Examenvrees Provinciaal Nieuws cMcxxa untte tanden, Gemengde Berichten, IVOR O L Advertentiën MARKTEN Zaterdag 1 Juni 1935, No. Geen sprake van. indien Gij slechts My nhardt's Zenuwtabletten gebruikt Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. VENRAY. 1 Juni 1935. Duivensport. Zondag hield de Postdulvenver- eeniging „De Zwaluw" een wedvlucht met jarige duiven van uit Noyon (Frankrijk) afstand 302 K.M. Ie eD 7e Jac. Voesfen; 2e, 3e en 4e P. Maoders; 5e en 20e J. Ver meulen; 6e J. Verstegen; 8e, 13e, 28e, 29e en 37e G. van Dijck; 9e P. Janssen; 10e H. Derks; 11e, 24e, 25e en 41e G. v. d. Putten; 12e en 34e G. JansseD; 14e P. Kersten; 15e, 16e, 21e en 30e E. Vermeulen; 17e en 39e J. Kusters; 18e Van der Heiden; 19c en 31e A. Loonen; 22e en 43e Jac. van Dijck; 23e G. Vissers; 26e J. Arts; 27e en 32e Gebr. Rutten; 33e Gebr. Janssen; 35e, 36e, 44e en overduif Gebr. Hendriks; 38e Fran ken; 40e en 42e Gebr. Siebers. Aankomst eerste duif i 31-27. Aankomst laatste duif 5 20 6. Duivensport. Uitslag van de door de Postduiven vereniging „De Eendracht" gehouden wedvlucht op Salbris (532.40 K.M.) met oude duiven op Zondag 26 Mei. Ie (horloge) en 5e J. Boom 2e J. Strijbosch 3e L. Coopmans 4e J. Dinjens 6e Tonen-Strijbosch 7e en overduif Gebr. Spee. Dood door schuld De 23-jarige landbouwersknecht L. L. W- M. uit Venray had zich Dinsdag voor de Roermondsche Rechtbank te verantwoorden wegens het overrijden van het 3 jarig doch tertje van zijn patroon Reintjes aan het Veulen. Zooals de feiten waren voorge dragen speelden rond het erf van Reintjes op 23 Maart j.l. enkele kinderen, terwijl verdachte bezig was bieten te rijden. Bij het naderen der hoeve zag hij de kinderen bij den muur der woning van Manders spelen. Hij maakte nog een praatje met vrouw M. en liet daarna zijn paard weer aantrekken. Even later was het geoeurd De arme kleine lag overreden in het karspoor en overleed spoedig. Dr Hulst uit Lelden verrichte de sectie en bleek dat het hoofdje van de kleine doodelijk was geraakt. Ook de thans gehoorde getuigen verklaarden van de overrijding zelf niets te hebben gezien. Het kind speelde bij den muur ongeveer 7 meter van den weg verwijderd en opeens „toen was het gebeurd" aldus de getuigen, die maar het liefst ver klaarden niets te hebben gezien. En verdachte zelf, ongetwijfeld thans nog onder den indruk van het gebeurde, verklaarde ook, niet te weten, hoe het kind opeens onder het wiel moet zijn gekomen. De eisch van den Officier van Justitie luidde vrijspraak, terwijl over 14 dagen vonnis werd gewezen. De vermaning van den President, om uit het gebeurde leering te trek-* ken, het was den jongen man af te zien. zal zijn uitwerking heusch niet missen. De inbraak in de kerk te Castenray. Dinsdag veroordeelde de Roer mondsche Rechtbank den gedetineer den Belg A. J. G. uit Antwerpen terzake de door hem onlangs in de R.K. Kerk te Castenray gepleegden inbraak en offerbloklichting tot 9 maanden gevangenisstraf. De eisch van den Officier van Justitie was een jaar, terwijl als ver dediger optrad Mr. Paul Tripels te Roermond. MERSELO. Op het Zondag j.l. gehouden bondsconcours op de doelen van de schutterij St. Anna, te Venray, hebben de leden van de Handboogschutterij