f GROOT FESTIVAL i M. I I Als uw Rijwiel JanPoels-Janssen „DAS LIED EINER NACHT" Stemt il On Bouwgrond LUX0R Theater ELBERS Bakkerij JE ADRES! Hef Z Droga ze Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën Boerinnenbond Te koop gevraagd Zangvereniging ,,'i Heidebloempje' (e VENRAY-HEYDE op Zondag 23 Juni 1935 rijdt U nooit veilig! Stelt veiligheid boven Rijwielhandel per Luxe Touringcar naar Brussel. 5 °!o TE KOOP dragende varkens Kiezet! Vei De] J, A IV h h P J fi De: ZATERDi 22 JUNIj bij iedere oplossing 'n missievlaggetje wordt ingesloten. Dus zoveel meer speldjes zoveel meer steun aan de Missie en zoveel groter kans op een prijs. VOOR DE ZIEREN NAAR LOURDES. Mej. G. f 2.- N. N. f 2.50 N.N. tot zegen in'thuisgez.f 0.50 Vandaag wordt deze inzameling gesloten. Er is ongeveer voldoende bijeen om onze zieken, waarvoor het geld gevraagd werd, mee te nemen. Op 26 Juni a.s. vertrekken zij vanuit Maastricht met de Limburg- sche bedevaart. Edele weldoeners en weldoensters! Wat heeft U toch spontaan ge geven, wat hebt gij onze zieken toch blij gemaakt. Velen lijden reeds jaren en nu mogen zij door Uw edelmoedigheid naar Lourdes, naar het genade oord waar Maiia, de Moeder der menschen hen wacht. Gij hebt daarvoor gezorgd en U kunt er van verzekerd zijn, dat die zieken in Lourdes zullen bidden voor hun weldoeners. Zij zullen de intenties van hun weldoeners en weldoensters Maria aanbevelen. Wij sluiten deze inzameling en daüken U namens de zieken hartelijk. Ook de Redactie van „Peel en Maas" hartelijk dank. De goede God zal U allen door de handen van Maria, de Moeder der menschen, zegenen. Er komen nog wel giften na die het benoodigd bedrag geheel zullen aanvullen. Deze giften worden de volgende Zaterdag nog verantwoord. Onderwys. Pensionaat Jerusalem. Geslaagd voor afd. B de dames J. M. M. Bates. M. ChaÜlet, V. Sassen. Met 2 candidaten wordt het examen voortgezet. Voor de akte L.O. slaagden onze dorpsgenooten de heeren Ant. Zwitserlood en Frans Peeters. Zij genoten beiden hunne opleiding aan de Bijz. R.K. Kweekschool voor Onderwijzers te Venlo. Proficiat 1 Bouwvergunning. Ingevolge de bouwverordening werd vergunning verleend aan M. Cleophas te Deurne tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Overloonscheweg. Brand. Donderdagmorgen is in de werk plaats vanden sigarenmaker G. A. aan den Overloonscheweg alhier brand ontstaan. Het houten gebouw was in korten tijd door het vuur vernield. beDevens de daarin aan wezige gereedschappen en voorraad tabak en sigaren. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist het woonhuis te sparen. Ongeluk. De arbeider E. alhier, bekwam Zondag te Horst bij het voetballen een kniefractuur, zoodat opname in het ziekenhuis noodig was. E. zal geruimen tijd zijn werk niet kunnen hervatten. Er bestaat gelegenheid om in Augustus mee te gaan met een pro cessie naar Den Briel, naar de Martelaren van Gorcum. Degene, die daaraan wenschen deel te nemen, kunnen zich opgeven bij den Direc teur der Derde Orde of bij de Directeur van 't Patronaat. PAARDENRENNEN TE YENRAY. Op Zondag 21 Juli zullen groote internationale Paardenrennen gehou