tl. Pi PAARDEN Inb Porcelein, Glas, I Vorken, Emaille, Pouwels, Hofstr, Gemengde Berichten. Distncts-Arbeidsbeurs Advertentiën Ruii uimen van Hout. boerenknecht Te huur flinke burger woning tb koop prima dikke gezonde voederaardappelen Te Koop 110 W.L. hennetjes fornuis Deze Wasci Wasc! zwarit Notaris F hoogdragende Belg. f Ruinen van 3 lof I PIET DECi! Voor Bruiloften en Ke CorseHen Vakklei Venlo is de eerste straf van dit jaar, voor het zich met een braDdeDde pijp, sigaar of sigaret in heide en bosch te bevinden, gegeven de overtreder weid gestraft met een geldboete van acht gulden te ver vangen door hechtenis van vijf dageD. Met goud bekroond. In de Internationale Prijskamp voor Boter, gehouden op de Wereldten toonstelling te Brussel, mocht onze Coöp. Zuivelfabriek „Venray" haie inzending bekroond zien met den eersten prijs, zijnde een gouden medaille. Aan den wakkeren nieuwen Ci ec- teur, de heer Mulder, benevens het personeel, hartelijk proficiat. GIFTEN LOURDES-COMITé. Met de giften voor het Lourdes Comité loopt het niet meer zoo vlug. Onze zieken Runnen wel mee gaan, doch de reis terug is nog niet heelemaal bij elkaar. Wie helpt de zieken weet naar huis toe Vorig bedrag f 32.— Uit Kareltje z'n spaarpot f 1 Ook kleinere bedragen zijn wel kom. Vele kleinen maken ook één groot I Voor het Muziekconcours alhier te houden op 30 Juni a.s. hebben zich 9 muziekcorpsen aan gegeven, terwijl voor het Festival op 7 Juli a s. zich reeds 26 ver- eenigingen hebben aangemeld. Een interessante ontmoeting. Om 2 uur speelt „De Valk I" tegen de eerste klasser der I.V.C.B., die in de Limburgsche Bond een roemrijk vtrieden heeft, n.l, het be roemde HeerleDSche elftal Helios 1 wij zijn er van overtuigd, dat in Venray zulk een ontmoeting een zeldzaamheid is, zoodat we er ver zekerd van zijn, dat alle sportlief hebbers zulleD uitloopen naar het patronaatsterrein om deze fraaie en veelbelovende wedstrijd te zien. Wij bewonderen het Valk-bestuur, dat het heeft aangedurfd voor zijn eerste elftal, dat in de competitie zich dapper beeft gehouden, zulk een zware tegenstander uit te DOodigeD, en wij wenschen het spelende elftal succes. 12i/i-jarig feest Sint Christoffel Zondsg viert onze kranige Turn- vereeniging haar 12i/i jarig feest. Des morgens gaan alle leden ter H. Tafel, waarna gezamenlijk ontbijt in de Wilhelminazaal. 's Middags een groot turnfeest, waaraan zelfs de kampioen turner zal deelnemen. Moge schoon Meiweer het feest begunstigen, opdat de animo, waar mede Bestuur en leden zich hebben voorbereid op dit feest, beloond worden. Als bewijs, dat deze Vereeniging de aandacht trekt, diene, dat een 30tal nieuwe ledeu zijn toegetreden, die a.s. Zondag reeds in hun keurige en fleurige witte turnpakjes aan den optocht zullen deelnemen. Kent gij een schooner gezicht dan zulk een stoet van slanke, veerkrach lige Turners, die op de maat van muziek en trom hun pittige marscheo doen zien Gaarne voegen wij onze beste wenschen toe aan de feestvierenden, moge deze nuttige Vereeniging blijven groeien. De nationale Reclasseringsdag. In samenwerking met de instel lingen van andere gezindten houdt de R.K. Reclassering op Zaterdag 18 Mei (e.g. Zondag 19) door heel Nederland een propaganda- en collectedag. Men zag zich gedwongen de aandacht en de steun van 't publiek voor de zaak der Reclas sering te vragen daar het Rijk