CIlJ bei opr H. van in iebr. 1» 'n Mooie dag. Wetsontduiking Provinciaal Nieuws Kalmte bij Examens. Gemengde Berichten. Adveiei DakbeiJd gehouden had, want er was bespro ken dat de brug in den afgeioopen nacht zou vervaardigd worden. En ja, de brug lag er De schout wachtte zich wel er een voet op te zetten, want aan den anderen kant zag bij Satan op een paal zitten. De kerel wachtte op zijn belooning. Gij ziet dat ik een man van mijn woord ben, riep de duivel. En ik ook, zei de schout. Hoe riep SataD, zoudt gij de liefde voor uw kiezers zoover drijven, dat gij zelf u voor hen zoudt op offeren Dat wel juist niet. zei de schout, terwijl hij een zak op den grond zette, die hij op zijn rug had meegebracht en dien hij nu begon los te maken. Wat vangt gij aan 7 riep de duivel, die nieuwsgierig zijn kop omhoog stak. Vooruitriep de schout en een groote oude trekhond, met een ver sleten koekenpan aan den staart, sprong uit den zak en snorde hard jankend over de brug en voorbij den paal waarop Satan zat te knarse tanden. Wel, mijnheer Satan, de eerste loopt daar, zit er achter of ge krijgt hem niet. Satan was ijselijk woedend, hij had op de ziel van een mensch ge rekend en nu bracht men hem een hond. Dat was om zijn eigen te ver doemen, dacht Satan, maar dat was voor hem toch al lang het geval. Zoolang de schout aan de andere zijde stond, hield Satan zich zoo goed hij kon, want hij wilde niet laten blijken, dat de schout hem zoo deerlijk voor den gek gehouden had maar toen deze den rug gekeerd had. begon Satan te tempeesten, dat de brug, hoe sterk en stevig ook, er van begon te beven, Satan zou ze zeker afgebroken hebben, maar daar zag hij hoe aan de overzijde de pastoor en de kos ter met het kruis stonden en de brug aan het wijden waren. Nu zag hij wel, dal hier niets goeds voor hem te verrichten was en bij ging er vandoor. Wat den schout van Goïchenen betreft, die hooide nooit meer van den helschen bouwmeester spreken, maar toen bij op een avond naar zijn tabakspot rondtastte, brandde bij zich deerlijk de vingers: hij had in de duisternis rondgescharreld waar de staaf goud lag en deze was weer een gloeiende turfklomp geworden. 'n Indrukwekkende plechtigheid Ofschoon we, wat de kwaliteit van het weer betreft, verleden Zondag 16 Juni, niet konden spreken van een mooie dag, toch was deze dag voor Venray's Jeugdorganisatie een dag van indrukwekkende schoonheid en van glorie, 't Was de dag der Jonge-Wacht installatie en tegelijk de wijding van een nieuw jeugd- vaandel, terwijl de aanwezigheid vaD Venray's Bisschop, Mgr. Verriet, die de plechtigheden verrichtte, den indruk nog verhoogde. Om kwart voor negen werd Mgr. door de Jonge Wacht en de Turn- vereenigiDg „De Valk" afgehaald en geleid naar de Kerk. waar in het ruime priesterkoor de plechtigheden zouden plaats hebber. 'n Honderdtal joDgens vulden heel het plenum van het koor, terwijl we in de koorbanken, behalve de ouders, opmerkten de Hoogeerw. Heer Deken ThieleD, Edelachtb. Heer Burgemees ter, 't Patronaatsbestuur, en de leidsters der K J.V. Onder de H. Mis van den Bisschop naderden alle Turners en JoDge Wachters met hun leiders ter H. Communie, terwijl na de H. Mis de installatie plaats had. Treffend was het, toen de flinke jongens, met de hand op 't Standaardvaan en onder de zegeningen van Monseigneur den eed van trouw uitspraken, en beloof den, her te gaan op hun geloof, eenvoudig en rein te leven, gehoor zaamheid