MO SMAKT Wint Pension gevraagd Staml Voor de bakker Verkoop Gemengde Berichten. Oistricts-Arbeidsbeurs Adverientiën Beschermfeesl van S(. Jozef R. K. Venray se Middenstand. Landbouwfond Venray-Dorp. Hagelverzekering Afd. Leunen. 2 jachthonden kor Ysse en te, Kinde vanaf LEUN-TA Horsfei To m ate; Notaris P Burgen Het Venray's Lourdes- Ziekeu-Comité, richt een oproep tot U, opdat gij 'n oogenblik Uwe aandacht zult scben- ken aan de armste armen van Ven' ray. Zooals gij misschien zult gelezen hebben, gaat de Limburgsche Bede vaart ook dezen zomer weer naar Lourdes. Gij weet, dat aan deze bedevaart een extra zieken-afdeeling is verbonden. Onze beminde Bisschop, Z. H. Excell. Mgr. Dr. G. Lemmens maakt de ziekenbedevaart persoonlijk mede. Denkt U eeDS even rustig na en kunt Ge dan beseffen, welk 'n heer lijke troost het voor onze arme zieken moet zijn, deze bedevaart mee te maken Welnu, wilt ook Gij helpen, opdat eenige van 002e on- of minvermo gende Venraysche zieken op 25 Juni a.s. kunnen meegaan Helpt dan 1 Het Venray's Lourdes Comité heeft een actie op touw gezet, dank zij de bekende Venraysche mild dadigheid reeds grooteDdeels ge slaagd is. De reis voor twee zieken is bij mekaar. Kunnen wij op U rekenen dat U enkele der nog resteerende K. M. betaalt Stort U Uw gewaardeerd bedrag op postrekening no. 186106 van den Weleerw Heer kapelaao R. Linssen of bezorgt het even ten zijnen huize op de Groote Markt 3. Voor Uw steun zal, op de voor bede der Venraysche zieken de Vrouwe der Grot U ruimschoots be- loonen. Het Venray's Lourdes Comité, Wij mochten reeds ontvangen: J. v, L. f. 1 A. v. d. B. f. 1.— G. G. f. 1— M. Sch. f.1 Gr. f. 0 50— Ruiterdub Venray f 15. TURFSTEKEN. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeeDe ken nis, dat wederom gelegenheid wordt gegeven tot het steken van turf io de Peel a f 2— per dag. Zij die hiervan gebruik wenschen te maken moeten zich aanmelden Maandag 6 Mei a s tusschen 5 en 6 uur namiddag ten kantore van den Gemeente-Ontvanger „Onder den Boog". Aanwijzing zal worden gedaan aan de Kraayenhut door den kanton nier Engels op Dinsdag 7 Mei a.s. des voormiddags acht uur. Gestoken mag worden Woensdag 8, Donder dag 9 en Vrijdag 10 Mei, Dinsdag 14 en Woensdag 15 Mei a.s. Het zoogenaamde korten of steken mag slechts door één persoon geschieden. Na Maandag 6 Mei a.s. zal geen gelegenheid meer worden gegeven tot het verkrijgen van een vergun ning tot turfsteken. Venray, 2 Mei 1935. Burgemeester en Wethouders vnd, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN H\AREN Verbod van steken van plaggen. Burgemeester en Wethouders van Venray waarschuwen nogmaals, dat het ten strengste verbo den is op alle gronden der gemeente, dus ook op de gronden gelegen op de bladen 2, 3, 4, 5. 8 en 9 van sectie H. van het kadaster, grenzende aan de ge meenten MaasheesOverloon, St. Anthonis, Bakel en Deurne veen aarde, zoden plaggen of heide weg te nemeD. te struwelen of heide te hakken of te baggeren of daarop eenige daad van eigendom te ver richten. Indien in strijd met dit verbod wordt gehandeld, wordt door de gemeente over gestoken plaggen enz., als zijnde haar eigendom, beschikt, terwijl overtreding van dit verbod strafbaar is gesteld bij het Wetboek van Strafrecht. Men zij dus nadrukkelijk gewaar- schuwd. Venray, 2 Mei 1935. De Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN GEVONDENeen rijwielplaatje een bankbiljet van f. 10 en een por- temonaie met geld. Inlichtingen marechaussee kazerne. GEVONDEN: een rijwielbelas tingmerk. Inlichtingen