CORSETS iïnfers Gy bij A. VAN STIPHOU Paardenverzekering Het beste wat er is Gebr. Lucassen Waco's Vakkleediog Algem. Vergadering 4 prima batterijen burgerwoonhuis Ijsventer LUXOR The/ei 4 Qemengde Berichten. mnasium. Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën en Inboedel Landb ouw- invenfaris i. GOMMANS Repareeren Martinus Ewals Wilhelmina Leijssen Lamb. Willems Petr. Hendrickx Vee- en PELGRIM Fornuizen Overalls Eiervereeniging „Si. Oda" Tuin- en Land- bouwzaden F. GOOREN le Venraysche Volksschoenmakerij L. COLLAIcRT le klas Muziek voor 25 ct. bii G. KUPERS Til. Pouwels Te huur dienstmeisje Te Koop 200 kuikens 200 kuikens Te Koop Een Vorstelijk In grof en fijn, groot en klein, C0,1l BOUWLAND Notaris Pluymaekers Kinderwagen 2 beste roodb. maalkalveren 4 a schreven door Venray's Harmonie op Zondag 7 Juli a.s., en zal mede dingen in de tweede afdeeliog. Distributie Rundvleescli in blik. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis dat personen, die in aanmerking meenen te komen voor rundvleesch (en gehakt) in blik, op 8 en 9 April a.s. van des voorm. 9 tot 12 uur en des nam. van 24 uur ter Gemeen tesecretarie nieuwe bons kunnen aan- vxagen, Venray, 3 April 1935. De Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO De Secretaris, VAN HAAREN GEVONDENEen paardendeken en een rijwielplaatje. Inlichtingen Gemeentepolitie. GEVONDEN Een gouden ring en een zilveren rozenkrans. Inlichtingen Marechausseekazerne. Woensdag waren ter veemarkt alhier aangevoerd in totaal 261 stuks t.w. dragend vee 30. gust vee 29, vet vee 28, biggen 173. Handel matig. Prijzen; dragend vee f 120 tot f 175, Gust vee f 60 tot f 110. Vet vee 24 tot 27 cent per pond, Biggen van f 10 tot f 15.50 per stuk. Bouwvergunningen. Ingevolge de bouwverordening werd vergunning verleend aan J. Kemmelings, Oirlo, tot opbouwing zijner afgebrande schuur en stalling. Aan P. J. M. Michels, Volen, tot het bouwen van een woonhuis en verbouw stalling. Op de Modevakschool voor Venlo en Omstreken, gevestigd te Venlo, Nieuwstraat 31, Directrice Mevrouw R. BrouwerSchippers, behaalde het diploma costumière in het costuum mantelvak en kinder- kleeding met lof Mejuffrouw W. J. Clephas, Venray. „GEKRUISIGD" Het treffende passiespel, door den bekende tooneeldichter Frencken, onder bovenstaan den titel uitgegeven, wordt Zondag 7 April, voor de tweede maal opgevoerd. Deze keer in het St. Antoniuspatronaat. Dit tooneelstuk weet ons aan schouwelijk voor te stellen de lage hartstocht, de valsche beschuldigin gen, de judasstreken. waarmede een Caïphas en zijn Sanhedristen Chris tus achtervolgden tot zij Hem aan het Kruis zagen sterven. 't Is een meditatie op zich, waar door het den toeschouwer gegeven wordt een beter inzicht te krijgen in het historisch lijdensdrama, dat eens de wereld heeft verlost. 't Was goed gezien van de K.J. M.V. om in deze Vastentijd met dit stuk voor het voetlicht te komen. Bovendien weten wij uit de opvoe ring van verleden Zondag, dat spel, grim en costumeering alle lof ver dienen. Tegelijk geven wij hier onze volle waardeering aan de K.J.M.V. en hun energieken adviseur, kapelaan Theunissen, die door het initiatief dezer tweede uitvoering een dubbel goed doel beoogen. Vooreerst willen zij, voor een sterk verlaagde entree prijs. 