De Ce Gemengde Berichten. Adver P. HË' Dat de bestralingsgeneeswijze tegen woordig wel in het brandpunt der algemeene belangstelling staat, blijkt wel uit de groole opkomst welke deze lezingen in alle plaatsen trekken De toegang is voor belangstellenden kosteloos en men zorge tijdig aan wezig te zijn. GEVONDEN: een beurs met geld. Inlichtingen Gemeentepolitie. Gevonden een portemonnaie met geld en verloren een polshorloge, Inlichtingen Maréchaussekazerne. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat de rekening van het bedrijf der Gasfabriek overeenkomstig het bepaal de bij artikel 265 der Gemeentewet aan den Raad der Gemeente is over gelegd en tegelijk ter Secretarie der gemeente voor eenieder tot en met 5 Juli a.s. ter lezing is neergelegd en in afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld. Venray, 13 Juni 1935. Jacht en Yisschery. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat ter secretarie verkrijgbaar zijn formulieren voor het aanvragen van visch- en jachtakten. Venray, 12 Juni 1935. De Burgemeester van Venray O. VAN DE LOO. BOUWVERGUNNINGEN. Ingevolge de Bouwverordening werd vergunning verleend: aan F. Muyres te Oostrum, tot het verbouwen van zijn woonhuis en stalling te Oostrum; aan Mevr. Wed. M. Janssen Krijns, tot het bouwen van een schuur aan het Veulen; aan M. A. H. van Dijck, Over broek, tot het bouwen van een woonhuis en verbouw van stallingen aldaar. Donderdag werd het nieuwe woonwagenkamp aan den Maasheezer weg in gebruik genomen. Het is'een mooi verhard terrein, met op* en afrit wegen, ver genoeg van den grooten weg gelegen, om geen aanstoot meer te geven aan passeerenden. Aanbesteding. Donderdag is 2lhier aanbesteed het bouwen van een hoektoren en het maken van een kap aan de Parochie kerk te Venray. Architect A. H. Martens. Ingeschreven werd als volgt J. Houwen, Oirlo f 3000 L. Volleberg f 2685 Th. Claassens f 2680 Th. Maassen f 2640 H. Oudenhoven f 2580 G. Verstralen f 2375 ArtsGielen, Merselo f 2295 Dinghs en Zn., Castenray f 2240 J Oudenhoven f 2200 Gebr. Oudenhoven f 2169 P. Volleberg f 1990 De jonge Turnclub „De Valk" afdeeling der patronaatsvereenlgiog, is een nieuw vaandel rijk geworden. Dit keurige vaandel, een weldaad van kleurenkeus en kunstzinnige uit voering is gemaakt volgens een plan van Pater Angelicus van der Stok en bewerkt door de dames José Vermeulen en Jo Jansen. Tot Zondagmorgen hangt die vaandel ter bezichiiging in de étalage kast van Maison Ambrosius in de Patersstraat. Zondagmorgen na de H. Mis van 9 uur in de Paterskerk, zal dit nieuwe vaandel door Mgr Verriet worden gewijd. De turners zullen op dien morgen, met de Jonge Wachters, de Bisschop afhalen en naar de kerk geleiden. Tijdens de H, Mis van Monseigneur is et voor alle leden gemeenschappelijke H. Communie. Nadat deze kerkelijke plechtigheden beëindigd zijn, worden alle verwacht in het patronaat. Tegen den middag houden de turners met hun nieuwe vaandel, een opmarsch door het dorp. Zondag, 16 Juni, zullen de aspirantleden van de Jonge Wacht door plechtige aanneming worden ingelijfd in het keurkorps der jongens, die hun trouw hebben beloofd aan de wet en bet besluit hebben gemaakt als fiere knapen een voorbeeld te zijn van geloofsijver van gehoorzaam heid en jongensdeugd. Monseigneur Verriet zal, in tegenwoordigheid van den HoogEerw. Heer Deken, van den Edelachtb. Heer Burgemeester en de heeren van het patronaats- bestuur de plechtige installatie ver richten. Daarna zal Monseigneur, uit belangstelling voor het.goede van het Roomsche Jeugdwerk, met de jongens meegaan naar het patronaat en aan hun gemeenschappelijk ontbijt deelnemen. Bij die gelegenheid zal Monseigneur de Jonge Wachters toe spreken. 