St. Jozef- Bedevaart Paardenverzekerins: bekw. b< Verkoop i partij drog roodbont 3 schei Buitenland. Gemengde Berichten. Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën Diensten te Smakt OIRLO. H. Gertrudis Dankbetuiging. Premiebetaling Hartefl aan S Voorrad Sera Gras Klaver M. Hend geve Biiz. Vr. Landstorm boerei 300 ldg. een vet Tb dragent te ki Unica zaa te e een te k een vers te k te k prima p soepei GEVONDEN Een ceintuur. 1 Inlichtingen Gemeente-politie. NIEUW INTERNAAT. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, staat thans vast. dat door de Eerw. Broeders van Liefde een nieuw internaat zal gebouwd worden aan den Wansumschen weg te Oos* trum. De benoodigde grond zal Maandag in de raadsvergading van de ge meente gekocht worden. Voor onze talrijke bouwvarbeiders wederom een mooie werkgelegenheid. Paardenmarkt. Op de Woensdag alhier gehouden paardenmarkt waren aangevoerd ruim 100 paarden, veulens en hitten. De handel was matig. Blocmpjesdas.* De gehouden bloempjesdag ten bate van het „Santos fonds" heeft in onze gemeente opgebracht de som van f 168.81. Afscheid Pater Dr. Hippolytus Gerz O.F.M. Slechts door weinigen opgemerkt, had het afscheid plaats van Pater Dr. Hyppolytus, die sinds Januari als waarnemend Directeur van het Patronaat zijn beste krachten gaf aan onze jeugd, wier harten hij had veroverd. Met geheel zijn groote gaven van verstand en hart had hij zich aan de jongens gewijd, die hem met de Patronaatscommissie slechts noode zagen heengaan. Onze beste wenschen vergezellen hem en moge hij te Wychen in dezelfde mate de sympathie en ge negenheid vinden als de onze. STATENVERKIEZINGEN. Kieskring HORST. In den Kieskring Horst werden in totaal ingediend 8 lijsten eu wel voor: R.K. Staatspartij NS.DA.P. Christ, Historischen S.D.A.P. N S.B. Vrijz. Democraten K. D.P. en de lijst Augustus. GOUDEN BRUILOffT. Op Dinsdag 4 Juni a.s. hoopt het echtpaar Gerardus Sijbers en Petro- nella Keijzers hunne 50jarige echt- vereeDiging te herdenken. Handboogschutters-Concoursen. De Handboogschulterijen „Diana" alhier en „St. Antonius" Halfweg, besloten een groot nationaal con cours te houden op 16 en 23 Juni a.s. De Zeereerw. Pater Gustavus, Rector van Huize „St. Servatius" herdacht in stilte den dag, waarop hij voor 25 jaren de H. Priester wijding ontving. Na den H. Vastentijd zal dit heugelijk feit op waardige wijze in „Servatius" gevierd worden. In de gehouden ledenvergade ring van de Hengelsportvereeniging „St. Petrus Banden" alhier, werd besloten, dit jaar deel te nemen aan de concoursen te Blerick en te Venlo en wel op 16 Juni en 9 Juli a.s. Woensdagavond ontstond een begin van brand in de meubelwerk plaats van den heer P. Goumans in de Schoolstraat. In de aanwezige krullen vond het vuur gretig voedsel, zoodat op een oogenblik de brand het ergste deed verwachten. Met een slang op de waterleiding vaD de naastgelegen garage Hawinkels en emmers water, wist men het vuur echter al spoedig te keeren. Nederlandscke Yeehoudcrft- Centrale. De Nederlaodsche Veehouders centrale maakt bekend, dat in de week van 31 Maart tot 6 April 1935 op de onderstaande plaatsen gelegenheid zal worden gegeven runderen in de gevraagde soorten aan te bieden. Dinsdag 2 AprilCuyk 9—11 uur v.m. bij het station. Woensdag 3 April's Hertogen bosch 8—10 uur v.m. veemarkt Venray 9—11 uur v.m. veemarkt.. Donderdag 4 April Roermond 9—11 uur v.m. openbaar slachthuis. Prijzen en voorwaarden als voor gaande week. De aaogiftekaarten, welke ver krijgbaar zijn bij de districtssecretaris' sen der Gewestelijke Landbouw Crisis-Organisaties moeten vóór Zaterdag 23 Maart 1935 zijn inge zonden bij de Gewestelijke Landbouw