60 en 40 ct., iedereen in de gelegenheid stellen dit prachttooneel te zien en ten tweede geven zij, zooals de affiche's aankondigen, deze tweede uitvoering ten bate van ons St. Antoniuspatronaat. Wij vertrouwen, dat a.s. Zondag de groote zaal van het patronaat te klein zal zijn. OIRLO. Naar wij vernemen zijn door de Jonge Boeren te Oirlo ver> leden week ruim 4500 k g. aard appelen ingezameld, welke bestemd zijn voor het Crisis Comité Venray. De Jonge Boeren te Oirlo komt voor dit prachtig werk van naasten liefde zeker een woord van daok toe, en zeer zeker ook de milde gevers. CASTENRAY. In de kerk alhier werd een dezer dagen een offerblok geforceerd en den inhoud meege nomen. De politie stelde een onder zoek in. OVERLOON. Op de gehouden bestuursvergadering van de Vrijw. Burgerwacht werd tot Commandant benoemd de heer H. v. Daal, terwijl de Edelachtb. Heer Burgemeester A. Jans tot Eere-Voorzitter werd benoemd. Voetbalvlegel voor den Rechter. Op 17 Febr. j.l. werd te Horst een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen de thuisclub America en een club uit Venlo. Als scheidsrechter fun geerde zekere Theeuwen, doch deze scheen, naar het oordeel van den grensrechter L. uit Horst, niet goed te leiden en derhalve kreeg hij een flinken schop van L. Woensdag nu verschenen de beide Horster voetbalrechters voor den Roermondschen Politierechter om deze zaak beslecht te krijgen. De Officier van Justitie bleek alles behalve gesticht over dat steeds terugkeerende mishandelen van scheidsrechters en ook de Politie, rechter Mr. Baron van Hövel gaf te verstaan, dat zulks voortaan maar eens uit moest zijn. Voor ditmaal zal ik nog eens f 30 boete vragen, maar een volgende keer wordt het gevan genisstraf. aldus besloot Mr. Rieter, en de Politierechter was ook van een gelijk oordeel, hij legde f 15 boete of 15 dagen hechtenis op, doch bepaalde tevens maar direct het vonnis voor den volgenden voetbal ler, die schoppen zal niet tegen een bal maar tegen den scheidsrechter. Hem werd een maand gevangenisstraf beloofd. Eerste steenlegging. De werkzaamheden aan den bouw der nieuwe kerk te Meerlo zijn thans zoover gevorderd, dat op Paasch- Maandag 22 April a.s. de plechtige eerste steenlegging zal plaats vinden. De Noord-Limburgscltc kippendiefstallen. De 41 jarige koopman H. G. Cr. uit Broekhuizen, thans gedetineerd te Roermond, had zich Dinsdag voor de Roermondsche Rechtbank te ver antwoorden wegens diefstal van een partij kippen ten nadeele der familie Kleven te Swolgen en aldaar gepleegd in den nacht van 30 op 31 Jan. j.l. Tot het hooren van enkele getuigen werd de verdere behandeling ver daagd tot 16 April a s. Berucht smokkelaar gearresteerd. De marechaussee en de rijksveld wacht te Valkenburg zijn er in ge slaagd, den beruchten Limburgschen smokkelaar A. E. te arresteeren. Men was er van op de hoogte gesteld, dat hij verbleef in een café en door twee wachtmeesters der Kon. mare chaussee. geassisteerd door een rijksveldwachter, is de man daar verrast, waarna hij werd overgebracht naar de marechausseekazerne. De man is voor den Officier van Justitie te Maastricht geleid. Hij heeft nog verscheidene jaren gevangenisstraf tegoed. CONFLICT TE DEURNE. Aan de directie van Swinkels' Textielbedrijf te Deurne is namens den R.K. Textielarbeidersbond een ultimatum verzonden, waarin wordt meegedeeld, dat, indien niet vóór of op 13 April a.s. minstens de loon regeling der R.K. werkgevers zal zijn ingevoerd Maandag 15 April a.s. den arbeid niet zal worden her vat. Daags nadat in een vergadering van het personeel dit besluit genomen was, en op denzelfden dag, waarop het ultimatum is verzonden, nadat eenige weken geleden de toch al te lage loonen, zonder eenig overleg opnieuw verlaagd waren, werd een nogal aanmerkelijke loonsverlaging bekend gemaakt. 