's Avonds om 8 uur wordt op het sportterrein het wachtvuur gehouden, waarbij een reek3 van voordrachten en gezangen worden uitgevoerd, ook hierbij zal onze Bisschop tegen woordig zijn. De ouders van onze Jonge Wach ters worden zoowel 's morgens bij de plechtige installatie om 9 uur in de Paterskerk, alsook 's avonds bij het wachtvuur uitgenoodigd en verzocht belangstelling te toonen voor het werk hunner jongens. TOOR DE ZIEKEN NAAR LOURDES. v. D. l.~ Ter eere van H. Maria v. een H. Familie-lid 2 50 N.N. 2.50 M. R. 1.00 De kerkdiefstal te Smakt. Het Bossche Gerechtshof behan delde in hooger beroep de strafzaak tegen G. W., H. W. C., G. v. d. B. en M. S. allen wonende te Hel mond en H. C. v. d. B., wonende te Aarle-Rixtel, thans gedetineerd. In den nacht van 6 op 7 Decern- 1934 namen zij een aantal flesschen wijn weg toebehoorende aan de R.K. Kerk te Smakt, onder de gemeente Venray, welke diefstal door hen te zamen en in vereeniging werd ge pleegd. Door de rechtbank te Roermond werden zij van het hun ten laste gelegde vrijgesproken. Er waren maar twee der verdach ten op tijd aanwezig. Verdachte G. v.d. 3 bleef pertinent ontkennen ter plaatse te zijn geweest. Ook de getuigen waren niet op gekomen. De verdere behandeling der zaak werd ultgeste'd tot 26 Juni a.s. Vergadering van den Gemeenteraad. Donderdagmiddag hield de Ge meenteraad van Venray eene open bare vergadering, waarin behandeld werd: 1. Notulen. Zonder op- of aanmerking goed gekeurd. 2. Aanbieding der rekening over 1934 en der balans per 31 Decem ber 1934 van den tak van dienst het bedrijf der Gasfabriek. Tee onderzoek werd hiervoor een commissie benoemd, bestaande uit de heeren Nelissen, Poels en Janssen, die in een volgende vergadering rapport zullen uitbrengen. 3. Aanbieding der rekening van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur dienst 1934. 4. Aanbieding der begrooting idem dienst 1936. Hiervoor werd een commissie be noemd bestaande uit de heeren Stoot Millen en Poels. die later zullen rapporteeren. 5. Voorstel van B. en W. tot belegging van f 5000 afk. van ver koop gronden. Met algemeene stemmen besloten deze gelden te beleggen tegen stuk ken der Bank van Nederl. Gem. 6. Voorstel van B. en W. tot verleenen van een subsidie en een garantie aan het Bestuur der 2de N.L. Land- en Tuinb.tentoonstelling te Venray. De Raad verleende eene subsidie van f 400 en een garantie van f 800 en ging accoord met de motiveering van B. en W., dat het hier een gemeentebelang geldt. 7. Aanbieding verslag der Comm. van Toezicht op her L. O. 8. Aanbieding verslag bebossching met renteloos voorschot over 1934 Beide verslagen werden voor de leden ter inzage gelegd. 9. Wijziging en aanvulling be grooting dienst 1934. Na uitvoerige beraadslaging be sloten, met de stem van den heer Vermeulen tegen, conform advies van B. en W., in verband met de kosten der werkverschaffing, de noodige wijzigingen aan te brengen. 10. Aanbieding cobler voerdlensten. Werd op 52 vastgesteld. 11* Voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van de noo dige gelden aan bet R.K. Kerkbe stuur St. Petrus Banden tot uitbrei ding der school met twee lokalen, bergplaats en privaten, wegens toe neming van het aantal leerlingen, en noodzakelijke verbouwing en vernieuwing van de inrichting der school, wegens door het Schooltoe zicht noodzakelijk geachte verbete ringen. Nadat de Voorzitter had uiteen gezet, dat als deze uitbreiding aan de Jongensschool gegeven is, het plan om nog een school te bouwen voor de eerste jaren van de baan is, ging de Raad hiermede accoord, al betreurde de heer Vermeulen, dat de Raad alléén maar de gelden kon voteeren, zonder invloed op den gang van zaken te kunnen uitoefe nen. Hiertegen merkte de Voorzitter op, dat in overleg met het Kerkbe stuur besloten is, dat de gemeente de werkzaamheden zal uitvoeren en de gemeente-architect de plannen zal maken, waardoor architect-kosten worden uitgespaard, zoodat de Raad overtuigd zijn kan, dat de noodige zuinigheid betracht zal worden 12. Voorstel van B. en W. tot vaststelling der voorl. vergoeding der bijz. lagere school te Heyde over eenkomstig art. 101 LO. wet 1920. Conform de Wet vastgesteld, het betrof hier alleen de school aan de Heijde, daar voor de andere scholen dit bedrag reeds was vastgesteld. 13. Voorspel vau B. en W. tot bet nemen van een besluit tot geldiq verklaring van het compensatlebeslhit van 12 Oct. 1934 Nr. 212(18 voor wat de ambtenaren van politie be treft tot 1 Febr. 1935, onder intrek king van zijn besluit van 1 Febr., zulks naar aanleiding van het stand punt in deze vqn den Minister. Z.h.s. aangenomen. 14. Voorstel van B. en W. tot het aanbrengen van enkele wijzigin gen van redact, aard betreffende de winkelsluiting. Z.h s. aangenomen. 15. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening regelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. Nadat de Voorzitter, op een vraag van den heer Millen had medege deeld, dat de berekening blijft als vroeger f 10 per f 50 huurwaarde, doch dat tevens den drankomzet in de schatting zal worden betrokken, ging de Raad met het voorstel ac coord. 16. Aanvrage tot het verleenen eener crediet subsidie door het Gr. Kruis van zooveel maal f 1.20 als het aantal nieuw ingeschreven zuigelingen uit de gemeente op een der consultatiebureaux van het Gr. Kruis bedraagt. Z.h.s. aangenomen. 17. Benoeming leden in de Comm van Toezicht Arbeidsbeurs wegens per. aftr. van W. Nuijens Voorzit ter J. H. Oudenhoven, werkgever en A. Millen vert werknemers. De aftredenden werden met alge meene stemmen herbenoemd. 18. Voorstel van B. en W. tot verkoop van circa 3 H. grond te Ysselsteijn aan A. Pouwels voor f 175 per h.a Voor den prijs van f 175 besloot de Raad deze grond te verkoopen aan A, Pouwels, W. Spreeuwenberg en Peeters te Ysselsteyn. 19. Ingekomen stukken en mede- deelingen. Iogekomen een dankbetuiging van het Kerkbestuur te Oostrum, voor de verleende subsidie bij kerkbouw. De heer Vermeulen wees op den last voor veetransport dat er op de markten geen losbrug voor het vee aanwezig was, waarop de heer Hou- ben het voorstel deed een brug op wielen te maken, die kon gemakke lijk vervoerd worden. De Voorzitter zegt overweging toe. De heeren Arts en Millen wezen op den slechten toestand van de Hoenderstraat en den weg bij Goe- mans. De Voorzitter zegt, dat bedoelde wegen ook aan de beurt komen, doch Keulen en Aken zijn niet in één dag gebouwd. De heer van Boven zegt, dat hem voor de vergadering een brief in de hand is geduwd, waarop vermeld stond, dat op last der autoriteiten tijdens het werken bij de werkver schaffing niet over de gemeenteraads verkiezingen mag gesproken worden, Hij meent, dat dit éen Duitsche be smetting