gemeentepolitie. Waarschuwing. Enkele houders van honden wer den bekeurd wegens het niet aange ven van hunne honden voor de belasting. Jaarlijks onderzoek verlofgangers Het jaarlijks onderzoek der verlof gangers der lichtingen 1923 en 1926 zal voor de gemeenten Venray en Wanssum plaats hebben in het St. Antoniuspatronaat alhier op 7 Juni a.s. Naar we vernemen, is er onder en door de arbeiders alhier een comité van actie opgericht om te komen tot een goede samenwerking voor het indienen van een candi- datenlijst en het houden van een groote volksvergaderiag. Zie verder achterstaande advertentie. Onze dorpsgenoot, de heer J. Michiels, kleermaker alhier slaagde voor het diploma Heerencoupe F. Roussel, Parijs. Leeraar J. Pennarts, Venlo. Voor de Rechtbank te Roer mond stond Dinsdag terecht M. H. de B., 19 jaar, dienstknecht te Venray verdacht van veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, door aanrijding van het anderhalf jarig kind Coopmans te Veoray, op 10 Jan j.l.eisch f 40 boete of 30 dagen hechtenis. Uitspraak over 14 dagen. Gouden huwelijksfeest. Dinsdag herdacht het echtpaar A. Feyen—Groenen Kruisstraat, alhier, zijn 50-jarige echtvereeniging. Des morgens werd een H. Mis van dankbaarheid opgedragen in de Paterskerk. Des avönds bracht Venray's Har monie het jubileerende echtpaar een serenade. Luxor-tlieater. Zaterdag-, Zondag- en Maandag avond draait in bovengenoemd theater alhier de film „Ein blonder Traum" met Li'iai Harvey, Willy Fritsch en Willi Foist. Een film van de Erich Pommer- productie der Ufa. Een echt volksstuk met muziek van Walter Reisch en Biilie Wilder. „De blonde droom" wordt werke lijkheid Irgendwo auf der Welt fangt mein Weg zum Himmel an, Irgendwo, irgendwie, irgendwann. Uitbreiding Radio-Centrale. Het net der Radio Centrale alhier zal wederom worden uitgebreid met Brukske, Blakt en Oirlo. Binnenkort zal met den aanleg begonnen worden. Uitgifte kostelooze Weggeld- kaarten voor Noord-Brabant Heden Zaterdag en a.s. Maandag zullen in Hotel de Zwaan alhier van half 3 tot 6 uur namiddag weg geldkaarten worden uitgereikt voor de bewoners der gehuchten. Nieuwe dienstregeling, n een bijvoegsel van dit Blad vinden onze lezers de nieuwe dienst regeling der autobusdiensten Venray- Helmond en Venray—Weert. Uit knippen en bewaren Duivensport. Zondag hield de Postdulvenver- eeniging De Zwaluw" een wedvlucht met oude duiven vanuit St. Denis (Frankrijk) afstand 389 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le P. Kersten; 2e, 4e, 11e, en 16e P, Manders; 3e en 22e Henkens; 5e en 10e Gebr. Rutten; 6e Franken; 7e en 23e G. Jansen; 8e en 18e Jac. Voesten; 9e en overduif G. Vissers; 12e Gebr. Hendriks; 13e G. v. Dijck; 14e J. Kusters; 15e es 21e J. Ver stegen; 17e Servaas; 19e en 20e E. Vermeulen. Gelost 10 uur met Noord Westen wind. Aankomst eerste duif Zondag 5-21-45. Laatste duif Maandag voor middag 6-24-7. Wedvlucht met jarige duiven van uit Ampsin (België) afstand 120 K.M. le, 37e, 45e en 46e Gebr. Rutten; 2e en 28e P. Kersten; 3e en 13e J. Arts; 4e, 19e, 22e en 36e Servaas; 5e en 29e H. Peeters; 6e, 7e en overduif Gebr. Siebers; 8e Gebr. Jan sen; 9e G. v. d. Putten; 10e, 23e. 25e en 48e Gebr. Hendriks; 11e, 33e en 50e E. Vermeulen; 12e en 43e J. Goumans; 14e, 20e en 30e J. Voesten; 15e en 47e G. Jansen; 16e, 34e en 35e v. d. Heiden; 17e G. Vissers; 18e G. v. Dijck; 21e P. Janssen; 24e en 38e H Derks; 2óe en 40e Jac. van Dijck; 27e P. Manders; 31e Henkens; 32e Joh. Janssen: 39e J. Vermeulen; 41e, 49e en 51e L. Maas; 