Derde Blad van PEEL EN MAAS DE NORTH STATE MAN komt c ROOKT NORTH STATE AMERICAN CIGARETTES Verkiezing Gemeenteraad. Ons weekpraatje. O MET ZIJN SENSATIONEELE ZOEKLICHTATTRACTIE Provinciaal Nieuws Zaterdag 22 Juni 1935, No. 25 De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat de stemming voor de verkiezing der leden van den Gemeente raad zal plaats hebben op Woensdag 26 Juni a.s. van des voormiddags acht tot des namid dags vijf uur. Hierbij wordt gewezen op het bepaalde bij a. Artikel 2128 van het Wet boek van Strafrecht, luidende „Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan eene krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deel neemt, wordt gestraft met ge vangenisstraf van ten hoogste een jaar." b. Artikel 150a der Kieswet, luidende„Hij die bij eene ver kiezing ais gemachtigde stemt voor een persoon, wetende dat deze overleden is, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden." Terwijl voorts in herinnering wordt gebracht de verplichting, opgelegd bij artikel 72, 2e lid der Kieswet, voorschrijvende, dat ieder, die volgens de kiezerslijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, verplicht is zich binnen den voor de stemming bepaalden tijd ter uitoefening van zijn kies recht aan te melden bij het stembureau van het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stemdistrict. Burgemeester en Wethouders van Venray vestigen de aandacht van belanghebbenden op de artikelen 55 en 56 der Kieswet, luidende als volgt Artikel 55. „Personen, bij wie en bestuur ders van bijzondere ondernemin gen en instellingen, waarbij personen, die den leeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, in dienstbetrekking zijn, zijn, voor zoover niet bij alge- meenen maatregel van bestuur vrijstelling is verleend, verplicht te zorgen, dat ieder van dezen, die bevoegd is tot de keuze mede te werken, gedurende ten minste twee achtereenvolgende uren tusschen acht uren des voormid dags en vijf uren des namiddags daartoe gelegenheid vinde." Artikel 56. „Personen, en bestuurders, in het voorgaande artikel bedoeld, zijn, voor zoover arbeid wordt verricht in fabrieken of werk plaatsen, verplicht te zorgen, dat in het arbeidslokaal en zoo er meerdere arbeidslokalen zijn, in het grootste of wel in meer dan één arbeidslokaal, gedurende twee werkdagen vóór en op den tot stemming bepaalden tijd op eene zichtbare wijze is opge hangen' eene door hen of van hunnentwege onderteekende lijst, de uren, in het voorgaande ar tikel bedoeld, vermeldende, voor elk afzonderlijk of groepsgewij ze of voor allen gezamenlijk." Venray, 17 Juni 1935. Burgemeester en Wethouders vnd O. VAN DE LOO. De Secretaris VAN HAAREN. De Voorzitter van het Hoofd stembureau in de gemeente Ven ray maakt bekend, dat de open bare zitting, bedoeld in artikel 92 der Kieswet, ten aanzien van de op 26 Juni a.s. te houden stemming, gevolgd door de openbare zitting, bedoeld in ar tikel 107 der genoemde wet, waarin de uitslag der verkiezing voor de leden van den Raad der gemeente Venray wordt vastge steld en bekend gemaakt, zal plaats hebben op Vrijdag 28 Juni a.s. des voormiddags tien uur in het Patronaatsgebouw, Patersstraat 28. Venray, 17 Juni 1935. De Voorzitter voornoemd, O. VAN DE LOO. De Burgemeester van Venray vestigt de aandacht op artikel 21 der Algemeene Politieveror dening Venray, luidende als volgt „Het is verboden, op of aan den openbaren weg zonder daar mee van gemeentewege belastte zijn, bekendmakingen of recla meplaten te plaatsen, te beves tigen of aan te brengen, op of aan openbare