den worden te Venray op het Sport terrein. GEVONDEN een kinderrozen krans en een beurs met geld. Inlichtingen gemeentepolitie. „De Valk" in sublieme houding tegen de kampioen der 0 vergangsk lasse Verleden Zondag, 16 Juni, speelde „De Valk" z'n kring-beker wedstrijd tegen H.V.C. Toen om 4 uur de aftrap werd ingezet, stonden beide ploegen, bereid tot haar beste spel, op een modderig en ongenietelijk veld waar zwaar te spelen zou zijn. Nog nooit zagen wij „De Valk" in zoo goede conditie, 't Spel dat ge geven werd, verzekerde reeds bij voorbaat de victorievlug en zeker samenspel gaf hun de overhand, telkens werd het H'orster doel in gevaar gebracht, terwijl de bekende achterhoede van „De Valk" wan neer H.V.C. wist door te dringen, onverbiddelijk en vast alles keerde en terugzond. En toch ging „De Valk" met een 0—1 nederlaag naar huis. De gunst van „Vrouwe Fortuna" is noodig op een voetbalveld vooral in zware wedstrijden, doch in de plaats daar van ondervonden de Valken pech en tegenslag. Al hadden we de voor hoede gaarne een tikje doortastender gezien en vaak een vlugger schot verwacht, toch moeten wij erkennen, dat we zelden een zoo goede voor- partij zagen geven met zooveel pech. 't Eenige doelpunt ODtstond uit een penalty. Moesten we ons oordeel geven, na afloop van den wedstrijd, dan hadden we geantwoord „De Valk" heeft onverdiend verloren, en had men ons een uitslag gevraagd, die aan het spel beantwoordde, dan was 2—0 of 3—0 in het voordeel van de Valk niet geflatteerd geweest. Valken, vasthouden, er zit in jullie een pracht-I V.C B.er Gemeenteraadsverkiezing. Woensdag a.s. zal in deze ge meente de verkiezing gehouden worden ter samenstelling van den nieuwen Raad. De stembureaux worden des morgens om 8 uur ge opend en des namiddags om 5 uur gesloten. Neem Uwe oproepingskaart mee naar het er op aangegeven stem bureau, geef deze aan den voorzitter, die u daarop het stembiljet overreikt, dat er wel heel anders uitziet dan de oproepingskaart, doch dezelfde lijsten en namen in dezelfde volg orde bevat. Hierop moet ge het hokje vóór den candidaat, dien gij wilt kiezen, rood maken. Niet méér en ook niet minder. Anders is uw stemming ongeldig. Ga zoo tijdig mogelijk naar het stembureau. LEUNEN. De kermis alhier is wederom voorbij. Vooral Zondag was er veel volk. De Vlaamsche kermis in het Patronaatsgebouw trok veel belangstelling, zoodat de Fan fare over de uitkomsten wel za! tevreden zijn. OOSTRUM. Te Venlo slaagde voor het eind examen St. Thomas college, afd. Hoogere Handelsschool, onze dorpsgenoot de Heer H. Hooge veen. VEULEN. Naar wij vernemen zal de heer H. Manders geen zitting nemen in den Gemeenteraad, indien hij mocht gekozen worden. MERSELO. De heer Joh. van Dijck, afkomstig uit Dusseldorf Iogeeiende bij familie alhier, had het ongeluk van een zoldertrap te val len, waardoor hij het sleutelbeen brak. Dr. Bloemen verleende ge neeskundige hulp. Tot dirigent van het Kerk. Zangkoor alhier werd benoemd de heer M. Arts—verkoeien. OVERLOON. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor rekening van H Verheijen, alhier, werd ingeschreven als volgt J. Hutten, Boxmeer f 3092 Th. Claassens, Venray f 3060 A. v. d. Hulst, St. Anthonis f 3054 A. Bardoel, Oploo f 3000 H. Wijnhoven, Oploo f 2985 P. Ansems, Twist f 2895 Op het verfwerk werd ingeschreven als volgt Helmus, Wanroy f 198 H. Weijmans, Overloon f 160 Het werk werd aan de laagste inschrijvers gegund. Passiespelen Tegelen. „Dit is het heerlijkste en schoonste schouwspel, wat ik ooit in mijn leven heb gezien," was de spontane ont boezeming van een bezoekster, die een heele dagreis eraan had besteed, om de Tegelsche Passiespelen te zien, Dergelijke ui; logen kan men in velerlei variaties bij iedere uitvoering vernemen. Na de pers zijn het de duizenden toeschouwers, van aller rang en stand, die persoonlijk of schriftelijk hunne bewondering aan het bestuur uiten, En zelfs ondanks de ongunstige weersgesteldheid neemt de drukte steeds toe, een bewijs, dat de Pas siespelen te Tegelen bij het publiek die waardeering ondervindt, die het dan ook werkelijk verdient. Ondertusschen heeft het publiek wel de ervaring opgedaan, dat het weer geen factor meer is, die het spel kan verijdelen, want er zal, al is misschien het weer wel eens erg ongunstig, altijd gespeeld worden. In tegenstelling met den tijdsuur, zooals aangegeven in de folders n.l. tot plm. 6.30 uur, is het een genoe gen te hebben kunnen constateeren, dat door de algeheele inleving der spelers, de opvoeringen een zoodanig mooi en vlot verloop hebben, dat ze thans een kwartier vroeger, dus om plm. 6.15 zijn beëindigd. Dit ter geruststelling van de event, bezoekers welke per spoor naar Tegelen zullen komen en dus ten volle ervan verzekerd zijn, dat zij bet Passiespel tot het einde kunnen bijwonen. Midden-Limburgsche Paarden* fokdag. De Midden Limburgsche Paarden- fokdag, gehouden in de Weerd bij Roermond, is, ondanks het ongunstige weer en de mindere belangstelling dan vorige jaren, goed geslaagd. Onder de aanwezigen was ook Jhr. van Vredenburch, algemeen voor zitter van het Ned. Trekpaarden stamboek. Deze fokdag munt steeds uit door de oudere merriënde kleine maat was dit jaar buitengewoon mooi; ook de driejarige merriën en de oude merriën groote maat waren goed. De jury constateerde met ge noegen, dat qnder de jongste henqst- veulentjes, geboren in 1935, veel goede exemplaren voorkwamen; van de merrieveulentjes kon het beenwerk beier zijn; de categorie merries met zuigende veulens was schitterend. Het kampioenschap hengsten, waaraan verbonden de zilveren medaille van H. M. de Koningin, verwierf Jumbo, eigenaar H. Joosten, Vlodropkampioenschap merriën verkreeg Rise van Steenhuis van Nic. Quad vlieg en N.V, „Osen", Heel. medalje van prinses Juliana. Het auto-ongeluk te Haren De 25-jarige J. Klinkhamer uit Haren bij Groningen, die Zondag bij het ernstige auto-ongeluk aldaar met zware verwondingen naar het Academisch ziekenhuis te Groningen is overgebracht, is Woensdagavond aan de gevolgen aldaar overleden. Hiermede heeft dit ongeluk thans het leven van drie der slachtoffers geëischt. Noodlottig ongeval. Toen Woensdagmiddag te Acht bij Eindhoven een vrachtauto der chemicaliënfabriek uit Tilburg over den weg reed, passeerde daar per fiets