is, die hij echter ten zeerste betreurt. De Voorzitter zegt, dat dit verbod inderdaad bestaat en juist is gegeven. Hierna sluit de Voorzitter de ver gadering met gebed. OOSTRUM. In verband met 't nieuwe Crlsis-Melkbesiuit heeft de Crisis-Zuivelcentrale als controleur voor Noord Limburg aangesteld onze dorpsgenoot de heer Ant. Lemmens, assistent der Zuivelfabriek alhier. LEUNEN. Op 18 Juni a. s. hoopt onze oud-dorpsgenoote de Eerw. Zuster Maria Silveria Loonen in het St. Elisabethgesticht Maurlts- kade 28 Amsterdam, den dag te her denken waarop zij voor 25 jaar hare intrede in het klooster deed. LEUNEN. Met Pinksteren her dacht Mej. Gertruda van Opbergen hare 25 jarige dienstvervulling bij de Familie Asselberghs aan de Schelde alhier. Dinsdag werd voor de recht* bank te Roermond vrijgesproken van dood rijden van het kind van G Reintjes aan het Veulen. L. L. W. M., 23 jaar, dienstknecht. HOLTHEES SMAKT. In café Jos. Nellen werd Woensdagavond een voetbalclub opgericht onder den naam R.K.V.V. „Holthees Smakt." HOLTHEES. Dinsdag had alhier het jaarlijks vogelschieten plaats, van de „O. L. Vr.-Gilde." Na een hevigen strijd wist de heer A. Weyenberg het koningschap weder om voor één jaar op zijn naam te krijgen. HORST. Donderdag had alhier de verkiezing van den Gemeenteraad plaats. Gekozen werden H. Drabbels en M. Versleijen, Meterik, Coenen weg America, Th. Willems, Hegel- som, J. N. Ambrosius, Oostenrijk. P. J. Boots, Broek. G. H. Peeters, Steecstraat, Jac. Vullings, Herstraat, A. L. van Daal, Stationsweg. J. G. Poels en M. Smits te America, X. Thomeer, Loevestraat en Th. van Heijster, Veemarkt. In den raad keeren niet meer terug de heeren Jenniskens en Hurst' jens wegens niet meer candidaatstel- ling en de heeren Jac. Torna, J. G. Janssen en P. Driessen. Als nieuwe leden verschijnen Coenen, Boots, Peeters, Vullings en van Daal. MAASHEES. Morgen Zondag zal alhier een groot muziekfeest worden gehouden door de Federatie van Muziekgezelschappen in 't Land van Cuyk „St. Caecilia", in den lommerijken boomgaard van den heer M. Botden. Om drie uur wordt aan de heeren Voorzitters en Directeuren der deelnemende Gezelschappen op het Raadhuis de eerewijn aange boden, waarna optocht door het dorp naar het feestterrein. Wanneer het weer dien dag mee wil werken, staat ons dorp een ge zellige drukte te wachten. AMERICA. Volgens plan en onder leiding van architect Fr. Stoks te Venlo zal een dezer dagen begon nen worden met de uitbreiding door verbreeding van de parochiekerk te America. De zijbeuken zullen worden ver breed en zal hierdoor een ruimte komen voor 140 zitplaatsen. Verder zullen er twee biechtkapellen en een doopkapel bijgebouwd worden. Het werk is bij ondeihandsche aanbesteding gegund aan W. Man- ders en L Janssen te America voor f 10540. Opening Jeugdherberg „De Hamert." Woensdag had de officieele ope ning plaats van de jeugdherberg „De Hamert" onder de gemeente Bergen gelegeD, door den Secretaris der Nederlandsche Jeugdherberg-centrale Drs. H. L. F. L. Deelen. Deze herberg is gevestigd in het landhuisje nabij de tramhalte De Hamert. Verbetering wegen te Meerlo. Op de gehouden gemeenteraads zitting is met algemeene stemmen besloten den weg Tienray-—Meerlo (grens Horst—Wanssum) te asphal- teeren. De kosten komen op f85 000. Het Rijk verstrekt een subsidie van 35 pet., zoodat de gemeente zoo ongeveer f 55.000 te betalen krijgt. Voor de afd. Meerlo ongeveer f 38 000 of 3/5, voor de afd. Tienray f 18.000 of 2/5 