42e Bete- rams; 44e J. Vollebergh. Gelost 11 uur. Aankomst eerste duif 1-15-45. Laatste duif 2-0-7. CASTENRAY. Zondag is alhier eene Schoolvereeniging opgericht onder den naam „Ons Belang Castenray—Klein Oirlo" Gekozen werd een bestuur, be staande uit 5 personen. De statuten zijn opgezonden ter Koninklijke goed keuring. Burgerijko Stand Maashees en Overloon. Gedurende de maand April. GEBOREN Jozef z.v. W. Fleuren-v.d. Mortel, Maashees Reinardus Egbertus Maria z.v. M. J. Boumans-van Son, Over loon Wilhelmina Petronella Johanna d.v. P. M. Vloet Goemans, Overloon; Johanna Henrica Cornelia d.v. A. J. Nefkens Meijntjes, Maashees. OVERLEDEN Lambertus Arnoldus Kersten oud 79 jaar, echtg. van A. M. Peeters, Maashees Johanna Petronella Hen drix oud 64 jaar, echtg. van H. H. van Dommelen, MaasheesPetrus Henricus Maria Crouwers, 21 jaar, ongehuwd, Holthees. OVERLOON. Maandagavond bad alhier de vaststelling plaats van de candidateniijst voor de a.s. gemeen teraadsverkiezing. die hier zal plaats hebben op Donderdag 13 Juni a.s. Besloten werd slechts ééne lijst in te leveren voor de vier aftredende leden. nl. 1. W. Crooymans, 2. M Jans, 3. A. J. Goemans, 4 A. Frans sen. Tot plaatsvervangers werden Ijekozen de heeren M. Gerrits, P. Boighs en A. Hendriks-Abels. Tot voorzitter van de Werk- liedenvereeniging werd benoemd de heer M. Deenen, wegens ontslagname van den heer A. FraDssen. Brab. Limb. Schuttersbond. Zondagmiddag zal het bestuur van de gecomb. Scbuttersbonden Venray en Omstreken en Land van Cuyk om 3 uur een vergadering houden in Café Versmeeten te Sambeek. Leden van de aangesloten schut terijen, kunnen hierbij aanwezig zijn, doch geen stem uitbrengen. Meetingsdag te Tienray. Op 19 Mei a s. zal door de werk- liedenvereenigmgen van N. Limburg (vanaf Kessel tot Mook) een open luchtmeeting worden gehouden te Tienray op het plein voor de kerk. Als sprekers zullen optreden de Z.E. heer Wolf en de heer v. d. Werff. Het programma wordtnader bekend gemaakt AFFERDEN. Naar we vernemen zal de WelEd. Zeergel. Heer Snie- ders uit Dommelen zich hier als arts vestigen wat voor deze plaats een zeer groote behoefte is. 16e Limburgsche Bedevaart naar Lourdes. De nooit geziene, geweldige wereldmanifestatie te Lourdes heeft de aandacht getrokken van heel de wereld, in het bijzonder van het Katholieke volk. Dat deze gebeurtenis eenig in de geschiedenis der kerk ook hier te lande met groote belangstelling is gevolgd, blijkt o.m uit het feit, dat in een kort tijds bestek nog nooit zooveel aanvragen van zieken bij de Limburgsche Bede vaart is binnengekomen dan de laatste week. Helaas zijn de finan- cieele middelen niet voldoende om aan de aanvragen te voldoen. Verblijdend is dan ook dat even eens een paar groote giften werden ontvangen voor het meenemen van on- of minvermogende zieken. Want reeds thans moet het bestuur der Limb. Bedevaart wikken en wegen om het vervoer en de verzorging van ongeveer 300 zieken zoo goed mogelijk te doen zijn. Zooals bekend vertrekt de Limb. Bedevaart, die thaqs haar derde lus trum viert op 25 en 26 Juni a.s. Zij blijft het grootst aantal dagen van alle bedevaarten te Lourdes Biedt eene bedevaart zonder zieken lang niet die echte sfeer van devotié, gebed en offer, dan een bedevaart mét zieken, dan begrijpt men dat de zieke ook hel middelpunt van heel de bedevaart moet blijven. Dat is bij de Limburgsche Bedevaart in volle mate bereikt, vooral waar de hooge beschermheer Z. H. Exc. Mgr. Dr. G. Lemmens, Bisschop van Roer mond, wederom de Bedevaart mee maakt