en de Gemeenten tengevolge van de slechte tijden hun subsidie voor de verschil lende vererigingen zozeer moesten verminderen, dat dit charitatieve werk gevaar ging lopen. Zonder hulp van part'culiere zijde zou de Reclasseering haar arbelds veld moeten inkrimpen en op den duur zou ze haar bemoeiingen geheel moeten staken. Dit zou echter een ramp zijn voor de ze'delijke belangen van ons volk. Zoals eenieder heeft kunnen lezeD hebben dan ook de hoogste autoriteiten in het land, we noemen van katholieke zijde slechts de Bisschoppen, de Ministers en vele Hoogleraren, de a s. collecte met aandrang in de mild dadigheidder landgenoten aanbevolen. Venray zal Zondag een speldjes- dag houden ten bate vab de Reclas sering. Dit moet een succes worden, want we offeren een kleinigheid voor 't heil van onze ongelukkigste mede mensen. Immers wat is Reclasserings- werk Reclasseren betekent gevallen men sen terugvoeren tot hun vroeger zedelijk gehalte en maatschappelijke positie, hen dus terug brengen in de klasse der bevolking waarin ze thuis horen. Over de moeilijkheden die den delinquent bij zijn terugkeer in 't leven in den weg staan tracht de Reclassering hem heen te helpen. Dat zijn vooreerst het eigen morele verval, gebreken en verkeerde ge woonten, zijn vaak ongunstige levens omstandigheden. Verder de gevolgen van zijn misdrijf: gevangenis, schande, verbroken familie- en andere betrek kingen en bet deprimerende minder waardigheidsgevoel. De Reclassering streeft voor onbe dorven lieden naar voorwaardelijke invrijheidsstelling. ze neemt deze mensen jaren lang onder haar toezicht en leiding, ze geeft voorlichting en raad, verleent morele en soms mate- rieele hulp. Laat men vooral niet cynisch staan tegenover den medemens, die viel door zijn schuld of die van andereo; die 't slachtoffer werd van geboorte, opvoeding, levensomstandigheden, van allerlei menselijke miserie. Bijna steeds is er nog een goede kern in hem. vaak is van dezen zwakkeling, van dezen primitieven sukkel nog een bruikbaar mens te maken, doch slechts ten koste van veel hulp, van veel geduld en van veel liefde. Hoe meer wij allen steunen hoe meer de Reclassering zich kan wijden aan het heil van deze armsten onder de armen, hetgeen dan tevens ten goede komt aan hun familie en teD slotte aan de gehele samenleving. H. De Nederl. Veehouderij Centrale brengt onder de aandacht van belang hebbenden, dat waoneer door haar gelegenheid gegeven is, om een ter levering opgegeven varken te leveren, doch door den aanbieder van deze gelegenheid geen gebruik is gemaakt, hetzelfde varken door denzelfden persoon niet ten tweede male aan de Nederl. Veehouderij Centrale ter levering kan worden opgegeven. OOSTRUM. De heer P. Ver stegen, lid onzer Harmonie, behaalde Zondag op het Solistenconcours te Arcen de eerste prijs in de eerste afdeeling met S. Bas. Proficiat 1 OIRLO. Morgen Zondag, bij gelegenheid der Olrlosche kermis zal de Fanfare „Ons Genoegen" alhier een concert geven. Aanvang 6 uur nam. HORST. Maandag werd alhier, onder leiding van dhr. Hofman uit Tienray een vergadering gehouden van kappers en kapsters uit Horst, Venray en omgeving, teneinde tot oprichting te geraken van een af deeling van den R.K. Bond van Kapperspatroons. Na een woord van inleiding door dbrn. Hofman en H. Sax uit Venlo, werd het woord ge voerd door dhr. F. L. Henskens, algemeen