der som. Ook het huis Coender?, dat ge heel wordt afgebroken, is in de kosten van f 85 000 inbegrepen. Gemeenteraadsverkiezing Maashees en Overloon. Uitgebracht werden 906 stemmen. Blanco en van onwaarde 23 stemmen. Aantal geldige stemmen 883. Hiervan werden uitgebracht op lijst van den Heuvel 384 stemmen. Gekozen zijn P. v. d. Heuvel en H. J. Bruijsten le Maashees en F. J. Bonants te Holthees. Op lijst Crooymans werden uitge bracht 499 stemmen. Gekozen zijD W._ Crooymans, M. JaDS, A. J. Goemans en A. Fransen, alle te Overloon. Alle aftredenden zijn dus wederom herkozen. BERGEN. De Ruiterfeesten op Zondag 7 Juli alhier te geven, zullen worden opgeluisterd door de be kende Turnclub „St. Christoffel" uit Venray. Drukkery Missiehuis Steyl. Als gevolg van de betalings moeilijkheden in Duitschland werden aan de drukkerij van het Missiehuis te Steyl een 16-tal ongehuwde arbeiders ontslagen. 'n Vijftigjarig jubileum. Qezer dagen had de heer J. Everaers te Weert het genoegen zijn vijftigste... vischacte af te halen. Hoeveel vischjes hij er al mee gevangen had. vroeg men heel be langstellend. „Geen een" antwoordde het looze visschertje „dat deden we met 'n haak." Nog taak ook. De staking op de zinkfabriek te Budel. Ondanks 't feit dat de staking op de Zinkfabriek te Budel thans reeds drie weken duurt, worden de zinkovens nog. steeds door enkele personen onder vuur gehouden. EEN RAADSLID DAT ZIJN STEM VERKOCHT. Voor het gerechtshof in den Bosch werd in hooger beroep de behandeling voortgezet van de straf zaak tegen J. N., lid van den ge meenteraad te Geulle. Verdachte werd door de rechtbank te Maastricht veroordeeld tot eer maand gevangenisstraf wegens het in strijd met de gemeentewet en den ambtseed een bedrag van f 200 aan nemen voor het uitbrengen van zijn stem op A. Banens, die solliciteerde naar de betrekking van secretaris der gemeente Geulle. De pastoor bemoeide er zich mee en wist het raadslid aan 't verstand te brengen, dat hij het ontvangen geld moest teruggeven, aan welke vermaning verdachte heeft voldaan. Uit het getuigenverhoor kwam vast te staan, dat meerdere candi- daten een bod hadden gedaan aan raadsleden en men zelfs tot f 1000 was gegaan. verdachte verklaarde o.m. een anoniemen brief te hebben ontvan gen waarbij hem f 2000 was beloofd indien hij vier gemeenteraadileden kon aanwijzen, die bereid waren op een aangewezen candidaat te stem men. Verdachte wilde zich er uitredden door de verklaring, dat hij al wel dertig jaren boerendiensten had ver richt voor vader Banens en dat het verstrekken van die f 200 niets was dan de betaling van de rekening welke hij echter nooit aan vader Banens had aangeboden. Verdachte ontkende, dat Banens hem gezegd heeft: „Als mijn zoon tot secretaris gekozen wordt, dan krijg je nog f 200." Verdachte zegt vaak héél véél meer te kunnen verdienen door zijn stem te verkoopeo, maar hij heeft het nooit gedaan. Hij heeft ook aan Banens Diet beloofd op diens zoon te zullen stemmen. De Adv. Gen. stelt vast, dat in niets blijkt, dat verd. geld heeft ontvangen voor boerenwerk en dat hij art. 362 heeft overtreden. Spr. eischte de maximum straf van 3 maanden gevangenisschap. De verdediger Mr. Tripels pleitte vrijspraak. Het doodryden van J. van Berlo. Dinsdag heeft de Roermondsche Rechtbank den 20 jarigen boekdruk ker E. F. K. uit Deurne, tegen wien de Officier van Justitie f 100 boete of 60 d. h. had geëlscht wegens door schuld doodelijk overrijden van den 62-jarigen J. van