te beoefenen, thuis en in hun vereeniging, een voorbeeld te zijn voor allen 1 Daarna wijdde de Bisschop de emblemen der Jonge Wachters en 't fraaie vaandel der gymnastiekclub. Na afloop der Kerkelijke plechtig heden was^ in de groote partonaats- zaal gezamenlijk ontbijt. Hier werden de joDgens toegesproken en gefelici teerd door Mgr. Vernet en onzen Edelachtb. Heer Burgemeester van de Loo. Beiden spraken hartelijke woorden we voelden het zoo goed, dat waren geen gelegenheids woorden maar dat was meeleven, dat was belangstelling, dat was een warm hart voor onze dierbare Jeugd- organisatie. Dat op zoo'n dag, bij zoo'n feestelijke gelegenheid, de jongelui naar huiten moesten, spreekt van zelf. Om half twaalf stonden dan over de honderd kranige jongelui opgesteld voor her patronaat klaar voor de opmarsch. Voorop de standaardvlag der J. YV., gevolgd door de groepsvlaggen, daarna het kleurige vaandel der turners. Een stevige bries deed de vaandels jongen dal Ties wal le veel aan Bachus geofferd had, maar toen hij zeg, dal de eene zijde der kleeren vol bleed zat, begon hij te beseffen, dal er iels anders aan do hand was. Wordt vervolgd. klapperen, terwijl in flink marschtempo de beide afdeelingen door de dorps straten trokken. Het was inderdaad een imponeerend geheel, wat we zagen een pracht-indruk Het aangekondigde wachtvuur, dat de plechtige dag moest besluiten, werd wegens het gure weer verplaatst van het sportterrein naar de patro naatszaal Ofschoon dit jammer was, vooral voor de belangstelling van buiten heeft dit geen oogenblik in vloed gehad op de J.W. en hun leiders; van ruim acht uur tot half tien, werd hier een programma afge werkt dat tintelde van humor, dat klaterde van jonge blijheid, zoodat we het jammer vonden, dat niet heel Venray daarvan getuige kon zijn. Terecht kon dan ook de Directeur, bij het einde van deze goed geslaag den dag de jongens, maar vooral de leiders, danken voor hun degelijk werk en den wensch uitspreken, dat meer ouders een volgende gelegenheid zouden aangrijpen, om zich te over tuigen waartoe hun jongens onder zulke leiding het kunnen brengen. Wij wisten, dat Y'enray's patro- uaatswerk in heel zijn omvang, zoowel de Jonge Wacht, als de sportafdeelingen van voetbal en gym nastiek in den wijdeu omtrek een goeden naam heeft, maar verleden Zondag is weer eens bewezen, dat dit patronaatswerk mei eere zijn goeden naam handhaaft. Candidaten en voorkeursstemmen In de Nieuwe Venlosche Courant wordt een oude kwestie weer eens ter sprake gebracht, namelijk de vraag, of men van candidaten een verklaring mag vergen, dat ze een zetel, door voorkeurstemmen verkregen, niet zullen innemen. Het blad beantwoordt deze vraag zoo beslist mogelijk ont kennend Dezer dagen zijn te Culemborg een aantal candidaten van de R.K. lijst voor de gemeenteraadsverkie zingen met voorkeurstemmen ge kozen blijkens belichten in de pers hebben echter alle candidaten een verklaring onderteékend, dat zij geen zetel zullen aanvaarden met voorkeurstemmen, zoodat naar alle waarschijnlijkheid niet de gekoze nen, maar anderen in den raad zitting zullen nemen. Wij weten niet, waarover men zich meer te verwonderen heeft over de houding van de Staats partij, die dergelijke dingen toelaat of over de onnadenkendheid van de candidaten, die dergelijke ver klaringen teekenen. De hier gesignaleerde practijk immers is regelrechte wetsont duiking. De kieswet heeft nu een maal het