gebouwen, ge- meente-eigendommeu of van ge meentewege opgerichte aanplak borden, of zoodanige handelin gen te verrichten op of aan particuliere eigendommen, tenzij krachtens wettelijk voorschrift of toestemming van den eigenaar, beheerder, gebruiker of bewoner. Eveneens is het verboden op of aan den openbaren weg weder rechtelijk eens anders eigendom te beschrijven, te bekrassen, te bekladden of op andere wijze te verontreinigen". Geene aanplakbiljetten, ook geene verkiezingsbiljetten mogen dus geplakt worden op officieele gebouwen en op particutiere woningen, alleen met toestem ming van eigenaar of bewoner. Bij overtreding zal procesver baal worden opgemaakt. Venray 17 Juni 1935. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO Openstelling Bureau Ge meente-Secretarie en Gemeente-Ontvanger. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter alge meene kennis, dat de Gemeente- Secretarie in verband met de verkiezingen op Woensdag 26 Juni a.s. uitsluitend is geopend voor de afdeelingen Burgerlijke Stand, Bevolking en het ver strekken van inlichtingen in ver band met de verkiezingen. Het kantoor van den Gemeen te-Ontvanger is den geheelen dag gesloten. Venray, 17 Juni 1935. Sluiting Dranklokalen op Zaterdag 29, Zondag 30 Juni en Zondag 7 Juli De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door hem ingevolge het bepaal de in artikel 122 der algemeene Politieverordening het sluitings uur van de lokalen, waarvoor een volledige vergunning of een verlof A geldt, uitsluitend VOOR DE KOM, op Zater dag 29, Zondag 30 Juni en Zon dag 7 Juli a.s. is verlengd tot twaalf uur middernacht. Deze vergunning wordt bij ongeregeldheden of niet naleven der voorschriften door de politie gegeven, voor de betrokken over treders of in het algemeen inge trokken. Er wordt in geen geval ge waarschuwd; om twaalf uur moeten alle café's onmiddellijk worden geruimd. Venray, 20 Juni 1935. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Het nut der wetenschap. Ze verklaart alles. Ook het weer Er zijn mijne dames en heeren, dingen tusscben hemel en aarde, welke... Enfin, u begrijpt, wat ik zeggen wil. Maar de „wetenschap" achter haalt tegenwoordig alles en doet ons de eenvoudigste verklaringen aan de hand van verschijnselen tegenover welke we ons vroeger met van ver bazlng opengespalkte monden plach ten te plaatsen. Ze troost ons ook de wetenschap, doordat ze ons leert om ons in het onvermijdelijke te schikken. Er zijn dingen tusschen hemel en aarde, welke.... Hadt ge het vroeger ooit kunnen denken, dat gij en ik platzak door de wereld moeten gaan, in tegenstelling tot onze fortuinlijke buurlui, die onder een ander gesternte zijn ge- boren Lach niet langer om de waarde van horoscopen, want de „weten schap" heeft bepaald, dat bij uw geboorte reeds alles beslist werd omtrent uwe toekomst door het antwoord op de vraag, of de Groo te dan wel de Kleine Beer zich op het uur van uw komst op aarde in een zekeren stand ten opzichte van Mars, Venus of Mercurlus had ge steld. Er is in Utrecht tegenwoordig 'n instituut, Jdat zich belast met het trekken van horoscopen van men- schen, die willen weten, wat de toe komst zich voor hen in haar schoot verbergt en dat instituut vindt een officieele overheids-erkenning middels eene jaarlijksche subsidie van 50 duizend gulden. SPECIALE ATTRACTIE Uit het duister van de zaal zal plotseling zijn zoeklicht opflitsen :n zoekend speuren over alle rangen naar zijn vrienden - de rookers. Indien U door zijn lichtstraal getroffen wordt, zal hij U één van de fraaie