humusrijken grond naar de bewoonde wereld kunnen worden gezonden. Grafschennis te Oss. Op verzoek van de gemeente politie te Oss is door de recherche te Amsterdam aldaar aangehouden de 20-jarige C. v. B. geboortig uit Oss, die reeds meermalen met de justitie in aanraking is geweest wegens berooving en bedreiging met een revolver. Zaterdagavond is hij te Oss ge arriveerd. Hij wordt er van verdacht in het jaar 1932 op het R.K. Kerk-J hof aan den Eikenboomgaard te Oss van een kindergraf een monument gestolen te hebben voorstellende een engel. Na door de gemeente-politie te Oss te zijn verhoord, heeft hg een volledige bekentenis afgelegd. Auto botst in volle vaart tegen autobus. Op den Haarlemmerweg te Am sterdam heeft Dinsdagmorgen een ontzettende autobotsing plaats ge vonden, welke aan 3 menschen het leven heeft gekost. Een personenauto uit Amsterdam botste tegen een autocar. De bot sing was zoo hevig, en daaruit kan men afleiden dat de personenauto ontzettend hard moet gereden heb ben, dat de zware autobus, waar in met den chauffeur mee twintig menschen zaten, een draai maakte van honderdtachtig graden en toen omsloeg. De tweede autobus die hier juist achter volgde kon niet vlug genoeg meer stoppen om verder onheil te voorkomen en reed tegen het ge kantelde gevaarte op. Gelukkig had deze bus niet zoo'n vaart, dat de inzittenden van de eerste bus in levensgevaar verkeei'den. Hetergst was de personenauto, die de botsing veroorzaakt had er aan toe. De wagen draaide tweemaal om zijn eigen as, sloeg daarna over den kop en kwam enkele meters verder als een hoop verwrongen metaal op het fietspad terecht. De wielen werden een eind verder op terug gevonden. De beide inzittenden waren uit den wagen geslingerd en verkeerden in zeer deerniswaardigen toestand. De stuurinrichting was afgebroken en was door den schok den bestuur der in het onderlijf gedrongen. Deerlijk verminkt werd zijn lgk op den weg terug gevonden. De passagier, die naast hem had gezeten lag eveneens op den weg met zware verwondingen en ernstige hersenschudding. Ook deze is nog denzelfden dag overleden. Auto te water. Te Diemen is Maandag een auto met vijf personen in de Weesper- trekvaart gereden. Alle inzittenden konden worden gered. Wat de Invaliditeitswet biedt. Stand op 1 Juli 1935. De gegevens hebben betrekking op het geheele land. Soort der renten Aantal Totaal 1. renten r.bedr. p. j. Invaliditeitsr. 48.403 f 6.782.458.17 Ouderdomsr. 111.513 f 16.851.717.48 Weduwenrenten 30.302 f 4.874.514.52 Weezenrenten 13.830 f 2.042.277.96 Vrije renten 135 f 3.302.99 Totaal f 30.554.271.12 Afkoopsommen voor weduweu- rentenAantal: 189 bedrag: f 34.741.45 Afkoopsommen voor weezenrenten Aantal: 195 Bedrag: f24.761.55. Aantal gevallen, waarin verpleging of behandeling werd toegestaan 54467. OVERLOON. Door den Bond van Burgerwachten Kring Boxmeer, werd alhier j.l. Zondag een schutters- concours gehouden, waarvan de uit slag is als volgt: le pr. Haps, 218 p.2e pr. Mill, 216 p.3e pr. Oeffelt. 216 p.4e pr. Cuyk, 216 p.5e pr. Vierlingsbeek, 214 p.6e pr, Linden, 213 p.7e p. Zeeland. 209 p.3e pr. Boxmeer, 108 p.9e pr. Cuyk, 207 p.10e pr. Boxmeer 205 p.11e pr. Oeffelt, 205 p.12e pr. Boxmeer 202 p.13e pr. Oeffelt, 201 p.; 14e pr. Vortum, 199 p.15e pr. Mill, 195 p.16 pr. Vier lingsbeek, 190 p.17e pr. Linden, 173 p.18e pr. Vortum, 173 p.19e pr. Overloon, 156 p.20e pr. Wan- roy, 21e pr, Overioon. Korpsprgzenle L. Thoonen, Cuyk 2e H. Thijssen, Cuyk3e J. Cuipers, Vortum 4e M. van Baal. Oeffelt. le prL. Geerts, Mill, 2e pr.M. Meyer, Overloon, 3e pr. De beker viel de afdeeling Haps ten deel. Loopknecht door vrachtauto aangereden. Maandagmiddag is op den Graaf- schen weg te Nijmegen de loop knecht T., die een bakkerswagen voortduwde door een auto overreden. Na door dr. Woltering onderzocht te zijn, werd het slachtoffer naar het St. Canisius Ziekenhuis te Ng megen vervoerd, waar de man is overleden. In vrijheid gesteld wegens plaatsgebrek. De gewezen bestuurder van de Centrale van werknemers in het Mijnbedrijf J. C. te