instituut van voorkeur stemmen geschapen en daarmede de mogelijkheid willen geven aan de kiezers, om binnen het kader van de lijst van hun partij nog nader aan te geven, welke van de candidaten zij het liefst in het vertegenwoordigend lichaam zien opgenomen. Van het standpunt van de partijleidingen moge het nu minder aangenaam zijn, dat op die wijze de door hen gedecreteerde volgorde kan worden verbroken, zij hebben zich bij deze wets bepalingen neer te leggen en het is een onbehoorlijke wetsontduiking indien zij trachten de wettelijk gewaarborgde vrijheid der kiezers, ook al komt die met hun toch al overmachtige positie in botsing, eenvoudig krachteloos te maken. Ook van de zijde van de candi daten is het onjuist, aan dergelijke praktijken mede te werken. Zij behooren hun intrede te doen op grond van het vertrouwen der kiezers, niet op grond van een oekase van de kfesvereeniging. Alle candidaten immers op een lijst hebben instemming betuigd met de begioselen der betrokken partij en van dat gezichtspunt uit moet het voor de partij dus onverschillig zijn, wie wordt ge kozen. Wel kan er natuurlijk ver schil bestaan ten aanzien van de geschiktheid en deskundigheid der candidaten, maar daaromtrent is het laatste woord getuige het instituut der voorkeurstemmen nu eenmaal niet bij de partij, maar bij de kiezers. Indien dus iemand een candidatuur aanvaardt en het blijkt, dat de kiezers hem meer vertrouwen schenken, dan aan een hooger op de lijst geplaatste, dan heeft hij zich in het algemeen bij een derge lijk votum neer te leggen en mag niet medewerken tot het verwaar- loozen van het resultaat van de verkiezingen. Of hij in een dergelijk geval moreel gerechtigd is zijn eenmaal gegeven woord te breken, wij wagen het niet, hierover een oordeel uit te spreken. Maar hij mag zich naar onze meening niet in een zoodanig conflict brengen en be hoort zonder me(er te weigeren, de gevraagde verklaring af te leggen. VENRAY. 22 Juni 1935. P.D.V. „De Eendracht". Uitslag van de door de Post- duivenvereenigiog „De Eendracht" gehouden wedvlucht van Compiegne afst. 324,06 K.m. met jarige duiven. Los 7 uur met Z.W. wind. Aan-' komst le duif 10 16 50 uur. Snel heid 1640,56 M. le en 5e J. Strijbosch 2e, 7e en overduif Gebr. Spee. 3e en 14e J. Dinjens 4e J. Potten 6e P. Strijbosch 8e en lie G. Philipsen 9e, 10e, 12e en 13e L, Coopmans 15e J. Boom. Luxor-Bioscoop. Heden, morgen- en Maandagavond wordt in Luxor vertoond de film „Das Lied einer Nacht", waarin de bekende zanger Jan Kiepura optreedt. In 1925 beleefde Berlijn een sen satie op muzikaal gebied. De jonge tenor Jan Kiepura zong voor het eerst in Duitschlands hoofdstad. Men voorspelde een nieuwen Caruso. Aan zijn sympathiek uiterlijk paart hij zijn fascineerende stem, welker stralend forto niemand evegaarde. Kiepura's loopbaan is één voort durende rusteloosheid hij is spoedig het slachtoffer van een groote carrière met allerlei aanlokkelijke vooruitzichten Zelfs Weenen, dat zich er op beroemen kan den tenor te hebben ontdekt, is niet in staat hem vast te houden. Hij vertrekt naar Amerika en keert met roem beladen weer in Europa terug. De Ufa engageert hem voor de hoofdrol in „Das Lied einer Nacht' bij bleek de beste zanger onder de filmacteurs en ook de beste filmacteur onder de zangers. Groote Schuttersfeesten te Horst. Zondagnamiddag hadden aan den Eikelenbosch groote schuttersfeesten plaats, georganiseerd door de Hand boogschutterij