bondsvoorzitter. Deze gaf een uitvoerige beschouwing over de toestanden in het kappersbedrijf voor heen en thans en wij.t op de nood zakelijkheid van organisatie ook in Limburg. Hij bepleit verder het in stellen van een onderzoek naar de wenschelijkheid van een bedrijfsraad; centralisatie van vakonderwijs, op richting vakscholen, etc., al wat slechts door organisatie tot stand kan komen, waardoor ook alleen aan de komende nieuwe ordeniug kan wor den medegewerkt. Daar de belangstelling te gering werd geacht om over al of niet op richting te besluiteD, werd dit voor loopig aangehouden. Te Wanssum geen gemeente raadsverkiezing noodig. Te Wanssum is maar één lijst ingediend voor de a.s. gemeente aadsverkiezing. Er behoeft dus geen stemming plaats te hebben. Raadslid worden P. J. van Els, Wanssum; J. H. van Bracht Wans sum; H. B. Rutten, Wanssum; W, Reinders, Geijsteren; Th. Vissers. Wanssum; J. W. Janssen. Wanssum; en verder: F. N. Hendrikx, Wans sum; J. H. Litjen8, Geijsteren; G. J. Smits, Wanssum; P. J. Hendrikx, Geijsteren; J. M. van de Ven, Wanssum, plaatsvervangers. HOLTHEES. De Schutterij O.L. Vr. Gilde behaalde op het concours te Afferden den 7e Korpsprijs. Candidatenlysten voor de Gemeenteraad Maashees Overloon Alhier werden Dinsdag j.l. voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen 2 lijsten ingeleverd. Lijst Maashees en Holthees. P. 'v. d. Heuvel, Maashees J. H. Bruisten, Maashees F. BoDants, Holtbees. (Allen aftr.) G. Th. Bastiaans, Holthees, afge vaardigde R.K.W.V Plaatsvervan gers P. J. Botden, Maashees en C. Koenen, Holthees. afg. R.K.W.V. Lijst Overloon. W. Crooymans, M. Jans, H. J. GoemaDS. A. Fransen, afg. R.K.V.W, (allen aftrPlaatsvervangers M. Ger- rils, P. Borghs afg. R K.V.W. en A. Hendriks, allen te Overloon. Het Kring-ruiterfeest te Grubbenvorst uitgesteld. Wegens bijzondere omstandigheden is het Kring-ruiterfeest voor de clubs, aangesloten bij den Bond van L R. van den L L T.Bhetwelk a s Zondag zou worden gehouden, tot nader aankondiging uitgesteld. Melkster door een koe aangevallen. Toen Mej. V. uit Well dezer dagen in de weide kwam om een koe te melken, werd zij door een andere koe aangevallen, waarbij zij, behalve dat haar kleeren gescheurd werden, ook 'tamelijk ernstige ver wondingen opliep. Verdacht van brandstichting. Te Ohé en Laak werd aange houden en ter beschikking van de Justitie naar Roermond overgebracht de 26 jarige arbeider M. P. aldaar. Hij worat verdacht van brandstichting in de woning van den landbouwer P., wiens woonhuis, schuur en stal lingen verleden week Woensdag totaal uitbrandden. „De Rut" blyft opgesloten. De 23 jarige opperman H.A. van der P. uit Oss, die zich onder den bijnaam „de Rut" een treurige ver maardheid verwierf in verschillende Ossche drama's, zou Donderdag weer eens op vrije voeten komen. In de gevangenis te 's-Hertogenbosch had bij een straf ondergaan van tien maanden wegens medeplichtigheid aan een drankdiefstal te Schaick, Woensdag was deze straf geboet. Echter heeft intusschen de jonge de Bie inzake den roofmoord te Oyen een bekentenis afgelegd, volgens welke van de P. daarbij ook zou zijn betrokken geweest. De justitie heeft daarin aanleiding gevonden, den man tot haar beschikking te hou den. Daarom is hij van de gevan genis naar het huis van bewaring overgebracht. Nieuw Fokker jachtvliegtuig. De Nederlandsche