20 jaar. De Rotterdamsche rechtbank be handelde Donderdag de zaak van den moord op den commissaris van politie te Schiedam. Het O.M. eischte twintig jaar gevangenisstraf. Gymnasium te Rotterdam. De Paters Franciscanen hebben het R.K. Gymnasium ie Rotterdam overgenomen en daarmede het blijvend bestaan verzekerd. Waar hen je kameraad Toen op zekeren Novembermiddag de oude front-soldaat Fritz Horst zijn gebruikelijk middagslaapje deed, werd hij plotseling door een bericht van den Keulschen rijkszender opge schrikt. Hij hoorde n.l. den naam van zijn oorlogskameraad in den luid spreker weerklioken. De geleidehond van dezen blinden makker was weg- geloopen en per radiobericht tracht te men nu het dier terug te vinden. Zoo kwam Frits Horst weer met zij i vroegeren kameraad in contact. Deze gebeurtenis heeft 'n nieuwe uitzending van het station Keulen: Waar ben je kameraad die iedere 14 dagen op het programma ver schijnt, tengevolge gehad, die een groot succes hebben. Telkens stroomt een grooter aan tal brieven toe, waarin oudstrijders namen en feiten vermeldeo, die be trekking hebben op een of anderen makker, die zij na hun diensttijd uit het oog verloren. Voor hen klinkt dan de vraag: Waer ben je kame raad die zelden onbeantwoord blijft. Bewapening zonder einde. In Oostenrijk zou een permanent leger van 20.000 man worden ge vormd, buiten de beide lichtingen, die elk 35.000 man sterk zijn. Ongelukken. Bij een ontploffing nabij Bordeaux zijn drie vrouwen en vier kinderen zeer ernstig gewond. Burgerlijke Stand Venray van 29 Maart tot 5 April 1935 GEBOREN Petronella W. J. Smits, Castenray Jacobus W. van Ooi, Óverbroek OVERLEDEN Anna Maria Willems, 34 jaar, echt- genoote van G. Peters. Maash.weg. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag begint de Paaschtijd vooi alle geloovigefi, 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H Familie, waaronder generale H. Communie. In alle H. Missen collecte ten bate der kerk, om 4 uur bestuurs vergadering bij den Weleerw. Heer Kapelaan Theunissen, 5 uur Lof en 5e Lijdensmeditatie. Maandag half 8 besteld Jaarg. voor Karei Thomassen en echtgenoote, 8 uur Jaarg. voor Arnoldina Wijnhoven en Jan van Rijswijk, 5 uur Lof. Dinsdag half 8 Jaarg. voor Petronella Feijen, wed. van Diepen, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johannes Ant. Janssen en Anna van Vosselen. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Elisabeth Smulders. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e Mas voor den Zeereerw. Heer Pastoor H. Hasenakkers. Vrijdag half 8 Jaarg. voor Gerard en Gertrudis Niessen, 8 uur gezongen H. Mis ter eere van de Zeven Smarten van Maria, waarna de Zeven Weeën op het kerkhof gebeden worden, 5 uur Kruisweg, 's avonds half 8 zangrepetitie voor de parochianen in de kerk. Zaterdag 5 uur Lof. Dinsdag onder de H. Mis van half 8 zullen de kinderen der laagste klassen hunne Paschen houden en Woensdag onder de H. Mis van half 8 de hoogste klassen. Patroonheiligen H. Familie. P. Toonen, W. Janssen, A. Verbeek, G. Wismans, L. de Bruyn, van de Sommen, Th. Swhghoven, M. Lenssen, H. Janssen, P. J. Jacobs, G. Janssen, P. v Mil, H. Bexkens, M. Laurensse. K. J. V. Maandag 7—8 Leidsters en Groep- leidsters Maandag 8—9 Kern- en Aspirand- Kernleden. Vanaf Dinsdag iederen avond om 7 uur gezamelijke Kruisweg in de parochiekerk. Woensdag 89 Zangclub. Donderdag half 7—half 9 Naaicursus Palmzondag half 8 Paaschcommunie Gezamelijk ontbijt, half 10 Palmprocessie Paterskerk Zondag om 5 u., kwart voor 6 en 7 u. h. Mis met preek, kwart over 8 de Hoogmis. Heden begint de Paaschtijd. Gelegenheid om te biechten aan de Epistelzijde. Kwart over 5 gez. Vespers half 6 Lof met 5e Lijdensmeditatie. Maandag om half S b 1. voor J. Derksen-van Helden. Dinsdag, 8e der Noveen ter eere van St. Antonius, half 7 Hoogmis en korte toespraak, aanbeveling der intenties en gebeden v.d. Noveen, 7 u. en half 8 b.l voor Henri v. Weegh, half 6 gez. Com