Berlo, terwijl deze in den laten avond van 30 Maart j.l. bij café „Nooit gedacht" op den Deurneschen weg liep, van déze tenlastelegging vrijgesproken. Door den Officier van Justitie zal hooger beroep worden ingesteld. Gemeenteraadsverkiezing. Woensdag hebben te Deurne de gemeenteraadsverkiezingen plaats ge had. Gekozen zijn de heeren Swinkels, v. Deursen, v. Dinter Hartjens, v. d. Eijnden, v. d. Berk- mortel, Aarts, Joosten, Wijnen, Maessen, Roos, Cleutjens, v. Horen, J. Fransen en Rademakers. In den raad keeren niet meer terug de heeren v. Hugten, J. v. Berk mortel, N. Goossens en S. Maas, die geen candidatuur hadden aan vaard, en Melgers en Vejbaarschot Nieuwe leden zijn de heeren Hartjens, v. d. Berkmortel, Joosten Maessen, de Roos en Rademakers Nachtelyke inbraak te Gemert. Dinsdagnacht is te Gemert inge broken bij R. van den Crommen akker aan het Dinthersch Eiod. De inbrekers hebben het geheele huis overhoop gehaald, alle kasten open gebroken en den inhoud over den vloer geworpen. Uit een der kasten is een klein bedrag aan geld ge stolen. Waarschijnlijk was het de dieven te doen om de brandkast, doch deze stond in de slaapkamer van v.d. Cwelke kamer bovendien was afgesloten. De bewoners ondekten 's morgens pas hetgeen was gebeurd. Van de daders ontbreekt ieder spoor. Vee door den bliksem gedood. Te Valkenswaard is een koe van den landbouwer B door den bliksem in de wei godood. Te Oerle sloeg de bliksem in iu den stal van landbouwer J. V.; een kalf werd gedood een begin van brand kon worden gebluscht. Te Vessem is een koe in de weide van den landbouwer A. J. door den bliksem getroffen en gedood. Do „Almivato" te Eindhoven oen fiasco. Het „Huisgezin" schrijft: Tot nu toe is de Almivato te Eindhoven een fiasco. Het bezoek is zeer gering. In de afgeloopen week was 't op een avond zoo „druk", dat de standhouders een autoped wedstrijd in de tentoonstellingshallen gingen houden! Gezien dit slappe bezoek, zit er 's morgens zelfs geen controleur meer in de cassa. Het optreden van Louis Davids in de feesthal is in een conflictje met het publiek geëindigd. De toch wel aardige expositie duurt voort tot 16 Jucl. Drukte in de Bossche gevangenissen. De gevangenissen te Den Bosch zijn de laatste weken zoodanig be volkt, dat meerdere personen, die voor een of ander bewezen delict voor den heer officier van justitie werden voorgeleid wegens gebrek aan plaats voorloopig weer in vrij heid werden gesteld. Eenige cellen zijn nog open ge houden, om de misdadigers uit Oss hulsvesting te kunnen bieden. Een maal er in, komen zij er niet spoedig uit. Daar zijn ze zelf ook van over tuigd, behalve de vader der mis dadigers, Peer de Bie, die verklaarde: „Er is een tijd van komen, maar ook een tijd van gaan." De brandstichtingen te Oss De marechausse te Veghel heeft op verzoek van die te Oss Donder dagmiddag te Veghel gearresteerd den bakker B. Deze, die indertijd te Oss woonde, wordt ervan verdacht, aan eenige personen geld te hebben gegeven om zijn bakkerij met winkel in brand te steken, toen hij met zijn familie afwezig was. De aanwijzingen tegen B. zijn zeer sterk B. is Donderdagmiddag naar Oss overgebracht en daar inge sloten. Brutale inbraak te Lieshout. Woensdagnacht zijn inbrekers erin geslaagd door te dringen in 't kantoor van de Coöperatieve Stoomzuivel- fabriek Landbouwers Welvaren te Lieshout. -Zij hebben duizend gulden buitgemaakt. De Haarlemmermeer geteisterd. Naar eerst thans bekend wordt, is door het noodweer