vliegtuigenfabriek Fokker heeft een nieuw type jacht vliegtuig ontworpen, dat bij gereed komen de snelste en meest moderne Jager ter wereld zal zijn. Het toestel, aangeduid als type D 21, is een laagdekker met vrijdragenden vleugel. De bewapening zal bestaan uit een automatisch werkend 20 mm. snel vuurkanon, dat door de holte van de schroefas schiet, benevens uit twee machinegeweren, aangebracht in den vleugel, rechts en links vaD den romp. In plaats van een auto matisch kanon, kunnen ook twee machinegeweren worden gemonteerd, liggende bezijden den motor en schietende door het schroefveld door middel van het Fokker synchronlatie- systeem. Uitgerust met een door vloeistof gekoelden Hlspano Suiza Ycrs mo tor, bereikt de D 21 een maximum snelheid van niet minder dan 445 K.M. per uur, terwijl de stijgtijd naar 5000 M. 6 minuten 15 sec. be draagt. De practische hoogtegrens ligt op 10.000 meter. ONZE NOORDSCHE MEI. Doch onze Noordsche Mei helaas, Is arm aan zonneschijn. Zij kan zoo koud, zoo droef, zoo guur. Zij kan November zijn. Wel zijn sinds eenige dagen de ijsheiligen verttokken, doch ze lieten ons een kille bagage achter, waar mee we allen leelijk zitten te houden De kolenwagens rijden al weer door de straten en met ons allen profi- teeren we nu al van de zomerprijzen Onze dikke jassen zijn alweer te voorschijn gehaald en de dahlias en de gladiolen, die al uitschieten in tuinen, verbazen zich kennelijk om de warm ingepakte menschen, terwijl zij zelf zoo hulpeloos in de koude staan als zij nog nooit beleefden. En met zijn allen staren we naar den thermometer en vinden het op zijn zachtst uitgedrukt „eigenaardig". Een koude inval komt in dezen tijd vrij geregeld voor. Het is echter altijd zeer moeilijk te zeggen, zelfs voor den bjj uitstek deskundige in de weerwetenschap, boe lang een dergelijke koude zal aanhouden. Wel weet men, dat een tendenz van noordelijke winden vaak zeer hardnekkig kan zijn. Het is voorgekomen, dat ze door Dieven werken tot in Juni toe. Gaat echter in het Zuidwesten de barometer stijgen, dan worden de koude luchtmassa's uit het Poolge bied naar Finland gederigeerd, waar door de temperatuur bij ons snel zal stijgen. Wij zijn het echter niet alleen, die deel hebben in dit koudetrans port. Het strekt zich momenteel nog uit tot over de Alpen tot aan de Mtddellandsche Zee toe. LANDARBEIDERS- PLAATSJES. In antwoord op de vragen van den heer Hiemstra betreffende her- schatting van de krachtens de Land- arbeiderswet uitgegeven plaatsjes, heeft minister Oud meegedeeld, dat herhaaldelijk de kwestie van de hertaxatie van krachtens de Landar- beiderswet uitgegeven plaatsjes aan de orde is geweest. De Regeering beeft daartegenover steeds een afwijzend standpunt moeten innemen. Het stelsel der Landarbeiderswet verzet zich tegen een geheel of gedeeltelijk voor rekening van het rijk nemen van schade, die aan de uitvoering der wet door daling van grondprijzen als anderszins verbonden kan zijn. Bovendien zou de verantwoordelijk heid der gemeentebesturen voor een richtige uitvoering der wet daardoor worden verzwakt. Ook is het niet wel verdedigbaar, dat het Rijk de schade, door som mige landarbeiders geleden, zou overnemen en die van anderen niet. Op grond van deze principieele overwegingen is de minister ook nu nog van meening, dat herschatting van de uitgegeven plaatsjes niet