gekookte metworst slagerij chr. goumans Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. Sneeuwklokje De Kabinets crisis opgelost? Buitenland. Provinciaal Nieuws die hele fijne 25 cent per half pond Zaterdag 3 Augustus 1935 Zes en vl|ftigste Jaargang No 31 WEET wat U EET Machinaal bereid Hygiënisch verpakt! PEEL EN MAAS ADVERTENTIEPRIJS1 tot 8 regels 60 ct. per regel 7l/2 ct. Bij contract groote reductie Uitgave FIRMA VAN DEN MUNCKHOF, VENRAY Telefoon 51 Giro 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct. Buiten Venray p. kwartaal 75 ct. Afz. nummers 5 cent. Zoo de kabinetscrisis al niet is „opgelost", dan is er toch een einde aan haar gekomen. En dat is een zaak, welke uit algemeen belang is te loven. Hadde de onzekerheid langer voortgeduurd, dan zouden verschillende vraag stukken zich zelf hebben opge lost, maar het zou zéér de vraag zijn geweest, of zulk verloop van zaken, zonder leiding en verant woordelijkheid, geen ruïnerend karakter had verkregen: Denken we maar eens aan een devaluatie, welke zonder ordening dus zonder dat men het nieuwe waardepeil kon bepalen, zou zijn „losgebroken." De afvloeiing van ons goud begon sterk in die richting te wijzen. De wijze waarop Colijn zijn herintrede in de landsleiding deed, heeft ons overigens aller minst de zekerheid verschaft, dat we nu de eenig mogelijke uit komst hebben verworven. Colijn heeft het zich betrekkelijk ge makkelijk gemaakt. Als adviseur van de Kroon heeft hij een op dracht als formateur aan Aalberse verwekt met de zeer beperkende bepaling, dat diens kabinet op zoo breed mogelijken grondslag zou moeten worden gevormd. Het stond vast, dat Aalberse daarin niet zou kunnen slagen, temeer niet, omdat de partij des heeren Colijn zeiven, alsmede die van minister Oud, reeds vooraf liet standpunt had ingenomen, dat zij aan de vorming van een parle mentaire meerderheid onder Aalberse niet zou kunnen mee werken. Via zijn eigen advies bereikte de heer Colijn daaren tegen dat hij daarop van de Kroon de opdracht zónder beperkende bepaling kreeg toegewezen. Colijn mocht een extra-parle mentair kabinet vormen, bad dus geen breeden grondslag benoodigd en behoefde zelfs geen overleg met de partijen. Colijn^ was met negen ministers „klaar". intusschen gaat het er thans om, welke kansen Colijn 11 in het parlement heeft. Colijn I ging heen, omdat hij het honderd-procents vertrouwen der katholieken meende niet te kunnen ontberen, maar Colijn II heeft allerminst getracht, althans zich verzekerd, dat zulks voor de toekomst wél het geval zal Z']De Katholieke Kamerfractie heeft geen gelegenheid gekregen om een eventueel gereconstru eerd plan van den minister president te beoordeelen en deze fractie, zoowel als de R. K. Staatspartij hebben geweigerd om het nieuwe kabinet als met haar medewerking tot stand ge komen, te erkennen. Integendeelde voorzitter der R.K. Staatspartij, Mr. Goseling, heeft geweigerd om in het kabinet Colijn II een portefeuille als minister van defensie te aan vaarden. De demissionaire minis ters Gelissen, Deckers en van Schaick, hebben in het gerecon strueerde kabinet zitting genomen zónder overleg met- en verant woording van hun partij. Daarom gelooven we niet, dat het „nieuwe" kabinet een veel betere kans maakt dan het heen gegane. Och, de katholieken zul len wel voor het bezuinigings plan stemmen, zooals ze eerder reeds besloten, maar als Colijn ze wéér vraagt, of hij bun volle politieke vertrouwen heeft of langer weigert om wat meer te ondernemen in den geest der katholieke verlangens op sociaal- economisch gebied, dan zoo vreezen we zal het antwoord resp. het ongeduld van Aalberse c.s. weer hetzelfde blijken te zijn. Er is maar één kans, dat het „beter" zal gaan in de toekomst en wel als Colijn ook zonder dat hij zich daartoe nadrukkelijk vooraf heeft verplicht, aan de wenschen der katholieken tege moet komt. Voor dat laatste zou men een aanwijzing kunnen zien in