van den Tweeden Pinksterdag ook de Haar lemmermeer zwaar geteisteid. Over een oppervlakte van ongeveer vier duizend hectaren zijn de te velde staande gewassen hier geheel of goeddeels vernield. Men verzekerde, dat het bedrag van de schade, welke is veroorzaakt, met een millioen zeker niet te laag is geschat. Het noodweer beteekent niet minder dan een ramp voor de be volking. Vader vermoordt zyn twee kinderen. Woensdagnacht heeft de 31 jarige werklooze J. S. te Lochem zijn beide zoontjes van 6 en 8 jaar vermoord. Dinsdagmorgen om half acht kwam hij bij de politie mededeeling doen van het gebeurde. Reeds langer schijnt hij met dit plan te hebben rondgeloopen, waar over hij de vorige week nog tegen over de politie sprak. De directe reden van de daad is nog niet bekend. Met schoorsteen naar beneden gevallen. Woensdagmiddag omstreeks half 5 is te Boxtel de metselaar A. H. tijdens het herstellen vai een bouw- valligen fabrieksschoorsteen met een gedeelte van den schoorsteen naar beneden gevallen. Met een gebroken nek werd de man opgenomen. Hij overleed bijna onmiddellijk na het ongeluk. Merkwaardig verhoor aan de grens. Een merkwaardige rechtszitting heeft plaats gevonden aan de Neder- landsch-Duitsche grens tusschen Lobith en EIten. De rechtbank te Essen wenschte een Nederlander te hooren in verband met een deviezen- proces en de Nederlander, wiens naam en woonplaats niet vermeld worden, verklaarde zich ook bereid een verklaring af te leggen doch wenschte zich niet op Duitsch gebied te begeven. Derhalve werd besloten het verhoor aan de grens te doen geschieden. Nadat de grenslijn nauwkeurig was vastgesteld werd een tafel dwars er overheen geplaatst. Aan de eeDe zijde namen een Duitsch justitie ambtenaar, een griffier en een des kundige plaats, terwijl op Neder- landsch gebied de Nederlander zich aan de tafel zette. Tengevolge van een regenbui moest het verhoor gedurende eenigen tijd onderbroken worden, doch toen het weer droog werd, werden de stoelen droog geveegd, de documen ten werden weer op tafel gespreid en het verhoor kon tot een einde gebracht worden. ONTZETTENDE EXPLOSIE- RAMP IN DUITSCHLAND. Te Rheinsdorf, nabij Wittenberg, is een fabriek van springstoffen in de lucht gevlogen. Meer dan 1500 personen zijn om gekomen, naar men gelooft. De ontploffing was zöö sterk, dat verscheidene kilometers in den omtrek de tuiten sprongen. Een Reuter telegram meldt nog, dat de fabriek ongeveer 13 000 arbeiders in dienst had. Ofschoon het, volgens een officieel communiqué nog onmogelijk is, den omvang van de ramp te schatten, duiden de geruchten, welke men in Wittenberg elkaar toefluistert, erop, dat de ramp inderdaad allervreeselijkst moet zijn. Het getal der slachtoffers wordt er op 1500 geschat. Omtrent de ontploffing te Rheins dorf wordt nader gemeld, dat de ontploffing plaats had op een oogen- blik, waarop alle werklieden in de fabriek waren. De fabriek verschafte werk aan eenige hondeiden arbeldeis en men vreest, dat allen gedood of zwaar gewond zijn, aangezien vrij' wel de geheele fabriek werd ver nield. Hartverscheurende tooneelen spelen ?ich daarbij af, als vrouwen, moeders en kinderen der slachtoffers door de politie worden tegengehouden en verwijderd van de gebouwen, waar de slachtoffers liggen. Het aantal gewonden is zeer groot. Burgerlijke Stand Venray van 7 tot 14 Juni 1935. GEBOREN Wilhelmina G. A.M. van Aarssen Patersstraat Lodewijk H. var. Osch, Wieënweg Martinus J. van Osch, idem ONDERTROUWD: Frans H. Verheyen en Gath. M. G. Willems. Lodewijk Janssen en Maria G. H. van Ooi. Gerardus L. Smits en Helena C. H. Naus. GEHUWD Martinus H. van de Ven, oud 32 jaar, chauffeur en Adriana Th. G. Willems, 23 jaar, belden te Venray. Gerardus W. J. Rutten, oud 24 jaar, chauffeur en Maria A. de Bruyn, oud 23 jaar, beiden le Venray. OVERLEDEN Hermanus de Bruyn, echtge- noole van Anthonelta Jansen, oud 60 jaar, Overloonsche weg. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag geen Congregatie, half 3 herhalingscatechismus voor de jóngens, 3 uur Lof. De H. Mis van half 7 wordt opgedragen voor Piet Bom als lid van de H. Familie. Maandag half 7 zielmis waarna pro cessie over het kerkhof, half 8 besteld Jaarg. 2e klas voor Henriette Heris, Wed. Verbunt. Dinsdag half 8 en 8 uur leesmis. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Martin Timmer van Geffen en Agnes Nefkens, 7 uur Lof en ope ning van de H. Sacramentsoctaaf, gedurende deze octaaf om half 7 Sacramentsmis en 7 uur het Lof. Donderdag H. Sacramentsdag, de diensten als op Zondag. Vrijdag half 8 zieledienst voor Victor Fonck als Vice-president der Vincen- tiusvereeniging, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Jacobus V< Baltissen. Zaterdag ko«q en 8e klas en d< te biechten. K. Maandag 8—9 Zonneke, Odaclub Dinsdag 8-9 P Woensdag half De meisjes w aangeven bij de K doen tot I Juli. Dinsdag 8—9 V Woensdag 7—8 de Agnesclub. Patroonheilig H Camps, J. C Kempen, W. Swi Spreeuwenberg, F J. Jacobs, M. E' Verschuuren, A. H Tillemans. De leden dir«« gaan, naar Wittem om half negen zijn. Vrijdag half 7 f Yzendoorn als lid Zaterdag half 7 Kessels als lid de Pa Morgen om 5 u 7 uur h. Missen Alleen voor ditma tigheid van 9 uur mis opgedragen Aartsbroederschaj dat vanaf dezen Hoogmis weer gezongen. Geen absolutie. Gelegei aan de Epistelzijd gezongen Vespers Dinsdag en Wc overl. fam. vd W< Dinsdag te vi gedurende de ui lerh. Sacrament, h. Mis ter eere j, half 6 gezonge^ Donderdag, h. absolutie, volle al vigen. De h. Mis Om kwart over 8 mis met preek, w wordt uitgezondei Geen volkszang, plechtig gezonger Lof. Gedurende h om half 6 gezong Vrijdag om half De processie, w dag door de tuin ter gehouden wor meer luister woi muziekcorps zal spelen, een groo begeleid de vaanc van kleine bruii meetrekt en met en met bloemrui siering vormt rom ste. In den tuin altaar de zegen g lijk lied gezongen zullen ongetwijfej^ zien en voorai Koordje, d. i. de zullen alle aanwej dende lantaarns begeleiden. De vo is aldus 1. Vrouwen. 2. Derde Orde 3. Mannen. 4. Jonge Wacht 5. Turnvereenigi 6. Derde Orde 7. Harmonie. 8. Leden der met lantaari 9. Kloostercomn 10. Bruidjes. 11. Allerheiligste 12. Broedermeest Derdf Morgen Zondaj pl.m. kwarf na 9 van de Derde Ore Patr De installatie S der „Jonge Wach van 9 uur, waarna het nieuwe vaar Even voor 9 uur Jonge Wachters afgehaald en na Na de plechtigheid 't Patronaat. Oi Turners en Jonge dorp. 's Avonds op het Sportterreii van onze Jonge M genoodigd. Genadekap Zondag de H. half 10; om 3 uui naar Trans Cedro processie is als v< 1 Kruis met m Schoolkinder Congregatie Meisjes en V Leden Derde Harmonie. Bruidjes. Engelen. Lievevrouwe- culeus' Bfc&f Zangkoor. Allerheiligste Sacramentsvi Vaandel met den Calvar 10 11 12 13 Op met preek. Bij ter zegen met het AU vereering de relik Donderdag, fees om 7 uur en hal om 3 uur plechtig voor linoleui vloeren, verv; bo NICO voor 1 Pater

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2