HENRI CAMPS Naaimachine M. Mis model Slaap-, Woon- en Salonkamers Binnenland. Gemengde Berichten. Rundvee- en Varkensmarkf 4e HORST op Dinsdag 7 Mei. en Keukeninrichtingen 15 Mei a.B, 5% Oranjekruis-Obligatiën Staats- en Premieioten Zaterdag 4 Mei 1935, No. Na het verscheiden van de Ko ning-Moeder en van Prins Hendrik is de verjaring van onze Kroon prinses méér dan voorheen een feest dag van het Nederlandsche volk gewordea, dat zich in dezen moei lijken tijd hecht om de twee over gebleven leden van ons Oranjehuis schaart. Onze nationale feesten dregen wel geen uitbundig karakter, maer daarom is de warme genegenheid, welke b.v. op den jongsten Princessedag naar de koninklijke jarige uitging, niet minder intens en gemeend. We hebben bovendien gemeend te kunnen constateeren, dat de 26ste verjaardag van princes Juliana op Dinsdag j 1. ook meer uiterlijk be toon van feestelijk herdenken in deD lande ondervond, dan anders het geval was. Onverwacht Koninklijk bezoek. Aardig was in het begin dezer week het onverwachte bezoek aan ons land van het Belgische konink lijke paar. De eenvoud en ongedwongenheid waarmee deze jonge vorstelijke per sonen zich temidden van ons hebben bewogen, namen de publieke opinie aanstonds voor hen in. Prijzenswaardig is de bedoeling van het Belgische koningspaar om haar jeugdige kinderen van den zo mer een tijdlang in ons land, bij den burgemeester van Noordwijk n.te gast te sturen, opdat ze de Neder landsche taal vroeg zullen leeren. Dit is fijn gevoeld tegenover de Vlamingen, over wie koning Leopold regeert en ook tegenover de Neder landers, met wie de Belgen zooveel belangen gemeen hebben. Deze daad van het Belgische ko ningspaar, alsmede het besluit onzer koningin om met de kroonprinses binnenkort een officieel bezoek aan de Belgische hoofdstad te brengen, zijn waardevolle teekenen van eene toenadering van de beide natuur staten, welke voor de toekomst be loften van vruchtbare samenwerking inhouden. Het dreigend mftnconflict Jammer, dat vele berichten over een dreigend conflict in ons mijn- gebied de mooie stemming verstoor den, welke deze week door de boven geschetste gebeurtenissen werd ge wekt. De mijnwerkers zijn vastbeslo ten om geen nieuwe arbeidsverslech- teringen meer te aanvaarden en het desnoods op een staking te laten aankomen. We kunnen ons deze mismoedig heid begrijpen, want het ontzettend zware werk dezer measchen wordt slecht beloond. Zij hebben reeds meerdere loonsverlagingen moeten slikken en thans wilden de directies der particuliere mijnen ze niet alleen een nieuwe loonsverlaging van 5 pet op: erger, maai ook hun pensioens positie aantasten. De staking dreigt op 6 Mei in te gaan. De. bemiddeling van den rijks bemiddelaar, Mr. Aalberse, heeft niet mogen baten, maar nog is wellicht het uitbreken der staking te vermij den, want de regeering overweegt een onderzoek naar de bedrijfspositle der particuliere Limburgsche mijnen, hetgeen tot een rijkssteunregeling voor deze industrie zou kunnen leiden. Het groote bezuinigingsplan. De houding der Limburgsche mijn werkers kan de regeering een aan wijzing zijn, dat de massa de grens van het financieel aanpassingsvermo gen, voor zoover het de loonen be treft, bereikt acht. De massa heeft zich meermalen bereid betoond om offers te brengen maar wil niet terug naar 't pauperis me. Het groote bezuinigingsplan der regeering, welke opnieuw 77 millioen wil besparen op het rijksbudget, voor een belangrijk deel door nieuwe salarisverlagingen en opheffing van sociale voorzieningen, heeft dan ook weinig instemming gevonden. |tln de leidende organen van bijna alle partijen is tot uiting gekomen. dat van een uitsluitend drukken van den levensstandaard zonder dat er iets positiefs tegenover staat, geen heil wordt verwacht. Men wenscht niet langer een lijd* zaam afwachten, of de toestanden zich willen verbeteren, maar een ac tieve bestrijding van de werkloos heid door middel b.v. van de uit voering van groote werken. Wat wil minister Marcliant Alleen het orgaan van de Vrijz. Dem. Partij schijnt de zaken 3nders te bezien. Groote opmerkzaamheid heeft een artikel getrokken in dat blad, onderteekend door X„ een vasten medewerker, in wien men steeds den persoon van minister Marchant heeft verondersteld. In dat artikel komt de gedachte tot uiting, dat en ter ontwijking van Mussert als dictator en ter ontko ming aan z.g. uitwassen der demo cratie, het wel eens noodig zou kuonen zijn, dat de huidige