kan worden bevorderd. Dit klemt te meer, nu de Regeer ing in 1931 het rentepercentage der voorschotten van 4 tot 3 pet. heeft verlaagd, waardoor de lasten voor de landarbeiders met 12 pet. zijn verlaagd. Voor wat betreft het geven van uitstel bij de gebleken onmacht van de door de houders van plaatsjes te betalen aflossing van de aan ben verleende voorschotten verwijst de minister naar hetgeen door hem in de Memorie van Antwoord in 1934 is medegedeeld. INGEZONDEN. Geachle Redactie. Gaarne zag ik ondersl. in uw blad opgenomen, waarvoor dank. Tol mijn groote verwondering zag ik in uw blad van 11 Mei dat er a s. Zondag ook een groote voetbalwedstrijd plaats heeft, op den dag dat de Turnclub »Sl. Christoffel" haar 12i/?jarig beslaan luisterrijk denkt te vieren. Volgens mij moet 't toch pijn lijk zijn te zien, dat er op haar feest nog een vereeniging is, die moeiten nog kosten spaart om op dien dag een sterke 2e klasser uit het Zuiden als tegenstander te krijgen. Zou 't niet heel wat sportiever zijn geweest deze voetbalwedstrijd te verdagen, in plaats >an »con- currentie" aan te doen, Er schijnt iets te haperen tus- schen de betreffende vereenigin- gen. Is dit niet 't tweede geval binnen een half jaar. Men denke aan de wedstrijd ten bate van het geschenk aan Deken Thielen en de Missiewedslrijd. Zit in deze gevallen meer politiek dan spor tiviteit Het ware te wenschen dat in 't vervolg de vereenigiogen eikaars belangen beter waardeerden. In dit geval was 't turnfeest lang genoeg bekend. SPORTLIEFHEBBER. Burgerlijke Stand Venray van 10 tot 17 Mei 1935. GEBOREN Gerardus H. M. Poels, Merselo Carolina J. M. Linders, Groote Straat Maria G. J. Wismans, KI Oirlo Hubertus M. Marteos, Schoolstr. Lambertus C. Bareuts, Spurkterweg Johanna M. P. van Dijck. Lull Antonetta H. M. Baken, Schoolsti. Lodewijk M. G. Wijoen, Henseniusstraat GEHUWD Johannes M. H. Janssen. 30 jaar, landbouwer te Horst en Anna C. M. van Cuyck, 29 jaar. te Venray. Peter Joh. H. Philipsen, 27 jaar, landbouwer en Anna M. G Cremers, 25 jaar, beiden te Venray. Leonardus P. Kersten, 27 jaar, landbouwer en Aona M. Keltjens, 23 jaar, beiden te Venray. Tbeodorus G. Rozijn, 32 jaar, landbouwer en Petronella H. Philip sen, 29 jaar, beiden te Venray. Antonius Th. H. Creemers, 27 jaar, timmerman en Christina M. Theuniscen, 22 jaar, beiden te VeDray. Gerardus W. Volleberg. 27 jaar. landbouwer en Antonette W. H. Litjens, 27 jaar, beiden te Venray. Martious W. Michels, 30 jaar, landbouwer en Johanna H. M. Na buurs, oud 25 jaar, beiden te Ven tay. ONDERTROUWD: Johannes M. H. Peeters en Anna M. H. Muysers, beiden te Venray. Johannes H. J. Simons en Johanoa M. Willems, beiden te Venray. Antonius L. Janssen en Josephina H. Arts, beiden te Venray. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag gaat deMariacongre- gatie ter bedevaart naar Oostrum vertrek hier uit de kerk om half 8, in Oostrum is gelegenheid om te commu- niceeren. Maandelijksche H. Communie voor de K.J.V., K.J.M., Patronaat en K.J.M.Vhalf 3 herhalingscatechismus voor de jongens en meisjes. De ouders worden verzocht te zorgen dat hun kinderen trouw de herhalingscatechis mus bijwonen. 4 uur H. Familie. 