de 30-jarige heer V. uit Boxtel. Plotseling schoof een plank van de auto, die den heer V. zoo ongeluk kig trof dat deze kwam te vallen, waarbij hij een zware schedelbreuk opliep. Dierenbeul. Een knecht van den landbouwer K. te Dongen was aan het maaien met de machine, toen het hondje van zijn Daas onder de machine kwam en het beide achterpootjes werden afge maaid. De onmenschelijke knecht liet het beestje den geheelen morgen op deze stompjes rondloopen. Toen 't Patroonheiligen H. Familie. G. Arts, T. Jansen, H. Groenen, K. Wijnhoven, G. Vergeldt, H. Siebers, A. Thijsen, J. Vermeulen. K. J. V. Zondag 23 Juni 8 uur algemeene Maandelijkschc H. Communie voor K. J.V., Agnespatronaat en K.J.M. Om half 11 komen allen, K J.V., K.J M., AgrteS' patronaat, in costuumaan 't K.J.V.-huis om deel te nemen aan de groote Sacramentsprocessie. Maandag 7—8 Maria- en St. Jozefclub 8—9 Godsdienstclub. Woensdag half 9-half 10 Zangclub. Donderdag 7—9 Naaicursus. K J.M.V. Maandag 9 uur Euch. Sectievergade ring Verenigingslokaal. Donderdag kwart na 8 Algemeene Vergadering Verenigingslokaal, Paterskerk Morgen Zondag om 5 uur, kwart voor 6 en 7 uur H. Mis met onder richting; om kwart over 8 Hoogmis. Kwart voor 5 gez. Vespers, om half 6 Lof. Gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde. Maandag 7 uurb.I. voor Joh v. Soest. Dinsdag te verdienen volle aflaat gedurende de uitstelling; om half 8 gezongen H. Mis ter eere van St. An- tonius. De H. Mis zal worden opge dragen voor de overleden familie van werkvolk naar huls kwam en deze' Veghel—Arts. 's Avonds om half 6 gez, pijniging zag. waarschuwde het de Vespers. gemeentepolitie, die zich over het beestje heeft ontfermd. Kantoor Marktstraat 10. GEVRAAGD 1 dienstbode voor Boxtel 1 dienstbode voor dadelijk 1 bekwaam smidsknecht 1 schilder 1 dienstmeisje voor Lottum 1 boerenknecht voor Olrlo 1 stoffeerder voor Sittard 1 hoefsmid voor Doenrade 1 keukenmeid voor Venlo 1 werkmeisje voor Venray BIEDEN ZICH AAN 1 dienstmeisje 20 jaar 1 dienstmeisje 16 jaar Oogstarbeiders Burgerlijke Stand Venray van 14 tot 20 Juni 1935. GEBOREN Gerardus M. Lemmens, Stationsweg Oda M Voesten, Henseniusplein Carolina M. Boom. Venraysch Broek Wilhelmus J. H. Versteegen, Smakt Gerardus J. M. Rambags, Weverslo Petronella H. M. Zanders, Oirlo Maria G. A. Bonants, Oostrum. ONDERTROUWD: P. J. H. van Meyel en P H. Hendrix. A. L. Custers en M. H. Peeters. J. P. H. Arts en H.J. v. d. Heuvel. GEHUWD Theodorus Jansen, 25 jaar, schilder te Vierlingsbeek en Wilhelmina P. J. Michiels, 28 jaar, te Venray. Wilhelmus J. M. Swaghoven, 25 jaar, metselaar en Johanna W. van Es, 21 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN 2 patiënten St. Servaas. 1 patient St. Anna. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte Voortplanting des Geloofs, algemeene H Communie van de K. J M.V. en KJ.V., Meisjespatronaat en K.J.M.Solemniteit van het H. Sacra ment en de groote processie, half 4 het Lof. Maandag half 7 speciale Mis voorde vruchten der aarde, half 8 gezongen H. Mis ter eere van St. Jan, 8 uur besteld Sol. Jaarg voor Louis Racdts, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor de vrouw van Mart. Rongen, 8 uur gezongen H. Mis voor de levende en overleden leden van den Boerenbond Heide. Woensdag half 8 H. Mis voor Herman de Bruin als lid van de H. Familie, 8 uur Jaarg. voor de Wed. Arts—Geurts en familie. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Math. Derks, 7 uur Lof en processie tot slot der H. Sacramentsoctaaf. Vrijdag feest van het H. Hart van Jezus, half 7 en half 8 leesmis, 8 uut plechtige Hoogmis, 7 uur Lof en eer herstel aan het H. Hart. Zaterdag feest van St. Petrus en Paulus, de diensten als op Zondag. Het feest der H. Kindsheid zal ge houden worden op Zondag 21 Juli. Volgorde Processie. 1. Kinderen Scholen Dorp. 2. Kinderen School Heide. 3. Beeld van St. Oda met bruidjes 4. Vrouwen. 5. Fanfare St. Oda, Merselo 6 Jongenspatronaat St. Antonius 7. Turnclub St. Christoffel 8. H Familie 9. Credo Pugno en R K. Werk- liedenvereeniging 10. Zouaven en Relikwie van St. Bonifacius. 11. Harmonie Oostrum. 12. Schuiterij Het Zandakker 13. Flambouwdragers Parochiekerk 14. Derde Orde. 15. St. Jozefgesticht. 16. Maria-Congregatie. 17. Agnes-patronaat. K.J.M. en K.J.V. 18. Pensionaat Jerusalem. 19. Venray's Harmonie 20. Schutterij St. Anna 21. Bruidjes 22. Kerkelijk Zangkoor 23. Eerw. Broeders van Liefde 24. Eerw. Paters 25. Eerw. Heeren Geestelijken 26. Het Allerheiligste 27. Verkenners van 't Gymnasium 28. Studenten Gymnasium 29. Studentenvereeniging St. Ber- nardus. 30. Muziekgezelschap St. Servatius 31. Mannen. Om 6 en 7 uur b.l. voor Peter Joh. Maessen en Wilhelmus H. Wijnhoven. Vrijdag feestdag van het Allerh. Hart van Jezus. Generale Absolutie - volle aflaatom half 8 plechtige Hoogmis waarna plechtige toewijding aan het H. Hart. Om half 6 plechtig gezongen Vespers. Derde Orde. De Tertiarissen worden verzocht de processie door het dorp zooveel moge lijk mee te maken. Z, H. de Paus heeft aan het begeleiden van het Allerheilig ste een vollen aflaat verbonden. Men sluite zich bij het vaandel aan en drage zijn insigne. Putronaat. Half 11 bijeenkomst in het patronaat voor alle leden van iedere afdeeling, dus ook jongelingen, Goud-Pluvier en De Valk, om ongeveer 11 uur gezamen lijk deel te nemen aan de groote processie. Kwart vooi elf gezamenlijk in marsch naar de parochiekerk. Woensdag om 7 uur groepbijeen- komst voor St. Oda en Gerardus. Om half 8 voor St. Sebastianus en Tarcisius. Om 8 uur voor Aloysius en Quido. OplettenTevens om 8 uur groep- bijeenkomst voor alle groepen, ook Leo XIII, voor nieuwe indeeling der groepen voor zoover dit noodig is. Aspiranten voor de Jonge Wacht kunnen zich voor dien tijd aanmelden. Donderdagavond om 8uur Missieclub. Hedenmorgen overleed tot onze diepe droefheid, gesterkt, door de genademiddelen der H. Kerk, zacht en kalm, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader Gerardus Wintels weduwnaar van Maria Ariaens, in den ouderdom van bijna 82 jaren. De bedroefde Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. De plechtige lijkdienst, ge volgd door de begrafenis, zal plaats hebben a.s. Maandag vm. kwart voor 9, in de Pa rochiekerk St. Petrus Banden te Venray. Venray, 21 Juni '35. LEUNEN. Leden die wenschen deel te nemen aan het bezoek aan het Passiespel te Tegelen op Zondag 14 Juli, kunnen zich op geven bij een van de Bestuurs leden tot Zondag 30 Juni. Het Bestuur. op goeden stand te Venray. Brieven met prijs en grootte Bureau v d. Blad onder opschrift „Bouwgrond". Speciale aanbieding Bico Vliegenvangers (iets aparts) 8 stuks voor 10 ct. per doos 100 stuks 92 ct. Aeroxon Vliegenvangers 4 v. 10 ct per doos 100 stuks f 2.25 Vliegenplaatjes 7 stuks 10 ct. Vliegenglazen per stuk 35 ct. J. Coenen-Houtackers ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de in de welingerichte weide van den Heer HUBERT JANSSEN, gelegen achter het Schoolgebouw. Ére-Presidentde EdelAchtbare Heer O. VAN DE LOO, Burgemeester van Venray. Beschermheer Directeur President W. VAN MEYEL. MATH. ARTS. JOH. v. MEYEL Medewerking verlenen 12 Muziek- en Zanggezelschappen. 1 uur n.m. bijeenkomst in de verenigingszaal P. Litjens (bij de molen). Daarna optocht naar het feestterrein b.d. school. Entrée 25 ct. Op het terrein verschillende vermakelijkheden. een markt- of warenhuis artikel is, alles en koopt uw Rijwiel in VULKAAN Rijwielen GERMAAN VF.NRAY Zaterdag 22, Zondag 23 en Maandag 24 Juni telkens om 8 uur de groote vertooningen van den beroemden tenor zanger JAN KIEPURA in een zijner beste film werken met Fritz Schulz, Magda Schneider, Otto Watlburg. Jan Kiepura, die U steeds door de radio be wonderd en reeds hebt gehoord en gezien in onze meesterfilm „Mein Herz ruft nach dir" is in deze film nog beter. Prima Bijprogramma. Boekte overal een enorm succes. Bespreekt vooral tijdig uwe plaatsen. Ais extra attractie optreden van den bekenden NORTH STATE-MAN, met zijn zoeklicht-attractie. (Zie advertentie in het Derde Blad.) Wegens het vergevorderde zomerseizoen wordt na deze week onze inrichting gesloten. Gaat dus allen nog eenmaal naar Luxor voor de noodige ontspanning. Met' de a.s. Kermis bieden wij U reuzen prachtprogramma's. DE DIRECTIE. Bij genoegzame deelname op Zaterdag 29 en Zondag 30 Juni GARAGE KUPERS pEES jlVAEK bij ZWITSERLOOD Patersstraat, Venray alles aan crisisprijzen. Broekjes 14, 17, 20, 24, 27, 30 cl. Polohemdjes 24, 27, 30, 32, 36. 39 Mooie Slofjes nog voor 13 ct. Een parlijlje ZIJDEN STOFJES, moderne dessins, aan spotprijzen. Prima Sokken 18 ct. Heeren Onderbroeken 55 ct. Pima Bretels 50 ct. Mantelstoffen 4 el 140 br. f 6. Heerenboorden 10 ct. enz. enz. Elke week wat nieuws. Spolkoopjes Kcmt U eens kijken. Aanbevelend TE KOOP 70 W.L. pullen en een partij eetaardappelen bij W. van Dijck, Lult. annex Kruideniers winkel Huismoeders, vraagt ons Spaarboekje, wij geven op de Kruidenierswaren. S V. D. L. 11 en 14 weken dracht bij Joh. Muijsers, Kleindorp— Merselo. Wij vr§ beiders har gen van Be stand behil uw plicht* noodig dag ten op KÜi als één ma LIJST 3: is opent MAANDAGS DINSDAGS WOENSDAGS DONDERDA* VRIJDAGS ZATERDAGS ZONDAGS j Kinderen? Zondag 2; De officieele opt 5 pond g4c gin 4 pak Tante Bbr Suiker per ponji 5 pond grove Hj: Neemt pr gekookte Ham,;g worst, Bloedwojsl worst, Lev< Dik inlandsch ijpt

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2