pleeten en vereering der relikwie. Woensdag en Donderdag om 7 u. en half 8 b.l. voor Henri v. Weegh Vrijdag, feestdag van de 7 Smarten van Maria, Patrones van de kerk, om 7 u. b.l. Om 8 uur plechtige Hoogmis om half 6 oefening van den H. Kruis weg. A.s. Zondag onder alle h. Missen schaalcollecte voor het H. Graf. Woensdag en Donderdag a.s. zal des avonds om half 8 voor de Tertiarissen in het Patronaat worden opgevoerd de Goede Week in woord en zang. Als spreker zal optreden de Z.Eerw. Pater Gilbertus Lohuis. Programma's, tevens toegangsbewijzen, worden verkrijgbaar gesteld bij de bestuursleden en Mej. Elis. Lenssen. Palm-Zondag: Dit jaar zullen door twee Paters aan het volk gewijde pal men worden uitgereikt. Men gelieve een voor een op te komen langs de zijpaden en terug te keeren langs het middenpad. Zij, die palmen gehaald hebben, gelieven ook met de palm processie door het pand mee te gaan. Patronaat. Onder de Hoogmis van kwart over acht algemeene h. Communie der jon gens. Plaatseri op 't koor achter in de kerk. Kwart over elf vergadering der Jongens-Jeugd-Derde Orde. Om half4 patronaats-bijeenkomst voor klein- en midden-patronaat. Let op de leeftijd: tot 14 jaar. Half acht opvoering van 't passiespel „Gekruisigd" door de K.J. M.V., ten bate van het Patronaat. Voor groot-patronaat en jongel. vereeniging toegankelijk onder speciale condities. Kantoor Marktstraat 10. Worden gevraagd 1 zeer bekwame keukenmeid, loon f 30 per maand 3 boerenmeiden voor Venray 1 boerenknecht b.m. melken 1 boerendienstmeisje 1 Mei 1 boerenknecht voor Wanssum 1 keukenmeisje 1 tweede meisje 1 boerenknecht 30—40 jaar geheel zelfst. k. werken 1 flinke burgermeid boerenknechts en meiden. Bieden zich aan 1 burgermeid voor Venray 1 werkmeisje 2 dagen per week 1 bekwaam smidsknecht 3 dienstmeisjes van 17 jaar 2 boerenknechten 16 jaar 1 kindermeisje Schoenmakersleerling Aank. mach. bankwerker Voor de tewerkgestelden bij de werkverschaffing De kaarten zullen afgestempeld worden Woensdag avond a.s. van half 8 tot half 9. De aan achterzijde aangekondigde verkooping van te LEUNEN zal plaats hebben op DINSDAG 16 APRIL (dus niet op Donderdag 18 April). Stationsweg. van Automobielen. Moforen en Rijwielen. Beleefd aanbevelend. De rekeningen voor de stu denten wórden ingewacht vóór Donderdag 11 April. 2 P. RECTOR. Op 12 April hopen onze ge liefde Ouders en hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, wenschen hunne dankbare kinderen. Heide. Op 27 April a s. hopen onze geliefde Ouders en hunne 25-jarige echtveree niging te herdenken. Dat zij nog vele jaren voor hen mogen gespaard blijven, is de wensch van hunne dankbare kinderen. Leunen, Laagriebroek. v. d. Land bouwbond. Premiebetaling op Zondag 7 April a.s. voorm. van 9—10 en van 11 12 uur «ten huize van den Secre taris nam. van 3—4 uur te Ysselsteyn bij J. Keijzers. De premie bedraagt voor beide verzekeringen 2 pet. 20 DE BESTUREN. te leveren voor een zoo laag mogelijke prijs, is ons streven. voldoen aan deze eischen. Smederij Leunen Het adres voor de echte Koksbuizen, Bakkersjassen, Kappersjassen, Slagersjassen (wit en blauw) Kelnersjassen, Kruideniersjassen Kantoorjassen, lange en korte, in diverse kleuren en soorten. Coiffeursj assen, Damestassen, witte en gekleurde. Stofjassen voor Dames en Heeren in blauw geel, wit en grijs. SCHILDERS-OVERALLS. Schoolstraat 5-7 Magazijn Sint Oda Heerenhemden £2 Polohemden Werkmanshemden Boezeroens. Grijs gestreepte Heeren pantalons, Manchester werkmansbroeken Blauw keper linnen werkkielen Blauw keper linnen werkbroeken Peau de Pêche Jongensbroeken Blauwe Jongensbroeken enz. Alle maten uit voorraad direct leverbaar. Waco's Vakkleeding bovenaan Door lage bedrijfskosten naar den lagen verkoopsprijs l Heden Zaterdagavond half 8 in café „de Engel". Trouwe opkomst verzocht. 