8 uur H. Mis en generale H. Com munie voor de Gymnastiekvereeniging „St. Christoffel" bij gelegenheid van hun jubileum. Maandag half 8 besteld Jaarg. voor de vrouw van Martinus Verschuren, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johanna Ant. Hellen, 7 uur Lof Dinsdag half 8 Jaarg. voor Christ. Ariaans en Ida van Meijel, 8 uur lees- mis, 9 uur plechtige Huwelijksmis voor Wilhelmus Johannes Deckers en Josephina Maria Asselbergs Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor Willem Weijs, 8 uur plechtige Hoogmis voor de overleden en levende leden van de Vriendenkring .De Goudmijn" in verband met het 40-jang bestaan dier vereeniging. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Leonard Thielen en ouders. Vrijdag half 8 Jaarg. voor Hermanus Gellings, 8 uur Jaarg. voor Martinus Cornelissen en Antoinette Wijnhoven. Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 3e klas te biechten, 7 uur Lof. K. J. V. Dinsdag 8-9 Godsdienstclub (allen) Woensdag 8—9 Zangclub Donderdag 7—9 Naaicursus Patroonheiligen H. Familie. P. Bouten, P. Wismans, H. Linssen, M, Jeuken, J Claassen, J. v.d. Bogaart, P. Derks, A Wismans, H. Janssen. P. Janssen, J. Coenders, L. Voermans, P. Custers, A Martens, W. Goumans, S. Claassens. A.s. Zondag 26 Mei trekt de H. i Familie ter bedevaart naar Oostrum. Vertrek van hier uit de keru om half 8. Om 6 uur gelegenheid om te commu- niceeren. Paterskerk Morgen Zondag om 5 uur,'kwart voor 6 en 7 uur H. Missen met onderrich ting. Om kwart na 8 uur de Hoogmis opgedragen voor de leden van de Aartsbroederschap, waarna processie, gelegenheid om te biechten aan de Ev. zijde. Om kwart voor 5 gez. Vespers, om half 6 Lof met oefening der Mei maand. Om 7 uur b.l. voor de overl. fam. Ewals—Leijsen. Zondag, Maandag en Dinsdag te verdienen volle aflaat voor alle ge lovigen. Maandag om half 8 pl. gezongen jaargetijde voor Theodorus Droesen, Anna Elisabeth en Anna Catharina Poels. Dinsdag om half 8 gezongen H. Mis ter ere v. St. Antonius, gedurende de uitstelling te verdienen volle aflaat. Een b.l. voor Ger. Hub. Janssen. Een b.l. tot zeker intentie. Om 6 uur b.l. voor Jan Verbeek. Vrijdag om half 8 gezongen H. Mis. Derde Orde. Na de Hoogmis Vergadering van hel Bestuur der Derde Orde. Geen zangrepetitie. Patronaat. Zondagmorgen om 10 uur Bestuurs vergadering der Jonge Derde Ord^e, om kwart voor 11 alg. ledenvergadering der Jonge Derde Orde. (buitenkerkelijke vergadering). Om half 4 patronaatsbijeenkomst voor Klein- en Middenpatronaat. Om 6 uur voor Groot-patronaat en Jongelingen- vereeniging. Woensdagavond om half 8, d.i. na het Meilof groepbijeenkomst voor de volgende groepen der Jonge Wacht: St. Sebastiaan, St. Willibrord, St. Oda, Guido, Tarcisius en Aloysius. Om half 9 voor Leo XIII. Woensdagavond om 8 uur leden vergadering van „De Valk" afd. Voetbal Genadekapel Oostrum. Vandaag de eerste H. Mis om 7 uur, om kwart over 8 afhalen van de Congregatie van Venray. Onmiddellijk r.a aankomst H. Mis met preek voor deze processie Om kwart voor 10 stille H. Mis voor de inwoners v. h. Rectoraat. Om 3 uur plechtig Lof met preek en ommegang over den vlasakker, daarna vereering der Relikwie van O.L. Vrouw. Om 5 uur bede vaart van de studenten van het Gymnasium Venray. Door de week H.Mis om half 8 A.s. Zondag bpdevaart van de H. Famiiie van Venray om kwart over 8. Zie verder volg. week. Doide Orde-Studiedagen. Naar wij vernemen zullen ook dit jaar Derde Orde Studiedagen worden georganiseerd en wel van 18-20 Juni (Sacramentsdag) in hel Mariaoord te Handel. Zij