Kerkrade, die Zaterdag ter beschikking van de Justitie te Maastricht werd gesteld, als verdacht,^ van verduistering, c.q. valschheid in geschrifte, ten bedrage van eenige honderden guldens ten nadeele van de werkloozenkas is, na verhoor door den rechter-commis- is in vrijheid gesteld, wegens plaatsgebrek in het Huis van Be waring. Arm nagenoeg afgeklemd. Maandagnamiddag raakte de onge veer 18-jarige arbeidster bg hare werkzaamheden in de drukkerij der firma Smeets te Weert zoodanig tusschen een ponsmachine bekneld met haar linkerarm, dat deze nage noeg geheel verbrgzeld werd. Men vreest, dat amputatie noodig zal zijn. De vader van het meisje verloor voor 50 jaren terug zijn rechterarm op een ongeluk in de turfpluisfabriek te Weert, waar hij werkzaam was. Ter bevordering van gasverbruik. Teneinde het gasverbruik te be vorderen hebben B. en W. van Doetinchem besloten om aan gas- gebruikers voor elke 4 kub, meter gas die zij in een maand meer ge bruiken dan in de overeenkomstige maand van 1934 een halve H.L. cokes cadeau te doen tot een maximum van 10 H.L. per maand. Bg gebruik boven 60 kub. meter geldt deze premie btf een meer ver bruik van 5 kub. meter. Ernstig auto-ongeluk in den nacht. Maandagnacht omstreeks half één is nabij de Ginkel op den Rijksstraat weg EdeArnhem een ernstig auto ongeluk gebeurd. Een auto, waarin vijf reserve officieren, voor herhalingsoefeningen in Ede, waren gezeten, is met groote vaart uit de richting Arnhem komen de, vermoedelijk door slippen tegen een boom gereden en geheel vernield. Een der eenzittenden, luit. van Leersum uit Arnhem, werd op slag gedood. Ook luitenant Rierink uit Borne is Dinsdagmorgen te half 9 in het gemeentelijk ziekenhuis te Arnhem aan zijn verwondingen overleden. Luitenant G. J. van Leersum, de bestuurder, die op slag gedood werd, was 22 jaar oud en ongehuwd. De beide zwaar gewonde officieren lijden aan hersenschudding. Hun toestand is zorgelijk. Vliegramp bij Wiborg. Bij Wiborg zijn twee bommen werpers op een hoogte van 300 meter met elkaar in botsing gekomen en in brand geraakt. Een officier en vier onder-officieren werden gedood. Een andere officier en een onder officier wisten zich met valschermen te redden. De nood der Deensche boeren Veertig duizend Deensche boeren hebben Maandag in verband met den noodtoestand in het landbouwbedrijf een betooging gehouden voor het koninklijk paleis in Kopenhagen. i Op 19 Augustus a.s. en volgende dagen zal wederom de jaarlijksche schouw der waterlossingen worden gehouden. Dit jaar is het wegens den lagen waterstand eexxieder mogelijk de beken goed te reinigen, den bodem te zuiveren en de beken op diepte te brengen. Er zal dan ook streng worden geschouwd, zoowel de beken zelve als den toestand der oevers, tot op anderhalven meter breedte. Struiken, boomen, kribben, dammen, enz. moeten worden verwijderd. Ook de nieuw op de leggers ge plaatste waterlossingen worden alle geschouwd. Niettegenstaande daarop herhaal- delgk is gewezen, blijven vele eige naars hunne weilanden enz. met prikkeldraad afsluiten tot aan de beek, waardoor de schouw in hooge mate wordt belemmerd. De eigenaren zgn verplicht te zorgen, dat er vol doende ruimte overblijft; is dit niet het geval, dan zal de puntdraad worden verwijderd. Tenslotte wordt de aandacht van belanghebbenden er op gevestigd, dat ingevolge de Waterstaatswet 1900, zooals die thans is gewijzigd, niet alleen tegen nalatigen proces verbaal zal worden opgemaakt, doch tevens van gemeentewege op kosten van de nalatigen de waterlossingen zullen worden gereinigd en deze kosten onmiddellijk bij dwangbevel zullen worden ingevorderd overeen komstig de wet. Venray, 19 Juli 1935. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. De Burgemeester van Venray ves tigt de aandacht op artikel 21 van het Reglement op de Waterlossingen in deze provincie, o.m. luidende als volgt Vóór elke schouw zgn de onder houdsplichtigen verplicht 1. de waterlossingen tot op den bodem te zuiveren van onkruid, waterplanten, biezen, ruigte, boomen struiken, alsmede van wortels, overhangende takken, die den geregelden waterafvoer belemmeren of binnenkort zullen belemmeren. b. de oevers, waar deze zijn uit gezakt, ingestort of aangezand, te herstellen en voorts de aarde, welke in de waterlossing gevallen is, als mede de grint- en zandplaten en al hetgeen den geregelden afloop van het water zoude kunnen belemmeren, daaruit te verwijderen. de waterlossingen te brengen op de vastgestelde diepte. Het is verboden bij die zuivering 1 ruiming het onkruid en andere voorwerpen, in de eerste zinsnede van dit artikel genoemd, in de wa terlossing te laten afdrijven. Deze voorwerpen moeten, evenals de uit de waterlossingen afkomstige aarde, zond en andere voor den waterafvoer hinderlgke zaken, daar uit opgehaald en op de wederzijd- sche oevers op een afstand van minstens een meter van de water lossing worden neergelegd en weg gevoerd. De Burgemeester van Venray vestigt de aandacht op artikel 39 van het Reglement op de Waterlos singen in Limburg. Hierbg is verboden a. binnen den afstand van één meter, gemeten uit den uitersten rand eener waterlossing, woon- of andere huizen, getimmerten of muren daar te stellen. b. binnen denzelfden afstand (dus binnen één meter) hagen langs de waterlossing te planten. binnen den afstand van ander halven meter, gemeten als boven, boomen of struikhout te planten, waaronder begrepen niet geschoren en opgaande hagen. binnen den afstand van één meter, als voormeld, aarde, zand, grind, puin-en mesthoopen langs de waterlossingen te leggen of te heb ben. vaartuigen, boomen, hout, vlas, asch, puin of andere voorwerpen van dien aard in de waterlossingen neder te leggen of te hebben. De waterlossingen op eenigerlei wijze te vernauwen of te verondiepen. Terwijl volgens artikel 38 sub f in de waterlossingen geen dammen, krib-, bat- of andere stroomkeerende of oeververdedigende werken mogen worden aangebracht. Venray, 19 Juli 1935. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Behartenswa Het hetwelk men zdf Bij de chrisl ziet men eikand hartbij de werel op den rug. Een traan huichelaareenlai de waarheid. Gij hebt tv mond... om veel al wat gg ziet te Gg hebt tv mond... om langer houden dan het e' De diepst b kunnen uit hun g; door een kurketre •T gedachti As et buuksV^ Heelegoar is-yo Kumt nao 't Er Da gedrukt ste< 0. dan worde ir Jao, deur tekst- Da ge 'n heilige Spietig, da ge '1 Maor oew vriend Ou dien lof ook Denken kniezig, „Ook deur tekst I Tien gebodenvo De „Stampa", e geeft de volgenc huismoeders. 1. Bemin uw n naaste zoo goec denk er aan dat 1 aan uw echtgenoe naaste. 2. Beschouw, er uw aanzienleek bare vriend enlR aan wie men a'zi Ontdoe u van soo kunt. 3. Uw huis zij toon bij zgn thuis! gezicht; let hij 1 op, weet hem dar gen. 4. Eisch van fc voor uw huishoi vraag hem dan ali thuis en genoeg kinderen, om ei spelen. 5. Laat uw 1 helder en zindeli zelf ook altijd, ev< frisch en zindeli glimlacht, waane zgn afwezigheid a 6. Herinner u, trouwd hebt voo dagen. Als heel den steek zou 1 zijn hand in 7. Als de nog leeft, dv nooit goed g?uc haar, die hl-m armen gewiegd h< 8. Eisch niej?*> gene, wat het r kunnen geven maakt, dan zijl g 9. Wanneer t€ deur klopt, wees d: en wordt niet wa zal wederkeeren. 1 uw echtgenoot, ei zitten voor tw«e. 10. Als uw mi wijdert, wacht hei u zou verlaten, w gg zijt niet alken ook de draagste naam. Eens za hi dankbaar z*5 Ingekom.. van 10 tg INGEKOMEN C. I. M. Fojik, van Mook C. H. J. Hild; B 28 van Nieuj H. J. A. Hilo, J. P. W. Le*. D 6 van Nijm J. W. van i G 7 van Maae M. A. F. v Oirlo E 21 v£i J. A. G. Ver 7 van Weert E. H. H. Lor van Bergen r M. P. Gerritf van Vierlings.-'-r A. E. J. Jan van Helmond A. M. K-. van Bergen A. R. Heijx Bergen W. C. M. v Annalaan 5 VERTROKK. J. L. M. d<- 's Bosch, Bak Th. H.Ma«- O. M.Haff: Groenmarkt M. E. H. burg P. M. W. naar Horst-A H. H. Elk Maashees D I. e£ Mart 1 r' VENLO. C eeniging var voer 2.000.00 Kipeieren v. Eendeieren ROERMOk [jC vereeniging aanvoer 4.5C1tt'1 Kipeieren va.? Eendeieren

Peel en Maas | 1935 | | pagina 6