de omstandigheid, dat in het gere construeerde kabinet twee katho lieke ministers zijn belast met de twee voornaamste economische portefeuilles: Gelissen - Handel en Nijverheid; Deckers Land bouw. I Colijn heeft blijkbaar van de gelegenheid der reconstructie ge bruik gemaakt om de Vrijz. Dem. vacature in zijn regeering aan te vullen door opname in het kabinet van Mr. Slingenberg. Er is thans nog één portefeuille, die van Oorlog n.l. te vergeven. We hebben den indruk, dat Colijn deze zoo lang onder zich houdt, totdat de betrekkingen met de R.K. Staatspartij zijn ver beterd en deze een harer voor mannen alsnog zal machtigen om ze over te nemen. Al met al staan we niet bij zonder geloovig tegenover de kansen van het nieuwe kabinet in ouden vorm. Over en weer echter moet men dunkt ons, spijt hebben over het ontstaan der omstandigheden, welke aanvankelijk tot de regee- ringscrisis hebben geleid. Met goeden wil, welke we aanwezig wanen, kunnen tegenstellingen worden overbrugd en kan een basis voor hartelijke samenwer king in 's lands belang worden geschapen. We hopen, dat het daartoe in een zeer nabije toekomst zal mogen komen Italië op manoeuvre in Afrika. De eerste machtsdemon- stratie van het fascisme. De Volkenbond machte loos. Slechts volkeren, die zich verdoen aan binnen- landsche politieke strub belingen. leven vreedzaam. Brood en spelen moeten er zijn. Deze week is de Volkenbondsraad te Genève bijeengekomen ter „be handeling" van het Italiaansch- Abessinisch geschil. In Genève wordt een tragi-comedie opgevoerd, waarbij de knapste diplomaten van de wereld ieder een clownsrol vervullen... De knapste misschien en in elk geval de roemrijkste mannen van onzen tijd moeten zich schikken in deze minderwaardige bezigheid. Want in Genève liggen slechts twee mogelijkheden voor de slotacte óf men behandelt er de zaak ernstig en dan is het effect, dat een Italië, weigerachtig om zich naar waarheid en vrede te schikken, den Volken bond verlaat en daarmee aan deze organisatie den doodsteek toebrengt, óf men vindt een „formule", welke op de traineering der bemiddeling is gericht en aan Ilalië de gelegen heid laat om de oorlogsvoorbereidin gen tegen Abbessinië voor te zetten. Werk van „schijn" derhalve dat aan het bruut geweld vrije kans laat, of werk van „wezen", dat eenzelfde •effect heeft, maar bovendien het eenige instituut vernietigt, hetwelk voor de toekomst nog „iets" voorde idealen van den vrede zou kunnen wrochten. Italië wil den oorlog en daarmee uit. Italië heeft behoefte aan expan sie, behoefte aan de grondstoffen, welke Abessinië in haar schoot ver bergt, maar Italië heeft boven alles behoefte aanoorlog! Zóó staan in werkelijkheid de zaken. Heel duidelijk heeft de gouverneur van Rome, minister Bottai het ver klaard. „Ook zoo verduidelijkte deze „excellentie al was Abessinië „een poover stuk woestijn, waar „geen ontwikkeling mogelijk was, „dan zou de oorlog nog gevoerd „moeten worden. Deze oorlog is „n.l. een eerste machtsdaad naar „buiten van het fascisme. De fout „van vroegere regeeringen in Italië „is geweest, dat zij na de eenheid „van hun land bereikt te hebben, „verzuimden die in machtsuitingen „te beproeven en te bevestigen." Dat wil dus zeggen, dat Italië het bloedbad in Abessinië behoeft om te laten zien, hoe sterk het is. En hoe het, tegen heel een wereld in des noods, haar wil kan en durft door te zetten ter verwezenlijking van haar aspiraties of ter afleiding van het volk. Italië is een model-staat. Er heerscht orde en tucht. Zich krom mend onder de zweep van den heer- scher zijn allen het met elkaar eens. Er heerscht een „nette" orde. De kruisbeelden zijn we prijzen het hersteld in de scholen; de gods dienst is er erkend als een belang rijke factor in het openbare leven. Maar niet om den wille van den godsdienst, maar omdat godsdienst te belijden een symptoon is van goede burgerlijke orde. Men beleeft en doorleeft er den godsdienst