Crisis-Organisaties waaronder de betrokken veehouders ressorteeren, De verwoeste kerktoren te Oostrum. Onder leiding van het R.K. Kerk bestuur, waarvan de Weleerw. heer Rector Asselberg9 de woordvoerder was, had j.l. Maandag in de zaal Linders te Oostrum eene vergadering plaats der inwoners van Oostrum, waar besproken werd: Hoe tot her stel der schade zou worden overge gaan, die op Zondag Septuagesima berokkend werd aan de alom be kende Genadekapel van Onze Lieve Vrouw, Behoudenis der Kranken. Met groot genoegen constateerde Spreker de groote belangstelling der talrijke aanwezigen, waaruit veilig verwacht mag worden een warme belangstelling voor het geliefd hei ligdom. Dit zoo zijnde, zal deze vergadering van zelf rijke vruchten voortbrengen. Voortgaande wijst Spreker op eenige treffende omstandigheden: Op de eerste plaats heeft de storm zich uitgevierd op het minst waardevolle deel der kapel en wel de torenspits. Vanaf het gewelf is de toren in 1889 opgetrokken en is daarop wel een aardige spits geplaatst, doch deze harmonieerde niet met het zwaardere metselwerk van den toren. Op de tweede plaats is de toren spits in zijn val zoo gevallen, dat hij de minste schade aanrichtte en op de derde plaats werd de spits vernield op den tweeden verjaardag der bespreking van de nog allen wel bekende bouw- of verbouw plannen. Het kerkbestuur is het dan ook geheel onderling eens over den te volgen weg. Nu we door den storm toch gedwongen zijn aan den arbeid te gaan, kunnen we het best er toe overgaan om bij de herstelling der aangerichte schade tevens de uit breidingsplannen weer eens op te halen en in daden om te zetten, om zoodoende de reeds lang gevoelde behoefte aan kerkruimte te verwe' zenlijken. Zoo gezien moet eene verbouwing aan de volgende drie eischen op de eerste plaats voldoen en wel: le. Zoo verbouwen, dat men voor den eersten getuimen tijd over genoeg ruimte beschikt; 2e. Zooveel moge lijk de historie bewaren en de tra ditie voortzetten (we zijn geen afbrekers maar opbouwers en voort zetters); 3e. Voldoening geven aan den eisch, dat het parochleele leven niet wordt belemmerd door de be zoekers der Genadekapel en omge keerd. Op dezen grondslag heerscht er bij het kerkbestuur de grootst mo gelijke eensgezindheid en naar dezen grondslag is door den bekenden Architect Coumans uit Nijmegen na een locaal onderzoek een plan uit gewerkt. Om nu tot het doel dezer verga dering te geraken opwekken van belangstelling, enthousiasme en mild heid der geloovigen, werd door den Spreker het bouwplan door een projectielantaarn op het witte doek gebracht en breed uitgelegd. Zooals duidelijk te zien is, vloeien oud en nieuw op gelukkige wijze ineen en is alle luxe vermeden. Het eenige aan dit plan verbonden bezwaar is, dat het Rectoraatshuis aan den nieuwbouw zal moeten worden opgeofferd. Van den anderen kant echter wordt door dit plan de oude toestand der Kerk hersteld, zooals deze was, toen in de 17e en 18e eeuw tegen de Kerk aanstond het destijds beroemde klooster der Zusters Kanunnikkinessen, zooals de Weleerw. Spreker ons op een oude schilderij deed zien. Inclusief een nieuw Rectoraatshuis zal dit plan, dat aan voormelde drie punten voldoet, een bedrag vorderen van f 47000. Het tegenwoordige Hoofdaltaar zal dan worden het Maria-altaar der devotiekapel, terwijl het nieuwe ge deelte gebouwd wordt Da doorbreking der zuidelijke muur (de Epistelkant) waarin dan voortaan het hoofdaltaar zal gelegen zijn. Na Godszegen en de te verkrijgen Bisschoppelijke goedkeuring, ligt het zwaartepunt dezer plannen in de belangstelling en mildheid der ge loovigen, die zonder twijfel alle krachten zullen inspannen om de glorie van