St. Anna. De prijzen werden gewonnen ah volgt Klasse Ale Gezellige Uren, Baexem 118 punten; 2e St. Joris, Leunen 108 punteD; 3e Orde en Vriendschap, Heijthuizen 105 punten; 4e St. Thomas, Blerick 103 punten; 5e Batavieren, Tegelen 100 punten; 6e Diana, Belfeld 83 punten; 7e Ons Genoegen, Ysselsteyn 83 punten. Beide laatsten met de laatste blazoen. Hoogste schutter J. Orben van Orde en Vriendschap, Heijthuizen met 22 punten. Koningskruis II. Swinkels, St. Joris, Leunen, met 22 puDten. Rozenprijs Diana, Venlo, met 3 rozen. Klasse B le prijs Orde en Vriendschap, Heijthuizen 83 punten; 2e Gezellige Uren, Baexem 79 punten; 3e Gezellige Uren, Baxem 78 punten; 4e St. Thomas, Blerick 77 punten; 5e Batavieren, Castenray 68 punten. Hoogste schuttersprijs klasse B H. Schorien, Baexem 22 punten. Rozenprijs St. Anna, Venray. Verstkomend gezelschap, Baexem. Personeele pnijzen: le prijs H. Swinkels, Leunen 23 punten 2e prijs Th. Ringers. Baexem 22 punten; 3e prijs Cordang, Blerick 22 punten en laatste schot 5 punten; 4e prijs H. Verkoulen, Baexem 22 punten; 5e prijs Peeters, Blerick 21 punten. De wedstrijden weiden opgeluisterd door de muziekvereeniging Eendracht uit Melderslo. Nieuwe kerk te Horn. Te Horn werd Maandagmorgen aanbesteed de bouw eener nieuwe parochiekerk. Ingeschreven werd als volgt J. Goden. Meijel f 104.100 Mures, Sittard f 104.000 W. Eogelen, Horn f 103.896 J. Mintjes, Maasniel f 103.220 Krekelberg, Maasbracht f 101.800 Hüffen, Sittard f 101.300 H. Coppen, Maastricht f 99.465 Smeets, Roermond f 98.885 Gebr. Kessels. Roermond f 98 959 Gebr. Geelen, Neer f 98 700 J. Geraets, Blerick f 97.333 L. Beckers, Sittard f 96.900 H. Geurten, Hoensbroek f 96.000 Alfen. Maastricht f 95.780 Gebr. Tummers, Sittard f 92.230 H. Geraerdts, Swalmen f 91.990 Gunning later. Reismarken worden duurder. Naar de Msb. verneemt, zal het reizen voor de Nederlanders naar Duitschland naar Duitschland aan merkelijk duurder worden. Een deel van de reismarken, die zij hier als chéque meenemen, zullen zij n.l. niet tegen den goedkoopen koers der reissperrmarken kunnen verkrijgen, doch daarvoor zal de prijs van den goudmark dus ongeveer zestig cent gelden. Zijn wjj wel ingelicht, dan zal dat gedeelte twintig procent van het totaal bedragen, m a.w. van elke 100 mark, die men koopt, zal men er 20 duur moeten betalen. Heiligschennende diefstal. De bevolking van Eygelshoven is opgeschrikt door een verschrikkelijke misdaad, welke in dit rustige Lim- burgsche plaatsje is geschied. Sinds eenige weken houden de Paters Redemptoristen daar een volksretraite. Daartoe is een der lokalen van de lagere school als kapelletje Ingericht. Vrijdagmorgen is men nu tot de ontstellende ontdekking gekomen, dat een of meerdere inbrekers zich in den nacht tot de kapel hebben toegang verschaft en het Allerheilig ste en een drietal gouden vaten door hen waren meegenomen. De geheele bevolking van Eygels hoven is zeer onder den indruk. Er heeft zich een diepe verontwaardi ging van haar meester gemaakt. De bevolking werkt mede, om de goddelooze inbrekers gearresteerd te krijgen. Oude granaten gevonden. In een bouwland in het Wolder- veld te Maastricht werden een dezer dagen twee granaten gevonden, welke aldaar in den grond verstopt waren. De brigade-commandant der Kon. Maréchaussée nam aanstonds zijn veiligheidsmaatregelen en waar schuwde de Hembrug. Een deskundige heeft deze ge» vaarlijke voorwerpen doen ontploffen