en voor de arme zieken een echte vader zijn zal. Het rollende hospitaal der Limb. Bedevaart met zijn doktoren, gediplo meerde verpleegsters en helpsters vertrekt op 26 Juni a.s. evenals de trein met pelgrims die de reis recht streeks maken. De overige treinen vertrekken een dag vroeger. Ongetwijfeld zullen de deelnemers aan de 15e Limb. Bedevaart nog aanvoelen den geest van buide en gebed waarin Lourdes thans gedom peld is. Moge de heerlijke Lourdes- dagen van verleden week ook ten zegen worden aan de pelgrims die in Juni optrekken naar Lourdes, in het bijzonder aan de zieken. Stcrrit naar Valkenburg. Ter opening van de feesten, welke in verband met het gouden jubileum der V.V.V. „Het Geuldal" worden gegeven heeft de jubilaresse een sterrit naar Valkenburg ontworpen, welke Zondag 16 JuDi wordt ge houden. Hieraan kan door eiken automo bilist en motorrijder worden deel genomen. Inschrijvingen moeten geschieden voor 12 Juni bij den heer Jos. Crolla. De route naar Valkenburg is geheel vrij, echter moet men vier van de zeven controleplaaten bezocht hebben vóór men de eindcontrole te Valken burg op het Walramplein bereikt. Deze controleplaaten zijn Nijmegen, Venlo. 's Hertogenbosch. Tilburg, Eindhoven, Roermond en Sittard. Eindcontrole heeft plaats op het Walramplein te Valkenburg op Zondagmiddag 16 Juni 1935 tusschen twaalf en vijftien uur, waar de tijd van aankomst op de seconde nauw keurig wordt opgenomen en op de deelnemerskaart vermeld. Hoofdprijs is een Velocette motorrijwiel ter waarde van f 550 model W.O.V., 1935. Oud-burgemeester Charles Hessele overleden. Dinsdagavond is in het St. Joseph- ziekenhuis alhier overleden de heer Charles Hessele, oud burgemeester van Heerlen. De heer Hessele werd 2 Januari 1855 te Heerlen geboren. Door wel geslaagde studies aan het college te Roermond en aan de universiteit te Amsterdam, bad hij zich bekwaamd en voorbereid voor het ambt van apotheker, dat hij een tiental jaren met succes vervulde. In 1894 werd hij benoemd tot burgemeester van Heerlen, destijds een groot dorp met circa 5500 zielen. Tijdens zijn ambtsperiode steeg de bevolking tot 16 318 zielen. Uitvoer van eieren naar Duitschland. Naar het Ned. Weekblad voor Kruidenierswaren verneemt kunnen tot nader order geen eieren naar Duitschland worden uitgevoerd. Onder voorbehoud verneemt het blad verder, dat vermoedelijk 50 pet. van het verwachte Meicontingent aan de Central Stelle le Berlijn moet worden geleverd voor opslag in de koelhuizen, terwijl de rest slechts zal worden afgenomen tegen den wereld marktprijs. INVOER VAN PAARDEN GECONTINGENTEERD. De Staatscourant bevat een Kon. besluit, waarbij de invoer van paar den voor den tijd van één jaar, te rekenen van 1 Mei, is gecontingen- teerd. Deze contingenteering omvat paarden van 3 jaar en ouder, welke ten minste één maal hebben gewis seld en een schofthoogte van 1.45 M. hebben, alsmede paarden, die nog niet hebben gewisseld en jonger zijn dan drie jaar. Het percentage van den toegesta- nen invoer is bepaald op 100 van het aantal stuks, dat in de jaren 1931, 1932 ea 1933 is ingevoerd. Deze contingenteering is noodza kelijk geworden ter beperking van den overmatigeo invoer uit Polen en Lithauen. KOUDE IN MEI. Hoewel reeds in Mei is de warmte nog niet gekomen. Integendeel heeft Woensdag en Donderdag de heldere hemel meer goed dan kwaad gedaan aan de bloeiende fruitboomen en de jonge veldgewassen. Donderdagmorgen waren op vele plaatsen in het Oosten des lands de slooten met een ijslaag bedekt. Het was er in de