niet om wille van de waarheid en dus om wille van Christus' Vredeswil, maar men misbruikt het heiligste ter wereld als een pijp zoete snoep voor de massa. In werkelijkheid is er slechts één gedachte in Italiëde staat. En één factorde wil van Mussolini. Dit schijnbaar ideaal-volk van éénheidsgedachte bestaat uit men- schen, millioenen menschen, die in hun onvolmaaktheid afleiding be hoeven van den geest. Op den duur kan men een massa niet boeien met een volmaaktheid van orde en met armen strekken, de volksenergie moet zich nu en dan in eenig tegen gesteld streven kunnen uiten. In dictatoriale landen wordt zulk tegen gesteld streven naar binnen niet geduld, „dus" moeten daartoe objec ten worden gezocht en gevonden in het buitenland. Het Italiaansche fascisme is een geweldige macht geworden, maar eene, welke zich als zoodanig slechts naar buiten de grenzen kan demon- streeren. De oorlog met Abessinië isnoodig om te laten blijken, dat de machts vorming tot iets heeft gediend en tot iets kan leiden. Na Abessinië zal een ander aan- valsobject noodig zijn en de „vijan den" van de toekomst moeten thans leeren, dat Italië zich door niets en door niemand zal laten afhouden van te voldoen aan de consequente levens drift van het volk. Wij zuchten om onze politieke moeilijkheden. We maken ons druk over de tirannie van Colijn of over de snoodheid van Aalberse over het verderfelijke van de Vrijheidsbond- sche economie of de roode aanmati ging. Laten we gelukkig zijn, dat we ons over zulke dingen druk kunnen en mogen maken. Wat ons volk teveel heeft aan energie loost het naar binnen als we onder dwang van boven af een „eenheid" zouden zijn geworden, konden we de gebalde vuisten nog slechts richten naar over de grenzen. De mensch heeft niet genoeg aan brood alleen, we moeten ook onze spelen. De oude en de moderne Caesars van Italië hebben dat inge zien en ze boden het volk aan afleiding datgene ter vernietiging, wat in of uit den vreemde was. Moge ons deel van tijd tot tijd een kabinetscrisisje blijven met de daaraan verbonden gelegenheid om ons boos en druk te maken. Md. De Volkenbondsraad bijeen. Met spanning verbeidt de wereld, of de speciale zitting van den Vol kenbondsraad te Genève nog iets zal kunnen uitrichten tot behoud van den vrede in Oost-Afrika. Nie mand gelooft het eigenlijk. Italië is onwillig naar Genève gekomen, duidelijk afgestemd op een breuk met de Volkerenorganisatie, wanneer men aan Rome eenig beletsel in den weg zou willen leggen om het avon tuur in Oost-Afrika te beginnen. Het is dan ook weinig waarschijnlijk, dat men kras tegen Italië zal durven optreden, veeleer schijnt het zoeken gericht te wezen op een formule, welke de zaak nog een beetje op de lange baan schuift opdat de leiders van de vreemde regeerin gen tenslotte hun handen zullen kunnen wasschen in onschuld, wan neer de vijandelijkheden eenmaal zijn begonnen. De laatste zal wel niet zoo lang meer duren. Zelfs wordt er al melding gemaakt van botsingen en inciden ten, welke veel weg hebben van voorpostengevechten. Bij een dezer strubbelingen zouden veertig Italia nen en twintig Abessiniërs zijn gedood. Rome ontkent de juistheid van het bericht omtrent dit bloedig treffen niet, maar zegt alleen, dat de opgave van het aantal dooden overdreven is. Italië-Engeland. Het zoude de vraag zijn, of Mus solini de geesten nog wel in de hand heeft, welke hij heeft opgeroepen. In Rome en andere steden van Italië openbaart zich meer en meer een dol-drieste oorlogsstemmingbij manifestaties uit de menigte zich vooral tegen Engeland en inderdaad gélooven we, dat Mussolini in den komenden strijd meer te stellen zal krijgen met de regeering te Londen dan met den Negus. Hoe meer het tijdstip van het uitbreken der vijandelijkheden dreigt te naderen, hoe scherper de Engel- sehe regeering en de Engelsche pers zich tegen Rome uiten. Het is, alsof men te Londen de doelstellingen van Mussolini tot eiken