regeering bij het bestuur des lands tijdelijk het parlement zou moeten uitschake len. Deze instelling van een onwet tige regeeringsdictatuur schijnt X. ook benoodigd te achten, als de volksvertegenwoordiging de aanvaar ding van het groote bezuinigings plan zou weigeren. Velen achten de strekking van 't bedoelde artikel in verband met de verdenking jegens den persoon van minister Ma-chant zéér ernstig en algemeen wordt op opheldering aan gedrongen. Veemarkt te Horst. Kennis-Dinsdag 7 Mei a.s. Voor deze Mei markt bestaat in alle kringen der vele belanghebben den een groote belangstelling Doordat het eigenlijke marktterrein wegens de voorjaars kermis radicaal is volgebouwd met diverse kermis attracties, is het verkoop-terrein voor dit keer verplaatst naar het terrein der Jongensschool (Dorp). Op dit terrein zal dezelfde prettige regeling heerschen, het deugdelijk gescheiden staan en tevens de makkelijke aan kondiging der diverse categoriën vee, dan anders ook. De gewone losplaats kan door de vee-aanbrengers gebruikt worden. Men gelieve er evenwel aan te deuken dit keer het vee achter de Molen om naar het Marktterrein te brengen. Kregen we van verschillende vee houders de verzekering, dat zij met hun verkoopbaar fok-, vet en of weidevee naar de Horster Veemarkt zouden komen, ditzelfde kan getuigd worden van een aantal volbloedvee fokkers, die een quantum jonge volbloed stiertjes ten verkoop zullen aanbrengen. Aan helslot van deze marktaankondiging zij vermeld, dat door de bevoegde instantie's pogin gen in het werk gesteld worden om de midden-September markt uitge breid te krijgen. Het ligt in de bedoeliag deze markt van half September om te zetten in twee markten en wel de eerste Maandag in September en de eerste Maandag in October. Dit lijkt ons een goed doordacht idee der marktcommissie en boerenbonden, daar tegen dien tijd vele dragende vaarzen in veiling gebracht worden. De Herster veemarkt loopt nu al buitengewoon druk en wanneer de tijd van het in verkoop brengen der fok-dieren aanbreekt, zullen deze markten nog drukker bezocht worden, Te meer daar het fok- en dus van zelf ook het slachtvee uit deze streek Horst Sevenum en Omstreken van zulk een buitengewoon erkende kwaliteit is door het geheele land. Militaire politie. Naar verluidt zullen te Roermond een dertigtal manschappen van de militaire politie worden gestation- neerd. De groep zal worden onder gebracht in een nog te bouwen houten bewoning op den linker Maasoever aan de overzijde der Maasbrug. Koopt nu de nieuwste Alle kamwielen, assen en pallen loopen in de olie en zijn stofdicht afgesloten en U smeertdeze machine maar eens in den oogst. Dit fabrikaat is beproefd. De ondervinding zegt, dat de Deering de beste Maai- machine is. IMPORTEUR Stationsweg, Tel. 61 Venray ^Oder/7, Komt en bezichtigt onze prachtige Soliede afwerking. Lage prijzen Groote voorraad Lijkkisten en Grafkransen. Wij concurreeren Schoolstraat 1 De grootste prijs f 120.000,- Kunt jeak U winnenNiet aarzelen! INSCHRIJVING OP GROEP „ft" Vanaf heden opengesteld en de volgens de loterijwet 1905 voor geheel Nederland wettig geoorloofde Zonder nieten! Eik lot een prijs! Jaarlijks 10 groote winstkansen, waarin uitgeloot worden 1.113.400 gulpen MET HOOFDPRIJZEN VAN 120.000 "w 7Z.OOO160.000148.000 36.000130.000122.SOO en duizenden gemiddelde en kleinere prijzen, alle in contanten, kunt U winnen door inschrijving op een of meerdere dezer loten zonder nieten. Geheele Loten vanaf f 3.— per maand (dus geen gedeelten) Uitlotingslijsten y gratis na iedere trekking. *y| BESTELBRIEF. Gelieve duidelijk in te vullen en te adresseeren: Aan de Holiandsche Crediet- en Obligatiebank N.V. Amsterdam, Postbox 577 (P.C. hooltstraat 165 Ondergeteekende bestelt hiermede Uitvoerig Prospectus „A" gratis-lranco en wenscht in Ie schrijven op de wettig geoorloolde geheele „STAATS- EN PREMIEIOTEN" slechts f 3.- per maand, recht gevende vanaf de a.s. trekking op den vollen prijs. EEN ZOO GUNSTIGE GELEGENHEID OM SPOEDIG EEN VERMOGEN TE BEREIKEN MAG VOORAL IN DEZEN TIJD NIEMAND VERZUIMEN Naam en Voorl.. Woonplaats: Straal en No.: Naam dei Courant: Peel en Maas, Venray j CrUCMIf Cl If A AD een degelijken gouden ring, jLllCWx CLIVHMlX die massief, voegloos en bo vendien zeer fraai afgewerkt is. AI deze goede hoedanighe den vindt U bij onze ringen. De prijs wordt volgens gewicht berekend en is zeer laag, reeds vanaf f 4.- Graveeren gratis.

Peel en Maas | 1935 | | pagina 5