zul len deze keer geheel gewijd zijn aan de beteekenis en invloed van de broedergedachle, welke leven moat in de Derde Orde. Juist daardoor zal zij een onberekenbaar grooten invloed ten goede op de tegenwoordige maatschappij kun nen uitoefenen. Twee Paters Minderbroeders, twee Paters Gapucijnen en een leek Tertiaris zullen dit onderwerp vanuit verschillend gezichtspunt behandelen. Overeenkomstig het inzicht van Z. H. den Paus, die den wereld vrede en de verbroedering der standen verwacht door tusschen** komst van Maria, heeft men ge meend deze Studiedagen te moeten houden in haar aloude genadeoord Handel. In aansluiting met de gebeds actie te Lourdes lot sluiting var» het Jubeljaar, zullen na de plecht, openlucht Processie ter eere van het Allerh. Sacrament, de Studie dagen eindigen meteen algemeene Smeekbede tot Maria Middelares. (De aanvrage tot deelname moet geschieden a. h. Comité Studie dagen, Capucijnerklooster Handel, gem. Gemert. Uiterlijk 4 Juni). KaötoorMarktstraat 10. Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdag avond a.s. van half 8 tot half 9. Op 11 Juni hopen onze dier bare Ouders Gerardus Sijbers Petronella Keijzers hunne 50-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat zij nog vele jaren voor hen mogen behouden blijven, hopen hunne dankbare kinderen. Venray, Henseniusplein. 20 Dankbetuiging. Voor de talrijke blijken van belangstelling, ondervonden bij gelegenheid onzer 25-jarige Echtvereeniging, betuigen wij hierbij onzen hartelijken dank. M. Ewals-Leijssen Heide, Mei 1935. Het verkochte en nog niet afgehaalde hout in de bosschen van ondergeteekende, moet vóór Zaterdag 25 Mei a s. zijn ge ruimd. Hout, na dien datum nog niet afgehaald, wordt aan de armen gegeven. Mevr. Wed. J. Poels Dagelijks versche aanvoer van de echte Schotsche Maatjes haring 5 ct. per stuk. Verder alle dagen fijne dikke MAASPALING 45, 55 ct. p. pond. Vrij en schoon thuis. Kees Henskens GEVRAAGD van 16—18 jaar, ook genegen te melken. AdresP. L. van Rens, Veltum-Venray tegen 1 of 15 Juni G. Aarts, Henseniusplein. f 6 50 per 1000 kg. franco huis R. Dupont, Stationsweg. TE KOOP dragend stamboek varken 14 weken dracht, bij G. Mariens, Landweert. oud 6 weken Wed. Joh. Roelofs, Castenray. TE KOOP in goeden staat zijnd Görtz, Maasheesche weg 57. 2 sterke zinkei 1 sterke straat] 1 zware zinke: van 55 cM. 2 lichte zinkei 1 dweil 1 schrobber 1 schuurborste 1 tüitenborslel 5 1 sterk wasch? 1 waschborste' 1 zware zin;**! Si Alle soorten van de klein maten, z Tel Ontloopen j (kaalharige)** terug te bezo te VI te V zal op Maandag 2 uur ten huize Kinderen Voeste Paterssfraat pui geld $?rkoopeo; Huismeubels a bestaande uit bi canapé, tafel, derijen, marmere delabres, portret met rieten zittiU' leunstoelen, lampen twee v 2 gangkapstokke 2persocns ledik nachtkastjes, kleerkast, keukentafel, 4 zitting, keukeng stokken, eetse^ worstmachine, st groote en kleine ketel, trapladderI loopers, matten, zeil, vlag met i ten verkoop zal den. f Donderdag vanaf 8 uur en zal ondergeteekende bij Café DE ENGEL^ verkoop aanbieden Een groote partij geïmporh Tevens gelegenheid om fe f ook met Slachfpaarder Paarden worden onder volle garantie verkc EYSDÈ reuzensorteering in Schoolstraat 5-7 Dames, bescherm uw gezondheid voor alk ook voor jong Magazijn Sint Oda

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2