vroegte zoo koud ge weest, dat de Bilt het kwalificeerde als matige tot lichte vorst. Meer naar het Oosten is het nog erger. Over Duitschland was het gemiddeld 7 graden te koud en Polen meldde zwaren sneeuwval. Hoe laag de temperatuur in Euro pa was, bleek wei uit het feit. dat de hoogste thermometerstand die genoteerd werd, 13 graden C be droeg en wel o.a. in Madrid en Rome. Treinbotsing te Nyuiegen. Woensdagavond goed acht uur zijn op den spoordijk, 300 meier buiten het station Nijmegen, de snel treinen NijmegenArnhemLeeu warden en MaastrichtNijmegen Amsterdam door verkeerden wissel- stand elkaar in de flank gereden. Gelukkig hadden beide treinen nog geen groote snelheid, zoodat ernstige gevolgen uitbleven. Hadden beide treinen grooter vaart gehad, dan waren de gevolgen onge twijfeld zeer ernstig geweest. De mogelijkheid zou dan hebben bestaan dat de treinen of geheel of gedeelte lijk van den hoogen dijk waren gestort, waarbij zeker dooden en gewonden te betreuren zouden zijn geweest. Jongen door auto aangereden. Donderdagmiddag is het achtjarig zoontje van de familie H. uit Ros malen op den Rijksweg Den Bosch- Nijmegen door een personenauto aan gereden. Levensgevaarlijk gewond is de jongen opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. Men vreest voor zijn leven. De nieuwe Pachtwet. Volgens de Msb. ligt een ontwerp voor de aangekondigde nieuwe pachtwet op het departement van Justitie gereed Aangezien echter de zaak mede beoordeeld moet worden door de departementen van Financiën en Economische Zaken en overigens een kwestie is, welke het geheele kabinet raakt, is eenig oponthoud onvermijdelijk. De moord in den grooten IJpolder. Tegen den man die het doodelijk schot bij de Hornhoeve loste en een arbeider doodde is 15 jaar gevange nisstraf geëischt. SNEEUWSTORMEN. In den nacht van Woensdag op Donderdag hebben over geheel Polen sneeuwstormen gewoed. Warschau lag Donderdagmorgen dik onder de sneeuw. Het plotselinge omslaan van het weer heeft in geheel Oost Pruisen aanzienlijken sneeuwval tengevolge gehad. In het Zuiden vriest het bovendien zoodat de sneeuw ver scheidene dagen zal blijven liggen. In Mariënwerder ligt de sneeuw zelfs 20 c.M. hoog. Talrijke auto's bleven in de sneeuw steken. Door de Radio-Centrale alhier zullen Zondag de feestelijkheden bij het Jubileum van den H. E. Heer Deken Thielen op gramofoonplaten worden opgenomen en daarna uitge zonden. Burgerlijke Stand Venray van 26 April tot 3 Mei 1935. GEBOREN Cato G. B. Friesen, Oirlo Martha M. H. Litjens, Endepoel Anna M. P. Baten, Oirlo Karei J. A. Smals, Draalstraat Joseph Oudenhoven, Hoenderstraat Peter W. G. Gusters, Langstraat Hendrina H. M. Jansen, Eindsfraat Johanna P. van Soest, Ysselsteyn Antonia J. M. van Meyel, Leunen Godefridus P, G. Martens, Leunen GEHUWD Hendrikus G. Litjens. landbouwer 28 jaar en Wilhelmina Derckx, 26 jaar, beiden te Venray. Petrus M. W. Verheyen, 32 jaar, landbouwer te Horst en Johanna Chr. van Rens, 28 jaar, te Venray. Johannes Cor. Th. Houwen, 27 jaar, timmerman en Maria L. H. Steeg^s, 27 jaar, beiden te Venray. Theodor Jos. Willemse, 28 jaar, landbouwer en Johanna M. Philipsep, 26 jaar, beiden te Venray. Martinus P. Bonants, 30 jaar, landbouwer en Johanna C P. Jacobs, 31 jaar, beiden te Venray. ONDERTROUWD: Hendrikus J. Verhoeven en Maria H. Arts. Wilhelmus J. Dekkers en Josephlna M. C. Asselberghs. Karoluj J. Rongen en Maria P. Buyssen. Hendrikus G. A. van Dijck en Johanna L. E. Vuüings. OVERLEDEN1 Maria Litjens, 32 jaar, St. Anto- niusstraat. Carolina J. A. van Eechoud, weduwe van P. A. Voesten, 70 jaar, Patersstraat. 