in de onmiddellijke nabijheid der vindplaats en de kracht bleek nog zoo groot, dat een geweldig gat in den bodem geslagen werd. Hoe de granaten daar in den grond gekomen zijn zal wel een raadsel blijven, zeker is wel, dat ze nog uit den oorlogstijd dateeren en dus al ongeveer 15 jaar in den grood lijgen, waar ze een voortdurend gevaar voor de landbouwers, die het land beploegden, hebben opgeleverd. Ondanks het feit, dat de granaten van Duiten geheel verroest waren was de lading nog goed wat bleek uit de geweldige ontploffing bij het onschadelijk maken. Gezond Limburg en Santos. Vrijdag heeft te Roermond ten overstaan van notaris van Koolwijk de trekking plaats gehad van de loting ten bate van de uitzending van on- en minvermogende t.b.c.- patiënten De hoofdprijzen vielen op 11.605 (auto), 15 888 (slaapkamer), 20.089 (radio), 5227 (huiskamer), 12.942 (keuken). Voor jeugdige werkloozen, In de vergadering der R.K. Staats partij afd. Molenberg-Heerlen heeft de heer Jos. Maenen medegedeeld, dat binnenkort te Rumpen— Bruns- sum een groot gesloten werkkamp voor jeugdige werkloozen zal worden opgericht. De jeugdige werkloozen zullen daar ook 's nachts vertoeven en behalve voeding, onderdak en werkkleeding een weekloon krijgen van f 2.— a f 250. Terreinen ter plaatse zullen dan geëgaliseerd en beplant worden. Een goed begin is het halve werk. Mynhardt's Zenuwtabletten verze keren U een goed begin, want zij helpen 'U over Uwe aanvankelijke zenuwachtigheid heen. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Auto met zes personen tegen boom te pletter gereden. In den vroegen ochtend van Zondag heeft onder de gemeente Haren nabij Groningen een ongeval plaats gehad, waarbij twee personen het leven verloren en twee andere passagiers ernstig gewond werden. Spoorwegen voor een ton benadeeld. Door de Haaclemsche recherche is Dinsdagavond een ambtenaar van het plaatskaartenbureau van het station der Ned. Spoorwegen aldaar gearresteerd als verdacht van ver duistering van ruim een ton ten nadeele van de Ned. Spoorwegen. Door een stier gedood. De 67 jarige landarbeider D Spie ring uit Zuilichem is door een stier, welken hij aan het verzorgen was, aangevallen. De ongelukkige werd na ongeveer vier meter door den stier in de hoogte te zijn geworpen, op de horens weer opgevangen en daarna met de horens en de pooten verder mishandeld. Omstanders kon den tenslotte den stier overmannen deze is door de politie doodgeschoten. Spiering is naar het ziekenhuis in Den Bosch overgebracht, waar hij aan zijn verwondingen is overleden. Hij was ODgehuwd. De man is onge veer vijftig jaar bij dezelfde familie als landarbeider werkzaam geweest. Tragisch on geluk te Bergen. Woensdagavond had in de herten kamp te Bergen een ernstig ongeluk plaats, dat aan twee jeugdige per- soDen het leven heeft gekost De 14 jarige M. Plomp, de 13 jarige J. Oudhof de 15-jarige L Ziek en de joDgens de Moor en Nettenbieyers waren in een den lanen in de herten kamp aan het trainen op racefietsen, toen zij bij het nemeo van een bocht, waarschijnlijk doordat ze gebogen over het stuur lagen en niet vol doende opletten, in botsing kwamen met een kalm rijdende luxe auto, welke bestuurd werd door mr. A. M. Ledeboer, president van de Alk- maarsche rechtbank. De 13-jarige Plomp, de 15-jarige Ziek, de 13-jarige Oudhof en de Moor kwamen met een hevigen smak tegen den zijkant van de auto terecht. Van de jongens, die