prijs wenscht tegen te gaan. Waarlijk niet alleen uit pacifistische overwegingen Lon den acht de groote Britsche belangen in Oost-Afrika in gevaar. Het is o.i. dan ook niet uitgesloten, dat Engeland de wereld een verras sing baart, wanneer alle pogingen om den Italiaansch-Abessinischen oorlog te voorkomen, zijn mislukt. Reeds verschijnen in de Egyptische pers berichten over Engelsche voor nemens om als dat moet, met een Britsch-Egyptisch expeditieleger een deel van Abessinië te bezetten om den Italianen aldus de gelegenheid daartoe te ontnemen. De Kulturkampf in Duitschland. Inderdaad begint het er op te ge lijken, dat in Duitschland van een Kulturkampf kan worden gesproken. We herinneren er daartoe aan, dat weer drie katholieke vereenigingen zijn ontbonden en dezer vermogens zijn geconfiskeerd, voorts dat voor een deel van Beieren den ambtenaren is verboden om hun kinderen langer naar confessioneele scholen te sturen. We herinneren voorts aan van be paalde bisschoppelijke vermaningen in de kerken enz. Deze week werd een pastoor tot acht maanden gevangenisstraf ver oordeeld, omdat hij van den kansel af zou hebben gewezen op de ver volging van de kerken in Rusland en daarbij zou hebben gewaarschuwd om toe te zien, dat in Duitschland dergelijke toestanden zouden ont staan. Zondag j.l. hebben in alle Roomsche kerken van Berlijn open bare gebeden plaats gevonden ten behoeve der vrijheid van de katho lieken. Ook met de jodenvervolging is het steeds erger gesteld. De Joden zijn dezer dagen uit verschillende vacantie-oorden verdreven en overal gaat de politie er toe over om de niet-Ariërs te arresteeren, die met Arische meisjes omgang hebben. Daarbij worden ook die meisjes op gebracht en opgesloten. Een en ander leidt tot protesten van en demonstraties door buiten landers, in het buitenland althans. In New-York grepen heftige anti- Duitsche betoogingen plaats, culmi- neerend in het neerhalen van de Duitsche vlag op de „Bremen". Anti-Duitsche betoogingen vinden ook herhaaldelijk plaats in de vroe gere Duitsche Afrikaaneche ko loniën, waar de Engelschen er zelfs toe zijn overgegaan om elk contact met de Duitsche bevolking uit den weg te gaan. Berlifnsche Olympiade in gevaar De ontstemming tegen den Duit- schen vervolgingswaanzin doet in vele landen de vraag opperen, of het in deze omstandigheden wel ge- wenscht is om aan de Olympiade te Berlijn deel te nemen. In de Vereen. Staten heeft men zooveel twijfel omtrent de aanwezigheid van den goeden geest in Duitsch land, dat men er de beslissing over deelname aan de Spelen voorloopig tot September heeft verschoven. VENRAY, 3 Aug. 1935 E RINGENDE UITNOODIGING aan alle ouders, verzorgers en weldenkende inwoners. De Burgemeester van Venray ver zoekt de ingezetenen met den mees ten aandrang hunne algeheele mede werking te verleenen om alle wan ordelijkheden en drankmisbruik tijdens de kermis te voorkomen en aan de kasteleins na drie uur na middag tot 's avonds tien uur geen sterken drank te vragen. Aan ouders en verzorgers richt hij in hun eigen belang en dat hunner kinderen de dringende uitnoodiging mede te zorgen, dat de hand wordt gehouden aan het verbod van het bezoeken van avondvermakelijkheden door kinderen, voor zoover daarvan geen ontheffing is verleend. Dit ver bod is in het belang van de ouders en kinderen zelf vastgesteld. Venray. 