surprises uitreiken, die hij voor dat doel heeft medegenomen, b.v. 14 kar. gouden ringen met echte diamant, camera's, rookgarnituren en andere waardevolle artikelen. BROWN WILLIAMSON TOBACCO CORP. (EXP.) LTD.. LOUISVILLE - KENTUCKY - U.S.A. Oorlog, crisis eo andere natig heden hebben we te ondergaan door den Invloed van het heelal op onze aarde. Devaluatie noch inflatie of deflatie kunnen ons helpen; alle na righeden gaan pas over op het tijd stip, vastgelegd in de teekenen van den avondhemel. Als ge me niet gelooft, vraag het dan aan geleerde menschen: er zijn tientallen, droge, knappe en grijze professoren, die mijn woorden zullen willen staven. Hitier, Mussert en andere wereld- plagen schijnen een gevolg te zijn van de aetherische wrijving der aarde met de onstoffelijke staat van een komeet. Let ook eens op de hoedanigheid van onzen zomer 1935. Een dezer dagen bladerende in den jaargang 1934 dezer krant, zoe kende naar de toen gegeven weten schappelijke verklaringen van den „drogen" zomer, welke op een „droog" voorjaar en een allerdroog- sten winter volgde, kwamen we tot de ontdekking, dat die droogte voor onze geleerden heelemaal geen ver rassing was geweest. Ze hadden het weerverloop over honderden jaren statistisch vastgelegd en de daarbij getrokken curven hadden onomstootelijk vastgesteld, dat het weer zich in negenjarige perioden van droogte en warmte, gevolgd door vocht en koude, ver deelde, Ons werden nog vijf achtereen volgende warme en droge zomers toegezegd. U herinnert zich dat misschien nog wel. En mogelijk heeft die voorspelling thans twijfels in U doen rijzen aan de waarde der meterologische we tenschap. Dat zou jammer zijn, want de menschelijke wetenschap maakt geen vergissingen; ze staat werkelijk voor niets als het op „verklaringen" aaD komt. Ze weet u thans precies te open baren, hoe de bovenbedoelde regel maat werd verstoord. Een Engelsche geleerde heeft het ons onthuld en zijn zienswijze werd ons door zijn meest bekwame vak- genooten bevestigd' Op de zon, mijne dames en heeren heeft een geweldige ontploffiag plaats gehad, teisterend een gebied van 600 vierkante mijlen. Dat ont- ploffingsgebled heefteen „zonnevlek" doen ontstaan, een vlek, welke zekere waardevolle zonnestralen absorbeert en daarmee het weer op onze aarde ten ongunste beïavloedt. De „wetenschap" heeft natuurlijk geen schuld aan die ontploffiag ook Hitler kan men er geen verwijt van maken. Waarmee we zeggen willen, dat men niemand en niets de schuld kan geven van de verstoring der overigens over hon derden jaren ongebroken negenjarige orde van het weer Tusschen zonnevlekkan en atmos ferische verhoudingen bestaat nog inniger verband dan tusschen regen en eksteroogen, Laat ik het intusschen toch maar verklappen, dat ik dit malle weer praatje schreef op uitnoodiging van mijn vrouw. Als jij'met je parapluie uitgaat zei ze me, dan krijgen we altijd mooi weer. Iaderdaad staat dat feit, toch niet zoo wetenschappelijk, dan toch sta tistisch vast. En daarom, zoo betoogde ze verder, heb ik goede hoop, dat het eindelijk wel zomer zal zijn gewor den legen den tijd, dat je nu te schrijven weerklacht gedrukt onder de oogen van je lezers zal zijn ge weest. Hetgeen ik innig verhoop. In verband met het muziekfeest, dat op Zondag 30 Juni eveneens te Venray plaats vindt, is het aenvangs- uur van de wedstrijd bepaald op 2 uur. Hierdoor zullen de vele sport liefhebbers uit Venray en omgeving, die thans zullen toonen, dat de Kringwedstrijden in Venray, wat de publieke belangstelling betreft, niet voor Horst behoeven onder te doen, tevens kunnen profiteeren van het groote muziekfeest, VENRAY. 