Maria's Genade-oord in vollen luister te doen herrijzen. Onder dank voor de groote op komst, sloot de Weleeerw. Heer Rector deze vergadering op de ge wone wijze. GRIENDTSVEEN. Voor de vacante betrekking van hoofd der school te GrieDdtsveen hebben zich tot heden slechts 4 candidaten aan gemeld. ORGELWIJDING. SEVENUM. De plechtige orgel- wijdiög in de Parochiekerk alhier zal plaats hebben op Zondag 24 Maart, nam. 5 uur en niet op Maan dag 25 Maart, zooals in verschillen de bladen is vermeld. Deze plechtigheid zal worden op geluisterd door den Korenbond Horst en OmstrekeD, onder leiding van Z.E. Pater Dr. Brüning uit Venray. VENLO. Van 6—11 April a.s. zal alhier de Provinciale Huisvlijt- tentoonstelling gehouden worden. Zooals bekend wordt deze tentoon stelling georganiseerd ten bate van de R.K. Werklooze Jeugd. Dat dit doel veler sympathie geniet blijkt uit de buitengewone belangstelling die er thans reeds bestaat voorwat de inschrijvingen aangaat. Er wordt op gewezen dat de inschrijfformulieren uiterlijk 30 Maart a.s. in het bezit moeten zijn van het Uitvoerend Comité. Inschrijfformulieren in te zenden aan den heer A. Hermans, secretaris van het Uitvoerend Comité, Moer dijkstraat 3, Venlo Brand. Donderdamiddag is brand uitge broken op de boerderij van den land bouwer R. te Leveroy (LTijdens het dorschen van graan in de schuur zijn vonken uit de electrische dorsch- machine gesprongen, die het rondom liggende stroo aantasten. Het vuur greep snel om zich heen, zoodat de groote schuur met enkele aangren zende bijgebouwtjes spoedig in lichte laaie de vuurzee weinig uitrichten en moest zich beperken tot het nathou den van het woonhuis, dat gelukkig voor het vuur gespaard bleef. Vele landbouwmachines alsmede de voorraden hooi, stroo graan gingen in de vlammen verloren. Verzekering dekt de schade. Onder steenblokken gedood. Bij het verrichten van grondwerk voor de waterleiding aan de Kapel in het Zand te Roermond stortte Donderdag plotseling een muur van den tuin der Paters Redemptoristen over een lengte van vijftien meter in. Een greppel welke langs den muur was gegraven werd door de steen- brokken gevuld. De eenige arbeider die op dat moment in den greppel werkte, de 23 jarige H. v Borren, weid onder het puin bedolven. Toen men er in slaagde hem te bevrijden, bleek de jongeman reeds te zijn over leden. Wielrijder zwaar gewond. Donderdagmiddag is de 23-jarige J. Linssen uit Heithuizen op het kruispunt van den weg Baexem Heithuizen aangereden door een luxe auto, bestuurd door den heer B. uit Heithuizen. _L. werd van zijn fiets geslingerd en ernstig gewond. Met een zware hersenschudding en gapende hoofd wonden werd hij opgenomen en naar de ouderlijke woning overgebracht Zijn toestand is ernstig Graf-catacomb en in Valkenburg. Het kerkhof van Valkenburg (L grenst aan een steil opklimmenden heuvel, waarvan de ondergrond uit mergel bestaat. Het kerkhof moet worden uitgebreid. Daarmee wordt een nieuwe en voor ons land eenige methode gevolgd. De toekomstige graven zullen n.l. niet meer in den grond gegraven worden, maar in de mergelsteen worden uitgehouwen, zoodat de lijkkisten in nissen zullen worden geschoven, waarna de openingen worden dichtgemetseld. Op deze wijze zal Valkenburg de eerste grafcatacomben van Neder- derlaod bezitten. Dreigend conflict in de sigaren- industrie. Donderdag had te 's Gravenhage onder leiding van den rijksbemidde laar prof. mr. P. J. M. Aalberse een bespreking plaats met partijen betrok ken bij het dreigend conflict in de sigarenindustrie in Nederland. Daar geen van beide partijen bereid was, haar standpunt te wijzigeD, was het bereiken van overeenstemming vooralsnog