1 Augustus 1935 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Houders van muziek of variëté. Degenen, die vergunning hebben bekomen tot het houden van muziek of variëté in hun verloflokalen, moeten de vergunning iederen dag afhalen tusschen 10 en 12 uur ten kantore van den Gemeente-Ontvan ger. Gelijktijdig moet de verschul digde belasting worden betaald. Zij, die voor Zondag 4 Augustas deze vergunning hebben, moeten de vergunningen afhalen bij den Ge meente-Ontvanger Zaterdag tusschen 10 en 12 uur voormiddag. Venray, 1 Augustus 1935 Waarschuwing voor tewerk- gestelden bij de werkver schaffing. De Burgemeester van Venray brengt ter kennis van de tewerk- gestelden bij eene door het Rijk gesubsidieerde werkverschaffing, dat op alle dagen der kermis gewoon wordt gewerkt en volgens ministrieel voorschrift geen verlof mag worden gegeven om niet te werken, ook niet voor een dag. Tewerkgestelden, die niet of te laat op het werk verschijnen, moeten door de voorwerkers volgens de voorschriften onmiddellijk worden geschorst en kunnen niet opnieuw worden tewerkgesteld, zoolang de minister daarvoor geen toestemming heeft gegeven. kost voordelig gesneden slechts bij In het belang van zich zeiven en van zijn gezin wordt derhalve ieder tewerkgestelde gewaarschuwd te zorgen, dat hij ook gedurende de kermisdagen stipt op het werk ver schijnt en de voorschriften nauw keurig opvolgt. Venray 30 Juli 1935. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Kermis Venray. Liedjes-zangers, orgeldraaiers, kun stenmakers enz. worden NIET toe gelaten. Ventvergunningen worden NIET afgegeven. Venray 30 Juli 1935. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. VERBOD VAN ROOKEN ter voorkoming van gevaar voor bosch-, heide-, gras- en veenbrand. WAARSCHUWING. De Burgemeester van Venray herinnert de ingezetenen aan het besluit van Burgemeester en Wet houders d.d. 11 Juni 1925, waarbij ingevolge het bepaalde bij artikel 429 sub 4 van het Wetboek van Strafrecht, is VERBODEN het rooken in alle bosschen, veen-, turf- en heidegronden en tot op een afstand van tien meter hiervan op alle daardoor, daarin, daarlangs of daarbij gelegen wegen, voetpaden of open plaatsen of terreinen. Dit be sluit is op de wijze bedoeld in artikel 203 der Gemeentewet, den zelfden dag afgekondigd en onmid dellijk in werking getreden. Aan dit besluit zal zeer .streng de j hand worden gehouden en bij over- J treding onmiddellijk proces-verbaal worden opgemaakt. Venray, 30 Juli 1935. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. Verbod van loopen In bosschen. De Burgemeester van Venray brengt nogmaals ter algemeene ken nis. dat het, met het oog op het groote brandgevaar, verboden is in de gemeentebosschen zich op te houden. Aan de bosschen zijn plaatjes aan gebracht „Verboden Toegang". Aan dit verbod zal streng de hand worden gehouden en bij overtreding onmiddellijk proces-verbaal worden opgemaakt. Tegen degenen, die de geplaatste bordjes mochten verwijderen, ver plaatsen of beschadigen, zal met strengheid worden opgetreden. Venray, 30 Juli 1935. De Burgemeester van Venray, i O. VAN DE LOO. Waakzaamheid ter voorkoming van bosch- en heidebranden. Burgemeester en Wethouders van Venray achten het noodzakelijk nog eens aan te sporen tot de meest mogelijke waakzaamheid met betrek king tot het voorkomen en blusschen van bosch- en heidebranden. De aan dacht zij daarom andermaal geves tigd op het navolgende le, Het is bekend, dat bij een verblijf in de bosschen en de heide, bij droog weder en speciaal in het warme jaargetijde de minste onacht zaamheid de grootste nadeelige ge volgen kan hebben. Het wegwerpen van een nog brandende lucifer of van een eindje sigaar of het weg vliegen van vonken van sigaar of pijp, schijnbaar van geen beteekenis, kan brand doen ontstaan en aldus een strafbaar feit opleveren volgens art. 429 van het Wetboek van Strafrecht, waar o.m. een straf van 14 dagen hechtenis of f 100 boete wordt be dreigd tegen dengene, die door ge brek aan de noodige omzichtigheid of voorzorg gevaar voor bosch-, heide-, helm-, gras- en veenbrand doet ontstaan. Het strafbaar feit is ook reeds aanwezig door onvoor zichtigheid met vuur, ook zonder dat nog brand ontstaat. Het rooken in de bosschen en licht brandbare heide is dus in het algemeen ABSOLUUT VERBODEN, terwijl ook TEN STRENGSTE VERBODEN is het, om welke reden dan ook, zonder vergun ning van het bevoegde gezag, aan leggen van vuur in of in de nabijheid van bosschen en heide, hetwelk steeds