2 patiënten St Annagesticht. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 6 uur le H. Mis, 7 uur H. Mis en generale H Communie van de mannen der H. Fa milie. Wegens de viering van het 40- jarig Priesterfeest van onzen H.E Heer Deuen worden de geloovigen verzocht dezen dag in te zetten met een alge- meene H. Communie van heel de pa rochie. Zie verder programma op le pagina van dit blad Maandag half 8 gëz. H. Mis voor de 25-jarige Echtvereeniging van Jos. Hendriks en Anna Peters, 8 uurJaafg. voor Martin Camps en Maria Hermkens 7 uur Lof Dinsdag half 8 en 8 uur leesmis, half 7 leesmis voor de Wed. Voesten. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Hend. Poels, Hermina Evers en kinderen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Jo hanna van de Pasch, ouders en fam. Vrijdag half 8 zieledienst voor Victor Fonck als lid der sociteit Concordia, 8 uur Jaarg. 2de kl. voor A. Smulders. Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 3de klas te biechten, 8 uur plechtige H. Mis voor de 25jarige Echtvereeniging van Math. Ewals en Wilh. Leijssen, 7 uur Lof. De Vastendispensatiemoet deze week worden afgedragen. Er is nog gelegen heid hiervoor te offeren. A.s. Zondag 12 Mei plechtige H. Communie der kinderen. Maandag 6 Mei na de H. Mis van 8 uur zullen de communiekinderen in de kerk zijn om te loten voor de plaatsen en te offeren voor de kaarsen. Patroonheiligen H. Familie. M. Willems, A. de Bruini, P. Hendriks, G. Arts, H. van Opbergen, M. Vullings, W. van de Laar, A Berbers, H. Wis- mans, J. Graus, W. Hendriks, L. Lucas- sen, G. v. d. Putten, K. v. d. Heuvel, J. Bongaarts, A. Broers, W. Broers, P. Broers, J. Heezen. K. J. V. Morgen Zondag om 8 uur algemeene H. Communie voor alle K.J.V.-ers (in costuum), Patronaatsmeisjes enK.J.M.» ers tot intentie van den H. E. Heer Deken. Om 2 uur komen de K.J.V.-ers, Patronaatsmeisjes en KJ.M.-ers aan 't KJ.V.-gebouw bij elkander in costuum om mee te trekken in het défilé. Maandag om 8 uur bestuursvergade ring. Woensdag om 8 uur Rome-avond, waarop de bedevaartgangsters ons zullen verhalen van hun Romereis. Donderdag van half 7 tot half 9 Naaicursus. Paterskerk Zondag om 5 uur, kwart voor 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, om kwart over 8 Hoogmis. Deze ochtend gelegenheid om te biechten aan de Evangeliezijde, kwart voor 5 gezongen Vespers, half 6 Lof met oefening van de Meimaand. De Hoogmis wordt opgedragen tot zekere intentie bij gelegenheid van een 25j. Echtvereeniging. Dinsdagmorgen uitstelling van het Allerheiligste, te verdienen volle aflaat, om half 8 gezongen h Mis ter eere van St. Antonius. Maandag, Dinsdag en Woensdag om 7 uur b. 1 voor Carolina Voesten—v. Eijckhout, als lid v.d. Aartsbroeder schap. Woensdag volle aflaat voor alle ge loovigen, feestdag van St. Jozef, be schermer der H. Kerk. Vrijdag om half 8 gez. H. Mis. Om 7 uur b. leesmis bij gelegenheid van 25j. Echtvereeniging van Michel Lensen en Christina Peters Op de werkdagen 's avonds om 7 uur Oefening van de Meimaand. Genadekapel Oostrum. Vandaag de Vroegmis om 7 uur, de Hoogmis om half 10; om 3 uur plech tig Lof met Mariapreek en ommegang over den vlasakker; na het Lof ver eering der relikwie van Onze Lieve Vrouw. Door de week de H. Mis om half 8. Patronaat. Morgen Zondag onder de H. Mis van kwart over 8 algemeene H. Communie voor al onze jongens, en wel tot intentie van den HoogEerw. Heer Deken. De jongens nemen plaats op 't koor achter