onmogelijk. Vliegmachine in de Maas. Donderdagmiddag omstreeks half een heeft een ernstig ODgeluk plaats gehad met een militair toestel. Dit vliegtuig, thuisbehoorend in Soesterberg en op weg van Arnhem naar Venlo, waar Donderdag leger- oefeningen werden gehouden, kreeg ter hoogte van Afferden (L.) een motordefect, waarop de piloot een noodlanding wilde uitvoeren op een weiland nabij de Maas. Deze mis lukte echter met het gevolg, dat het toestel in de rivier terecht kwam en daarbij over den kop ging. De inzittenden, de bestuurder en de mecanicien wisten uit de cockpit te klimmen en zijn door een pas seerenden sleepboot behouden aan wal gebracht. Het toestel F IV 107, dat niet noemenswaardig is bescha digd, is naar den kant gesleept. Militair vliegtuig verongelukt. Donderdagmorgen omstreeks 11 uur is het militaire jachtvliegtuig D 16, bestuurd door den reserve- sargeant vlieger Weber, nabij Gilze Rijen verongelukt. Het toestel is totaal vérnield. De bestuurder werd ernstig gewond. Hoeve afgebrand. Woensdagmiddag ontstond brand in de woning van de wed. A. Ver hofstad te Vierlingsbeek. Wegens gebrek aan water kon aan blusschen niet worden gedacht, zoodat het ge- heele kapitale gebouw een prooi der vlammen werd. Aangezien de brand in het achterhuis was ontstaan, had den de bewoners den tijd om het voorhuis te ontruimen, alvorens het vuur zich hieraan mededeelde. Een kalf kwam evenwel in de vlammen Twee-jarig meisje verbrand. Het tweejarig dochtertje van de familie De Vries te Wijnjeterp, wist, terwijl de ouders in de keuken ver toefden, een doosje lucifers te be machtigen. Bij het spelen hiermee geraakten de kleertjes van de kleine in braud, waarbij het kind zulke ernstige brandwonden opliep, dat het eenige uren later overleed. Kinderen drinken nicotinezeep. Woensdagavond zagen twee kin deren, het zoontje van zes jaar en het dochtertje van acht jaar van den landbouwer v. d. E. uit Pijnacker, kans een flesch met nicotinezeep - een vloeistof, welke gebruikt wordt om planten te bespuiten te be machtigen. De kinderen dronken eeDige teugen van deze vloeistof. Na eenigen tijd is het knaapje overleden. Pater Stuinpel O. Carm. f Donderdagavond om 9 uur is op het Centraal Station te Amsterdam )!otseling doodgebleven de Weleerw. ?ater Stumpel O Carm. kapelaan te Laren. De Grieksche Revolutie heeft tenslotte langer geduurd dan de eerste berichten uit Athene, na het uitbreken van den opstand, hadden doen vermoeden. Het heeft bijna een week geduurd voordat de regeeringstroepen in ernst optraden tegen het opstandelingen- leger, dat onder generaal Kamenos stond en een gedeelte van Macedo nië en Thracië bezet hield. Tot dan waren slechts vliegtuigeskaders in actie geweest. Dat uitstel heeft tot allerlei ge ruchten aanleiding gegeven. Bericht werd o.m. dat de regeering haar eigen troepen niet vertrouwde, dat deze gebrek aan ammunitie hadden enz. In werkelijkheid blijken nu toch inderdaad de weersomstandigheden het openen van den strijd te hebben belet. De sneeuw was in Thracië tot anderhalve meter hoog gevallen, Zoo gauw de regeeringstroepen Maandag j.l, ten aanval konden, stortte het verzet der rebellen ineen. De Gen. staf der revolutionnairen kon zich bij de vlucht nauwelijks op Bulgaarsch gebied redden. Vooraf had zich reeds de beman ning van een kruiser, de „Helli aan de regeering onderworpen. Al leen de revolutionnairen op 't eiland Kreta, onder leiding van Venizelos, konden zich nog op hun geïsoleerde positie handhaven, maar dat kon niet anders dan een kwestie van duur wezen. Reeds een blokkade van dit eiland zou. 