direct, dus ook al zonder dat brand ontstaat, strafbaar is volgens het zelfde artikel 429, dat verbiedt op straffe van 14 dagen hechtenis of f 100 boete het aanleggen, voeden of onderhouden van een vuur op zoo korten afstand van gebouwen of goederen, dat daardoor brandgevaar kan ontstaan. In dit verband wordt er nog met den meesten nadruk op gewezen, dat kinderen niet zonder toezicht in de bosschen of heide mogen verblijven, aangezien de ervaring leert, dat de jeugd zich gaarne onledig houdt met het spelen met vuur, of het doen ontstaan van kleine branden, waarvan vaak de gevolgen niet zijn te overzien. Dringend manen wij de ouders en verzorgers aan, in deze hunne groote verantwoordelijkheid wel te beseffen. 2. Wanneer een bosch- of heide brand ontstaan is, moet degene, die zulks het eerst ziet, er voor zorgen, dat daarvan terstond kennis worde gegeven bg den burgemeester of bij de poliie, opdat onverwgld maat regelen kunnen worden genomen om den brand in zijn voortgang zooveel mogelijk te stuiten. Venray, 30 Juli 1935. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Geslaagd. Voor de akte Handelskennis L.O. slaagde onze dorpsgenoot de heer P. Janssen, onderwijzer Stationsweg. GEVONDENeen vulpenhouder. Inlichtingenmarechaussee-kazerne. Nabetrachting. Bij de brand in het pakhuis van den heer Coenen alhier werd de motorspuit aangesloten op de brand put hoek Hofstraat-Kerkpad. Ruim drie uur werd gespoten met drie slangen en werd per minuut 1200 Liter water verbruikt. De water toevoer liet al dien tijd niets te wenschen over. Wel een teeken dat deze brandput, welke voor twee jaar terug werd aangelegd, aan de ge stelde eischen voldoet. Naar we vernemen zal binnen afzienbaren tijd worden overgegaan tot het aanleggen van meerdere van dergelijke brandputten in deze ge meente. De brandweer was reeds binnen tien minuten na 't uitbreken van den brand aanwezig en werd er water gegeven. Het is dan ook aan de Venraysche brandweer te danken dat de belendende perceelen gespaard bleven. Waar het nog al eens voorkomt, dat er flinke critiek op de brand weer wordt uitgeoefend, lijkt het ons wel gewenscht hierop te wijzen. Bondsfecsten van den R.K. Limb. Gymnasliekbond. Bij de 1.1. Zondag gehouden turn- feesten te Geleen, welke om het zilveren jubilé van den Bond dit jaar met bijzondere luister werden ge vierd, waren ook de beide Venray sche turn- en gymnastiekvereenigin- gen met hunne leden vertegen- 1 woordigd en maakten er een goed figuur. De vroegere patronaatsclub „Sint Christoffel" was met een zestigtal leden aanwezig en wist in deafdee- ling toestelturnen een 3e prijs te behalen aan de brug; „De Valk" onderafdeeling van de groote patro- naatssportvereeniging behaalde er twee prijzen, een 2e prijs door de leden, een 3e prijs door de aspiranten, elk in de afdeeling „vrije oefeningen" Wij fellciteeren deze vereenigingen met hun succes De electrificatie van de gehuch ten Veulen en Heijde begint haar voltooiing te naderen. Door den heer Baeten uit Echt werd reeds hiervoor ruim 6 K.M. kabel gelegd. Door bemiddeling der Venraysche Arbeidsbeurs bebben hierbij een 12-tal arbeiders gedurende 14 dagen werk gehad. Keizersfeest te Geysteren. Zondag werd alhier het 50-jarig Keizerschap van den Heer J. van Leuven herdacht door een groot schuttersfeest der St. Willibrordus Gilde. De Harmonie van Lottum en het orkest „Euterpe" uit Venray luisterde deze feesten op. De prgzen werden behaald als volgt Marschwedstrijd(Schutterden) le pr. Zandakker, Venray2e pr. O. L. Vr., Holthees3e pr. Marinegroep, Geysteren; (Gilde) le pr. Lauwren- tiusgilde. Vierlingsbeek. Defileerenle pr. Vierlingsbeek. Excerceeren: le pr. Zandakker, Venray; 2e pr. Vierlingsbeek. Marschslaan le pr. Rufs, Vier lingsbeek 2e pr. Kessels, Venray. Roffelen: le pr. Rufs, Vierlings beek 2e prijs Kessels, Venray. Vendelzwaaienle pr. J. Nelissen, Vierlingsbeek; 2e pr. J, Daniëls.

Peel en Maas | 1935 | | pagina 1