St. Hubertus alhier wederom op prachtige wijze hun ouden roem gehaodhaafd. Niet minder dan een 6-tal prijzen kwamen in hun bezit en wel de volgende le prijs eerste 6 tal met 192 punten le prijs tweede 6 tal met 129 punten Jan Arts 2e kampioen met 40 punten Jan Arts rozenprijs met 3 rozen Gerrit Poels 5 vieren. Hub. Janssen 4 eenen. Voorwaar een prachtig succes, met DOOS 20CT. TUBE 4-0 EN 60 CT. 276-8 De Ossclie bende onschadelijk gemaakt. Ceelen, die ruim anderhalf jaar hardnekkig ontkeod had, is thans door de mand gevallen en heeft een volledige bekentenis afgelegd, dat hij den caféhouder van der Pas met zes revolverschoten heeft vermoord. Maar deze bekentenis van Ceelen wes aanleiding tot onthulling van alle misdrijven en deze onthulling komt volkomen overeen met hetgeen de jonge Willem de Bie daarom trent reeds heeft medegedeeld. De bekentenis van Ceelen ge schiedde Dinsdagmorgen in de mare chausseekazerne te Oss, waarheen hij was overgebracht na een con frontatie met de slachtoffers van den overval te Uden verleden jaar in Maart gepleegd. Om hun doel te bereiken deinsde de Ceelen deel uitmaakten, voor niets terug. Ze hebben op verschillende plaat sen brand gesticht, om tijdens de ontstane verwarring des te gemak kelijker in een nahijgelegen perceel, waarvan de bewoners bij het blus- schingswerk behulpzaam wareo, hun slag te kunnen slaan. Op den avond van 12 Maart 1934 brandde de boerderij van den land bouwer D. aan den Berghemschen weg te Oss' af. Door den felien wind gingen nog twee huizen aan de overzijde der straat in vlammen op. Ceelen heeft nu bekend den brand te hebben gesticht, om tijdens het blussckingswerk in een nabijgelegen huis van een ouden man, die bij den brand was, geld te kunnen stelen. In den nacht van 5 op 6 Juli '34 werd te Deurne een roofoverval gepleegd op de 73jarige landbouwer G. aldaar. De roovers ontkwamen toen met den buit. Terzake van deze diefstal hebben Jan Seelen en Piet de Bie. die wegens moord tot 15 jaar gevangenisstraf is veroordeeld, op 22 Jan. 1935 voor de rechtbank te Roermond terechtgestaan. Wegens gebrek aan bewijs wer den zij toen vrijgesproken. Ceelen heeft nu ook bekend aan dezen roofoverval deelgenomen te hebben. Jan Ceelen was te Oss een bekend wielrenner. Toen hij door de Roer mondsche rechtbank vrijgesproken werd en weer in Oss kwam werd hij door een groot aantal rijwiel enthousiasten, die stellig in zijn onschuld geloofden, afgehaald. Ceelen noemde tijdens zijn beken tenis ook de namen van zijn mede plichtigen aan de roofpartijen. Het zijn zekere Peer de Bie, oom van den moordenaar van Gerrit de Bie. van den Heuvel, bijgenaamd den Brus, en Lodewijk Vos, bijgenaamd de Siep. Ook deze drie mannen zijn Woensdagmorgen gearresteerd. Zoo zijn thans vrijwel alle leden van het millleu in arrest, de naspo ringen van de marechaussees worden nog immer voortgezet en het is te verwachten dat nog meer arrestaties zullen volgen. Het is voor de Ossche bevolking een ware opluchting, dat deze ge vaarlijke misdadigers thans voor langen tijd onschadelijk zijn gemaakt. DE MOORD TE HASSÜM. De graanhandelaar V. uit Gennep die wordt verdacht van den moord gepleegd op den houder van het postkantoor te Hassum bij Goch, js naar Venlo overgebracht