bewusteloos bleven liggen was Plomp bijna op slag dood, terwijl Ziek met een zware hoofdwonde en een beenfrac tuur naar het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar moest worden vervoerd, waar hij Dinsdagmorgen is overleden. Pefoduiaruixhejandfiasta i BOOS 20 cl> TUBE 40 cn 60 Cf. 1 187—8 ,,0SS" BEKENT. Hebben de brigades der Kon. Marechaussée te Oss en te Uden reeds verschillende successen te boeken gehad met bekentenissen van de bendeleden uit de Ossche onder wereld, thaDs schijnt het, dat ook die te Veghel gaan spreken. Van de W., bijgenaamd „De Brommert", een der meest zwijg- zamen. heeft n.l. bekend, te hebben deelgenomen aan den roofoverval op den 70-jarigen C. v. d. Burg te Veghel. De brutaliteit en durf van dezen verdachte waren haast spreekwoor delijk. Als voorbeeld diene, dat terwijl hij met zijn kornuiten ver leden jaar op roof uit was in de omgeving van Oss en hij op den Berghemsche weg bemerkte, dat de politie hem op de hielen volgde hij zijn zak met gestolen kippen en zijn rijwiel in den steek liet, maar daags daarop aan het bureau kwam infor- meeren of de politie zijn rijwiel dat hij vermiste, ook had gevonden. Daar de man verdacht wordt bij meer misdaden betrokken te zijn, wordt het onderzoek nog voortgezet. Haar vaders huis in brand gestoken. Ook in den Bosch heeft men weer een bekentenis kunnen boeken. Na de aanhouding van vrouw H. v. B.—v. d. H., als verdacht van brandstichting, heeft zij te 's Her- togeobosch, waar zij voor de justitie werd geleld, bekend het buis van haar vader te hebben in brand ge stoken. Ook bekende zij verschillende goederen, die tot den inboedel be hoorden, reeds enkele weken te voren elders te hebben ondergebracht. Zij deed het voorkomen, dat deze bij den brand waren verloren gegaan, om er de verzekeringsgelden voor te kunnen machtig worden. Verkiezingen voor (le Eerste Kamer. De caodidaatstelling voor de ver kiezingen van 25 leden der Eerste Kamer zal op 9 Juli a.s. plaats heb ben, terwijl de stemmingen in de betrokken Provinciale Staten op Vrijdag 26 Juli a.s. zullen worden gehouden. OPMARSCH. Het wapen heeft dus weer zijn opmarsch hervat. De beelden der jaren verbleeken. Mars heeft een behoorlijke rustpoos gehad, Nu gaat hij verfrischt en gesterkt weer op pad, De wereld aanvaardt weer zijn teeken We lezen aandachlig, wat hij weer beschikt. Zijn cijfers, zijn eischen, zijn grillen, Er wordt zelfs welsprekend gewogen, gewikt, Dit wapen is beter, dit minder geschikt, We weten heel goed wat we willen We spreken alweer van een komen den strijd. En dan moet een ieder paraat zijn. Behoorlijk geoefend, tot alles bereid. Zoo is nu toch eenmaal de geest van den tijd, Want anders kon 't wel eens te laat zijn I O, wondere wereld, die huiverend weet Van wooden door oorlog geslagen. En die desondanks deze wonden vergeet, Opnieuw tot het nutteloos offer gereed, Om nog grooter leed te gaan dragenl We vragen verbijsterd Wie? Wat beeft hier schuld De Leiders De tijden De landen En intusschen neemt Mars met omzichtig geduld, Misleidend in 't kleed van den vrede gehuld. OPNIEUW WEER DE TEUGELS IN HANDEN. D. W. J. K. ZWAKHEDEN VAN BEROEMDE PERSONEN. Lord Byron liet 2ich onder het eten door niemand zout aanreiken en reikte het zelf evenmin aan iemand over. Wanneer zout op de tafel werd gemorst, sprong hij op en liet zijn maaltijd half aangebroken staan, Peter de Groote, Tsaar van Rus land, kon nooit worden overgehaald over