in de kerk en moeten beter opkomen dan de vorige maand. Van half 12 tot 12 uur inleveren van alle bibliotheekboeken. Om kwart voor 2 komen in 't patronaat bijeen de Jonge Wacht met hun leiders, de Voetbalclub en Gymnastiekclub ven onze Sport vereeniglng „De Valk", om gezamen lijk mee op te trekken voor het défilé voor den H. E. Heer Deken. Om kwart over 6 filmavond, alleen voor de leden van het patronaat, daarvoor van half 12 tot 12 uur gelegenheid om contributie te betalen en kaartjes te halen. Dinsdag feestelijke bijeenkomst van de Goud-Pluvier. Woensdag om half 8. dus na 't Meilof, algemeene groepbijeenkomst van de Jonge Wacht. Derde Orde. Donderdag om 7 uur Requiemmis voor de Wed. Voesten. als lid der Derde Orde. De Tertiarissen worden verzocht deze H. Mis bij te wonen. KantoorMarktstraat 10. Worden gevraagd: 1 timmermansleerling Jongens van 15 jaar en ouder om asperges te steken. 3 boerenmeiden voor Venray 1 boerenknecht b.m. melken 1 flinke burgermeid voor Venlo Bieden zich aan 1 burgermeid voor Venray 1 werkmeisje 2 dagen per week 2 dienstmeisjes van 17 jaar 1 kindermeisje Schoenmakersleerling Aank. mach. bankwerker 1 huishoudster Kleermaker 1 boerenarbeider 64 jaar 1 boereoknechf 1 werkmeisje voor alle dagen Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdag avond a.s. van half 8 tot half 9. Woensdag 8 Mei: 10 u. Hoog mis voor Pelgrims uit Nijme gen. 3 u. Lof. Zondag 12 Mei: 9 u. Hoogmis voor Congregatie van Venray 3 u. Lof met preek. Zondag 19 Mei10 u. Hoogmis voor groote Processie van Nijmegen. Hiermede verzoeken wij onze leden zich achter ons vaandel te scharen bij het DbFILÉ van het Huldigingsfeest van den HoogEerw. Heer Deken. Opkomst Henseniusplein 2 uur 15 Het Bestuur. R. K. Werklieden- vereeniging. De leden worden verzocht a.s. Zondag om 2 uur op het Hen seniusplein te zijn, teneinde deel te nemen aan het Défilé voor den HoogEerw. Heer Deken. 14 Het Bestuur. Aangiften voor de Hagelverzekering worden gaarne spoedig inge wacht. Veranderingen in dienstper soneel gelieve men zoo spoedig mogelijk op te geven. Polissen medebrengen. De leden worden verzocht a s. Zondag deel te nemen aan het Défilé vo den H.E. Heer Deken. Bijeenkomst op het Henseniusplein nm. 2 uur. 25 Het Bestuur. Maandag 6 en Dinsdag 7 Mei gelegenheid tot opgeven van gewassen ten huize van den Secretaris. 14 Het Bestuur. Onderwijzer vraagt een net burgerlijk pension met rustige zit- en slaapkamer. Brieven aan Bureau v. d. blad. Vermist (setter en drijver). Tegen bel. terugbez. of bericht aan P. G. Geurts, Nieuwhuis, Venray. De zwan Li Een van de I van N Eig. FR. D0Ï iederen Dinsdk bij café Jansse bij café De Kerkboeken Rozen krt en Sc Mariabas Blo Kandelaars Kaarsen f Zij die ga vinden bij oi Huish. arlikelels Emaille» t Spiegels, Complete Eet- e Voor dej Keukern Strijkti Borft Kastpapier. Tafelzeil 45 Spatzeil Matten, Cocos, 1 Traproedea Tuinget Harken 20 ct. Snoeiscb Gieters j Aarden Bloemp alle Bloernsck Wandelwagensj Luierma Loopreli Fietsslot; Groote Wil Bakkers- Slagei fi Sluitmanden, R Alles aan d lage rijdt iede: 10 Beleefd J. H. Seijki Verkrijgbaar 2i/s cf Tacken H. te VE zal op Maandag 2 uur, ten huiz< de Wed. W. Hoenderstraat, I publiek verkoopc Stoelen, tafels, keogerlef, Daaim kersmachine en zal worden aang< OE"V"I die goed kan I dorp goed bek Adres Burea Maandag nam. 2 uur bi te Venray. Gekochte 1 thuis bezorgd. Te huur geschikt om i tot bakkerij, tf of omgeving. Brieven m^ ligging onder Bureau van dit

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2