22 Juni 1935. Een Zuidelijke Ford Toer 19.35. Het overweldigend succes van verleden jaar is voor de directie van de Nederlandsche Fordfabrieken een prikkel geweest om deze toeren ook weer dit jaar te organiseeren en zoodoende komt ook het Zuiden weer aan de beurt. De Zuidelijke Ford-toer zal ge houden worden op 28, 29 en 30 Juni a.s. Er is eenigszins een wijziging in het reglement voor de deelnemers gekomen, die de deelname vermoede lijk nog gcooter zal maken. Het is ondoenlijk om op deze plaats de verschillende punten uit het reglement te bespreken. Zij, die iets voor deelname voelen wenden zich tot den Venrayschen Ford dealer, de heer L.J. van Haren, die met' alle soorten van genoegen eenieder vaa een reglement zal voor zien en waar ook de inschrijvings formulieren geheel kosteloos te ver krijgen zijn. Alle automobilisten van Venray en omstreken zouden wij willen aanraden deel te nemen aan den Zuidelijken Ford-toer 1935. Het is een unieke gelegenheid om al het mooie van het Zuiden des lands, om de mooiste bezienswaardig heden te kunnen bezichtigen en en tevens een gelegenheid om zonder moeite of kosten, op heel goedkoope wijze, dus aaneen nieuwe automobiel te geraken. bij voorbaat wenschen wij de organisators eenzelfde succes als verleden jaar. Jfring-eU'tal contra Kring Hoensbroek. Zooals wij verleden week reeds bericht hebben, zal het elftal van de Kring Hoensbroek op bezoek komen bij de Kring Horst—Venray. De R.K. Voetbalvereniging ,.St. Servatius" te Venray stelde wel willend haar terrein ter beschilkking voor deze wedstrijd. HORST. Aan de aannemers Cup pen en Poels alhier werd opgedragen de uitbreiding van het klooster der Eerw. Zusters Ursulinen te Grubben- vorst. Gemeenteraadsverkiezing te Bergen. Dinsdag had te Bergen de ge meenteraadsverkiezing plaats. In totaal waren uitgebracht 2742 geldige stemmen, Gekozen werden 1 Van Riswijk, P. J., Wellerlooi (aftr.) 2 Cornelissen P. H„ Well (aftr) 3 Koppers H., Well (aftr.) 4 Jenneskens P.J.H., Well (aftr.) 5 Joosten J. M., Bergen (aftr.) 6 Janssen Th., Afferden. 7 Clevers P.J.H., Afferden (aftr.) 8 Geenen F. A., Afferden (aftr.) 9 Gerbecks P. J. H., Siebenge- wald (aftr.) 10 Koenen H., Siebengewald. 11 Molmans H. T., Afferden. 12 Terpstra J. M., Heijen (aftr.) 13 Frederix J. F., Heijen (aftr.) Niet herkozen werd dus de heer Lamers te Afferden en wegens niei- candidaatsteliing kwamen niet in aanmerking de heeren J. Ponjée en J. C. Vink, Siebengewald. PAARDENSPORT. Groot internationaal Paarde n- ronnen te Bergen (L.) 1' 300 aan geldprijzen. Op Zondag 7 Juli a.s zal door de Ruitersclub „Generaal v. d. Heyden" te Bergen een groot internationaal Paardenrennen georganiseerd worden, waarvoor nu reeds verschillende paardenhouders van naam hebben ingeschreven. Dit paardenrennen welk ieder jaar drommen menschen trekt, zat dit jaai nog meer uitgebreid worden dan vorige jaren. Aan geldprijzen worden t 3j0 beschikbaar gesteld, terwijl de entree zoo laag mogelijk gesteld werd, n.l. 30 cent per persoon en kinderen vrij, om zoodoende alien in de gelegenheid te stellen, dit paarden- festijn te bezoeken. Het terrein is gelegen direct nabij de veerpont Vierlingsbeek—Bergen, zoodat net voor bezoekers van de beide zijden der Maas geen bezwaar kan zijn, wegens de overtocht. Om de pauzen tot het minieme terug te kunneu breugen, heeft het bestuur der Ruiterclub niets onge daan gelaten. Daarbij werd nog ver kregen de volle medewerking der

Peel en Maas | 1935 | | pagina 9