een brug te gaan en hoezeer hij dezen afkeer voor bruggen ook zocht te verbergen, was hij daartoe bijna nooit in staat. Zoo vaak hij den voet op een brug zette, riep hij het luidkeels uit van angst en vrees. Koningin Elisabeth van Engeland was reeds bang voor het woordje „dood", wanneer een van haar ken nissen of iemand aan het hof plot sellng den dood had gevonden, ging zij op reis of naar haar buiten goed, om eerst terug te keeren als alle begrafenisplechtigheden achter den rug waren. Ook Talleyrand beefde en veran derde van gelaatskleur wanneer hij het woord „dood" hoorde uitspre ken. Zelf dorst hij nimmer over het onderwerp „dood" te spreken en zoodra iemand dit deed in zijn nabij' heid, dan liep hij weg of gaf dern gene een snedig antwoord, zoodat deze er nooit meer over durfde spreken. De Maarschalk van Saksen, die zoo vele vijandelijke legers versloeg kroop van angst ineen, wanneer hij een zwarte kat zag. Julius Caesar kreeg bijna een toe- val op het hooren van den donder en wenschte zich in een kelder of in een gewelf te verbergen om het ge vreesde geluid van den donder niet aan te hooren. Dr. Johnson, de bekende Engel- sche chirurg, trad nooit met den linkervoet een kamer binnen. Wan neer hem dit soms onverhoeds over kwam, dan liep hij terug en kwam opnieuw de kamer binnen, thans zijn rechtervoet het eerst in het vertrek plaatsend. Tycho Brahe, de sterrekundige, werd bij het zien van een haas zoo bleek als een lijk en begon over het geheele lichaam te beven. DUITSCHËRS MOGEN 500 R M. MAAR ONS LAND MEENEMEN. In aansluiting aan het bericht over het treffen van een regeling tusschen de Nederlandsche en Duitsche re geering ter zake van het toeristen verkeer verneemt het Hbld. nog het volgende Het zal tengevolge van deze rege ling voor eenieder,'die in Duitschland zijn domicilie heeft, mogelijk zijn boven het bestaande bedrag van 10 R M. per maand reiscredietbrieven, reischèques en of hotelcoupons te koopen, waarvan de tegenwaarde ten hoogste R.M. 500 mag .zijn. Het over de grens mede te nemen bedrag mag uitsluitend besteed worden voor verblijfkosten hier te lande. Men kan in Duitschland, des* gewenschtzijn retourreisbiljet koopen, zoodat de reiskosten niet in min dering komen van het hiervoor ge noemde bedrag van R.M. 500 Deze tegeling geldt uitsluitend voor het toeristenverkeer en is vöorlooplg tot 15 September a.s. van kracht. Teneinde te voorkomen, dat het totaal beschikbaar gestelde bedrag niet in Nederland wordt besteed, zijn aan de regeling eenige beperkende bepa lingen verbonden, waarvan de bona fide reizigers echter niet den minsten hinder zullen ondervinden. Als schakel voor het verkrijgen van de reismiddelen is met goedviu- den van beide regeeringen aange wezen het Mittel Europ. Reisbureau, dat over geheel Duitschland zijn vertakkingen heeft. DURE1..... TE VLUCHTEN. Is daar ook al durf voor noodig? Nou en of 1 Sinds enkele maanden ben je in relatie gekomen met een familie, die zich in je omgeving kwam vestigen. Je dacht, dat het een hoogst fat soenlijke familie was. En was is je gebleken Dat hun opvattingen hoogst lichtzinnig zijn. Dat is op den duur gevaarlijk, voor al voor je kinderen. Breek die relatie af. Vlucht dat gevaar 1 Ja maar... geen „ja maar" I Heb den durf te vluchten. De huwelijkstrouw heb je geluk kig ongeschonden bewaard. Maar sinds eenigen tijd dringt zich vleiend iemand tusschen jullie beiden. Je weet waar het om gaat. Maak