en gecon fronteerd met het personeel van di verse bankinstellingen te Venlo. Op twee banken werd hij herkend als de persoon, die op den dag na den moord in Venlo Duitsch geld, bij iedere bank 500 R.M., kwam wisselen. Na dit onderzoek is de verdachte wederom naar de gevangenis in Den Bosch teruggebiacht. Motor rijdt op een troep kinderen. Zondagmiddag is te Driehuis bij Velsen een motorrijder met een vaart van 80 K.M. op een groep kinderen ingereden. Een 5tal kinderen werd tegen den grond gesmakt, waarna de motor tegen den grond sloeg en berijder en duorijdster eraf geworpen wor den. Een der kinderen is kort daarna overleden. Onnoodige kapitaalsvernietiging bij brand. De Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant heeft aan de Burgemeesters onderstaand schrijven gericht De Vereeniging van Nederland- sche Brandweerverzekeraars te Den Haag deelt mij mede, dat het aan de leden dier vereeniging is opge vallen, dat de plaatselijke brandweer niet zelden de muren van een huls, waarin een brand heeft gewoed, omhaalt in gevallen, waarin dit, noch met het oog op het gevaar voor voorbijgangers, noch om andere redenen gewenscht kan worden ge acht. Met de Vereeniging ben ik van oordeel, dat dusdanige onnoodige kapitaalsvernietiging behooit te worden tegen gegaan. U gelieve daartoe uw medewerking te ver- leenen. In twijfelgevallen zoude overleg met den betrokken assuradeur het nemen van een juiste beslissing kun nen bevorderen. Bliksem ingeslagen. Tengevolge van het inslaan van den bliksem is te Biervliet de schuur van den landbouwer J. de Wever tot den grond toe afgebrand. Er was geen vee in de schuur. Verzekering dekt de schade. Te snel door de bocht. Wie volgt Dinsdagmiddag is de motorrijder K., musicus van beroep en wonende te Enschedé op den Buurserweg aldaar door te groote snelheid uit de bocht gevlogen en tegen een paal der electrische geleiding terecht ge komen. De motorrijder werd zwaar gewond en overleed eenige oogenblikken daarna ter plaatse. Fransche massagraven tc Soesterberg on Weert. Door den Franschen gezant te 's Gravenhage is opdracht gegeven het stoffelijk overschot van de Fran* sche onderdanen, die in Nederland gedurende het tijdvak van 1914 tot 1918 zijn overleden te doen opgraven. Het ligt in de bedoeling het stof felijk overschot van hen, die ten Noorden van-Rijn en Lek begraven liggen over te brengen naar een reeds bestaand gemeenschappelijk graf te Soesterberg en dat van hen, die ten Zuiden van genoemde wateren ter aarde besteld zijn naar een reeds bestaand gemeenschappelijk graf te Weert (L.) Te Vllssingen. Rotterdam. Dord recht en Maastricht bestaan reeds Fransche graven, doch deze blijven geheel onaangeroerd. Venray Woensdag 5 Juni Horst Maandag 3 Juni Cuyk Dinsdag 4 Juni Wyciien Dinsdag 11 Juni H$t is lang niet voldoende in de keuken zoo maar „gewoon" zout te gebruiken. JOZO moet het zijn, het gezonde keukenzout, dat U tegen Krop beschermt. 8 ets. per pondspak! Aan tafel....? Daar heeft het buitenlandsch zout afgedaan, nu er beter en zelfs goedkooper zout van eigen bodem is: Boekelo's Tafelzout. 20 ct. per bus van 340 gr. (12 ct.'n gevulde strooier.) TAFELZOUT N.V. KON. NED. ZOUTINDUSTRIE- BOEKELO

Peel en Maas | 1935 | | pagina 5