16 Het Bestuur. Steeds verkrijgbaar Gras, Klaver op bestelling. Boschhuizen. 210 Merselosche weg 10 Goedkoopste Reparatie-Inrichting alwaar alle reparaties vakkundig worden uitgevoerd. Probeert U eens en wij leveren U 't.bewijs. Vraagt onze prijzen of geeft uw adres op en wij halen en bezorgen uwe reparaties zonder prijsverhoo- ging. Minzaam aanbevelend, voor a. s. Bruiloften (Accordeon en trompet) Aanb. H. WIJNANDS, Oude Oostr. weg 20, Venray. 2 Zoolang de voorraad strekt Henseniusplein. 2 Sluis' Opfokvoer, Kuikenzaad, Drink- en Voederbakjes. Hofstraat 8 Volgende week 25 bokking 25 ct. 100 bokking 90 ct. aan huis en op de markt. 8 Kees Ilenskens (nieuw) aan de Langstraat. 2 Wed. H. Volleberg, Langstraat gevraagd. Brieven onder no. 40 Bureau van dit blad. 2 GEVRAAGD niet beneden 16 jaar. Linders' Bakkerij. GEVRAAGD 14—16 jaar, voor 1 Mei, in burgergezin. Adres Bureau dezer. 2 eiken waschcommode met marmerblad, spiegel, waschketel 65 L. Adres Bureau dezer. TB KOOF op 6 April en op 20 April foktoom alk. van fokker en niet belicht bij G. Duijkers, K. Br. 21576, Castenray. tegen 10 April 200 2daags W. L. Kuikens van erkend verm. bedr. 3451 G. van Dijck, Heide. VF.NRAY Zaterdag 6, Zondag I Maandag 8 Aprt en presenteeren wij U een vroolijk, roml ch i een film waarvan de handeling muziql di handeling is. In Parijs met den modernen charmeur „Victi hoofdrolvertolker, bijgestaan door baar lachwekkend stel komieken Heinz Riilintann, Theo Sitter Paul Henckels, terwijl de blonde schoone Hilde Wtissi het bovenstaande stel acteurs èèn gehiel vi deze schlager maken tot een evetemei Bioscoopgeschiedenis. Mooi bijprogramma o.a. Gedeelte uit Carmen prachtige muzikale lader. Het geluk van Rosmirie Komische 2acter. Toegang rana De volgende week brengen wij U eienei PRACHTPROGRAMMA. aan de laagste prijzen. Voor degelijk werk Marktstraat 2, VENRAY Ook voor Reparatie is dit een degelijk en WINTERS A W KROAN bekend om hun soliditeit, afkleedeTJ!- en uiterst lagen prijs n Dames-Modeartikekj Vt/lem 2 H Schoolstraat 5-7 Ma BH Heeren-Modeartika Dames-Parapluies Keereh Alpina Mutsen alle kleuren, ook voor jeugdveF DOOK LAGE BEDRIJFSKOSTEN naar den LAGEN VEII te Leunen. te VENRAY zal op Maandag 15 April 1935 nam. 3 uur, in het café Mart. Kuslers—Derickx le Leunen, ten verzoeke van den heerJ. Derickx en kinderen, publiek verkoopen Gemeente Venray. I Bouwland in de'Wieëen kad. Seclie D 3347 en 2904, groot 34.90 A., helend van Osch, A. Jennis- kens, M. Kusters P. Buijssen en den weg. II Bouwland in hetVenraysch Veld kad. Sectie C 1450, groot 32 60 A., helend van Osch, M. A. Cuslers, V. Asselberghs en weg. De perc. zijn verpacht tol oogst en stoppelbloot 1936. In lasten vanaf l Jan. 1936. Betaling van den koopprijs 1 Juli 1935. Te koop zoo goed als nieuwe v. Delft's laag model. Adres. bur. dezer.oo TE KOOP J. Wismans, Castenray. TE KOOP Ind. pootaardappeien kl. B. gr. maat f 3 50, dez. iets schurftig f 3 per 100 Kg., met cert. N A.K., verder 700 Kg. Roode Star kl. A 35-55 mM. L. Custers, Oirlo E 4 Plaatsing i van particulfC Brieven b Inb« Landboti te Blij Nota, te zal op Maa voorm. half I verzoeke van 1 te BlillersvrijcJ pen Inboedel atej stoelen, kac] nen en v\a zal worden 8»! Landbouwii' en akkergere- machine me' motor 7i/2 pk. kar, slsgkar, 3scharige diep en houten egï molen, kafn hakselmachii' gecomb. hoo: sorteerder, sU paardentuig, bindtouwen 1 verkoop zal 1 Verder een mak in alle 4 weide-rur voederaardö} mangelworte MAÖ YVychen Venray V Venray P"

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2