er een eind aan. Heb den durf om te vluchten. Je moest dat boek eens lezen I Echt naar het leven. En je bent toch geen kind 1 Je hebt het gelezen en nog ben je niet bezweken. Maar toch, je weet, waar het lezen van die boeken je uiteindelijk brengen zal. Maak er een eind aan 1 Vlucht dat gevaar. Heb den durf.... om er mee te breken. Wie het gevaar bemint, komt er in om I Zeker, we kunnen de wereld niet uitloopen. Maar wie vrijwillig in het naaste gevaar verblijft, valt. Vlucht de naaste gelegenheid tot zonden. Dat is gewetensplicht. En daar is moed voor noodig. Daarom: heb den durf te vluchten. Nooit zul je er spijt van hebben 1 Op Korte Golf. P.D.V. DE ZWALUW. Zondag 16 Juni hield deze ver eeniging een vlucht met oude duiven van uit Chautesoux (Frankrijk) afst. 611 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: 19 P. Manders, 2 overduif G. van Dijck, 3 J. Vermeulen, 4 Gebr. Siebers, 5 G. Vissers, 6—10 Gebr. Rutten, 7 J. Verstegen, 8 J. Kusters Los 7 uur met Zuidwesten wind, aankomst le duif 1.39.50, laatste 2 8 33. Zondag 9 Juni hield de concours commissie „de Peel' een wedvlucht met jarige duiven van uit Compiegne (Frankrijk) afstand 326 K.M. De prijzsn werden behaald als volgt: 1—1646 W. Gossens, Deurne, 2—47 E. Vermeulen. Venray, 3—44 J. Vermeulen id, 4—15 P. Manders id, 5 P. Janssen, Deurne, 6—45 H. Derks, Venray, 7 Gebr. Siebers, Wanssum, 8 18—20 H. Geurts, Sevenum, 9 G. van Leisdonk Deurne, 10 H. Kuyteo, id, 11—50 J. Gou- mans, Olrlo, 12 M. van de VeD, Wanssum. 13 G. Engels, Deurne, 14 St. Servaas, Venray. 17—49 P. Kersten, id, 1943 P. Huys. Seve num. 21—26—31 G. van Dijck, Venray. 22-j Jai 24 J. Verslegti), 2 ssn id, 27 G Gebr. HendrlljH HeideD, Waojj.3 id, 32 L. Maa^j' V Heugten, Seve^' 3 Putten, Venrj *35 Sevenum, 38 jLss, W, Thijssen, ('49 j 41 J. Beteramsjeurc ters, Venray. In concoursJ) du Serieprijs: rjj* door P, Mandie 1 15e prijs. Gelost te 7 mct toind. Aankon le laatste 12.59.55 IagekometiQ v peoae van 7 to? Jt INGEKOMEN P. Bonants.dgtbo van Vierlingsbti P. Claessens,east huizen C 49 vjHoi P. Camps, (ostk L 75 van Brofjzer J. Bongers «jezic seniusplein 16 R0 A. v. d. Zfeo, straat 35 van J|3hei G. Erkelens,,., A H. v. d. Heu; die heescheweg 37 D E H. Vollebe<diei straat 47 van 'iage G. Franssefamj monteur, Hofcrsti Boxmeer M. Eibers etjzin, straat 16 van Yjngs H. Wonders,«cto van Bergen A v. Riswicfuisl J. Voesteo, ostk H 37 van Maass Th. v. d. Bofd z.b., Overloonscleg M. Franssenenst L 54 van Maass J. van Daal,lost straat 7 van Ben G. Klassen, dstbc Boxmeer A. Vermeuleorfosl L 75 van Meer! Th. Verdelledien Oirlo F 33a vadors H. v. d. Zanddie F 10a van Grubvc M. Spceeuwerg Merselo M 29 H H Onkels, dstbi G 11a van Maaes H. Verhaegh.ens K 5 van Arcen VERTROKKEN H. Henckens.id, A 67 D. Croin, zusl na M. Willems..b., G 198 J. Voesten, z.haai Plein 60 J, Goumans, rke Keulsche Poort A. Manders, ien Horst-Hegelsum. Marktlrit VENLO. 0|e vereeniging vaiMs aanvoer 2.365.0(iier Groote eieren 1 f Kleine eieren 1 f Eendeneieren 1 f Ganseleren vai ROERMOND Eiermijn van Mtdai voer 5.550.000 een, Kippeneieren f Eendeneieren f is toch ven VESA Maasheeste is het goedkost in pannen, miek Ook voor repare. Vluggeidi Steeds itfoi Dróogvom voor kippen, helen dat niets van et verloren gaat, vsto De bekende HS met plaatijzeren ko ketel, groote bnd onverslijtbaar, Qoljk voor dakbedekk?, i Scherp concurreen Beleefdan Smederij

Peel en Maas | 1935 | | pagina 6