't tot de overgave kunnen dwingen. Het is duidelijk, dat de jongste revolutie zooal niet bewerkt, dan toch begunstigd is door buitenland sche machten. Italië en Bulgarijë hadden er beiden belang bij, dat Griekenland aan het Balkanpact zou verzaken, hetwelk de huidige terrioriale ver houdingen in het zuidoosten van Europa garandeert. Italië streeft altijd nog naar dlrecten op, zoo geen annexatie van een deel van de Adriatische kust op den Balkan en Bulgarijë streeft naar het herwinnen van de gebieden, welke in den jongsten oorlog aan Servië (Joegoslavië) en Roemenië verloren gingen. Venizelos streefde er naar om zijn politiek met die van Italië en des noods ook met die van Bulgarije in overeenstemming te brengen, ter wijl de huidige regeering in het Balkanpact zich verbond met Joego S'avië en Roemenië. Het misloopea der revolutie is dus ook een streep door Mussolini's rekening. Natuurlijk hebben ook geschillen van binnenlandsche politiek het uit breken van de revolutie beinvloed; in de huidige Grieksche regeering schuilen monarchistische tendenzen. terwijl de Venizelisten republikeinen zijn. Ook zijn de Joegoslavische en Roemeensche koningshuizen aan de gewezen Grieksche koningsfamilie vermaagschapt, maar toch schijnt een herstel van een Grieksche mo narchie, te oordeelen althans naar uitdrukkelijke verklaringen van de huidige regeering, in de naaste toe komst nog niet te verwachten. De Kerkstrijd in Duitschlainl in Duitschland is wederom ontbrand door een duidelijk en scherp stelling nemen van de Belijdeniskerk tegen het aangematigd kerkgezag van den Rijksbisschop Muller, tegen de mo derne rassenleer en tegen Rosenbergs opgedrongen nationaal-socialistische cultuurphilosofie. Tegea dat alles is op j.l. Zondag in honderden protestantsche kerken een protest voorgelezen, dat was opgesteld door de synode van de Belijdeniskerk. In de provincie is de politieke politie opgetreden; ze drong hier en daar zelfs de kerken binnen en ar resteerde de predikanten. Toch wordt verwacht, dat Hitier het kerkelijk verzet op den duur niet zal kunnen weerstaan en den rijksbisschop Müller, zijn vriend Rosenberg en het streven naar een eigen Duitsch geloof, zal moeten verloochenen. De diplomatieke rcizeD in Europa zullen nu eerlang toch voortgang hebben. Ondanks ook de ergernis in Duitschland over de pu blicatie van het Engelsche Witboek schijnen Sir John Simon en Hitier eikaar nog voor het einde dezer maand in Berlijn te zullen ontmoeten Voor dien tijd zal Eden, de Engel sche Lord Grootzegelbewaarder te Warschau en Moskou confereeren. Het zal wel zijn om Duitsche gevoeligheden te ontzien, dat Simon niet zelf naar Polen en Rusland reist. Voor de ontwapening of bewa peningsbeperking, welke toch 't doel van deze reizen moest zijn, zien we overigens niet veel heil meer. Daar toe is de stemming in de betrokken hoofdsleden door de voorafgegane incidenten te veel bedorven. Waar ter wereld is op het oogen blik sprake van een goede stemming? Als volkeren elkander niet benijden en bestrijden, dan lokken binnen landsche conflicten en troebelen uit. Cuba is in volslagen revolutie er heerscht een politieke stakingsterreur van geweld, waartegenover de regee- rlog de Grondwettelijke waarborgen heeft opgeheven, om de scherpste répressailles te kunnen nemen. Mexico wordt verteerd door een onzinnige kerkvervolging, welke in verschillende Mexicaansche staten tot gewapend verzet leidt. Straks zal de regeering de door haar opgeroepen booze geesten niet meer kunnen bezweren en dan eindigt het drama in een bloedbad. Een Mexicaan, die zijn regeering blijkbaar een handje heeft willen helpen, schijnt zelfs een aanslag op den Paus in den zin te hebben gehad. De man was naar Rome afgereisd om een audiëntie bij den Paus te verkrijgen, maar de inlichtingen over hem waren zóó slecht, dat zijn verzoek meerdere malen werd afgewezen. Toen hij zich wederom meldde, werd hij gearres teerd en toen vond men een scherp geslepen dolk op hem. Hij werd aan de Italiaansche politie overgeleverd, die hem over de grenzen des lands heeft gezet. De Ckaco-oorlog blijft een volkenstrijd, waarvan 't einde niet te zien is. Ook de Volken bondsraad weet er geen weg meer mee, nadat het verbod van wapen levering eenzijdig ten gunste van Bolivia werd opgeheven. Paragay, dat 't lidmaatschap van den Volkenbond opzegde, vindt steuu bij sommige regeeringen, o.a. van Argentinië en Urugay, die 'Paragay onrechtvaardig behandeld achten door den Volkenbond, welke beëindiging van den strijd eischte, toen Paragay den oorlog tegen Bolivia voor zich gunstig had ontwikkeld, maar aan Bolivia geen moeilijkheden in den weg had gelegd, toen de regeering van dit land in 1932 den oorlog als aanvaller begon door het sinds vele jaren door Paragay bezet en bestuurd Chaco-gebled binnen te dringen. Burgerlijke Stand Venray van 8 tot 15 Maart 1935 GEBOREN Petronella L. L J. In de Rijp, Schoolstr. Petronella J. v. Hoof, Deumsche weg Henricus E. Litjens, IJsselstein Adolf i. A. Schaeffers, Paterstraat Franziska P.G. Kronenberghs Eindstr. OVERLEDEN Lodewijk H Verhoeven 2 j. Merselo Theresia Pohlsmidt 57 j. klooster zuster Jerusalem Henricus F. M. Beerkens oud 8 we ken Groote Straat 1 patient St. Servaas Ingekomen en vertrokken personen van 8 tot 15 Maart. INGEKOMEN E. Camps, onderwijzeres, Oostrum C 19 van Kessel; J. v. Kuyck, onderwijzer, Casten- ray 4a van Herpen; M. v. Montfort, z.b., Ysselsteyn I 56 van Maasbracht; A. Pennings, dienstbode. Stations weg 45 van Nijmegen; G. v. Gelder en gezin, Ontvanger Dir. Belastingen, Stationsweg 7 van Grave; M. Janssen, verpleegster, St. Anna- laan 5 van Neer; A. Cocken, idem, van Krefeld; H. Hendrikx, idem, van Venlo. Kerkelijke Diensten Venray Parochiekerk Morgen Zondag 5 uur Lof en 2e Lijdensmeditatie. Maandag half 8 jaarg. voor Henricus Hendrix, zijne echtgenoote en hunne dochter Gertrudis, 8 uur jaarg. 2e klas voor Johanna Goumans en haar zoon Piet, 5 uur Lof. Dinsdag half 7 leesmis voor Marie Custers lid der Maria-congregatie, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Helena Poeis, huisvrouw van Johannes Michels. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor Engelbert Oudenhoven, 8 uur Sol. jaarg. voor Christina van Valkenburg. Donderdag 7-uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Johanna Verhofstad, huisvrouw van Laurentius van Valkenburg Vrijdag half 8 besteld jaarg. voor Henricus Arts, 8 uur jaarg. 2e klas voor Martin Poels en Johanna Rutten, 5 uur Kruisweg. Zaterdag komen de jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 3e klas te biechten half 8 jaarg. voor Renier Poels en Johanna Janssen, 5 uur Lof. A.s. Zondag 24 Maart trekt de H. Familie ter bedevaart naar Smakt. Om het ter H. Tafel te naderen te verge makkelijken wordt de H. Communie uitgereikt om 6 uur en twintig na zes H. Familie. Deze week vieren hun patroonheilige Maih. Jeuken, W. Janssen G. Wientjes, M. v.d. Voort, P. Linders, M. Linders, G. v. Well, Th. Voermans, P. v. Lipzig, Ant Creemers, Willem IJzendoorn. K. J. V. Dinsdag 8 uur Godsdienstclub. Woensdag 8 uur Zangclub. Donderdag half 7-half 9 Naaicursus. Paterskerk Zondag om 5 uur, kwart voor 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, kwart over 8 pl. Hoogmis voor de leden van de Aartsbroederschap, na de Hoogmis processie. Na de Hoogmis bestuurs vergadering van de Derde Orde. Ge legenheid om te biechten aan de Evan geliezijde. Om kwart voor 11 vergade ring der Jongens Jeugd Derde Orde. Plaatsen op de voorste rijen stoelen aan Evangeliekant. Om kwart voor 5 gezongen Vespers, om half 6 Lof en 2e Lijdensmeditatie. De H. Mis van 7 uur is een b 1. voor Piet Schaeffers. PatronaatTijdens de Vasten zijn de bijeenkomsten als volgtvan half 4 tot kwart voor 5 Klein- en Middenpatronaat om half 7 Groot patronaat tot 8 uur j Jongelingen tot half 10. Jonge Wachters beter op tijd komen Aanvang voor groep 6 en 7 om 6 en 7 uur. Maandag b.l. voor Nelly Verriet en een b.l. ter eere van St. Antonius tot zekere intentie. Dinsdag feestdag van de H. Joseph, Generale Absolutie voor de Derde Orde, volle aflaat; tevens 5e Dinsdag der Noveen ter eere v d. H. Antonius van Padua. 's Morgens om half 7 Hoogmis met korte toespraak en gebeden der Noveen, om half 6 gezongen Com pleten ter eere van St. Jozef met Litanie. Woensdag b.l. voor Nelly Verriet. Om 7 uur b.l. voor fam. Thomassen van Wely. Vrijdag feestdag v.d. H. Benvenutus, volle aflaat om half 8 gezongen H. Mis 's avonds om half 6 oefening van.de H. Kruisweg. Donderdag om 7 en half 8 uur b.l. voor Claas Friezen. Patronaat, Heden Zaterdagavond 8 uur ver gadering van „De Valk". Dinsdagavond 7 uur vergadering der Turnclub, ook voor de jongere afdelingen. KantoorMarktstraat 10. Worden gevraagd: 1 zeer bekwame keukenmeid, loon f 30 per maand 2 boerenknechts voor Venray 3 boerenmeiden voor Venray 1 boerenknecht voor dadelijk of Paschen 1 smidsknecht b.m. hoefbeslag 1 boerenknecht b.m. melken 1 boerendienstmeisje 1 Mei 1 boerenknecht voor Wanssum Bieden ziek aan 1 burgermeid voor Venray 1 werkmeisje 2 dagen per week 2 boerenmeiden 18 en 20 jaar 1 bekwaam smidsknecht 1 burgerdienstmeid voor Helmond 3 dienstmeisjes van 17 a 21 jaar 2 boerenknechten 16 jaar 1 dienstmeisje pl.m. 24 jaar 1 kindermeisje 2 winkeljuffrouwen 2 burgerdtenstmeisjes 1 keukenmeid 25 jaar Zon- en Feestdagen 9.30 Hoogmis, 3 u. Lof, 16 Maart: 10 u. Hoogmis, 3 u. Lof. 20-27 Maart: 8 u. H. Mis 3 u. Lof. Zondag 17 Maart plechtige feestviering ter eere van de aangeroepen tegen alle onge dierte. Om 10 uur plechtige Hoogmis met feestpredicatie. 2 Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan Eerw. H. Geestelijken, Eerw. Zusters, Be sturen van Boeren- en Boerin- nenbonden, familie, buren, vrien den en bekenden, voor de hulp en deelneming, betoond bij het overtijden en de begrafenis van onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder. De bedroefde familie, P. J. Litjens en kinderen Laagriebroek. v. d. Landbouwbond. Zondag 17 Maart voorm. van 11 tot 12 uur in café M. Jans sen te Merselo. De premie bedraagt 2 7». 16 Het Bestuur. voor verkrege hoord gebed. Venray, Maa voor terstoi genegen de m£ H. Keijzers, Afd. Leunen. Door den Commandant der Limb. Jagers, Kolonel Hanecour, zijn de koningsschutters-medail- les en bijbehoorende brevetten van 't schietjaar 1934 toegekend aan de verlofs-sergeant H. Weijs en de verlofs-soldaat H. van Kuik Jansz., beiden te Leunen. De medailles enz. kunnen wor den afgehaald bij de pl. Leider S P. J. ARTS. GEVE voor 1 voor alle voorl 't bedrijf. Adres Bureai Biedt meisje voor hulp in tegen half Apri Adres Bureai Te koop dunne zeugen vel oude 1 Koos Cremer Tel. 29. Maandag 1 nam. 2 uur bij te Venray. Gekochte _,j, thuis bezorg*'-- Kuikenbr. W; Volen, no. 21496 af te geven pl.r Tevens geschikt voor h 14 weken drach J.V.R., en een i R. St. eeta; bij P. J. Arts-Pi TB 'A a 4 ct. per stuk nabij de gasfabr Te bevragen 1 ter „Jerusalem" E. Nellen, Hei TE I a 10 ct. W. Litjens, B bij W. Swinkel loonsche weg. en een i P. J. Janssen, W. Wilms, VI; Mansholt Pldte trieurd) a 10^T opbrengst. P. J, Poels, A

Peel en Maas | 1935 | | pagina 2